| FORSIDE | LINKER | KIRKEBØKER | MANNTALL | SKIFTER | ARTIKLER/BØKER | ANER | BYGDEBØKER I


 

 

Bamble Ministerialbok nr. I 4

1834-1853

Døde og begravede

 

Leif Hansen avskrift av filmet kirkebok i Digitalarkivet

 

Nr. Døds-
dag
Begr.
dag
Den Begravedes
fulde Navn og Stand
Alder Opholdssted Side
  1835
  Døde Mandkjøn
1 24/11-34 30/11-34 Barnet Ole Olsen 5 Uger Schougen
u. Bamble Præstegaard
500
2 27/11-34 4/12-34 Ungk. Even Hansen 24 Aar Esse 500
- 28/11-34 7/12-34 Niels Aavaldsen hjemmedøbte Barn Hans 4 Uger Blegelien 500
3 6/12-34 12/12-34 Lars Kjeldsens Barn Kjeld Andreas 6 Uger Linne 500
4 7/12-34 16/12-34 Gaardmand Ole Johnsen 78 Aar Traag 500
5 23/12-34 27/12-34 Handelsbetjent Thomas Buckholm Møller 22 Aar Stathelle 500
6 20/12-34 27/12-34 Niels Thorsens Barn Thor 2½ Aar Gjerseth 500
7 22/12-34 30/12-34 Huusmand Tellef Anundsen 63 Aar Tinderholdt 500
8 24/12-34 30/12-34 Strandsidder Lars Christensen 84 Aar Stathelle 500
9 28/12-34 11/1 Hans Jacobsens Barn Jacob 1¾ Aar Blegelie 500
10 7/1 15/1 Huusmand Jens Jacobsen 65 Aar Blegelie Eiet 500
11 25/1 2/2 Gardmand Ole Nielsen 54 Aar Svindland 500
12 31/1 8/2 Jacob Tellesens Barn Tellef 11 Mndr. Tveten vestre Eiet 500
13 2/8 9/2 Søren Hansens Barn John Andreas ½ Aar Rogn nordre 500
14 8/2 14/2 Gaardmand Søren Christophersen 63 Aar Stokke østre 500
15 8/2 19/2 Ungk. Thron Alvsen 24 Aar Rønholt 500
16 24/2 13/3 Huusmand Halvor Kittelsen 62 Aar Gjerestad Eiet 500
17 27/2 11/3 Lægdslem Samuel Linstrøm 92 Aar Findal 500
18 13/3 21/3 Barnet Anders Zacariassen 2 Aar Sortedahl 500
19 16/3 22/3 Ole Pedersen, Ungk. 49 Aar Omborsnæs 500
20 19/3 26/3 Strandsidder Peder Nielsen 57 Aar Stathelle 500
21 27/3 4/4 Barnet Isach Haraldsen 3 Aar Grasmyhr 500
22 21/4 27/4 Amund Larsens Barn Isach ½ Aar Grumestad 500
- 25/4 2/5 Torgjus Tostensens hjemmedøbte Barn Ole 5 Dager Sortedahl Eiet 500
- 7/5 18/5 Elev Nielsens og Kones dødfødte Drengebarn 0 Masterød 500
23 16/5 22/5 Enkemand John Andersen 65 Aar Rogn nordre 500
24 2/6 10/6 Gaardmand Ole Kittilsen 68 Aar Trosby, f. paa Kaasa
i Seufde Prgj.
500
- 5/6 21/6 Hans Monsen Hafrager Eiets
hjemmedøbte Barn Hans Jacob
¼ Aar Hafreager Eiet 500
25 19/6 27/6 Huusmand Gutorm Gullichsen 47 Aar Moe Eiet 502
26 22/6 27/6 Hans Olsens Barn Knud 7 Uger Trosbye 502
27 29/6 6/7 Gaardmand Hans Olsen 31 Aar Trosbye, f. i Bøe 502
28 28/6 6/7 Niels Eliassens Barn Elias ⅓ Aar Rogn søndre 502
29 21/7 27/7 Jacob Clausens Barn Søren Christian 2 Aar Hafsund 502
30 23/7 30/7 Hans Jacob Jacobsens Barn Amund ¾ Aar Blegelie 502
31 24/7 30/7 Peder Elevsens Barn Jacob 1 Aar Grimsrød 502
32 7/8 14/8 Gaardmand Michel Christensen 72 Aar Burvold 502
- 19/8 23/8 Jens Wraalsens hjemmedøbte Barn Jacob 3 Uger Masterød Eiet 502
33 27/8 6/9 Amund Andreassen 14 Aar Eegs Eiet 502
34 2/9 9/9 Lars Nielsen, Gaardmand 71 Aar Berg 502
35 26/9 11/10 Jørgen Levorsens Barn Tallach 11 Aar Rørholt Eiet 502
36 18/10 24/10 Gaardmand Jens Johnsen 63 Aar Eeg 502
- 23/10 8/11 Tvilling Børnene Simen 12 Timer Høens Eiet 502
- 23/10 8/11 og Hans Jørgen 24 Timer Høens Eiet 502
37 1/11 9/11 Niels Evensen 73 Aar Rogn søndre 502
  1835
  Døde Kvindekjøn
1 20/10-34 30/11-34 Barnet Inger Jørgine Halvorsdtr. 2 Aar Bakke 501
2 15/11-34 30/11-34 Kirsten Christensdtr., Tjenestepige 24 Aar Moe 501
3 20/11-34 30/11-34 Huusmandsenke Aslaug Wellichsdtr. 71 Aar Hunnekillen u. Rørholdt 501
4 26/11-34 3/12-34 Niels Petter Thomasboes Barn Anne Magrethe 2½ Aar Thomasboe 501
5 26/11-34 3/12-34 Even Torgjussens Barn Karen Maria 2 Aar Døredahl 501
6 9/12-34 16/12-34 Enken Berthe Amundsdtr. 86 Aar Brekke Eiet 501
7 7/12-34 21/12-34 Konen Anne Maria Jacobsdtr. 28½ Aar Rosland 501
- 25/12-34 30/12-34 Premier Lieutn. Roepstorff og Kones
hjemmedøbte Barn Amalie Adophine
2 Mndr. Kjellestad 501
8 26/12-34 11/1 Halvor Larsens Barn Andrea 1 Aar Gjerstad 501
- 19/1 18/1 Lars Thorsens hjemmedøbte Barn Berthe Serine 6 Uger Riis Eiet 501
9 21/1 1/2 Ole Thorbjørnsens og Kones Barn Gunild Andrea 1 Aar Rørholdt Eiet 501
10 27/1 8/2 Fattig Enke Mari Arnesdtr. 78 Aar Tveten østre Eiet 501
11 21/2 1/3 Gaardmands Kone Ingeborg Maria Andersdtr. 46 Aar Rørholdt 501
12 1/3 9/3 Enke Aase Amundsdtr. 71 Aar Bagerovn 501
13 2/3 15/3 Jacob Hansen Brønsteds Barn Hanna Sørine ¼ Aar Brønsted 501
14 11/3 22/3 Barnet Karen Gurine Carlsdtr. 1 Aar Kjellestad Eiet 501
15 15/3 22/3 Barnet Berthe Mathea Gundersdtr. 2 Aar Bergs Eiet 501
- 4/4 10/4 Lars Andersen og Kones hjemmedøbte Barn Marthe 1 Time Bamle Eiet 501
16 5/4 11/4 Enken Helge Larsdtr. 85½ Aar Hafreager 501
17 6/4 12/4 Gunder Hansens Barn Berthe Maria ⅛ Aar Bergs Eiet 501
18 5/4 13/4 Niels Jørgensens Barn Mette Susanne ¾ Aar Asdahltangen 501
19 28/3 16/4 Thjøstol Abrahamsens Barn Else Maren 11 Aar Bamble 501
20 9/4 16/4 Konen Ingeborg Anna Evensdtr. 32 Aar Omborsnæs 501
21 15/4 26/4 Johannes Olsens Barn Elen Maria 8 Aar Aaby Eiet 501
22 25/4 2/5 Konen Maren Aadnesdtr. 39 Aar Sortedahl Eiet 501
23 8/5 15/5 Konen Kirsti Olsdtr. 64 Aar Hofsteen 501
24 16/5 23/5 Maren Kirstine Ansteensdtr. 8 Aar Eegs Eiet 501
- 5/6 21/6 Hans Svensen og     501
25 25/6 2/7 Ole Larsen d.y. Datter Karen 12½ Aar Glittum vestre 503
26 21/6 5/7 Even Torgersens Enkes Barn Evine 2 Aar Grasmyr Eiet 503
27 30/6 5/7 Lægdslem Kari Thorsdtr. Nenseth 78 Aar Rørholdt 503
28 1/7 5/7 Kone Aleth Maria Hansdtr. 35 Aar Rogn søndre 503
29 16/7 26/7 Henrich Pettersens Barn Kirsten Maria 2 Aar Waags Eiet 503
30 22/7 28/7 Kone Inger Hansdtr. 33 Aar Tveten østre Eiet 503
31 13/8 20/8 Huusmandskone Kari Thorsdtr. 45 Aar Rørholdt Eiet 503
32 9/9 13/9 Jørgen Levorsens Datter Ingeborg 2 Aar Rørholdt Eiet 503
33 10/9 27/9 Barnet Marthe Johanne Johnsdtr. 1 Aar Schougen vestre 503
34 18/9 27/9 Barnet Ingeborg Maria Torvildsdtr. 14 Aar Rogns Eiet 503
35 24/9 11/10 Jørgen Levorsens Barn Berthe Marie 5 Aar Rørholdt Eiet 503
36 14/10 18/10 Enken Inger Rasmusdtr. uægte Barn Andrea 1½ Aar Midgaard Eiet 503
37 9/10 15/10 Kone Ingeborg Nielsdtr. 65 Aar Stathelle 503
- 29/10 1/11 Knud Thorsens dødfødte Pigebarn - Ringesøe Eiet 503
38 28/10 4/11 Kone Berthe Torhjusdtr. 76 Aar Esse 503
- 12/10 18/10 Knud Larsens hjemmedøbte Barn Aslaug Maria 4 Dager Rørholdt Eiet 503
39 3/11 10/11 Hans Jacob Sørensens Berthe Mathea 2 Aar Rogns Eiet 503
40 13/11 20/11 Fattig Marthe Tallachsdtr. 53 Aar Sødholt Eiet 503
  1836
  Døde Mandkjøn
1 21/11-35 30/11-35 Halvor Haraldsen 73 Aar Grasmyr 502
2 2/12-35 9/12-35 Ungk. Lars Sørensen 19 Aar Sødholt 502
3 9/1 18/1 Gaardmand Arnold Simonsen Ødegaarden 58 Aar Ødegaarden 502
4 19/1 31/1 Ole Hansens Barn Ole 8 Aar Krabrød 502
5 30/1 7/2 Barnet Hans Anders Jørgensen 1¼ Aar Waags Eyet 502
6 9/2 13/2 Amund Olsen Bamble 44 Aar Hafredahl Eyet 502
7 7/2 21/2 Ole Larsen 65 Aar Omborsnæs 502
8 8/2 21/2 John Johnsens Barn Niels Jacob 18 Uger Midgaard Eyet 502
9 29/2 7/3 Sømand Gjert Andersen 58 Aar Omborsnæs 502
10 3/3 13/3 Huusmand Christopher Larsen 60 Aar Grasmyr Eyet 502
- 8/3 14/3 Simon Halvorsens hjemmedøbte Barn Elias 10 Dager Wingerey 502
11 16/3 27/3 Huusmand Knud Olsen 76 Aar Sødholt Eyet 502
12 29/4 6/5 Thor Thorsens barn Thor 3½ Aar Trosbye 502
13 2/5 8/5 Halvor Nielsens Barn Anders 11 Aar Gjerestad Eiet 502
14 28/4 8/5 Ungk. Ole Knudsen 23 Aar Sødholt Eiet 502
15 31/5 5/6 Isach Amundsen 18 Aar Bamble Eiet 504
16 28/6 5/7 Gaardmand Even Torgjussen 44 Aar Døredahl 504
17 1/7 7/7 Gaardmand Halvor Kittelsen 58 Aar Røsklev 504
18 19/7 31/7 Huusmand Ole Larsen 30 Aar Sødholt Eiet, f. i Stathelle 504
19 24/7 30/7 Barnet Hans Jørgen Jørgensen ½ Aar Gjømble 504
20 16/7 31/7 Barnet Ole Christian Johansen ½ Aar Valle Eiet 504
21 7/8 11/8 Fattiglem Ole Hansen 66 Aar Krabrød 504
22 12/8 19/8 Føderaadsmand Lars Evensen 86 Aar Winje 504
23 20/8 30/8 Føderaadsmand Niels Larsen 66 Aar Omborsnæs 504
24 28/8 6/9 Hans Eliasen 70 Aar Høen 504
25 14/9 1/10 Barnet Simon Georg Halvorsen 1/6 Aar Grasmyr 504
26 8/10 15/10 Knud Christian Gundersen 18½ Aar Hydahl 504
27 26/10 2/11 Huusmand Ole Olsen 68 Aar Melbye Eiet 504
28 29/10 6/11 Fattiglem Peder Knudsen 64 Aar Krabberød 504
29 9/11 17/11 Strandsidder Thor Andersen 48 Aar Omborsnæs 504
30 13/11 21/11 Gardmand Mannas Olsen 37 Aar Riis 504
31 19/11 23/11 xxx Hans Olsen 65 Aar Svindland 504
- 15/11 23/11 Anders Andersens hjemmedøbte Barn Andreas 6 Uger Omborsnæs 504
  1836
  Døde Kvindekjøn
1 23/11-35 30/11-35 Enken Kari Sivertsdtr. 71 Aar Polland 503
2 24/11-35 30/11-35 Fattiglem Anne Marie Larsdtr. 73 Aar Krabrød 503
3 4/12-35 18/12-35 Kone Karen Kirstine Halvorsdtr. 53½ Aar Moe 503
- 18/11-35 15/12-35 Amund Hansens hjemmedøbte Barn Anne 11 Dager Aastad 503
4 16/12-35 25/12-35 Enken Gjertrud Larssdtr. 85 Aar Bamble Eie 503
- 31/12-35 11/1 Lars Madsens Tvillingbarn Ingeborg Carine 17 Dager Kjær 503
- 31/12-35 11/1 og Inger 14 Dager Kjær 503
5 2/1 11/1 samt Konen Asborg Elingsdtr. 27 Aar Kjær 503
6 9/1 16/1 Søren Simonsens Barn Ingeborg Maria 6 Aar Sødtholdt 503
7 7/1 17/1 Lars Olsens Datter Marthe Andrea 15 Aar Midgaard Eiet 503
8 19/1 31/1 Lars Christensens Barn Marthe Andrea 2½ Aar Stathelle 503
9 7/2 15/2 Enken Marthe Manassesdtr. 66 Aar Riis 503
10 8/2 21/2 Enken Inger Larsdtr. 75 Aar Hofsteen 503
11 19/2 27/2 Pigen Gunild Maria Larsdtr. 15 Aar Hofsteen Eie 503
12 20/2 28/2 Halvor Arnesens Barn Anne Marine 2 Aar Høen Eie 503
13 25/2 3/3 Pigen Helge Maria Thorsdtr. 25 Aar Garstad 503
14 29/2 7/3 Jacob Johnsens Barn Maren Tarane ½ Aar Sødtholdt 503
15 4/3 13/3 Enken Ingeborg Andersdtr. 81 Aar Gjømle 505
16 26/2 13/3 Huusmandskone Sara Lorentsdtr. 27 Aar Moe Eie 505
17 11/3 16/3 Jomfru Frederiche Hichmann 33 Aar Stathelle 505
18 19/3 26/3 Kone Mette Kirstine Johannesdtr. 57 Aar Hafreager 505
19 4/4 12/4 Kone Anne Andersdtr. 78 Aar Dahl 505
20 5/4 17/4 Kone Anne Hellene Pedersdtr. 33 Aar Waags Eiet 505
21 7/4 17/4 Barnet Gunild Thonette Nielsdtr. 7 Aar Gjerseth 505
22 12/4 21/4 Enken Aase Maria Sørensdtr. 85 Aar Hafsund 505
23 18/4 29/4 Hans Mathiasens Barn Ingeborg 11 Uger Hofsteen 505
24 27/4 5/5 Enken Kari Thorsdtr. 78 Aar Glittum 505
25 5/5 15/5 Huusmandskone Guri Aadnesdtr. 44 Aar Bamble Eiet 505
26 11/5 15/5 Thor Tellefsens Enke Berthe Maria 96 Aar Kjellestad 505
27 14/5 20/5 Pigen Anne Pernille Henrichsdtr. 14 Aar Moe 505
28 20/5 27/5 Enken Kari Evensdtr. 86 Aar Schougen u. Bamble Presteg. 505
29 27/5 26/6 Konen Maren Christensdtr. 60 Aar Midgaard Eiet 505
30 20/7 31/7 xxx Christine Jørgensdtr. 5 Aar Nysteen Eiet 505
31 9/8 21/8 Inderst Kone Marthe Magrethe Christensdtr. 47 Aar Rakkestad 505
32 12/8 21/8 Barnet Sara Oline Elevsdtr. 9 Aar Stathelle 505
33 13/8 21/8 Barnet Sara Olsdtr. ½ Aar Moe Eiet 505
34 18/9 25/9 Pigen Kirsti Maria Olsdtr. 22 Aar Houchedalseiet 505
35 22/9 30/9 Enken Anne Clausdtr. 80 Aar Gjømble 505
36 8/10 15/10 Søren Aagesens Barn Christine 10 Aar Bredsand 505
37 21/10 28/10 Enken Else Maria Knudsdtr. 38 Aar Trosbye 505
38 2/11 9/11 Hans Olsens Kone Kirsti Gundersdtr. 85 Aar Rugtvedt 505
39 5/11 13/11 Kone Anne Frederichsdtr. 41 Aar Omborsnæs 505
- 3/12 9/12 Even Olsens hjemmedøbte Barn Marthe 5 Dager Ødegaard Eiet 505
- 1/12 9/12 Gunder Olsens hjemmedøbte Tvillingbarn Ingeborg 8 Dager Bamble Eiet 505
  1837
  Døde Mandkjøn
  3/12-36 9/12-36 Gunder Olsens hjemmedøbte tvillingbarn Niels 10 Dager Ødegaards Eiet 504
1 3/12-36 10/12-36 Ungk. Ole Andreas Hansen 15 Aar Sortedahl nedre 504
