| FORSIDE | LINKER | KIRKEBØKER | MANNTALL | SKIFTER | ARTIKLER/BØKER | ANER | BYGDEBØKER I

 


 

Ministerialbok for Brevik nr.4 –1814 -1846

Døpte

Transkribert av Jørn Olsen – 2023/24

Ps. Parentesene er ting som nevnes i klokkerboken, men som ikke står i ministerialboken. Navn som er forkortet, har jeg stort sett skrevet helt ut. Utover står det i klokkerboken at mange ble hjemmedøpte uten at det står i ministerialboken. De fleste uten dato. Disse ser jeg at jeg ikke satt i parentes, selv om dette bare står i klokkerboken. Det er egentlig veldig mange hjemmedøpte her, og noen ganger går det så lang tid fra fødsel til dåp i kirken at barnet burde vært hjemmedøpt. Dette uten at dette står. Helt i slutten er det bare fra ministerialboken, så der står ikke hjemmedøbte.

Sidetallene viser til ministerialboken!

 

 

Side 2

Gutter

Født 08.12.1814 – døpt i kirken 26.12.1814: Hans – Gunder Jacobsen og Marie Hansdatter fra Biønnes i Eidanger, gaardmandsfolk, Faddere Karen Petersdatter, Dorthe Hansdatter, Klaus Hansen, Jon Hansen, Michel Hansen, Bønder fra Eidanger

Født 08.12.1814 - døpt i hiemmet 18.12.1814: Halvor Jourg ­­– Anders Halvorsen og Anne Kittilsdatter, Smed og Strandsitter i Brevig, Faddere Birthe (Marie) Rode, Gunild Sørensdatter, Christen Christensen, Erik Svendsen, Lars Grønnerøe, alle Strandsiddere i Brevig

Født 10.12.1814 - døpt i kirken 26.12.1814: Mikel – Mads Andersen og Anne Kirstine Mikelsdatter, Standsiddere i Brevig, Faddere: Anne (Marie) Jahnsdatter, Gunild Pedersdatter, Gunder Gundersen, Sivert Sivertsen, Anders Hansen, alle Strandsiddere i Brevig

Født 09.02.1815 – døpt i kirken 19.02.1815: Lars – Jacob Larsen og Anne Hansdatter, Inderster og Bønder fra (Heistad i) Eidanger, Faddere: Else Hansdatter, Sara (Dorthea) Nielsdatter, (Bondefolk fra Eidanger sogn), Børre Jonsen, Hans Olsen, Isach Larsen, Strandsiddere i Brevig

Født 06.02.1815 – døpt i kirken 26.02.1815: Tollef – Knud Tollefsen og Ingeborg Larsdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Marte Andersdatter, Marte Rolfsdatter, Thor Abrahamsen, Søren Kristensen, Lars Andersen, alle Strandsiddere i Brevig

Født 27.02.1815 – døpt i kirken 12.03.1815: Ole Bundt – Ole Tilgren og Agnethe Laurine (Olsdatter), Skomagerfolk i Brevig, Faddere: Christine Thorsdatter, Anne (Magrethe) Hansdatter, (Sivert Sivertsen), Tollef Hansen, Knud Stoesen, Strandsiddere i Brevig

Piger

Født 26.11.1814 – døpt i kirken 11.12.1814: Anne Kirstine – Anders Erichsen og Lisbeth Olsdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Birthe Thorsdatter, Christine Jacobsdatter, Halvor Tellefsen, Anders Pedersen, Hans Erichsen, Alle Strandsiddere i Brevig

Født 13.11.1814 – døpt i hiemmet 27.11.1814: Dorthe Marie – Johannes Erichsen og Anne Berthe Michelsdatter, Strandsidder i Brevig, Faddere: Anne Nilsdatter, Anne Erichsdatter, Peder Hansen, Niels Erichsen, Lars Stoesen, Alle Strandsiddere i Brevig

Født 08.03.1815 – døpt i kirken 16.04.1815: Maren Johanne – Hans Pedersen og Karen Jonsdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Margrethe Sørensdatter, Margrethe Jonsdatter, Anders Isachsen, Jakob Olsen, Tengel Olsen, Alle Strandsiddere i Brevig

Født 29.03.1815 – døpt i kirken 29.04.1815: Karen Sophie – Simon Viborg og Karen Sophie, kiøbmand i Brevig, Faddere: Moderen Mad. Viborg, Karen Viborg, Simon Viborg, Samuel Viborg

Født 05.04.1815 – døpt i kirken 07.05.1815: Karen Andrea – Halvor Tollefsen og Pernille Larsdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Kirsten Larsdatter, Johanne (Marie) Stoesdatter, Lars Andersen, Lars Erichsen, Strandsiddere i Brevig

 

Side 3

Gutter

Født 25.01.1815 – døpt i hiemmet 03.02.1815: Johan Daniel – Niels Laurits Eriksen og Elen Marie Egert, Contorist i Brevig, Faddere: Laurine Blehr, Jacobine (Olava) Blehr, Tobias Hichman, Børre Pettersen, Ole (Andreas) Coch Kiøbmand

Født 08.03.1815 - døpt i hiemmet 08.03.1815: Ole - Jakob Olsen og Anne Christine Nielsdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Magnild Larsdatter, Christine Christoffersdatter, Ole Tilgren, Tollef Hansen, Anders Erichsen, Strandsiddere

Født 19.03.1815 – døpt i kirken 27.03.1815: Halvor – Søren Halvorsen og Birthe Knudsdatter Strandsiddere i Brevig, Faddere: Kirsten Pedersdatter, Inger Erichsdatter, Halvor Halvorsen, Tollef Hansen, Simon Christensen, Strandsid. i Brevig

Født 19.03.1815 – døpt i hiemmet 28.03.1815: Anund Petter – Søren Anundsen og Karen Marie Christensdatter (almuefolk paa) Eier af gaarden Sigtesøen i Eidanger Præstegield, Faddere: Pernille Christensdatter, Karen (Johannes) Christoffersdatter, Eilert Barfod, Christoffer An..?, Ingevold Ingvoldsen, Strandsiddere i Langsund

Født 03.08.1815 – døpt i kirken 27.08.1815: Stoa – Knud Stoesen og Anne Karine Knudsdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Marthe Larsdatter, Johanne Halvorsdatter, Ole og Jon Tilgren, (Halvor Andersen), Strandsiddere i Brevig

Født 11.08.1815 – døpt i kirken 11.09.1815: JacobJens Hansen og Anne Margrethe Engelbretsen, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Ambor Svendsdatter, Kirsten Anundsdatter, Anund Engelbretsen, Søren Engelbretsen, Sivert Sivertsen, Strandsiddere i Brevig

Født 01.09.1815 – døpt i kirken 17.09.1815: Ole – Lars Olsen Rød og Marie Pedersdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Ingeborg Kittilsdatter, Inger Nilsdatter, Nils Olsen, Hans Olsen, Peder Pedersen.

Piger

Født 15.03.1815 – døpt i kirken 17.05.1815: Juliane Lurine Georgine – Jacob Fredrichsen og Anne Dorothe Fredrichsen, Residerene Cappelan i Brevig, Faddere: Severine Blehr, Juliane Hichman, Hans Erichsen, Peder (Smith) Blehr, Hermann Grubbe, Borgere i Brevig

Født 24.04.1815 – døpt i hiemmet 24.04.1815, døpt i kirken 04.06.1815: Josine Marie – Amund Halvorsen og Alethe Maria Olsdatter, Høker i Brevig, Faddere: Anne (Kathrine) Olsdatter, Magdalene Jacobsdatter, Niels Erichsen, Christen Halvorsen, Jacob Olsen, Strandsiddere i Brevig

Født 05.06.1815 – døpt i kirken 09.07.1815: Anne Helene – Isach Jensen og Anne Jonsdatter, Strandsidder i Brevig, Faddere: Kirsten Andersdatter, Ragne Jonsdatter, Nils Jacobsen, Jon Jacobsen, Torsten Albretsen, Strandsiddere i Brevig

Født 20.07.1815 – døpt i kirken 30.07.1815: Anne Elisabeth – Lars Andersen og Anne Anundsdatter, Skomager i Brevig, Faddere: Siri Johannesdatter, Anne Olsdatter, Ole Olsen, Knud Gautesen, Henrik Gundersen, Strandsiddere i Brevig

Født 17.04.1815 – døpt i hiemmet 01.05.1815, (døpt i kirken 13.08.1815): Hedvig Elisabeth Olava Fransicha – Børre Petersen og Iverine Jørgine, Kjøbmand Brevig, Faddere: Jacobine (Olava) Blehr, Anne (Sophie) Coch, Jacob Larsen, Peder (Smith) Blehr, Ole Andreas Coch, Borgere i Brevig.

Født 05.08.1815 – døpt i kirken 13.08.1815: Inger Dorthea – Hans Nielsen og Inger Margrethe (Abrahamsdatter) Strandsiddere fra Blegebakken, Faddere: Marthe Marie Jacobsdatter, Gunnild Johannesdatter, Søren Christensen, Lars Larsen, Gunder Gundersen, Strandsiddere på Blegebakken

Født 28.07.1815 – døpt i kirken 13.08.1815: Anne Maria – Jacob Hansen og Gunnild Margrethe Andersdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Ingeborg Trulsdatter, Anniken Hansdatter, Tollef Hansen, Cornelius Hansen, Sivert Sivertsen, Strandsiddere i Brevig

 

Side 4

Gutter

Født ?.10.1815 – døpt i kirken 06.10.1815: Jens LauritsLars Christian Ruberg og Maria Hvisdendahl, Syrmand i Brevig, Faddere: Kirstne Skaaning, Maria Bentsen, Bent Shoubye, Christen Hvistendal, Erik Blehr, Borgere i Brevig.

Født 01.10.1815 – døpt i hiemmet 01.10.1815: Ole Andreas – Knud Andreasen og Anne Margrethe Gunulfsdatter, Strandsidder i Brevig, Faddere: Karen Christensdatter, Lisbeth Gunuldsdatter, Gunnulf Torkelsen, Jon Knudsen, Peder Eriksen, Bønder fra Eidanger

Født 06.10.1815 – døpt i kirken 15.10.1815: JonErik Abrahamsen og Groe Sivertsdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Gunild Abrahamsdatter, Anne Thorsdatter, Knud Abrahamsen, Nokolai Olsen, Isach Abrahamsen, Strandsiddere i Brevig

Født 04.10.1815 – døpt i kirken 22.10.1815: Anders – Osmund Andersen og Ingeborg Sørensdatter, Strandsittere i Brevig, Faddere: Gunnild Kittilsdatter, Maren Sørensdatter, Niels Olsen, Rasmus Hansen, (Jacob Sørensen), Strandsiddere (i Brevig)

Født 04.10.1815 – døpt i kirken 29.10.1815: Niels Jørgen – Anders Vinter (Hansen) og Anne Karine Rasmusdatter, Faddere: Anne Margrethe Aasoldsdatter, Ingeborg Abrahamsdatter, Jon Jonsen, Nils Olsen, Ole Jensen, Strandsiddere i Brevig

Piger

Født 28.07.1815 – døpt i kirken 27.08.1815: Johanne Serine – Ola Halvorsen og Kirsten Gundersdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Elen (Maren) Christensdatter, Karen (Kirstine) Olsdatter, Anders Grønnerøe, Peder Eilertsen, Anders Hansen, Strandsiddere i Brevig

Født 06.08.1815 – døpt i kirken 27.08.1815: Ingeborg Marie Kirstine – Hans Hansen og Inger Karine Halvorsdatter Strandsiddere i Brevig, Faddere: Ingeborg Trulsdatter, Kirsten Stephensdatter, Tollef Hansen, Hans Andersen, Lars Andersen (Gjærstad), Strandsiddere i Brevig

Født 04.08.1815 – døpt i hiemmet 18.08.1815, (døpt i kirken 10.09.1815): Maren Andrea – Anders Hansen og Anne Marie Thorsdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Elisabeth Hansdatter, Johanne Thorsdatter, Ole Guttormsen, Knud Jensen, Hans Coch, Strandsiddere i Brevig

Født 18.07.1815 – døpt i hiemmet 13.09.1815, (døpt i kirken 17.09.1815): Maren Kirstine – Niels Jensen og Birthe Marie Jansdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Karen Kittilsdatter, Else (Dorthea) Jensdatter, Jens Olsen, Isach Jensen, Sander Olsen, Strandsiddere i Brevig

Født 18.07.1815 – døpt i hiemmet 06.08.1815, (døpt i kirken 17.09.1815): Fredricha Augusta – Bent Blehr og Maren Dorthea, Kiøbmand Kiellestad, Faddere: Andrea Hichman, Inger Christie, Ludvig Smidt, Liutn. v Luna, Gunder Nybro, Kiøbmand i Brevig

Født 08.10.1815 – døpt i kirken 22.10.1815: Birthe Marie – Erik Svendsen og Maren Andersdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Margrethe Andersdatter, Gunnild Sørensdatter, Jon Jonsen, Anders Halvorsen, Ole Gundersen, Strandsiddere i Brevig

Født 14.10.1815 – døpt i kirken 12.11.1815: Inger Maria – Jon Pedersen og Anne Kirstine Eilerstsdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Anne Hansdatter, Kirsten (Marie) Christensdatter, Lars Larsen Buer, Anders Christensen, Ole Olsen, Strandsiddere i Brevig

 

Side 5

Gutter

Født 03.11.1815 – døpt i kirken 19.11.1815: Nicolai Christian – Hans Tønnesen og Dorthe Larsdatter, Strandsidder i Brevig, Faddere: Anne Margrethe (Aasoldsdatter), Maren Thomasdatter, Jørgen Olsen, Hans Olsen, Christen Larsen, Strandsiddere i Brevig

Født 04.11.1815 – døpt i hiemmet 21.11.1815: Nils Jacob – Ole Nilsen og Maren Magnusdatter, Strandsidder i Brevig, Faddere: Maren Jacobsdatter, Anne Nilsdatter, Nils Olsen, Tollef Hansen, Simon Hansen, Strandsiddere i Brevig.

