| FORSIDE | LINKER | KIRKEBØKER | MANNTALL | SKIFTER | ARTIKLER/BØKER | ANER | BYGDEBØKER I


 

 

 

Ministerialbok for Østre og Vestre Porsgrunn nr.4 - 1814-1828

Døpte

Transkribert av Jørn Olsen - 2021

 

Født 27.11.1814 – hjemmedøpt 10.11.1814 – bekreftet i kirken 27.11.1814: Anne Dorthea – Arbeidsmand Christoffer Olsen og Hustru Kirsten Andersdatter i Østre Porsgrund, faddere: Lars Andersens kone Karen Pedersdatter, Pige Anne Andersdatter og Rasmus Andersen alle 3 fra Gaarden Kokersvold i Ejdanger, Jens Andersen og Hans Hansen fra Porsgrund og Thron Olsen fra Osebakken, alle af Arbeidsstanden

 

Født 15.11.1814 – døpt 27.11.1814: Gunild Maria – Lods Hans Olsen Bugten og Hustrue Ingeborg Maria Christensdatter boende i vestre Porsgrund, faddere: Niels Pedersens kone Marthe Kirstine Christensdatter, Pige Anne Karine Christensdatter, Knud Nielsen Lunde, Niels Pedersen, Christoffer Mathiasen, alle af arbeidsstanden og hiemme i vestre Porsgrund

 

Født 26.12.1814 (?JO) – hjemmedøpt 20.11.1814 – bekreftet i kirken 26.12.1814: Engelbreth – Røyert Aslac Engelbrethsen og Hustrue Lisbeth Nielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Gunild Pedersdatter, Anne Marie Engelbrethsdatter fra østre Porsgrund, Søren Jacobsen, Hans Guttormsen, Ole Engelbrethsen, Hans Andersen, Christoffer Olsen alle fra østre Porsgrund og alle af arbeids Klassen

 

Født 09.01.1815 – døpt 15.01.1815: Mathias Erich Mathiasen Helstvedt Bonde og Hustrue Anne Sørensdatter fra Herre Hammerværk, faddere: Snedker Lars Jørgensens kone Elen Jacobsdatter i østre Porsgrund, Pige Anne Mathiasdatter fra Herre, Peder Sørensen Bonde fra Gierpen, Halvor Nielsen fra Melum Sogn, Smed Knud Thorsen fra Herre og Mathias Hansen Dagtiener Sammesteds

 

Født 30.10.1814 – døpt 10.12.1814: Mariane – Maler Hans Hovland og Hustrue Siri Trulsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Peder Holmens kone Marthe Olsdatter, Pigen Karen Andersdatter, den første fra Gjerpen Sogn, den andre fra Osebakken, Niels Rejersen, Anders Bommen, Engelbreth Andersen, Halvor Holtong, den første Kuursmed, de øvrige af Arbeidsstanden og alle fra Osebakken

 

Født 15.12.1814 – døpt 20.12.1814: Berthe Maria – Matros John Johannesen og Hustrue Maren Kirstine Larsdatter i østre Porsgrund, faddere: Maren Dorthea fra Porsgrund, Pigen Johanne Pedersdatter fra Osebakken, grenader Jacob Engebrethsen i østre Porsgrund, Tjenestedreng Giert Giertsen sammested, Soldat Ole Mathiasen og Matros Rasmus Tovsen ligeledes fra Østre Porsgrund

 

Født 30.10.1814 – hjemmedøpt 06.11.1814 – bekreftet i kirken 22.01.1815: Carl Christian Frank – Johannes Frank Organist og Madame Karen Backer i østre Porsgrund, faddere: Groserer Hans Møllers Kone Mad. Inger Møller, Anne Catharine Aal enke efter Propritair Nicolai Aal, Groserer Jørgen Aals datter Ambor Nicoline Aal, Jacob W Rasch Toldcasserer, Ulrich von Cappelen. Grosserer Gassmann dito, Carl Møller dito, Klocher den yngre D barkvigs? Coumu..?? , Poul Linaa Contorist

 

Født 04.01.1815 – døpt 29.01.1815: Peder Olsen – Ole Olsen Smed og Hustrue Gunild Maria Pedersdatter af østre Porsgrund, faddere: Oldermand Niels Jacobsens kone Maren Halvorsdatter, Anne Kirstine tienestepige begge i østre Porsgrund, Oldermand Hans Tangen, Engelbreth Isachsen dito, Mads Erichsen, Ole Mathiasen begge tienende hos Hr, Alrich v. Cappelen, Peder Tavle Mestersmed, Den siste fra Brevig, de øvrige fra Porsgrund

 

Født 08.12.1814 – hjemmedøpt 18.12.1814 – bekreftet i kirken 27.12.1814: Karen Andrea – Snedker Niels Andersen og Hustrue Guri Andersdatter af østre Porsgrund, faddere: Enke Karen Olsdatter, Margrethe Andersdatter, Jacob Andersen Hugger, Skomager Schrøder og Isach Toresen fra Kilebyggda

 

Født 24.10.1814 – hjemmedøpt 30.10.1814 – bekreftet i kirken 26.12.1814: Anne Christiane – Snedker Jørgen Nauen og Hustrue Anne Engelbrethsdatter i østre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Niels Sørensens Kone Anne Maria Engelbrethsdatter, Pige Marthe Engelbretsdatter, Ole Borge, Thomas Jørgensen af Arbeidstanden, Gartner Paus Snedker D venstøb?, Lornts Glose Snedker, Oldermand Niels Johnsen, Lars Sølie, John Sande, Michel Halvorsen Seglemager, Den første og de tvende nestsidste fra Osebakken, de øvrige fra østre Porsgrund

 

Født 08.01.1815 – døpt 03.02.1815: Engelbreth Torjersen – Torjer Engelbrethsen Søemand og Hustrue Maren Nilsdatter fra østre Porsgrund, faddere: Karen Nielsdatter Hiorth, Helvig Nielsdatter Tienestepige, begge i østre Porsgrund, Peder Christensen Grotnæss Hugger?, Niels Pedersen Dagarbeider, Niels Nielsen Hiorth, Benth Clementsen, Ole Svendsen, Thor Christensen, alle Matroser i østre Porsgrund.

 

Født 08.12.1814 – hjemmedøpt 18.12.1814 – bekreftet i kirken 27.12.1814: Karen Andrea – Snedker Niels Andersen og Hustrue Guri Gundersdatter Af østre Porsgrund, faddere: Anders Nielsens Enke Karen Olsdatter, Margrethe Andersdatter, Jacob Andersen daglønner, Skoemager Schrøder, begge fra østre Porsgrund, Isach Toresen fra Kiilebygda,

 

Født 08.12.1814 – hjemmedøpt 18.12.1814 – bekreftet i kirken 27.12.1814: Ingeborg Gurine – Snedker Niels Andersen og Hustrue Guri Gundersdatter Af østre Porsgrund, faddere: Ingeborg Jensdatter, Pige Berthe Larsdatter, Jens Toresen fra Kiilebygda, Tømmermand Lars Hansen fra østre Porsgrund, Matros Ole Petter Herden i østre Porsgrund, Maler svend Christian Skanke.

 

Født 02.02.1815 – døpt 26.02.1815: Lars Gudmundsen – Gudmund Larsen Dagarbeider ved Herre og Hustru Ingeborg Pedersdatter, faddere: Saugdreng Lars Olsens Kone Johanne Jensdatter, Pige Marthe Margrethe Pedersdatter, begge fra Herre, Anders Larsen, Petter Paulsen Daglønner, Christen Nielsen Matros, alle fra Herre

 

Født 06.11.1814 – hjemmedøpt 14.11.1814 – bekreftet i kirken 03.03.1815: Jens Gustav Bruun – Abraham Brunn Fuldmeglig ved Bolvigs Jernværks Sougbrug og Kone Anne Karine Høst ved Herre, faddere: Kiøbmand Sivert Backas Enke Mad. Petronelle Backa vestre Porsgrund, Jomfrue Anne Carine Bruun ved Herre, Niels Johnsen Traag ejer af Traag Gaard i Bamble, Carl Frederik Bruun Forpagter af Herre Møllebrug, Erich Arnesen fuldmegtig ved Bolvigs Jernværk, Christian Paus Kiøbmand i Porsgrund, Søren Bruun Fuldmegtig ved Fritsøe Jernværk ved Laurvig

 

Født 23.12.1814 – døpt 15.01.1815: Niels Berth – Smed Hans Nielsen Berth og Hustrue Anne Rasmusdatter fra Herre Hammerværk, faddere: Marthe Rasmusdatter fra Bamble Sogn, Pige Inger Marie Rasmusdatter fra Herre, Isach Iversen Møllerdreng ved Herre, Matros Torjus Torstensen, Tjenestedreng Hans Rasmusen begge fra samme sted

 

Født 03.01.1815 – døpt i kirken (ingen dato): Charlotte Larsdatter – Lars Simonsen ved Tobakspiinderiet og Hustru Maren Maria Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Marie Jacobsdatter fra Gjerpen, Giertrud Olsdatter fra østre Pgd., Gunder Kittilsen fra Solum, John Jemter Skomager i vestre Pgd., Torsten Andersen Myrene Dagarbeider, Torsten Andersen Tienestedreng, begge fra østre Porsgrund

 

Født 02.03.1815 – hjemmedøpt 06.03.1815 – bekreftet i kirken 16.04.1815: Lars Jacob – Erich Jacobsen Matros og Helene Larsdatter i østre Porsgrund, faddere: Ole Jacobsens Kone Else Marie Madsdatter, Pige Maren Jacobsdatter i veste Porsgrund af Arbeidstanden, Niels Olsen Matros, Soldat Tosten Jacobsen, Tienestdreng Christian Kortner i østre Porsgrund

 

Født 08.04.1815 – døpt 23.04.1815: Jacob Larsen Lars Jacobsen Matros og Hustru Maren Aslachsdatter af østre Porsgrund, faddere: Maren Olsdatter af vestre Porsgrund, Karen Maria Jacobsdatter af Ejdanger Sogn af Arbeidsclassen, Hans Larsen Hugger af østre Porsgrund, Isach Johannesen Snedker af Skien, Niels Jacobsen Matros af Ejdanger Sogn, Hans Jacobsen Matros fra dito

 

Født 09.04.1815 – døpt 04.05.1815: Jacob Lucasen – Lucas Jacobsen Hammersmed svend og Hustru Boel Hansdatter fra Herre, faddere: Erich Helstvedts kone Anne Sørensdatter, Pige Karen Dorthea Jacobsdatter, Thor Nielsen, Henrich Hansen Widt, Thor Jørgen Knudsen, Mathias Hansen, alle fra Herre og af Arbeidsstanden

 

Født 19.12.1814 – hjemmedøpt 26.12.1814 – bekreftet i kirken 08.02.1815: Hanne Laurense – Johan Rosenstedt Saddelmager og Hustrue Elen Kirstine Hansdatter Af østre Porsgrund, faddere: Karen Andersdatter Ballestad, Groe Nielsdatter Tjenestepige, begge i østre Porsgrund, Jacob Andersen, Jacob Nyegaard af Arbeidsstanden, Johannes Olsen Styrmand, alle af østre Porsgrund

 

Født 08.02.1815 – døpt 26.02.1815: Karen Severine – Abraham Pedersen Hugger og Hustrue Asgier Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Anne Beate Larsdatter, Gunild Maria Jahnsdatter, tienestepiger østre Porsgrund, Hans Akselsen Skomager, Gottfred Ludvigsen dito af østre Porsgrund, Claus Larsen Soldat fra Gierpen

 

Født 26.02.1815 – døpt 12.03.1815: Karen Maria – Jacob An….? (teksten vekk JO) Nyegaard Arbeidsmand og Hustrue Live Larsdatter af østre Porsgrund, faddere: Saddelmager Rosestedts Kone Elen Kirstine Hansdatter, Berthe Larsdatter, den første fra østre Porsgrund, den andre fra Gierpen Sogn, Lars Bakkevold, Ole Meen, Niels Strømdal og Hans Meen, de tvende første Arbeidsmænd i Porsgrund, de tvende sidste Bønder fra Gierpen

 

Født 21.04.1815 – døpt 13.05.1815: Brynhild Larsen – Lars Brynildsens Dagdreng ved Herre og Hustrue Marie Stenuldsdatter, faddere: Kone Ingeborg Olsdatter af Almuestanden i Herre, Pige Maren Tollefsdatter fra Herre, Hans Christensen, Niels Stenuldsen, Gunder Rasmusen, alle af Arbeidsstanden ved Herre

 

Født 23.04.1815 – hjemmedøpt 23.04.1815 – bekreftet i kirken 21.05.1815: Arne Gundersen – Daglønner Gunder Arnesen og Hustrue Kirstine Nielsdatter Af østre Porsgrund, faddere: Daglønner Knud Johnsens kone Anne Arnesdatter af Eidanger Sogn, Pige Helvig Nielsdatter Strømtangen af østre Porsgrund, Daglønner Knud Johnsen af Eidanger, Daglønner Niels Arnesen af østre Porsgrund, Jeger Hans Roe i østre Porsgrund, Daglønner Knud Olsen fra Drangedal

 

Født 08.03.1815 – hjemmedøpt 14.03.1815 – bekreftet i kirken 07.04.1815: Regine Sophie – Leilending paa Aasens gaard ved Herre Ole Olsen Rafnes og Hustrue Inger Halvorsdatter, faddere: Belgmager ved Vold Johannes Nielsens Kone Karen Marthe Tollefsdatter tienede hos Fru Vejer i Porsgrund, Skibscapitain Christen Traag ved Herre, Brødrene Niels og Ole Johnsen Traag fra Gaarden Traag i Bamble og Kiøbmanden Franz Bendixsen og Ole Arnesen fra Osebakken

 

Født 14.03.1815 – hjemmedøpt 17.03.1815 – bekreftet i kirken 16.04.1815: Maren Thurine – Hans Christensen Sagdreng ved Herre Saugbrug og Hustrue Margrethe Stenuldsdatter, faddere: Marie Andersdatter og Pige Johanne Christensdatter, den første fra Gierpen Sogn, sidste fra Herre, Lars Brynildsen, Niels Stenuldsen, Hans Rasmussen, alle fra Herre og af Arbejdsstanden

 

Født 23.04.1815 – hjemmedøpt (ingen dato nevnt JO) – bekreftet i kirken 11.06.1815: Lars Lucasen - Lucas Andersen Hammersmed svend og Hustrue Berthe Thorsdatter ved Herre, faddere: Enke efter Lars Andersen Tangen Aslaug Trulsdatter af Solum sogn, Pige Cathrine Andersdatter ved Herre, Ole Pettersen Hammersmed svend, Thor Jørgen Knudsen, Petter Larsen Siljen og Christen Nielsen, alle af Arbeidsstanden og Hiemmehørende ved Herre.

 

Født 01.06.1815 – hjemmedøpt 18.06.1815 – bekreftet i kirken 24.06.1815: Niels Pettersen – Petter Nielsen Saugmester og Hustrue Maren Kirstine Evensdatter ved Herre, faddere: Dagarbejder Mathias Hansens Hustru Karen Kirstine Prgunn., Anne Olsdatter fra Herre, Saugmester Anund Stiansen, Watdreng Lars Olsen og Hammersmed Ole Halvorsen fra Herre og Lars Trost Bondetanden i Bamble

 

Født 29.06.1815 – hjemmedøpt 06.07.1815 – bekreftet i kirken 23.07.1815: Ulrich Hanch – Daglønner Peder Kiøstolsen og Ulrich Bastiansdatter ved Herre, faddere: Hammersmed svend Ole Pettersens Kone Anne Torkelsdatter, Pige Anne Marie Olsdatter av Arbeidsclassen ved Herre, Ole Abrahamsen Hammersmedsvend, Jahn Jacobsen Saugdreng ved Herre og Ole Olsen af Bamble

 

Født 25.03.1815 – hjemmedøpt 28.03.1815 – bekreftet i kirken 16.04.1815: Maren Margrethe – Lars Jørgensen Borger og Snedkermesters Hustrue Elen Jacobsdatter i østre Porsgrund, faddere: Ole Jørgensens Kone Astrid Christensdatter, Pige Karen Maria Gullichsdatter af østre Porsgrund, Skibsfører Brechling fra Tøhr, Mestersnedker Lars Glose, Gotfred Ulrichsen Skomager, Henrich Flech Baadsmand af østre Porsgrund, Skibsfører Halvor Niels Pedersen og Kund Sørensen af vestre Porsgrund

 

Født 23.03.1815 – hjemmedøpt 30.03.1815 – bekreftet i kirken 07.05.1815: Anne Oline – Michel Olsen Saglmager og Hustrue Maren Nielsdatter Lie i østre Porsgrund, faddere: Gunild Maria Michelsdatter, Pige Inger Kirstine Engelbretsdatter, Niels Rejersen Dyrlæge, Blokmager hans Nielsen, Skomager Isach Nielsen, Smed Jens Sørensen, Skomager Anders Hansen, Matros Isach Hansen fra Osebakken

 

Født 24.07.1815 – hjemmedøpt 26.07.1815 – bekreftet i kirken 06.08.1815: Gulbrand Andres Larsen – Matros Lars Pettersen og Hustrue Ingeborg Gulbrandsdatter af østre Porsgrund, faddere: Skomager Erich Gulbrandsens Kone Kirsten Gurine, Pige Maren Nielsdatter af Almuestanden i østre Porsgrund, Lods Lars Olsen Bækkevald, Matros Thomas Olsen, Soldat Anders Guldbrandsen og Seilmagersvend Isach Halvorsen, Anders Brynhildsen. De fire første af Porsgrund den siste fra Osebakken

 

Født 27.08.1815 – døpt 17.09.1815: Knud Arvesøn – Røyert Arve Torgrimsen og Hustrue Marchen Jespersdatter i østre Porsgrund, faddere: Skomager Erich Heyens Kone Kirsten Gurine, Pige Karen Torgrimsen af Almuestanden i østre Porsgrund, Daglønner Svenung Knudsen, Matros Gulleik Kittilsen, Matros Thomas Olsen alle af østre Porsgrund

 

Født 18.08.1815 – hjemmedøpt 25.08.1815 – bekreftet i kirken 27.09.1815: Ole Andersen – Matros Anders Bækkevald og Hustrue Else Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Matros Ole Thorsens Kone Anne Christensdatter, Pige Inger Olsdatter af arbeidsclassen, den første fra vestre Porsgrund den andre fra Gierpen, Lods Lars Olsen Bækkevald fra østre Porsgrund, Soldat Aslach Larsen dito, Christen Pedersen fra vestre Porsgrund, Baadsmand Anders Pedersen fra Skien

 

Født 12.02.1815 – hjemmedøpt 19.02.1815 – bekreftet i kirken 15.05.1815: Frederike Dorthea Roseblad – Skredder Johan Rosenblad og Hustrue Inger Margrethe Olsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Smed Kittel Baars Kone Kirstine Baar i østre Porsgrund, Pige Ingeborg Andersdatter tjenende i vestre Porsgrund, Skomager Johan Jemter, Bødker Caspar Andersen Korsbakken, Tjenestedreng Engelbreth Jacobsen, alle i vestre Porsgrund

 

Født 27.02.1815 – hjemmedøpt 13.03.1815 – bekreftet i kirken 21.05.1815: Olava – Saugmester ved Herre Anund Andersen og Hustrue Anne Marie Olsdatter, faddere: Anders Stiansens Kone Anne Marie Olsdatter fra Herre, Halvor Jensen Solums Kone Barbara Stiansdatter fra Kilebygda, Anders Stiansen, Leif Halvorsen, Petter Nielsen, Thor Gundersen, Gunder Sivertsen, Ole Jensen Vasbond, Erich Jensen Solum. De fem første Saugmestere fra Herre, de tvende siste Bønder fra Kilebygden.

 

Født 29.08.1815 – hjemmedøpt 29.08.1815 – bekreftet i kirken 08.10.1815: Niels Gundersen – Skomagermester Gunder Skrødder og Hustrue Oline Nielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Hugger Jacob Andersens Kone Gurine Olsdatter, Pige Berthe Steensdatter, den første østre Porsgrund, den andre fra Skien, Skomagermester Scieldrup, Smed Ole Olsen, Saddelmager Rosenstedt og Hugger Niels Pedersen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 10.09.1815 – hjemmedøpt 26.09.1815 – bekreftet i kirken 08.10.1815: Henrich Olsen – Hammersmed ved Herre Ole Halvorsen og Hustrue Marthe Henrichsdatter, faddere: Daglønner Ole Halvorsens Kone Marie Halvorsdatter, Pige Anne Maria Olsdatter, begge fra Herre, Saugmester Petter Nielsen, Hemmersmed svend Lorents Nielsen, Tjenestedreng Abraham Jensen, alle fra Herre, Ole Olsen Tjenstedreng fra Bamble

 

Født 07.10.1815 – døpt 19.10.1815: Isach Engelbrethsen – Oldermand Engelbreth Isachsen og Hustrue Live Knudsdatter i østre Porsgrund, faddere: Høker Niels Jacobsens Kone Maren Bærulfsdatter, Pigen Inger Jahnsdatter, den første fra østre Porsgrund den anden fra Gierpen, Daglønner Isach Nielsen, Gaardmand Isach Gundersen, Dito Gregers Nielsen, Dito Gregers Danielsen, alle fra Gierpen, Ole Olsen Smed, Tjenestedreng Mads Erichsen, begge fra østre Porsgrund

 

Født 14.06.1815 – døpt 02.07.1815: Karen Marie – Saugmester ved Herre Lars Olsen og Kone Johanne Jensdatter, faddere: Thor Siljens Kone Ingeborg Sørensdatter, Kirstine Pedersdatter. Hun første fra Bamble den siste fra Herre af almuestanden, Saugmester Søren Godtfridsen, Tømmermand Mathias Hansen, Matros Hans Christensen, Matros Anders Bentsen, alle ved Herre og Saugmester Lars Trost fra Bamble

 

Født 04.06.1815 – hjemmedøpt 04.06.1815 – bekreftet i kirken 09.07.1815: Gunild Rejersdatter – Dagarbeider ved Herre Rejer Torstensen og Hustrue Else Maria Aslaksdatter, faddere: Karen Malene Sivertsdatter, Caroline Nielsdatter ved Herre af almuestanden, Sivert Pedersen, Niels Steenulfsen, Hans Jacob Rasmusen, Henrich Christensen, alle fra Herre og af arbeidsstanden

 

Født 28.06.1815 – døpt 23.07.1815: Maren Thurine – Matros Johannes Olsen og Hustrue Kari Thønildsdatter ved Herre, faddere: Hammersmed Johan Bærulfsens Kone Anne Olsdatter og Pige Caroline Nielsdatter ved Herre, Saugdreng Lars Olsen, Matros Hans Christensen, Matros Anders Bentsen

 

Født 11.08.1815 – hjemmedøpt 11.08.1815: Else Rosenberg – Skreddermester Jens Peder Rosenberg og Margrethe Jacobsdatter i østre Porsgrund, (ingen faddere nevnt), død førend Dets Dåb bleven bekrefted i kirken

 

Født 28.08.1815 – hjemmedøpt 02.09.1815 – bekreftet i kirken 08.11.1815: Otho Johan Arøe – Ole Arøe Skibsfører af Borgerstanden i vestre Porsgrund og Hustrue Anne Margrethe Schubart, faddere: Skibsfører Søren Willumsens Kone Mad. Karen M Willumsen af vestre Porsgrund og Jomfrue Jacobine Magdalene Arøe af Bamble, Styrmand Morten Arøe, Skibskapitain Johan Schau af vestre Porsgrund, Seiglmager Michel Halvorsen af østre Porsgrund, Bondemand Jacob Torstensen af Bamble Sogn

 

Født 16.08.1815 – hjemmedøpt 25.08.1815 – bekreftet i kirken 12.11.1815: Søren Marthildus Moe – Styrmand og Borger Ole Moe og Kone Magnild Sørensdatter i østre Porsgrund, faddere: Matros Knud Sørensens Kone Karen Bøyesen og Pige Anne Kirstine Sørensdatter, Contorist Niels Sørensen, Snedker Arne Berg, Kiøbmand Christen Kraft, Høker Iver Kiostelsen, Styrmand Christen Jansen, Gartener Peder Paus, Baadfører Petter Bogesen, alle fra Porsgrund, Skipper Ole Rejersen fra Qefiord

 

Født 28.08.1815 – hjemmedøpt 03.09.1815 – bekreftet i kirken 17.09.1815: Larine Cathrine – Hans Glose Snedker af almuestanden og Hustrue Inger Gundersdatter i østre Porsgrund, faddere: Bager Søren Jacobsens Kone Kirsten Jacobsdatter, Pige Dorthe Beygesdatter, begge af almuestanden, den første fra Porsgrund, den andre fra Skien, Saugmester Hans Abrahamsen fra Skien, Lorents Glose Snedker, Styrmand Johannes Olsen, Skomager Anders Knap og Høker Iver Kiostolsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 12.09.1815 – hjemmedøpt 12.09.1815 – bekreftet i kirken 08.10.1815: Anne Karine – Tømmermand Jørgen Thorsen og Hustrue Anne Alexdatter af vestre Porsgrund, faddere: Maren Olsdatter i tjeneste hos Kiøbmand Hr. Monrad, Karen Olsdatter ligeledes i tjeneste i vestre Porsgrund, Smed Hans Augesen, Skomager Iver Christensen, Matros Anders Nielsen, Tjenestedreng Engelbret Jacobsen, alle af vestre Porsgrund

 

Født 30.09.1815 – døpt 22.10.1815: Andrea Oline – Matros Peder Andersen og Hustrue Malen Olsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Matros Andreas Coldings Kone Anne Jacobsdatter Asdahl, Pigen Gurine Hansdatter. Begge fra vestre Porsgrund. Matros Søren Andersen af østre Porsgrund, Matros Kittil Andersen og Hugger Lars Thorstensen, begge af Solum

 

Starten av side 12. Dåpen til Anne Dortea som er født 22 september er her feilaktig ført på venstre side, «Mandkjøn siden». Hun er der krysset over og ført om igjen på høyre side, «Qvindekjøn siden».

 

Født 03.10.1815 – hjemmedøpt 13.10.1815 – bekreftet i kirken 26.11.1815: Christoffer Levordsen – Hugger Levord Christoffersen og Hustrue Gunild Hansdatter af Almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Kirstine Olsdatter, Pige Helvig Kirstine Berthelsdatter af almuestanden i østre Porsgrund, Maler Christian Skanke, Daglønner Anders Vala, Snedkersvend Peder Christensen Wenstøb, Matros Halvor Herbrandsen, alle fra østre Porsgrund

 

Så følger dåpen til Marcus Johan som er født 29. november. Her er alt strøket ut og vi finner den senere i oppføringene. Den ble da satt inn for tidlig.