2 13/12-36 21/12-36 Ungk. Even Hansen 37 Aar Aastad 504
3 5/1 13/1 Gaardmand Hans Anundsen 64 Aar Aastad 504
4 24/1 30/1 Niels Clausens Barn Claus 7½ Uger (??) Kjønøen 504
5 31/1 8/2 Ole Olsens Barn Andreas 3 Uger Svindland 504
6 2/2 5/3 Huusmand Niels Aslesen 73 Aar Bircheseth Eiet 504
7 1/3 8/3 Barnet Ingebreth Arnoldsen 5 Aar Kjer Eiet 504
8 13/3 20/3 Ungk. Anders Amundsen 16½ Aar Bagerovn. f. paa Winjestrand 504
9 17/3 25/3 Ungk. Abraham Olsen 18½ Aar Gjømble Eiet, f. paa Hydal 504
- 8/5 21/5 Jens Wraalsens hjemmedøbte Barn Jacob 13 Dager Masterød Eiet 504
10 20/5 28/5 Fattiglem Halvor Halvorsen 75 Aar Sortebougen 504
11 17/5 23/5 Rasmus Olsens Barn Ole 3 Aar Houchedahl 504
12 28/5 3/6 Huusmand Bernt Halvorsen 53 Aar Moe Eiet 504
13 2/6 10/6 Isach Clausen 18½ Aar Gjømble 504
14 26/6 16/7 Gaardmand Hans Nielsen 30 Aar Esse 504
15 21/6 16/7 Gaardmand Tellef Pedersen 48 Aar Kjønøen 504
16 20/8 25/8 Lods Jens Christensen 77 Aar Stathelle, f. paa Jydland 504
17 14/8 21/8 Gaardmand Niels Simonsen 63 Aar Fæseth 504
18 21/9 24/9 Lægdslem Ole Michelsen 80 Aar død paa Garstad 506
19 16/9 24/9 Amund Simonsens Barn Gunder ⅓ Aar Bamble 506
20 1/10 7/10 Huusmand Arnold Madsen 61 Aar Sortebougen 506
21 6/10 12/10 Elling Thorsen, Gaardmand 67 Aar Krabrød 506
- 9/10 15/10 Abraham Wellechsens hjemmedøbte Barn Wellech 18 Dager Bamble 506
22 14/11 23/11 Huusmand Lars Olsen 48 Aar Sortedahl Eiet 506
23 20/11 28/11 Anders Nielsen 13 Aar Wissestad 506
  1837
  Døde Kvindekjøn
1 7/12-36 18/12-36 Kone Ingeborg Zachariastr. 28 Aar Bamble Eiet 505
2 2/1 7/1 Enken Maria Andersdtr. 87 Aar Waagø 505
3 4/1 13/1 Enken Kirstine Einersdtr. 92½ Aar Rakkestad 505
4 9/1 22/1 Enken Aase Olsdtr. 83 Aar Tveten vestre Eiet 505
5 8/2 15/2 Konen Ingeborg Carine Andersdtr. 36 Aar Wingerey 505
6 4/2 19/2 Konen Anne Clausdtr. 48 Aar Tveten vestre 505
7 4/2 19/2 Lægdslem Enken Marthe Krabrød 60 Aar Rørholt Eiet 505
- 9/2 19/2 Halvor Jørgensens hjemmedøbte Barn Gunild Maria 13 Dager Rørholt Eiet 505
8 21/2 5/3 Konen Anne Gundersdtr. 48 Aar Hafredahl 505
9 19/3 26/3 Pigen Anne Tygesdtr. 22 Aar Riis 505
10 15/3 26/3 Pigen Berthe Mathea Torjusdtr. 36 Aar Tveten østre Eiet 505
11 27/3 2/4 Fattig Enke Mari Nielsdtr. 80 Aar Stathelle 507
12 12/4 21/4 Barnet Ingeborg Kristine Nielsdtr. 3½ Aar Kiil / Bamble / 507
13 20/4 27/4 Fattiglem Hege Johnsdtr. 95 Aar Hydal 507
14 30/4 14/5 Barnet Maren Andrea Christensdtr. 5 Aar Fæseth 507
15 11/5 17/5 Fattiglem Enken Anne Hansdtr. 65 Aar Omborsnæs 507
16 28/5 3/6 Barn Kirsten Larine Knudsdtr. 4½ Aar Glittum vestre 507
17 25/6 16/7 Konen Ingeborg Olsdtr. 28 Aar Røsklev u. Gjømble 507
18 16/6 16/7 Fattiglem Lispet Elevsdtr. 66 Aar Klep Eiet 507
19 13/7 19/7 Konen Ingeborg Svendsdtr. 30 Aar Hofsteen 507
20 25/7 6/8 Barnet Kirsten Oline Gutormsdtr. 8 Aar Moe Eiet 507
21 1/8 8/8 Enken Marthe Larsdtr. 85 Aar Søtholdt 507
22 16/8 23/8 Enken Aasilde Jensdtr. 75 Aar Waag 507
23 20/8 26/8 Enken Ingeborg Gundersdtr. 59 Aar Omborsnæs 507
24 14/9 24/9 Barnet Dorthe Andra Amundsdtr. 2 Aar Aabye 507
25 28/9 4/10 Pigen Karen Hellene Nielsdtr. 19½ Aar Houchedahl 507
26 3/10 10/10 Barnet Anne Berthea Nielsdtr. 9½ Aar Lille Brekke 507
27 5/10 10/10 Barnet Maren Gurine Tellefsdtr. 3½ Aar Kjønøen 507
28 4/10 10/10 Pigen Berthe Maria Andersdtr. ½ Aar Langøen 507
29 15/10 29/10 Enken Ingeborg Olsdtr. 65 Aar Bamble Præstegaard 507
30 14/10 31/10 Pige Aase Svendsdtr. 25 Aar Hofsteen 507
31 26/10 2/11 Barnet Berthe Maria Amundsdtr. 2½ Aar Bamble 507
32 25/10 3/11 Barnet Gunild Maria Halvorsdtr. 9 Aar Bamble 507
33 8/11 15/11 Pigen Maren Mathea Larsdtr. 19 Aar Bamble 507
34 15/11 26/11 Inderst Kone Anne Johanne Haavorsdtr. 36 Aar Tveten østre Eiet 507
  1838
  Døde Mandkjøn
1 9/12-37 15/12-37 Lægdslem Lars Christensen 78 Aar Død paa Traag 506
2 18/12-37 27/12-37 Pensjonist Kittil Solgaard 83 Aar Rørholdt 506
3 21/12-37 30/12-37 Barnet Jacob Andreas Gundersen 2¾ Aar Rosland 506
4 11/1 21/1 Fattiglem Christen Hansen 80 Aar Omborsnæs 506
5 26/1 3/2 Enken Anne Carine Hansdtr. Barn Hans Jacob Jensen 3¾ Aar Krabberødstrand 506
6 10/2 17/2 Barn Hans Andreas Sørensen 1¾ Aar Rogn nordre 506
7 6/2 21/2 Huusmand Knud Thor Knudsen 67 Aar Ringesøe Eiet, f. i Drangedal 506
8 14/2 21/2 Anders Pedersens hjemmedøbte Barn Amund 14 Dager Rosland 506
9 19/2 27/2 Enkemand John Olsen 78 Aar Rogn nordre 506
10 26/2 5/3 Barn Ole Larsen 11/9-35 Winjestrand 506
11 15/3 21/3 Huusmand Efraim Gutormsen 88 Aar Rørholdt Eiet 506
12 17/3 28/3 Amund Larsens hjemmedøbte barn Anders 3 Dager Gjerestad Eiet 506
13 21/3 28/3 Huusmand Gunder Erichsen 75 Aar Moe Eiet 506
14 24/3 1/4 Barnet Peder Halvorsen 5½ Aar Schougen vestre 506
15 28/4 5/4 Inderst Amund Knudsen 82 Aar Tveraasen / Gonge / 506
16 28/4 5/4 Simon Arnoldsens Barn Arnold 5 Uger Ødegaarden 506
17 8/5 15/5 Strandsidder Enkemand Ole Olsen 70 Aar Midgaard Eiet 506
18 3/6 9/6 Huusmand Ole Thorbjørnsen 62 Aar Bamble Præstegaard 506
19 19/6 23/6 Amund Aastads Barn Amund 6 Aar Aastad 506
20 27/6 5/7 xxx Jens Knudsen 84 Aar Høevig 506
21 19/9 30/9 Barnet Søren Christian Sørensen 1½ Aar Stokke østre 506
22 13/10 21/10 Ungk. Thomas Haraldsen 27 Aar Herum Eiet, f. i Lunde Annex
til Bøe Prgj.
506
23 9/11 16/11 xxxmand Abraham Anundsen 70 Aar Esse 506
  1838
  Døde Kvindekjøn
1 1/12-37 8/12-37 Konen Sophie Maria Nielsdtr. 31 Aar Bamble 507
2 7/12-37 15/12-37 Enken Aase Erichsdtr. 81 Aar Walle 507
3 13/12-37 17/12-37 Fattiglem Kari Andersdtr. 67 Aar Sortedahls Eiet 507
4 14/12-37 23/12-37 Lægdslem Anne Kirstine Jacobsdtr. 86 Aar død paa Linna 507
5 16/12-37 23/12-37 Konen Anne Maria Madsdtr. 69 Aar Linna 507
6 29/12-37 30/12-37 Enken Kiersti Jensdtr. 75 Aar Rogn søndre 507
7 29/12-37 5/1 Fattiglem Johanne xxx 87 Aar Aabye Eiet 507
8 1/1 7/1 Isach Bamble Barn Inger Maria 7 Uger Bamble 507
9 30/1 5/2 Konen Maren Anundsdtr. 37 Aar Melbye Eiet 507
10 30/1 5/2 Barnet Anne Maria Pedersdtr. 1¼ Aar Brevig østre 507
11 1/2 11/2 Barnet Ingeborg Kirstine Nielsdtr. 4 Aar Tonner 507
12 6/2 11/2 Jacob Madsens hjemmedøbte Barn Anne Karine 3 Uger Midgaarden 507
13 26/2 11/3 Konen Inger Olsdtr. 46 Aar Gjerestad Eiet 507
14 1/3 11/3 Barnet Maren Hellene Aadnesdtr. 3 Aar Wissestad Eiet 507
15 7/3 13/3 Enken Leene Abrahamsdtr. 77 Aar Tveten østre 507
16 5/5 11/5 Enken Ragnild Nielsdtr. 85 Aar Tveten vestre 507
17 10/5 19/5 Enken Inger Pedersdtr. 70 Aar Moe 507
18 15/5 22/5 Barnet Ingeborg Berthea Hansdtr. 7½ Aar Rogn midre 507
19 11/6 16/6 Enken Anne Knudsdtr. 71 Aar Rosland / Langrønningen / 509
20 11/6 17/6 Enken Elisabeth Madsdtr. 63 Aar Sortebougen 509
21 26/6 8/7 Lægdslem Marthe Pedersdtr. Garstad 64 Aar Garstad 509
22 8/7 11/7 Kone Helge Maria Nielsdtr. 76 Aar Stathelle 509
23 22/9 28/9 Gjæstgiver Johnsens hjemmedøbte Barn Inger Hansine 11 Dager Stathelle 509
24 9/10 16/10 Konen Anne Michelsdtr. 36 Aar Aastad 509
25 3/10 21/10 Kone Ingeborg Jørgensdtr. 80 Aar Blegelie Eiet 509
26 28/10 11/11 Kone Anne Wellichsdtr. 78 Aar Hunnekilen 509
27 10/11 18/11 Enken Anne Christensdtr. 76 Aar Udgaards Eiiet 509
28 13/11 20/11 Niels Christensens Barn Lovise 2½ Aar Asdahl Eiet 509
29 17/11 24/11 Enken Live Olsdtr. 65 Aar Eegsrønningen 509
  1839
  Døde Mandkjøn
1 1/12-38 7/12-38 Ungk. Erich Olsen 74 Aar Stathelle 508
2 21/12-38 28/12-38 Barnet Isach Olsen 9 Aar Rugtvedt Eiet 508
3 22/12-38 30/12-38 Barnet Anders Amundsen 8 Dager Mikkelstrand u. Gjerstad 508
4 19/12-38 30/12-38 Lægdslem Lars Olsen 82 Aar Krabberød 508
- 29/10-38 10/1 Gaardmand Even Kjeldsen 39 Aar Berg østre 508
5 31/12-38 11/1 Ungk. Even Evensen 21 Aar Aabye Eiet 508
6 10/1 17/1 Barnet Jacob Andreas Jensen 6 Aar Rosland 508
7 15/1 22/1 Gaardmand Jens Olsen 56 Aar Dahl 508
8 25/1 3/2 Gaardmand Gunder Amundsen 54 Aar Hartvedt / Ringsøe / 508
9 30/1 3/2 Barnet Johannes Amundsen ⅓ Aar Fjellestad 508
10 29/12-38 3/2 Barnet Hans Nielsen ⅓ Aar Blegelie 508
11 19/2 10/2 Fattiglem Hans Monsen 83 Aar Hafreager Eiet 508
12 16/2 24/2 Enkemand Hans Jørgensen 75 Aar Walsrød 508
13 15/2 24/2 Barnet Jørgen Nielsen 14 Aar Hafredahl Eiet, f. Rørholt Eiiet 508
14 12/2 24/2 Amund Simonsens Barn Simon ½ Aar Sødtholdt 508
15 24/2 10/3 Barnet Jacob Gundersen 7 Aar Omborsnæs,
f. Herre u. Porsgrund
508
- 21/2 10/3 Tron Christensens hjemmedøbte Barn Christen 14 Dager Fæseth 508
16 9/2 10/3 Barnet David Berntsen 13 Aar Moe Eiiet 508
17 16/3 24/3 Formentlig Enke Karen Pedersdtr. uægte Barn Knud ½ Aar Omborsnæs 508
18 6/3 24/3 Jens Mathiassens Barn Jens 1 Aar Schougen øvre 508
- 14/4 26/4 Pigen Marthe Kirstine Thorbjørnsdtr.s
hjemmedøbte uægte Barn Hans
9 Dager Langsenden / Rørholt Eiet / 508
19 29/4 5/5 Huusmand Jens Olsen 36 Aar Rørholt Eiet 510
20 15/4 5/5 Barnet Elicæus Erichsen ¾ Aar Walle 510
21 29/4 5/5 Barnet Amund Olsen 7 Aar Gjerestad Eiet,
f. i Omborsnæs
510
22 6/5 19/5 Barnet Niels Petter Finboesen 1½ Aar Døredahl 510
23 27/5 2/6 Fattiglem Østen (??) Olsen 60 Aar Stathelle 510
24 19/5 2/6 Ungk. Hans Tostensen 67 Aar Eeg 510
25 27/5 2/6 Barnet Knud Olsen ½ Aar Rørholt Eiet 510
26 6/6 23/6 Strandsidder Thomas Olsen 30 Aar Eegs Eiet 510
27 20/6 23/6 dennes Barn Lars Thomassen 1 Aar Egges Eiet 510
28 16/6 23/6 Hugger Lars Olsen 58 Aar Midgaard Eiet 510
29 8/7 21/7 Simon Hansens Barn Elling 1½ Aar Høen 510
30 2/7 21/7 Arnold Andersens Barn Niels ½ Aar Schougen
u. Bamble Præstegaard
510
31 2/7 21/7 Ole Pedersens Barn Halvor 1 Aar Eegs Eiet 510
32 17/7 21/7 Jens Jensens Barn Jens 1 Aar Blegelie Eiet 510
33 28/7 11/8 Enkemand Christen Christensen 81 Aar Bamble Eiet 510
- 4/8 11/8 Ole Christian Tellefsens hjemmedøbte Barn Niels ¼ Aar Herums Eiet 510
34 11/8 25/8 Huusmand Hellich Halvorsen 76 Aar Gjømble Eiet 510
35 7/9 15/9 Huusmand Johannes Olsen 78 Aar Aabye Eiet 510
36 13/9 20/9 Gaardmand Søren Andersen 65 Aar Busterød 510
  Nyt Kirkeaar
1 27/11 8/12 Barnet Bæruld Andersen 1¾ Aar Waag vestre 510
2 10/12 23/12 Barnet Bjørn Olsen 13 Aar Schougen
u. Bamble Præstegaard
510
3 10/12 25/12 Huusmand Knud Nielsen 56 Aar Moe Eiet,
f. Sannæs Eiet i Drangedal
510
  1839
  Døde Kvindekjøn
1 27/11-38 9/12-38 Konen Ragnild Halvorsdtr. 51 Aar Tveten Eiet (??) 509
2 15/12-38 22/12-38 Barnet Maren Elise (??) Ellingsdtr. 4 Aar Esse 509
3 8/12-38 23/12-38 Konen Nilline Gurine Christensdtr. 41 Aar Brevig østre Eiet 509
4 5/1 13/1 Barnet Anne Berthea Olsdtr. 12 Aar Rugtvedt Eiet 509
5 4/1 17/1 Pigen Torbor Maria Torgersdtr. 24 Aar Moe Eiet 509
6 19/1 3/2 Enken Anne Nielsdtr. 55 Aar Rønholdt 509
7 20/1 3/2 Enken Ingebor Kirstine Gregersdtr. 61 Aar Stathelle 509
8 22/1 3/2 Barnet Anne Carine Olsdtr. 10 Aar Bamble Eiet 509
9 5/2 24/2 Konen Anne Maria Olsdtr. 60 Aar Hafredahl Eiet 509
10 9/2 24/2 Pigen Anne Marie Olsdtr. 38 Aar Hafredahl 509
11 23/2 10/3 Enke Ingeborg Sørensdtr. 76 Aar Asdahl Eiet 509
12 3/3 10/3 Christopher Sørensens Barn Maren Carine 1½ Aar Gjerestad Eiet 509
13 1/3 10/3 Aase Maria Sivertsdtr. uægte Barn Siverine Marie 1½ Aar Aastad, f. paa Asdahl Eiet 509
14 12/4 24/3 Fattiglem Anne Larsdtr. 70 Aar Stokke østre 509
15 14/4 31/3 Enken Inger Catrine Pedersdtr. 81 Aar Asdahl 509
16 24/4 31/3 Barnet Gunild Maria Herbjørnsdtr. 3 Aar Bergs Eiet 509
17 7/4 26/4 Pigen Marthe Kirstine Thorbjørnsdtr. 18½ Aar Langsenden / Rørholdt Eiet 509
18 19/4 26/4 Barnet Karen Marie Hansdtr. ¾ Aar Sortedahl nordre 509
19 21/4 26/4 Pigen Signe Olsdtr. 44 Aar Hafredahl ...