Født 24.11.1815 – døpt i hiemmet 27.11.1815: Anders – Simon Christensen og Marthe Andersdatter, Strandsidder i Brevig, Faddere: Ingeborg Andersdatter, Marthe (Maria) Hansdatter, Ole Jonsen, Jacob Gundersen, Nils Grønnerøe, Strandsiddere i Brevig

Født 08.11.1815 – døpt i kirken 03.12.1815: Andreas – Ole Guttormsen og Pernille Christensdatter, Strandsidder i Brevig, Faddere: Anne Christensdatter, Gertrud Christoffersdatter, Niels Olsen, Christen Christensen, Ole Halvorsen, Strandsiddere i Brevig

Født 06.12.1815 – døpt i kirken 17.12.1815: JakobJon Jacobsen og Ellen Jensdatter, Strandsidder i Brevig, Faddere: Anne Olsdatter, Inger (Margrethe) Jacobsdatter, Lars Andersen, Ole Førlie, Ole Christensen, Strandsiddere i Brevig

Født 02.12.1815 – døpt i kirken 26.12.1815: Jens – Niels Jacobsen og Karen Jensdatter, Standsiddere i Brevig, Faddere: Anne Jensdatter, Ragnild Jensdatter, Niels Jensen, Hans Jensen, Hans (Larsen) Coch, Strandsiddere i Brevig

Piger

Født 11.10.1815 – døpt i kirken 19.11.1815: Anne Stina – Cornelius Hansen og Dorthe Christensdatter, Standsiddere i Brevig, Faddere: Anne Jacobsdatter, Gunild Pedersdatter, (Peder Andersen), Jacob Hansen, Hans Abrahamsen, Strandsiddere i Brevig

Født 29.08.1815 – døpt i hiemmet 10.09.1815, (døpt i kirken 19.11.1815): Kirsten Laurine – Jacob Nybro og Elisabeth Coch, (Stathelle) Styrmand i Brevig, Faddere: Anne Helvig Coch, Marthe Coch, Gunder Nybro, Jocum Monrad, Hans Coch, Borgere i Brevig

Født 29.10.1815 – døpt i kirken 26.11.1815: Annechen Marie – Hans Andersen og Maren Sørensdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Siri Johannesdatter, Maren Olsdatter, Ole (Olsen) Spillemand, Ole Olsen, Søren Olsen, (Lars Larsen Grønnerøe) i Brevig

Født 15.11.1815 – døpt i hiemmet 23.11.1815, (døpt i kirken 07.12.1815): Christine Maria – Johannes Gabrielsen og Maren Maria Olsdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Kirsten Andreasdatter Holm, Inger Olsdatter, Johannes Grava, Christen Halvorsen, Sivert Sivertsen, Strandsiddere i Brevig

Født 27.11.1815 – døpt i kirken 26.12.1815: Mette Margrethe – Arnold Halvorsen og Aase Marie Andersdatter, Strandsiddere i Brevig, Faddere: Karen Kittilsdatter, Maren Taraldsdatter, Halvor Halvorsen, Børre Jonsen, Simen Halvorsen, Strandsiddere i Brevig

 

Side 6

Gutter

Født 01.12.1815 – døpt i kirken 07.01.1816: Herman – Christen Pedersen og Ingeborg Hermandsdatter, Arbeidsmand i Brevig, Faddere: Johanne Jonsdatter, Else Klausdatter, Aasmund Andersen, Hans Sørensen, Anders Halvorsen, Strandsiddere i Brevig

Født 28.01.1816 – døpt i kirken 04.02.1816: LarsTvilling - Matros Engelbright Larsen og Maren Olsdatter, i Brevig, Faddere: (Bæres af) Malene Olsdatter, Guri Hansdatter, Hans Andersen, Niels (Larsen) Grønnerøe (Matros), (Smed) Anders Halvorsen, Strandsiddere i Brevig (Moderen døde trede dager efter barnefødsel)

Født 27.02.1816 – døpt i kirken 10.03.1816: Ole – Hugger Thor Abrahamsen og Ellen Thorsdatter, i Brevig, Faddere: (Bæres af hugger Rasmus Hansens Hustrue) Karen Arnoldsdatter, Johanne (Marie) Pedersdatter (Tjenstepige), (Hugger) Søren Christoffersen, Anders Christensen, Gunder Gundersen, Matroser i Brevig

Født 06.03.1816 – døpt i hiemmet 11.03.1816: Ole – Matros Thor Hansen og Marthe Maria Olsdatter, Brevig, Faddere: Maren Hansdatter, Anne Andersdatter, Sergiant Mathias Klausen, Røyert Tollef Hansen, Andreas Holm

Født 01.04.1816 – døpt i hiemmet 09.04.1816: Peder – Jacob Andersen Nyhus og Asberg Svendsdatter, Arbeidsmand i Brevig, Faddere: (Barnet døde uden at bringes til kirke)

Født 20.04.1816 – døpt i kirken 10.05.1816: Ole – Matros Hans Olsen og Maren Larsdatter, Brevig, Faddere: Dorthe Larsdatter, Maren Tønnesdatter, Lars Buer, Ole Thorsen, Anders Larsen, Strandsiddere i Brevig

Piger

Født 27.12.1815 – døpt i kirken 07.01.1816: Antonethe – Arbeidsmann Hans Nielsen (paa Øen ved Brevig) og Marthe Marie Hansdatter i Brevig, Faddere: Anne Hansdatter, Jørgine Christensdatter, Hans Hansen, Søren Hansen, Amund Evensen, Strandsiddere i Brevig

Født 30.12.1815 – døpt i kirken 21.01.1816: Maren – Matros Halvor Nielsen og Anne Gundersdatter Brevig, Faddere: (hugger Ole Olsens kone) Siri Johannesdatter, (Pige) Anne Olsdatter (Tjenestepige hos Peder Blehr), Thor Abrahamsen (Hugger i Trodsvig), (Matros) Hans Nielsen (i Blegebakken), (Ungkarl og Matror) Henrik Gundersen (i Trodsvigen), Arbeidsmend i Brevig

Født 30.12.1815 – døpt i kirken 04.02.1816: Ingeborg MariaTvilling - Matros Engelbrigt Larsen og Maren Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Kittilsdatter, Kirsten Steffensdatter, Halvor Olsen (Smedsvend), Erik Svendsen (Hugger), Anders Jacobsen (Matros), Arbeidmend i Brevig. (Moderen døde 3’de dager efter barnefødsel)

Født 24.10.1815 – døpt i hjemmet 18.02.1816 – (døpt i kirken 05.02.1816): Christiane Godtfreda– Skipper Chlaus Barchley og Sophie Grubbe i Brevig, Faddere: Mad’ P Blehr, Mad’ Eriksen, P. Blehr, L. Eriksen, Erich Blehr Kiøbmand i Brevig

(Dette står i Klokkerboken: Peder Smith Blehr, Lars Eriksen Kjøbmend, Erich Blehr Kjøbmand, Skipper Halvar Dahl og Hermann Grubbe, bæres af Laurine Blehr Enke efter afg. Kjøbmand Thomas Blehr, og Staar hos Juliann Hichman og Mette Ording)

 

Født 03.02.1816 – døpt i kirken 18.02.1816: Sara – Matros Ole Hansen og Anne Andersdatter i Sundet ved Eidanger, Faddere: Christian (Sørensen) Haaøen, Jacob Andersen, Amund Andersen, (Bæres af Skydsskaffer Karl Andersens kone) Karen Jensdatter (paa Helgero), og Staar hos Sidsel Hansdatter, alle fra Eidanger

Født 18.02.1816 – døpt i kirken 25.02.1816: Ingeborg Marine – Arbeidsmand Anders Hansen og kone Karen Torkildsdatter i Settere ved Brevig, Faddere: (Bæres af Rasmus Hansens kone) Karen Arnoldsdatter (i Trosvig), og Staar hos Johanne Thorsdatter hos Hans Eriksen i Brevig, Hans (Andersen) Frogner, Peder Hansen, Brynjolf Hansen, Arbeidsmend i Brevig

Født 09.02.1816 – døpt i hjemmet 18.02.1816, (døpt i kirken 03.03.1816): Anne Marie – Matros Christen Hansen og Else Hansdatter Kirkevigen, Faddere: (Bæres af) Anne Vervigen Ole Vervigens kone, Maren Sandøen, Jacob (Larsen) Heistad, (Hugger) Børge Jonsen, (Ole) Gundersen Biønnes, Bønder af Eidanger

 

Side 7

Gutter

Født 19.04.1816 – døpt i kirken 12.05.1816: Lars – Matros Jørgen Olsen og Christine Larsdatter, Brevig, Faddere: Marthe Truelsdatter, (Matros Lars Andersens hustrue Tjenestepige hos P Blehr) Inger Olsdatter, Nicolai Olsen, Hans Tønnesen begge gifte og ungkarl Tollef Hansen, Huggere i Brevig

Født 26.02.1816 – døpt i kirken 12.05.1816: Jørgen – Snedker Halvor Andreasen og Christine Thorsdatter, Brevig, Faddere: (Bæres af kontroleurs Bjerdahls pige) Johanne Hansdatter (og staar hos Pige) Karen Olsdatter hos Johan Holm, Røiert Tollef Hansen, Skomager Ole Førlie, Andreas Pedersen, Brevig

Født 12.05.1816 – døpt i kirken 19.05.1816: Christian – Matros Solve Christensen og Karen Johannesdatter, Brevig, Faddere: (Hugger Thor Abrahamsens hustrue) Ellen Olsdatter, (Tjenestepige) Marthe (Karine) Frandsdatter (hos gl. Mad’ Chrystie i Brevig), Ole Nielsen (Hugger), Lars Grønnerøe (Ringer) (og søn) Lars Larsen, i Brevig

Født 01.05.1816 – døpt i kirken 23.05.1816: Christen – Matros Peder Larsen og Anne Margrethe Christensdatter, Brevig, Faddere: Anne Christensdatter, Kirsten Erichsdatter, Tharald Thorgrimsen, Jon Christensen, Isak Johnsen, Strandsiddere i Brevig

Født 30.05.1816 – døpt i kirken 16.06.1816: Kittel – Hugger Hans Sørensen Saga og Gunnild Kittilsdatter i Sættret, Faddere: Karen Kittilsdatter, Maren Sørensdatter, Halvor Halvorsen, Aasmund Andersen, Jacob Sørensen, Arbeidsfolk i Brevig

Født 05.06.1816 – døpt i himmet 08.06.1816: Søren – Giestgiver Niels Eriksen og Johanne Maria Andreasdatter, Brevig, Faddere: Barnet døde førend daaben kunne konfirmeres i Kirken

Født 28.05.1816 – døpt i kirken 07.07.1816: Mikkel – Tømmermand Lars Mikkelsen og Else Maria Toriersdatter paa Øen, Faddere: Karen Jonsdatter, Marthe (Helene) Mikkelsdatter (hos Skip. Hans Møller i Porsgrund), Tollef Hansen, Tengel Olsen, Halvor Mikkelsen, Strandsiddere i Brevig

Piger

Født 20.12.1815 – døpt i hjemmet 10.01.1816, (døpt i kirken 03.03.1816): Johanne Marie (Uekte barn): (Faderens navn) John Johnsen, fra Boston i Nord Amerika, (en Englender, snedker her i byen og i Porsgrund) og Elisabeth Pedersdatter af Brevig, Faddere: (Bæres af Knut Stosens snedkers kone) Karine Knudsdatter, (pige) Anne (Marie) Pedersdatter, Halvor Thorsen, Rou? Olsen og Tellef Olsen fra Stathelle

Født 18.12.1815 – døpt i hjemmet 21.02.1815, (døpt i kirken 03.03.1816): Marie Laurine (Uekte barn): (Faderen navn) Matros Martin Helgesen fra Porsgrunn og (Barnets moder) Anne Jacobsdatter Brevig, Faddere: Anne Rosine Amundsdatter, Maren Jensdatter Vidner, Kirkesanger Ringer Lars Grønnerøe

Født 22.02.1816 – døpt i kirken 17.03.1816: Anne Margrethe – Aasold Pedersen og Anne Marie Jonsdatter, Arbeidsfolk i Brevig, Faddere: (Bæres af Jens Rasmussen Snekers kone) av Margrethe Ingebrigtsdatter, Maren Hansdatter, Ole Olsen, Hans Andersen, Halvor Mikkelsen, Tienere i Brevig

Født 03.02.1816 – døpt i hjemmet 10.02.1816, døpt i kirken 17.03.1816: Oline – Arbeidsmand Johannes Olsen og Margrethe Arvesdatter i Brevig, Faddere: (Arbeidsmand Arnold Hansen Dahls kone) Aase Marie Andersdatter, (Pige) Netten (Margrethe) Amundsdatter (i tjeneste hos Halvor Dahl), Bagesvend Jensen (hos Stouby), (Arbeidmand) Lars Mikkelsen, Foranførte i Brevig, Ungkarl Lars Jensen Langangen i Eidanger sogn

Født 26.02.1816 – døpt i hjemmet 01.03.1816, døpt i kirken 17.03.1816: Jacobine Olalia – Styrmand Jacob Olsen og Ellen Jacobsdatter i (Setret under) Brevig, Faddere: (Arbeidsmand Anders Eriksens hustru) Elisabeth Olsdatter, (Pige) Christensa Jacobsdatter, (Matros) Tellef Tygesen, (Styrmand) Jacob Larsen, Hans Larsen, Søefolk i Brevig

Født 25.01.1816 – døpt i hjemmet 12.03.1816, (døpt i kirken 21.03.1816): Maren Johanne – Lendsmand Jacob Johannesen og Karen Kirstine Jacobsdatter:

NB! Her er fadderne ulikt ført i ministerialboken og klokkerboken. Fadderne fra klokkerboken hører til her. De andre hører da til Anne Oline f. 28.02.1816, døpt 31.03.1816.

Klokkerboken: Faddere: Politimester Barfods kone Ingeborg Vindfeldt, Johanne Marie Stodsdatter, Hans Holm, Johan Holm, Opsigtsbetjent (Mikkel) Bjerdahl alle i Brevig

Ministerialboken: Faddere: Maren Margrethe Jacobsdatter, Anne Larsdatter, Lars Christensen, Niels Sørensen, Niels Jensen, Matroser i Brevig

 

Side 8

Gutter

Født 05.07.1816 – døpt i kirken 14.07.1816: Jens – Matros Ole Jensen og Andrea Larsdatter paa Øen under Brevig, Faddere: (Jens Jacobsens enke) Guri Olsdatter, Marie (Katrine) Jensdatter, Gullik Kittilsen, Hans Andersen, Jakob Andersen, Tienere i Brevig

Født 19.05.1816 – døpt i kirken 28.07.1816: Thor – Styrmand Johannes Olsen og Birthe Thorsdatter i Brevig, Faddere: (Styrmand Jens Jensen Røds Hust.) (Johan Holms pige) Birthe (Marie) Olsdatter, Karen (Kirstine) Olsdatter, Andras Eriksen, Jon Jacobsen, Ole Førli, Strandsiddere i Brevig

Født 23.08.1816 – døpt i hiemme 24.08.1816: Lars Christian – Fuldmægtig Ole Riis og Kirsten Aarhuus i Brevig, Faddere: Barnet døde uden at det ble bragt til kirken

Født 11.08.1816 – døpt i hiemme 12.08.1816: Johannes – Skibstømmermand Ole Thorsen og Anne Maria Jonsdatter i Sætret ved Brevig, Faddere: (matros Lorents Olsens hustru) Ingeborg Johannesdatter (i Porsgrund), pige Ingeborg Larsdatter, (enkemand og skibsbygger) Tarald Ingebrigtsen (i Brevig), Hans Amundsen, Hans Andersen, (Isach Jansen), arbeidsmend i Brevig

Født 06.08.1816 – døpt i kirken 15.09.1816: Hans Jacob Matros Sivert Sivertsen og (Anniken) Margrethe Hansdatter i Brevig, Faddere: (Smedens Rasmus Hansens hustru) Sina Jensdatter, Marthe Siversdatter, Smed Rasmus Hansen, Lods Jacob Hansen, (Matros) Simen Christensen i Brevig

Født 09.09.1816 – døpt i kirken 22.09.1816: Hans – Hugger Niels Sørensen Saga og Karen Kittilsdatter i Sættret ved Brevig, Faddere: (Hans Sørensen Sagas kone) Gunnild Kittilsdatter, Maren Sørensdatter (Saga under Eidanger), Søren (Hansen) Saga (under Eidanger), Halvor Halvorsen Kaasa fisker paa Øen, Brynulf Hansen, arbeidsfolk i Brevig

Født 01.08.1816 – døpt i hiemme 18.08.1816, i kirken 22.09.1816: Halvor – Matros Christen Halvorsen og Kirsten Pedersdatter i Brevig, Faddere: Alet (Marie) Olsdatter, Christine Hansdatter, Halvor Zachariasen, Ole Christensen, (Ole Jensen), Simen Christensen, Matroser i Brevig

Piger

Født 28.02.1816 – (døpt i hiemme 12.03.1816), døpt i kirken 31.03.1816: Anne Oline – Matros Sander Olsen og Ingeborg Christine Larsdatter (i Sætre ved) Brevig:

NB! Her er fadderne ulikt ført i ministerialboken og klokkerboken. Se Maren Johanne f. 25.01.1816, døpt 21.03.1816 lenger opp. Fadderne under her, fra ministerialboken, hører til der.