 

Født 22.09.1815 – døpt 22.10.1815: Andrea Dorthea – Dagarbeider Niels Christian Jacobsen og Hustrue Berthe Maria Evensdatter af almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Matros Bendt Clementsens Kone Marie Evensdatter, Pigen Helvig Nielsdatter Af arbeidsclassen i østre Porsgrund, Tienestdreng Giert Giertsen, Hugger Niels Pedersen, Dito Peder Christensen, Maler Ole Andersen, alle af arbeidsclassen i østre Porsgrund

 

Født 11.09.1815 – hjemmedøpt 09.10.1815 – bekreftet i kirken 31.10.1815: Anne Kirstine – Matros Ole Aanerøe, og Hustrue Inger Margrethe Andersdatter af Almueklassen i vestre Porsgrund, faddere: Skipper Ole Rougtvedts Kone Karen Olsdatter og Pigen Gunild Cecilia Olsdatter, begge af Solum Sogn. Gaardmand John Aanerø, dito Lars Aanerøe, Understyrmand Harald Haraldsen, alle af Solum. Matros Jens Vetlesen, dito Ole Jacobsen af vestre Porsgrund

 

Så følger dåpen til Berthe Kirstine som er født 20. november. Her er alt strøket ut og vi finner den senere i oppføringene. Den ble da satt inn for tidlig.

 

Født 25.11.1815 – døpt 10.12.1815: Peder Olsen – Daglønner Ole Larsen og Hustrue Karen Pedersdatter af arbeidsstanden østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine, Pige Severine Halvorsdatter, hiin fra østre Porsgrund, Denne fra Herre, Hugger Niels Pedersen, Daglønner Hans Pedersen fra østre Porsgrund, Tjenestedreng Niels Pedersen fra østre Porsgrund, Bonde Gunder Halvorsen fra Gierpen Sogn

 

Født 26.10.1815 – døpt 10.12.1815: Martin Jørgensen – Matros Jørgen Sivertsen og Regine Jensdatter i vestre Porsgrund, faddere: Søren Pedersens Enke Berthe Olsdatter fra vestre Porsgrund, pigen Gunild Christensdatter sammesteds fra, Matros Jørgen Haraldsen, Matros Anders Nielsen, Dito Ole Taralsen, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 03.10.1815 – hjemmedøpt 06.10.1815 – bekreftet i kirken 10.12.1815: Anne Benedicta – Skibsfører Jacob Bentsen og Karen Marie Isachsdatter af Gierpen Sogn, faddere: Hugger Hans Larsens Kone Mette Maria Bentsdatter og pige Anne Maria Bentsdatter, hiin fra østre denne fra vestre Porsgrund, Hugger Hans Larsen fra østre Porsgrund, .......? Peder Nielsen fra vestre Porsgrund, Bonde Anders Thorsen, sammes Søn Thor Andersen

 

Født 20.11.1815 – (Hun er som nevnt over skrevet inn to ganger. Ingen av stedene står dato for dåp): Berthe Kirstine – Baadfører Erich Knudsen og Hustrue Berthe Maria Johnsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Smed Gullek Johnsens Kone Kari Andersdatter, Pige Ingeborg Johnsdatter fra Gierpen, Matros Knud Tollefsen, Smedsvend Brynhild Johnsen, begge fra vestre Porsgrund, Underofficer Kittil Olsen Løbber, Oldermand Jacob Johnsen, Skole Lærer Svenke Johnsen alle af Gierpen Sogn

 

Født 21.12.1815 – døpt 30.12.1815: Ole Andersen – Daglønner Anders Giertsen og Hustrue Sidsel Andersdatter i østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Halvor Giertsens Kone Ingeborg Olsdatter fra Solum, Pige Ingeborg Kirstine Engelbretsdatter fra østre Porsgrund, Giert Giertsen, Christian Giertsen begge tienede i østre Porsgrund, Hugger Gunder Andersen, arbeidsmand Engelbreth Andersen, Bonde Niels Andersen, alle fra Gierpen Sogn

 

Født 29.11.1815 – hjemmedøpt 09.12.1815 – bekreftet i kirken 31.12.1815: Marcus Johan – Lods Lars Olsen Bækkevold og Hustrue Edel Karine Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Seiglmager svend Isach Halvorsens Kone Anne Christiana fra Osebakken, Pigen Johanne Maria fra østre Porsgrund, Hugger Halvor Halvorsen, Matros Ole Halvorsen, Matros Jacob Christensen alle fra Osebakken, Hugger Ole Meen fra østre Porsgrund

 

Født 27.11.1815 – hjemmedøpt 28.11.1815 – bekreftet i kirken 18.01.1816: Anne Sophie Mathea – Kirkesanger og Skolelærer Ole Hauen og Madame Bolette Cathrine Hauen født Fabricius i østre Porsgrund, faddere: Groserer Hans Møllers Kone Madame Inger Møller født Aal, Kiøbmand Christians Bruuns Kone Madam Maria Brunn født Linaae, Jomfrue Amborg Nicoline Aal, Grosserer Ulrich Cappelen, Grosserer Jens Gasman, Toldcasserer J W Rasch, Mægler Søren Rasch, Kiøbmand Ole Olsen og Fuldmektig Poul Linaae, alle af østre Porsgrun

 

Født 20.01.1816 – døpt 18.02.1816: Maren Maria – Hugger Erich Nielsen og Hustrue Berthe Maria Andersdatter Østre Pgd., faddere: Kirsten Christensdatter tienende, Margrethe Aavaldsdatter ligeledes tienende i østre Porsgrund, Tjenestedreng Giert Giertsen i østre Porsgrund, Isach Nielsen Snedker, Isach Isachsen tjenende begge fra Gierpen Sougn

 

Født 21.12.1815 – hjemmedøpt 31.12.1815 – bekreftet i kirken 21.01.1816: Hack Hacksen – Seglemager Hack Sørensen og Hustrue Karen Jacobsdatter Af Almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Matros Thomas Olsens Kone Gunild Gunuldsdatter, Pigen Inger Aavaldsdatter begge fra Porsgrund, Høker Niels Jacobsen, Hugger Ole Johannesen, Matros Jens Johnsen alle fra østre Porsgrund

 

Født 07.01.1816 – hjemmedøpt 08.01.1816 – bekreftet i kirken 28.01.1816: Isach Hansen – Hugger Hans Isachsen og Hustrue Margrethe Johanesdatter af arbeidstanden i østre Porsgrund, faddere: Oldermand Engelbreth Isachsens Kone Live Jacobsdatter, Pigen Anne Gundersdatter hiin fra Østre Porsgrund, denne fra Gierpen Sogn, Hugger Anders Isachsen, Hugger Thor Levordsen fra østre Porsgrund, Bonde John Pedersen fra Gierpen Sogn.

 

Født 08.12.1815 – hjemmedøpt 10.12.1815 – bekreftet i kirken 13.02.1816: Hans Benedictus – Gartner Peder Hansen Paus og Kone Andrea Bendiksen i østre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Frans Bendiksens Kone Anne Bendiksen født Tollefsen, Jomfrue Ingeborg Bendiksen, Kiøbmand Olsen fra Osebakken, Seiglmager Michel Halvorsen, Fuldmegtig Paul Linaae, Contorist Ellef Fundemark fra østre Porsgrund, Forvalter Erich Arnesen fra Bolvigs Jærnværk

 

Født 19.01.1816 – døpt 18.02.1816: Inger Maria – Saddelmager Johan Rosensted og Kone Elen Kirstine Hansdatter i østre Porsgrund, faddere: Hugger Ole Meens Kone Maren Helvig, Pige Kirsten Thorine Nielsdatter begge fra østre Porsgrund, Toldbetjent Stener Knudsen, Hugger Jacob Ballestad, Skomagermester Gunder Schrøder

 

Født 20.01.1816 – hjemmedøpt 28.01.1816 – bekreftet i kirken 03.03.1816: Anne Kirstine – Daglønner Henrich Christensen og Hustrue Marthe Maria Tollefsdatter af Almuestand ved Herre, faddere: Bondemand Niels Nielsens Kone Cathrine Nielsdatter, Pigen Maren Kirstine Tollefsdatter af arbeidsclassen ved Herre, Dagarbeider Hans Christian Christensen, Dito Tollef Tollefsen, Hammersmed Niels Berulfsen, Dagarbeider Hans Christensen, alle fra Herre

 

Født 30.01.1816 – døpt 18.02.1816: Lars Olsen – Matros Ole Larsen (og) Giertrud Kirstine Tolfsdatter af østre Porsgrund, faddere: Tømmermand Johan Abrahamsens Kone Karen Kirstine Tollefsdatter, Pige Helvig Bertelsdatter, begge fra østre Porsgrund, Oldermand Hans Nielsen, Tømmermand Ole Torstensen, Matros Jacob Nielsen, Matros Tollef Nielsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 22.01.1816 – hjemmedøpt 29.01.1816 – bekreftet i kirken 25.02.1816: Jens Andersen – Bødker Casper Andersen og Hustrue Maren Serine Billenberg i vestre Porsgrund, faddere: Skræddermester Rosenblands Kone Inger Margrethe, Pige Ingeborg Andersdatter tienende, begge fra vestre Porsgrund, Skomagermester John Jemter, Smed Hans Augesen, Skræddersvend Benth Muggeberg, Bødker Isach Nielsen, Snedker Dreng Anund Petter Bort?

 

Født 06.01.1816 – hjemmedøpt 16.01.1816 – bekreftet i kirken 14.03.1816: Marie Lovise Kammeraad og Toldinspectur Hr. Thomas Hammond og Frue Adelhejde Hammond, født Rasch, i østre Porsgrund, faddere: Hr. Grosserer Hans Møllers Kone Madam Inger Møller, født Aal, Hr. Kiøbmand Job Kiills Kone Mad. Maren Cathrine Kiill, Hr. Grosserer Jørgen Aals Datter Jomfrue Hanna Aal af østre Porsgrund, Seceritair von Deurs fra Osebakken, Oberkrigscommisair Johannes de Kløcer fra Gierpen Sogn, Grosserer Jens Gassmann af østre Porsgrund, Skibscapitain Jacob Olsen af Osebakken, Real Cappelen fra Gierpen, Grosserer Jørgen Flood af østre Porsgrund

 

Født 01.01.1816 – hjemmedøpt 03.01.1816 – bekreftet i kirken 16.03.1816: Maren Elisabeth – Baker Søren Jacobsen og Kone Kirsten Marie Jacobsdatter i østre Porsgrund, faddere: Snedker Arne Bergs Kone Anne Kirstine Levin, Pige Inger Jacobsdatter begge fra østre Porsgrund, Undertoldbetient Stener Knudsen, Snedker Lars Jørgensen, Dito Hans Glose, Dito Lorents Glose, Styrmand Johannes Olsen, alle af Borgerclassen i østre Porsgrund

 

Født 11.02.1816 – døpt 03.03.1816: Hans Christensen – Røyert Christen Hansen og Hustrue Maren Knudsdatter af Almustanden i østre Porsgrund, faddere: Tømmermand Ole Taraldsens Kone Berthe Andersdatte, Pige Kirstine Olsdatter fra østre Porsgrund, Daglønner Anders Vala, Tienestedreng Giert Giertsen, Matros Christoffer Olsen, Tjener Christian Kortner, alle af Almuestanden i østre Porsgrund

 

Født 11.02.1816 – hjemmedøpt 13.02.1816 – bekreftet i kirken 09.03.1816: Lorents Christian – Seglmagersvend Isach Halvorsen og Hustrue Christiane Christensdatter af Almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Lods Halvor Andersens Kone Margith Johnsdatter, Pige Karen Halvorsdatter af østre Porsgrund, Kontorist Ole Peter Halvorsen, Lods Lars Bækkevald, Hugger Ole Meen, Matros Jørgen Olsen af østre Porsgrund, Matros Ole Knudsen fra Gierpen Sogn

 

Født 20.02.1816 – hjemmedøpt 29.02.1816 – bekreftet i kirken 12.04.1816: Anne Kirstine – Høker Iver Kiøstelsen og Kone Anthonett Christensdatter af Borgerstanden i østre Porsgrund, faddere: Enke efter afgangen Bonde Michel Bradsberg Anne Marie Christensdatter Bradsberg fra Gierpen Sogn, Jomfrue Kirsten Halvorsdatter Sølie af østre Porsgrund, Snedkermester Arne Berg, Bager Søren Jacobssen, Styrmand Johannes Olsen alle af østre Porsgrund, Bonde Torjer Michelsen Bradsberg fra Gierpen Sogn

 

Født 04.04.1816 – hjemmedøpt 07.04.1816 – bekreftet i kirken 12.05.1816: Inger Johanne – Dagarbeider Aslak Halvorsen og Hustrue Marie Madsdatter af Almuestanden i østre Pgd., faddere: Snedker Lars Jacobsens Kone Ragnild Halvorsdatter fra østre Pgd., Pige Cristence Christensdatter fra Osebakken, Rodemester? Ole Ulverøe, Hugger Halvor Larsen og Gartnerdreng Halvor Nielsen, alle fra østre Pgd.

 

Organist Johannes Franks og Kone Mad. Karen Backers Barn Caroline Kristina født den 3.de Jan., Hjemmedøbt den 7.de Feb., og død den 14 maj førend dets Daab blev bekreftet i Kirken

 

Født 01.05.1816 – hjemmedøpt 03.05.1816 – bekreftet i kirken 26.05.1816: Karen Margrethe – Hugger Hans Hansen og Hustrue Margrethe Christensdatter sf Almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Enke efter Daglønner Halvor Olsen Ragnild Anundsdatter, Pige Anne Nielsdatter Sommer fra østre Pgd., Hugger Abraham Pedersen, Daglønner Anders Pedersen, Tømmermand Hans Pedersen, Tjenestekarl Halvor Larsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 29.12.1815 – hjemmedøpt 10.01.1816 – bekreftet i kirken 14.03.1816: Johan Andreas – Handelsbetient Mathias Holm og Kone Mad. Inger Magdalene Holm, født Hetting, af Borgerstanden i vestre Porsgrund, faddere: Enke efter afdøde Skibscapitain Abraham Pettersen Mad. Bodil Marie, født Pettersen, Jomfrue Marthe Pettersen, hiin fra vestre Porsgrund, denne fra Borge Sogn, Skibscapitain Søren Willumsen, Kiøbmand Hans Pettersen, begge i vestre Porsgrund, Fuldmegtig Petter Nielsen fra Solum Sogn.

 

Født 04.03.1816 – døpt 07.04.1816: Rasmus Nielsen – Uægte - Pigen Gunild Rasmusdatter og Kuursmed Niels Rejersen af Almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Hugger Sivert Larsens Kone Anthonette Jacobsdatter fra Osebakken, Pige Karen Rasmusdatter fra østre Pgd., Huusmand Henrich Nielsen, Matros Anders Olsen, Matros Jacob Nielsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 21.04.1816 – døpt 28.04.1816: John Bentsen – Uægte – Pigen Inger Laurantsdatter af østre Porsgrund og Tjenestkarl Benth Johnsen af Ejdangers Sogn af Almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Afgangen Røyert Christen Nielsens Enke Inger Olsdatter, Pige Marthe Kirstine Larsdatter begge fra østre Porsgrund, Hugger Ole Andersen fra østre Pgd., Dagarbeider Hans Pedersen fra Gierpen, Hugger Anders Thorsen fra Melum Sogn af Arbeidstanden

 

(Denne er feilaktig ført på høyre side, «Qvindekjøn siden» JO) Født 22.03.1816 – hjemmedøpt 04.04.1816 – bekreftet i kirken (ingen dato nevnt. JO): John Christensen – Matros Christen Hansen og Inger Maria Jahnsdatter af Almuestanden ved Herre, faddere: Hammersmed Anund Olsens Kone Marthe Larsdatter, Pige Anne Sophie Johnsdatter fra Herre, Saugdreng Hans Christensen, Dagarbeider Christen Olsen, Dito Poul Helgesen, Dito Ole Anundsen, alle fra Herre

 

Født 25.05.1816 – døpt i kirken (ingen dato nevnt. JO): Inger Larine – Matros Lars Larsen og Hustrue Inger Margrethe Tollefsdatter af Arbeidclassen i vestre Porsgrund, faddere: Baadsmand Knud Tollefsens Kone Anne Gurine Larsdatter, Pige Else Tollefsdatter af arbeidsclassen i vestre Porsgrund, Røyert Halvor Thorsen, Matros Johan Johannesen, begge fra vestre Porsgrund, Matros Gremeth Hansen fra Fredriksværn

 

Født 02.04.1816 – hjemmedøpt 16.04.1816 – bekreftet i kirken 16.06.1816: Karen Laurine – Matros Johan Henrich Lorentsen og Hustrue Elen Maria Andersdatter af Almuestanden i vestre Porsgrund, faddere: Skibstømmermand Torsten Halvorsens Kone Ambor Tollefsdatter, Pige Aaste Marine Christensdatter begge fra vestre Porsgrund, Skomager Hans Jørgen Naschov, Skomager svend Niels Tønnes Wahl fra vestre Porsgrund, Ole Olsen Berg Underofficer ved de i Porsgrund garnisonends armee og danebrogsmand

 

Født 29.02.1816 – hjemmedøpt 04.03.1816 – bekreftet i kirken 09.05.1816: Peder Magnus – Kiøbmand Hans Pettersen og Kone Barbara Dorthea Pettersen, født Hetting i vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Ole Willumsens Kone Mad. Caroline Willumsen, Jomfrue Karen Siverts begge fra vestre Pgd., Hr. Lineteant og Overtoldbetient Biørn, Skipscapitain Johan Schau, A…ent? Wessel, De Tvende første fra vestre Porsgrund, den siste fra Solum Sogn

 

Født 10.05.1816 – døpt 03.06.1816: Tollef Johnsen – Tømmermand John Abrahamsen og Hustrue Karen Kirstine Tollefsdatter af arbeidsclassen i østre Porsgrund, faddere: Bonde af Eidanger Sogn Halvor Hovholts datter Siri Halvorsdatter, Anne Andersdatter, begge tienende i østre Porsgrund, Tømmermand Torsten Jacobsen, Maler Ole Andersen, Matros Tolf Nielsen, alle af østre Porsgrund, Dagarbeider Arne Hansen fra Holden Sogn

 

Født 25.05.1816 – hjemmedøpt 29.05.1816 – bekreftet i kirken 09.06.1816: Christian Monrad Schiønning – Skibscapitain Carl Christian Schønning og Madame Barbara Schønning, født Monrad, af Borgerclassen i vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitaiin Christian Monrads Kone Inger Bugge Monrad, født Asleus, Skibscapitain Møllers Kone Anne Maria Møller, født Kruse, Jomfrue Sophie Wisleff, Secretarie van Deurs, Procurator J Wessel, Serogterer? Johan Frederik Monrad, Styrmand Joachim Bartholomeus Monrad, alle fra Porsgrund unntagen Jomfrue Wislef der boede i Langesund

 

Ført på langs til høyre på venstre side av side 19, «Mandkjøn siden»: Matros Christen Hansens og Hustrue Inger Marie Johnsdatter fra Herre deres Barn John, født den 22. marts, hiemmedøbt den 4. april, hiemmedaaben i kirken bekrefted den 19. maj, faddere: Dagarbeider Anuund Olsens Kone Marthe Larsdatter, Pige Anne Sophie Johnsd., Saugdreng Hans Christensen, do Christen Nielsen, do Poul Helgesen, alle fra Herre

 

Født 18.06.1816 – døpt 07.07.1816: Serine Larsdatter – Snedkersvend Lars Jacobsen og Ragnild Halvorsdatter i østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Aslach Halvorsens Kone Marie Madsdatter, Pige Anne Halvorsdatter, hiin fra østre Porsgrund, denne fra Gierpen Sogn, Hugger Halvor Larsen, Skomager Hans Axelsen, Matros John Tolfsen, Maler Ole Andersen, alle Ø. Pgd.

 

Født 07.06.1816 – hjemmedøpt 14.06.1816 – bekreftet i kirken 07.07.1816: Mette Oline – Matros Thomas Olsen og Gunild Gunuldsdatter i østre Porsgrund, faddere: Karen Maria Olsdatter tienende hos Kirurg Radisch, Pige Cathrine Jacobsdatter, begge i østre Pgd., Daglønner Lars Jensen, Tiener Christian Cortner i østre Pgd., Skomager Hans Abrahamsen fra vestre Porsgrund

 

Født 30.04.1816 – hjemmedøpt 10.05.1816 – bekreftet i kirken 30.06.1816: Hans Andreas – Matros Christian Halvorsen Pigen Helvig Nielsdatter af Almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Smeden Kittil Baars Kone Kirsten Chrestine Anundsdatter, Pige Inger Mogensdatter, begge fra østre Porsgrund, Daglønner Knud Johnsen fra Ejdanger Sogn, Brolægger Niels Christensen, Matros Anund Peter Kittilsen, Skomager Knud Kittilsen, Matros Niels Lorentsen, De fire sidste ere fra østre Porsgrund

 

Født 14.06.1816 – hjemmedøpt 19.06.1816 – bekreftet i kirken 12.07.1816: Ole Petter – Mestersmed Gullech Johnsen og Hustrue Karen Andersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Fragtemand Erich Knudsens Kone Berthe Maria Svennesdatter, Jomfrue Karen Willumsen, begge i vestre Porsgrund, Høker Isach Nenseth fra vestre Porsgrund, Bonde John Olsen Bugten fra Solum Sogn, Muurmester Peder Andersen, Dito Jens Andersen fra Holden Sogn, Smedsvend Brynhild Johnsen i vestre Porsgrund

 

Født 14.06.1816 – hjemmedøpt 21.06.1816 – bekreftet i kirken 07.07.1816: Anne Cathrine – Hammersmed ved Herre Johan Bærulfsen og Hustrue Anne Olsdatter, faddere: Saugmester Petter Nielsens Kone Maren Evensdatter, Pige Maren Bærulfsdatter, begge fra Herre, Smedsvend Thor Knudsen, Matros Halvor Christensen fra Herre, Skovfoged fra Kiilebygden Gunder Halvorsen, Hyttedreng ved Volds Værket Anders Olsen

 

Født 01.08.1816 – hjemmedøpt 04.08.1816 – bekreftet i kirken 25.08.1816: Elen Maria – Dagarbeider Knud Tollefsen og Hustrue Marthe Gundersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Arbeidsmand Gudmund Olsens Kone Marthe Nielsdatter, Pige Marthe Gundersdatter, hiin fra Porsgrund denne fra Schien, Banemester Mathias Michelsen, Matros Tollef Christensen, Matros John Tollefsen, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 14.06.1816 – hjemmedøpt 17.06.1816 – bekreftet i kirken 13.07.1816: Ole Tollefsen – Flaademand ved Herre Tollef Tollefsen og Hustrue Anne Dorthea Tollefsdatter, faddere: Saugmester Hans Christian Hanks Kone Margrethe Stenulsdatter, Pigen Maren Tollefsdatter, begge fra Herre, Saugmester Tollef Gundersen, Tømmermand Henrich Christensen, Erich Hansen tienende fra Bondegaarden Helletvedt, Matros Anders Bentsen, alle fra Herre

 

Født 11.12.1815 – hjemmedøpt 05.01.1816 – bekreftet i kirken 14.07.1816: Christoffer Jansen Matros Peder Jansen og Hustrue Ingeborg Andersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Enke efter Matros Niels Thorsen Anne Marie, Pige Ingeborg Larsdatter, Styrmand Christen Jansen, Skomagersvend Iver Jansen, Matros Lars Larsen, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 23.06.1816 – hjemmedøpt 30.06.1816 – bekreftet i kirken 28.07.1816: Marcus Severin – Tømmermand Torsten Jacobsen og Hustrue Anne Kirstine Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Matros Ole Jacobsens Kone Else Madsdatter, Pige Maren Jacobsdatter, begge fra vestre Pgd., Matros Ole Mogensen, Matros Erich Jacobsen, Tømmermand Niels Olsen, Smedsvend Tollef Olsen, alle i Østre Porsgrund, Matros Carl Nielsen fra østre Pgd., Matros Halvor Torbiørnsen fra vestre Pgd.

 

Født 07.08.1816 – døpt 01.09.1816: Anne Regine – Matros Jacob Nielsen og Hustrue Karen Marie Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pigen Maren Thorsdatter, Dito Gunild Engelbretsdatter, begge fra østre Porsgrund, Maler Hans Olsen Lillie, Matros Tolf Nielsen, Matros Hans Engelbretsen, Tjenestedreng Jacob Hansen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 19.06.1816 – hjemmedøpt 23.06.1816 – bekreftet i kirken 05.08.1816: Bøyenine Laurine – Styrmand Knud Sørensen og Kone Karen Frederikke Bøyesen i vestre Porsgrund, faddere: Almuelærer Christoffer Levordsens Kone Maren Sophie Bøyesen, Pige Anne Larsdatter, hiin fra Skien, denne fra østre Pgd., Snedker Arne Berg, Skibscapitain Ole Rejersen, Matros Claus Sørensen, alle fra østre, Fuldmegtig Jacob Nyegaard, Skipper Petter Bøyesen fra vestre Porsgund

 

Født 09.07.1816 – hjemmedøpt 18.07.1816 – bekreftet i kirken 28.07.1816: Christen Thorstensen – uægte barn – Matros Torsten Olsen, Pige Kirstine Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Matros Arne Uslers Kone Kirstine Halvorsdatter, Pige Maren Nielsdatter, begge i østre Porsgrund, Daglønner Anders Vala, Daglønner Halvor Herbrandsen, Matros Niels Christensen, Matros Anund Petter Baar, alle fra østre Porsgrund

 

Født 03.07.1816 – hjemmedøpt 10.07.1816 – bekreftet i kirken 28.07.1816: Niels Andreas – Tømmermand Jørgen Haraldsen (og) Hustrue Dorthea Nielsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Matros Andreas Coldings Kone Anne Hachsdatter, Pige Aslaug Olsdatter, begge i vestre Porsgrund, Banemestersvend Mathias Michelsen, Matros Jørgen Sivertsen, Matros Jacob Baatolsen, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 28.06.1816 – hjemmedøpt 01.07.1816 – bekreftet i kirken 18.08.1816: Carl Knudsen – Knud Thorsen Kleinsmed ved Herre og Hustrue Maren Elisabeth Jacobsdatter, faddere: Bonde Erich Hellestvedts Kone Anne Sørensdatter, Pige Katrine Andersdatter, begge fra Herre, Møllersvend Mathias Hansen, Matros Henrik Hansen Widt, Kleinsmedsvend Thor Nielsen og Thor Jørgen Knudsen Do., alle fra Herre

 

Født 06.09.1816 – hjemmedøpt 08.09.1816 – bekreftet i kirken 13.10.1816: Maren Bolette – Dagdreng ved Herre Hans Jacob Rasmusen og Hustrue Karen Malene Sivertsdatter af Almuestanden, faddere: Flaademand Rasmus Hansens Kone Maria Gundersdatter, Pige Caroline Nielsdatter, begge fra Herre, Saugmester sammesteds Leif Halvorsen, Arbeidsmand Torjus Torstensen, Dagarbeider Gunder Rasmusen, Tjenestdreng Even Anundsen, alle fra Herre den sidste undtagen der er hiemme i Bamble Sogn, Skomager Sivert Pedersen fra Herre

 

Så følge noe om en dåp til ei Margrethe Jensdatter født 13. september, uægte barn fra Herre, som er stryket over. Ikke ferdig utfylt.