Hestehaugen i Mælum Sogn
509
20 23/4 5/5 Enken Mariken Danielsdtr. 80 Aar Kjørestad østre 511
- 11/5 19/5 Knud Olsens hjemmedøbte Barn Ingebor Maria 3 Uger Gonge Eiet 511
21 18/5 2/6 Konen Maren Nielsdtr. Fossing 70 Aar Fossing 511
22 18/5 2/6 Barnet Aleth Pedersdtr. 11 Aar Grimserød 511
23 13/6 23/6 Konen Anne Kirstine Nielsdtr. 59 Aar Sortedahl 511
24 10/6 23/6 Barnet Marthe Oline Olsdtr. 9½ Aar Gjømble Eiet 511
- 15/6 23/6 Thor Stenersens hjemmedøbte Barn Pernille ⅓ Aar Waags Eiet 511
25 19/6 30/6 Kirkesanger Gunnulfsens Barn Kirsten Maria ¾ Aar Rugtvedt 511
26 31/7 11/8 Barnet Ingeborg Maria Jensdtr. 3½ Aar Rørholdt 511
27 29/7 11/8 Barnet Maren Andrea Halvorsdtr. 12 Aar Rogns Eiet 511
28 23/8 31/8 Enken Boel Torgersdtr. 79 Aar Stathelle 511
29 27/8 31/8 Thor Hansens Barn Kirsten Andrea 14 Dager Høen 511
30 31/8 6/9 Enken Ingeri Halvorsdtr. 77 Aar Udgaards Eiet 511
31 27/8 8/9 Konen Marthe Gulbrandsdtr. 66 Aar Moe Eiet 511
32 25/10 10/11 Konen Aase Knudsdtr. 80 Aar Gonge 511
33 9/11 16/11 Barnet Gunild Maria Larsdtr. 3½ Aar Rørholdt 511
34 2/11 17/11 Enken Ingeborg Hansdtr. 80 Aar Sortebougen 511
  Nyt Kirkeaar
1 23/11 1/12 Lægdslem Malene Olsdtr. 80 Aar død paa Wingerey 511
2 4/12 12/12 Konen Maren Andersdtr. 38 Aar Gonge 511
3 9/12 16/12 Knud Nielsens Barn Sara Hellene ¾ Aar Omborsnæs 511
4 16/12 23/12 Konen Kari Thronsdtr. 74 Aar Wissestad 511
  1840
  Døde Mandkjøn
1 31/12-39 9/1 Lars Torstensen Moe 71 Aar Udgaarden, f. paa Rugtvedt 510
2 10/1 19/1 Huusmand Anders Andersen 74 Aar Blegelie, f. paa Busterød 510
3 14/1 23/1 Ungk. Amund Larsen 20½ Aar Døredahl Eiet, f. samme Sted 510
4 18/1 25/1 Erich Isachsens hjemmedøbte Barn Barn Isach Andreas 12 Dage Klep 510
5 16/1 26/1 Huusmand Knud Anundsen 68 Aar Birkeseth Eiet, f. Aabye Eiet 510
6 15/2 1/3 Inderst Gunder Gundersen hjemmedøbte Barn Jacob 8 Dager Omborsnæs 510
7 11/3 19/3 Barnet Jens Amundsen 1½ Aar Grummestad, f. samme Sted 510
8 23/3 1/4 Fattiglem Gunder Erichsen 74 Aar Brevig østre, f. samme Sted 512
9 26/3 2/4 Barnet Erich Nielsen 12 Aar Saltboen, Eidanger,
f. paa Asdahl Eiet
512
10 30/3 12/4 Peder Olsens hjemmedøbte Barn Isach 2 Dager Roslanddalen 512
11 10/4 19/4 Gaardmand Elev Nielsen 63 Aar Masterød 512
12 11/4 19/4 Gaardmand Brynild Hellichsen 46 Aar Gjømble, f. i Bøe Prgj. 512
13 24/4 30/4 Enkemand Ole Jacobsen 84 Aar Hasleeiet 512
14 8/5 17/5 Anders Sørensens Barn Peder ½ Aar Walle, f. samme Sted 512
15 12/5 19/5 Ole Stenersen 72 Aar Melbye 512
16 27/6 19/7 Huusmand Johan Hemmingsen 27 Aar Herums Eiet, f. i Omborsnæs 512
17 13/7 19/7 Barnet Andreas Wilhelm 6 Aar Gjerestad Eiet, f. samme Sted 512
18 17/7 24/7 Huusmand Svend Erichsen 58 Aar Findmark Eiet, f. i xxx Prgj. 512
19 26/7 9/8 Huusmand Søren Nielsen 57 Aar Tvetenstrand. f. paa Nenseth 512
20 1/8 9/8 Fattiglem Isach Abrahamsen 74 Aar Rosland Eiet, f. paa Høen 512
21 24/8 13/9 Huusmand Halvor Olsen 44 Aar Rogn nordre Eiet,
f. i Seufde Prgj.
512
22 10/9 18/9 Huusmand Claus Hansen 58 Aar Gjømble, f. ibid. 512
23 27/9 4/10 Ole Olsens hjemmedøbte Barn Eling 16 Dager Svindland 512
24 2/10 10/10 Gaardmand Peder Pedersen 82 Aar Eeg. f. Seufde 512
25 10/10 18/10 Gaardmand Isach Elevsen 38 Aar Waag østre, f. paa Ringesøe 512
26 17/10 24/10 Enkemand Hans Sørensen 86 Aar Rogn, f. samme Sted 512
27 1/11 7/11 Even Olsens hjemmedøbte Barn Mannas 12 Dager Winje 512
28 25/10 8/11 Barnet Thron Christiansen 1¼ Aar Udgaarden, fød ibid. 512
  1840
  Døde Kvindekjøn
1 11/2 19/2 Michel Jacobsens hjemmedøbte Barn Anne Olea 9 Dager Linne 511
2 19/2 1/3 Elev Olsens Barn Elise Caroline Dorthea 1¼ Aar Stathelle 511
3 5/3 22/3 Fattiglem Maria Sivertsdtr. 74 Aar Sortedahl Eiet 511
4 4/4 11/4 Enken Gunild Andersdtr. 73 Aar Omborsnæs 513
5 21/4 28/4 Konen Karen Sophie Erichsdtr. 20 Aar Asdahl 513
6 16/5 23/5 Anne Knudsdtr. 60 Aar fra Sannichedahl,
død paa Tvetenstrand
513
7 9/6 14/6 Pige Torbor Maria Thorsdtr. 19 Aar Brække 513
8 5/7 19/7 Fattiglem Mari Tallachsdtr. 70 Aar Sortebougen 513
9 4/10 12/10 Konen Inger Maria Halvorsdtr. 45 Aar Rønholdt 513
10 26/10 8/11 Konen Kirstine Maria Sørensdtr. 28 Aar Rørholdt 513
11 12/11 29/11 Fattiglem Pige Anne Marie Halvorsdtr. 55 Aar Tveten vestre Eiet 513
12 12/12 19/12 Konen Kirsti Maria Sørensdtr. 60 Aar Schjerche 513
13 8/12 20/12 Enken Anne Amundsdtr. 75 Aar Kjørestad 513
  1841
  Døde Mandkjøn
1 7/1 16/1 Gaardmand Lars Sørensen 28 Aar Rørholdt nordre, f. samme Sted 512
2 6/1 26/1 Gaardmand Mads Andersen 41 Aar Polland, f. paa Midgaarden 512
3 21/1 28/1 Leilænding Niels Christensen 87 Aar Stokke vestre, f. paa Esse 512
4 12/1 31/1 Ungk. John Christensen 25 Aar Eeg, f. paa Herre 512
5 31/1 7/2 Ungk. Jacob Olsen 25 Aar Gjømble Eiet, f. paa Hydal 512
6 21/2 28/2 Ungk. Ole Petter Olsen 19 Aar Stathelle, f.,
opholder sig paa Gjømble Eiet
512
7 3/3 10/3 Fatig Hans Andersen 58 Aar Omborsnæs, f. i Tanum 512
8 9/3 17/3 Gjørtler Niels Christensen 78 Aar Omborsnæs. f. i Sand Sogn 512
9 21/3 26/3 Sømand Ole Corneliussen 55 Aar Stathelle, f. ibid. 512
10 9/4 17/4 Strandsidder Christen Nielsen 44 Aar Stathelle. f. paa Søndersrød i Tanum 512
11 12/4 30/4 Lars Larsens hjemmedøbte Barn Isach 4 Dager Hofsteen 514
12 18/4 25/4 Inderst Christen Christophersen 37 Aar Tveten vestre, f. i. Brevig 514
13 21/4 7/5 Huusmand Lars Nielsen 77 Aar Nysteen Eiet, f. samme Sted 514
14 6/5 13/5 Gaardmand Jacob Johnsen 60 Aar Sødtholdt, f. ibid. 514
15 24/5 29/5 Huusmand Abraham Isachsen 41 Aar Rosland Eiet, f. ibid. 514
16 13/7 20/7 Gaardmand Ole Larsen den ældre 56 Aar Glittum vestre, f. samme Sted 514
17 2/8 8/8 Barnet Niels Halvorsen 13 Uger Stathelle 514
18 25/8 5/9 Barnet Ole Olsen 11 Aar Døredahl Eiet, f. paa Rosland Eiet 514
19 9/9 18/9 Enkemand Hans Christensen 82 Aar Bamble 514
20 24/9 1/10 Barnet Isach Hansen 6 Aar Esse, f. samme Sted 514
21 24/9 5/10 Gaardmand Thorbjørn Olsen 52 Aar Grobstok, d. paa Svindland 514
22 22/10 20/10 Fattiglem Halvor Nielsen 61 Aar Gjerestad Eiet, f. paa Tinderholt 514
23 25/10 1/11 Enkemand Lars Knudsen 69 Aar Døredahl 514
24 31/10 7/11 Lægdslem Ole Gulliksen 84 Aar Bakke 514
25 30/10 7/11 Barnet Peder Olsen 1 Aar Bakke, f. i Winje Prgj. 514
  1841
  Døde Kvindekjøn
1 9/1 16/1 Kone Aleth Hellene Gjertsdtr. 35 Aar Rogn nordre 513
2 15/1 23/1 Barnet Marthe Pernille Evensdtr. 13½ Aar Rørholdt 513
3 26/1 7/2 Konen Sigri Gjermundsdtr. 45 Aar Fossing østre Eiet 513
4 6/2 21/2 Enken Magrethe Andersdtr. 59 Aar Omborsnæs 513
5 9/2 21/2 Enke Fru Christiane Marie Choucheron, f. Kraft 81 Aar Eegs Eiet 513
6 17/2 21/2 Fattiglem Anne Marie Grønvold 65 Aar Stathelle 513
7 21/2 10/3 Enke Elen Jonasdtr. 69 Aar Houchedahl 513
8 1/3 19/3 Fattig Kone Kirsten Evensdtr. 46 Aar Omborsnæs 513
9 9/3 17/3 Barnet Anne Hellene Olsdtr. 8 Aar Rogn nordre 513
10 27/3 2/4 Pigen Berthe Dorthea Christiansdtr. 17 Aar Udgaarden 513
11 28/3 5/4 Enken Inger Maria Torgjusdtr. 73 Aar Døredahl 513
12 28/3 5/4 Pigen Tone Maria Nielsdtr.s uægte Barn Gurine xxx 1¾ Aar Schougen v. Eiet 513
13 15/5 22/5 Kone Inger Kirstine Larsdtr. 60 Aar Kjørestad østre 515
14 9/6 27/6 Niels Melbyes hjemmedøbte Barn Karen Maria 9 Dager Melbye 515
15 4/7 9/7 Fattiglem Torbør Tjøstolfsdtr. Bamble 81 Aar Høens Eiet 515
16 16/7 29/7 Barnet Gunild Birthe Erichsdtr. 2½ Aar Glittum 515
17 28/7 3/8 Konen Anne Hellene Aadnesdtr. 40 Aar Nysteen Eiet 515
18 28/7 3/8 Barnet Ingeborg Carine Larsdtr. 5½ Aar Roverød 515
19 13/9 6/9 Barnet Anne Jensine Hansdtr. ½ Aar Midgaard Eiet 515
20 24/9 2/10 Konen Mari Knudsdtr. 27 Aar Udgaards Eiet 515
21 21/10 28/10 Barnet Marthe Gurine Jensdtr. 10 Aar Dahl 515
- 21/11 28/11 Kone Margrethe Svendsdtr. 30 Aar Bakke,
døde paa xxx til Vinje Præstegjeld
515
  1842
  Døde Mandkjøn
1 28/12-41 4/1 Overtoldbetjent Aschehougs hjemmedøbte Barn Torkild 26 Dager Stathelle 514
2 15/1 9/1 Erich Hansens hjemmedøbte Barn Ole Christian 9 Dager Mandsmyr Eiet 514
3 11/1 24/1 Gaardmand og Forligscommisær Gunder Jacobsen 68 Aar Skjerke, f. samme Sted 514
4 29/1 6/2 Christian Hansens Barn Hans 4 Uger Grimserød Ejet 514
5 11/3 19/3 Isak Hansens hjemmedøbte Barn Hans 4 Uger Vingrei 514
6 20/5 29/5 Barnet Knud Olsen 4¾ Aar Roslandeiet 516
7 12/6 18/6 Gunder Christensen Søn af Christen Bertelsen ¼ Aar Hydal 516
8 10/6 19/6 Omreisende Blikkenslager Peder Olsen Altings hjemmedøbte Barn Ole 12 Uger Herums Eiet,
f. paa Sandnæs Eiet i Drangedal
516
9 23/6 3/7 Uægte Barn Anders Zachariasen hjemmedøbt 5 Uger Bamble Eiet 516
10 30/6 10/7 Barnet Gunder, Søn av Amund Simonsen 6 Uger Sødtholt, f. samme Sted 516