Ministerialboken: Faddere: Mad. Barfods kone, Johanne Stodsdatter, Hans Holm, Johan Holm, Mikkel Kjendahl, alle i Brevig

Klokkerboken: Faddere: Skibstømmermand John Johnsen H. Maren Margrethe Jakobsdatter, Anne Larsdatter i Viborgs Tjeneste, Matros Lars Christen, Hugger Nils Sørensen, Matros Nils Jensen, i Brevig

Født 10.03.1816 – døpt i kirken 19.05.1816: Maren Oline – Matros Jon Christensen og Anne Kirstine Olsdatter paa Øen ved Brevig, Faddere: (Snedker Hans Frogner H.) Anne Christensdatter, Maren Jonsdatter, (Matros) Niels Olsen (i Seteret), (Ungkarlene) Christen Jonsen, Amund Evensen, Strandsiddere i Brevig

Født 27.04.1816 – døpt i kirken 26.05.1816: Anne Maria – Skorstensfeier Johan Mikkelsen og Kirstine Halvorsdatter i Brevig, Faddere: Johanne Jensdatter (Melgaard), Anne Jakobsdatter, Tienestepiger i Brevig, (Røjert) Christen Christensen, (Bagersvend) Johan Jensen, Tollef Hansen, Tienere i Brevig

Født 06.05.1816 – døpt i kirken 26.05.1816: Anne Jørgina Maria – Matros Lars Pedersen og Katrine Andersdatter i Brevig, Faddere: (Røyert Tellef Hansens kone) Maren Johansdatter, Anne Thorsdatter, (Høker) Gunner Frøstrup, Gunner Gunnersen, Peder Hansen, Strandsiddere i Brevig

Født 05.04.1816 – døpt i kirken 02.06.1816: Karen Oline – Hugger Knud Tellefsen og Ingeborg Larsdatter (paa Øen) i Brevig, Faddere: (Lods Mads Jansens hustru) Gurine Olsdatter, (Ole Riises pige) Inger Mikkelsdatter, (Matros) Halvor Nielsen (i Trosvig), (Soldat) Amund Evensen, Niels Larsen (Grønnerøe), Arbeidsmend i Brevig

Født 05.06.1816 – døpt i kirken 23.06.1816: Andrea – Matros Peder Andersen og Anne Helene Trulsdatter i Brevig, Faddere: (Lars Andersens hustru) Marthe Trulsdatter, (Pige) Edel Zachariasdatter (hos Riis), (Matros) Gunder Gundersen, (Ungkarlene) Jonas Gundersen og Lars (Larsen) Grønnerøe, Arbeidsfolk i Brevig

Født 14.12.1815 – døpt i kirken 30.06.1816: Juliane Marie Uægte – (Forlovede og til egteskab udlyst, men ei egteviede) Arbeidsmand Søren Olsen og Karen Marie Andersdatter i Brevig, Faddere: (Søren Abrahamsen Becher hustrue) Maria Hansdatter, (Tjenestepige hos Barclay) Margrethe Jonsdatter, (Tømmermand) Erik Svendsen (paa Øen ved Brevig), Peder Hansen (Setret ved samme) og Ole Nielsen, (begge huggere), Arbeidsfolk i Brevig

 

Side 9

Gutter

Født 29.10.1816 – døpt i kirken 17.11.1816: Hans Christian – Anders Eriksen og Elisabeth Olsdatter Snedker i Brevig, Faddere: (Jacob Olsens kone) Ellen Jacobsdatter, (Peder Isaksens datter) Gunnil Pedersdatter, (Skomager) Elias Bruun, Halvor Halvorsen, Arne Olsen, alle i Brevig

Født 01.07.1816 – døpt i hiemme 08.09.1816: Georg Peter – Børge Pettersen og Joerine Jørgine (Petersen,) født Elleger, Kiøbmand i Brevig, Faddere: Mad. Høeg, Mad. Barclay, Kiøb. Barclay, Overtoldbetient Bierdahl, (Kontorist Niels Lauritz Eriksen), Kiøbm. Niels Coch, Skipper Hans Torstensen, alle i Brevig

Født 28.11.1816 – døpt i kirken 15.12.1816: Hans – Soldat fra Bergen Lars Baltsersen Dahl og Kirstine Hansdatter i Brevig, Faddere: (Ringer Lars Larsen Grønnerøes kone) Ingeborg Andersdatter,

Født 14.11.1816 – døpt hiemmet i kirken 15.12.1816 - døpt i kirken 26.12.1816: Peder - Her er det nok galt ført i ministerialboken. Se under her.

Fra ministerialboken: Jacob Larsen Gudem Styrmand og Marie Jørgine Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Andersdatter, Johanne Thorsdatter, Christen Christensen, Jacob Olsen, Augen Andersen, Strandsiddere i Brevig

Fra klokkerboken: Matros Anders Pedersen og Christense Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Peder Isaksens enke Kirsten Larsdatter, Bent Blehrs pige Christine Jacobsdatter, Styrmand Jacob Olsen, Ungkarl Paul Mikkelsen, Tjenestekarl Hans Andersen, Alle hiemmehørende under Brevig

Piger

Født 14.06.1816 – i hiemmet 18.06.1816, i kirken 12.07.1816: Maren Kirstine – Hugger Hans Jensen og Pernille Christensdatter i Brevig, Faddere Mad. Thomas Blehr, Jfr. Michal, Linut. Fredriksen, Linut. Lung, Kjøbmand Peders Blehr, Alle fra Brevig

Født 02.07.1816 – døpt i kirken 04.08.1816: Anne Maria – Røyert Christen Christensen og Karen Hansdatter fra Øen i Brevig, Faddere: (Badsmand Anders Jacobsens hustru) Alet Larsdatter (paa øen i Brevig), Gunnild Sørensdatter (tjenestepige hos Fundmark i Porsgrund), Conrad Dahl, Jacob Nybro, (Røyert) Tollef Hansen, Søefolk i Brevig

Født 16.06.1816 – døpt i hiemme 24.06.1816 - døpt i kirken 04.08.1816: Gurine – Styrmand Ole Guttormsen og Anne Johannesdatter i Brevig, Faddere: (Matros Niels Sands kone) Johanne Guttormsdatter, (Pige) Johanne Stodsdatter, Lensmand Jacob Johannesen, Lods Hans Pedersen (Haaøen), Søemand Jacob Stodsen i Brevig

Født 06.07.1816 – døpt i hiemme 07.07.1816 - døpt i kirken 18.08.1816: Ellen Susanne Matros Johannes Christensen og Maren Maria Torkildsdatter i Brevig, Faddere: (Overbetjent Bjerdahls pige) Johanne Jonsdatter, (Lods oldermand J Halvorsens pige) Else Halvorsdatter, (Røyert) Tellef Hansen, (Skomager) Elias Abrahamsen (Bruun) (og ungkarl) Søren Eriksen, Søefolk i Brevig

Født 08.09.1816 – døpt i kirken 22.09.1816: Ingeborg Kirstine – Hugger Børge Jonsen og Maria Halvorsdatter i Brevig, Faddere: (Hugger Isach Andersens kone) Kari Hovorsdatter (i Brevig), Else Jonsdatter (under Eidanger), Haavor Torjussen (under Eidanger), (Arnold Haraldsen under Eidanger), (Ungkarl) Peder Hansen, (begge i Brevig)

Født 28.09.1816 – døpt i kirken 20.10.1816: Helvig Kirstine – Tollef Tyggesen og Anne Margrethe Asoldsdatter, Matros i Seteret under Brevig, Faddere: (Bæres af bonden Hans Jacob Aasoldsen kone) Fredrikka Olsdatter (i Solum ved Porsgrund), (staar hos Abraham Tygesens datter Ingeborg Abrahamsdatter, (Styrmand) Jacob Olsen, (Matros) Abraham Tygesen, (Ungkarl) Tollef Hansen, søefolk i Brevig

Født 25.10.1816 – i kirken 03.11.1816: Anne Mathia – Lars Larsen Blekebakken og Aase Hansdatter, Tømmermand i Brevig, Faddere: (Skipper Nils Larsen Overbanemesters pige) Helvig Hansdatter (under Bamble), (Lars Eriksens pige) Anne Thorsdatter, (Bonde) Isach Torsen paa Skorve af Bamble, (Hugger) Ole Olsen (Trodsvig under Brevig), Ungkarl Mads Olsen Roverø under Bamble

 

Side 10

Gutter

Født 19.12.1816 – døpt i kirken 05.01.1817: Lars Nicolai – Jacob Larsen Gudem Styrmand og Marie Jørgine Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Andersdatter, Johanne Thorsdatter, Christen Christensen, Jacob Olsen, Augen Andersen, Strandsiddere i Brevig

Født 19.12.1816 – døpt i kirken 19.01.1817: Ole – Matros Henrik Gundersen og Anne Olsdatter i Trosvig, Faddere: (Enke efter Ole Johnsen) Guri Pedersdatter, Anne (Sofie) Gundersdatter, Ole Olsen, Halvor Nielsen, Gunder Gundersen, Matroser i Brevig

Født 02.02.1817 – døpt i kirken 16.02.1817: Halvor – Matros Hans Hansen og Anne Hansdatter (paa Øen) i Brevig, Faddere: (Lods Hans Isaksens hustrue) Inger Hansdatter, Maren Thorsdatter, Jens Schaaning, Ole Jensen, Hans Pedersen, Søfarende af Brevig

Født 03.03.1817 – døpt i kirken 16.03.1817: Jakob – Matros Anders Jacobsen og Aleth Larsdatter i Brevig, Faddere: (Enke efter Bent Anundsen) Anne (Johanne) Jacobsdatter, Ingeborg Larsdatter, (Røyert) Christen Christensen, Ingebright Larsen, Hans Sørensen, Strandsiddere i Brevig

Piger

Født 22.09.1816 – i kirken 03.11.1816: Marthe Gurine Uægte – Matros Anders Guldbrandsen og Enke Ann Kirstine Jacobsdatter i Brevig, Faddere: (Presten Frideriksens pike) Karen Jonsdatter, (Guldsmed Førbeks pige) Karen Gulbrandsdatter, (Ungekarler) Anders Amundsen Hobek og Niels Andersen, Strandsidder i Brevig

Født 10.11.1816 – i kirken 01.12.1816: Mathea Birgithe – Styrmand Ole Christensen og Anne Marie Mogensdatter Jordemoder af Brevig, Faddere: (Matros Christen Zachariasens kone) Christen Birthe Johansdatter og Datter Christense Christensdatter, (Røyert) Tollef Hansen, (Matros) Simon Christensen, (Matros) Christen Halvorsen, alle i Brevig

Født 04.10.1816 – døpt i hiemme 20.10.1816 - døpt i kirken 02.12.1816: Marie Laurine – Lauritz Eriksen Contorist og Ellen Marie Eggert i Brevig, Faddere: Mad. Bent Blehr (født Hichmann paa Stathelle), Mad. (Thobias) Hichmann, født Mitchil, (Jomfrue Anne Susanne Halvorsen), Liutenant (Michael) Fredriksen, Kjøbmand Peder (Smith) Blehr, Student Dahl, (Overtoldbetjent Bjergdahl, og Contorist Christian Hansen)

Født 22.09.1816 – døpt i hiemme 30.09.1816 - døpt i kirken 02.12.1816: Andrea – Ole Nielsen Kragerøe Matros og Marthe Dorthea Andersdatter (på Øen) i Brevig, Faddere: (Hans Pedersen Haaøens hustru) Karen Jansdatter, (Lauritz Eriksens Pige) Marthe Rolfsdatter, (Matros) Ole Jensen (og Ungkarler Matros) Jacob Andersen og Jacob Jansen, Matroser i Brevig

Født 27.11.1816 – døpt i kirken 22.12.1816: Jørgine – Smed Anders Halvorsen og Anne Kittilsdatter (paa Øen) i Brevig, Faddere: (Røyert Christen Christensens kone) Karen Hansdatter, (enke) Gunnild Pedersdatter, (Graver) Lars (Larsen) Grønnerøe, (Styrmand) Hans Sørensen, (Smedsvend) Just Andersen, i Brevig

Født 17.12.1816 – døpt i kirken 01.01.1817: Ingeborg Margrethe – Søren Amundsen Sigtesøen og Karen Marie Christensdatter, Gaardmand i Eidanger,

Inger faddere nevnt i Ministerialboken.

Faddere fra Klokkerboken: Styrmand Peder Christensens hustru Anne Eilertsdatter paa Barfod ved Langesund, Pige Karen Eilartsdatter, Bonden Halvor Ellefsen Kjær paa Braandlaus? nær ved Helgeroa, Ungkarlene Matrosene Halvor Christensen paa Gyrstad? ved Langensund og Hans Jacob Pedersen i Langsund

 

Side 11

Gutter

Født 24.02.1817 – døpt i kirken 30.03.1817: Knud Dagarbeider Torkild Knudsen og Mari Andersdatter i Brevig, Faddere: Gjestgiver Niels Eriksen, (Røyert) Tollef Hansen, (Ungkarl) Lars Andersen Gierstad, (Gjestgiver Niels Eriksens pige) Aaste Olsdatter, Inger Andersdatter i Brevig

Født 17.03.1817 – døpt i kirken 07.04.1817: Anders – Arbeidsmand Erik Svendsen og maren Andersdatter (paa Øen) i Brevig, Faddere: (Arbeidsmand Christen Olsen hustru) Ellen Sørensdatter (i Dahlen), Anne Thorsdatter, (Enkemann) Ingebrigt Larsen, Amund Larsen, Hans Eriksen, Brynjulf Hansen, Arbeidmend i Brevig

Født 16.02.1817 – døpt i kirken 07.04.1817: Jacob – Lods Hans Pedersen Haaøen og Karen Jonsdatter (paa Øeen) i Brevig, Faddere: (Lensmand Jacob Johannesens hustru) Karen Kirstine Jacobsdatter, (Stoe Larsens datter) Johanne Stoesdatter, (Styrmand) Ole Guttormsen, Lods Anders Isaksen (paa Øen ved Brevig), Jacob Stoesen, Søfarende i Brevig

Født 16.05.1817 – døpt i kirken 01.06.1817: Christen Hvistendahl – Styrmand Lars Christian Ruberg og Maria Hvistendahl, Faddere: (Skipper Schaanings kone) Marthe Kirstine Schaaning, Jomfr. (Maria Margrethe) Bentsen, Skipper Jens Schaaning, Klokker Ruberg

Født 08.05.1817 – døpt i kirken 03.06.1817: Halvor – Matros Ole Halvorsen og Kirsten Andreasdatter (Holm), Faddere: (Ole Christensdatters hustru) Anne (Marie) Mogensdatter, (Jordmoder) Inger (Marie) Christensdatter, (Lods) Hans Isaksen, Peder Hansen, (Ungkarl Matros) Simen Christensen, Matroser i Brevig

Piger

Født 18.12.1816 – døpt i hiemme 23.12.1816 - døpt i kirken 19.01.1817: Sophie Gurine – Contorist Isach Gundersen og Sara Larsdatter Coch i Brevig, Faddere:

Fra Klokkerboken: Anne Sofie ,,,? Gunner Tevesens og P. Dorthe Gundersdatter hos Hermann Ludvigsen i Schenn, Skipper John Hansen i Porsgrund, Sømand Ole Gunnersen i Schenn, Lars H Coch Skipper, B Schobye Bager, H Tostensen Skipper, Kjøbmand Pedersen, alle i Brevig

Fra Ministerialboken: Mad. Hansen, Joen Hansen, Skipper Hansen, Skipper Coch, Bager Schouby, Alle i Brevig

 

Født 29.12.1816 – døpt i kirken 19.01.1817: Anne Marie – Matros Anders Christensen og Rusine Rasmusdatter i Brevig, Faddere: (Jæger Jacob sig Huuser Kone) Asber Kittilsdatter, (Gamle Mad, Christensens pige) Else Sørensdatter, (Enkeman Gartner) Christen Christensen

(Bruset), (Bagersvend) John Jonsen, (Ungkarl) Hans Gulbrandsen, Arbeidsfolk i Brevig

 

Født 04.01.1817 – døpt i hiemme 08.01.1817 – døpt i kirken 02.02.1817: Inger Marie – Arbeidsmand Peder Gundersen og Anne Margrethe Abrahamsdatter (under Heistad i Eidanger sogn), Faddere: (Postmester Chrysties Pige) Maren Hansdatter, Inger Pedersdatter, Abraham (Erichsen) Lunde, Jacob Heistad (i Kjørholt), Isak Lunde, Bønder fra Eidanger

Født 04.12.1816 – døpt i hiemme 18.01.1817 – døpt i kirken 03.02.1817: Marianne Kirstine – Kiøbmand Niels (Carlsen) Coch og Marie Elisabeth (født Herms) i Brevig, Faddere: Mad. Carl Eriksen (f. Zachariasen), (Iverine Pettersen fød Ellegers,) Jomfr. (Mette) Ording, Kiøbmand Hans Eriksen, (Gjestgiver Carl Coch,) (Ungkarler) Erik Blehr og (Ole Andreas Coch), Alle i Brevig

Født 14.02.1817 – døpt i hiemme 15.02.1817 – døpt i kirken 23.02.1817: Ingeborg Marie – Arbeidsmand (Hugger) Isach Andersen og Kari Havorsdatter på Sætertangen ved Brevig, Faddere: (Hugger Børre Johnsens kone) Marie Havorsdatter (i Brevig), (Søren Røras datter) Anne Sørensdatter, (Røyert) Tollef Hansen (i Brevig), (Tjenestekarl) Hans Andersen, (ligeledes) Torgrim Isachsen (hos Ole Skrabeklev i Eidanger sogn)

Født 29.01.1817 – døpt i hiemme 02.02.1817 – døpt i kirken 09.03.1817: Gunild Marie – Matros Knud Andersen og Anne Margrethe Gunnuldsdatter (paa Sigtesøen under Eidanger), Faddere: (Husmand Gunnulf Torgersens Hustru (Gunil Nilsdatter (paa Sigtesø), (Søren Amundsens Pige) Lisbeth Gunnuldsdatter, (likeledes Hmnd.) Gunnulf Torgersen, (likeledes Daglejer) Anders Nielsen (paa Stathellet) og (Ungkarl) Ole Gunnuldsen (paa Sigtesøen)

Født 25.01.1817 – døpt i hiemme 12.02.1817 – døpt i kirken 09.03.1817: Katrine – (Hugger) Lars Larsen Buer og Maria Elisabeth Sørensdatter i Brevig, Faddere: (Gdm. Ole Larsens hustru) Anne Stiansdatter (i Skrabeklev under Eidanger), (Bøje Kristensens enkes Pige) Elisabeth Larsdatter (i Brevig), (Hugger) Niels Larsen (Sandøy under Eidanger), (Jæger) Ole Guttormsen Holli (i Brevig og Ungkarl) Brøndulf Hansen (i Tjeneste hos Hans Eriksen i Brevig), Arbeidsfolk i Brevig

 

Side 12

Gutter

Født 06.05.1817 – døpt i kirken 15.06.1817: Elling Hagbart – Residerende Cappelan Jacob Fredriksen og Anne Dorthea, født Borelly, i Brevig, Faddere: Madm. Bent Blehr, født Hichman, (Madm. Peder Smith Blehr), Jomr. Aniken Hichman, Mandfaddere, Løytenant Michal Fridriksen, Kjøbmand Lars Eriksen, Skipper Jens Schaaning.