 

Født 14.08.1816 – hjemmedøpt 14.08.1816 – bekreftet i kirken 20.10.1816: Inger Karine – Skomager Iver Christensen og Kone Johanne Maria Knudsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Saugmester Simon Simonsens Kone Maren Knudsdatter fra Skien, Pigen Maren Olsdatter i vestre Porsgrund, Saugmester Isach Jacobsen, Dito Halvor Andersen, Smed Niels Knudsen, alle fra Bradsberg Kleven ved Skien, Matros Halvor Pedersen fra vestre Porsgrund

 

Født 08.08.1816 – døpt 01.09.1816: Thor Lucasen – Flaademand ved Herre Lucas Christensen (og) Hustrue Maren Andersdatter, faddere: Arbeidsmand Rejer Torstensens Kone Else Aslachsdatter, Pige Anne Kirstine Andersdatter, Hiin fra Herre denne fra Porsgrund, begge af Arbeidsclassen, Vatdreng Lars Olsen, Saugmester Ole Gundersen, begge fra Herre, Arbeidsmand Hans Andersen i Porsgrund

 

Født 30.07.1816 – hjemmedøpt 08.08.1816 – bekreftet i kirken 16.09.1816: Isach Abrahamsen – Pernille Abrahamsen Enke efter afgangen Skipper Isach Abrahamsen i vestre Porsgrund, faddere: Skipper Halvor Niels Pedersens Kone Else Pedersdatter, Pige Anne Maria Bentsdatter, Skipper Willum Willumsen junior, Skipper Ole Halvorsen, Volouteur Peder Niels Halvorsen, alle fra vestre Porsgrund, Styrmand Johannes Lug fra Langesund, Snedker Peder Nielsen fra Skien

 

Født 30.09.1816 – døpt 20.10.1816: Ambor Svendsdatter – uægte barn i østre Porsgrund – Pigen Elen Olsdatter og Svend Pedersen Arbeidsmand i Skien, faddere: Daglønner Anders Valas Kone Anne Tollefsdatter, Pige Anne Helvig Vetlesdatter fra østre Pgd., Vægter Ole Gundersen, Dito Johannes Halvorsen, Matros Christoffer Andersen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 23.10.1816 – hjemmedøpt 31.10.1816 – bekreftet i kirken 24.11.1816: Karen Olsdatter – Hugger Ole Anundsen og Hustrue Anne Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Oldermand Engelbret Isachsens Kone Live Pedersdatter, Pige Margrethe Aavaldsdatter, begge i østre Pgd., Hugger Ole Halvorsen, Muursvend Lars Evensen, Hugger Peder Grotnæss, alle fra østre Porsgrund, Flaademand Hans Olsen fra Skien

 

Født 01.09.1816 – hjemmedøpt 01.09.1816 – bekreftet i kirken 29.09.1816: Peder Hejreth – uægte barn vestre Porsgd. – Peder Hejreth Valtcornist? ved Jæger-Copagniet i Skien og Pigen Inger Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Skomager Gunder Schrøders Kone Oline Nielsdatter, Pige Kirsten Christensdatter, begge i østre Porsgrund, Vægter Ole Gundersen, Matros Hans Andersen Knap, Arbeidsmand Lars Jensen, Tienestkarl Christoffer Olsen

 

Født 13.09.1816 – hjemmedøpt 27.09.1816 – bekreftet i kirken 13.10.1816: Jens Nielsen - uægte barn fra Herre – Daglønner ved Herre Niels Jensen og Pigen Margrethe Jensdatter, faddere: Pige Anne Thorine Olsdatter tjenende paa Hellestvedt Gaard ved Herre, Pige Anne Maria Olsdatter fra Herre, Hammersmed Dreng Niels Bærulfen, Petter Poulsen Dito, Halvor Erichsen Møller, dernist alle fra Herre

 

Født 07.11.1816 – hjemmedøpt 30.11.1816 – bekreftet i kirken 08.12.1816: Kirstine Pedersdatter Daglønner Peder Jacobsen og Hustrue Inger Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pigen Marthe Maria Larsdatter, Pige Maria Jacobsdatter, begge tienesteclassen i østre Porsgrund, Matros Thomas Olsen, Dagarbeider Lars Olsen, Tienestdreng Jacob Hansen, alle i østre Porsgrund

 

Født 28.11.1816 – hjemmedøpt 01.12.1816 – bekreftet i kirken 26.12.1816: Marthe Maria – Matros Jens Johnsen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter Af østre Porsgrund, faddere: Pigen Sara Jacobsdatter, Dito Karine Nielsdatter af tjeneste tyende Classen i østre Porsgrund, Tienestkarl Jørgen Larsen af arbeidsmand, Erich Jacobsen af vestre Porsgrund, Skomagersvend Hans Andersen («Kapp», disse tre bokstaver som er styrket over) Knapp, Tjenstekarl Jacob Jacobsen, begge af østre Porsgrund

 

Født 05.10.1816 – døpt 20.10.1816: Anders Nielsen – Smedkermester Niels Andersen og Kone Guri Gundersdatter i østre Porsgrund, faddere: Muurmester Jens Toresens Kone Margrethe Andersdatter, Pige Karen Andersdatter, Hiin fra vestre Porsgund denne fra østre Porsgrund, Hugger Jacob Andersen fra østre Porsgrund, Muurmester Thron Aanesen fra Osebakken, Christian Kortner, Tjenstkarl fra østre Pgd., Maler Ole Andersen sammestedsfra

 

Født 23.09.1816 – døpt 27.10.1816: Ole Larsen – Watdreng ved Herre Saugværk Lars Olsen og hustrue Maren Christensdatter, faddere: Saugmester Søren Gundersens Kone Gunild Hansdatter og Pige Berthe Olsdatter begge fra Herre, Arbeidsmand Ole Johannesen, Flaademand Lucas Christensen, Matros Halvor Christensen, Arbeidsmand Torsten Thommesen, alle fra Herre

 

Født 21.09.1816 – hjemmedøpt 28.09.1816 – bekreftet i kirken 29.12.1816: Adriette Olava – Snedkermester Ole Jørgensen Hill og Hustrue Astrid Christensdatter i østre Porsgrund, faddere: Styrmand Henrich Fleks Kone Karen Maria Gulleksdatter, Pige Anne Larsdatter, Lodsen Frederich Olsen Moe, Snedker Thomas Jørgensen Hill, Høker Lars Jørgensen Hill, Matros Godfried Ulrichsen, Matros Anders Evensen

 

Født 06.10.1816 – hjemmedøpt 14.10.1816 – bekreftet i kirken 29.12.1816: Caroline Kirstine – Forvalter ved Herre Hammerværk Hr. Abraham Bruun og Mad. Judite Catharine Bruun, født Høst, faddere: Skipper Barth Thomens Bruuns Kone Jakobine Bruun fra Osebakken, Jomfrue Benedicte Bruun fra Herre, Kiøbmand Frants Bendixen fra Osebakken, Ole Arnesen Dito fra Dito, Ole Olsen Dito fra Dito, Realv Cappelen Propritair fra Gierpen Sogn, Poul Linaae Contorist Hos Hr. Groserer Jørgen Aal i Porsgrund

 

Født 08.10.1816 – døpt 29.10.1816: Torsten Halvorsen – Skibstømmermand Torsten Halvorsen og Hustrue Ambor Tollefsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Else Tollefsdatter og Pige Aaste Malene begge i tjeneste i vestre Porsgrund, Halv..? blæser ved Jegercorpset Ole Berg, Matros Halvor Pedersen og Matros Vetle Olsen, alle af vestre Porsgrund

 

Født 02.10.1816 – døpt 10.11.1816: Hans Johnsen Arbeidsmand John Hansen og Hustrue Marie Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Gaardbruger Anders Nyegaards Kone Karen Nielsdatter, Pigen Kirstine Olsdatter, hiin fra Eidanger denne fra østre Porsgrund, Bielkehugger Lars Torstensen, Dito Ole Wiig, begge fra Solum Sogn, Tjener Halvor Nielsen fra østre Porsgrund

 

Født 03.09.1816 – hjemmedøpt 04.09.1816 – bekreftet i kirken 17.11.1816: David Peder – Smed Anthoni Andreasen og Hustrue Maren Margrethe Halvorsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Skreder Rosenblads Kone Grethe Olsdatter, Pige Asper Thovsdatter, begge fra vestre Porsgrund, Skomager Halvor Pedersen, Tømmermand Christoffer Mathiasen, Smed Hans Andersen, Matros Andreas Anthonisen, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 11.10.1816 – hjemmedøpt 11.11.1816 – bekreftet i kirken 30.12.1816: Louise Magnine – Kiøbmand Louis Vauvert og Madam Magnine Vauvert, født Pontoppidan i østre Porsgrund, faddere: Stadsmegler Hr. Søren Raschs Kone Madam Charlotte Rasch, født Løvenskiold, Madam Maren Christiane Kill og Jomfrue Didericha von Cappelen, alle af østre Porsgrund, Hr. Grosserer Hans Møller, Ditto Jacob Aal, Hr. Real von Cappelen, den første af østre Porsgrund, den tvende sidste fra Gierpen Sogn, Kiøbmand Hr. Hans Jurgensen reisende fra London, Fuldmektig Christen Tobiesen Vauver af østre Porsgrund, Hr. Line. August Rasmus Rasch, Dito Christian Schvabe, begge ved det i Pgd. garnisonends Jæger – Corp.

 

Født 13.07.1816 – hjemmedøpt 27.07.1816 – bekreftet i kirken 17.11.1816: Engelbreth Sørensen – Kiøbmand Niels Sørensen og Kone Anne Marie Sørensen, født Sande, i østre Porsgrund, faddere: Tømmermand Jøren Naurs Kone (så følger et navn som er stryket ut) Anne Engelsbrethsdatter, Pige Marthe Marie Engelsbretsdatter, begge fra østre Pgd., Kiøbmand Niels Jacobsen, Fuldmegtig Poul Linaae, Kiøbmand Frantz Bendixen, Høker Ole Borge, Snedker Arne Berg, Seglmager Michel Halvorsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 13.07.1816 – hjemmedøpt 27.07.1816 – bekreftet i kirken 17.11.1816: Manlius Sørensen – Tvillingbroder til overstaaende - Kiøbmand Niels Sørensen og Kone Anne Marie Sørensen, født Sande, i østre Porsgrund, faddere: Styrmand Knud Sørensens Kone Karen Bøyesdatter, Pige Anne Kristine Sørnsdatter, hiin fra vestre denne fra østre Porsgrund, Kiøbmand Iver Kiøstelsen, Dito Christen Kraft, Kiøbmand Ole Arnesen, Mechaniker Halvor Venstøb, Gartner Peder Paus, alle fra østre, Skipper Halvor Niels Pedersen fra vestre Porsgrund

 

Født 03.10.1816 – hjemmedøpt 06.10.1816 – bekreftet i kirken 24.11.1816: Torjus Erichsen – Skomager Erich Guldbrandsen og Hustrue Kirsten Gurine Torjusdatter i østre Porsgrund, faddere: Anne Guldbrandsdatter, Marthe Maria Larsdatter, begge af Tienesteclassen i østre Porsgrund, Hugger Torjus Johnsen, Matros Lars Pedersen, Arbeidsmand Anders Guldbrandsen, Tienstkarl Christen Johnsen, Ditto Hans Hansen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 12.12.1816 – hjemmedøpt 16.12.1816 – bekreftet i kirken 05.01.1817: Anne Thorine – Dagarbeider Halvor Halvorsen og Hustrue Anne Ellefsdatter ved Herre, faddere: Pige Anne Marie Halvorsdatter tienende i Bamble Sogn, Dito Aaste Maria Ellefsdatter, tjenende ved Herre, Abraham Jensen Solum, Torsten Thommasen, Rasmus Tvedten, alle af Tjeneste Classen ved Herre

 

Født 19.10.1816 – hjemmedøpt 25.11.1816 – bekreftet i kirken 12.01.1817: Ingeborg Jørgine – Tvillingsøster Til den under page 29 anførte Dreng Ole Jørgensen (Han nevnes da her senere på listen. JO) – Matros Jørgen Olsen og Hustrue Ingeborg Knudsdatter i østre Porsgrund, faddere: Tjenestpige Anne Johannesdatter, dito Ingeborg Sophie fra østre Porsgrund, Matros Ole Andersen, Matros Godfred Ulrichsen, Dito Ole Jansen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 01.11.1816 – hjemmedøpt 05.12.1816 – bekreftet i kirken 12.01.1817: Karen Kirstine – Uægte Barn – Styrmand og Danebrogsmand Magnus Nielsen Holms Enke, og Skreddersvend Christian Muggeberg i vestre Porsgrund, faddere: Tjenestepige Elen Kirstine Hansdatter, Do. Hellene Johansdatter, Lods Hans Olsen i Bugten, Matros Ole Jacobsen, Do. Johannes Hervig, alle af almuestanden i vestre Porsgrund

 

Født 07.10.1816 – hjemmedøpt 12.10.1816 – bekreftet i kirken 08.12.1816: Jens Petter – Lehnsmand og Politifuldmegtig Jens Larsen og Kone Birgithe Olsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Enke efter Giestgiver Hans Nielsen Madame Dorthea Nielsen, Jomfrue Karen Norberg, begge i vestre Porsgrund, Sergeant Rummelhof, Fourer Holst, begge ved det Garnisourends Jæger Compagnie sammesteds, Styrmand Hans Petter Isachsen Klyve i Solum

 

Født 16.11.1816 – hjemmedøpt 20.11.1816 – bekreftet i kirken 20.12.1816: Jens Mathiasen – Møllemester Mathias Hansen Asdahl og Hustrue Karen Elisabeth Jensdatter ved Herre, faddere: Hammersmed svend Lucas Jacobsens Kone Boel Hansdatter, Pige Maren Jensine Johnsdatter, hiin fra Herre denne fra Skien, Bonde Erich Hellestvedt, Tjenestkarl Erich Hansen, Opsynsmand Anders Larsen, Smed Knud Thorsen; Møllermester Isach Iversen, alle fra Herre, Petter Nielsen Tømmermand sammesteds

 

Født 07.01.1817 – døpt 19.01.1817: Mari Ane – Arbeidsmand Lars Grønlie og Hustrue Guri Torgersdatter i østre Porsgrund, faddere: Bager John Torgersens Kone Inger Paust, Pigen Inger Torgersdatter, begge fra Skien, Bager John Torgersen, Arbeidsmand Rasmus Johnsen, begge fra Skien, Smeddreng Tollef Larsen fra Porsgrund

 

Født 10.12.1816 – hjemmedøpt 20.12.1816 – bekreftet i kirken 19.01.1817: Anne Karine – Huusmand under den i Bamble beliggende men Porsgrund M..stad? tillagt Ravnes Gaard ved Herre Peder Tollefsen og Kone Svanoug Knudsdatter, faddere: Pige Maren Thorsdatter og Pige Gunild Knudsdatter, begge tjenende paa Ravnses Gaard. Daglønner Niels Olsen hos Gaardens Ejer Hr. Liutenant Fritz Løvenskiold, Kusk hos samme Jacob Larsen, Thor Gundersen Huusmand hos samme

 

Født 19.12.1816 – hjemmedøpt 23.12.1816 – bekreftet i kirken 19.01.1817: Inger Marie – Hammersmeddreng ved Herre Poul Olsen og Hustrue Gunild Nielsdatter, faddere: Pige Anne Svendsdatter, Pige Maren Christensdatter, hiin tjenede i Bamble denne ved Herre, Arbeidsmand Gunder Rasmusen, Dito Petter Olsen, Hammersmeddreng Petter Paulsen

 

Født 30.09.1816 – hjemmedøpt 01.10.1816 – bekreftet i kirken 24.10.1816: Ole Pedersen – uægte barn – Pige Lisbeth Sørensdatter og Peder Halvorsen Arbeidsmand ved Herre, faddere: Pige Thorine Olsdatter og Pige Anne Sophie Sørensdatter begge fra Herre, Huusmand («Erich» stryket over. JO) Aane Nirisen. Muurmester Peder Larsen, Arbeidsmand Peder Nirisen

 

Født 03.12.1816 – hjemmedøpt 08.12.1816 – bekreftet i kirken 29.12.1816: Anders Halvorsen – Arbeidsmand Halvor Herbrandsen og Kone Else Andersdatter i østre Porsgrund, faddere: Baadmand Anders Bakkens Kone Lisbeth Isachsdatter fra Gierpen, Pige Karen Tollefsdatter fra Osebakken, Hugger Ole Ulverøe, Malersvend Christian Skanke, Tjeneskarl Hans Simonsen, Arbeidsmand John Olsen, De tvende første fra Porsgrund, den siste fra Bratsberg Kleven, Huusmand John Johnsen fra Gierpen

 

Født 05.01.1817 – hjemmedøpt 10.01.1817 – bekreftet i kirken 26.01.1817: Christine Martine – Skipper Christen Hansen Arveskou og Hustrue Anne Sophie Arveskou, født Halvorsen i østre Porsgrund, faddere: barnets Moder Anne Sophie Halvorsen, Pige Karen Halvorsen tjenende hos Grosserer Hans Møller i østre Porsgrund, Barnets fader Skipper Christen H Arveskou, Seiglmager Michel Halvorsen, Contorist Ole Petter Halvorsen, Alle i østre Porsgrund

 

Født 25.12.1816 – døpt 26.01.1817: Karen Magdalene – Undertoldbetient Peder Andersen Løcken og Hustrue Andrine Andersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Skipper Mads Halvorsens Hustrue Marine Abigal Halvorsen, født Siverts, Skipper Frederich Vauverts Kone Mad. Charlotte Vauvert, født Pontippidan, Jomfrue Clara Monrad i vestre Porsgrund, Stadsmegler og Overlods Søren Rasch, Skipper Louis Vauvert, Grosserer Elias Flood, Fuldmægtig Poul Linaae, alle fra østre Porsgrund, Skipper Abraham Pharo i vestre Porsgrund

 

Født 14.11.1816 – hjemmedøpt 28.11.1816 – bekreftet i kirken 29.12.1816: Christen Severin – Matros Niels Christensen og Hustrue Severine Sivertsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Dorthe Jensdatter, Pige Karen Tollefsdatter, hiin fra Osebakken denne fra Solum, Smed Christen Nielsen fra Bradsberg Kleven, Skomager Sivert Pedersen, Saugdreng Hans Jacob Rasmussen, de tvende siste fra Herre

 

Født 19.10.1816 – hjemmedøpt 19.10.1816 – bekreftet i kirken 12.01.1817: Ole Jørgensen – Tvillingbroder til den under page 27 anførte Pige Ingeborg Jørgine (Hun er nevnt her tidligere. JO) - Matros Jørgen Olsen og Hustrue Ingeborg Knudsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pigen Kirstine Wright fra Osebakken, Karen Hansdatter ligeledes tjenende paa Osebakken, Lods Halvor Andersen, Matros Thor Christensen fra østre Pgd., Ungkarl Jacob Hansen fra Osebakken

 

Født 10.12.1816 – hjemmedøpt 13.12.1816 – bekreftet i kirken 16.01.1816 (Feilskrevet dette er 1817. JO): Isach Asdahl – Borger og Seiglmager Michel Halvorsen og Hustrue Jacobine Magdalene Olsdatter Arøe i østre Porsgrund, faddere: Høker Hermann Mejers Kone Simonine Mejer, født Tavle, Jomfrue Karen Sophie Spurmann, hiin fra Osebakken denne fra Bamble Sogn, Kiøbmand Niels Sørensen, dito Niels Jacobsen, dito Iver Kiøstolsen, Høker Niels Johnsen, Snedker Arne Berg, Skipper Christen Hansen Arveskou, Kontorist Ole Petter Halvorsen, alle fra østre Porgrund, Kiøbmand Frantz Bendiksen fra Osebakken, Gaardbruger Ole Sødtvet fra Solum

 

Født 11.01.1817 – hjemmedøpt 19.01.1817 – bekreftet i kirken 02.02.1817: Karen Kirstine – Dagarbeider Christen Johnsen og Hustrue Anne Guldbrandsdatter i østre Porsgrund, faddere: Skomager Erich Heyers Kone Kirsten Gurine, Pige Marthe Maria Hansdatter, hiin fra østre Porsgrund denne fra Ejdanger Sogn, Hugger Ole Ulvesøn, Dagarbeider Anders Guldbrandsen, begge fra Porsgrund, Anders Gundersen Arbeidsmand, Ole Johnsen Tømmermand, begge fra Ejdanger Sogn

 

Født 25.01.1817 – hjemmedøpt 29.01.1817 – bekreftet i kirken 02.02.1817: Anne Thorine – Saugmester ved Herre Søren Gundersen og Hustrue Gunild Hansdatter, faddere: Kleinsmed mester Knud Thorsens Kone Maren Elisabeth Jacobsdatter, Pige Aaste Ellefsdatter, begge fra Herre, Tømmermand Hans Nielsen Aasland, Dito Thomas Thorstensen, Møllermester Arne Larsen Møllerdreng, Halvor Erichsen, alle ved Herre

 

Født 31.12.1816 – hjemmedøpt 08.01.1817 – bekreftet i kirken 19.01.1817: Knud Thorsen – uægte barn – Arbeidsmand Thor Halvorsen Pige Gunild Knudsdatter hiin fra Brevig denne fra Porsgrund, faddere: Pige Live Tollefsdatter, Dito Anne Wiersdalen, hiin tjenende i Gierpen Sogn hos Groserer Jacob Aal denne hos Groserer Hans Møller i østre Porsgrund, Daglønner Isach Isachsen, Kudsk Jens Olsen, begge hos beneldte Grosserer Jacob Aal, Gartner Poul Michelsen fra Brevig

 

Født 21.12.1816 – døpt 02.02.1817: Svend Halvorsen – Biælkehugger Halvor Larsen og Hustrue Sibille Svendsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Else Erichsdatter tjenende i Skien, Pige Asgjer Germundsdatter, Snedker Lars Jacobsen, Bager Ole Olsen, Henrich Poulsen Garnisonnends Jæger, alle fra Porsgrund, Daglønner Peder Pedersen fra Skien

 

Født 08.01.1817 – hjemmedøpt 12.01.1817 – bekreftet i kirken 02.02.1817: Erich Hansen – Daglønner Hans Nielsen Berth og Hustrue Anne Rasmusdatter ved Herre, faddere: Bonde fra Bamble Sogn Lars Sorthedals Kone Anne Kirstine Nielsdatter, Pige Marthe Thorsdatter fra Sillien gaard i Bamble, Ole Tallachsen Tømmermand, Rasmus Iversen, Tjenestkarl, begge fra Herre, Arbeidsmand Torjus Torstensen fra Bamble

 

Født 28.12.1816 – hjemmedøpt 01.01.1817 – bekreftet i kirken 03.02.1817: Sørine Kirstine – Skibscapitain Søren Willumsen og Madame Kirstine Maria Wellumsen, født Arøe, i vestre Porsgrund, faddere: barnets Moder Skipper Ole Arøes Kone Mad,m Anne Margrethe Arøe, født Schubart, Jomfrue Marianne Sophie Bucka, hiin fra vestre denne fra østre Porsgrund, Skipper Morten Arøe, Do Ole Willumsen, Kiøbmand Hans Pettersen, alle i vestre Porsgrund, Seilmager Michel Halvorsen i østre Porsgrund

 

Født 08.12.1816 – døpt 08.02.1817: Maren Andrea – Skomager mester Hans Jørgen Naskov og Hustrue Anne Cathrine Kjær i vestre Porsgrund, faddere: Smed Gullech Johnsens Kone Karen Andersdatter, Pige Ingeborg Marie Eltvedt, begge fra vestre Porsgrund, Høker Isach Nenseth, Maler Hans Hovland, Styrmand Morten Eltvedt, Smedsvend Brunild Johnsen, Skomagersvend Niels Vahl, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 13.01.1817 – hjemmedøpt 19.01.1817 – bekreftet i kirken 21.02.1817: Lars Petter – Styrmand Gunder Knudsen og Hustrue Anne Marine Larsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Matros Lorentz Olsens Kone Ingeborg Kirstine Johannesdatter, Pige Karen Kirstine Larsdatter, hiin fra østre denne fra vestre Porsgrund, Matros Hans Johannesen, Styrmand Jens Mathias Davidsen, Matros Hans Petter Larsen, Voloeteur Gunder Norberg

 

Født 23.12.1816 – hjemmedøpt 06.01.1817 – bekreftet i kirken 02.03.1817: Carl Joachim …drings? Sergeant ved det Porsgrund garnisonnends Jæger Corp. Torsten Christoffersen Mørch og Hustrue Gunild Jørensdatter, faddere: Pige Anne Kirstine Evensdatter, Pige Pernille Maria Pedersdatter, begge af Tyendeclassen i Porsgrund, Fourer Niels Holst, Dito Hans Monserud, Oberjæger John Sydmoe, Underjæger Lars Holmen, alle ved det i Porsgrund garnisonnends Corps.