11 12/7 24/7 Gaardmand Lars Andersen 46 Aar Herum, f. Herum 516
12 19/7 31/7 Barnet Thor, søn af Huusmand Stian Thorsen, hjemmedøbt 2½ Uge Rønholt Eiet 516
13 25/7 31/7 Barnet Lars, søn af Hmd. Lars Thorsen 1¾ Aar Riis Eiet 516
14 3/8 7/8 Snedkermester Jacob Olsen 41 Aar Riis Eiet, f. i Danmark 516
15 9/8 14/8 Enkemand Svend Sivertsen 80 Aar Hofsteen, f. i Gjerstad Sogn 516
16 14/9 22/9 Inderst Hans Peter Andersen 32 Aar Sortedal nordre, f. samme Sted 516
17 24/9 1/10 Enkemand Thomas Knudsen 79 Aar Fostvedt, f. Drangedal 516
18 29/9 7/10 Føderaadsmand Abraham Nielsen 75 Aar Aasland, f. samme Sted 516
19 23/10 6/11 Drengen Jens Jensen 15 Aar Rørholt Eiet, f. samme Sted 516
20 12/11 4/12 Ole Aagesens Barn Christian ¾ Aar Bredsand (Waag østre,
f. samme Sted)
516
21 22/11 1/12 Enkemand Otto Jacobsen 29½ Aar Asdahl, f. samme Sted 516
22 5/12 14/12 John Larsen 18 Aar Nuestad, f. samme Sted 516
23 21/12 27/12 Enkem. Asold Nielsen 84 Aar Brevig 516
  1842
  Døde Kvindekjøn
1 1/1 8/1 Enken Pernille Simonsdtr. 72 Aar Høen 515
2 2/1 9/1 Fattiglem, Enken Marthe Johannesdtr. 79½ Aar Gjømble Eiet 515
3 11/1 16/1 Konen Anne Catrine Jaensdtr. 56 Aar Høens Eiet 515
4 13/1 22/1 Enken Kirsti Torkildsdtr. 68 Aar Stokke østre 515
5 28/1 6/2 Niels Gundersens hjemmedøbte barn Maria 8 Uger Bamble Eiet 515
6 11/2 19/2 Gaardmandskone Anne Lisbeth Hansdtr. 68 Aar Skougen øvre 515
7 19/3 27/3 Amund Simonsen Sødholts barn Birthe Marie 2¼ Aar Sødholt 515
8 9/4 17/4 Fattiglem Enken Margit Olsdtr. 85 Aar Bergs Eiet 515
9 23/5 29/5 Anders Pedersens hjemmedøbte barn Anne Margrethe 1 Dag Rosland Eiet 517
10 24/5 29/5 Thor Thomassen Gunges hjemmedøbte barn Maren Kirstine ¾ Aar Gunge 517
11 27/5 3/6 Gaardmandskone Birte Marie Torkildsdtr. Aabye 37 Aar Aabye 517
12 28/5 3/6 Oline Torgjusdtr. 11¼ Aar Eegs Rydningen 517
13 13/7 24/7 Enke Thore Marie Olsdtr. 67 Aar Bagerovnen
(døde i Sannichedal)
517
14 26/7 31/7 Pige Anne Helene Jørgensdtr. 19 Aar Elvig 517
15 9/8 14/8 Kone Kari Johnstr. 60 Aar Rakkestad 517
16 7/8 14/8 Kone Maren Karine Madsdtr. 56 Aar Stathelle 517
17 30/7 21/8 Enke Anne Halvorsdtr. 78 Aar Masterød Eiet 517
18 18/8 21/8 Peder Olsens Barn Johanne Marie 1¼ Aar Roslandalen 517
19 27/7 21/8 Pige Aase Karine Nielsdtr. uægte barn Maren 1 Aar Bergs Eiet 517
20 28/8 1/9 Strandsidder Torger Olsens hjemmedøbte barn Trine Olette 18 Dager Thoner 517
21 6/9 11/9 Telef Hansens barn Maren Susanne 2¾ Aar Sortebogen 517
22 16/9 22/9 Kittil Thorsens barn Inger Kirstine 20 Uger Rørholt 517
23 23/9 27/9 Søren Simonsens barn Karen Marie 1¼ Aar Sødholt 517
24 21/9 2/10 Fattiglem, Enke Ingeborg Bartholomeusdtr. 60 Aar Sortedahls Eiet 517
25 22/10 29/10 Barnet Anne Carine Amundsdtr. 4½ Aar Aastad 517
26 20/10 13/11 Barnet Ingeborg Marie Knudsdtr. ½ Aar Mandsmyr Eiet 517
27 19/11 27/11 Ole Nielsens barn Inger Kirstine ½ Aar Bamble Eiet 517
28 19/11 4/12 Barnet Anne Maria Erichsdtr. 10 Aar Walle 517
29 30/11 9/12 Enken Aase Isachsdtr. 79 Aar Asdahl 517
30 27/11 18/12 Kone Gunild Larsdtr. 51 Aar Langsenden (Rørholdt Eiet] 517
  1843
  Døde Mandkjøn
1 26/12-42 15/1 Ungk. Anders Berntsen 24 Aar Vaag østre Eiet. f. samme Sted 518
2 2/1 15/1 Barnet Anders Christensen 3 Uger Stathelle, f. ibid. 518
3 4/1 15/1 Huusmand Hans Gundersen 47 Aar Moe Eiet, f. ibid. 518
4 27/1 3/2 Gaardmand Even Andersen 68 Aar Tangvald, f. paa Sortedal 518
5 28/1 5/2 Ole Gundersens hjemmedøbte Barn Hans 3 Uger Skougstad 518
6 22/2 19/3 Gaardmand Hans Knudsen 60 Aar Bamble, f. ibid. 518
7 1/3 19/3 Inderst Knud Olsen 32 Aar Dørdal Eiet. f. Rosland 518
8 10/3 19/3 Hmd. Jacob Jensen 31 Aar Hartvedt, f. ibid. 518
9 28/2 19/3 Barnet Bernt Thorsen ½ Aar Vaag østre E., f. ibid. 518
10 13/5 20/5 Hmd. Torger Olsen 43 Aar Toner, f. Eidanger 518
11 2/6 11/6 Barnet Amund Nilsen ½ Aar Tomasboe, f. ibid. 518
12 24/6 2/7 Ungk. Lars Gundersen 23 Aar Ringesjoe, f. Gunge E. 518
13 24/6 2/7 Hjemmedøbt Barn Ole Andreas Olsen (NB uægte) 6 Uger Asdal Eiet 518
14 18/8 25/8 Gaardmand Ole Thorsen 77 Aar Krabberød, Drangedal 518
15 2/9 17/9 Huusmand Lars Olsen 52 Aar Eegs Eiet, f. Svindland 518
16 16/9 24/9 Barnet Jens Eriksen 10¾ Aar Omborsnæs, f. Stathelle 518
17 28/9 6/10 Gaardmand Isach Tollefsen 73 Aar Berg, f. Klep 518
18 22/9 8/10 Huusmand Gunder Olsen 66 Aar Gjømble Eiet 518
19 19/10 29/10 Ungk. Christen Olsen 31 Aar Grasmyr, f. paa Herdahl 518
20 15/11 23/11 Lars Knudsen 15 Aar Rørholt, f. paa Moe Eiet 518
21 20/11 26/11 Ole Nilsens hjemmedøbte Barn Aadne 8 Uger Bamble Eiet 518
22 23/11 1/12 Ungk. Ole Peter Torgersen 20 Aar Krabberød, f. paa Flaatten 518
23 8/12 17/12 Ungk. Amund Gundersen 18 Aar Hartvedt, f. Gunge Eiet 518
24 11/12 17/12 xxx Peder Anundsen 65 Aar Omborsnæs, f. Brekke Eiet 518
25 14/12 21/12 Hans Guldbrandsens hjemmedøbte barn Gunder Peter 2 Mndr. Stathelle 520
26 19/12 28/12 Christen Olsens barn Ole ½ Aar Birkeseth 520
  1843
  Døde Kvindekjøn
1 24/1-42 1/1 Lægdslem Tone Mortensdtr. 78 Aar Brevigstrand 519
2 28/12-42 15/1 Barnet Maria Sophie Isaksdtr. ¼ Aar Bamble 519
3 10/1 15/1 Barnet Maria Petronelle Larsdtr. 2 Aar Stathelle 519
4 24/12-42 22/1 Barnet Inger Maria Jensdtr. 10 Aar Moe Eiet 519
5 10/1 22/1 Barnet Inger Evensdtr. 13 Aar Dørdal 519
6 16/1 5/2 Konen Inger Jensdtr. 56 Aar Gjømle Eiet 519
7 26/1 3/2 Barnet Olalia Andrea Zachariasdtr. 4 Aar Tangvald 519
8 3/2 12/2 Enke Boel Knudsdtr. 83 Aar Hofsteen 519
9 17/2 24/2 Kone Karen Christine Jensdtr. 47 Aar Stathelle 519
10 18/2 26/2 Nils Olsens Barn Aase Maria 11 Uger Glittum østre 519
11 4/3 11/3 Enke Marchen Halvorsdtr. 78½ Aar Aasland 519
12 3/3 19/3 Barnet Aaste Maria Isaksdtr. 4 Uger Vingrei 519
13 2/3 19/3 Maren Hansdtr. 15 Aar Rønholt Eiet 519
14 22/3 9/4 Karen Andrea Olsdtr. 10 Aar Dørdal Eiet 519
15 9/4 15/4 Konen Karen Maria Thorsdtr. 32 Aar Stathelle 519
16 9/4 18/4 Fattiglem Enke Marie Elisabteh Eliasdtr. 76 Aar Omborsnæs 519
17 13/4 21/4 Kone Marie Jacobsdtr. 61 Aar Busterød 519
18 14/4 21/4 Lægdslem Enke Anne Olsdtr. 60 Aar Tangvald 519
19 16/4 23/4 Barnet Elisabeth Cathrine Paus ¾ Aar Stathelle 519
20 17/5 28/5 Lægdslem Anne Olsdtr. 93 Aar Vingrei 519
21 18/5 28/5 Enken Anne Larsdtr. 67 Aar Nenseth E. 519
22 22/5 28/5 Pigen Anne Knudsdtr. 27 Aar Blegelie 519
23 23/6 30/6 Konen Else Thorsdtr. 58 Aar Gjømle 519
24 20/8 27/8 Barnet Karen Dorothea Jensdtr. 3½ Aar Gjømle E. 519
25 25/8 3/9 Barnet Anne Maria Andersdtr. 4 Aar Rosland Eiet 519
26 30/8 4/9 Pige Dorthe Abeline Jacobsdtr. 20 Aar Brevig vestre 519
27 27/9 8/10 Barnet Gunild Kirstine Tallachsdtr. 14 Dage Høen 519
28 28/10 5/11 Barnet Anne Berthea Simonsdtr. 2 Aar Ødegaarden 521
29 12/11 20/11 Pigen Kari Olsdtr. 54 Aar Hafredal 521
30 18/11 25/11 Barnet Ingeborg Kirstine Tellefsdtr. ¾ Aar Asdal 521
31 12/12 19/12 Kone Aaste Nilsdtr. 58 Aar Omborsnæs 521
32 20/12 28/12 Kone Anne Hansdtr. 74 Aar Vissestad 521
  1844
  Døde Mandkjøn
1 24/12-43 1/1 Søren Sørensens hjemmedøbte Barn Søren 6 Uger Stokke østre 520
2 30/1 4/2 Lægdslem Ole Knudsen 74 Aar død paa Gjømle (Kongsberg) 520
3 15/2 20/2 Erik Nilsen Fjellestad 88 Aar Udgaarden, Kjellestad 520
4 15/2 23/2 Uægte hjemmedøbte Barn Anders Sørensen 8 Dager Sødholt 520
5 20/2 21/2 Uægte hjemmedøbte Barn Ole August Torgersen 5 Dager Gjerstad Eiet 520
6 22/3 31/3 Anders Johansen Vennelund 66 Aar Omborsnæs (Sverige) 520
7 23/4 5/5 Gmd. Nils Peter Johansen 59 Aar Houkedal (Kragerøe) 520
8 5/5 12/5 Barnet Hans Christian Andersen 2 Aar Bamble Eiet 520
9 30/4 8/5 Stian Thorsens Barn Lars 1 Aar Moe Eiet 520
10 16/6 23/6 Inderst Ole Andersen 26 Aar Asdal Eiet 520
11 25/6 29/6 Ole Tellefsens Barn Tellef 5 Uger Tveten østre Eiet 520
12 29/6 4/7 Barnet Thor Stiansen 1 Aar Moe Eiet 520
13 18/7 22/7 Enkemand Amund Nilsen 66 Aar Fossing, f. ibid. 520
14 2/12 9/12 Barnet Thor Evensen 1 Mnd. Rogn nordre 520
15 16/12 25/12 Barnet Knud Kittilsen 1½ Aar Sødholt Eiet 520
  1844
  Døde Kvindekjøn
1 30/12-43 8/1 Enke Martha Jacobsdtr. 88 Aar Stokke vestre 521
2 31/12-43 9/1 Kone Christine Christensdtr. 62 Omborsnæs 521
3 1/1 14/1 Ole Torjussens barn Anne Kirstine ¼ Rørholt 521
4 17/1 2571 Ole Jensens barn Anne Karine, hjemmedøbt 8 Uger Skougen vestre 521
5 23/1 1/2 Erik Isaksens hjemmedøbte barn Aase Maria 11 Dager Traag 521
6 20/1 4/2 Enke Boel Bæruldsdtr. 72 Nysteen E. 521
7 23/2 2/3 Barn Anne Marine Halvorsdtr. 9 Glittum vestre 521
8 3/3 14/3 Kone Maren Kirstine Hansdtr. 78 Kjønøen 521
9 14/3 24/3 Kone Liv Jensdtr. 50 Moe Eiet 521
10 21/3 28/3 Enke Anne Amundsdtr. 66 Bakke 521
11 15/4 5/5 Pigen Margrethe Olsdtr. Skougens
uægte hjemmedøbte Barn Andrea Andersdtr.