Født 24.06.1817 – døpt i kirken 13.07.1817: Anders – Skomager Lars Andersen og Anne Anonsdatter i Brevig, Faddere: Maren Pedersdatter (Peder Hansens kone), Anne Rasmusdatter Tienestepige, Hugger Ole Olsen, Rasmus Hansen, Matros Christen Johnsen, Arbeidere i Brevig

Født 14.06.1817 – døpt i kirken 27.07.1817: Halvor Olaus – Fragtmand Amund Halvorsen og Alette Maria Olsdatter i Brevig, Faddere: (Flaademand Ole Gundersens enke) Sara (Dortea) Larsdatter (fra Scheen), Anne (Cathrine) Olsdatter, (fra Scheen), Peder Halvorsen (fra Stathellet), Tollef Hansen (i Brevig), Skomager Ole Forlie fra Brevig.

Født 05.09.1817 – døpt i hiemmet 25.09.1817, døpt i kirken 28.09.1817: Peder – Matros John Pedersen og Anne Kirstine Eilertsdatter i Brevig, Faddere: (Hugger) Ole Olsens kone Siri (Johannesdatter), (Tjenestepige) Maren Jacobsdatter, Røiert (Tellef Hansen), (Murmester) Rasmus Hansen, alle i Brevig

NB! Fra klokkerboken: 2. november, 22 søndag efter Trefoldighed, Jubelfest i anledning af Reformationen, begyndt for 300 aar siden ved Pastor Luther.

Piger

Født 26.02.1817 – døpt i hiemme 06.03.1817 – døpt i kirken 30.03.1817: Ingeborg Uægte – (Den udlagte fader til barnet matros Isak Nielsen i Porsgrunn og (moderen) Maren Eilersdatter i Brevig, Faddere: (Matros Gunner Gunnersen hustru) Ingeborg Trulsdatter, Presten Fredriks pige Marthe (Johanne) Svertsdatter, (Som hjelpefadder Student P K Hammer), (Graver) Lars Grønnerøe, Tollef Hansen, Strandsiddere i Brevig

Født 16.03.1817 – døpt i kirken 03.04.1817: Pernille – Styrmand Andreas Pedersen Høegh og Karen Kristine Olsdatter, Faddere: (Matros Christen Halvorsens kone) Kirsten Pedersdatter, (Johan Holms pige) Johanne Halvorsdatter, Peder (Eilertsen) Høegh, (Skomager) Ole Førlie, (Ungkarl og Matros) Hans Sørensen, Strandsiddere i Brevig

Født 04.05.1817 – døpt i kirken 26.05.1817: Maren Berthea – Arbeidsmand Hans Nielsen og Marthe Maria (Hansdatter på Øen ved) Brevig, Faddere: (Hugger Sørens Hansen Hejstads) kone Anne Jonsdatter (paa Hejstad under Eidanger), Dorthea Jonsdatter i Brevig, Søren Hansen (Hejstad Hugger paa Hejstad under Eidanger), Hans Amundsen (i Sætre), (Hans Amundsen i Sætre), (Ungkar)l Christen Jonsen (paa Øen ved Brevig), Arbeidsfolk i Brevig

Født 20.04.1817 – døpt i hiemme 26.05.1817 – ej været i kirken, formedligt sygdom: Dorthe Marie – Matros Lars Andersen og Isaka Isaksdatter, Faddere: Maren Pedersdatter, Anne Olsdatter, Rasmus Hansen, Peder Halvorsen, Arbeidsfolk i Brevig

Notat fra klokkerboken: barnet døde de 8. juni af invorten svaghed og blir begraven der 12. juni

Født 15.05.1817 – døpt i hiemme 17.05.1817 – døpt i kirken 24.06.1817: Anne Mathea – Ringer og Graver Lars Larsen Grønnerøe og Ingeborg Andersdatter i Brevig, Faddere: Karen Olsdatter, (Tjenestepige) Edel Zachariasdatter, (Høger) Anders (Larsen) Grønnerøe, Anders Halvorsen, (Matros) Peder Andersen, (Gaardbruger Torgier Andersen), Arbeidsfolk i Brevig

Født 22.05.1817 – døpt i kirken 06.07.1817: Ingeborg – Matros Jacob Olsen og Anne Kristine Nielsdatter i Brevig, Faddere: Anne Andersdatter, (Skomager Elias Amundsdatter kone Anne Hansdatter Tienestepige), Ingeborg Jacobsdatter, (Gartnersvend) Poul Michelsen, Guttorm Nielsen, Matros Guttorm Abrahamsen

Født 09.06.1817 – døpt i hiemme 19.07.1817 – døpt i kirken 27.07.1817: Inger Karine – Arbeidsmand Michel Pedersen og Maren Olsdatter i Brevig, Faddere: (Matros Hans Olsens kone) Maren (Kirstine) Larsdatter, (Tjenestepige) Ingeborg Jacobsdatter, Christen Christensen (Røyert), (Gartnersvend) Poul Mikkelsen, Kittil Nielsen, alle af Brevig

Født 08.06.1817 – døpt i kirken 27.07.1817: Andrea Margrethe – Matros Mads Andersen og Anne Kirstine Michelsdatter i Brevig, Faddere: (Hugger Olsen Nielsens kone (Maren Magnusdatter, (Tjenestepige) Anne (Marie) Pedersdatter, Lars Andersen (Koggersvold), Rasmus Hansen, Ole Forlie, Strandsiddere i Brevig

 

Side 13 (det står feilskrevet 14)

Gutter

Født 19.10.1817 – døpt i hiemmet 25.10.1817, døpt i kirken 30.11.1817: Michel – Matros Johannes Christensen og Maren Marie Torkelsdatter i Brevig, Faddere: (Matros Christen Hansen Kone) Maren Thomasdatter, (Tjenestepige) Anne Rasmusdatter, (Tømmermand) Anders Eriksen, (Matrosene) Jacob Jensen og Hans Albretsen i Brevig

Født 17.04.1818 – døpt i kirken 11.05.1818: Christen – Matros Halvor Tollefsen og Pernille Larsdatter i Brevig, Faddere: (Tømmermand Anders Eriksens kone) Elisabeth Olsdatter, (Tjenestepige) Johanne Halvorsdatter, (Matros) Ole Halvorsen, (Matros) Simen Christensen, Jacob Stoesen, alle af Brevig

Piger

Født 16.07.1817 – døpt i kirken 24.08.1817: Elisabeth – Matros Niels Christian Sand og Johanne Guttormsdatter i Brevig, Faddere: (Matros Halvor Halvorsens kone) Ingeborg Kittilsdatter, (Tjenestepige) Ellen Halvorsdatter, Cornelius Hansen, Hans Pedersen, Matroser i Brevig

Født 24.08.1817 – døpt i kirken 31.08.1817: Lene – Gunder Jacobsen og Mette Marie Gundersdatter Biønnes Gaardmandsfolk i Eidanger, Faddere: (Bonden Peder Jacobsens kone) Maren Christophersen, (Tjenestepige) Inger Michelsdatter, Jon Hansen (Ouen), Christen (Hansen) Kielkevig, Ole (Gundersen) Bjønnes, alle fra Eidanger

Født 12.10.1817 – døpt i hiemmet 20.10.1817, døpt i kirken 23.11.1817: Anne Barbara – Giestgiver Niels Eriksen og Johanne Marie Andersdatter fra Brevig, Faddere: (Lensmand Jacob Johannesens Kone) Karen (Kirstine) Jacobsdatter, Johanne Stoesdatter, Lods Peder Hansen, Styrmand Hans Larsen, Styrmand Anders Andersen

Født 18.12.1817 – (døpt i hiemmet 04.01.1818), døpt i kirken 01.02.1818: Elisabeth Mathea – (Uægte) – Matros Halvor Eriksen og Ingeborg Christoffersdatter begge af Brevig, Faddere: (Hugger Søren Christoffersens kone) Maren Hansdatter, (Tjenestepige) Inger Christoffersdatter, Christen Vingrei, (Hugger) Ole Olsen, Lars Christoffersen, alle af Brevig

Født 06.12.1817 – (døpt i hiemmet 10.01.1818), døpt i kirken 01.02.1818: Ingeborg Marie – Matros Knud Gautesen og Anne Larsdatter (i Trosvig under) Brevig, Faddere: (Matros Lars Larsens kone) Marie Sørensdatter, (Tjenestepige) Gunild Johannesdatter, (Matros) Hans Tønnesen, (Muurmester) Rasmus Hansen, Lars Tønnersen, Matroser i Brevig

Født 28.01.1818 – (døpt i hiemmet 03.02.1818), døpt i kirken 15.03.1818: Maren Christine – (Uægte) – Matros Hans Guldbrandsen og Else Birthe Sørensdatter, Begge af Brevig, Faddere: (Tjenestepige) Ingebor Børgesdatter, Karen Nielsdatter, Søren Marcusen, Thollef Gundersen alle af Brevig

 

Side 14

Gutter

Født 01.03.1818 – døpt i hiemmet 09.03.1818, døpt i kirken 22.05.1818: Thomas Martinius Fragtmand Jacob Nybroe og Elisabeth Coch i Brevig, Faddere: (Contorist Jacob Nybroes kone) Sara Gundersen, Jomfrue (Anne Helvig) Monrad, Skipper Lars Hansen, Kjøbmand Børre Pedersen, Contorist Ole Andreas Coch

Født 20.03.1818 – døpt i kirken 07.06.1818: Hans – Matros Cornelius Hansen og Dorthea Christensdatter af Brevig, Faddere: Maren Johnsdatter (Tjenestepige), Marthe Jacobsdatter, Nils Christensen, Hans Hansen, Hans Albrigtsen, alle matroser i Brevig

Født 18.06.1818 – døpt i kirken 09.07.1818: Jacob Carl – Styrmand Jens Jensen Rohde, Birthe Marie Olsdatter i Brevig, Faddere: (Arbeidsmand Anders Eriksens kone) Elisabeth Olsdatter, (Tjenestepige) Johanne (Halvorsdatter), (Styrmand) Jacob Larsen (Gui), (Styrmand) Johannes Olsen, (Røyert) Christen Christensen, (Smed Anders Halvorsen, Matros Christen Christensen,) alle i Brevig

Født 14.06.1818 – døpt i kirken 02.08.1818: Carl – Matros Knud Knudsen og Gunild Kirstine Pedersdatter i Brevig, Faddere: (Matros Enke) Kirsten Larsdatter, (Høcherdatter) Ingeborg Margrethe Andersdatter (Grønnerøe), (Skomager) Knud (Mathias) Jensen, (Matros) Nils Talachsen, Anders Pedersen (Matros), alle i Brevig

Piger

Født 19.03.1818 – døpt i kirken 23.03.1818: Kirstine Andrea – Styrmand Hans Larsen og Anne Helene Eriksdatter i Brevig, Faddere: Madam. (Anne Helvig) Coch, Jomfrue (Mette) Smith, Kiøbmand (Johan) Holm, Isach Gundersen, Ole (Andreas) Coch, alle af Brevig

Født 18.03.1818 – døpt i kirken 30.03.1818: Ellen Gurine – (Uægte) – Matros Christen Eriksen og Sidsel Gertsdatter i Brevig, Faddere: Uldrika Sørensdatter, Birthe Olsdatter, Hans Erichsen, Niels Larsen, Thor Halvorsen, Arbeidsfolk i Brevig

Født 10.04.1818 – døpt i kirken 18.05.1818: Maren Margrethe – Smed Jens Hansen og Anne Margrethe Ingbrichtsdatter af Brevig, Faddere: (Matroskone) Annichen (Margrethe) Hansdatter, (Tjenestepige) Marthe Sivertsdatter, Rasmus Hansen (Smed), Ole Forlie Skomager, alle i Brevig

Født 25.03.1818 – døpt i hiemmet 18.05.1818, døpt i kirken 18.05.1818: Maren Gurine – Ole Guttormsen Arbeidsmand og Pernille Christensdatter i Brevig, Faddere: (Tjenstepige) Johanne Meelgaard, (Tjenestepige) Marthe Iversdatter, (Matros) Hans Abrahamsen, (Smedsvend) Halvor Olsen, (Hugger) Lars Gierstad, Arbeidsfolk fra Brevig

Født 19.05.1818 – døpt i kirken 08.06.1818: Nicoline – Matros Ole Nielsen Kragerøe og Marthe Dorthe Andersdatter, Brevig, Faddere: (Matroskone) Andra Larsdatter, Maren Jonsdatter, (Snedker) Frans Carlheim, Halvor Halvorsen, Christen Christensen Matroser i Brevig

Født 04.07.1818 – døpt i kirken 19.07.1818: Andrea – Tømmermand Lars Andersen og Isacha Isachsdatter, Brevig, Faddere: (Bondekone) Karen Olsdatter (fra Eidanger), (Tjenestepige) Maren (Sofie) Andersdatter, (Snedker) Hans Frogner, (Matros) Lars Andersen, (Matros) Andreas Vindt, Strandsiddere i Brevig

Født 30.05.1818 – døpt i hiemmet 12.06.1818, døpt i kirken 02.08.1818: Helene – (Uægte) – Jens Knudsen (Gaardmanssønn) fra Nissedals Prestegaard og Marthe Guttormsdatter fra Brevig, Faddere: (Matroskone) Kirsten Olsdatter, (Tjenestepige) Anne (Elisebeth) Hansdatter, Hans Sørensen (Hugger), Niels Larsen (Grønnerøe), Arbeidere i Brevig

Født 26.06.1818 – (døpt i hiemmet 03.08.1818), døpt i kirken 28.08.1818 (det står 03.08. i ministerialboken): Karen Kirstine – Arbeidsmand Hans Andersen og Kirsten Eriksdatter af Brevig, Faddere: (Matroskone) Inger Eriksdatter, (Tjenstepige) Anne Amundsdatter, Lars (Larsen) Bleg (Seilmager), Tollef Hansen, (Røiert) Søren Ingebrethsen, i Brevig

Født 20.07.1818 – døpt i kirken 23.08.1818: Hanne Jørgine – Røyert Christen Christensen og Karen Hansdatter, Faddere: (Styrmandskone) Birthe Rohde, (Høkerdatter) Johanne Marie Stoesdatter, (Smed) Anders Halvorsen, (Styrmand) Jacob Larsen, (Matros) Anders Jacobsen, alle fra Brevig

 

Side 15

Gutter

Født 23.07.1818 – døpt i kirken 06.08.1818: Ingebrigt Martinius – Matros Hans Tommesen og Dorthe Larsdatter i Brevig, Faddere: Christine Larsdatter, Ingeborg Kirstine Rasmusdatter, Gartner Poul Mikkelsen, Matrosene Hans Larsen og Anders Larsen, i Brevig