 

Født 11.01.1817 – hjemmedøpt 12.01.1817 – bekreftet i kirken 09.02.1817: Ingeborg Knudsdatter – Tvillingsøster til den under page 102 anførte den 5. februar døde Maren Knudsdatter (Hun er da ført under døde i Porsgrunn 1814-1828) – Flaademand ved Herre Knud Olsen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter, faddere: Pige Kirstine Thorsdatter Sillien af Bamble Sogn, Pige Karen Asbiørnsdatter fra Herre, Saugdreng Hans Jacob Rasmusen, Flaademand Tollef Tollefsen, Møllerdreng Thor Olsen, Matros Anders Bentsen

 

Født 01.02.1817 – døpt 16.02.1817: Anne Mallene – Matros Sivert Halvorsen og Hustrue Anne Marie Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Andrea Omholdt, Dito Berthe Larine Jacobsdatter, Begge fra østre Porsgrund, Matros Anders Halvorsen, Dito Arne Fredrerichsen Usler, Do Anders Svendsen Jæger af det her garnisonnends Korps, Juul Nielsen, alle af østre Porsgrund

 

Født 12.01.1817 – hjemmedøpt 18.01.1817 – bekreftet i kirken 22.02.1817: Elen Thorine – Muurmester svend Lars Evensen og Hustrue Margrethe Thorsdatter i østre Porsgrund, faddere: Skoemagermester Gunder Schrøders Kone Oline Nielsdatter, Pige Maren Cathrine Gundersdatter, Muurmester Thron Aanesen, Skomager Erich Guldbrandsen, Daglønner Anders Guldbrandsen

 

Født 18.12.1816 – hjemmedøpt 04.01.1817 – bekreftet i kirken 23.03.1817: Jens Olsen – Biælkehugger Ole Jensen og Hustrue Karen Hansdatter i østre Porsgrund, faddere: Enke efter Dagarbeider Halvor Olsen Ragnild Anundsdatter, Pige Sara Hansdatter, hiin fra Porsgrund denne fra Gierpen Sogn, Dagarbeider Jens Kiølnes, Dito Anders Jensen, Gaardskarl Halvor Jørgensen, hiin fra Porsgrund denne fra Gierpen Sogn, Hans Andersen Underoffiser ved det i Porsgrund garnisonends Jæger Corps

 

Født 18.02.1817 – hjemmedøpt 18.02.1817 – bekreftet i kirken 23.03.1817: Engelbreth Pedersen – Bielkehugger Peder Christensen og Hustrue Anne Engelbretsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Gunbor Olsdatter, Dito Marthe Olsdatter, begge af Tyende Classen i østre Porsgrund, Matros Torger Engelbretsen, Gaardskarl Christian Giertsen, Matros Christen Pedersen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 06.02.1817 – hjemmedøpt 06.02.1817 – bekreftet i kirken 23.02.1817: Jessine – uægte Barn – Giert Giertsen Tjenestkarl og Pigen Inger Aavaldsdatter begge i østre Porsgrund, faddere: Pige Marthe Maria Larsdatter, Pige Margrethe Aavaldsdatter, begge af Tjenestclassen i østre Porsgrund, Biælkehugger Abraham Nielsen, Do Ole Amundsen, Matros Niels Abrahamsen, alle af østre Porsgrund

 

Født 22.01.1817 – hjemmedøpt 22.01.1817 – bekreftet i kirken 23.02.1817: Gunild Kirstine – Hugger Niels Pedersen og Hustrue Jørgine Christensdatter i østre Porsgrund, faddere: Hugger Jacob Andersens Kone Gurine Olsdatter, Pige Aase Maria Hansdatter, begge af østre Porsgrund, Skomagersvend Hans Andersen Knap, Malersvend Ole Andersen, Tjenestkarl Ole Mathiesen, alle af østre Porsgrund, Bonde Lars Halvorsen Aaltvedt af Gierpen Sogn

 

Født 08.02.1817 – hjemmedøpt 16.02.1817 – bekreftet i kirken 23.03.1817: Thor Rasmusen – uægte Barn – Tjenestepige Anne Maria Christensdatter af vestre Porsgrund, og Tjenestdreng Thor Rasmusen af Solum Sogn, faddere: Tjenestepige Maren Jacobsdatter af vestre Porsgrund, Tjenestepige Anne Kittilsdatter af Solum Sogn, Arbeidsmand Anders Johnsen, Tjenestdreng Peder Andersen, Do Erich Pedersen alle af Solum Sogn

 

Født 10.03.1817 – hjemmedøpt 17.03.1817 – bekreftet i kirken 06.04.1817: Christen Hansen – Watdreng ved Herre Hans Christensen og Hustrue Kirsten Pedersdatter, faddere: Saugmester Leif Halvorsens Kone Ingeborg Olsdatter, Pige Marthe Christensdatter, begge fra Herre, Watdreng Hans Christian Hank, Kleinsmed Thor Nielsen, Matros Anders Bentsen, Dagarbeider Gunder Rasmusen, alle fra Herre

 

Født 08.03.1817 – hjemmedøpt 11.03.1817 – bekreftet i kirken 12.04.1817: Niels Marthinius – Matros Ole Svendsen og Hustrue Inger Karine Nielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Murmester ved Vold jernverk Svend Olsens Kone Maren Bolette Nielsdatter, Pige Anne Sophia Knap af østre Pgd., Hugger Niels Arnesen, Matros Fredrik Olsen, Snedkersvend Peder Christensen Venstøb, Gaardskarl Halvor Jacobsen, alle af Østre Porsgrund

 

Født 18.01.1817 – døpt 02.03.1817: Ingeborg Kirstine Daglønner Peder Kiøstolsen og Hustrue Ulricha Bastiansdatter fra Herre, faddere: Pige Thorine Nielsdatter, Pige Berthe Olsdatter, begge af Tjenestclassen ved Herre, Hammersmed Ole Abrahamsen, Dito Poul Olsen, Huusmand Aane Nirisen, alle af Almueclassen ved Herre

 

Født 24.01.1817 – hjemmedøpt 23.02.1817 – bekreftet i kirken 23.03.1817: Maren Christiane – Matros Engelbreth Sørensen og Hustrue Inger Hansdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Bolette Steffensdatter, dito Anne Hansdatter, Begge af Tjenestclassen i østre Porsgrund, Hugger Ole Jacobsen Ulverøe, Dito Hans Larsen Hovholdt, Gaardskarl Ole Torstensen, Maler Ole Andersen, alle af østre Porsgrund

 

Født 27.02.1817 – hjemmedøpt 08.03.1817 – bekreftet i kirken 30.03.1817: Gurine Maria – Styrmand Henrich Fleek og Hustrue Karen Marie Gullechsdatter i østre Porsgrund, faddere: Skipper Isach Christensens Kone Carloline Hansdatter, Jomfrue Kirstine Jansen, Skipper Ole Moe, Snedker Ole Jørgensen, Høker Lars Jørgensen, Oldermand Hans Tangen, alle af østre, Styrmand Christen Jansen af vestre Porsgrund

 

Født 11.04.1817 – hjemmedøpt 18.04.1817 – bekreftet i kirken 04.05.1817: Andreas Larsen – Dagarbeider Lars Jacobsen og Hustrue Maren Aslachsdatter i østre Porsgrund, faddere: Skredder Jacob Hansens Kone Aaste Nielsdatter, Pige Karen Marie Jacobsdatter, begge af Eidanger Sogn, Daglønner Niels Jacobsen Døvig, dito Hans Jacobsen Døvig, ligeledes fra Eidanger, Tjenestkarl Christian Kortner, dito Lars Jensen, begge fra østre Porsgrund

 

Født 12.01.1817 – hjemmedøpt 26.01.1817 – bekreftet i kirken 10.05.1817: Marthinius Olsen – Mestersmed Ole Olsen og Hustrue Gunild Maria Pedersdatter i østre Porsgrund, faddere: Oldermand Engelbreth Isachsens Kone Live Knudsdatter, Pige Dorthea Hansdatter Tangen, begge fra østre Porsgrund, Skomager Niels Gundersen Schrøder, Guldsmed Johan Bielke, Smeddreng Halvor Larsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 07.04.1817 – hjemmedøpt 10.04.1817 – bekreftet i kirken 15.05.1817: Tollef Henrichsen – Hammersmed svend Henrich Christensen og Hustrue Marthe Maria Tollefsdatter ved Herre, faddere: Hammersmeddreng Johan Berulfsens Kone Anne Olsdatter, Pige Maren Christensdatter, begge fra Herre, Saugmester Tollef Gundersen, Flaademand Tollef Tollefsen, Tjenstkarl Erich Hansen, Saugdreng Anders Johnsen

 

Født 26.03.1817 – døpt 30.03.1817: Anne Regine – Bonde Erich Mathiasen Hellestvedt og Hustrue Anne Sørensdatter ved Herre, faddere: Bonde fra Melum Sogn Halvor Leeroddens Kone Karen Dorthea Sørensdatter, Bonde fra Gierpen Sogn Peder Sørensens Inger Andersdatter, Kleinsmed Knud Thorsen, Oldermand Anders Larsen, Kleinsmed Thor Nielsen, Tjenestdreng Erich Hansen, alle fra Herre

 

Født 06.02.1817 – hjemmedøpt 10.02.1817 – bekreftet i kirken 30.03.1817: Ingeborg Anundsdatter – Dagarbeider Amund Johnsen Traaholdt og Hustrue Jøran Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Huusmand fra Eidanger Sogn Lars Nielsens Kone Marthe Johnsdatter, Tjenstepige Anne Dorthea Thorsdatter fra Osebakken, Hugger Niels Johnsen, Skomagersvend Anders Arvesen, begge fra Osebakken, Arbeidsmand Lars Johnsen fra Eidanger Sogn

 

Født 15.11.1816 – hjemmedøpt 22.11.1816 – bekreftet i kirken 08.04.1817: Kirstine Sophie Skibscapitain Mads Halvorsen og Hustrue Mad. Abigal Halvorsen, født Sivers, i vestre Porsgrund, faddere: Grosserer Jørgen Aals Kone Mad. Birgithe Aal, født Wejer, Kiøbmand af østre Pgd. Chr. Bruuns Kone Mad. Marie Bruun, født Linaae, af Dito, Jomfrue Clara Monrad af vestre Pgd., Grosserer Jørgen Tend, dito Elias Tend, Liuitenant ved den her Garnisonnends Jæger Corps Rasmus Rasch, Christiane Suchabe, Erich Biodbok?, Contorist Johan Henrich Monrad, De tvende første af østre, de fire sidste af vestre Porsgrund

 

Født 25.04.1817 – døpt 26.05.1817: Augustinus Larsen – Saugdreng ved Herre Lars Brynhildsen og Hustrue Marie Stenulfsdatter, faddere: Pige Marthe Thorsdatter, Pige Sara Christensdatter, hiin fra Bamble og denne fra Herre, Watdreng Hans Christensen, Daglønner Gunder Rasmussen, Watdreng Anders Brynhildsen

 

Født 28.04.1817 – hjemmedøpt 05.05.1817 – bekreftet i kirken 25.05.1817: Niels Johnsen – Matros John Nielsen og Pigen Maren Cathrine Thorsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Anne Nielsdatter, Sarka Nielsdatter, begge tjenende i østre Porsgrund, Matros Christen Johnsen, Dagarbeider Johannes Nielsen, Tjener Christian Kortner, Tjenstkarl Lars Jensen, alle af østre Porsgrund

 

Født 11.05.1817 – hjemmedøpt 12.05.1817 – bekreftet i kirken 08.06.1817: Jacob Erichsen Dagarbeider Jacob Erichsen og Hustrue Hellene Larsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Tømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Mogensdatter, Pige Maren Jacobsdatter, hiin fra østre denne fra vestre Porsgrund, Matros Jens Johnsen, Tjenestkarl Christian Christiansen, Matros Ole Monsen, alle fra østre, Matros Ole Jacobsen fra vestre Porsgrund

 

Født 10.04.1817 – hjemmedøpt 13.04.1817 – bekreftet i kirken 27.04.1817: Anne Elisabeth – Dagarbeider Christoffer Olsen og Hustrue Ingeborg Danielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Hugger Even Kaalstads Enke Margrethe Olsdatter, Pige Gunild Danielsdatter, begge fra østre Pgd., Hugger Jacob Andersen, Daglønner og Jæger Anders Torstensen, Hugger Daniel Bekkevald, De tvende første fra Porsgrund den anden fra Osebakken, Bonde Christen Larsen Lønne fra Eidanger

 

Født 09.03.1817 – hjemmedøpt 16.03.1817 – bekreftet i kirken 18.05.1817: Anne Marie Jørgine – Hr. Toldfuldmægtig Ditlev Møller og Kone Mad. Else Marie Møller, født Bryn, i østre Porsgrund, faddere: Enkefrue Etatsraad Adeleide Marie Rasch, født Poulsen, af østre Pgd., Jomfrue Anne Pernille Bøkmann af Eidanger Sogn, Jomfrue Cathrine Elisabeth Møller, Stadsmægler og Overlods Søren Rasch, Skibscapitain Jacob Olsen, Capitain ….? Von Cappelen, Dito Johan Fredrik Monrad, Styrmand Johan Jørgen Monrad, alle af Porsgrund, Fuldmegtig Petter Sorthedal af Solum Sogn, Prokurator Jonas Wessel sammesteds fra

 

Født 27.11.1816 – hjemmedøpt 29.12.1816 – bekreftet i kirken 13.06.1817: Jørgen Wright – Grosserer Hr. Carl Møller Madame Birgitha Møller, født Wright, i vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Iver Iversens Kone Madame Inger Iversen, født Wright, fra Gierpen, Kiøbmand Jens Ørns Kone Madame Nanna Ørn, født Chreisti, fra Skien, Jomfrue Edel Margrethe Aal fra Gierpen, Hr Stadraad Niels Aal fra Gierpen, Grosserer Jørgen Aal, Do Uldrich von Cappelen, Do Hans Møller, alle fra østre Porsgrund, Grosserer Simon Wright, Do. Just Wright, begge fra Langesund, Grosserer Carl Møller fra vestre Porsgrund

 

Født 24.12.1816 – hjemmedøpt 05.01.1817 – bekreftet i kirken 19.06.1817: Severin Jacob – Søelieuntnant Fridrik Løvenskiold og Frue Maren Løvenskiold, født Paus, til Ravnes gaard i Bamble, faddere: Etatsraad og Kammerherre Severin v. Løvenskiolds Frue Sophie Løvenskiold, født Knuth, Grosserer Jacob Aalls Kone Mad. Christiane Aall, født Paus, Frøken Ernstine v. Løvenskiold, alle fra Gierpen Sogn, Kammerherre Severin Løvenskiold senior fra Gierpen, Baron Aga Løvenskiold fra Holden, Jagtjunker Niels Løvenskiold fra Solum, Kiøbmand Diderik von Cappelen junior fra Gierpen, Dito Christian Paus fr. Dito, SøeCapitain Constantinius fr. Do., Skibscapitain Jacob Resen fr. Do, Stadsmegler Søren Rasch fra østre Porsgrund

 

Født 12.04.1817 – hjemmedøpt 21.04.1817 – bekreftet i kirken 26.05.1817: Kirstine Dorthea – Oldermand ved Herre-Saugbrug Anders Larsen og Hustrue Gunild Maria Olsdatter, faddere: Bonde Erich Hellestvedts Kone Anne Sørensdatter, Pige Kirsten Thorsdatter, hiin fra Herre denne fra Bamble, Møller Mathias Hansen, Tjenestkarl Erich Hansen, begge fra Herre, Huusmand Petter Larsen, Gaardmandssøn Halvor Halvorsen Field, begge fra Kiilebygden

 

Født 09.05.1817 – døpt 08.06.1817: Ingeborg Elisabeth – Røyert Arve Torgrimsen og Hustrue Marken Jespersdatter i østre Porsgrund, faddere: Skomager Erich Hejers Kone Kirsten Gurine, Pige Karen Torgrimsdatter, begge fra østre Porsgrund, Skomager Erich Guldbrandsen Hejer, Arbeidsmand Anders Hejer, Matros Torsten Sivertsen, alle af østre Porsgrund

 

Født 09.08.1817 – hjemmedøpt 11.08.1817 – bekreftet i kirken 31.08.1817: Nicoline Torgersdatter – Matros Torger Grotnæss og Hustruen Maren Cathrine Nielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Marte Marie Sande og Dito Anne Torsdatter af Borgerclassen i østre Porsgrund, Maler Christian Skanke, Matros Frederik Olsen, Baadsmand Niels Nielsen, Matros Jacob Nielsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 24.02.1817 – hjemmedøpt 28.02.1817 – bekreftet i kirken 29.06.1817: Johan Petter Skreddermester Johan Rosenblad og Kone Inger Margrethe Neuspitzer i vestre Porsgrund, faddere: Smedmester Kittil Baars kone Kirstine Baar, Pige Anne Madsdatter, hiin fra østre Porsgrund denne fra Solum, Bødkermester Casper Andersen, Tømmermand Jørgen Thorsen, Skomager Gjemter, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 28.03.1817 – hjemmedøpt 02.04.1817 – bekreftet i kirken 13.07.1817: Johan Henrich – Skibsfører Vilhelm Ferdinand Born og Mad. Augusta Elisabeth Born, født Feltmann, i østre Porsgrund, faddere: Grosserer Jørgen Aals Kone Mad. Birgite Aal, født Vejer, af østre Porsgrund, Frøken Bolette Zernichov fra Holden, Hr. Auditeur og Sorenskriver Jonas Wessel af Solum Sogn, Premier Lieutnant Mathias Rye fra Bøe Sogn, Fuldmegtig Petter Sortdal fra Solum

 

Født 12.05.1817 – hjemmedøpt 12.05.1817 – bekreftet i kirken 27.07.1817: Ferdinand Rummelhoff Kommandør Sergeant ved det norske Jægercorps Hans Christoffer Anthonsen Rummelhoff og Hustrue Inger Maria Olsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Mad. Dorthea Maria Nielsen, Jomfrue Ingeborg Maria Jacobsdatter Eltvedt af vestre Porsgrund, Lehnsmand Jens Larsen, Fourer ved jægercorpset Niels Knudsen Holst, Baadfører Petter Bøyesen alle fra vestre Porsgrund

 

Født 05.05.1817 – hjemmedøpt 10.05.1817 – bekreftet i kirken 14.08.1817: Severine Maria – Matros Jørgen Sivertsen og Hustrue Regine Jensdatter i vestre Porsgrund, faddere: Matros Torjus Jensens Enke Marthe Jørgensdatter, Pige Maren Olsdatter, begge fra vestre Porsgrund, Matros Halvor Torbiørnsen, Dito Niels Nielsen, begge fra vestre Porsgrund, Matros Isach Hansen fra Osebakken

 

Født 01.03.1817 – hjemmedøpt 11.03.1817 – bekreftet i kirken 26.09.1817: Cathrine Dorthea – Styrmand Niels Hansen Wendelboe og Hustrue Marthea Karine Hansdatter i østre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Christian Monrads Kone Inger Bugge Monrad, født Asleus, Mad. Abigael Halvorsen, fød Sivers, begge fra vestre Porsgrund, Jomfrue Mariane Sophie Bucka af østre Porsgrund, Skibscapitain Hr. Johan Schau, Handelsmand Ole Halvorsen, begge fra vestre Porsgrund, Fuldmegtig Poul Linaae af østre Porsgrund

 

Født 03.09.1817 – døpt 28.09.1817: Oved Maria – Vatdreng ved Herre Saugen Lars Olsen og Hustrue Johanne Jensdatter, faddere: Bonde Thor Siljens Kone Ingeborg Sørensdatter fra Bamble Sogn, Pige Karen Olsdatter fra Herre, Tjenestkarl Ole Anundsen fra Bamble, Saugmester Ole Gundersen, Møllerdreng Halvor Erichsen, Tjenestkarl Abraham Jensen, Dagarbeider Tollef Tollefsen, alle fra Herre

 

Født 11.06.1817 – hjemmedøpt 22.06.1817 – bekreftet i kirken 05.08.1817: Karenus Franck – Organist Hr. Johannes Franck og Madam Karen Franch, født Backer, i østre Porsgrund, faddere: Søecapitain Hr. Constantius Raschs Frue Thea Rasch, født Reiersen, Mad. Marie Bruun, født Linaae, Jomfrue Divenke v. Cappelen, De tvende første fra Osebakken, den siste fra Porsgrund, Hr. Statsaad Niels Aall fra Gierpen Sogn, Admiral J Fabrisius fra Osebakken, Toldinspekteur Kammeraad Thomas Hammond, Grosserer Jørgen Aall, Kiøbmand Elias Flood, Fuldmegtig Poul Lenaae, alle fra østre Porsgrund

 

Født 08.07.1817 – hjemmedøpt 08.07.1817 – bekreftet i kirken 10.08.1817: Knud Stenersen – Undertoldbetient Stener Knudsen og Mad. Dorthea Maria Knudsen, født Wendelboe, i østre Porsgrund, faddere: Grooser Jacob Aalls Kone Mad. Christiana Aall, født Paust, fra Borrestad i Gierpen, Toldcaserer Jacob Raschs Kone Mad. Cathrine Rasch, født Hagerup, Jomfrue Anne Vauvert, begge fra østre Porsgrund, Groserer Jørgen Aall af østre Pgd., Skibscapitain Johan Schau af vestre Porsgrund, Hans Findal Bonde fra Solum Sogn, Skibscapitainene Johan Mauritzen og Lorents Pouler fra Svendborg i Fyhn

 

Født 14.08.1817 – hjemmedøpt 14.08.1817 – bekreftet i kirken 26.10.1817: Marthe Maria – Maler Hans Olsen og Hustrue Anne Jacobsdatter i østre Porsgrund, Tjenestepige Astrid Jermundsdatter, Do Berthe Olsdatter, Begge fra østre Porsgrund, Vægter Ole Peder Gundersen, Kudsk Lars Jensen, Snedker svend Peder Thomsen Piquet, Dagarbeider Lars Olsen Næ…den?, alle fra østre Porsgrund, Bonde Anders Andersen fra Gierpen

 

Født 17.11.1817 – hjemmedøpt 22.11.1817 – bekreftet i kirken 30.11.1817: Anne Kirstine – Matros John Johannesen og Hustrue Maren Kirstine Larsdatter i østre Porsgrund, faddere: Matros Ole Jensens Kone Andrea Larsdatter fra Brevig, Pige Gundborg Olsdatter fra østre Porsgrund, Matros Hans Sivertsen, Do Hans Hansen, Do Tollef Nielsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 29.10.1817 – hjemmedøpt 02.11.1817 – bekreftet i kirken 28.12.1817: Gunild Cathrine – Dagarbeider Ole Olsen og Hustrue Bolette Steffensdatter i østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Torsten Myhrens Kone Gunild Olsdatter, Pige Kirstine Steffensdatter, begge fra østre Porsgrund, Dagarbeider Anders Jacobsen, Snedkersvend Torjus Carlsen, Skibstømmermand Jørgen Johnsen, Tjenestkarl Ole Mathiesen

 

Født 21.07.1817 – hjemmedøpt 04.08.1817 – bekreftet i kirken 17.08.1817: Peder Hansen – Tømmermand Hans Pedersen og Hustrue Anne Dorthea Nielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Tjenestepige Dorthea Jensdatter fra Osebakken og Pige Kirsten Maria Hansdatter af østre Porsgrund, Graver Ellef Jensen fra vestre Porsgrund, Matros John Kittilsen, Dito Haagen Svendsen, Arbeidsmand Lars Olsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 10.06.1817 – hjemmedøpt 17.06.1817 – bekreftet i kirken 31.08.1817: Niels Nielsen uægte Barn – Pigen Siri Ellefsdatter og Tjenstdreng Niels Halvorsen af arbeidsclassen ved Herre, faddere: Enke efter Arbeidsmand Halvor Halvorsen Anne Ellefsdatter, Pige Caroline Nielsdatter, begge fra Herre, Tømmermand Lars Olsen, Saugdreng Niels Johnsen, Dito Gunder Rasmussen, alle fra Herre

 

Født 24.07.1817 – hjemmedøpt 03.08.1817 – bekreftet i kirken 07.09.1817: Ole Thorsen – Møllerdreng ved Herre Thor Olsen og Hustrue Anne Larsdatter, faddere: Hammersmed Ole Pettersens Kone Anne Torkelsdatter fra Herre, Pige Inger Larsdatter fra Bamble, Møller Arne Larsen, Dito Isach Iversen, Fløtedreng ved Saugen Petter Olsen, Hammersmeddreng Petter Poulsen, alle fra Herre

 

Født 12.11.1817 – hjemmedøpt 16.11.1817 – bekreftet i kirken 04.01.1818: Karen Anundsdatter Saugmester Anund Anundsen og Anne Maria Olsdatter ved Herre, faddere: Bonde fra Melum Sogn Ole Jensen Vasbonds Kone Ingeborg Stiansdatter, Pige Maren Thorsdatter fra Herre, Styrmand Peder Larsen, Gartner Thor Gundersen, Tjenstdreng Abraham Jensen, Do Jacob Jensen Solum, de tvende første fra Herre den siste fra Melum

 

Født 25.12.1817 – hjemmedøpt 31.12.1817 – bekreftet i kirken 18.01.1818: Karen Serine Hansdatter – uægte Barn – Tjenestdreng fra Gierpen Hans Sørensen Pige Anne Larine Sørensdatter af Tjendeclassen i østre Porsgrund, faddere: Bonde fra Eidanger Sogn Søren Engebretsens Kone Magnild Larsdatter, Pige Anne Cathrine Larsdatter tjenende i Gierpen, Matros Jacob Nielsen, Tjenestdreng Ole Larsen, begge fra Østre Porsgrund, Tjenestdreng Lars Andersen fra Gierpen

 

Født 21.07.1817 – hjemmedøpt 21.07.1817 – bekreftet i kirken 21.09.1817: Isach Isachsen – uægte Barn – Matros Isach Nielsen og Pige Karen Hansdatter fra Osebakken, faddere: Tjenestepige Johanne Jensdatter, Dito Marie Hanssdatter, hiin fra Osebakken, denne fra Porsgrund, Tjenestekarl Johannes Christensen, Matros Ole Olsen, Christen Jensen Daglønner, alle fra Osebakken

 

Født 22.07.1817 – hjemmedøpt 22.07.1817 – bekreftet i kirken 21.09.1817: Niels Aslaksen – Røyert ved Langesunds Toldbod Aslak Engelbrethsen Bierketvedt og Hustru Lisbeth Nielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Snedker Hans Gloses Kone Inger Gundersdatter, Pige Karen Hansdatter, begge fra østre Porsgrund, Røyert Søren Jacobsen fra Porsgrund, Soldat Ole Engelbrethsen, Bonde Christen Knudsen Holte, begge fra Eidanger Sogn

 

Født 18.08.1817 – hjemmedøpt 28.08.1817 – bekreftet i kirken 21.09.1817: Engelbreth Giertsen – Dagarbeider Giert Giertsen og Hustrue Inger Kirstine Engelbrethsdatter i østre Porsgrund, faddere: Tjenestepige Marthe Maria Engelbrethsdatter, Do Inger Mogensdatter, begge fra østre Porsgrund, Dagarbeider Anders Giertsen, Tienestkarl Christian Giertsen, Dagarbeider Halvor Giertsen, De tvende første fra Porsgrund, den siste fra Solum Sogn

 

Født 04.12.1817 – hjemmedøpt 25.12.1817 – bekreftet i kirken 10.01.1818: Magnine Vauvert – Skibscapitein Frederik Vauvert og Mad. Charlotte Vauvert, født Pontoppidan, i vestre Porsgrund, faddere: Jomfrue Amalie Lovise Pontoppidan, Do Bolette Dorthea Folkmann, Do Anne Magdalene Vauvert, den første fra Fredriksværn, de tvende siste fra Porsgrund, Kiøbmand Hr, Amandus Paus fra Langesund, Skibscapitan Petter Breckling, Sproglærer Frederik Monrad, Styrmand Jacob Muller, Do Niels Vauvert, alle fra Porsgrund

 