3 Dager Skougen øvre Eiet 521
12 30/5 6/6 Konen Dorthe Thorsdtr. 55 Aabye 521
13 6/6 13/6 Barnet Ingeborg Maria Andersdtr. 8 Bamble Eiet 521
14 27/6 30/6 Konen Maren Hansdtr. 29 Bamble Eiet 521
15 25/6 2/7 Konen Ingeborg Lorentzdtr. 64 Skougen v. Eiet 521
16 28/10 10/7 Barnet Karen Kirstine Hansdtr. 10 Høens Eiet 521
17 13/11 20/11 Barnet Maren Dorothea Hansdtr. 2 Nenseth 521
18 24/11 20/12 Enke Christine Hansdtr. 62 Aar Melbye 521
  1845
  Døde Mandkjøn
1 26/12-44 1/1 Hans Amundsens hjemmedøbte Barn Jacob 6 Dage Skougen v. 522
2 24/12-44 2/1 Daniel Aasoldsen 63 Aar Kjørestad østre 522
3 6/1 12/1 Fattiglem Ole Svendsen 63 Aar Gjømle Eiet 522
4 9/1 16/1 Huusmand Hans Larsen 52 Aar Eegs Eiet, Seufde Prgj. 522
5 25/1 3/2 Gaardmand Torger Pedersen 50 Aar Krabberød, Drangedal 522
6 7/2 14/2 Gaardmand Lars Madsen 52 Aar Kjær 522
7 11/2 18/2 Huusmand Ole Torkildsen 81 Aar Sandvigen. Seufde 522
8 15/2 23/2 Barnet Svend Gundersen 2 ?? Grimsrød 522
9 28/2 8/3 Huusmand Halvor Pedersen 83 Aar Rogns Eiet, Gjerestad Prgj. 522
10 6/4 12/4 Inderst Jacob Amundsen 51 Aar Rakkestad, Brevig vestre 522
11 4/4 13/4 Huusmand Anders Larsen 60 Aar Bergs Eiet, Herre 522
12 19/4 25/4 Kirkesanger Gunuldsens barn Andreas ½ Aar Rugtvedt 522
13 3/5 11/5 Barnet Anders Bæruldsen 10½ Aar Valsrød, født der 522
14 5/5 11/5 Inderst Jens Knudsen 68 Aar Valle Eiet, Holden 522
15 10/5 18/5 Barnet Peder Marcus Gundersen ½ Aar Rosland, født der 522
16 15/7 21/7 Gaardmand Claus Nilsen 84 Aar Kjønøen 522
17 16/8 23/8 Gaardmand Anders Sørensen 51 Aar Valle, født der 522
18 3/9 10/9 Gaardmand Hans Finboesen 66 Aar Tveten vestre, f. i Sannikedal 522
19 7/9 13/9 Inderst Lars Olsen 94 Aar Rørholt Eiet, f. i Hvidesøe 522
20 17/9 24/9 Huusmand Knud Olsen 43 Aar Rørholt, f. samme sted 522
21 7/10 12/10 Barnet Gunder Kittilsen 3 Dager Rørholt Eiet 522
22 10/10 18/10 Huusmand Jacob Hansen 60 Aar Tveten østre Eiet, f. Lillebrekke 522
23 13/10 20/10 Barnet Andreas Nilsen 11 Aar Toner 522
24 23/10 2/11 Fattiglem Ole Olsen 84 Aar Hafredal Eiet, f. xxx Sogn 522
25 29/11 6/12 Leilænding Amund Thorsen 81 Aar Dahl, f. paa Høen 524
  1845
  Døde Kvindekjøn
1 13/1 21/1 Enke Anne Andersdtr. 88 Aar Sortedal 523
2 22/3 30/3 Enke, Fattiglem Ida Christensdtr. 61 Aar Gjerstad Eiet 523
3 3/3 13/4 Barnet Inger Mathea Nilsdtr. 3½ Aar Gjerstad Eiet 523
4 9/4 17/4 Høker Johnsens Kone Maria Franciska Hansdtr. 34 Aar Stathelle 523
5 10/4 18/4 Enken Kirsti Maria Larsdtr. 61 Aar Skougen øvre 523
6 24/5 8/6 Konen Birgithe Knudsdtr. 76 Aar Eegs Eiet 523
7 8/6 15/6 Barnet Marthe Andrea Torgrimsdtr. 9 Aar Brekke Eiet 523
8 24/6 28/6 Pigen Karen Maria Christophersdtr. 67 Aar Stokke østre 523
9 26/6 29/6 Barnet Maren Fredrike Thygesdtr. 3½ Aar Midgaard Eiet 523
10 13/8 7/8 Pigen Marthe Kirstine Christensdtr. 17 Aar Stathelle 523
11 21/8 29/8 Barnet Marthe Margrethe Hansdtr. 1 Aar Skougen øvre Eiet 523
12 20/9 27/9 Konen Elen Maria Jacobsdtr. 47 Aar Lille Vingrei 523
13 26/9 12/10 Lægdslem Berthe Christensdtr. 80 Aar Tveten Eiet 523
14 1/10 12/10 Lægdslem Inger Cathrine Knudsdtr. 62 Aar Asdal 523
15 28/9 12/10 Konen Gjøran Thorbjørnsdtr. 76 Aar Moe Eiet 523
16 18/10 27/10 Konen Maren Torine Hansdtr. 40 Aar Brevig østre 523
17 31/10 7/11 Enken Gunvor Madsdtr. 50 Aar Kjønøen 523
18 11/11 23/11 Fattiglem Mette Haagensdtr. 84 Aar Rørholt Eiet 523
19 28/11 6/12 Enken Ingeborg Olsdtr. 76 Aar Rørholt Eiet 523
20 20/12 28/12 Barnet Anne Maria Andersdtr. 2 Dage Rosland Eiet 523
  1846
  Døde Mandkjøn
1 26/12-45 3/1 Leilænding Claus Knudsen 57 Aar Trosbye, f. paa Kjørestad v. 524
2 28/12-45 3/1 Ungk. Thjøstol Hansen 25 Aar Tveten vestre, f. ibid. 524
3 31/12-45 7/1 Barnet Hans Christian Brynnildsen 1 Aar Bergsland, f. ibid. 524
4 4/1 11/1 Enkemand Tønnes Jensen 52 Aar Toner, f. i Søgne Sogn 524
5 13/1 18/1 Ole Thorsens hjemmedøbte barn Thor 6 Uger Bamble, f. ibid. 524
6 20/1 1/2 Gunder Sørensens hjemmedøbte barn Søren 4 Dager Garstad 524
7 23/1 8/2 Gaardmand Isak Torjussen 42 Aar Bamble, f. Dørdal 524
8 26/1 8/2 Dennes hjemmedøbte barn Isak 3 Dager Bamble 524
9 24/2 1/3 Torbjørn Olsens hjemmedøbte barn Torbjørn 14 Dager Rørholt Eiet 524
10 23/2 2/3 Huusmand Albret Hansen 70 Aar Rogns S. Eiet, f. Bamble 524
11 9/3 15/3 Kittil Thorsens hjemmedøbte barn Henrik 10 Dager Rørholt S. 524
12 4/3 15/3 Barnet Gunder Høljesen ¾ Aar Vingrei E. 524
13 16/3 22/3 Lægdslem Christopher Nilsen 80 Aar Hafredal, f. Kaholmen 524
14 24/3 5/4 Hmd. Erik Hansen 66 Aar Moe Eiet, f. Blegelie E. 524
15 17/4 23/4 Barnet Erik Annæus Pedersen 10½ Aar Eegs Eiet, f. ibid. 524
16 18/4 3/5 Barnet Isak Hansen ¾ Aar Rogn midtre, f. ibid. 524
17 17/5 24/5 Huusmand Søren Christensen 57 Aar Asdal Eiet, f. Melum Sogn 524
18 19/5 26/5 Gaardmand Anders Hansen 71 Aar Findal, f. ibid. 524
19 22/5 31/5 Huusmand Halvor Hansen 57 Aar Riis Eiet, f. Seufde 524
20 21/6 28/6 Inderst Gunder Olsen 72 Aar Rugtvedt Eidet. f. ibid. 524
21 2/7 8/7 Huusmand Lars Olsen 78 Aar Skougen øvre, f. ibid. 524
22 16/7 22/7 Barnet Niels Olaus Hansen ½ Aar Gjerestad Eiet, f. der 524
23 3/8 11/8 Ungk. Alf Alfsen 22 Aar Hafredal. født der 524
24 4/8 9/8 Barnet Erik Jørgen Gundersen 3¼ Aar Moe Eiet. f. ibidem 526
25 9/9 20/9 Barnet Niels Kittelsen 2½ Aar Sortedal nedre Eiet 526
26 6/10 18/10 Lægdslem Even Gundersen 73 Aar Høen, f. i Drangedal 526
27 8/11 16/11 Enkemand Henrik Claussen 73 Aar Gjømble, f. i Sannikedal 526
28 14/11 23/11 Gaardmand Lars Johnsen 53 Aar Nuestad, f. paa Sødholt 526
29 23/11 29/11 Barnet Niels Severin Danielsen 3 Dager Lille Brekke 526
30 20/11 29/11 Barnet Niels Thorsen 2 Aar Birkeset, f. ibidem 526
31 14/12 25/12 Ungk. Anund Olsen 19 Aar Svindland, f. ibidem 526
  1846
  Døde Kvindekjøn
1 21/1 1/2 Enke Karen Kirstine Isaksdtr. 41 Aar Esse 525
2 16/1 1/2 Enke, Fattiglem af Kragerøe Ingeborg Clemetsdtr. 80 Aar Trosbye Eiet. 525
3 31/1 8/2 Enken Anne M. Knudsdtr. 74 Aar Linnestrand 525
4 4/3 15/3 Kone Anne Marie Halvorsdtr. 33 Aar Nenseth E. 525
5 3/3 9/4 Kone Johanne Jørgensdtr. 50 Aar Hafredal Eiet. 525
6 31/3 9/4 Enke Sara Amundsdtr. 83 Aar Holtet 525
7 26/4 2/5 Kone Anne Maria Sørensdtr. 36 Aar Eeg 525
8 3/5 21/5 Enke Anne Maria Olsdtr. 48 Aar Asdal Eiet. 525
9 12/5 21/5 Enke Aase Maria Simonsdtr. 78 Aar Grasmyr 525
10 7/5 21/5 Enke Martha Jonasdtr. 64 Aar Houkedal 525
11 25/5 31/5 Enke Valborg Jensdtr. 70 Aar Rogns E. (Skaatøe) 525
12 27/5 7/6 Kone Anne Hansdtr. 78 Aar Rørholt (Storøe) 525
13 12/6 19/6 Barnet Petrea Elise Andersdtr. 1 Aar Tangvald 525
14 17/6 26/6 Kone Martha Danielsdtr. 66 Aar Stathelle 525
15 26/6 2/7 Pigen Gunhild Sophie Thorsdtr. 41 Aar Stathelle 525
16 1/7 9/7 Kone Ingeborg Gunsteensdtr. 50 Aar Skougen v. Eiet. 525
17 8/7 14/7 Enke Inger Ingebretsdtr. 53 Aar Steen 525
18 14/8 21/8 Kone Ingeborg Sørensdtr. 79 Aar Sillien 525
19 4/9 13/9 Enke Anne Marie Jensdtr. 75 Aar Nyesteen 525
20 24/10 8/11 Enke Aase Maria Olsdtr. 29 Aar Asdal Eiet 525
21 23/11 30/11 Kone Oline Olsdtr. 58 Aar Eegs Eiet 525
22 4/12 13/12 Føderaadskone Aase Maria Thorsdtr. 78 Aar Brevig østre 525
  1847
  Døde Mandkjøn
1 22/12-46 17/1 Huusmand Torger Olsen 70 Aar Moe Eiet, f. i Drangedal 526
2 8/1 17/1 Gaardmand John Brynnildsen 67 Aar Brevig østre, f. i Tørrisdal 526
3 13/1 18/1 Kirkesanger Amund Gunnuldsens Søn Christian ¾ Aar Rugtveit, f. ibidem 526
4 3/2 14/2 Gaardmand Isak Pedersen 64 Aar Haukedal, f. paa Kjørestad 526
5 25/1 14/2 H. Lars Larsens hjemmedøbte barn Isak 7 Dager Hofsteen 526
6 6/2 14/2 Barnet Hans Tollefsen 12 Aar Sortebogen. f. ibidem 526
7 25/1 14/2 Ungk. Niels Evensen 19 Aar Aabye. f. ibid. 526
8 27/1 14/2 Huusmand Peder Sørensen 73 Aar Moe Eiet 526
9 17/2 7/3 Barnet Even Tellefsen 2 Aar Asdal, f. ibidem 526
10 29/3 7/4 Gaardmand Alf Hansen 75½ Aar Kier, f. paa Vissestad 526
11 29/3 11/4 Barnet Niels Isaksen 12½ Aar Bamble, f. ibidem 526
12 5/4 11/4 Dreng Gunder Haraldsen 15 Aar Hafredal, f. ibidem 526
13 5/4 13/4 Barnet Niels Eriksen 1½ Aar Glittum. f. der 526
14 19/4 2/5 Sømand Isak Anundsen Grønli 51 Aar Stathelle, f. paa Flaaten 526
15 20/4 2/5 Barnet Ole Andersen ¾ Aar Rørholt søndre, f. ibidem 526
16 31/4 9/5 Gaardmand Christen Thronsen 77 Aar Fæseth, f. paa Rønholt 526
17 7/5 19/5 Ukonfirmert Dreng Niels Nielsen 18 Aar Rørholt nordre, f. ibidem 526
18 12/5 27/5 Inderst Peder Hansen 28 Aar Rosland, f. ibidem 526
19 9/5 24/5 Barnet Jens Nielsen 2½ Aar Feseth, f. der 528
20 20/5 27/5 Gaardmand Hans Pedersen 65 Aar Braaten (Rosland), f. paa Rønholt 528
21 20/5 27/5 Huusmand Brynnild Andersen 61 Aar Grasmyr Eiet 528
22 19/5 31/5 Hjemmedøbt Barn Hans Christian Andersen 6 Uger Skougen vestre 528
23 9/5 15/5 Gaardmand Lars Hansen 59 Aar Burvald, f. paa Tveiten østre 528
24 29/6 5/7 Gaardmand Elling Clausen 71 Aar Rønholt, f. Farsjøe 528
25 9/8 14/8 Sømand Tellef Anundsen 77½ Aar Brevig østre 528
26 15/8 22/8 Gaardmand Lars Kjeldsen 42 Aar Linne, f. der 528
27 13/8 29/8 Gunder Sørensens hjemmedøbte barn Søren 15 Dager Sorteboven 528
28 19/8 29/8 Inderst Nils Hansen 45 Aar Findal, f. i Solum 528
29 24/8 31/8 Gmd. Hans Jacob Sørensen 45½ Aar Rogn, f. i Eidanger 528
30 11/9 19/9 Barnet Isak Eriksen 2½ Aar Asdal øvre, f. der 528
31 13/9 20/9 Huusmand Nils Larsen 53 Aar Skougen vestre Eidet, f. Nysteen 528
32 13/9 20/9 Inderst Anders Christian Eriksen 26 Aar Omborsnæs, f. der 528
33 4/10 10/10 Hmd. Nils Kittilsen 53 Aar Høen Eiet, f. i Tørrisdal 528
34 7/10 15/10 Dreng Lars Jensen 22 Aar Rørholt E., f. Moe Eiet 528
35 30/10 14/11 Hmd. Ole Christian Tellefsen 36 Aar Herums Eiet, f. Fredriksværn 528
36 28/11 6/12 Gaardmand Hans Amundsen 71 Aar Vinje, f. ibid. 528
37 1/12 8/12 Hmd. Thor Larsen 68 Aar Eegs Eiet, f. Brekke Eiet 528
38 3/12 10/12 Roerskarl Johannes Olsen 70 Aar Stathelle, f. paa Toten 528
39 1/12 12/12 Barnet Lars Olsen 7 Aar Sorteboven, f. ibid. 528
40 4/12 12/12 Barnet Anders Nilsen 8½ Aar Bamble, f. iibid. 528
41 14/12 25/12 Fatiglem Thor Nilsen 60 Aar Sortedal Eiet, f. Herre 530
  1847
  Døde Kvindekjøn
1 19/12-46 1/1 Enken Kristine Hansdtr. 66 Aar Bergsland 527
2 28/12-46 1/1 Barnet Maren Andrea Nielsdtr. 6 Aar Kjønøen 527
3 28/12-46 11/1 Barnet Karen Kirstine Nielsdtr. 4½ Aar Udgaards eie 527
4 1/1 12/1 Enken Anne Abrahamsdtr. 90 Aar Asdal eie 527
5 4/1 12/1 Barnet Lena Hansdtr. 6 Timer Klep 527
6 7/1 17/1 Barnet Maren Halvorsdtr. 4¾ Aar Krabberødstrand 527
7 18/1 31/1 Ingeborg Marie Aasoldsdtr. 5 Aar Kjørestad E. 527
8 16/1 31/1 Gunhild Marie Eriksdtr. 25 Aar Valle 527
9 20/1 31/1 Kirstine Marie Knudsdtr. ½ Aar Bamble E. 527
10 30/1 14/2 Kone Anne Kirstine Tallaksdtr. 59 Aar Høens Eie 527
11 29/1 14/2 Barnet Inger Laurine Christophersdtr. 1¾ Aar Stokke østre 527
12 15/1 14/2 Barnet Marthe Kirstine Nielsdtr. 1½ Aar Bamble E. 527
13 27/1 14/2 Barnet Johanne Marie Thorsdtr. 1½ Aar Moe Eie 527
14 12/2 21/2 Barnet Kirsten Karine Johnsdtr. 1¾ Aar Herum 527
15 10/2 21/2 Barnet Karen Helene Petersdtr.