Født 28.07.1818 – døpt i kirken 28.08.1818: Jens – Matros Jacob Jensen og Johanne Dorthea Thorsdatter i Brevig, Faddere: (Matrosenke) Guri Olsdatter, (Matrosdatter) Maren Katrine Jensdatter, (Matros) Ole Jensen, (Skomager) Thor Sørensen, (Arbeidskarl) Amund Evensen, alle af Brevig

Født 08.08.1818 – døpt i kirken 30.08.1818: Jacob – Jon Jacobsen Sigtesøen og Birthe Marie Eilertsdatter, Huusmand i Eidanger, Faddere: (Matroskone) Anne (Marie) Torgersdatter (af Langesund), (Bondepig) Lisbeth Gunulfsdatter (Sigtesøen), Ole Gunulfsen (Matros Sigtesøen), Isach Jensen (Matros Birkøen), Bonde Peder Olsen af Langesund

Født 03.09.1818 – døpt i kirken 20.09.1818: Magnus – Hugger Ole Nielsen og Maren Magnusdatter i Brevig, Faddere: Huggerkone Grethe Jacobsdatter, Tjenestepige Karen Nielsdatter, Røiert Tollef Hansen, Hugger Ole Olsen, Arbeidsmand Jørgen Magnussen, alle af Brevig

Født 12.09.1818 – døpt i kirken 11.10.1818: Lars – Matros Ole Jensen og Andrea Larsdatter i Brevig, Faddere: (Lodskone) Karen Johnsdatter, (Pige) Anne Albriktsdatter, Tengel Olsen (Hugger), Lars Michelsen (Arbeidsmand), (Zacharias Christensen Søemand)

Piger

Født 24.05.1818 – døpt i hiemmet 14.06.1818, døpt i kirken 30.08.1818: Anne Elisabeth – Matros Søren Halvorsen og Birthe Knudsdatter i Brevig, Faddere: (Matroskone) Ingeborg Kittilsdatter, (Tjenestepige) Aslaug Pedersdatter, (Røiert) Tollef Hansen, (Tømmermand) Lars Michelsen, (Matros) Halvor Halvorsen, Strandsiddere i Brevig

Født 20.07.1818 – døpt i kirken 06.09.1818: Sara Olea – (Uægte) – (Arbeidsmand) Halvor Olsen fra Stathelle i Bamble, Giertrud Kirstine Christoffersdatter fra Brevig, Faddere: (Tjenestepige) Karen Andersdatter, (Tjenestepige) Mette Andreasdatter, (Dagarbeider) Niels Larsen (Grønnerøe), (Matros) Hans Abrahamsen, disse fire fra Brevig, (Matros) Ellef Olsen (fra Stathellet)

Født 09.08.1818 – døpt i kirken 06.09.1818: Inger Marie – Matros Hans Olsen og Maren Larsdatter i Brevig, Faddere: (Matroskone) Dorthe Larsdatter, (Tjenestepige) Ragnild Jansdatter, (Hugger) Halvor Stenersen (Disse tre fra Brevig), (Matrosene) Anders Larsen og Hans Larsen fra Arøen under Næs sogn

Født 05.07.1818 – døpt i hiemmet 14.08.1818, døpt i kirken 13.09.1818: Margrethe Elisabeth – Arbeidsmand Anders Gertsen og Marthe Jørgensdatter Brevig, Faddere: (Røiertkone) Maren Johannesdatter, Maren Taraldsdatter, «Ingen flere», står det så i ministerialboken. (I Kokkerboken: For resten Menigheden i Brevig Vidner)

Født 13.08.1818 – døpt i hiemmet 03.09.1818, døpt i kirken 13.09.1818: Boel – (Jordbruger) Ole Gundersen Solvig og Inger Michelsdatter Jordbruger i Eidanger, Faddere: (Matroskone) Marthe Trulsdatter, (Tjenestepige) Boel (Maria) Jensdatter, begge af Brevig, Mikkel Olsen, Even Gundersen, Andreas Vindt, (alle af Eidanger sogn)

Født 31.08.1818 – døpt i hiemmet 07.09.1818, døpt i kirken 13.09.1818: Anne Christine – Matros Christen Hansen og Else Gundersdatter (Kjelkevig) Huusmand i Eidanger, Faddere: (Arbeidsmandskone) Anne Hansdatter, (Tjenestepige) Guri Hansdatter, (Matros) Christen Hansen, Søren Christensen, Jørgen Vindt, af Brevig

Født 22.09.1818 – døpt i kirken 11.10.1818: Aase Karine – Skibstømmermand Niels Jørgensen og Maren Eriksdatter fra Brevig, Faddere: Niels Olsen (Hugger), Lars Christoffersen (Dagarbeider), Tollef Eriksen (fra Rønningen i Bamble), (Matrorskone) Maren Taraldsdatter, (Pige) Marthe Olsdatter Tjener hos Schougbye

Født 17.10.1818 – døpt i kirken 01.11.1818: Severine Bendikte – Matros Hans Sørensen og Anne Johanne Jacobsdatter af Brevig, Faddere: (Jacob Andersens enke) Barbro Larsdatter, (Pige) Gunild Sørensdatter, Lars Grønnerøe (Graver), Lars Christensen og Anders Jacobsen Søemend, alle af Brevig

Født 13.09.1818 – døpt i hiemmet 01.10.1818, døpt i kirken 03.11.1818: Jørgine Kirstine – Cofardie Capit. Halvor Dahl og Hanna Thyrholm af Brevig, Faddere: Moderen Mad. (Hanna) Dahl, Jft (Masine Petronelle) Bucha, Overtoldbetient (Magnus) Bjergdahl, (Jens) Halvorsen Lodsoldermand, Doctor Smith, Kjøbmand Erik Blehr,alle af Brevig

 

Side 16

Gutter

Født 20.10.1818 – døpt i hiemmet 01.11.1818, døpt i kirken 08.11.1818: Søren Christian – Matros Niri Sondresen og Marthe Marie Christensdatter fra Brevig, Faddere: (Pige) Karen Sondresdatter, Birthe Sondresdatter fra Skien, Lars Andersen (Søemand), Niels Olsen (Hugger), Poul Michelsen Kammager fra Ørvigen

Født 22.10.1818 – døpt i kirken 15.11.1818: Jens – Søemand Jon Jacobsen og Ester Jensdatter af Brevig, Faddere: (Pige) Inger Marie Christensdatter (fra Bakke), (Tjenestepige) Anne Jensdatter hos Møller i vestre Porsgrund, Knud Jensen Skomager, Tollef Hansen Røyert, Søre Eriksen Søemand, alle fra Brevig

Piger

Født 01.10.1818 – døpt i kirken 08.11.1818: Anne Carine – Matros Hans Nielsen og Inger Margrethe Abrahamsdatter (fra Blegebakken) i Brevig, Faddere: Kone Kari Arnoldsdatter (fra Trosvig), (Pige) Anne (Sophie) Gundersdatter, Hans Tallachsen (huusmand i Bamble), Giert Jonsen af Brevig

Født 08.09.1818 – døpt i kirken 08.11.1818: Anne – Arbeidsmand Arnild Harraldsen og Aase Maria Andersdatter af Brevig, Faddere: (Bondekone) Kirstine Jacobsdatter, (Pige) Helene Nielsdatter, Ole Gundersen (Bonde), Jacob Halvorsen (Bonde), alle fra (Bamble), Lars Andersen (fra Brevig)

Født 20.10.1818 – døpt i kirken 15.11.1818: Anne Kirstine – (Huusmand) Ole Hansen Sunne og Anne Andersdatter fra Haaøen i Eidanger, Faddere: (Matroskone) Kirsten Andersdatter (fra Tanum), (Pige) Sidsel Hansdatter (fra Eidanger), Jon Mathisen (Arbeidsmand), Hans Sørensen (Gaardmand fra Næss i Tanum), Isach Hansen (tjenestedreng fra Eidanger)

Født 18.10.1818 – døpt i kirken 15.11.1818: Hanna Kirstina – Styrmand Ole Christensen og Giordmoder Anne Marie Mogensdatter, Faddere: (Røyertskone) Maren Johannesdatter, (Pige) Christine Christensdatter, (Styrmand) Ole Christensen, (Søemand) Ole Halvorsen, (Søemand) Simon Christensen, alle fra Brevig

Født 06.10.1818 – døpt i kirken 20.11.1818: Anne Ingerine – Kiøbmand Børre Pettersen og Iverine Jørgine (Elligers) i Brevig, Faddere: Madam. Gundersen, Jmfr. Smith, Overtoldbetient Biergdahl, Postmester Stenersen, (Kjøbmand) Ole Andreas Coch, (Capit Andreas Hansen), (Capit Torstensen), alle af Brevig

Født 05.11.1818 – døpt i kirken 22.11.1818: Inger Mathea – Matros Ellev Hansen og Johanne Mikkelsdatter, Faddere: Enke Amborg (Ellevsdatter fra) Østtved, Ingeborg Olsdatter, Mikkel Sadelmager, Anders Johansen, Ivar Hansen, alle af Brevig

 

Side 17

Gutter

Født 06.01.1819 – døpt i kirken 24.01.1819: Jacob Everin Anders Erichsen Snedker og Elisebeth Olsdatter i Brevig, Faddere: (Jens Rohdes) kone Birthe Maria Olsdatter, (Tjenestepige) Inger (Magrethe) Olsdatter, Lasse Dahl, Niels Erichsen, (Søemand) Niels Tallaksen, Søefolk af Brevig

Født 02.03.1819 – døpt i kirken 14.03.1819: Hans – (Bonde) Jacob Christiansen Haaøen og Maren Larsdatter inderster fra Eidanger, Faddere: (Anders Larsens kone) Maren Christiansen Haaøen, Pige Ingeborg Maria Christiansdatter Haaøen, Lars ibid, Christian ibid, Lars Larsen, alle bønder fra Eidanger

Født 21.01.1819 – døpt i kirken 04.04.1819: Niels – Arbeidsmand Halvor Nielsen og Anne Gundersdatter i Brevig, Faddere: (Christen Vingreis kone) Kari Halvorsdatter, Anne Stenersdatter, Nils (Olsen) Sæter, Gunner Gunnersen, Strandsiddere i Brevig

Født 15.03.1819 – døpt i kirken 25.04.1819: Ammund – Søren Anundsen Sigtesøen og Karen Christensdatter, gaardmand i Eidanger, Faddere: (Kone) Karen Christoffersdatter fra Langesund, (Pige) Nicoline Mikkelsdatter fra Kragerø, Christen (Halvorsen) Lods, Niels Pedersen (Tømmermand fra Langesund), Ole (Christensen) Jæterøen fra Næsset

Piger

Født 18.12.1818 – døpt i kirken 24.01.1819: Andrea – Ole Halvorsen Matros og Kirsten Holm i Brevig, Faddere: (Halvor Zachariassens kone) Maren Christensdatter, (Pige) Maren (Cathtine) Gundersdatter, Christen Halvorsen, Ole Christensen, Erik Andersen, alle i Brevig

Født 29.01.1819 – døpt i kirken 10.03.1819: Elen Maria – Matros Christen Halvorsen og Kirsten Pedersdatter i Brevig

Her er det nok ført galt i ministerialboken (Dette er de samme fadderne som nevnes for barnet før, Andrea): Faddere: Maren Christensdatter, Maren Gundersdatter, Christen Halvorsen, Ole Christensen, Erik Andersen, alle i Brevig

Fadderne fra klokkerboken. (Dette er nok da rett): Faddere: Andreas Pedersens kone Karen Kirstine Olsdatter, Pige Anne Carine Andersdatter, Peder Eilertsen, Ole Halvorsen Søemand, Zacharias Christensen Søemand

Født 15.01.1819 – døpt i hiemmet 20.01.1819, døpt i kirken 10.03.1819: Anne Maria – Matros Christen Hansen og Maren Thomasdatter, Faddere: (Tjenestepige) Gunild Halvorsdatter (hos Schaaning), (Tjenestepige) Marthe Andersdatter (hos doctor Smith), Mathis Clausen (Sergeant), Lars Andersen (Soldat), alle fra Brevig

Født 30.12.1818 – døpt i hiemmet 08.01.1819, døpt i kirken 04.04.1819: Christine – Hans Jensen Arbeidsmand og Pernille Christensdatter af Brevig, Faddere: (Tjenestepige) Johanne Jensdatter, (Pige) Birthe Evensdatter, (Bonde) Ole Gundersen af Bamble, Jens Christensen af Skien, Kittil Nielsen af Brevig hos Peder Blehr

Født 31.12.1818 – døpt i kirken 04.04.1819: Andrea Nicoline – Niels Jacobsen Matros og Karen Jensdatter af Brevig, Faddere: (Peder Hansens kone) Anne Barbroe, Johanna (Marie) Stenersdatter, Isach Jensen (Matros), Tellef Hansen (Røiert), Christen Christensen (Røiert), (Halvor Halvorsen Matros), alle af Brevig

 

Side 18

Gutter

Født 07.04.1819 – døpt i hiemmet 12.04.1819, døpt i kirken 16.05.1819: Lars – Skibstømmermand Lars Mikkelsen og Else Maren Torgersdatter i Brevig, Faddere: (Matroskone) Johanne Thorsdatter, (Pige) Marthe (Helene) Mikkelsdatter, Tollef Hansen, Tengel Olsen, Halvor Halvorsen, Arbeidere i Brevig

Født 17.02.1819 – døpt i hiemmet 10.02.1819, døpt i kirken 16.05.1819: Carl – Styrmand Jacob Larsen (Gui) og Maren Jørgine Olsdatter i Brevig, Faddere: (Styrmandskone) Anne Jacobsdatter, (Pige) Maren (Cathrine) Gundersdatter, Erik Svendsen (Hugger), Anders Halvorsen (Smed), Lars Christensen (Søemand), Strandsiddere i Brevig

Født 10.04.1819 – døpt i kirken 23.05.1819: Hans – Hans Sørensen (Hugger) og Gunild Kittelsdatter i Brevig, Faddere: (Enke) Ingeborg Sørensdatter, (Pige) Anne Thorsdatter, Halvor Baar, Nils Sørensen, Jacob Sørensen, Strandsiddere i Brevig

Født 21.04.1819 – døpt i kirken 31.05.1819: Andreas – Arbeidsmand Johannes Olsen og Anne Margrethe Arvesdatter i Brevig, Faddere: (Pigen) Anne Børresdatter, (Pigen) Ingeborg Olsdatter, Halvor Andreasen (Snedker,) Anders Halvorsen Søemand, i Brevig

Født 25.12.1818 – døpt i hiemmet 28.12.1818, døpt i kirken 31.05.1819: Gabriel Werner – Arbeidsmand Simon Christensen og Marthe Andersdatter i Brevig, Faddere: (Lars Grønnerøe kone) Ingeborg Andersdatter, (Pige) Marthe Siversdatter, Røiert Tellef Hansen og Anders Hansen Matroser i Brevig

Piger

Født 03.03.1819 – døpt i kirken 04.04.1819: Marthe Maria – (Uægte) – (Faderen er af Pigen oppgivet at være) Kiøbmand Rasmus Skriver i Laurvig og (Moderen) Pigen Karen Marie Jensdatter af Laurvig, Faddere: (Ole Olsens kone) Siri Johannesdatter, (Pige) Anne Johannesdatter, (Klokker) Kirkesanger Vold og Graver Lars Grønnerøe

Født 21.04.1819 – døpt i kirken 04.04.1819: Kirsten Laurine – Kiøbmand Isach Gundersen og Sara Coch af Brevig, Faddere: Mad. Anne (Hedvig) Hansen, Jmf. Anne (Kirstine) Pedersdatter, Kiøbmænder Johan Holm, Lars Eriksen Skipper, (Cof. Capit. Hans Torstensen), alle af Brevig

Født 17.12.1818 – døpt i hiemmet 24.12.1818, døpt i kirken 04.04.1819: Maren Laurine – Matros Sander Olsen og Ingeborg Christine Larsdatter i Brevig, Faddere: Barnets moder Ingeborg Larsdatter, (Pige) Andrea Larsdatter, Matros Christen Larsen, Tjenestedreng (hos L Erichsen) Sivert Larsen, alle af Brevig