Født 22.12.1817 – hjemmedøpt 22.12.1817 – bekreftet i kirken 25.01.1818: Severine Bergitte – uægte Barn – Dagarbeider i Brevig Brynhild Hansen og Pige Gunild Pedersdatter i østre Porsgrund, faddere: Røyert Aslak Engelbrethsens Kone Lisbeth Nielsdatter, Pige Maren Christensdatter, begge fra Porsgrund, Snedker Hans Glose, Matros Jacob Nielsen, begge fra Porsgrund, Huusmands Sønn Peder Hansen fra Eidanger

 

Født 30.08.1817 – hjemmedøpt 08.09.1817 – bekreftet i kirken 25.01.1818: Cathrine Elisabeth Moe – Styrmand Ole Frederik Moe og Kone Magnild Moe østre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Niels Sørensens Kone Anne Marie Sørensdatter, Pige Anne Kirstine Sørensen fra Porsgrund, Snedker Ole Jørgensen, Lods Frederik Moe, Matros Rasmus Larsen Aasen, De tvende første fra Porsgrund den siste fra Eidanger, Volouteur Nicolaj Dahl fra østre Porsgrund

 

Født 27.08.1817 – døpt 28.09.1817: Jens Pettersen – Tømmermand ved Herre Petter Nielsen og Maren Evensdatter, faddere: Saugmester Christen Christensens Kone Berthe Cathrine Johannesdatter fra Bamble Sogn, Møller Mathias Hansens Kone Karen Jensdatter fra Herre, Saugmester Lars Trost fra Bamble, Hammersmed Ole Halvorsen, Do Niels Bærulfsen, Do Johan Bærulfsen, Daglønner Thor Jørgen Knudsen, alle fra Herre

 

Født 19.08.1817 – hjemmedøpt 19.08.1817 – bekreftet i kirken 08.11.1817: Adam Paust – Gartner Peder Hansen Paust og Mad. Andrea Bendikdatter i østre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Ole Olsens Kone Madam Mette Olsen, Jomfrue Elisa Bendiksen, begge fra Osebakken, Kiøbmand Ole Arnesen, Do Niels Sørensen, begge fra østre Porsgrund, Styrmand Samuel Viborg fra Brevig, Kontorist Jacob Njegaard

 

Født 16.08.1817 – hjemmedøpt 20.08.1817 – bekreftet i kirken 09.11.1817: Hans Poulsen – uægte Barn – Dagarbeider Poul Poulsen og Pige Maren Pedersdatter i østre Porsgrund, faddere: Rorskarl ved Toldboden Aslach Bierketvedts Kone Lisbeth Jørgensdatter, Pige Helvig Engelbrethsdatter, Tjenstkarl Ole Mathiesen, Do Rasmus Jacobsen, Vægter Ole Petter

 

Født 15.02.1818 – hjemmedøpt 16.02.1818 – bekreftet i kirken 23.03.1818: Petronelle Gundersdatter – Dagarbeider Gunder Arnesen og Hustrue Bertine Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Helvig Nielsdatter, Pige Anne Maria Nielsdatter, begge af Tjenendeclassen i østre Porsgrund, Matros Torger Engelbretsen, Dito Christian Halvorsen, Dito Hans Sivertsen, alle af østre Porsgrund

 

Født 27.02.1818 – hjemmedøpt 28.02.1818 – bekreftet i kirken 12.04.1818: Ingeborg Jørgine – Dagdreng ved Herre Saugen Hans Helgesen og Hustrue Kirsti Jørgensdatter, faddere: Pige Pernille Halvorsdatter, Do Gunild Knudsdatter, af Tyendeclassen ved Herre, Tjenestdreng Jacob Larsen, Do Jørgen Knudsen, Hemmersmed Petter Poulsen, alle fra Herre

 

Født 07.03.1818 – hjemmedøpt 08.03.1818 – bekreftet i kirken 19.04.1818: Anne Kirstine – Matros Hans Jacob Andersen og Hustrue Pernille Andersdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Maren Jacobsdatter, Do Maren Pedersdatter, begge af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, Matros Hans Johannesen, Do Andreas Isachsen Colding, Tjenestdreng Christoffer Pedersen, Alle fra vestre Porsgrund

 

Født 04.10.1817 – hjemmedøpt 18.10.1817 – bekreftet i kirken 16.11.1817: Kirstinus Jensen – Matros Jens Vetlesen og Hustrue Marthe Andersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Daglønner Torsten Hansens Kone Berthe Torjusdatter fra Gierpen, Pige Anne Andersdatter fra vestre Porsgrund, Skomager Anders Andersen fra Solum, Bonde Halvor Andersen fra Gierpen, Matros Hans Petter Larsen fra vestre Porsgrund

 

Født 10.11.1817 – hjemmedøpt 21.11.1817 – bekreftet i kirken 30.11.1817: Niels Nielsen Sande – uægte Barn – Jæger Niels Andersen Sande og Pige Anne Marie Christensdatter i østre Porsgrund, Faderen fra Bergen, Moderen fra østre Pgd., faddere: Pige Helvig Nielsdatter, Ditto Gunild Jermundsdatter, begge fra østre Porsgrund, Maler svend Ole Andersen, Tjenestdreng Ole Larsen, Matros Ole Christensen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 03.10.1817 – hjemmedøpt 06.10.1817 – bekreftet i kirken 28.12.1817: Real Jørgensen – Lods Hans Olsen Bugten og Hustrue Ingeborg Maria Christensdatter i vestre Porsgrund, faddere: Tømmermand Knud Nielsen Lundes Kone Ingeborg Rejersdatter, Pige Karine Christensdatter af vestre Porsgrund, Baadfører Petter Bogesen, Skibstømmermand Niels Pedersen, Huustømmermand Christoffer Mathisen, alle fra vestre Porsgrund, Bonde Thomas Hansen fra Solum

 

Født 01.03.1818 – hjemmedøpt 04.03.1818 – bekreftet i kirken 24.05.1818: Anne Kirstine Matros Halvor Tollefsen og Hustrue Anne Maria Andersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Pige Maren Jacobsdatter, Do Ingeborg Tollefsdatter, Begge af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, Skibstømmermand Tollef Halvorsen, Matros Mathias Michelsen, Do Zacharias Olsen, alle af vestre Porsgrund

 

Født 22.04.1818 – hjemmedøpt 25.04.1818 – bekreftet i kirken 31.05.1818: Karen Dorthea – Mestersmed Thor Jørgen og Hustrue Cathrine Bolette Andersdatter fra Herre, faddere: Pige Pernille Andersdatter, Do Kirstine Maria Gundersdatter, Begge af Tjendeclassen ved Herre, Mestersmed Thor Nielsen, Gartner Thor Gundersen, Matros Jacob Knudsen, Tjener Jørgen Møller Knudsen, alle fra Herre

 

Født 18.05.1818 – hjemmedøpt 24.05.1818 – bekreftet i kirken 14.06.1818: Anne Karine – Møllermester ved Herre Isach Iversen og Hustrue Karen Diderichsdatter, faddere: Tømmermand Iver Isachsen Svarvareiets Kone Karen Olsdatter af Solum Sogn, Pigen Marchen Didrichsdatter fra Langesund, Møllermester Mathias Hansen, Daglønner Rasmus Iversen, Møllerdreng Halvor Erichsen, alle fra Herre

 

Født 17.10.1817 – hjemmedøpt 17.10.1817 – bekreftet i kirken 01.02.1818: Ole Johannesen – uægte Barn – Enkemand og Graver Johannes Halvorsen og Pige Ragnild Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Baadsmand Halvor Johannesens Kone Anne Sophia Christensdatter af østre Pgd., Pige Margrethe Johannesdatter fra Eidanger, Matros Anders, Kudsk Ole Larsen, Begge fra østre Porsgrund, Dagsarbeider Halvor Olsen ligeledes fra østre Pgd.

 

Født 26.10.1817 – hjemmedøpt 26.10.1817 – bekreftet i kirken 08.02.1818: Johannes Johannesen – uægte Barn – Johannes Jensen Dagarbeider fra Tjylling Sogn i Laurvigs Grevskap og Pige Anne Maria Erichsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Karen Olsdatter, Ditto Else Tollefsdatter af Tyendeclassen, hiin fra østre denne fra vestre Porsgrund, Matros Henrich Lorentsen, Skomager svend Iver Jansen, Tjenstkarl Christoffer Aanesen, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 07.02.1818 – hjemmedøpt 08.02.1818 – bekreftet i kirken 19.03.1818: Christen Hansen – Saugdreng ved Herre Hans Christensen og Hustrue Margrethe Stenulfsdatter, faddere: Saugdreng Hans Jacob Rasmussens Kone Karen Mallene Sivertsdatter, Pige Sara Christensdatter, Begge af almueclassen ved Herre, Saugdreng Lars Brynhildsen, Dito Hans Christensen, Snedker Niels Stenulfsen, alle fra Herre

 

Født 06.04.1818 – hjemmedøpt 08.04.1818 – bekreftet i kirken 28.06.1818: Kirstine Jensdatter – Muurmester Jens Tøvesen og Hustrue Margrethe Andersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Pige Maren Jacobsdatter, Do Aslauh Hansdatter, Begge af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, Skibstømmermand Lorentz Hansen, Garver Jacob Øhrn, Snedker Niels Andersen, De tvende første fra vestre den siste fra østre Porsgrund, Tjenestdreng Ole Andersen fra Eidanger Sogn

 

Født 08.04.1818 – hjemmedøpt 08.04.1818 – bekreftet i kirken 05.07.1818: Gunild Iversdatter – Skoemager mester Iver Christensen og Hustrue Johanne Maria Knudsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Anne Gundersdatter, Do Karen Halvorsdatter, Begge af Tjenestclassen i vestre Porsgrund, Smed Hans Augesen af vestre Porsgrund, Huusmand Lars Thommesen, Tjenestdreng Søren Christensen, begge af Melum Sogn

 

Født 22.04.1818 – hjemmedøpt 22.04.1818 – bekreftet i kirken 05.07.1818: Maren Gurine Mesterskomager Gunder Schrøder og Hustrue Oline Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Bielkehugger Jacob Andersens Kone Gurine Olsdatter, Pige Ragnild Jacobsdatter, hiin fra østre Porsgrund denne fra Osebakken, Smed Ole Olsen, Maler Ole Andersen, begge fra østre Porsgrund, Snedkersvend Søren Andreas Tosgrav?, Do Petter Vistedt, Begge fra Osebakken

 

Født 17.02.1818 – hjemmedøpt 02.03.1818 – bekreftet i kirken 07.06.1818: Villum Kirstinius – Skipscapitain Villum Villumsen den yngre og Mad. Elenore Villumsen, født Schwarch af vestre Porsgrund, faddere: Skipscapitain Villum Villumsen den ældres Kone Madam Karen Kirstine Willumsen, Jomfrue Agnete Rugtvedt, Overcontrouleur og Linuteant Biørn, Kiøbmand Ole Halvorsen, Skibscapitain Isach Tolnesh, Do Morten Eltvedt, Do. Villum Villumsen den yngre, aller fra vestre Porsgrund

 

Født 12.01.1818 – hjemmedøpt 12.01.1818 – bekreftet i kirken 14.06.1818: Anders Pedersen Røyert Peder Andersen og Hustrue Marthe Maria Larsdatter af østre Porsgrund, faddere: Smed Anders Gullechsens Kone Mallene Andersdatter, Pige Inger Mogensdatter, Begge fra østre Porsgrund, Tømmermand Ole Taraldsen, Dagarbeider Lars Jacobsen, Røyert Aslach Engelbretsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 03.03.1818 – hjemmedøpt 19.03.1818 – bekreftet i kirken 21.06.1818: Lorentz Elias – Lods Lars Bekkevald og Hustrue Elen Karine Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Tømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Mogensdatter, Pige Anne Berthea Benthsdatter, begge af østre Porsgrund, Skomager Hans Akselsen, Tjenestkarl Ole Mathiesen, Matros Haagen Svendsen, alle af østre Porsgrund

 

Født 05.04.1818 – hjemmedøpt 12.04.1818 – bekreftet i kirken 24.07.1818: Caroline Kirstine – Forvalter ved Herre Hammerværk Abraham Bruun og Madame Judite Caroline Bruun, født Høst, ved Herre, faddere: Forvalter ved Volds jerværk Hans Arnesens Kone Madame Karen Arnesen, født Bendiksen, Jomfrue Anne Helene Aass, Begge fra Solum, Kiøbmand Louis Vauvert fra østre Porsgrund, Do Frank Bendiksen fra Osebakken, Kontoriist Ole Andreas Cock, Do. Ole Riis, begge fra Brevik

 

Født 05.08.1818 – hjemmedøpt 05.08.1818 – bekreftet i kirken 06.09.1818: Anne Abigael – Snedkermester Hans Henrichsen Glose og Hustrue Inger Kirstine Gundersdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Anne Sophie Knapp, Do Aase Marie Hansdatter, begge fra østre Porsgrund, Bager Søren Jacobsen, Malermester Ole Andersen, Matros Anund Petter Kittilsen, Tienestkar Lars Jacobsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 01.04.1818 – hjemmedøpt 02.04.1818 – bekreftet i kirken 21.06.1818: Iver Andreas (Moren står som pike så hun må vel være uekte?) Tjenestkarl Christoffer Iversen Aarnes og Pige Anne Kirstine Andersdatter af vestre Porsgrund, faddere: Hammersmed Lucas Andersens Kone fra Herre Marie Andersdatter, Pige Pernille Andersdatter af Tjenendeclasse, hiin fra Herre denne fra vestre Porsgrund, Tømmermand Ole Berg fra vestre Porsgrund, Tjenestkarl Andreas Nøkleberg fra østre Porsgrund, Do Halvor Tollefsen af vestre Porsgrund

 

Født 07.04.1818 – hjemmedøpt 10.04.1818 – bekreftet i kirken 05.07.1818: Helge Poulsen – Hammersmed ved Herre Poul Helgesen og Hustrue Ingeborg Marie Nielsdatter, faddere: Pige Kirstine Thorsdatter fra Bamble, Karen Maria Larsdatter sammesteds fra, Hammersmed Poul Olsen, Matros Christen Christensen, Skomager Isach Larsen, Alle fra Herre

 

Født 25.04.1818 – hjemmedøpt 25.04.1818 – bekreftet i kirken 12.07.1818: Niels Stoesen – Dagarbeider Stoe Engelbretsen og Hustrue Johanne Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Bonde Hans Herøens Kone Inger Isachsdatter fra Eidanger, Pige Anne Cathrine Christensd. tieneste Porsgrund, Smed Jacob Christensen fra Fossum Jærnværk, Dagarbeider Niels Isachsen fra Eidanger, Do Knud Jacobsen sammesteds fra

 

Født 20.06.1818 – hjemmedøpt 03.07.1818 – bekreftet i kirken 13.09.1818: Anne Pernille – Matros Lars Jacobsen og Hustrue Anne Pedersdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Anne Jørgensdatter, Do Marthe Jacobsdatter, Begge af Tjenestclassen, hiin i Porsgr. denne i Skien, Tømmermand Christoffer Gullechsen, Matros Christoffer Andersen, Tjenestkarl Halvor Jensen, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 01.07.1818 – hjemmedøpt 04.07.1818 – bekreftet i kirken 20.09.1818: Dorthea Christiansdatter – Matros Christian Halvorsen og Hustrue Helvig Nielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Matros Benth Clemmentsens Kone Maren Evensdatter, Pige Anne Larsdatter, Begge af østre Porsgrund, Matros Torger Engelbretsen fra østre Porsgrund, Daglønner Knud Johnsen fra Eidanger, Ole Abrahamsen Matros fra østr. Porsgrund

 

Født 01.08.1818 – hjemmedøpt 08.08.1818 – bekreftet i kirken 18.10.1818: Elen Jørgine Malermester Hans Henrich Hovland og Hustrue Sigrid Trulsdatter fra vestre Porsgrund, faddere: Smed Gullech Johnsens Kone Karen Andersdatter, Pige Anne Lise Meyer, begge fra vestre Porsgr., Lehnsmand Larsen, Skriver Niels Holst, Malersvend Truhls Evensen, Alle fra vestre Porsgrund

 

Født 10.06.1818 – hjemmedøpt 15.07.1818 – bekreftet i kirken 02.08.1818: Christen Olsen Mestersmed Ole Olsen og Hustrue Gunild Maria Pedersdatter i østre Porsgrund, faddere: Guldsmed Bielkes Kone Anne Cathrine Boetted, Pige Dorthe Maria Hansdatter, Begge fra østre Porsgrund, Skoemagermester Gunder Larsen Schrøder, Oldermand Engelbreth Isachsen, Gaardskarl Ole Olsen, alle fra østre Porsgrund, Snedkermester Peder Visted fra Osebakken

 

Født 11.04.1818 – hjemmedøpt 18.04.1818 – bekreftet i kirken 09.08.1818: Marcus Andersen – Dagarbeider Anders Larsen og Hustrue Ingeborg Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Styrmand Henrich Fleks Kone Karen Marie Gullechsdatter, Pige Maren Hansdatter, hiin fra østre Porsgrund denne fra Gierpen, Bielkehugger Isach Andersen, Tobakspinder Lars Simonsen, Understyrmand Hans Paust, Malermester Ole Andersen

 

Født 08.06.1818 – hjemmedøpt 10.06.1818 – bekreftet i kirken 30.08.1818: Poul Christoffer – Skomager Mester Niels Tønnes Wahl og Hustrue Anne Marie Dahl i vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Halvor N Pedersens Kone Mad. Else Hiorth, Jomfrue Kirstine Gundersen, Begge fra vestre Porsgrund, Fuldmegtig Hetterman? Poppe, Do Christen Aalborg, Smedmester Gullech Johnsen

 

Født 30.09.1818 – døpt 25.10.1818: Maren Olsdatter – Hammermester Smed ved Herre Ole Halvorsen og Hustrue Marthe Henrichsdatter, faddere: Saugmester Petter Nielsens Kone Maren Evensdatter fra Herre, Pige Anne Marie Olsdatter fra Bamble, Niels Halvorsen, Christen Nielsen, Thor Gundersen; Jacob Larsen, alle af Tyendeclassen i Bamble Sogn

 

Født 27.05.1818 – hjemmedøpt 31.05.1818 – bekreftet i kirken 08.11.1818: Andrea Andersdatter – Arbeidsmand Anders Vala og Hustrue Anne Tollefsdatter i østre Porsgrund, faddere: Barnets moder, Pige Johanne Hansdatter, Begge af østre Porsgrund, Barnets fader, Matros Ole Larsen, Daglønner Daniel Thorbiørnsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 26.08.1818 – hjemmedøpt 09.09.1818 – bekreftet i kirken 15.11.1818: Ragnild Maria – Dagarbeider Engelbreth Olsen og Hustrue Gunild Olsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Pige Margrethe Pedersdatter, Do Maria Andersdatter, hiin fra vestre denne fra østre Porsgrund, Smed Hans Augesen fra vestre Porsgrund, Daglønner Ole Asgiersen, Do Christen Olsen, begge fra Solum

 

Født 22.06.1818 – hjemmedøpt 02.08.1818 – bekreftet i kirken 30.08.1818: Ole Jacobsen – Garver Jacob Andersen Bommen og Hustrue Anne Kirstine Olsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Muurmester Jens Tøvesens Hustrue Margrethe Andersdatter, Pige Kirsten Andersdatter, Begge fra vestre Porsgrund, Skoemager Erich Guldbrandsen, Smedsvend Anders Jacobsen, Hjulmagersvend Even Jacobsen, Dagarbeider Anders Guldbrandsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 08.07.1818 – hjemmedøpt 08.07.1818 – bekreftet i kirken 06.09.1818: Wraal Elias Nielsen – Matros Niels Gunulfsen og Hustrue Dorthe Tollefsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Anne Elisabeth Tollefsdatter, Do Gunild Maria Gunnulfsd., hiin fra Porsgrund denne fra Eidanger, Matros Ole Gunulfsen fra Eidanger, Do Niels Knudsen fra Langesund, Do Bærulf Larsen, Do John Kittilsen, Begge fra Porsgr.

 

Født 01.05.1818 – hjemmedøpt 02.05.1818 – bekreftet i kirken 13.09.1818: Carl Gunlius – Tømmermand Ole Berg og Hustrue Aaste Mallene Zachariasdatter i vestre Porsgrund, faddere: Skriver Ole Willumsens Kone Mad. Caroline Frederike Willumsen, født Gattrup, Jomfrue Marthe Willumsen, Begge fra vestre Porsgrund, Kiøbmand Aasold Rugtvedt, Linuteant Biørn, Skipscapitain Halvor N Pedersen, Styrmand Morten Eltvedt

 

Født 19.07.1818 – hjemmedøpt 03.08.1818 – bekreftet i kirken 22.11.1818: Christiana Caroline – Organist Johannes Frank og Madame Karen Backer i østre Porsgrund, faddere: Postmester og Sekretair Groths Frue B Groth, født Clausen fra østre Porsgrund, Madame B Møller fra vestre Porsgr., Jomfrue E M Aall fra Gierpen, Stadsmægler Søren Rasch, Kiøbmand Louis Vauvert, Do Elias Flood, Skibscapitain U Brechling, Alle fra østre Porsgrund, Skibscapitain von Deurs fra Osebakken, Kiøbmand Chr. Paus, Fuldmegtig H Hoell fra Gierpen, Søelinuteant Ryberg fra Rafnes gaard ved Herre

 

Født 31.10.1818 – døpt 06.12.1818: Maren Anne – Flaademand ved Herre Tollef Tollefsen og Hustrue Anne Dorthea Tollefsdatter, faddere: Hammersmed Henrich Christensens Kone Marthe Marie Tollefsdatter, Pige Maren Tollefsdatter, Flaademand Knud Olsen, Dagdreng Gunder Rasmusen, Watdreng hans Christensen, alle fra Herre

 

Født 26.08.1818 – døpt 22.10.1818: Niels Aall – Toldcasserer J V Rasch og Madame Catharine Elisabeth Rasch, fød Gyldenpalm i østre Porsgrund, faddere: Stadsraad Niels Aalls Frue Kirsten Aall, fød Blom, Mad. Inger Møller, Frøken Ernestine Løvenskiold, Den første og fra Gierpen den nederste fra Porsgr., Stadsraad og Kammerherre Severin von Løvenskiold til Fossum, Presten Edvard Munch og Grosserer Did. Cappelen senior, Arenditeur M Øvre, Informator H Lange, Alle fra Gierpen, Kammerjunker Sr. A de Adeler til Gjemsø fra Solum, Søeleuntnant Fritz Løvenskiold. Do Fredr. Ryberg til Rafnes i Bamble, Jørgen Traag fra Herre, Sekretair og Postmester Groth, Consul Jens Gasman, Kiøbm. Christ. Bruun, Do Markus Gyldenpalm

 

Født 22.09.1818 – hjemmedøpt 06.10.1818 – bekreftet i kirken 08.11.1818: Hans Eleonardus – Hr. Grosserer Carl Møller og Madame Birgitta Møller, fød Wright i vestre Porsgrund, faddere: Grosserer Hans Møllers Kone Mad. Inger Møller, født Aall, Frue Adelheid Hammond, født Rasch, Begge fra østre Porsgrund, Frøken Hanna Aall fra Gierpen (Fadderne fortsetter trolig videre øverst på side 50, på mannssiden (vestre side), står ikke noen navn på døpte eller foreldre, men en del faddere. Se lenger ned her. JO)

 

Født 23.09.1818 – hjemmedøpt 01.10.1818 – bekreftet i kirken 25.12.1818: Maren Larsdatter – Matros Lars Larsen og Hustrue Inger Margrethe Tollefsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Røyert Halvor Thorsens Kone Anne Andersdatter, Pige Else Tollefsdatter, Begge af vestre Porsgrund, Baadsmand Knud Tollefsen, Skibstømmermand Torsten Halvorsen, Matros Gunder Mathiesen, De tvende første fra vestre Porsgrund den siste fra Skien

 

Født 03.10.1818 – hjemmedøpt 15.11.1818 – bekreftet i kirken 27.12.1818: Karen Dorthea – Kleinsmed ved Herre Knud Thorsen og Hustrue Maren Elisabeth Jacobsdatter, faddere: Bonde Erich Hellestvedt Kone Anne Sørensdatter, Hammersmedsvend Lucas Jacobsens Kone Bodil Hansdatter, Begge fra Herre, Møllermester Mathias Hansen, Kleinsmed Thor Jørgen Knudsen, Gaardskarl Erich Hansen, Do Jørgen Møller Knudsen, alle fra Herre

 

Født 23.11.1818 – hjemmedøpt 26.11.1818 – bekreftet i kirken 10.01.1819: Anne Elise – Matros Jørgen Pedersen Ødegaarden og Hustrue Marthe Dorthea Tollefsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Bonde Hans Røras Kone Gunild Andersdatter fra Solum, Pige Ingeborg Larsdatter fra Gierpen, Matros Ole Skotte fra vestre Porsgrund, Tjenestkarl Jens Tollefsen fra Herre, Do. Svend Tollefsen fra Solum, Matros Ole Reinertsen fra s. sogn

 

Øverst på side 50, på mannssiden (vestre side), står bare året 1818 og så ikke noen navn på døpte eller foreldre. Men det står er rekke faddere? Disse hører nok til overnevnte Hans Eleonardus.

 – faddere: Auditeur og Sorenskriver Jonas Wessel af Solum, Grosserer Jacob Aall, Do Job Kiill, Godsejer Real Cappelen, Alle fra Gierpen, Toldcasserer J W Rasch, Stadsmegler Søren Rasch, Kiøbmand Elias Flood, alle fra østre Porsgr.

 

Født 28.09.1818 – hjemmedøpt 03.12.1818 – bekreftet i kirken 20.12.1818: Peder Halvorsen – Matros Halvor Johannesen og Hustrue Anne Sophia Christensdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Margrethe Johannesdatter, Do Astrid Giermundsd., Tjenestkarl Ole Nielsen, Do Isach Halvorsen, Vægter Ole Petter, Alle af østre Porsgrund

 

Født 20.10.1818 – hjemmedøpt 20.10.1818 – bekreftet i kirken 27.12.1818: John Severin Matros Jens Johnsen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Tømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Monsdatter, Pige Maren Jacobsd., hiin fra østre denne fra østre Porsgr., Matros Niels Nielsen, Daglønner Erich Jacobsen, begge fra vestre Porsgr., Matros Isach Schonidt fra Osebakken, Do Ole Monsen fra østre Porsgrund

 

Født 17.06.1818 – hjemmedøpt 26.09.1818 – bekreftet i kirken 31.01.1819: Birgitta Jacobsdatter – uægte Barn – Pige Rønnou Svendsdatter Daglønner Jacob Engelbretsen, Begge af østre Porsgrund, faddere: Matros Halvor Johannesens Kone Anne Sophia Christensdatter, Hugger Jens Ballestads Kone Berthe Olsdatter, Begge fra østre Pgd., Hugger Jacob Andersen Ballestad, Maler Christian Skanke, Vægter Johannes Halvorsen, Alle fra østre Pgd.