(født i Bamble, døbt i Solum.
Forældre omreisende Peder Olsen Alting og Anne Olsdtr.)
3¾ Aar Aasland 527
16 20/2 7/3 Barnet Kirsten Marie Olsdtr. ½ Aar Skougstad 527
17 2/3 10/3 Enken Jøran Larsdtr. 62 Aar Sødholt 527
18 8/3 16/3 Pigen Alau Knudsdtr. 19 Aar Grobstok 527
19 13/3 16/3 Barnet Emilie Olsdtr. Arøe 4 Uger Stathelle 527
20 17/3 23/3 Barnet Karen Julette Gundersdtr. ¾ Aar Gjerstad Kaasa 527
21 18/3 28/3 Fattiglem Torberg Halvorsdtr. 70 Aar Krabberød 529
22 11/3 28/3 Barnet Anne Gurine Olsdtr. 1 Aar Rørholteiet 529
23 2/4 11/4 Gift Kone Sønnau Gundersdtr. 52 Aar Hafredal 529
24 3/4 11/4 Gift Kone Anne Margethe Christensdtr. Baker 64½ Aar Stathelle 529
25 29/3 11/4 Barnet Anne Marie Andersdtr. ¾ Aar Præstegaarden 529
26 3/4 11/4 Barnet Dina Johanne Johannesdtr. ½ Aar Thveiten vestre 529
27 26/4 9/5 Almisselem Pigen Berthe Jakobsdtr. 36 Aar Vissestad 529
28 2/5 9/5 Enken Berthe Sophie Jensdtr. 74 Aar Stathelle 529
29 5/5 13/5 Barnet Jørgine Marie Christensdtr. 5 Uger Nysteen 529
30 15/5 24/5 Søren Simonsens barn Kirsten Marie 3 Uger Hafreager 529
31 27/5 9/6 Kone Ragnhild Levorstr. 44 Aar Rørholt 529
32 1/6 9/6 Enken Bergitte Knudsdtr. 53 Aar Grasmyreidet 529
33 11/6 20/6 Enken Anne Olsdtr. 77 Aar Eegsrødningen 529
34 13/6 20/6 Barnet Aslau Knudsdtr. 7 Aar Rørholteiet 529
35 7/6 13/6 Barnet Oline Marie 4½ Aar Valle Eiet 529
36 11/7 15/7 Enken Martha Jacobsdtr. Brønsted 80½ Aar Brevig østre 529
37 477 18/7 Barnet Inger Karine Isaksdtr. 2½ Aar Stathelle 529
38 7/7 18/7 Barnet Karen Kirstine Gundersdtr. 7 Aar Slottenes Eiet 529
39 16/9 20/9 Konen Anne Abrahamsdtr. 57 Aar Skougen v. Eiet 529
40 21/9 27/9 Barnet Anne Olette Corneliusdtr. ¼ Aar Gjømle Eiet 529
41 9/10 17/10 Fattiglem Karen Jensdtr. 67 Aar Gjerstad Eiet 529
42 7/10 14/10 Kone Anne Andersdtr. 38 Aar Bamble Eiet 529
43 7/10 13/10 Pigen Ragnild Carlsdtr. 34 Aar Nenseth 529
44 21/10 30/10 Enken Aase Mortensdtr. 80 Aar Tveten vestre 529
45 24/10 29/10 Enken Else Abrahamsdtr. 78 Aar Tveten østre 529
46 24/10 31/10 Uægte barn Maren Kirstine Andersdtr. 3½ Aar Skougen østre 529
47 26/10 31/10 Pigen Helge Findboesdtr. 80 Aar Fostvedt 529
48 26/10 3/11 Enken Anne Isaksdtr. 72½ Aar Eeg 529
49 22/11 5/12 Barnet Karen Vraalsdtr. 6 Aar Rønholt 529
50 23/11 5/12 Barnet Ingeborg J. Thorsdtr. 1¼ Aar Skougen v. Eiet 529
51 30/11 5/12 Fattiglem Karen M. Andersdtr. 60 Aar Bergs Eiet 529
52 4/12 12/12 Barnet Olette Mathea Olsdtr. 3 Aar Sorteboven 531
52 19/12 25/12 Fatiglem Anneken Johnsdtr. 88 Aar Sortedal Eiet 531
  1848
  Døde Mandkjøn
1 9/12-47 17/12-47 Fattiglem Nils Jacobsen 87 Aar Nenseth Eiet 530
2 28/1 6/2 Barnet Gunder Christensen ½ Aar Birkeseth 530
3 6/2 13/2 Barnet Elias Thorstensen 9 Aar Herre, f. ibid. 530
4 8/2 16/2 Gaardmand Nils Hansen 68½ Aar Vissestad, f. ibid. 530
5 13/3 19/3 Barnet Hans Jørgen Hansen 31/8-44 Herre 530
6 15/3 22/3 Barnet Hans Isaksen ½ Aar Birkeseth, f. ibid. 530
7 24/3 2/4 Barnet William Houlder ¼ Aar Herre, f. ibid. 530
8 28/3 6/4 Barnet Anund Hansen 1 Aar Blegelie, f. ibid. 530
9 3/4 6/4 Barnet Eilert Hansen 4 Aar Blegelie, f. ibid. 530
10 19/4 30/4 Barnet Anders Jacobsen 3½ Aar Tinderholm f. ibid. 530
11 25/4 30/4 Barnet Amund Olsen (hjemmedøbt) 6 Uger Fossing, f. ibid. 530
12 27/4 3/5 Barnet Halvor Christophersen 1 Aar Stokke østre, f. ibid. 530
13 27/4 5/5 Føderaadsmand Lars Andersen 84 Aar Sortedal, f. ibid. 530
14 26/4 3/5 Fattiglem Peder Nilsen 82 Aar Blegelie, f. Kragerøe 530
15 2/5 7/5 Barnet Hans Frederik Nilsen 8 Dager Herre, f. ibid. 530
16 4/5 10/5 Strandsidder Thyge Frederiksen 35 Aar Midgaard E., f. Stathelle 530
17 4/5 11/5 Barnet Hans Jacobsen 2½ Aar Herum E., f. ibid. 530
18 5/6 12/6 Huusmand Rollef Nilsen 45 Aar Eegs Eiet, f. Seufde 530
19 29/6 8/7 Flaademand Anders Eriksen 55 Aar Herre, f. ibid. 530
20 7/7 13/7 Huusmand Gunder Jørgensen 78 Aar Bergsland, f. i Tørrisdal 530
21 23/7 30/7 Barnet Even Torjussen 3 Aar Braaten, f. ibid Dørdal 532
22 3/9 10/9 Barnet Jørgen Marcussen 7 Dager Brevig østre 532
23 9/9 17/9 Barnet Carl Hansen 3½ Aar Høen Eiet, f. ibid. 532
24 28/9 6/10 Føderaadsmand Peder Jensen 85 Aar Storøe, f. i Drangedal 532
25 17/9 25/9 Barnet Carl Andreas Andersen 3 Aar Omborsnæs 532
26 24/10 29/10 Barnet Christian Olsen Hoxmark ¼ Aar Stathelle, f. ibid. 532
27 3/11 12/11 Barnet Thron Thronsen (uægte) ½ Aar Stathelle, f. ibid. 532
28 10/11 19/11 Barnet Zacharias Olsen 13 Aar Rugtvedt E., f. ibid. 532
29 14/11 19/11 xxx xxxmager Antoni Andreas Hansen 59 Aar Grasmyr,
hjemmehørende i Gjerpen
532
30 23/11 1/12 Fattiglem Søren Hansen 64 Aar Rørholt, f. ibid. 532
31 29/11 8/12 Ungk. Knud Thorsen 28½ Aar Herre, f. ibid. 532
32 2/12 9/12 Gaardmand Ole Pedersen 63 Aar Eeg, f. i Seufde 532
33 20/12 28/12 Inderst Claus Jørgensen 42 Aar Herum. f. i Drangedal 532
  1848
  Døde Kvindekjøn
1 26/12-47 3/1 Kone Anne Maria Andersdtr. 47½ Aar Rørholt Eiet 531
2 10/1 14/1 Enke Anne Margrethe Larsdtr. 94 Aar Herre 531
3 22/1 30/1 Barnet Hanne Laurine Larsdtr. 1 Aar Burvold 531
4 24/1 6/2 Barnet Berthe Mathea Haraldsdtr. 9 Aar Grasmyhr 531
5 1/2 9/2 Barnet Magdalena Simonsdtr. 8 Aar Vingrei 531
6 7/2 13/2 Barnet Johanne Mathea Henriksdtr. 10 Aar Herre 531
7 8/2 16/2 Kone Kirsti Ellingsdtr. 70 Aar Finmark 531
8 10/2 16/2 Fattiglem Inger Margrethe Nicolaisdtr. 72 Aar Omborsnæs 531
9 15/2 20/2 Barnet Ingeborg Karine Nilsdtr. 3½ Aar Gjerstad Eiet 531
10 22/2 27/2 Fattiglem Margrethe Anfindsdtr. 62 Aar Krabrød 531
11 5/3 18/3 Enke Berthe Jensdtr. 88 Aar Rørholt Eiet 531
12 8/3 19/3 Barnet Maria Elisa Hansdtr. 1½ Aar Herre 531
13 11/3 19/3 Barnet Jensine Maria Hansdtr. 5½ Aar Herre 531
14 26/4 7/5 Barnet Lovise Margrethe Halvorsdtr. 2½ Aar Herre 531
15 12/5 19/5 Kone Gunhild Maria Nilsdtr. 67 Aar Nustad Eiet 531
16 7/5 14/5 Uægte barn Wilhelmine Marie Jacobsdtr. 3½ Aar Bergs Eiet 531
17 20/5 28/5 Barnet Maren Isine Anundsdtr. 1¼ Aar Houkedal 531
18 26/5 3/6 Barnet Anne Karine Larsdtr. ½ Aar Glittum 531
19 - 23/6 Fattiglem Elen Maria Jacobsdtr. 70 Aar Stathelle 531
20 20/6 25/6 Enke Malene Johansdtr. 64 Aar Houkedal 531
21 3/7 8/7 Pige Ingeborg Maria Nilsdtr. 30 Aar Aabye 531
22 23/7 31/7 Enke Gunhild Evensdtr. 83 Aar Tveten paa Strand 533
23 28/7 6/8 Barnet Maria Sophie Isaksdtr. 5½ Aar Bamble 533
24 10/9 17/9 Barnet Maren Kirstine Hansdtr. 6½ Aar Høens Eiet 533
25 13/9 20/9 Kone Karen Gundersdtr. 47 Aar Moe Eiet 533
26 25/9 2/10 Barnet Tobine Kirstine Tollefsdtr. 1 Aar Asdal 533
27 17/10 22/10 Barnet Olava Kirstine Olsdtr. Hoxmark 3 Aar Stathelle 533
28 21/10 29/10 Enke Ingeborg Halvorsdtr. 69 Aar Stathelle 533
29 10/11 17/11 Kone Asber Eilerrtsdtr. 33 Aar Moe 533
30 19/11 26/11 Barnet Aaste Maria Olsdtr. 3½ Aar Vingrei 533
31 21/11 28/11 Barnet Johanne Margrethe Larsdtr. (hjemmedøbt) 14 Dager Fæseth 533
32 29/11 3/12 Barnet Randine Olava Brynnildsdtr. 9 Aar Brevig østre 533
33 4/12 10/12 Fattiglem Else Madsdtr. 76 Aar Sortedal Eiet 533
34 10/12 24/12 Pige Martha Andersdtr. 30 Aar Sortedal Eiet 533
35 11/12 17/12 Enke Ingeborg Johnsdtr. Eeg 83 Aar Stathelle 533
36 24/12 29/12 Barnet Caroline Vauvert ¼ Aar Stathelle 533
  1849
  Døde Mandkjøn
1 29/12-48 7/1 Barnet Ole Rasmussen 4 Aar Haukedal 532
2 8/1 21/1 Dreng Ole Christensen 12½ Aar Trosbye Eiet, f. Seufde 532
3 12/1 21/1 Fattiglem Hans Svendsen 80 Aar Bamble Eiet 532
4 1571 21/1 Huusmandsbarn Simon Abrahamsen 8 Dager Høen 532
5 25/1 1/2 Barnet Gunder Nilsen 3 Aar Rørholt Eiet 532
6 11/2 18/2 Fattiglem Thor Svendsen 57 Aar Nenseth Eiet, f. ibidem 532
7 14/2 21/2 Barnet Nicolai Jensenius Paus 2 Aar Stathelle, f. ibid. 534
8 14/2 23/2 Saugmester Ole Gundersen 55 Aar Herre, f. ibid. 534
9 19/2 24/2 Gaardmand Marcus Kjeldsen 38 Aar Brevig østre, f. ibid. 534
10 26/2 3/3 Føderaadsmand Aage Olsen 85 Aar Bredsand, f. ibid. 534
11 25/2 4/3 Uægte barn Ole Pedersen 5½ Aar Bergs Eiet, f. Klep Eiet 534
12 22/2 4/3 Barnet Nils Halvorsen 3¼ Aar Gjerstad Eiet, f. ibid. 534
13 25/3 1/4 Fattiglem Thor Andersen 78 Aar Omborsnæs, f. Vingrei 534
14 5/4 12/4 Sømand Nils Hansen 79 Aar Stathelle, f. ibid. 534
15 15/4 21/4 Barnet Ole Jensen 3 Aar Rørholt, f. ibid. 534
16 - 27/4 Halvor Erichsen 56 Aar Herre, f. der 534
17 23/4 29/4 Halvor Haraldsens hjemmedøbte Barn Harald 14 Dager Midgaard Eiet, f. der 534
18 8/5 17/5 Barnet Lars Johan Hansen 1¾ Aar Nuestad Eiet, f. der 534
19 18/5 25/5 Barnet Arne Larsen 1 Aar Hafredal, f. ibid. 534
20 19/5 25/5 Barnet Jacob Johnsen ½ Aar Kjønøen, f. der 534
21 28/5 2/6 Ungk. Isak Evensen 24½ Aar Braatten ved Dørredal, f. der 534
22 28/5 4/6 Barnet Lars Gundersen 8 Uger Garstad, f. der 534
23 4/6 9/6 Enkemand og Gaardmand Christen Claussen 69½ Aar Hafsund, f. der 534
24 5/6 13/6 Uægte barn Erik Eriksen 3 Uger Moe Eiet, f. der 534
25 11/6 18/6 Barnet Halvor Tallaksen 5½ Aar Sortedals Eiet, f. paa Asdal 534
26 26/6 9/7 Ungk. Anders Sivertsen 36 Aar Asdal Eiet, f. der 534
27 9/7 15/7 Uægte barn Jens Nielsen 2 Uger Dahl, f. der 534
28 17/7 22/7 Hjemmedøbt barn Peder Tronsen 11 Dager Asdal 534
29 29/7 2/8 Styrmand Hans Nielsen 35½ Aar Stathelle, f. der 534
30 23/7 4/8 Barnet Hans Amundsen 2 Aar Aaby Nedre, f. der 534
31 11/8 16/8 Barnet Carl Gustav Olsen 1⅓ Aar Herre, født der 536