Født 29.09.1818 – døpt i hiemmet 06.10.1818, døpt i kirken 05.05.1819: Klara Marie og Sophie Birthilde Tvillinger – Skipper Claus Barclay og Sophie (M Barclay) Grubbe i Brevig, Faddere: Madam. Olava Blehr, Madam. Andrea Hichmand, Jomfruene Maren Smith, Anne Halvorsen, Hr. Liutent. Scheel, Hr. Liutent. Lund, Control. Bjergdahl, Kjøbmand B Pettersen, Kjøbmand C A Coch, Student W Poppe, alle i Brevig

 

Side 19

Gutter

Født 10.05.1819 – døpt i kirken 20.06.1819: Hans Matros Niels Jensen og Birthe Marie Jensdatter Setre på Brevig, Faddere: (Matros Sander Olsens kone) Ingeborg (Christine) Larsdatter og (Pigen) Ragnild Jensdatter, (Matros) Niels Jacobsen, (Ungkarl) Engelbret Arnesen (Matros), alle af Brevig

Født 16.02.1819 – døpt i kirken 20.06.1819: Jacob uægte – Thor Halvorsen fra Porsgrund Matros og Pigen Birthe Olsdatter af Brevig, Faddere: (Matros Hans Gulbrandsens kone) Else (Birthe) Sørensdatter, (Pige) Bolethe Guldbrandsdatter, (Graver og Roer) Lars Grønnerøe, (Ungkarl) Niels Larsen Matros, alle af Porsgrund

Piger

Født 06.03.1819 – døpt i hiemmet 20.04.1819, døpt i kirken 23.05.1819: Janette Mathilde – Residerende Cappelan Jacob Fredriksen og Anna Dorthea i Brevig (kaldet til Sogneprest for Tvedt ved Christiansand), Faddere: Madam. (B) Pettersen, Jmfr. Sophie Steenbuch, Jfr. (M) Baarlie, Kjøbmand Johan Holm, Contorbetjen Ole (A) Coch, Contorbetjent Andreas Hansen

Født 20.06.1819 – døpt i kirken 11.07.1819: Ellen Maria – Arbeidsmand Børre Jonsen (Hugger) og Maria Haavorsdatter, Faddere: Tollef Hansens kone, Pige Elen Haavorsdatter, Isach Andersen, Halvor Mikkelsen, Anders Eriksen, Arbeidsfolk i Brevig

Født 27.05.1819 – døpt i kirken 08.08.1819: Karen Maria – Lars Larsen Buer Matros og Marie Elisabeth (Sørensdatter), Brevig, Faddere: (Pige) Else Clausdatter, (Pigen) Anne Marie Pedersdatter, Ole Larsen (fra Eidanger), Gunder Knudsen fra Brevig

Født 20.05.1819 – døpt i kirken 25.08.1819: Kirsten Karine – Ole Riis Kiøbmand og Dorthe Riis Brevig, Faddere: Madam. (Ole Andersen) Coch, Jomfrue Anne (Kirstine) Pedersdatter, H. Isach Gundersen, H. Capt. Barclay, Contorbetjent (Anders) Hansen, alle af Brevig

Født 18.07.1819 – døpt i kirken 19.09.1819: Kirsten Andrea – Arbeidsmand Anders Tollefsen og Maren Torstensdatter Brevig, Faddere: Karen Vingrai, (Pige) Anne Gundersdatter, Søren Ørvigen, Poul Mikkelsen, Kittil Halvorsen, Arbeidsfolk i Brevig

 

Side 20

Gutter

Født 05.05.1819 – døpt i hiemmet 12.05.1819, døpt i kirken 11.07.1819: Svend – Matros Isach Nielsen og Maren Eilertsdatter i Brevig, Faddere: (Matroskone) Anne Hansdatter, (Pige Aleth) Maria Andersdatter, Halvor Nielsen, Lars Mikkelsen, alle af Brevik

Født 06.05.1819 – døpt i kirken 26.09.1819: Ole uægte – Barnefader Ungkarl Søren Olsen og moderen Pige Karen Andersdatter af Brevig, Faddere: (Arbeidsmandskone) Maria Sørensdatter, (Pige) Aslaug Kittilsdatter, Brynjolf Hansen, Peder Pedersen, Arbeidsfolk i Brevig

Født 19.09.1819 – døpt i kirken 14.11.1819: Niels – Paul Andersen Huusmand og Birthe Marie (Christophersdatter) af Pladsen under Auen i Eidanger, Faddere: Huusmandskone Birthe Nilsdatter Næshet, Pigen Birthe Michelsdatter fra Auen, John Hansen Auen, Anders Andersen Auen, Jacob Jensen fra Auen, alle af Eidanger

Født 29.04.1820 – døpt i kirken 16.01.1820: Knud – Snedker Knud Stoesen og Anne Karine Knudsdatter i Brevig, Faddere: (Barnets moder) Anne K Knudsdatter, (Pige) Anne Karine Andersdatter, Kirkesanger J W Wold, Graveren Lars Grønerød

Født 27.12.1819 – døpt i kirken 16.02.1820: Jacob Mæla – Søemand Anders Pedersen og Christence Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Pige Fredriche Gunnersdatter, Pige Christiane Jacobsdatter fra Stathellet, Erich Fjeldstad, Knud Knudsen, Auen Andersen, alle af Brevig

Piger

Født 20.08.1819 – døpt i kirken 17.10.1819: Maren Maria – Snedker Halvor Andreasen og Christine Thorsdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Maren Johannesdatter, (Pige) Christense Christensdatter, Kittil Nielsen, Paul Mikkelsen, Anders Halvorsen, Brevig

Født 25.06.1819 – døpt i kirken 14.11.1819: Jørgine – Knud Tollefsen og Ingeborg Larsdatter, Arbeidsfolk i Brevig, Faddere: I ministerialboken står det bare «Barnets foreldre», (I klokkerboken: Moderen Ingeborg Larsdatter, Pige Anne Stenersdatter. Hr. Vold, Lars L Grønnerøe)

Født 29.09.1819 – døpt i kirken 26.12.1819: Else Dorthea – Skomager Knud Jensen og Anne Maria Christensdatter i Brevig, Faddere: Jon Jacobsens kone, (Pige) Maren Tangen (hos Blehr), Hans Haaøen, Svend Toresen, Peder Jonsen (fra Skien, de øvrige) Strandsiddere i Brevig

Født 28.12.1819 – døpt i kirken 11.02.1820: Grethe Juliane Theresia – Kirkesanger Johan Verner Vold og Marthe Maria i Brevig, Faddere: Madam. Hichmann, Jomfrue (Michelin)e Kruuse (fra Porsgrund), Hr. Ole Andreas Coch, Erich Blehr, Capt. Torstensen af Brevig

Født 05.02.1820 – døpt i kirken 19.03.1820: Johanne Caroline – Matros Anders Jacobsen og Alet Larsdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Barbro Andersdatter, (Pige) Guri Olsdatter, Christen Christensen, Hans Sørensen, Anders Hansen

Født 24.03.1820 – døpt i kirken 11.05.1820: Karen Jensine – Arbeidsmand Jon Pedersen og Anne Kirstine Eilertsdatter i Brevig, Faddere: Pige Anne Elisabeth Tellefsdatter, Pige Maren Hansdatter, Arnold Haraldsen, Hans Carlsen, Christen Christensen, alle i Brevig

 

Side 21

Gutter

Født 18.11.1819 – døpt i hiemmet 25.11.1819, døpt i kirken 06.02.1820: Johan Guttorm – Ole Guttormsen og Anne Johannesdatter, Faddere: Lenmand Johannesens kone Elisabeth Marie Guttormsdatter, Maren Tangen, Peder Hansen, Ole Christensen, Lars Stoesen, Søefolk i Brevig

Født 25.03.1820 – døpt i kirken 23.04.1820: Zacharias – Lars Larsen Grønnerøe og Edel Leonora Zachariasdatter i Brevig, Faddere: Graverkone Ingeborg Andersdatter, Pige Ingeborg Margrethe Johnsdatter, Knud Knudsen, Ole Halvorsen, Lars Christensen, Niels Larsen, Søefolk fra Brevig

Født 23.04.1820 – døpt i kirken 22.05.1820: Johan Fredrik – Andreas Zocheroff og Rebekka Frederiche Temsen, arbeidsfolk i Brevig, Faddere: Peder Suhes kone Maria, Hans Frogners kone, Hans Frogner, Anders Hansen i Brevig

Født 20.04.1820 – døpt i kirken 11.06.1820: Hans – Matros Jørgen Olsen og Kristine Larsdatter i Brevig, Faddere: (Konen) Dorthe Larsdatter, (Pige) Anne Rasmusdatter, Hans Olsen (Søemand), Hans Erichsen (Jæger), Hans Larsen (Søemand)

Født 16.12.1819 – døpt i hiemmet 24.12.1819, døpt i kirken 11.06.1820: Isach – Thor Hansen og Marthe Maria Olsdatter i Brevig, Faddere: (Konen) Maren Thomasdatter, (Pige) Maren Andersdatter, Børre Johnsen, Lars Grønnerøe alle af Brevig

Født 21.06.1820 – døpt i kirken 02.07.1820: Johann – Matros Solve Christensen og Karen Johannesdatter i Trosvigen ved Brevig, Faddere: (Konen) Marthe Larsdatter fra Stathellet, (Pige) Live Christensdatter, Gunner Knudsen, Lars Johannesen (alle) fra Stathellet

Piger

Født 23.04.1820 – døpt i kirken 22.05.1820: Iverine Uægte – Matros (Ungk.) Abraham Hansen (i Fredriksvært) og (Pigen) Karen Kirstine Larsdatter der har tjeneste i Fredriksværn, Faddere: (Kone) Andrea Larsdatter, (Pige) Maren Jonsdatter, Gullich Kittilsen, Anders Halvorsen, Arne Olsen, alle i Brevig

Født 03.04.1820 – døpt i kirken 11.06.1820: Pauline – Søemand Peder Andersen og Anne Helene Truelsdatter Snedker i Brevig, Faddere: (Kone) Marthe Truelsdatter, (Pige) Marthe Amundsdatter, Cornelius Hansen, Arne Olsen, Søefolk i Brevig

Født 25.03.1820 – døpt i hiemmet 30.03.1820, døpt i kirken 02.07.1820: Laurine Pernille – Styrmand Johannes Olsen og (Kone) Birthe (Helene) Thorsdatter i Brevig, Faddere: Andreas Pedersens kone, Pige Maren (Jørgine) Andersdatter, Tollef Hansen, Thor Sørensen, Arne Olsen, (Lars Stoesen), Søefolk i Brevig

Født 06.08.1820 – døpt i kirken 03.09.1820: Emerence Hermane Dorthea – (Cofar. Capitn.) Skipper Claus Barclay og Sophie M Barclay, født Grubbe i Brevig, Faddere: Madame (Bodil) Erichsen Junior, Jfr. Fredrikke Stochfleth (i Skien), Kiøbmand Johan Holm, (Lodsoldermand) Halvorsen, Captn. Johan Meier (Mayer) af Kragerøe

Født 25.07.1820 – døpt i kirken 17.09.1820: Anne Maria – Giestgiver Isach Jensen og Anne Jonsdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Karen Jonsdatter, (Pige) Kirsten (Maria) Olsdatter, Ole Christensen, Johannes Olsen, Niels Jacobsen, (Hans Jacob Johnsen), Arbeidsfolk i Brevig

 

Side 22

Gutter

Født 04.06.1820 – døpt i kirken 12.07.1820: Uldrich Fridrich Mathias – Studius Friderik Vilhelm Poppe og Annichen Mathea Hichmann, Faddere: Mad’me. Maren Blehr Stathellet, Mad’ame (Juliane) Hansen, Jfr. Frideriche Fridrichesen, Forvalter Poppe fra Holden sogn, Studihus Poppe, Mons. Samuel Viborg, Mons. Johan (Hermann) Poppe (Porsgrund), (Mons. Christian Vouvert Stahellet)

Født 09.08.1820 – døpt i kirken 03.09.1820: Tallak – Matros Niels Tallaksen og Fredriche Pedersdatter i Sætre ved Brevig, Faddere: (Enken) Else Hansdatter, (Pige) Anne Jacobsdatter, John Johnsen Græstad, Anders Pedersen, Knud Knudsen, Guttorm Abrahamsen, alle i Brevig

Født 23.08.1820 – døpt i kirken 17.09.1820: Søren – Hans Gulbrandsen Søemand og Else Sørensdatter i Brevig, Faddere: (Pige) Karen Guldbrandsdatter, (Pige) Mette Michelsdatter (fra Eidanger), Søren Markusen, Ingebreth Arvesen, Anund Hansen, Matroser i Brevig

Født 07.08.1820 – døpt i kirken 17.09.1820: Anders Feiermester Eilert Andersen og Ingeborg Nilsdatter i Brevig, Faddere: Tellef Hansens kone, (Pige) Carine Clausdatter, Skomagermester Thor Sørensen, Anders Hansen, Søren Eriksen, Arbeidsfolk i Brevig

Født 03.10.1820 – døpt i kirken 15.10.1820: Isach – Arbeidsmand Mads Andersen (Fisker) og Anne Kirstine Michelsdatter (fra Vrangsund under Eidanger), Faddere: (Pigerne) Guri Andersdatter fra (Sillevigen) og Birthe Michelsdatter (fra Auen), Hans Olsen (fra Vrangsund), Even Gundersen (Biønnes), Bønder af Eidanger

Født 03.10.1820 – døpt i kirken 15.10.1820: Hans – Isach Andersen Tangen og Karen Hovorsdatter i Brevig, Faddere: (Pigen) Marthe Andersdatter, (Pigen) Marthe Sørensdatter, (Gaardbruger) Ole (Larsen) Skabkleven, Torjus Isachsen og Kittil Knudsen af Brevig

Piger

Født 13.11.1820 – døpt i kirken 19.11.1820: Anne Maria – Huusmand Ole Olsen og Rønnau Halvorsen fra Haaøen i Eidanger, Faddere: Jacob Haaøens kone Mari, Maria Christiansdatter, Jacob Haaøen, Ole (Larsen) Haaøen, Ole (Gunnersen) Biønnæs, Alle bondefolk fra Eidanger

Født 10.10.1820 – døpt i kirken 19.11.1820: Grethe Laurine – Lasse Baltazar Dahle og Gunild Kirstine Hansdatter i Brevig, Faddere: Jens Smeds kone Maria, Pige Ingeborg Sørensdatter, Johan Jensen, Niels Erichsen, Snedkersvend Wisted, Arbeidsfolk i Brevig

Født 06.11.1820 – døpt i kirken 19.11.1820: Hanne Helene – Styrmand Hans Larsen Coch og Anne Helene Erichsdatter i Brevig, Faddere: Peder Hansens kone Barbroe, Ingeborg Grønnerøe, Lars Hansen Coch, Jakob Nybroe, Torger Andersen, alle af Brevig

 

Side 23

Gutter

Født 12.08.1820 – døpt i hiemmet 18.08.1820, døpt i kirken 15.10.1820: Nicolai Wilhelm – Hr. Kiøbmand Ole Andreas Coch og Marthe Margrethe (Coch, født Wilhelmsdatter) i Brevig, Faddere: Barnets moder, Mad’m (Sara) Gundersen, Hr. B Pedersen, Hr. Wilhelm Wilhelmsen, Hr. (Ole Andreas) Coch, alle af Brevig

Født 14.10.1820 – døpt i kirken 05.11.1820: Lorents Petter – Skibstømmermand Lars Larsen og Aaste Hansdatter i Blegebakken, Faddere: Kari Halvorsdatter (fra Bamble), Marthe Gundersdatter (fra Flotten), Ole Olsen, Ols Pedersen, og Halvor Christensen i Brevig

Født 03.11.1820 – døpt i kirken 19.11.1820: Abraham – Huusmand Ole Gundersen Biønnes og Inger Michelsdatter Eidanger, Faddere: Christen Kjelkevigens kone Else, Pige Anne (Marie) Solvigen, Michels Larsen, Hans Michelsen, Even Gundersen, alle bondefolk af Eidanger

Født 25.10.1820 – døpt i kirken 19.11.1820: Gunder – Arbeidsmand Henrich Gundersen og Anne Olsdatter Trosvig, Faddere: (Enken) Guri Pedersdatter, (Pigen) Anne (Sophie) Gundersdatter, Lars Andersen, Poul Michelsen, Peder Gundersen, Arbeidsfolk i Brevig