 

Født 29.12.1818 – hjemmedøpt 30.12.1818 – bekreftet i kirken 07.02.1819: Anne Karine – Røyert Peder Andersen og Hustrue Marthe Maria Larsdatter i østre Porsgrund, faddere: Snedker Claus Christensens Kone Anne Beate Larsd. fra Solum, Pige Johanne Hansdatter, Saugmester Lars Bærulfsen, Røyert Thomas Olsen, Matros Bærulf Larsen, Den første fra Solum, de tvende siste fra østre Porsgrund

 

Født 24.12.1818 – døpt 08.02.1819: Elen Oline – Biælkehugger Halvor Larsen og Hustrue Sibille Svendsdatter i østre Porsgrund, faddere: Farver Zimmer Andreasens Kone Maren Elisabeth Larsdatter, Pige Inger Aavaldsd., Begge fra østre Porsgrund, Dagarbeider Halvor Herbrandsen, Brændevinsbrænder Hans Andreasen, Dagarbeider Anders Torstensen, Alle fra østre Porsgrund

 

Født 27.12.1818 – hjemmedøpt 30.12.1818 – bekreftet i kirken 04.04.1819: Caroline Marie – Kiøbmand Ole Andreas Coch og Madame Marthe Margrethe Coch, født Willumsen i vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Ole Willumsens Kone Mad. Caroline Willumsen, Jomfrue Karen Gundersen, Begge fra vestre Porsgrund, Overtoldbetjent Bjørn, Skibscapitain Ole Halvorsen, Do. Willum Willumsen, Do Halvor N Bachen, Do Morten Eltvedt, Kiøbmand A Rugtvedt, alle fra vestre Porsgrund, Do Petter Damm fra østre Porsgrund

 

Født 09.10.1818 – hjemmedøpt 16.10.1818 – bekreftet i kirken 27.12.1818: Halvor Olsen – Contorist Ole Petter Halvorsen og Mad. Maria Cathrine Lind af østre Porsgrund, faddere: Skipper Christen Hansens Kone Mad. Anne Sophia Halvorsen, Pige Karen Halvorsd., Begge fra østre Porsgr., Contorist Jacob Nyegaard, Siglmager Michel Halvorsen, Styrmanden Hans el Sivert Halvorsen, den første fra vestre de tvende siste fra østre Porsgrund, Styrmand Simen Bommen fra Osebakken, Matros Anders Evensen fra østre Porsgrund

 

Født 24.09.1818 – hjemmedøpt 11.10.1818 – bekreftet i kirken 27.12.1818: Jens Christian – Dagarbeider Ole Olsen Havn? og Hustrue Anthonette Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Halvor Herbrandsens Kone Else Andersdatter, Pige Inger Aavaldsdatter, Begge fra østre Porsgrund, Biælkehugger Halvor Larsen, Maler Ole Andersen, Dagarbeider Anders Torstensen, Matros Tolf Nielsen, alle af østre Porsgrund

 

Født 21.03.1819 – hjemmedøpt 25.03.1819 – bekreftet i kirken 02.05.1819: Caroline Frederikke – uægte Barn – Brædevinsbrænder Carl Fredriksen i Skien og Pige Ingeborg Susanne Pedersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Vægter Hans Knudsens Kone Kirstine Olsdatter fra Gierpen, Pige Marthe Maria Pedersdatter fra Skien, Vægter vid Fossum Værk Hans Knudsen, Gaardskarl Lars Olsen, Do Johan Torstensen alle fra Gierpen

 

Født 09.05.1819 – hjemmedøpt 15.05.1819 – bekreftet i kirken 30.05.1819: Anne Thorine – Saugmester Søren Gundersen og Hustrue Gunild Hansdatter fra Herre, faddere: Matros Niels Hansens Kone Berthe Maria Johnsdatter fra Langesund, Pige Serine Olsdatter fra Herre, Oldermand ved Herre Saugbrug Anders Larsen, Møller Isach Iversen, Møllerdreng Halvor Erichsen, Begge fra Herre

 

Født 05.05.1819 – hjemmedøpt 10.05.1819 – bekreftet i kirken 31.05.1819: Oline Maria – Flaademand ved Herre Knud Olsen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter, faddere: Pige Marthe Thorsdatter fra Bamble, Do Birgitte Asbiørnsdatter fra Solum, Flaademand Tollef Tollefsen, Tjenestdreng Thor Olsen, Begge fra Herre, Do Thor Silien fra Bamble

 

Født 08.09.1818 – hjemmedøpt 08.09.1818 – bekreftet i kirken 27.12.1818: Jacob Nielsen – Dagarbeider Niels Christian Jacobsen og Hustrue Berthe Maria Evensdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Maren Jacobsdatter, Do Anne Sophia Knopp, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgrund, Tjenestekarer Isach Jacobsen, Johannes Olsen, Niels Sørensen, alle af Østre Porsgrund

 

Født 01.12.1818 – hjemmedøpt 02.12.1818 – bekreftet i kirken 03.01.1819: Ole OlsenMatros Ole Olsen Aanerøe og Hustrue Inger Margrethe Andersdatter af vestre Porsgr., faddere: Matros Thor Christensens Kone Anne Hansdatter, Pige Anne Marie Olsdatter, Begge fra vestre Porsgr., Tømmermand Jørgen Haraldsen, Matros Andreas Colding, Do Isach Jacobsen, Do Niels Nielsen, Alle fra vestr. Porsgr.

 

Født 17.11.1818 – hjemmedøpt 24.11.1818 – bekreftet i kirken 03.01.1819: Ulrich Knudsen (Litt rart med Knudsen? JO) – Skoemager Gotfried Ulrichsen og Hustrue Gunild Maria Jahnsdatter af østre Porsgr., faddere: Høker Lars Jørgensens Kone Elen Larsdatter, Pige Marthe Margrethe Larsdatter, hiin fra østre Porsgr. denne fra Skien, Snedker Ole Jørgensen, Matros Ole Jahnsen, hiin fra østre Porsgr. denne fra Osebakken, Skomaker Hans Knap fra østre Porsgr., Matros Niels Nielsen fra Osebakken

 

Født 14.05.1819 – hjemmedøpt 23.05.1819 – bekreftet i kirken 13.06.1819: Maren Sophie – Hammersmed Dreng ved Herre Johan Bærulfsen og Hustrue Anne Olsdatter, faddere: Huusmand Torjus Jensens Kone Marte Bærulfsdatter fra Solum, Pige Aase Maria Levorsdatter tjenende ved Herre, Daglønner Petter Nielsen, Hammersmed Svend Niels Bærulfsen, Begge fra Herre, Anders Olsen Brumyhr arbeider ved Bolvigs Værk

 

Født 17.06.1819 – hjemmedøpt 21.06.1819 – bekreftet i kirken 04.07.1819: Jørgine Jørgensdatter – Tømmermand Jørgen Thorsen og Hustrue Anne Alfsdatter i vestre Porsgr., faddere: Pige Anne Christensdatter, Do Ingeborg Larsdatter, Begge fra vestre Porsgr., Matros Andreas Colding, Do Jørgen Jørgensen, Begge fra vestre Porsgr., Tømmermand Torsten Jacobsen fra østre Porsgr.

 

Født 14.02.1819 – hjemmedøpt 20.02.1819 – bekreftet i kirken 26.08.1819: Anne Kirstine – Sadelmager Johan Rosenstedt og Hustrue Edel Kirstine Hansdatter i østre Porsgr., faddere: Snedker Niels Kildals Kone Elen Johanne Halvorsdatter fra Osebakken, Pige Birgitte Jørgine Johnsen fra østre Porsgr., Høker Niels Jacobsen, Styrmand Sivert Halvorsen, Baadsmand Anders Evensen, Alle sammensteds fra

 

Født 01.12.1818 – hjemmedøpt 02.12.1818 – bekreftet i kirken 03.01.1819: John Christensen – Matros Christen Johnsen og Hustrue Anne Elisabeth Nielsdatter af østre Porsgr., faddere: Bielkehugger Halvor Tollefsens Kone Anne Johnsd. fra Solum, Pige Sarka Nielsdatter af østre Porsgr., Hugger Halvor Tollefsen fra Solum, Tjenestkarl Johannes Nielsen, Maler Ole Andersen, Matros Tollef Nielsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 30.10.1818 – hjemmedøpt 20.12.1818 – bekreftet i kirken 17.01.1819: Lars Elias – Dagarbeider Jørgen Larsen og Hustrue Margrethe Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Kari Hansdatter, Do Ingeborg Rasmusdatter, hiin af Tyendeclassen i Porsgrund denne i Skien, Matros Beruld Larsen, Tjenestkarl Jacob Hansen, hiin fr. Porsgrund denne fra Osebakken, Dagarbeider Niels Tollefsen fra Gierpen

 

Født 09.12.1818 – døpt 17.12.1818: Jørgen Petter Sivers – Skibscapitain Mads Halvorsen og Mad. Abigael Halvorsen, fød Sivers, i vestre Porsgrund, faddere: Grosserer Carl Møllers Kone Mad. Birgitta Møller, fød Wright, Skipper Stenersens Kokke Mad. Caroline Stenersen, Frøken Aasille von Gyldenpalm, De tvende første fra vestre den siste fra østre Porsgrund, Skipper Christian Monrad, Overtoldbetient Biørn, Skipper Jacob Muller, Do Ole Willumsen, Alle fra vestre Pgd., Skipper Jørgen Linaae, Do Brechling fra østre Porsgrund, Fuldmektig Christen Vauvert fra Stathelle

 

Født 16.06.1819 – hjemmedøpt 20.06.1819 – bekreftet i kirken 05.09.1819: Berthine Susanne Styrmand Gunder Knudsen og Hustrue Anne Marine Larsdatter i vestre Porsgr., faddere: Lars Johannesens Enke Else Hansdatter, Pige Anne Marine Anundsdatter, Begge fra vestre Porsgr., Snedker Just Lyke, Lehnsmand Lars Larsen, Styrmand Gunder Svenungsen

 

Født 02.08.1819 – hjemmedøpt 08.08.1819 – bekreftet i kirken 05.09.1819: Inger Thorsdatter – Møllerdreng ved Herre Thor Olsen og Hustrue Anne Larsdatter, faddere: Grynmøller Isach Iversens Kone Karen Dideriksdatter fra Herre, Pige Inger Marie Larsdatter fra Bamble af Tyendeclassen, Hammersmeddreng Petter Poulsen, Do Petter Olsen, Møllerdreng Halvor Erichsen, Alle fra Herre

 

Født 15.07.1819 – hjemmedøpt 29.07.1819 – bekreftet i kirken 19.09.1819: Anne Maria – Matros Isach Jacobsen og Hustrue Anne Johanne Hansdatter af vestre Porsgrund, faddere: Matros Thor Christensens Kone Anne Hansdatter Hervig fra vestre Porsgr., Pige Marthe Maria Jacobsdatter af Tyendeclassen i Skien, Garver Jacob Andersen Bommen, Matros Gunder Mathiesen, Do Ole Andersen, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 06.09.1819 – hjemmedøpt 07.09.1819 – bekreftet i kirken 23.09.1819: Kirsten MariaMatros Ole Monsen og Hustrue Maren Jacobsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Tømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Monsd., fr. østr. Porsgr., Pige Kirstine Hansd., af Gierp. Sogn, Skomager Gotfred Ulrichsen, Matros Carl Nielsen, Begge af østre Porsgr., Matros Christoffer Andersen af vestre Porsgr., Do Haagen Svendsen af østre Porsgr.

 

Født 26.12.1818 – hjemmedøpt 28.12.1818 – bekreftet i kirken 31.01.1819: Christian Christiansen – Tjenestkarl Christian Christensen Kortner og Hustrue Berthe Karine Olsdatter i østre Porsgr., faddere: Tjenestpige Astrie Gjermundsdatter, Do Gunild Olsdatter, hiin fra Porsgr. denne fra Herre, Tjenestkarl Even Halvorsen, Do Johannes Nielsen, Do Johannes Nøgleberg, Do Lars Jensen, alle fra østre Porsgr.

 

Født 29.12.1818 – hjemmedøpt 03.01.1819 – bekreftet i kirken 31.01.1819: Halvor Michelsen – Sejglmager Michel Halvorsen og Hustrue Jacobine Magdalene Olsdatter Arøe i østre Porsgrund, faddere: Jordbruger Jacob Asdahls Kone Marthe Pernille Asdahl fra Bamble, Pige Karen Halvorsdatter fra østr. Porsgr., Skipper Christen H Arveskou, Snedker Thomas Piequet, Styrmand Sivert Halvorsen, Do Hans Halvors., alle fra østre Porsgr., Skipper Ole Arøe, Volonteur Willum Willumsen fra vestre Porsgr., Gaardbruger Ole Tollefsen Sødtvedt fra Solum, Styrmand Simon Bommen fra Osebakken

 

Født 26.12.1818 – hjemmedøpt 29.12.1818 – bekreftet i kirken 05.03.1819: Jens Jørgen – Mestersmed Gullech Johnsen og Hustrue Karen Andersdatter vestre Porsgr., faddere: Skipper Erich Knudsens Kone Berthe Maria Johnsd., fra Osebakken, Pige Anne Elisa Meger fre vestre Porsgr., Høker Isach Nenseth, Baadsmand Knud Tollefsen, Styrmand Jochum Monrad, Smed Brynhild Johnsen, hiin fr. vestre Porsgr. denne fra Solum, Bonde John Bugten fra Do.

 

Født 24.08.1819 – hjemmedøpt 05.09.1819 – bekreftet i kirken 05.10.1819: Henriette Benedicte Christiane Dorthea – Søeleuntnant Fritz Løvenskiold og Frue Maren Løvenskiold, fød Paus, til Rafnes Gaard ved Herre, faddere: Jagtjunker Niels Løvenskiolds Frue Anne Løvenskiold, fød Paus, fra Solum, Madame Henriette v. Cappelen, fød Løvenskiold, Jomfrue Mette Paus, Begge fra Gierpen, Toldcasserer Jacob W Rasch, Toldinspekteur Kammeraad Hammond, Begge fra østre Porsgrund, Grosserer Jacob Aal, Fuldmegtig Hans Hoel, Begge fra Gierpen

 

Født 26.06.1819 – hjemmedøpt 10.07.1819 – bekreftet i kirken 17.10.1819: Inger Andrea – Matros Anders Bækkevald og Hustrue Else Olsdatter af vestre Porsgr., faddere: Biælkehugger Aslak Larsens Kone Ingeborg Olsdatter af Solum Sogn, Pige Karen Olsdatter af vestre Porsgr., Matros Torsten Sivertsen af østre Porsgr., Do Ole Jacobsen, Do Hans Hervig, Begge af vestre Porsgr.

 

Født 24.08.1819 – hjemmedøpt 13.09.1819 – bekreftet i kirken 21.11.1819: Marie Caspara – Bødkermester Caspar Andersen og Hustrue Maren Serine Billenberg i vestre Porsgrund, faddere: Mesterskredder Johan Rosenblads Kone Inger Margrethe Hansdatter af vestre Porsgr., Pige Benedicte Jensdatter af Solum Sogn, Garvermester Jacob Bommen, Muurmester Jens Tøvesen, Bødkerdreng Peder Thommesen, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 27.01.1819 – hjemmedøpt 24.02.1819 – bekreftet i kirken 06.03.1819: Hans Adolph Ludvig – Fuldmegtig ved Toldbonn Ditlev Møller og Mad. Marie Møller, fød Bryn, i østre Porsgr., faddere: Prokurator Hans Klenovs Kone Mad. Magdalene Klenov, fød Bryn, fra Laurvig, Mad. B Myhre fra østre Porsgr., Jomfrue Inger Manall fr. Osebakken, Hr Cansellieraad Fred. Chr. Brueneck fra Skien, Auditeur og Sorenskr. Wessel fr. Solum, Byefoged Thom. Bryn fra Laurvig, Kiøbmand Elias Flood fra Porsgr., Fuldmegt. Chr. …..? fr. Skien, Do Jens Schveder fra Gierpen

 

Født 21.11.1818 – hjemmedøpt 25.11.1818 – bekreftet i kirken 07.03.1819: Jonas Wessel – uægte Barn – Pige Kirstine Marie Mauritzdatter og Sagfører Jonas Wessel i vestre Porsgr., faddere: Matros Johannes Larsens Kone Else Alfsdatter, Pige Berthe Johannesdatter, Begge fra vestre Porsgr., Vægter Wetle Bendiksen, Dagarbeider Aasmund Gullechsen, Begge fr. vestre Porsgr., Do Ellef Johnsen fra Solum

 

Født 12.02.1819 – hjemmedøpt 20.02.1819 – bekreftet i kirken 14.03.1819: Ole Pedersen – Huusmand under Rafnæs Gaard ved Herre Peder Tollefsen og Hustrue Svanau Knudsdatter, faddere: Tjenestepige Pernille Halvorsdatter, Do Anne Marie Olsdatter, Begge fra Herre, Jens Tollefsen, tjenende på Ravnæs Gaard, Jørgen Møller Knudsen, Tjener sammesteds, Begge fra Herre, Johannes Nielsen tjenende i østre Porsgr.

 

Født 27.09.1819 – hjemmedøpt 02.10.1819 – bekreftet i kirken 28.11.1819: Maria Larsdatter – Dagarbeider Lars Jacobsen og Hustrue Maren Aslaksdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Asgier Giermundsdatter , Do Karen Malene Aslaksdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Dagarbeider Niels Jacobsen Døvig, Do Hans Jacobsen Døvig, Do Halvor Jacobsen Døvig, Matros Jacob Sørensen Saga, Alle fra Eidanger Sogn

 

Født 18.09.1819 – hjemmedøpt 22.09.1819 – bekreftet i kirken 12.12.1819: Abrahamine Petronelle – Skoemager mester Niels Tønnes Wahl og Hustrue Anne Marie Dahl i vestre Porsgrund, faddere: Skipper Ole Willumsens Kone Mad. Caroline Willumsen, fød Galtrop, Jomfrue Anne Marie Brønlund, Begge af vestre Porsgrund, Skipper Johan Schou, Do Erich Knudsen, Sjømand Hans Petter Gundersen, Do Jens Davidsen

 

Født 29.09.1819 – hjemmedøpt 20.10.1819 – bekreftet i kirken 29.12.1819: Anthonette Fredrike ElinaFuldmegtig Niels Lauritz Erichsen og Madame Elen Maria Erichsen, fød Eggert, i østre Porsgr., faddere: Kirkesanger og Skolelærer Hr. Th. Thomsens Kone Mad. Elen Kirstine Thomsen, fød Ryberg, Kiøbmand N Sørensens Kone Mad. Elen Charlotte Sørensen, fød Manall, Begge af østre Porsgr., Jomfrue K Alborg fr. Osebakken, Overtoldbetjent Rasmus Zuschlag, Kiøbmand Niels Johnsen, Do Niels Jacobsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 08.01.1819 – hjemmedøpt 12.01.1819 – bekreftet i kirken 14.03.1819: Christian Thoreinus – Mestersmed Erich Thronsen og Hustrue Dorthea Sørensdatter i østre Porsgr., faddere: Høker Christoffer Condrups Kone Margrethe Olsdatter fra Osebakken, Pige Anne Christiane Evensdatter fra Dito, Høker Niels Jacobsen fra østre Porsgr., Garver Søren Johannesen Søelie fra Osebakken, Brædevinsbrænder Johannes Nielsen Nordbom fra østre Porsgr.

 

Født 21.02.1819 – hjemmedøpt 22.02.1819 – bekreftet i kirken 09.05.1819: Isach Olavus – Biælkehugger Jens Andersen og Hustrue Berthe Olsdatter i østre Porsgr., faddere: Pige Cathrine Torstensdatter, Do Karie Clemetsdatter, Begge fra Osebakken, Oldermand Even Jacobsen, Biælkehugger Jacob Andersen, Matros Anders Abrahamsen, alle fra østre Porsgr.

 

Født 01.04.1819 – hjemmedøpt 03.04.1819 – bekreftet i kirken 23.05.1819: Jacob Torstensen – Huustømmermand Torsten Jacobsen og Hustrue Anne Kirstine Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Inger Olsdatter, Do Karen Olsdatter, Lods Hermann Larsen, alle fra østre Porsgr., Tømmermand Erich Jacobsen fra vest. Pgd., Matros Jens Johansen, Do Ole Vonsen, Begge fra østre Porsgr.

 

Født 02.08.1819 – hjemmedøpt 12.08.1819 – bekreftet i kirken 02.01.1820: Boel Kirstine – Matros Niels Christensen og Hustrue Severine Sivertsdatter i østre Porsgr., faddere: Pige Johanne Marie Hansdatter, Do Inger Hansdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Bielkehugger Niels Pedersen, Matros Engelbreth Kittilsen, Do Christen Christensen, Alle af østre Porsgr.

 

Født 25.12.1819 – hjemmedøpt 26.12.1819 – bekreftet i kirken 21.01.1820: Jørgine MartineBaadsmand Jørgen Sivertsen og Hustrue Regine Jensdatter af vestre Porsgrund, faddere: Skipper Mads Halvorsens Kone Mad. Abigael Halvorsen, fød Siverts, Jomfrue Inger Folkmann, Begge fra vestre Porsgr., Skipper Niels Aalborg fra Osebakken, Høker Isach Hansen, Styrmand Niels Monrad, Begge fr. vestr. Porsgr.

 

Født 14.12.1819 – hjemmedøpt 02.01.1819 – bekreftet i kirken 30.01.1820: Ingeborg Maria – Dagarbeider Anders Giertsen og Hustrue Zidsel Andersdatter af østre Porsgrund, faddere: Arbeidsmand Engelbreth Andersens Kone Marie Aavaldsdatter fr. Osebakken, Pige Karen Tollefsdatter af østre Porsgr., Skoemager Christen Giertsen fra Solum, Tienestekarl Christian Giertsen, Biælkehugger Gunder Andersen, Begge fra Gierpen

 

Født 21.05.1819 – hjemmedøpt 25.05.1819 – bekreftet i kirken 13.06.1819: Rasmus Hansen – Saugdreng ved Herre Hans Jacob Rasmusen og Hustrue Karen Malene Sivertsdatter, faddere: Saugdreng Hans Christensens Kone Kirstine Pedersdatter, Pige Sara Christensdatter, begge fra Herre, Flaademand John Knudsen, Saugdreng Hans Christensen Hank, Daglønner Gunder Rasmusen, alle fra Herre, Matros Niels Christensen fra Porsgr.

 

Født 02.04.1819 – hjemmedøpt 19.05.1819 – bekreftet i kirken 27.06.1819: Niels Olsen – Matros Ole Larsen og Hustrue Giertrud Tolfsdatter i østre Porsgrund, faddere: Tjenestepige Ingeborg Nielsdatter, Do Karen Torgrimsdatter, Begge fra østre Porsgr., Matros Niels Tolfsen, Do Haagen Svendsen, Begge fra østre Porsgr., Tobaksspinder Simon Olsen fra Osebakken

 

Født 22.05.1819 – hjemmedøpt 10.06.1819 – bekreftet i kirken 08.07.1819: Henrich Christian – Styrmand Henrich Henrichsen Fleek og Hustrue Karen Maria Gullechsdatter i østre Porsgr., faddere: Lods Fredrik Moes Kone Inger Olsdatter, Pige Dorthea Hansdatter, Begge fra østre Porsgr., Skipper Isach Christensen, Toldskriver Ditlev Møller, Høker Lars Jørgensen, Understyrmand Hans Tangen, Snedkermester Lorentz Glose, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 24.12.1819 – hjemmedøpt 20.01.1820 – bekreftet i kirken 20.02.1820: Agnete Marie Frederike – Huustømmermand ved Herre Petter Nielsen og Hustrue Maren Kirstine Evensdatter, faddere: Møllermester Mathias Hansens Kone Karen Jensdatter, Pige Pernille Halvorsdatter, Begge fra Herre, Oldermand Anders Larsen, Hammersmed-Svend Ole Halvorsen, Do Niels Berulfsen, alle fra Herre

 

Født 12.12.1819 – hjemmedøpt 27.12.1819 – bekreftet i kirken 05.03.1820: Maren Nielsdatter – Dagarbeider ved Herre Niels Halvorsen Hustrue Anne Maria Olsdatter, faddere: Prambygger Søren Nielsens Kone Gunild Olsdatter, Pige Kirstine Gundersdatter, Begge fra Bamble, Dagarbeider Peder Tollefsen, Tjenestkarl Jacob Larsen, Begge fra Herre, Tjenestedreng Torkild Anundsen fra Bamble

 

Født 18.11.1819 – hjemmedøpt 25.11.1819 – bekreftet i kirken 10.03.1820: Maren Anne – Skipper Johannes Olsen og Hustrue Inger Evensdatter i østre Porsgrund, faddere: Skipper Valentin Simonsens Kone Guri Evensdatter, Begge af østre Porsgrund, Skipper Christian Kruse, Do Erich Knudsen, Begge fra Osebakken, Høker Niels Jacobsen af østre Porsgr.

 

Født 13.01.1820 – hjemmedøpt 21.01.1820 – bekreftet i kirken 12.03.1820: Marthe Karine – Dagarbeider Arve Torgrimsen og Hustrue Marken Jespersdatter i østre Porsgr., faddere: Tjenestepige Karen Torgrimsdatter, Do Anne Maria Hansdatter, Begge fra østre Porsgrund, Dagarbeider Christoffer Olsen, Tjenestkarl Hans Hansen, Daglønner Daniel Thorbjørnsen, alle fra østre Porsgr.

 

Født 20.05.1819 – hjemmedøpt 23.05.1819 – bekreftet i kirken 11.07.1819: Gunder Larsen – Dagdreng ved Herre Lars Brynhilsen og Hustrue Marie Stenulfsdatter, faddere: Tjenestepige Thorine Olsdatter, Do Anne Dorthea Christensdatter, Begge fra Herre, Watdreng Lars Olsen, Snedker svend Niels Stenulfsen, Begge fra Herre, Tjenestdreng Ole Sørensen fra Bamble

 

Født 22.04.1819 – hjemmedøpt 30.04.1819 – bekreftet i kirken 11.07.1819: Lars Jørgensen – Huustømmermand Jørgen Haraldsen og Hustrue Dorthea Nielsdatter i vestre Porsgr., faddere: Muurmester Jens Tøgesens Kone Margrethe Andersdatter, Pige Margrethe Pedersdatter, Begge fra vestre Porsgr., Garver Jacob Bommen sammestedsfra, Matros Peder Pedersen Schwatz, Do Ole Andersen, Begge fra Solum

 

Født 29.06.1819 – hjemmedøpt 03.07.1819 – bekreftet i kirken 11.07.1819: Christian Ludvig – Snedkermester Jørgen Christian Naur og Hustrue Anne Engelbretsdatter i østre Porsgr., faddere: Styrmand Ole Moes Kone Magnild Sørensdatter, Jomfrue Edel Margrethe Manal, Begge fra østre Porsgr., Toldcontroulleur Rasmus Zuschlag, Politiefuldmegtig Christen Kraft, Snedkermester Arne Berg, Styrmand Sivert Halvorsen sammesteds fra

 

Født 09.03.1819 – hjemmedøpt 31.03.1819 – bekreftet i kirken 20.07.1819: Bernhard Romberg Groth Krigssekretair og Postmester H. Joh. Groth og Frue Anne Helen Groth, fød Clasen, østre Porsgr., faddere: Oberst H Holsts Frue Diderike Holst, fød Kløcker, af Gierpen Sogn, Mad. A C Aall, Jomfrue D Cappelen, Begge fra østre Porsgr., Contra Admiral Fabritius, Søecapitain van Deurs, Begge fra Osebakken, Grosserer Jacob Aall. (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Propritair Real Cappelen, Begge fra Gierpen, Grosserer Carl Møller, Toldcasserer J Rasch, hinn fra vestre denne fra østre Porsgrund, Kiøbmand E Flood, Do P Linaae, Begge fra østre Porsgr.