32 19/8 25/8 Fattiglem Tollef Gundersen 90½ Aar Herre, født der 536
33 5/9 11/9 Huusmand og Enkemand Niels Rollefsen 82 Aar Eegs Eiet, f. i Seufde 536
34 13/9 19/9 Gaardmand Jørgen Hansen 66½ Aar Gjømble, født der 536
35 7/10 14/10 Huusmand Tellef Larsen 64 Aar Moe Eiet, f. i Drangedal 536
36 23/10 31/10 Huusmand, Fattiglem Jacob Kittilsen 55 Aar Hafreager Eiet, f. i Mælum 536
37 26/10 3/11 Huusmand Ole Abrahamsen 82½ Aar Bjerkeseth Eiet, f. paa Høen 536
38 2/11 Begr. i
Solum
Føderaadsmand Thor Larsen 87 Aar Sillian 536
39 18/11 25/11 Barnet Peder Thorsen 2½ Aar Høen, født der 536
40 2/12 9/12 Barnet Hans Jørgen Jørgensen 2¼ Aar Vaags-Eiet, født der 536
  1849
  Døde Kvindekjøn
1 6/1 13/1 Kone Maren Isaksdtr. 46 Aar Sortebogen 533
2 7/1 21/1 Barnet Inger Andrea Christensdtr. 2¼ Aar Asdal Eiet 533
3 16/1 21/1 Barnet Gurine Olava Hansdtr. 3½ Aar Midgaard Eiet 533
4 17/1 28/2 Pige Berthe Maria Nilsdtr. 16 Aar Eegs Eiet 533
5 25/1 11/2 Barnet Ingeborg Andrea Isaksdtr. 1 Aar Findal 533
6 4/3 11/3 Kone Berthe Halvorsdtr. 61 Aar Omborsnæs 533
7 25/3 2/4 Enke Thora Olsdtr. 53 Aar Fjelestad 535
8 31/3 6/4 Barnet Karen Elise Ellefsdtr. 3½ Aar Stathelle 535
9 18/3 22/4 Enke Marthe Larsdtr. 72 Aar Stathelle 535
10 20/4 27/4 Enke Boel Abrahamsdtr. 71 Aar Schougen øvre Eiet 535
11 25/4 29/4 Kone Helvig Pedersdtr. 69 Aar Brevig vestre 535
12 6/5 12/5 Barnet Elen Elise Abrahamsdtr. ½ Aar Fjellestad 535
13 11/5 17/5 Barnet Anne Maria Hansdtr. 5 Aar Busterød 535
14 13/5 20/5 Barnet Karen Maria Olsdtr. 1½ Aar Herums-Eiet 535
15 16/5 20/5 Barnet Mariane Johansdtr. ½ Aar Herre (xxx) 535
16 2/6 7/6 Kone Sigrid Marie Ellefsdtr. 41 Aar Grobstok 535
17 24/5 31/5 Enke Ingeborg Halvorsdtr. 76 Aar Smørvig 535
18 2/7 8/7 Enke Signe Østensdtr. 54 Aar Høens-Eiet 535
19 26/7 1/8 Barnet Anne Berthea Simonsdtr. 1½ Aar Ødegaarden 535
20 5/8 9/8 Barnet Asborg Helene Pedersdtr. ¾ Aar Moe 535
21 14/9 22/9 Gaardmandskone Inger Carine Halvorsdtr. 23 Aar Aasland. 535
22 30/9 7/10 Barnet Berthe Marie Knudsdtr. ¼ Aar Hafsund 535
23 24/10 31/10 Barnet Ingeborg Kirstine Pedersdtr. 2 Aar Omborsnæs 535
24 9/11 15/11 Barnet Dorthe Sophie Thorsdtr. 3½ Aar Bjerkeseth 535
25 12/11 18/11 Hjemmedøbt barn Aase Kirstine Amundsdtr. 6 Uger Omborsnæs 535
26 9/12 18/12 Pigen Michaline Michalsdtr. 46 Aar Herre 535
27 12/12 19/12 Lægdslem Pige Berthe Cathrine Jacobsdtr. 72 Aar Berg 535
28 13/12 21/12 Barnet Helge Maria Olsdtr. ½ Aar Hartvedt 535
29 20/12 25/12 Hjemmedøbt Barn Birthe Andrea Olsdtr. 8 Dager Rørholt-Eiet 535
  1850
  Døde Mandkjøn
1 31/12-49 6/1 Gaardmand David Gulbrandsen 69 Aar Gunge 536
2 14/1 21/1 Strandsidder Lars Olsen 43 Aar Omborsnæs, f. der 536
3 24/1 1/2 Gaardmand Niels Lorentzen 72 Aar Asvald, f. i Sannidal 536
4 29/1 6/2 Ungk. Hans Jacob Hansen døbt 27/6-19 Bamble, f. Høen 536
5 21/2 3/3 Barnet Anders Bæruldsen 25/7-1848 Valsrød, f. der 536
6 13/3 20/3 Lars Aagesen, hjemmedøbt Barn Aage 25/2-1850 Fæseth 538
7 4/4 8/4 Fattiglem Niels Anundsen 77 Aar Skougen vestre, f. der 538
8 6/4 9/4 Lægdslem Bjørguf Kittilsen 97 Aar Stathelle, f. i Seufde 538
9 4/4 13/4 Barnet Ole Knudsen 25/10-1843 Dørredal-Eiet, f. Rørholt søndre 538
10 12/4 19/4 Huusmand Jacob Andersen 68 Aar Grasmyr-Eiet, f. i Solum 538
11 1974 27/4 Barnet Carl Olaus Johannessen 9/8-1849 Herre 538
12 29/4 5/5 Reier Tostensen 77 Aar Herre, f. der 538
13 19/5 26/5 Barnet Anders Amundsen 28/5-1846 Tangevald-Eiet, f. der 538
14 21/5 28/5 Enkemand Niels Clausen 75 Aar Aaby, f. i Sannikedal 538
15 22/5 30/5 Barnet Ole Svendsen 10/9-1839 Klep-Eiet, f. der 538
16 24/5 1/6 Manden Niels Nielsen 70 Aar Herre, f. paa Rafnæs 538
17 30/5 5/6 Huusmand Ole Jensen 54 Aar Klep-Eiet, f. i Tanum 538
18 6/6 10/6 Ungk. Gunder Amundsen 20/9-1818 Rugtvedt, f. paa Flaatten 538
19 6/6 17/6 Føderaadsmand Ole Larsen 78 Aar Hafredahl, f. der 538
20 20/7 25/7 Barnet Ole Thorsen 7 Aar Rørholt søndre-Eiet,
f. i Sannikedal
538
21 26/7 4/8 Strandsidder Gunder Aadnesen 55 Aar Omborsnæs, f. i Porsgrund 538
22 5/9 11/9 Fattiglem, Enkemand Tellef Eriksen Riis 88 Aar Stathelle, f. i Gjerstad Sogn 538
23 9/9 16/9 Gaardmand Isak Thorsen 70 Aar Skougen østre, f. paa Flaatten 538
24 13/9 21/9 Barnet Niels ANdreas Pettersen 6 Aar Herre, f. der 538
25 30/9 7/10 Gardmaand Ole Petter Olsen 16/1-25 Svindland, f. der 538
26 3/10-50 12/10-50 Barnet Hans Tellefsen 1¼ Aar Herre, f. der 540
27 21/10 27/10 Halvor Levsens hjemmedøbte barn Ole Petter 4 Uger Herre 540
28 12/11 19/11 Gaardmand Knud Pedersen 54 Aar Kjønøen, f. i Sannikedal 540
29 4/12 11/12 Barnet Zacharias Andersen 7 Aar Sødholt, f. der 540
30 4/12 12/12 Gaardmand Michel Nielsen 78 Aar Kjønøen, f. der 540
31 8/12 15/12 Ungk. og Fattiglem Peder Abrahamsen 76 Aar Sødholt, f. Bamble-Eiet 540
32 21/12 28/12 Barnet Christen Isaksen 20/12-48 Feseth, f. der 540
  1850
  Døde Kvindekjøn
1 26/12-49 1/1 Kone Anne Margrethe Gunuldsdtr. 56 Aar Stathelle 537
2 21/1 29/1 Føderaadsenke Karen Johnsdtr. 86 Aar Herum 537
3 25/1 2/2 Barnet Anne Marine Halvorsdtr. 3½ Aar Glittum 537
4 28/1 3/2 Fattiglem Kone Anne Marie Hansdtr. 72 Aar Stathelle 537
5 8/2 15/2 Fattiglem Kone Aaste Hellene Olsdtr. 59½ Aar Gjømble-Eiet 537
6 13/2 20/2 Kone Mette Sophie Gunnerusdtr. 43 Aar Hellestvedt 537
7 17/4 25/4 Kone Aaste Maria Olsdtr. 72 Aar Vingerei 539
8 23/4 30/4 Kone Berthe Maria Larsdtr. 76 Aar Rogn 539
9 30/4 7/5 Enke og Fattiglem Ingeborg Pedersdtr. 77 Aar Herre 539
10 19/5 26/5 Kone Karen Maria Larsdtr. 65 Aar Stathelle 539
11 22/5 26/5 Fattiglem Anne Barbro Axelsdtr. 36 Aar Herums-Eiet 539
12 25/5 1/6 Kone Ingeborg Maria Sørensdtr. 86 Aar Kjørrestad 539
13 4/6 8/6 Barnet Stina Thorsdtr. 11 Aar Vaags-Eiet 539
14 13/6 18/6 Jørgen Johnsens hjemmedøbt Barn Johanne Olette 8 Dager Brevig Østre 539
15 14/6 19/5 Fattiglem, Pige Aase Maria Anundsdtr. 56 Aar Feseth-Eiet 539
16 1477 20/7 Enke Anne Margrethe Torkildsdtr. 95 Aar Stathelle 539
17 18/7 20/7 Hjemmedøbt Barn Jensine Caroline Jensdtr. 2 Mndr. Stathelle 539
18 24/7 28/7 Pigen Anne Maria Christophersdtr. 19 Aar Linna-Eiet 539
19 28/7 1/8 Fattiglem Enke Marthe Gulliksdtr. 70 Aar Høvig 539
20 11/9 18/9 Kone Karen Mariia Jacobsdtr. 27 Aar Stathelle 539
21 11/9 19/9 Enke Anne Margrethe Olsdtr. 86 Aar Krabberød 539
22 16/9 23/9 Barnet Gunild Maria Andersdtr. 10 Aar Rørholt 539
23 30/9 5/10 Barnet Bolette Marie Jensdtr. 1½ Aar Herre 539
24 5/10 13/10 Barnet Aslaug Gurine Kittilsdtr. 2 Aar Sødtholt-Eiet 539
25 10/10 18/10 Enke Berthe Andersdtr. 83½ Aar Gjømble 539
26 15/10 19/10 Barnet Ingeborg Marie Pettersdtr. 11 Mndr. Herre 539
27 8/10 15/10 Kone Sigrid Jørgensdtr. Brønsted 52 Aar Brevig Vestre 539
28 10/10 17/10 Fattiglem, Enke Aase Christensdtr. 64½ Aar Birkeseth 539
29 29/10 3/11 Barnet Martine Nielsdtr. 5½ Aar Herre 539
30 31/10 7/11 Kone Christence Jensdtr. 77 Aar Tveten østre 541
31 4/11 9/11 Kone Johanne Margrethe Torjusdtr. 48 Aar Præstegaards-Eiet 541
32 9/11 18/11 Hjemmedøbt Barn Ingeborg Carine Larsdtr. (Tvilling) 9 Dager Skougen Vestre 541
33 13/11 18/11 Hjemmedøbt Barn Anne Maria Larsdtr. (Tvilling) 13 Dager Skougen Vestre 541
34 26/11 1/12 Barnet Anne Carine Kittilsdtr. 5½ Aar Sødtholt-Eiet 541
35 25/11 Begr. i
Porsgr.
Enke Anne Sørensdtr. 65 Aar Hellestvedt 541
36 22/12 30/12 Fattiglem Pige Ingeborg Torgrimsdtr. 79 Aar Vissestad 541
  1851
  Døde Mandkjøn
1 22/12-50 3/1 Inderst Mathias Hansen 18/10-1828 Hofsteen, f. der 540
2 7/1 12/1 Jens Pettersens hjemmedøbte barn Petter 11 Dager Herre 540
3 4/1 16/1 Barnet Ole Andreas Olsen 6½ Aar Rugtvedt-Eiet, f. der 540
4 11/1 18/1 Barnet Hans Henriksen 1¾ Aar Herre, f. der 540
5 11/1 18/1 Huusmand Aadne Nielsen 54 Aar Vissestad-Eiet, f. Birkeseth-Eiet 540
6 19/1 25/1 Uægte barn Hans Petter Johansen 17/12-1850 Bergs-Eiet, f. i Sannikedal 540
7 18/1 25/1 Gaardmand Erik Olsen 59½ Aar Hafsund, f. i Eidanger 540
8 21/1 29/1 Ungk. Ole Sørensen 18½ Aar Rogn søndre, f. der 540
9 23/1 30/1 Uægte barn Lauritz Larsen ¼ Aar Grasmyr-Eiet, f. Nustad-Eiet 540
10 24/1 1/2 Barnet Berthel Thorsen 7 Aar Vaags-Eiet, f. der 540
11 28/1 4/2 Skolelærer Johannes Halvorsen 42½ Aar Herre, f. u. Stie i Mælum 540
12 4/2 12/2 Gaardmand Jonas Isaksen 26/3-1815 Berg, og f. der 542
13 28/2 8/3 Huusmand Ole Tallaksen 74 Aar Hofsteen-Eiet, f. Herre 542
14 6/3 15/3 Flaademand, Ungk. Lars Olsen Fjeldet 45 Aar Herre, f. der 542
15 21/3 28/3 Huusmand. Fattiglem Lars Olsen 71 Aar Gjerrestad. f. Rogn 542
16 28/3 6/4 Barnet Even Østensen 13/1-1850 Huldalen i Sannikedal, Skougen vestre 542
17 26/4 2/5 Hjemmedøbt barn Jens Andreas Olsen 8 Dager Fossing, f. der 542
18 28/4 4/5 Strandsidder Ole Petter Holmgreen 58½ Aar Stathelle, f. Aaby-Eiet 542
19 6/5 14/5 Gaardmand Thor Thorsen 65 Aar Tveten vestre, f. i Drangedal 542
20 13/7 14/7 Barnet Anders Hansen 1 Mnd. Rakkestad 542
21 17/7 23/7 Ungk. Hans Andersen Busch 23/9-1830 Jerseth, f. Bamble 542
22 20/7 26/7 Gaardmand Niels Petter Ellefsen 54 Aar Thomasboe, f. Fossing 542
23 20/7 27/7 Fattiglem Thomas Torstensen 98 Aar Herre, f. paa Kongsberg 542
24 3/2 31/7 Ungk. og Gardmand Amund Simonsen 50 Aar Bagerovn, f. der 542
25 5/8 10/8 Ungk. Mikkel Gjertsen 13/2-1814 Linnerønningen 542
26 10/8 17/8 Barnet Christen Larsen 21/6-1849 Fæseth-Eiet 542
27 23/8 25/8
Ø.Porsgr.