Født 04.10.1820 – døpt i hiemmet 20.10.1820, døpt i kirken 20.12.1820: Edvard Severin – Guldsmed svend Hans Gotfried Svennich Sørensen og Elisabeth Maria født Guttormsen i Brevig, Faddere: Caroline Budde, (Mad’me Inger Holm), Jfr Karen Chrystie, Lietn. Christian Budde, Ole Coch, (Kjøbmand) Børre Pettersen i Brevig

Piger

Født 24.11.1820 – døpt i kirken 03.12.1820: Antonette Uegte – Soldat Amund Andersen af Holden Sogn og Pige Anne Marie Pedersdatter af Brevig, Faddere: (Konen) Elisabeth Pedersdatter af Stathellet, Kirsten Paulsdatter, (Skomager) Knud Jensen, Matros Hans Hansen, Halvor Halvorsen, alle af Brevig

Født 01.10.1820 – døpt i hiemmet 12.10.1820, døpt i kirken 26.12.1820: Hanna Halvordine – Skipper Halvor Dahl og Hanna Thyrholm i Brevig, Faddere: Madam Høeg, Jfr. (Uldrica) Schoubye, Overtoldbetjent M Biergdahl, Kiøbmand Lars Erichsen, Kiøpmand Isach Gundersen, alle af Brevig

 

Side 24

Gutter

Født 07.11.1820 – døpt i hiemmet 25.11.1820, døpt i kirken 01.01.1821: Bernhard Fridrich – Handelsfuldmegtig Andreas Christian Hansen og Juliane Maria Hichmann i Brevig, Faddere: Fru Fredriksen, (Mad’me Hansen, Fru Tønsberg,) Jfr. (Bergitte) Viborg, Liutn. Scheel, Liutn. Luno, Peder Blehr, (Capt. Hichmann,) alle af Brevig

Født 15.11.1820 – døpt i hiemmet 20.11.1820, døpt i kirken 07.01.1821: Ellev – Skomager Ole Førlie og Aleth Maria Olsdatter i Brevig, Faddere: (Garverkone) Anne (Marie) Larsdatter fra Scheen, (Pigen) Anne (Cathrine) Olsdatter, Isach Nielsen (fra Porsgrund), Thor Sørensen (Brevig), Toldbetient Grøn, ibid Daniel Olsen (fra Scheen)

Født 02.12.1820 – døpt i hiemmet 06.01.1821, døpt i kirken 18.02.1821: Thor Henrik – Ole Thorsen (Tosholmen) og Anne Marie Johannesdatter Arbeidsmand Brevig, Faddere: Kone Ingeborg Pettersdatter, Pigen Ingeborg Karine Abrahamsdatter, Thyge Abarahamsen, Ingebreth Arnesen, alle i Brevig

Født 07.01.1821 – døpt i kirken 08.02.1821: Gunder Teevesen – Kiøbmand Isach Gundersen og Sara (Larsdatter) Coch i Brevig, Faddere: Mad’me (Inger) Holm, Jfr. (Severine) Schougbye, Kiøbmand Ole (A) Coch, Kiøbmand Børre Pettersen, Styrmand Jacob Nyebroe, alle i Brevig

Piger

Født 24.11.1820 –døpt i kirken 07.01.1821: Børrea Jørgine – Kiøbmand Børre Pettersen og Iverine Jørgine (Eliger) i Brevig, Faddere: Madam (Fransiska) Gether, Madam (Olea) Gether fra Laurvig, Jfr. Live Høegh, Kiøbmand Peder (Smith) Blehr, Kiøbmand Joan Holm, (Doctor W Smith, Captain Christensen), Skipper Barclay

Født 10.12.1820 –døpt i kirken 18.02.1821: Maria Margrethe Uegte – Faderen er oppgivet at være Hellich Nielsen, Søemand hjemme paa Kongsberg og Marthe Marie Franksdatter i Brevig, Faddere: (Tjenestepige) Anne (Sophie) Gundersdatter og Anne (Margrethe) Johannesdatter begge i Brevig

Født 08.01.1821 –døpt i kirken 18.02.1821: Anne Gurine – Søemand Niels Erichsen og kone Maren Marie Hansdatter i Brevig, Faddere: Elisabeth Olsdatter, Pige Anne Hansdatter, Rasmus Hansen Smed, Johan Jensen Bagersvend og Snedkersvend Wisthe alle i Brevig

Født 31.12.1820 –døpt i kirken 18.02.1821: Kirsten Andrea – Matros Knud Knudsen og Gunnild Kirstine Pedersdatter, Faddere: (Lars Grønnerøes kone) Ingeborg Andersdatter, (Pige) Johanne (Maria) Johannesdatter, Lars (Larsen) Grønnerøe (junior), Anders (Pedersen) Grønnerøe, Even Andersen Grønnerøe, alle arbeidsfolk i Brevig

Født 24.02.1821 –døpt i kirken 11.03.1821: IngerUegte – (Faderen er af barnet moder) Anne Barbro Nielsdatter Brevig (oppgivet at være) Hans Bang Blikarbeider fra Arendal, Faddere: Moderen holdt selv barnet ved daapen i menighedens overværelse

Født 27.02.1821 –døpt i kirken 01.04.1821: Karen Elise – Søren Amundsen Sigtesøen og Karen Marie, gaardmand i Eidanger, Faddere: Søemand Christensens kone Karen af Bamble, Anne Sørensdatter, Halvor Elliasen, Christen Larsen, Jacob Frantsen, alle af Eidanger

 

Side 25

Gutter

Født 26.01.1821 – døpt i kirken 18.02.1821: Peder – Lars Olsen Røe og Maria Pedersdatter Matros i Brevig, Faddere: (Konen) Inger Nielsdatter (fra Eidanger), (Pige) Guri Olsdatter, Peder (Pedersen) Røra (i Eidanger), Ole Pedersen Røra, Bønder af Eidanger, Isach Christensen af Brevig

Født 21.10.1820 – døpt i kirken 18.02.1821: Christen uekte – Barnets foreldre er Matros Anders Guldbrandsen og Anne Kirstine Jacobsdatter (Berman) af Brevig, Faddere: (Pige) Ingeborg Børresdatter, (Pigen) Bolette Guldbrandsdatter og Anders Amunsen arbeidsfolk i Brevig

Født 18.01.1821 – døpt i hiemmet 18.02.1821, døpt i kirken 11.03.1821: Hans Eriksen – Kiøbmand Lars Eriksen og Boel Jørgine i Brevig, Faddere: Mad’me (Cathrine Jensen) Høeg, (Mad’me Olava Blehr), Jfr. (Maren) Smith, Overtoldbetient (Magnus) Bjergdahl, Kiøbmand Hans Eriksen, Chirurg Smith, (Carl Coch, Hans Chrystie), alle af Brevig

Født 12.04.1821 – døpt i kirken 23.04.1821: Christen Gunder Jacobsen Biønnes og Mette Maria Hansdatter, gaardmand i Eidanger, Faddere: (Bondekone) Inger Michelsdatter, (Pige) Anne (Marie) Jørgensdatter, John (Hansen fra) Auen, Christen (Hansen fra) Kjelkevigen, Hans Tellefsen, (Anders Andersen,) bondefolk af Eidanger

Født 27.01.1821 – døpt i hiemmet 08.02.1821, døpt i kirken 23.04.1821: Andreas Holm – Søemand Ole Halvorsen og Kirsten Andreasdatter (Holm) i Brevig, Faddere: (Kone) Kirsten Pedersdatter, (Pige) Berthe Kirstine Hansdatter, Peder Hansen Lods, Peder Eilertsen (Høeg) Høker, Zacharias Christensen Matros, alle Brevig

Født 16.04.1821 – døpt i kirken 06.05.1821: Anders Johan – Jacob Christiansen og konen Maren Larsdatter (huusmandsfolk fra Haaøen i Eidanger sogn), Faddere: (Kone) Maren (Kirstine Christiansdatter) Haaøen, (Pige) Ingeborg (Marie Christiansdatter) Haaøen, John (Hansen) Auen, Lars (Larsen) Haaøen), (Anders Larsen), Christian Haaøen, alle af Eidanger

Piger

Født 02.04.1821 – døpt i kirken 20.04.1821: Oline Elise Andrea – Snedker Anders Eriksen og Elisabeth Olsdatter Brevig, Faddere: (Pige) Johanne Melgaard, (Pige) Anne Jacobsdatter, Skomager Thor Sørensen, Snedker(svend Petter) Wisted, Skomager(svend) Erich Nielsen, alle Brevig

Født 26.03.1821 – døpt i kirken 20.04.1821: Maren Maria – Arbeidsmand Hans Andersen og Kirsten Erichsdatter af Brevig, Faddere: Gunnild (Hansdatter fra) Kjørholt (i Eidanger), (Pigen) Ingeborg Larsdatter, Arne (Johnsen fra) Kjørholt, Søren Christensen, Kittil Nielsen, Bønder af Eidanger

Født 28.02.1821 – døpt i kirken 06.05.1821: Elen Maria – Matros Andreas Pedersen Høegh og Kone Karen Kirstine Olsdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Birthe Thorsdatter, (Pige) Alet Marie Jacobsdatter, Peder Eilertsen Høegh, Christen Halvorsen, Ole Halvorsen, Strandsiddere i Brevig

Født 24.02.1821 (04.02.1821 i Klokkerboken) – døpt i kirken 05.05.1821 (20.04.1821 i Klokkerboken): Jacobine – Ole Nielsen Kragerøe og Marthe Dorthea Andersdatter i Brevig, Faddere: Kone Karen Johnsdatter, Pigen Maren Johnsdatter, Johan Jensen, Halvor Halvorsen, Hans Johnsen, Strandsiddere i Brevig

Født 19.04.1821 – døpt i kirken 11.06.1821: Hanne Elise – Matros Ellev Hansen og Johanne Mikkelsdatter Brevig, Faddere: Anders Eriksens kone, Anne Hansdatter, Tengel Olsen, Ole Hansen, Thyge Eriksen, alle af Brevig

Født 24.05.1821 – døpt i kirken 11.06.1821: Maren Pernille – Søemand Jacob Jensen og Johanne Dorthea Thorsdatter i Brevig, Faddere: Anne (Marie) Thorsdatter, Alet Andersdatter, Knud Jensen, Lars Mikkelsen, Christen Jonsen, Søfolk i Brevig

 

Side 26

Gutter

Født 30.03.1821 – døpt i kirken 20.05.1821: Nils – Matros Isach Nielsen og Maren Eilertsdatter i Brevig

Her er fadderne ulikt ført i ministerialboken og klokkerboken. (Ser man denne og neste dåp i sammenheng, ser en at fadderne nok er blandet sammen.)

Fra ministerialboken: Faddere: Kirstine Hansdatter, Elisabeth Johannesdatter, Snedker Anders Eriksen, Styrmand Ole Christensen, Niels Larsen, alle af Brevig

Fra klokkerboken: Faddere: Kone Kirstine Hansdatter, Pige Maren Nielsdatter fra Porsgrund, John Pedersen, Tellev Hansen Røra, Nils Larsen Grønnerøe, alle i Brevig

 

Født 24.04.1821 – døpt i kirken 20.05.1821: Constansius – Styrmand Jens Jensen Rohde og Birthe Maria Olsdatter i Brevig

Her er også fadderne ulikt ført i ministerialboken og klokkerboken. (Ser man denne og forrige dåp i sammenheng, ser en at fadderne nok er blandet sammen.)

Fra ministerialboken: Faddere: Christen Christensens kone, Maren Nielsdatter, Smed Anders Halvorsen, Styrmand Simon Christensen, Hans Aasæter, alle af Brevig

Fra klokkerboken: Faddere: Christen Christensens kone, Pige Elisabeth Johannesdatter, Snedker Anders Eriksen, Styrmand Ole Christensen, Simon Christensen, Smed Anders Halvorsen, Hans Hansen Aasæter

 

Født 14.05.1821 – døpt i kirken 11.06.1821: Martin Severin – Skomagermester Thor Sørensen og Cathrine Christophersdatter i Brevig, Faddere: Mad’me (Marthe Marie) Vold, (Pige) Johanne (Marie) Johannesdatter, Toldbetjent Grønn, Snedker Anders Erichsen, (Johannes Olsen Skipper, Elias Olsen,) skomager Ole Forlie, alle af Brevig

Født 21.03.1821 – døpt i kirken 01.07.1821: Johan Friderik Matros Niri Sondresen og Marthe Marie Christiansdatter i Brevig, Faddere: (Pige) Elisabeth Gunnuldsdatter, Aslau Helgesdatter, Hans Tønnesen, Jens Hansen (Ramberg), Thyge Erichsen, Søefolk i Brevig

Født 11.05.1821 – døpt i hiemmet 02.06.1821, døpt i kirken 22.07.1821: Lars – Matros Sander Olsen og Ingeborg Larsdatter i Sætre ved Brevig, Faddere: (Matros Niels Jensen Løvøens kone) Berthe (Marie) Jensdatter, (Pige) Andrea Larsdatter, (Matros) Lars Christensen, (Ungkarl) Christen Larsen, Sivert Larsen, alle af Brevig

Født 22.06.1821 – døpt i kirken 22.07.1821: Hans – Smed Jens Hansen og Margrethe Engelbrethsdatter, Faddere: (Søemand Sivert Sivertsens kone) Annichen Hansdatter, (Pige) Marthe Amundsdatter, Smed Rasmus Hansen, (Huusmand) Søren Engelbrethsen og Isak Jonsen (begge av Eidanger)

Piger

Født 19.04.1821 – døpt i hiemmet 24.04.1821, døpt i kirken 01.07.1821: Helene Mathea – Styrmand Lars Christian Ruberg og Maria Christensdatter Hvistendal Brevig, Faddere: Madam (Olava) Blehr, Jomfrue (Anne Susanne) Halvorsen, Kjøbmand Johan Holm, Lars Erichsen og Fuldmæktig (C T) Vauvert (paa Stathelle)

Født 28.06.1821 – døpt i kirken 22.07.1821: Olava Uekte – Kulldreng Ole Arvesen fra Ulefos Jernverk i Holden og Pigen Karen Nielsdatter fra Næs Jernverk (i Holtstsogn), Faddee: Skovskrivers Fryn Eilert Andersens kone Ingeborg Nielsdatter i Brevig holdt Barnet til daaben, (Lars Grønnerøe, Ungkarl Niels Larsen)

Født 27.07.1821 – døpt i kirken 01.08.1821: Andrea – Matros Anders Olsen og Ragne Jensdatter i Brevig, Faddere: (Matros Isach Jensens kone) Anne Johnsdatter, (Pige) Antonette Larsdatter, (Matros) Ole Halvorsen, (Ungkarl) Ole Olsen, (Ungkarl) Simon Christiansen, af Brevig

Født 14.07.1821 – døpt i kirken 09.08.1821: Johanne Ingerine Marie – Kiøbmand Johan Holm og Kone Inger Maria Christensen i Brevig, Faddere: (Kjøbmand) Madam. (Wiborgs kone Karen Sophie Holst), Jomfrue (Maren) Smith, Postmester Stenersen, Overtoldb. Bjergdal, Liutn. Schiel, Kjøbmand Ole Coch, (Chirurg Vilhelm Smith), alle af Brevig

 

Side 27

Gutter

Født 08.06.1821 – døpt i kirken 22.07.1821: Carl Johan – Styrmand Ole Chistensen og Jordmoderen Anne Marie Mogensdatter i Brevig, Faddere: Moderen Anne Marie Mogensdatter, (Pige) Johanne (Marie) Jacobsdatter, (Annichen Zachariasdatter), Skomager Thor Sørensen, Undertoldbetjent Grønn, Matros Simen Christensen alle af Brevig

Født 22.07.1821 – døpt i kirken 12.08.1821: Ole – Gunder Olsen og Anne Knudsdatter, (huusmandsfolk på Sandøen under Eidanger), Faddere: (Pige) Karen Johannesdatter, (Pige) Maren Stenersdatter, Hans Jacobsen, alle af Brevig og Andreas Ingebretsen af Eidanger

Født 25.08.1821 – døpt i kirken 01.09.1821: Erik – (Hugger) Thor Abrahamsen og Ellen Thorsdatter i Trosvigen, Faddere: (Kone) Kari Arnoldsdatter, (Pige) Kirsten Nilsdatter, Brynjolf Hansen, Ole Olsen. Sivert Larsen, i Brevig