 

Født 13.11.1819 – hjemmedøpt 21.11.1819 – bekreftet i kirken 05.03.1820: Elisabeth Sophie – Grosserer Carl Møller Madame Birgitte Møller, fød Wright, i vestre Porsgrund, faddere: Grosserer Simon Wrights Kone Mad. Petronelle Wright, fød Blom, fra Eidanger, Skipper Mads Halvorsens Kone Abigael Halvorsen, fød Siverts, fr. vestre Porsgr., Jomfrue Inger Laurine Iversen fra Gierpen, Contre Admiral J Fabritius fra Osebakken, Toldinspekteur og Kammeraad Hammond, Consul og Grosserer Gasmann, Begge fra østre Porsgr., Eier af Næss Jærnværk Jacob Aall.

 

Født 22.02.1820 – hjemmedøpt 23.02.1820 – bekreftet i kirken (ingen dato skrevet JO): Johanne Thurine – Huustømmermand John Abrahamsen og Hustrue Karen Tollefsdatter i østre Porsgr., faddere: Tollef Flaatens Enke Karen Olsdatter, Pige Anne Maria Andersdatter, Maler Ole Andersen Ha..a?, Tjenestkarl Anders Jensen Uhlefoss, Do Knud Erichsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 28.01.1820 – hjemmedøpt 28.01.1820 – bekreftet i kirken 16.04.1820: Karen Andrea – Matros Anders Nielsen og Hustrue Aslaug Olsdatter i vestre Porsgr., faddere: Smed Gullech Johnsens Kone Karen Andersdatter, Pige Anne Jensdatter, Begge fra vestre Porsgr., Muurmester Jens Tøvesen, Matros Thor Christensen, Do Hans Thomas Thyrholm, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 29.02.1820 – hjemmedøpt 03.03.1820 – bekreftet i kirken 16.04.1820: Dorthe Maria – Saugdreng ved Herre Lars Olsen den ældre og Hustrue Maren Christensdatter, faddere: Hammersmed Dreng Johan Bærulfsens Kone Anne Olsdatter, Pige Ingeborg Olsdatter, Begge fra Herre, Saugmester Søren Gundersen, Møllerdreng Thor Olsen, Do Lars Iversen, alle fra Herre

 

Øverst på side 59, på mannssiden (vestre side), står ikke noen navn på døpte eller foreldre, men det står er rekke faddere? Disse hører til overnevnte Bernhard Romberg Groth.

 

Født 19.07.1819 – hjemmedøpt 01.08.1819 – bekreftet i kirken 05.09.1819: Mads Mathisen – Møllermester ved Herre Mathias Hansen og Hustrue Karen Elisabeth Jensdatter, faddere: Bonde Erich Hellestvets Kone Anne Sørensdatter fra Herre, Pige Maren Jessine Jensdatter fra Gierpen af Tyendeclassen, Klokker Johnsen fra Solum, Oldermand Anders Larsen, Tømmermand Petter Nielsen, Begge fra Herre

 

Født 03.07.1819 – hjemmedøpt 11.07.1819 – bekreftet i kirken 12.09.1819: Svend MatheusMatros Jacob Nielsen og Hustrue Karen Marie Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Tømmermand Ole Abrahamsens Kone Karen Kirstine Tollefsdatter, Pige Anne Lisbet Tollefsen, Begge fra østre Porsgr., Matros Anders Olsen, Do Hans Abrahamsen, Do Haagen Svendsen, Do Tollef Nielsen, Alle fra østre Porsgr.,

 

Født 21.08.1819 – hjemmedøpt 28.08.1819 – bekreftet i kirken 19.09.1819: Hans Jacobsen – Tømmermand Erich Jacobsen og Hustrue Helene Maria Larsdatter af vestre Porsgr., faddere: Matros Jens Johnsens Kone Ingeborg Nielsdatter af østre Porsgr., Pige Maren Kirstine Haagensdatter af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, Tømmermand Torsten Jacobsen fra østre Porsgr., Matros Zacharias Olsen Bierketvedt, Do Christoffer Andersen, Begge fra vestre Porsgr.

 

Født 01.03.1820 – hjemmedøpt 03.03.1820 – bekreftet i kirken 30.04.1820: Else Kirstineuægte Barn – Enke efter Watdreng Jahn Jacobsen ved Herre Kari Gundersdatter og Saugmester sammesteds Ole Gundersen, faddere: Saugmester Søren Gundersens Kone Gunild Hansdatter, Pige Gunild Olsdatter Riisberg, Begge fra Herre, Saugdreng Peder Larsen Kabbe, Hammersmeddreng Petter Olsen, Daglønner Christen Christensen Sammestedsfra

 

Født 28.03.1820 – hjemmedøpt 04.04.1820 – bekreftet i kirken 30.04.1820: Kirstine Margrethe – Watdreng ved Herre Anders Johnsen og Hustrue Lisbeth Sørensdatter, faddere: Oldermand Anders Larsens Kone Gunild Maria Olsdatter, Inger Andrea Christiansdatter af almueclassen ved Herre, Hammersmed Petter Olsen, Watdreng Lars Olsen, Begge fra Herre, Tjenestdreng Thorkild Anundsen fra Bamble

 

Født 21.01.1820 – hjemmedøpt 24.01.1820 – bekreftet i kirken 07.05.1820: Christiane Christiansdatter – Matros Christian Halvorsen og Hustrue Helvig Nielsdatter af østre Porsgr., faddere: Hustømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Monsdatter, Pige Kirstine Christensdatter, Begge af østre Porsgr., Røyert Arne Usler, Skomager Hans Axelsen, Tjenestdreng Hans Isachsen, alle fra østre Porsgr.

Født 19.08.1819 – hjemmedøpt 24.08.1819 – bekreftet i kirken 26.09.1819: Jacob Andersen – uægte Barn – Tjenestdreng Anders Jacobsen fra Bamble og Pige Karen Maria Larsdatter fra Herre, faddere: Pige Anne Thommasdatter, Do Margrethe Jensdatter, Begge af Tyendeclassen ved Herre, Hammersmed Dreng Peder Larsen, Tjenestedreng Torkild Anundsen, Do Halvor Halvorsen, Alle fra Herre.

 

Født 08.09.1819 – hjemmedøpt 29.09.1819 – bekreftet i kirken 10.10.1819: Jonas Hansen – Dagarbeider ved Herre Hans Berth og Hustrue Anne Rasmusdatter, faddere: Saugdreng Hans Christensens Kone Kirsten Pedersdatter, Pige Thore Olsdatter, Saugmester Ole Gundersen, Daglønner Gunder Rasmusen, Tjenestdreng Jacob Jensen Solum, alle fra Herre

 

Født 28.09.1819 – hjemmedøpt 28.09.1819 – bekreftet i kirken 24.10.1819: Hans Rejersen – Tvillingbroder til den under pag 111 blant de Døde anførte Maren Rejersdatter (Hun døde 13.10.1819 og ble gravlagt 24.10.1819 JO) – Dagarbeider Rejer Torstensen og Hustrue Else Marie Aslaksdatter fra Herre, faddere: Dagarbeider Peder Tollefsens Kone Svanou Knudsdatter, Pige Anne Karine Rasmusdatter, Begge fra Herre, Jens Tollefsens Skrivekarl hos Lieutnant Løvenskiold, Gartner Thor Gundersen, Gaardskarl Jacob Larsen, Alle fra Herre

 

Født 21.08.1819 – hjemmedøpt 28.08.1819 – bekreftet i kirken 21.11.1819: Andreas Johan – Baadfører Henrich Lorentsen og Hustrue Elen Maria Andersdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Anne Brynhildsdatter, Do Karen Halvorsdatter, Begge af Tyendeclassen i vestre Porsgr., Matros Christen Hansen af Solum Sogn, Do Jørgen Andersen af østre Prg., Iver Jansen af vestre Porsgr.

 

Født 24.03.1820 – hjemmedøpt 28.03.1820 – bekreftet i kirken 14.05.1820: Karen Helene – Vægter og Graver Ole Petter Gundersen og Hustrue Anne Maria Olsdatter østre Porsgr., faddere: Dagarbeider Daniel Pedersens Kone Maren Christine Christensdatter, Pige Maren Christine Christoffersdatter, Begge af østre Porsgr., Smedsvend Jens Kittilsen, Skoemagerdreng Peder Thomsen, Maler Hans Christian Olsen

 

Født 21.02.1820 – hjemmedøpt 28.02.1820 – bekreftet i kirken 28.05.1820: Maren Serine – Dagarbeider Halvor Herbrandsen og Hustrue Else Andersdatter af østre Porsgr., faddere: Skibstømmermand Søren Andersens Kone Anne Maria Jacobsdatter, Pige Maren Christensdatter, Begge fra østre Porsgr., Snedkersvend Petter Vistedt, Tjenestkarl Johannes Nielsen, Do Lars Christensen, Alle af østre Porsgrund

 

Født 24.04.1820 – hjemmedøpt 04.05.1820 – bekreftet i kirken 28.05.1820: Karen Sophie – Bonde Erich Hellestvedt boende paa Gaarden Hellestvedt ved Herre og Hustrue Anne Sørensdatter, faddere: Møllermester Mathias Hansens Kone Karen Jensdatter, Pige Gunild Maria Olsdatter, Begge fra Herre, Kleinsmed Knud Thorsen, Hammersmed Lucas Jacobsen, Begge fra Herre, Bonde Niels Sørensen Tufte af Gierpen Sogn.

 

Født 02.02.1820 – hjemmedøpt 03.02.1820 – bekreftet i kirken 28.05.1820: Birgithe Andrea – Skreddermester Johan Adolph Rosenblad og Hustrue Inger Margrethe Olsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Anne Lise Mayer, Do Aaved Christine Baar, Begge af Tyendeclassen, hiin i vestre denne i Porsgrund, Biælkehugger Mads Giermundsen af Solum Sogn, Bødkermester Caspar Andersen af vestre, Smedsvend John Christoffer Baar af østre Porsgr.

 

Født 16.08.1819 – hjemmedøpt 23.09.1819 – bekreftet i kirken 12.12.1819: Niels Torgersen – Matros Torger Engelbretsen Grotnes og Hustrue Maren Cathrine Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Marthe Karine Andersdatter, Torberine Jørgine Larsdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Matros Niels Nielsen Hiorth, Do Ole Svendsen, Do Christen Pedersen, Alle af østre Porsgrund

 

Født 18.09.1819 – hjemmedøpt 23.09.1819 – bekreftet i kirken 27.12.1819: Louis Vauvert – Skibscapitain Frederik Vauvert og Madam Charlotte Vauvert, fød Pontoppidan, i vestre Porsgr., faddere: Kiøbmand Louis Vauverts Kone Magnine Vauvert, fød Pontoppidan, fra østre, Jomfrue Masine Bucka fra vestre Porsgr., Overtoldbetient Hr. Lieutnant Fred. Bjørn, Skipper John Stenersen, Begge fra vestre Porsgr., Styrmand Hans Peder Isachsen af Solum Sogn, Skipper Niels Mathias Aalborg fra Osebakken

 

Født 24.11.1819 – hjemmedøpt 12.01.1820 – bekreftet i kirken 16.01.1820: Jørgen Olsen – Uægte Barn – Matros Jørgen Olsen fra Fahrsund og Pige Anne Maria Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Helvig Berthelsdatter, Do Anne Gurine Thorsdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Dagarbeider Levor Christoffersen, Matros Christoffer Andersen, Do Lars Torbiørnsen

 

Født 19.12.1819 – hjemmedøpt 20.12.1819 – bekreftet i kirken 16.01.1820: Hans Christian – Uægte Barn – Brændevinsbrænner hos Hr. Grosserer Bent Blehr paa Stathellet, Hans Chr. Orbom og Elise Vetlesdatter af østre Porsgr., faddere: Pige Anne Helvig Vetlesdatter, Do Karen Gundersdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Matros Anthon Coucheron, Do Christen Pedersen, Do Christen Christensen, Alle af østre Porsgr.

 

Født 16.02.1820 – hjemmedøpt 22.02.1820 – bekreftet i kirken 11.06.1820: Boel Christine – Skipper Ole Arøe og Madame Anne Margrethe Schubart i vestre Porsgrund, faddere: Seilmager Michel Halvorsens Kone Madame Magdalene Halvorsen, født Asdahl, Jomfrue Hanna Arveshou, Begge fra østre Porgr., Fuldmegtig Ole Petter Halvorsen af østre, Styrmand Jens Davidsen  af vestre Porsgr., Bonde Jacob Torstensen Asdahl fra Bamble

 

Født 17.03.1820 – hjemmedøpt 17.03.1820 – bekreftet i kirken 11.06.1820: Marthe Elisabeth – Matros Ole Svendsen og Hustrue Inger Karine Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Gunild Hansdatter, Do Karen Gunuldsdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgrund, Styrmand Hans Christian Paust, Tjenestkarl Lars Jensen, Dagarbeider Vraal Svendsen, Alle af østre Porsgrund

 

Født 23.02.1820 – hjemmedøpt 24.02.1820 – bekreftet i kirken 02.07.1820: Maren Martine – Matros Niels Hiorth og Hustrue Marthe Maria Engelbretsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Karen Nielsdatter Hiorth, Do Anne Johannne, Begge af Tyendeclassen, hiin i østre Porsgrund denne i Langesund, Mesterskomager Gunder Schrøder, Snedkersvend Petter Vidstedt, Matros Jacob Nielsen, Alle fra østre Porsgrund

 

Side 62 starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Hans Christian, født 19.12.1819. (Se under han)

 

Født 20.07.1819 – hjemmedøpt 27.07.1819 – bekreftet i kirken 16.01.1820: Hans Olsen – Dagarbeider Ole Jensen og Hustrue Karen Hansdatter af østre Porsgr., faddere: Dagarbeider Halvor Olsens Enke Ragnild Anundsdatter, Pige Sara Hansdatter, hiin af østre Porsgr. denne fra Gierpen, Johannes Nielsen Tjenestkarl, Do Halvor Jørgensen, Do Anders Jensen, Alle fra Porsgr.

 

Født 11.10.1819 – hjemmedøpt 12.10.1819 – bekreftet i kirken 16.01.1820: Zacharias Olavus – Huustømmermand og Danebrogsmand Ole Olsen Berg og Hustrue Aaste Malene Zachariasdatter af østre Posrgr., faddere: Skipper Villum Villumsens Kone Mad. Elenore Villumsen, fød Svach, Jomfrue Agnete Rugtvedt, Begge af østre Porsgrund, Skipper Ole Villumsen, Kiøbmand S Dam, Styrmand Jens Aalborg, Den første af vestre de tvende andre af østre Porsgr.,

 

Født 07.12.1819 – hjemmedøpt 12.12.1819 – bekreftet i kirken 13.02.1820: Thor Rasmusen – Dagarbeider Rasmus Thovsen og Hustrue Inger Monsdatter af østre Porsgrund, faddere: Bonde af Gierpen Sogn Niels Fløtterøes Kone Karen Marie Olsdatter, Pige Karen Maria Monsdatter af Porsgr., Huustømmermand Torsten Jacobsen, Tjenestkarl Giert Giertsen, Matros Ole Monsen, Do Engelbreth Pedersen, Alle af østre Porsgr.

 

Født 22.04.1820 – hjemmedøpt 29.04.1820 – bekreftet i kirken 30.07.1820: Olava Andrea Dorthea – Skipper Ole Jacobsen Eltvedt og Madame Karen Dortea Eltvedt, født Villumsen, af vestre Porsgrund, faddere: Skipper Ole Villumsens Kone Madame Caroline Villumsen, fød Galtrop, Jomfrue Marthe Eltvedt, Begge fra vestre Porsgrund, Lieutnant og Overtoldbetient Chr. Biørn, Kiøbmand A O Rougtvedt, Skipper Johan Schou, Kiøbmand Ole Andr. Coch, De tvende første fra vestre Porsgrund, den siste fra Brevig

 

Født 18.05.1820 – hjemmedøpt 19.05.1820 – bekreftet i kirken 13.08.1820: Jensine Magdalene – uægte Barn – Enke Efter Styrmand og Danebrogsmand Magnus Nielsen Holm, Karen Margrethe Høst af vestre Porsgrund og Søemand Jens Rug fra Bornholm, faddere: Malermester Hans Hovlands Kone Siri Truelsdatter, Pige Gunild Olsdatter, Begge af vestre Porsgr., Huustømmermand Ole Berg, Baadsmand Knud Sørensen, Matros Thorkild Tollefsen, alle fra vestre Porsgr.

 

Født 24.05.1820 – hjemmedøpt 08.06.1820 – bekreftet i kirken 09.09.1820: Frederike Ernstine HenrietteForvalter ved Herre Hammerværk Abraham Bruun og Madame Judite Catharine Bruun, født Høst, faddere: Fuldmegtig Hr. Christian Høsts Kone Mad. Catharine Høst, født Linaae fra Skien, Jomfrue Hanna Backa at vestre Porsgr., Kiøbmand Christ. Brun, Do Niels Sørensen, hiin fra Osebakken denne fra Porsgrund, Fuldmegtig Jacob Nyegaard fra vestre Porsgr.

 

Født 21.06.1820 – hjemmedøpt 28.06.1820 – bekreftet i kirken 10.09.1820: Else Maria – Røyert Aslak Engelbretsen og Hustrue Lisbeth Nielsdatter av østre Porsgr., faddere: Røyert Thomas Olsens Kone Gunild Gunuldsdatter, Pige Gunild Pedersdatter, Begge fra østre Porsgrund, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn»), Skomager Gunder Schrøder, Snedker Hans Glose, Tjenestdreng Ole Mathiesen, alle fra østre Porsgr.

 

Født 05.03.1820 – hjemmedøpt 07.03.1820 – bekreftet i kirken 25.03.1820: Gunder Andreas – Snedker Niels Andersen og Hustrue Guri Gundersdatter af østre Porsgr., faddere: Bonde Thor Helgesens Kone Guri Thorgrimsdatter, Pige Karen Thorgrimsdatter, hiin fra Gierpen denne fra østre Porsgr., Muurmester Jens Tøvesen fra vestre Porsgr., Bonden Ole Thorgrimsen fra Gierpen, Do Fredrich Larsen fra Do.

 

Født 16.03.1820 – hjemmedøpt 20.03.1820 – bekreftet i kirken 30.04.1820: Halvor Engelbretsen – uægte Barn – Matros Halvor Engelbretsen /hiemmehørende i Danmark/ og Pige Karen Olsdatter af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, faddere: Pige Karen Olsdatter, Do Gunild Clausdatter, begge af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, Huustømmermand Hans Hervig, Matros Lars Larsen, Do Vetle Olsen, alle af vestre Porsgr.

 

Født 29.02.1820 – hjemmedøpt 07.03.1820 – bekreftet i kirken 28.05.1820: Sivert Hansen – Matros Hans Sivertsen og Hustrue Gunborg Olsdatter af østre Porsgr., faddere: Huustømmermand Sivert Hansens Enke Gunild Torstensdatter, Pige Anbor Sivertsdatter, Begge af østre Porsgrund, Matros Anders Olsen, Do Torsten Sivertsen, Skomagerdreng Tøves Kapp, alle fra østre Porsgrund.

 

Født 12.05.1820 – hjemmedøpt 28.06.1820 – bekreftet i kirken 09.07.1820: Hans Lucasen – Hammersmed Svend ved Herre Lucas Jacobsen og Hustrue Boel Hansdatter, faddere: Bonde Erich Hellestvedts Kone Anne Sørensdatter, Pige Inger Andrea Christiensdatter, Begge fra Herre, Møllermester Mathias Hansen, Mestersmed Knud Thorsen, Tjenestdreng Erich Hansen, alle fra Herre.

 

Side 63 starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Else Maria, født 21.06.1820. (Se under henne)

 

Født 20.09.1820 – hjemmedøpt 27.09.1820 – bekreftet i kirken 22.10.1820: Anne Cathrine – Matros John Kittilsen og Hustrue Berthe Larine Jacobsdatter af østre Porsgr., faddere: Pige Cathrine Bolette Kittilsdatter, Do Maren Jacobsdatter, Begge af Tyendeclassen, hinn i Skien denne i Porsgr., Matros Jens Johnsen, Tjenestkarl Ole Mathiesen af østre Porsgr., Tjenstkarl John Larsen fra Skien.

 

Født 14.06.1820 – hjemmedøpt 14.06.1820 – bekreftet i kirken 29.10.1820: Christine Iversdatter – Skoemager Iver Christensen og Hustrue Johanne Maria Knudsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Enke efter Skipper Christian Schiønning Madame Barbara Schiønning, fød Monrad, Jomfrue Frederike Johnsen, Begge af vestre Porsgr., Skibsfører Jacob Møller, Privatlærer Niels Holst, Styrmand Jens Davidsen, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 01.10.1820 – hjemmedøpt 29.10.1820 – bekreftet i kirken 05.11.1820: Elen Maria – Dagarbeider Hans Pedersen og Hustrue Anne Nielsdatter af østre Porsgr., faddere: Skomager Erich Hejers Kone Kirsten Gurine, Pige Giertrud Olsdatter, Begge af østre Porsgrund, Huustømmermand Lars Hansen, Biælkehugger Abraham Nielsen, Tjenstdreng Rasmus Bentsen, Alle af østre Porsgrund.

 

Født 01.06.1820 – hjemmedøpt 08.06.1820 – bekreftet i kirken 25.07.1820: Hans Jørgen – Lods Hans Olsen og Hustrue Ingeborg Maria Christensdatter af vestre Porsgrund, faddere: Bonde Thomas Hansens Kone Anne Karine Christensdatter, Pige Berthe Hansdatter, hinn fra vestre Porsgrund denne fra Solum Sogn, Skibstømmermand Niels Pedersen, Bonde Anders Hansen, Begge fra Solum, Huustømmermand Knud Lunde af vestre Porsgrund.

 

Født 27.04.1820 – hjemmedøpt 01.05.1820 – bekreftet i kirken 28.07.1820: James Jelius – Skipper Morten Eletvedt og Madame Kirstine Marie Jansen af vestre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Niels Sørensens Kone Edel Charlotte Sørensen, født Manal, fra østre, Jomfrue Karen Jansen fra vestre Porsgrund, Skibscapitain Villum Villumsen senior, Do Villum Villumsen junior, Do Ole Villumsen, Alle fra vestre Porsgrund.

 

Født 27.06.1820 – hjemmedøpt 27.06.1820 – bekreftet i kirken 06.08.1820: Knud Thorsen – Mestersmed ved Herre Thor Jørgen og Hustrue Cathrine Andersdatter, faddere: Røyert Thomas Olsens Kone Gunild Gunulfsdatter, Pige Kirsten Thorsdatter, hiin fra østre Porsgrund denne fra Bamble Sogn, Tjener Jørgen Møller, Erich Hansen Tjenestkarl, Do Jacob Dalen, Alle fra Herre

 

Født 10.06.1820 – hjemmedøpt 10.06.1820 – bekreftet i kirken 06.08.1820: Peder Nielsen – Bælkehugger Niels Pedersen Hustrue Jørgine Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Bonde Lars Aaltvedts Kone Ragnild Olsdatter af Gierpen Sogn, Pige Johanne Bentsdatter af østre Porsgrund, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Biælkehugger Hans Larsen Hovholdt, Matros Jacob Hansen, do Hans Engelbretsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 10.10.1820 – hjemmedøpt 10.11.1820 – bekreftet i kirken 19.11.1820: Karen Christine – Dagarbeider Hans Christensen og Hustrue Anne Gullechsdatter af østre Porsgr., faddere: Dagarbeider Jens Thormodsens Kone Anne Thorsdatter fra Solum, Pige Helvig Vetlesdatter af østre Porsgr., Matros Christoffer Olsen, Dagarbeider Anthon Sørensen, Begge fra østre Porsgr., Dagarbeider Abraham Abrahamsen af Eidanger.

 

Født 04.10.1820 – hjemmedøpt 31.10.1820 – bekreftet i kirken 03.12.1820: Anne Kirstine – Dagarbeider Thomas Hansen Nenseth og Hustrue Anne Karine Christensdatter af vestre Porsgr., faddere: Skibstømmermand Niels Pedersens Hustrue Marthe Christensdatter fra Solum, Pige Anne Olea Hansdatter fra vestre Porsgr., Huustømmermand Mathias Røra fra vestre Porsgr., Bonde Kiel Biørntvedt, Do Anders Hansen Nenseth, Alle fra Solum.

 

Født 20.11.1820 – hjemmedøpt 22.11.1820 – bekreftet i kirken 10.12.1820: Nicoline Christensdatter – Matros Christen Johnsen og Hustrue Anne Elisabeth Nielsdatter fra østre Porsgrund, faddere: Pige Maren Thorsdatter, Do Karen Halvorsdatter, hiin af Tyendeclassen paa Osebakken denne i østre Porsgr., Seilmagersvend Isach Halvorsen, Tjenestdreng Ole Larsen, Do Johannes Nielsen, Matros Fredrik Olsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Side 65 starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Peder Nielsen, født 10.06.1820. (Se under han)

 

Født 26.05.1820 – hjemmedøpt 07.06.1820 – bekreftet i kirken 10.08.1820: Albreth Villumsen – Skibscapitain Villum Villumsen og Madame Eleonore Dorthea Villumsen, født Schvark, af vestre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Ole S Damms Kone Mad. Severine Damm, født Schudarch, fra østre Porsgr., Jomfrue Else Blom fra Skien, Kiøbmand Ole Coch fra Brevig, Do. Ulr. Fr. Cudrio, Fuldmegtig hos Hr. Stadsraad N Aall, M Øvre, Informator hos Samme, Hans Lange, Alle fra Skien

 

Født 26.05.1820 – hjemmedøpt 26.05.1820 – bekreftet i kirken 16.08.1820: Simon Valentinsen – Skibscapitain Valentin Simonsen Bommen og Madame Inger (Trolig stryket over Inger.) Guri Evensen av østre Porsgr., faddere: Skibsfører Johannes Olsens Kone Inger Evensen, Pige Karen Andersdatter Bommen, hiin fra østre Porsgr. denne fra Osebakken, Kiøbmand Niels Jacobsen fra østre Porsgr., Lehnsmand Hans Andersen Tveten fra Eidanger, Skipper Erich Knudsen fra Osebakken.