Carl Nicolai Jacob Løvenskiold 60 Aar Herrebakken 542
28 20/9 27/9 Hjemmedøbt Barn Thor Andersen 1 Mnd. Omborsnes, f. der 542
29 3/10 11/10 Ungk. Ole Land Olsen 21/12-1835 Gjerseth, f. Herre 544
30 6/10 13/10 Gaardmand Anders Sørensen 47 Aar Bjordammen, f. Busterød 544
31 12/10 18/10 Barnet Thor Elisius Kittilsen 1½ Aar Eegs-Eiet, f. der 544
32 17/10 24/10 Barnet Erik Christian Knudsen ¼ Aar Hafsund 544
33 10/11 17/11 Gaardmand Lars Amundsen 63 Aar Roverød, f. der 544
34 14/12 21712 Gaardmand Jens Larsen 59 Aar Oleshus (Rørholt), f. i Drangedal 544
35 23/12 28/12 Fattiglem Abraham Hansen Harvarp 80 Aar Stathelle, f. i Eidanger 544
  1851
  Døde Kvindekjøn
1 11/1 19/1 Konen Christiane Andersdtr. 55 Aar Gjerestad-Eiet 541
2 13/1 20/1 Konen Anne Alfsdtr. 61 Aar Vissestad 541
3 17/1 23/1 Enken, Fattiglem Karen Maria Eriksdtr. 52 Aar Steensmyren 541
4 25/1 2/2 Barnet Ingeborg Kirstine Pedersdtr. 1¼ Aar Omborsnæs 541
5 25/1 2/2 Barnet Ingeborg Mathea Mathiasdtr., hjemmedøbt 9 Uger Hofsteen 541
6 27/1 3/2 Pigen Ingeborg Maria Torgersdtr. 15 Aar Hafredal 541
7 1/2 8/2 Enken Anne Larsdtr. 62 Aar Ødegaarden 541
8 3/2 9/2 Barnet Anne Maria Hansdtr. 3½ Aar Omborsnæs 541
9 9/2 17/2 Fattiglem, Enke Berthe Maria Olsdtr. 50 Aar Fæseth 541
10 14/2 23/2 Fattiglem, Enke Ingeborg Maria Hansdtr. 83 Aar Mo-Eiet 541
11 15/2 23/2 Barnet Anne Berthea Larsdtr. 1 Aar Fæseth 541
12 19/2 26/2 Konen Jenichen Nielsdtr. 80 Aar Gjerrestad-Eiet 541
13 1/3 11/3 Pigen Kirsten Oline Isaksdtr. 23½ Aar Stathelle 541
14 27/3 4/4 Konen Margrethe Gundersdtr. 70 Aar Melby-Eiet 543
15 22/4 29/4 Huusmandsenke Ingeborg Ephraimsdtr. 65 Aar Mo-Eiet 543
16 20/4 29/4 Konen Ingeborg Maria Halvorsdtr. 57 Aar Asdal-Eiet 543
17 8/5 16/5 Enken Gunild Maria Larsdtr. 60 Aar Dahl 543
18 6/6 15/6 Konen Anne Svendsdtr. 48 Aar Dørredal-Eiet. Asdal 543
19 27/6 5/7 Barnet Tholine Kirstine Tellefsdtr. 1 Aar Rønningen 543
20 3/7 10/7 Barnet Caroline Marie Olsdtr. 1½ Aar Herre 543
21 4/7 10/7 Konen Karen Marie Christensdtr. 26 Aar Hafsund 543
22 9/7 16/7 Konen Sigrid Christensdtr. 73 Aar Asdal nedre 543
23 6/9 11/9 Enken Sara Houlder, f. Jones 71 Aar Herre 543
24 24/9 28/9 Barnet Jensine Caroline Jensdtr. ¼ Aar Stathelle 543
25 22/9 30/9 Enkefru Christiane Albertine Møller, f. Preus 66½ Aar Bamble, f. Drangedal 543
26 1/10 5/10 Pigen Gunild Christensdtr. 20 Aar Fæseth 543
27 29/10 2/11 Konen Marthe Sivertsdtr. 72 Aar Bamble-Eiet 543
28 4/11 12/11 Madame Joachime Sophie Catrine Evensen 64 Aar Brekke 543
29 5/11 12/11 Enke Mariken Madsdtr. 87 Aar Kjær 543
  1852
  Døde Mandkjøn
1 3/1 10/1 Barnet Even Torgjussen 2/8-1850 Braaten (Dørredal), f. der 544
2 19/1 25/1 Lægdslem Halvor Berntsen 41 Aar Rakkestad, f. i Drangedal 544
3 22/1 29/1 Strandsidder Carl Abrahamsen 74 Aar Eegs-Eiet, f. i Solum 544
4 15/2 21/2 Enkemand Christen Simonsen 81 Aar Hafredal, f. Fæseth 544
5 7/5 15/5 Ungk. Jens Claussen 22 Aar Findmark, f. der 544
6 24/5 31/5 Barnet Halvor Larsen, hjemmedøbt 5 Dager Bakke 544
7 27/6 3/7 Gaardmand Jens Isaksen 69 Aar Rosland, f. der 544
8 3/7 7/7 Hjemmedøbt barn Lars Olsen 18 Uger Rørholt-Eiet, f. der 544
9 4/8 10/8 Huusmand Ole Olsen 75 Aar Aaby-Eiet, f. i Sandsvær 544
10 - 3/10 Fragtemand Abraham Olsen Eeg 48 Aar Stathelle, f. der 544
11 14/10 21/10 Gaardm. og Enkem. Erik Jørgensen 80 Aar Brevig Østre, f. i Drangedal 546
12 17/10 23/10 Barnet Abraham Isaksen. hjemmedøbt 9 Dager Eeg 546
13 2/11 9/11 Barnet Knud Sondresen 5 Aar Herre, f. der 546
14 19/12 25/12 Barnet Lars Hansen Thorsen 10 Aar Stathelle, f. der 546
  1852
  Døde Kvindekjøn
1 27/12-51 3/1 Konen Kari Nielsdtr. 84 Aar Bamble-Eiet 545
2 7/1 14/1 Enken Sohie Maria Johnsdtr. 66 Aar Asdaltangen 545
3 7/1 14/1 Konen Anne Nielsdtr. 66 Aar Gjømble-Eiet 545
4 14/1 21/1 Barnet Anne Margrethe Larsdtr., hjemmedøbt 14 Dager Fæseth 545
5 28/1 3/2 Konen Maria Severine Jacobsdtr. 42 Aar Fæseth 545
6 12/2 19/2 Konen Marken Pedersdtr. 33 Aar Elvig 545
7 9/2 19/2 Hjemmedøbt barn Gunild Pedersdtr.
(Peder Jørgensen og Marken Pedersdtr.s barn)
10 Timer Elvig 545
8 3/4 8/4 Barnet Berthe Maria Jacobsdtr. 1¾ Aar Bamble 545
9 22/4 29/4 Barnet Karen Jørgine Andersdtr. 19 Uger Rørholt 545
10 7/5 15/5 Barnet Hanna Marie Larsdtr. 1 Aar Eegs-Eiet 545
11 9/5 17/5 Konen Anne Sophie Jacobsdtr. 64 Aar Tveten østre 545
12 24/5 29/5 Konen Lisbeth Maria Johnsdtr, 73 Aar Herre 545
13 14/6 20/6 Pigen Karen Maria Knudsdtr. 34 Aar Lilleøe u. Rørholt 545
14 1/7 7/7 Enken Liv Pedersdtr. 50 Aar Oleshul 547
15 25/7 29/7 Konen Thore Johnsdtr. 64 Aar Skougen øvre-Eiet 547
16 26/7 2/8 Pigebarn Kirsten Carine Jacobsdtr. Brønsted 13 Aar Brevig vestre 547
17 7/9 11/9 Pigen Ingeborg Eriksdtr. Holst 70 Aar Stathelle 547
18 14/9 19/9 Fattigbarn Karen Elise Hansdtr. af Brevig 6¼ Aar Midgaarden 547
19 17/9 24/9 Pigen Magdalene Thorbjørnsdtr. 26 Aar Dahl 547
20 27/9 3/10 Barnet Ingeborg Maria Halvorsdtr. 1 Aar Herre 547
21 13/10 23/10 Barnet Anne Mathea Nielsdtr. 3½ Aar Herre 547
22 29/10 9/11 Barnet Kirsten Sondresdtr. 2¼ Aar Herre 547
23 21/11 27/11 Barnet Bolette Andrea Larsdtr. 1½ Aar Eegstrand 547
24 24/11 30/11 Enken Ingeborg Maria Pedersdtr. 78 Aar Hafredal 547
  1853
  Døde Mandkjøn
1 7/1 14/1 Hjemmedøbt Barn Knud Halvorsen 7 Dager Midgaard-Eiet 546
2 8/1 15/1 Ungk. Petter Christian Thorsen 18 Aar Vaags-Eiet. f. der 546
3 25/1 3/2 Saugmester Hans Pedersen 53 Aar Sortebougen, f. i Solum 546
4 30/1 6/2 Barnet Niels Pettersen 2 Aar Herre, f. paa Uhlefos 546
5 2/2 12/2 Barnet Ole Johnsen ½ Aar Herre, f. der 546
6 3/2 12/2 Barnet Amund Olsen 3/5-1852 Fjellestad. f. der 546
7 8/2 17/2 Barnet Isak Knudsen 12/3-1852 Nenseth-Eiet, f. der 546
8 12/2 20/2 Inderst Hans Jacob Tellefsen 37 Aar Omborsnæs, f. Dørredals-Eiet 546
9 20/2 26/2 Inderst Hans Andersen 37½ Aar Hafsund, f. Valle 546
10 2/3 10/3 Enkemand Kjeld Nielsen 89 Aar Brevigstrand, f. der 546
11 21/3 29/3 Barnet Christen Larsen 26/7-1852 Fæset-Eiet 546
12 27/3 4/4 Gaardmand Arnold Madsen 63 Aar Kjær, f. der 548
13 16/4 23/4 Huusmand Ole Nielsen 72 Aar Brække-Eiet, f. Tinderholt 548
14 26/4 1/5 Ungk., Fattiglem Erik Reiersen 40 Aar Stathelle, f. Rafnæs-Eiet 548
15 17/4 24/4 Fattiglem Halvor Helleksen 55 Aar Sundbykaasen, f. i Bø Prgj. 548
16 22/4 1/5 Barnet Carl Christian Zachariassen 15/8-1852 Tveten østre, f. der 548
17 27/4 4/5 Barnet Even Zachariassen 31/3-1841 Tangevald, f. der 548
18 7/5 13/5 Enkemand, Fattiglem Peder Larsen 74 Aar Herre, f. der 548
19 12/5 19/5 Leilænding Amund Davidsen 10/8-1823 Gunge, f. der 548
20 23/5 30/5 xxx Gunder Svendsen 78 Aar Præstegaards-Eiet, f. Laurdal 548
21 12/6 15/6 Sømand Arndt Antonoe Roeden af Ostfriesland ... 16 Aar Stathelle 548
22 10/6 17/6 Gaardmand Søren Larsen 51 Aar Rogn, f. der 548
23 21/6 27/6 Gaardmand Jacob Clausen 71 Aar Hafsund, f. der 548
24 29/6 3/7 Barnet Halvor Evensen 11 Aar Eegs-Eiet, f. paa Sigtesøen 548
25 3/7 8/7 Barnet Jens Olsen 21/8-1850 Rønholt, f. der 548
26 10/7 16/7 Gaardmand Lars Rasmussen Trost 61½ Aar Bamble, f. Herre 548
27 14/7 17/7 Barnet Isak Olsen 4/3-1853 Midgaard-Eiet 548
28 3/9 9/9 Fattiglem Niels Nielsen 42 Aar Midgaard-Eiet, f. i Eidanger 548
29 5/9 11/9 Barnet Søren Hansen 14 Aar Sortebougen, f. der 548
30 7/9 11/9 Fattiglem John Steensen 65 Aar Hafreager-Eiet, f. i Næsherred 548
31 13/9 18/9 Fattibarn Østen Brynhildsen 13 Aar Grasmyr-Eiet, f. der 548
32 16/9 22/9 Barnet Nicolai Jensinius Paus 4 Aar Stathelle, f. der 548
33 3/10 11/10 Gaardmand Even Zachariassen 58 Aar Tveten, f. der 550
34 10/10 16/10 Fattiglem Halvor Torgrimsen 66 Aar Stathelle, f. i Holden 550
35 11/10 18/10 Gaardmand Jacob Amundsen 11/4-1819 Blegelie, f. der 550
36 26/10 27/10 Lods Christen Jensen 63 Aar Stathelle, f. der 550
37 4/11 10/11 Huusmand Sivert Jensen 50 Aar Sortedals-Eiet, f. Herre 550
38 11/11 16/11 Sømand Lars Christensen 58 Aar Stathelle, f. i Brevig 550
39 11/12 14/12 Fattigbarn Hans Olsen 17/12-1836 Herums-Eiet, f. Bamble-Eiet 550
40 13/12 21/12 Skomager Hans Rolfsen Hofde 56 Aar Herre, f. Kongsberg 550
  1853
  Døde Kvindekjøn
1 30/12-52 6/1 Barnet Abrahamine Josephine Andersdtr. 19 Timer Stathelle 547
2 31/12-52 9/1 Hjemmedøbt barn Karen Kirstine Gundersdtr. ...
23 Timer Gjerrestad Kaasen 547
3 17/1 23/1 Pigen Malene Larsdtr. 87 Aar Stathelle 547
4 27/1 6/2 Fattiglem, Pige Anne Gulline Hansdtr. 40 Aar Omborsnæs 547
5 30/1 6/2 Huusmandskone Vilhelmine Pedersdtr. 58 Aar Sortedals-Eiet 547
6 10/2 17/2 Konen Anne Sophie Gundersdtr. 50 Aar Rørholt 547
7 13/2 20/2 Sivert Pedersens hjemmedøbte barn Mariane 14 Dager Herre 547
8 21/2 1/3 Enken Mari Olsdtr. 56 Aar Haukedal 547
9 21/2 1/3 Konen Anne Margrethe Isaksdtr. 61 Aar Blegelie 547
10 8/3 15/3 Enken Karen Berthea Eriksdtr. 78 Aar Midgaards-Eiet 547
11 9/3 17/3 Hjemmedøbt barn Thomine Sophie Olsdtr. 10 Dager Dahl 547
12 17/3 25/3 Enke, Fattiglem Anne Malene Eriksdtr. 74 Aar Herums-Eiet 547
13 22/3 30/3 Barnet Anne Elise Olsdtr. 3 Aar Høen 547
14 6/4 13/4 Konen Else Marie Olsdtr. 56 Aar Hafredal 549
15 11/4 17/4 Barnet Mari Olsdtr. 18 Uger Skougstad 549
16 9/4 17/4 Pigen, Fattiglem Gunild Nielsdtr. 76 Aar Blegelie 549
17 15/4 22/4 Pigen, Lægdslem Maren Nielsdtr. 78 Aar Rønholt 549
18 18/4 24/4 Enken Kari Sondresdtr. 60 Aar Hafreager-Eiet 549
19 1/5 8/5 Barnet Anne Hellene Halvorsdtr. 2 Aar Rugtvedt-Eiet 549
20 5/5 13/5 Konen Anne Christensdtr. Hydal 78 Aar Præstegaards-Eiet 549
21 20/5 20/5 Konen Maren Kirstine Hansdtr. 38 Aar Skougstad 549
22 24/5 29/5 Barnet Inger Martine Lorentzdtr. 13 Aar Asvald 549
23 27/5 2/6 Pigen Aase Kirstine Olsdtr. 62 Aar Omborsnæs 549
24 9/6 15/6 Barnet Laura Marie Brynildsdtr. 16 Uger Herre 549
25 11/6 17/6 Konen Anne Marie Bjørnsdtr. 50 Aar Rugtvedt-Eiet 549
26 20/6 24/6 Barnet Mariken Sørine Pedersdtr. 1½ Aar Rosland 549
27 28/6 4/7 Enkefru Vilhelmine Catrine Arntsen, f. Castberg 65½ Aar Stathelle 549
28 977 15/7 Konen Birthe Marie Christensdtr. 40 Aar Masterød-Eiet 549
29 15/7 2177 Barnet Ingeborg Carine Abrahamsdtr. 6½ Aar Aasland 549
30 18/8 23/8 Pigen Cathrine Christensdtr. 71 Aar Bamble 549
31 29/8 4/9 Barnet Mette Marie Hansdtr. 10¾ Aar Asdaltangen 549
32 21/9 28/9 Konen Gunild Johnsdtr. 48 Aar Herre 549
33 20/10 27/10 Fattiglem Pige Aaste Nielsdtr. 74 Aar Herre 549
34 31/10 6/11 Konen Berthe Eriksdtr. 64 Aar Rogns-Eiet 549
35 20/12 25/12 Enken Anne Hansdtr. 69 Aar Stathelle 549
36 16/12 28/12 Konen Kari Halvorsdtr. 37 Aar Dørredal-Eiet 549