 

Født 05.07.1820 – hjemmedøpt 12.07.1820 – bekreftet i kirken 27.08.1820: Henrich Christensen – Dagarbeider Christen Christensen og Hustrue Maren Christensdatter ved Herre, faddere: Pige Kirstine Maria Gundersdatter, Do Karen Maria Olsdatter, Begge af Tyendeclassen ved Herre, Daglønner Gunder Rasmusen, Tjenestdreng Thor Olsen, Saugmester Ole Gundersen.

 

Født 19.08.1820 – hjemmedøpt 23.08.1820 – bekreftet i kirken 17.08.1820 (Her er datoen før fødsel, så her er det en feil. Kronologisk sett ble nok dåpen bekreftet i kirken i desember. JO): Marianne Jørgensdatter – Baadfører Jørgen Nauer og Hustrue Anne Engelbretsdatter af østre Porsgrund, faddere: Styrmand Ole Brynhildsens Kone Marthe Thomasdatter fra Osebakken, Jomfrue Bergitte Johnsen fra østre Porsgr., Styrmand Hans Halvorsen, Baadsmand Niels Hiorth, Begge fra østre Porsgr., Tjenestdreng Ole Thue.

 

Født 09.11.1820 – hjemmedøpt 11.11.1820 – bekreftet i kirken 28.12.1820: Christine Christensdatter – Matros Christen Christensen og Hustrue Karen Gurine Olsdatter af østre Porsgr., faddere: Baadsmand Thor Christensens Kone Anne Johannesdatter Hervig fra vestre, Pige Christiane Olsdatter fra østre Porsgr., Matros Jørgen Olsen, Dagarbeider Halvor Olsen, Matros Ole Christensen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 23.08.1820 – hjemmedøpt 29.08.1820 – bekreftet i kirken 29.12.1820: Stine Andrea – Matros Halvor Tollefsen og Hustrue Anne Maria Andersdatter af vestre Porsgr., faddere: Skipper John Stenersens Kone Madame Johanne Stenersen, fød (Ingenting skrevet. JO), Jomfrue Agnete Rugtvedt, Skipper Frederik Vauvert, Do Villum Villumsen, Volonteur Frederik Monrad, Alle fra vestre Porsgrund.

 

Født 10.12.1820 – døpt 14.01.1821 (Det står døpt 1820, men dette er 1821. JO): Inger Maria – Dagarbeider John Hansen Hellebek og Hustrue Mari Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Huusmand Halvor Larsens Kone Dorthe Andersdatter af Eidanger, Pige Kirsti Olsdatter af Tyendeclassen i østre Porsgrund, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn»), Bonde Ole Larsen Skrebeklev, Niels Isachsen Klvestranden, Do Niels Pedersen Fjæra, Alle af Bondestanden i Eidanger Sogn.

 

Født 17.06.1820 – hjemmedøpt 15.07.1820 – bekreftet i kirken 03.09.1820: Ole Pedersen – Røyert Peder Andersen og Hustrue Marthe Maria Larsdatter af østre Porsgrund, faddere: Røyert Arne Uslers Kone Kirstine Halvorsdatter, Pige Gunild Johannesdatter, Begge af østre Porsgr., Tjenestkarl Ole Olsen fra Porsgr., Saugmester Lars Christensen Moen, Do Lars Bærulfsen, Begge fra Solum Sogn.

 

Født 26.07.1820 – hjemmedøpt 26.07.1820 – bekreftet i kirken 24.09.1820: Jahn IversenSkoemager Iver Jahnsen og Hustrue Anne Brynhildsdatter af vestre Porsgr., faddere: Pige Anne Andrea Olsdatter, Do Anne Cathrine Larsdatter, Begge af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, Tjenestkarl Halvor Jørgensen, Reebslagermester Mathias Michselsen, Begge fra vestre Porsgr., Skoemager Hans Andersen Knapp fra østre Porsgr., Bonde Hans Auensen Lunde fra Eidanger.

 

Født 08.08.1820 – hjemmedøpt 10.08.1820 – bekreftet i kirken 01.10.1820: Mathias Gundersen – Matros Gunder Mathiasen og Hustrue Else Tollefsdatter af vestre Porsgr., faddere: Baadsmand Knud Tollefsens Kone Anne Larsdatter, Pige Olava Olsdatter, Begge fra vestre Porsgr., Røyert Halvor Thorsen, Skoemager Lars Jacobsen, Begge fra vestre Porsgr., Matros Peder Schvatz

 

Født 08.09.1820 – hjemmedøpt 17.09.1820 – bekreftet i kirken 29.10.1820: Iver Siverts – Dagarbeider Rasmus Larsen og Hustrue Karen Siverts, af vestre Porsgrund, faddere: Skipper Mads Halvorsens Kone Madame Abigael Halvorsen, født Siverts, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Jomfrue Massine Bucka, Begge fra vestre Porsgrund, Styrmand Anders Rougtvedt fra Solum, Do Halvor Erichsen, Snedkermester Hans Skanke, Begge fra vestre Porsgrund.

 

Side 66, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Inger Marie, født 10.12.1820. (Se under henne)

 

Født 15.01.1821 – hjemmedøpt 18.01.1821 – bekreftet i kirken 11.02.1821: Benedicte Margrethe – Seilmager Isach Halvorsen og Hustrue Christiane Christensdatter i østre Porsgrund, faddere: Huustømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kristine Monsdatter, Pige Karen Monsdatter, Begge af østre Porsgrund, Matros Jens Johnsen, Do Engelbreth Kittilsen, Begge af østre Porsgr., Styrmand Ole Halvorsen af Osebakken.

 

Født 19.12.1820 – hjemmedøpt 21.12.1820 – bekreftet i kirken 16.02.1821: Elenore Marie – Kiøbmand Hans Pettersen og Madame Barbara Dorthea Pettersen, født Hetting, i vestre Porsgrund, faddere: Skipper Mads Halvorsens Kone Mad. Abigael Halvorsen, født Siverts, Jomfrue Marie Hetting, Begge fra vestre Porsgr., Grosserer Carl Møller af vestre, Stadsmægler Søren Rasch og Kiøbmand Poul Linaae af østre Porsgrund.

 

Født 24.02.1821 – hjemmedøpt 24.02.1821 – bekreftet i kirken 08.04.1821: Dorthea Margrethe – Dagarbeider Stoe Engelbrethsen og Hustrue Johanne Marie Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Anne Cathrine Christensdatter, Do Marthe Jacobsdatter, hin fra Tyendeclassen i vestre denne i østre Porsgr., Dagarbeider Jacob Engelbretsen, Do Søren Engelbretsen, Skoemager Anund Engelbretsen, hin fra østre Porsgr. denne fra Eidanger sogn.

 

Side 67, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Iver Siverts, født 08.09.1820. (Se under han)

 

Født 08.10.1820 – hjemmedøpt 10.10.1820 – bekreftet i kirken 24.11.1820: Halvor MichelsenSeiglmager Michel Halvorsen og Hustrue Jacobine Magdalene Asdahl fra østre Porsgr., faddere: Skipper Christen Arveskous Kone Mad. Anne Sophie Arveskou, født Halvorsen, Jomfrue Karen Johnsen, Begge fra østre Porsgr., Kiøbmand Niels Johnsen, Contorist Ole Peder Halvorsen, Begge fra østre Porsgr., Krambodsvend Simon Viborg fra Osebakken.

 

Født 08.11.1820 – hjemmedøpt 10.11.1820 – bekreftet i kirken 26.12.1820: Gunder Tøvesen – Politiebud og Snedker Hans Glose og Hustrue Inger Christine Gundersdatter fra østre Porsgr., faddere: Enke efter Saugmester Hans Abrahamsen Karen Gundersdatter, Pige Maren Sophie Isachsdatter af Tyendeclassen, Begge fra Skien, Skoemagermester Hans Knapp, Garver N Ruth, Røyert Aslach Engelbretsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 26.11.1820 – hjemmedøpt 07.12.1820 – bekreftet i kirken 26.12.1820: Niels Hansen – Saugdreng ved Herre Hans Christian Hank og Hustrue Margrethe Stenulsdatter, faddere: Saugdreng Hans Jacob Rasmusens Kone Karen Mallene Sivertsdatter, Pige Elisabeth Anundsdatter af Tyendeclassen, Begge fra Herre, Dagarbeider (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Gunder Rasmusen, Do Niels Olsen, Tjenestdreng Ole Sørensen, Alle fra Herre.

 

Født 09.02.1821 – hjemmedøpt 14.02.1821 – bekreftet i kirken 22.04.1821: Iverine Sophie – Grynmøller ved Herre Isach Iversen og Hustrue Karen Didrichsdatter, faddere: Lods Peder Brynhildsens Kone Cathrine Didrichsdatter fra Langesund, Pige Anne Iversdatter af Tyendeclassen i Solum, Fragtmand Didrich Moss, Matros Halvor Didrichsen, Begge fra Langesund, Tienestekarl Rasmus Iversen.

 

Født 30.01.1821 – hjemmedøpt 02.02.1821 – bekreftet i kirken 11.06.1821: Marthe Pedersdatter – Huusmand under Ravnes Gaard ved Herre Peder Tollefsen og Hustrue Svanou Knudsdatter, faddere: Pige Pernille Halvorsdatter, Do Ingeborg Tollefsdatter, Begge tienende paa gaarden Ravnes ved Herre, Skriverdreng Jens Tollefsen, Tjener Jørgen Møller Knudsen, Begge paa benevndte Gaard, Tienerdreng Erich Hansen fra Bamble.

 

Født 28.05.1821 – hjemmedøpt 01.06.1821 – bekreftet i kirken 08.07.1821: Maren Petronelle – Matros Jørgen Pedersen og Marthe Dorthea Tollefsdatter af vestre Porsgr., faddere: Pige Ingeborg Larsdatter, Do Maren Knudsdatter, hin fra Tyendeclassen i Gierpen denne i Solum Sogn, Skoemager Isach Jacobsen fra vestre Porsgr., Skriverdreng Jens Tollefsen fra Ravnes Gaard, Svend Tollefsen Snedker, Skredder Stian Pedersen, Begge fra Solum.

 

Født 05.07.1821 – døpt 15.07.1821: Simonine Hansdatter – Matros Hans Andersen og Hustrue Pernille Andersdatter af vestre Porsgr., faddere: Pige Anne Kirstine Andersdatter, Do Sara Christensdatter, Begge af Tyendeclassen i vestre Porsgr., Tømmarmand Ole Berg, Skoemager Iver Jahnsen, Matros Zacharias Bierketvedt, Alle fra vestre Porsgr.

 

Side 68, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Niels Hansen, født 26.11.1820. (Se under han)

 

Født 16.11.1820 – hjemmedøpt 18.11.1820 – bekreftet i kirken 26.12.1820: Christen Thorsen – Baadsmand Thor Hans Christensen og Hustrue Anne Hansdatter af vestre Porsgrund, faddere: Lods Halvor Andersens Kone Margith Johnsdatter af østre Porsgr., Pige Anne Jensdatter af Tyendeclassen i vestre Porsgr., Skibstømmermand Hans Johannesen Hervig, Matros Hans Larsen Thyrholm, Do Anders Nielsen, Alle af vestre Porsgrund.

 

Født 26.09.1820 – hjemmedøpt 28.09.1820 – bekreftet i kirken 29.12.1820: Carl Christian – Styrmand Gunder Knudsen og Hustrue Anne Marine Larsdatter af vestre Porsgr., faddere: Skipper Mads Halvorsens Kone Abigael Siverts, Jomfrue Sophie Folkmann, Begge fra vestre Porsgr., Skipper John Stenersen, Styrmand Anders Hall, Do Jens Davidsen, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 20.11.1820 – hjemmedøpt 25.11.1820 – bekreftet i kirken 14.01.1821: Søren Jørgensen – Matros Jørgen Andersen og Hustrue Sigrid Engelsdatter af østre Porsgr., faddere: Pige Karen Johnsdatter, Do Christiane Hansdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Graver Ole Petter Gundersen, Dagarbeider Halvor Herbrandsen, Matros Anund Halvorsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 02.12.1820 – hjemmedøpt 10.12.1820 – bekreftet i kirken 28.01.1821: Ole Larsen – Saugdreng ved Herre Lars Olsen og Hustrue Johanne Jensdatter, faddere: Pige Karen Olsdatter, Do Cathrine Anundsdatter, Begge (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), af Tyendeclassen ved Herre, Flaademand Peder Larsen, Dagarbeider Jacob Andersen, Do Anders Gundersen, Alle fra Herre.

 

Født 23.05.1821 – hjemmedøpt 03.06.1821 – bekreftet i kirken (Ingen dato skrevet. JO): Gurine Elisabeth – Matros Niels Gunuldsen og Hustrue Dorthe Maria Tollefsdatter i østre Porsgr., faddere: Pige Elisabeth Gunuldsdatter, Do Maren Nielsdatter, hiin af Tyendeclassen i Brevig denne i Porsgrund, Matros Søren Andersen fra Porsgrund, Daglønner Kittil Nielsen og Isach Larsen, Begge fra Brevig.

 

Født 19.08.1821 – hjemmedøpt 23.09.1821 – bekreftet i kirken 23.09.1821: Anne Karine – Hammersmed Svend ved Herre Hans Helgesen og Hustrue Kirsten Jørgensdatter, faddere: Hammersmed Svend, Lorentz Nielsens Kone Kirsten Marie Jansdatter, Pige Inger Erichsdatter, Daglønner Thorsten Tommesen, Do Christen Nielsen, Møllerdreng Halvor Erichsen, Alle fra Herre.

 

Født 15.08.1821 – hjemmedøpt 23.08.1821 – bekreftet i kirken 30.09.1821: Olea Poulsdatter – Hammersmed Dreng ved Herre Poul Olsen og Hustrue Gunild Nielsdatter, faddere: Saugmester Søren Gundersens Kone Gunild Hansdatter, Pige Marthe Olsdatter, Hammersmed Dreng Petter Olsen, Tjenestdreng Ole Sørensen, Do Engelbreth Johnsen, Alle fra Herre.

 

Født 16.06.1821 – hjemmedøpt 17.07.1821 – bekreftet i kirken 30.09.1821: Oved Larine – Dagarbeider Niels Jacobsen og Hustrue Berthe Maria Evensdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Maren Jacobsdatter, Do Maria Andersdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgrund, Tjenestdreng Christian Giertsen, Do Giert Giertsen, Matros Torsten Sivertsen, Den første fra Osebakken, de tvende sidste fra østre Porsgrund.

 

Side 69, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Ole Larsen, født 02.12.1820. (Se under han)

 

Født 11.01.1821 – hjemmedøpt 15.01.1821 – bekreftet i kirken 25.02.1821: Niels Jensen – Matros Jens Johnsen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter af østre Porsgr., faddere: Pige Maren Jacobsdatter, Do Maren Nielsdatter, hiin af Tyendeclassen i østre denne i vestre Porsgr., Røyert Aslach Engelbretsen, Tjenestkarl Jens Evensen, Do Jacob Isachsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 18.01.1821 – hjemmedøpt 25.01.1821 – bekreftet i kirken 25.02.1821: Ole Andersen – Oldermand ved Herre Saugbrug Anders Larsen og Hustrue Gunild Maria Olsdatter, faddere: Møller Mathias Hansens Kone Karen Kirstine Jensdatter fra Herre, Pige Marthe Kirstine Thorsdatter af Bondeclassen i Bamble, Bonde Erich Hellestvedt, Mestersmed Knud Thorsen, Tømmermand Petter Nielsen, Alle fra Herre.

 

Født 28.02.1821 – hjemmedøpt 03.03.1821 – bekreftet i kirken 11.03.1821: Ole Andreas – Matros Vetle Olsen og Hustrue Karen Olsdatter af vestre Porsgr., Baadsmand Knud Tollefsens Kone Anne Larsdatter, Pige Kari Halvorsdatter, Begge af vestre Porsgr., Røyert Halvor Olsen, Tjenestkarl Halvor Jørgensen, Begge af vestre Porsgr., Lods Peder Schvartz fra Solum.

 

Født 10.01.1821 – hjemmedøpt 12.01.1821 – bekreftet i kirken 01.04.1821: Johan Henrich – Matros Lars Pedersen og Hustrue Ingeborg Guldbrandsdatter i østre Porsgr., faddere: Dagarbeider Christen Johnsens Kone Anne Guldbrandsdattera af østre Porsgr., Pige Aaste Maria Jensdatter af Tyendeclassen i Gierpen Sogn, Skoemager Erich Heger, Matros Haagen Svendsen, Do Niels Abrahamsen, Alle af østre Porsgrund.

 

Født 16.05.1821 – hjemmedøpt 30.05.1821 – bekreftet i kirken 30.09.1821: Gunild Karine – uægte Barn – Dagarbeider Anthon Coucheron og Pige Karen Gunuldsdatter, Begge af østre Porsgrund, faddere: Røyert Thomas Olsens Kone Gunild Gunuldsdatter, Pige Anthonette Andersdatter, hiin fra østre denne fra vestre Porsgrund, Skoemager Erich Heyer, Dagarbeider Lars Jacobsen, Matros Hans Sivertsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 14.08.1821 – hjemmedøpt 28.08.1821 – bekreftet i kirken 12.10.1821: Mathilde Albertine – Skibscapitain Mads Halvorsen og Madame Abigael Halvorsen, født Siverts, af vestre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Hr. Christian Monrads Kone Madame Inger Bugge Monrad, født Asleus, Mad. Marthe Linaae, Jomfrue Karen Linaae, Alle fra vestre Porsgr., Grosserer Hr. Jørgen Aall, Do Jørgen Flood, Kiøbmand Petter Damm, Huuslærer Niels Holst, Styrmand Halvor Erichsen, De tvende første fra østre, De tvende sidste fra vestre Porsgrund.

 

Født 21.07.1821 – hjemmedøpt 01.08.1821 – bekreftet i kirken 18.10.1821: Elenore Hedevig Consul og Grosserer Hr. Carl Møller og Frue Birgitte Møller, født Wright, i vestre Porsgrund, faddere: Stadsmegler Søren Rasches Kone Mad. Charlotte Rasch, født Løvenskiold, fra østre Porsgr., Kiøbmand Job Kiills Kone Mad. Maren Kiill, Frøken Ernstine Løvenskiold, Begge fra Gierpen Sogn, Stadsraad Severin Løvenskiold til Fossum Gaard, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn»), Søecapitain Constantinus Rasch, Begge fra Gierpen Sogn, Forstmester Niels Løvenskiold fra Solum, Grosserer Carl Møller fra vestre, Student Hans Møller fra østre Porsgr.

 

Født 26.02.1821 – hjemmedøpt 28.02.1821 – bekreftet i kirken 01.04.1821: Ole Clausen – Tjener Christian Kortner og Hustrue Berthe Olsdatter af østre Porsgr., faddere: Tobakspinder Christian Gullechsens Kone Marthe Hansdatter, Pige Kirsten Christensdatter, Begge af østre Porsgr., Huustømmermand Torsten Jacobsen, Do Ole Taralsen, Tjenestkarl Ole Jensen, Alle af østre Porsgrund.

 

Født 15.02.1821 – hjemmedøpt 23.02.1821 – bekreftet i kirken 29.04.1821: Jens Jørgen – Skoemager Gottfried Ulrichsen og Hustrue Gunild Marie Jahnsdatter af østre Porsgrund, faddere: Matros Ole Jahnsens Kone Anne Margrethe Heidof fra Skien, Pige Torberg Jønine fra østre Porsgr., Huustømmermand Torsten Jacobsen, Matros Lars Larsen, Tjenestkarl Johannes Nielsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 28.02.1821 – hjemmedøpt 11.03.1821 – bekreftet i kirken 29.04.1821: Anund Evensen – uægte Barn – Tjenestdreng Even Anundsen fra Drangedal og Pigen Berthe Kirstine Olsdatter af Almueclassen ved Herre, faddere: Pige Anne Cathrine Anundsdatter, Do Anne Karine Olsdatter, Begge af Tyendeclassen ved Herre, Tjenestdreng Abraham Jensen, Dagarbeider Anders Erichsen, Møllerdreng Halvor Erichsen, Alle fra Herre.

 

Født 01.04.1821 – hjemmedøpt 03.04.1821 – bekreftet i kirken 13.05.1821: Christian Marthinius – Mestersmed Gullich Johnsen Feebakke og Hustrue Karen Andersdatter af vestre Porsgr., faddere: Høker Merman Meyers Kone Simonine Benthsdatter af Osebakken, Pige Kirstine Andersdatter af Tyendeclassen i vestre Porsgr., Baadfører Erich Knudsen (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») af Osebakken, Bonde John Olsen Bugten fra Solum, Mæstersmed Brynhild Johnsen fra Skien, Baadsmand Knud Tollefsen, Contoirist Jacob Nygaard, Begge af vestre Porsgr.

 

Side 70, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Elenore Hedevig, født 21.07.1821. (Se under henne)

 

Født 18.09.1821 – hjemmedøpt 16.10.1821 – bekreftet i kirken 21.10.1821: Anne Maria Poulsdatter – Hemmersmed Dreng ved Herre Poul Helgesen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter, faddere: Watdreng Anders Johnsens Kone Lisbeth Sørensdatter, Pige Elisabeth Anundsdatter, Dagdreng Gunder Gundersen, Dagarbeider Jacob Andersen, Do Engelbreth Olsen.

 

Født 19.10.1821 – hjemmedøpt 23.10.1821 – bekreftet i kirken 04.11.1821: Abigael Andrea – Matros Anund Petter Kittilsen og Hustrue Anne Sophia Andersdatter af østre Porsgrund, faddere: Smed Kittil Jensen Baars Kone Christine Anundsdatter, Pige Anne Kirstine Halvorsdatter, Smedsvend Jens Kittilsen, Biælkehugger Hans Larsen Hovoldt, Skomagerdreng Tøves Andersen, Tjenestkarl Lars Jensen, Tobakspinder Christian Gullechsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 20.08.1821 – hjemmedøpt 20.08.1821 – bekreftet i kirken 04.11.1821: Adolphine Margrethe – Mesterskrædder Johan Rosenblad og Hustrue Inger Margrethe Neuspisser fra vestre Porsgr., faddere: Maler Hans Hovlands Kone Sigrid Truelsdatter, Pige Margrethe Feen, Mestersmed Gullech Johnsen, Baadsmand Knud Tollefsen, Skræddermester Ole Johnsen Nausspisser Alle fra vestre Porsgrund.

 

Side 71, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Christian Marthinus, født 01.04.1821. (Se under han)

 

Født 23.03.1821 – hjemmedøpt 28.03.1821 – bekreftet i kirken 20.05.1821: Tollef Tollefsen – Flaademand ved Herre Tollef Tollefsen og Anne Dorthea Tollefsdatter, faddere: Pige Maren Tollefsdatter, Do Ingeborg Torstensdatter, hiin af Tyendeclassen i Herre denne i Solum, Saugmester Ole Gundersen, Dreng ved Marsovnen Anders Erichsen, Smedsvend Abraham Knudsen.

 

Født 11.04.1821 – hjemmedøpt 18.04.1821 – bekreftet i kirken 27.05.1821: Jonas Berth – Kleinsmed ved Herre Hans Berth og Hustrue Anne Rasmusdatter, faddere: Pige Kirstine Rasmusdatter, Do Anne Iversdatter, hiin af Tyendeclassen i Drangedal denne i Solum, Huusmand Ole Tallachsen fra Bamble, Møllerdreng Lars Iversen, Tjenestdreng Abraham Jensen, Begge fra Herre.

 

Født 24.05.1821 – hjemmedøpt 28.05.1821 – bekreftet i kirken 10.06.1821: Anders Christian – Hammersmed ved Herre Petter Poulsen og Hustrue Kirsten Maria Andersdatter, faddere: Hammersmed Niels Bærulfsens Kone Martha Andersdatter fra Herre, Pige Anne Marone Hansdatter Tjenende i Bamble, Arbeidsmand Lars Giærstad fra Brevig, Arbeidsmand Anders Giærstad fra Bamble, Flaademand Peder Andersen, Hammersmed Petter Olsen, Begge fra Herre.

 

Født 22.05.1821 – hjemmedøpt 24.05.1821 – bekreftet i kirken 15.07.1821: Christen Danielsen – Dagarbeider Daniel Pedersen og Hustrue Maren Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Daglønner Ole Danielsens Kone Berthe Maria Andersdatter fra Eidanger, Piga Marthe Larsdatter fra østre Porsgrund, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Snedker Niels Aanesen, Dagarbeider Lars Engelbretsen, Begge fra Osebakken, Vægter Ole Petter Gundersen af østre Porgr.

 

Født 18.09.1821 – hjemmedøpt 22.09.1821 – bekreftet i kirken 30.12.1821: Anette Caroline – Skibscapitain Morten Eltvedt og Madame Kirsten Maria Eltvedt, født Jahnsen, i vestre Porsgrund, faddere: Enke efter Skipper Ole Jacobsen Eltvedt, Karen Dorthea Eltvedt, født Willumsen, Jomfrue Ingeborg Mathea Jahnsen, Begge af vestre Porsgr., Skipper Niels Johnsen fra østre Porsgr., Styrmand Andreas Pettersen fra Osebakken, Do Anders Hall, Do Anders Rugtvedt, Volonteur Christoffer Jahnsen, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 29.01.1822 – hjemmedøpt 02.02.1822 – bekreftet i kirken 03.03.1822: Oline Christoffersdatter – Dagarbeider Christoffer Olsen og Hustrue Ingeborg Danielsdatter af østre Porsgr., faddere: Dagarbeider Rasmus Jacobsens Kone Gunild Danielsdatter fra Osebakken, Pige Gunild Engelbrethsdatter fra Østre Porsgr., Hugger Jacob Andersen, Matros Hans Grønlie, Do Hans Engelbrethsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 01.12.1821 – hjemmedøpt 10.12.1821 – bekreftet i kirken 03.03.1822: Anne Thalia Karen Christine – Høker Iver Kiøstelsen og Mad. Anthonette Christensdatter af østre Porsgr., faddere: Barnets forannevnte Moder, Pige Maren Michelsdatter af Bondeclassen i Gierpen, Skolelærer og Kirkesanger Lars Hansen Mule fra Eidanger, Contorist Ole Peder Halvorsen fra Porsgr., Jordbruger Christen Michelsen fra Gierpen.

 

Side 72, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Christen Danielsen, født 22.05.1821. (Se under han)

 

Fortsetter.......