Født 17.08.1821 – døpt i kirken 01.09.1821: Lars – Solve Christensen og Karen Johannesdatter Søemand i Brevig, Faddere: (Kone) Karen Christensdatter, (Pige) Maren Halvorsdatter, Lars Johannesen, Halvor Christensen, Søefolk

Født 31.07.1821 – døpt i kirken 01.09.1821: Hans Jacob – Søemand Ole Halvorsen og Mette Marie Hansdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Birthe Rohde, (Pige) Guri Andersdatter, Lars Grønnerøe Graver, Gunner Tollefsen, Halvor Halvorsen (den yngre), Søemend i Brevig

Piger

Født 10.08.1821 – døpt i kirken 01.09.1821: Karen Bertha – Arbeidsmand Gunder Jakobsen og Maren Olsdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Christense Jacobsdatter, (Pige) Mette Michelsdatter, Christen Olsen, Ingebreth Larsen, Isach Jonsen, Søefolk i Brevig

Født 10.08.1821 – døpt i kirken 01.09.1821: Karen Oline – Matros Arne Olsen og Maren Jonsdatter i Brevig, Faddere: Karen Jonsdatter, Aslau Helgesdatter, Niels Jonsen af Eidanger, Halvor Halvorsen, Hans Johansen, Matroser i Brevig

Født 09.09.1821 – døpt i kirken 23.09.1821: Anne Serine – Styrmand Jacob Larsen Gui og Maren Olsdatter i Brevig, Faddere: Kone Birthe Thorsdatter, Pige Anne Jacobsdatter, Ole Halvorsen paa Øen, Christen Christensen, Johannes Christensen i Brevig

Født 25.09.1821 – døpt i kirken 14.10.1821: Chatrine – Christen Hansen og Else Hansdatter Huusmandsfolk fra Kjelkevigen under Eidanger, Faddere: Kone Inger Michelsdatter, Pige Elen Christine Gunnersdatter, Jacob Larsen Heistad, Tellev Hansen og Even Gundersen alle fra Eidanger

 

Side 28

Gutter

Født 30.08.1821 – døpt i kirken 23.09.1821: Jens – Arbeider Erich Svendsen og Maren Andersdatter i Brevig, Faddere: Kone Maren Christensdatter, Pige Asloug Helgesdatter, Halvor Stenersen, Lars Hansen, Søren Olen, fra Brevig

Født 14.08.1821 – døpt i kirken 23.09.1821: Anders – Søemand Halvor Nielsen og Gunild Torgersdatter i Brevig, Faddere: Konen Else Maren Torgersdatter, (Pige) Karen Hansdatter, Christen Hansen, Hans Abrahamsen, i Brevig

Født 19.08.1821 – døpt i kirken 28.09.1821: Peder – Matros Jacob Olsen og Christine Nielsdatter, Faddere: Kone Magnild Larsdatter, (Pigen) Else Hansdatter, Tellev Hansen, Guttorm Nielsen, Poul Michelsen

Født 24.09.1821 – døpt i kirken 14.10.1821: Ole Andreas – Matros Ole Jensen og Andrea Larsdatter i Brevig, Faddere: Kone Anne Marie Jonsdatter, Pige Marthe Jørgensdatter, Ole Olsen, Chresten Halvorsen, Jacob Jensen, alle i Brevig

Piger

Født 15.10.1821 – døpt i kirken 04.11.1821: Birthe Sørine – Arbeidsmand Søren Halvorsen og Birthe Knudsdatter Holm i Brevig, Faddere: (Konen) Maren Thomasdatter, (Pige) Alethe Andersdatter, Lars Michelsen, Halvor Halvorsen, Peder Gundersen i Brevig

Født 19.09.1821 – døpt i hiemmet 03.11.1821, døpt i kirken 18.11.1821: Inger – Halvor Michelsen og Ingeborg Thomasdatter Levin, Arbeidsfolk i Brevig, Faddere: (Smedkone) Inger (Thomasdatter) Levin fra Scheen, Pige Methe Michelsdatter, Jacob Jensen, Lars Michelsen, Amund Evensen, Alle af Brevig

Født 18.11.1821 – døpt i kirken 02.12.1821: Karine Maria – Christian Sørensen og Karen Larsdatter, Gaardmansfolk fra Haaøen i Eidanger, Faddere: (Kone) Maria Larsdatter, (Pige Ingeborg) Maria Christensdatter, Jacob Christensen, Lars Amundsen, Anders Larsen, alle fra Haaøen

Født 02.11.1821 – døpt i kirken 26.12.1821: Olea Petrea Dorthea – Kjøbmand Ole Riis og Dorthea Riis i Brevig, Faddere: Madme Olava Blehr, Madme Sara Gundersen, Kjøbmendene Johan Holm, Børre Pedersen og Ole Andreas Coch

Født 24.10.1821 – døpt i kirken 29.12.1821: Grethe Johanne – Kirkesanger Johan Verner Vold og Marthe Maria Vold i Brevig, Faddere: Madme Bodil Erichsen, Jomfr. Maren Smith, Capt. Halvor Dahl, Capt. Hans Torstensen, Skipper Lars Stoesen og Hr. Samuel Viborg

 

Side 29

Gutter

Født 21.09.1821 – døpt i kirken 14.10.1821: Niels – Arbeidsmand Hans Nielsen og Inger Abrahamsdatter i Brevig, Faddere: Kone Ingeborg Sørensdatter, Pige Anne Marie Nielsdatter, Isach Jensen, Søren Nielsen, Hans Sørensen

Født 19.09.1821 – døpt i kirken 14.10.1821: Lars – Matros Hans Tønnesen og Dorthe Larsdatter i Brevig, Faddere: Kone Marthe Christiansdatter, Pige Anne Rasmusdatter, Halvor Michelsen, (Lars Michelsen,) Guttorm Huset i Brevig

Født 20.09.1821 – døpt i kirken 14.10.1821: Tvillinger Gunner og Hans Christian – Halvor Nielsen og Anne Gundersdatter Huusmandsfolk på Løvøen i Eidanger sogn, Faddere: Rasmus Hansens kone, Kone Gunild Hansdatter, Pigene Guri Olsdatter, Anne Gunnersdatter, Hans Hansen, Hendrich Gundersen, Peder Gundersen, Gunder Gundersen, alle i Brevig

Født 28.09.1821 – døpt i kirken 04.11.1821: Jens Matros Jon Jacobsen og Ester Jensdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Anne (Marie) Knudsdatter, (Pige) Inger (Margrethe) Jacobsdatter, Knud Jensen, Isach Jensen, Hans Jacobsen, Matroser i Brevig

Piger

Født 14.11.1821 – døpt i kirken 13.01.1822: Kirsten Laurense – Baadfører Jacob Nyebro og Elisabeth Coch i Brevig, Faddere: Madem. Ole And. Coch, Jomfr. Falkenberg fra Kragerø, Kjøbmand Isach Gundersen, Styrmand Hans Larsen Coch, Capt. Hans Torstensen i Brevig

Født 03.01.1822 – døpt i kirken 13.01.1822: Hanna Marie – Søemand Anders Hansen og Anne Marie Thorsdatter i Brevig, Faddere: Skomagermester Thor Sørensens kone Elen Christoffersdatter, Pigen Kirsten Nielsdatter, Styrmand Ole Christensen, Jagtskipper Johannes Olsen, Undertoldbetient Grønn, Hans Jacob Jonsen

Født 01.12.1821 – døpt i kirken 24.01.1822: Caroline Nicolea – Kjøpmand Niels Larsen Coch og Marie Elisabeth Coch i Brevig, Faddere: Madam. Olava Blehr, Jomfrue Else Zachariassen, Leiutenant Scheel, Kjøbmand Ole Coch, Isach Gunnersen, Capitain Hans Torstensen

Født 22.01.1822 – døpt i kirken 03.02.1822: Amborg Lena Uægte – (Faderen er opgivet at være) gift Mand Amund Andersen fra Neset og Pige Amborg Christensdatter i Dalen ved Brevig, Faddere: (Gaardmanskone) Gunnild (Marie) Kjørholt, Pige Karen Hansdatter, Niels (Johnsen) Kjørholt, Brynnild (Hansen) Myra, (fra Eidanger og Amund Evensen i Brevig) (NB! At den oppgitte fader er blivet gift etter at Barnet Bringes til daapen)

 

Side 30

Gutter

Født 08.12.1821 – døpt i kirken 26.12.1821: Lars Matros Hans Olsen Heiestad og Maren Larsdatter i Sæteret, Faddere: Kone Ingeborg Pedersdatter, Pige Anne Jacobsdatter, Tellef Thygesen, Hans Tønnesen, Guttorm Abrahamsen, i Brevig

Født 28.11.1821 – døpt i kirken 26.12.1821: Zacharias – Snedkersvend Petter Vidstedt og Johanne Jensdatter Melgaard i Brevig, Faddere: Styrmandskone Birthe Rhode, Pige Inger Olsdatter, Skomager Thor Sørensen, Anders Grønnerøe, Jens Melgaard Lods i Langesund, Hjulmager Even Jacobsen fra Stathellet i Bamble

Født 22.12.1821 – døpt i kirken 13.01.1822: Jacob – (Huusmand) Anders Larsen og Maren Kirstine Christiansdatter fra Haaøen i Eidanger, Faddere: (Christian Haaøens kone) Mari Larsdatter, (Pige) Ingeborg Kristine Christiansdatter, Christian Haaøen, Gunuld Sigtesøen, Erich Andersen, Ole Larsen, alle fra Haaøen

Født 09.01.1822 – døpt i kirken 03.02.1822: Søren og Lars (tvillinger) – Arbeidsmand Lars Larsen og Marie Elisabeth Sørensdatter i Brevig, Faddere: (Konene) Christense Jacobsdatter, Karen Erlandsdatter, (Pigene) Maren Stenersdatter, Ingeborg Abrahamsdatter, Gaardmand Ole Larsen fra Eidanger, Huusmand Niels Larsen fra do, Hans Carlsen, Lars Knudsen fra Eidanger

Piger

Født 12.01.1822 – døpt i kirken 03.02.1822: Ellen Susana – Søemand Johannes Christensen og hustru Maren Marie Torkildsdatter i Brevig, Faddere: (Konen) Lorentze Knudsdatter, (Pige) Maren Jacobsdatter, Anders Pedersen, Abraham Olsen, Peder Gundersen, alle i Brevig

Født 13.01.1822 – døpt i kirken 03.02.1822: Nicoline – Søemand Nils Jacobsen og Konen Karen Jensdatter i Brevig, Faddere: (Konen) Ester Jensdatter, (Pige) Inger (Margrethe) Jacobsdatter, Isach Jensen, Hans (Jacob) Johnsen, Ole Christensen, alle i Brevig

Født 10.12.1821 – døpt i kirken 03.02.1822: Oline – Matros Jørgen Olsen og Kirstine Larsdatter Setret ved Brevig, Faddere: (Konen) Dorthe Larsdattter, (Pigen) Maren (Kirstine) Larsdatter, Matros Hans Olsen, Matros Hans Larsen og Søren Larsen, alle i Brevig

Født 06.03.1822 – døpt i kirken 31.03.1822: Anne Gurine Uægte – (Faderen er opgivet at være ungkarl ) Niels Nielsen i Qvel sogn paa gaarden Qvelle, Moderen Pige Ingeborg Andersdatter fra Holmen (under Bjønnes) i Eidanger sogn, Faddere: Konen Marthe (Marie) Andersdatter fra Brevig, Christen Sørensen Bakke fra Qvel sogn, Ole Gunnersen fra Bjønnæs, Even Gunnersen fra Do og Tellef Hansen Do.

 

Side 31

Gutter

Født 31.12.1821 – døpt i kirken 03.02.1822: Andreas – Søemand Ole Nielsen og Maren Magnusdatter i Sæteret, Faddere: (Konen) Inger Johannesdatter, (Pige) Antonette Larsdatter, Lars Andersen, Halvor Stenersen, Jacob Larsen, i Brevig

Født 04.02.1822 – døpt i kirken 31.03.1822: Peder Eilert – Søemand Christen Halvorsen og Kirsten Pedersdatter i Brevig, Faddere: (Konen) Kirsten Holm, (Pigen) Dorthe Marie Nielsdatter, Peder (Eilertsen) Høegh, Andreas (Pedersen) Høegh, Simen Christensen, i Brevig

Født 20.02.1822 – døpt i kirken 31.03.1822: Eilert – Arbeider John Pedersen og Anne Eilertsdatter i Brevig, Faddere: (Konen) Maria Eilertsdatter, (Pigen) Ingeborg Nielsdatter, (Lods) Jacob Hansen, Muurarbeider Hans Carlsen, Matros Anders Larsen, alle i Brevig

Født 10.02.1822 – døpt i kirken 31.03.1822: Bernard Gotfrid – Fisker Lasse Baltsersen Dahle og Gunnild Kirstine Hansdatter, Faddere: (Barnets moder) Gunild Hansdatter, (Pige) Alaug Jensdatter, Smed Anders Halvorsen, Gjestgiver Isach Jensen, Hans Jacob Johnsen, alle fra Brevig

Piger

Født 20.12.1821 – døpt i kirken 08.04.1822: Elin Marie – Arbeider Arne Haraldsen og kone Aase Marie Andersdatter, Faddere: (Konen) Kirstine Hansdatter fra Bamble, (Pige) Helvig Nilsdatter, Hans Sørensen fra Saga, Harald Halvorsen fra Bamble

Født 19.03.1822 – døpt i kirken 28.04.1822: Johanne – Arbeider Hans Jensen og Pernille Christensdatter i Brevig, Faddere: (Pige) Johanne Christensdatter, (Pige) Maren Olsdatter, Peder Hansen Lods, Tellef Hansen Røiert, Jens Christensen fra Skien, Niels Jacobsen, alle i Brevig, Peder Eilertsen Høegh

Født 29.04.1822 – døpt i kirken 06.06.1822: Ingeborg Martine – Kjøbmand Isach Gundersen og Sara Coch i Brevig, Faddere: Madme. J. Pettersen, Jomfrue Anne Susanne Halvorsen, Overtoldbetjent Bjergdahl, Kjøbmand Ole Riis, Samuel Viborg, i Brevig

Født 27.04.1822 – døpt i kirken 16.06.1822: Maren Berthea – Arbeidsfolk Hans Nielsen og Marthe Marie Hansdatter i Brevig, Faddere: (Pige) Maren Andersdatter, (Pige) Kirsten Paulsdatter, Søren Hansen, Børre Johnsen, Niels Amundsen

 

Side 32

Gutter

Født 16.04.1822 – døpt i kirken 28.04.1822: Bernt Jørginus – Anders Halvorsen Smed og Anne Olsdatter, Faddere: (Kone) Marthe Syversdatter, (Pige) Elen Marie Andersdatter, Styrmand Jens Rohde, Christen Christensen Røiert, Erik Svendsen Skomager, Just Andersen, alle i Brevig

Født 06.04.1822 – døpt i kirken 28.04.1822: Jacob – Bagersvend Johannes Olsen og Anne Margrethe Arvesdatter i Brevig, Faddere: (Pigen) Anne Jacobsdatter, Ingeborg Marie Thorsdatter, Hans Frogner, Engebreth Syversen, Engebreth Arnesen i Brevig

Født 05.05.1822 – døpt i kirken 12.05.1822: Osmund – Arbeidsmand Brynnild Hansen og Ingeborg Sørensdatter fra Myra i Eidanger, Faddere: (Kone) Kari Kittilsdatter, (Pige) Ingeborg Osmundsdatter, Hans Sørensen, Rasmus Hansen, Isach Jansen

Født 22.04.1822 – døpt i kirken 27.05.1822: Søren – Matros Hans Gulbrandsen og Else Sørensdatter i Brevig, Faddere: (Moderen Else Sørensdatter,) Pige Karen Guldbrandsdatter, Søren Markusen, Christen Larsen, Lars Olsen, arbeidsfolk i Brevig

Født 12.05.1822 – døpt i kirken 27.05.1822: Even – Arbeidsmand Amund Evensen og Anne Thoresdatter i Brevig, Faddere: (Konen) Karen Evensdatter, (Pigen) Ingeborg Larsdatter, Tengel Olsen, Peder Thoresen fra Bamble, Isach Thorsen (fra Bamble), Christen Olsen fra Stathellet

Piger

Født 25.04.1822 – døpt i kirken 07.07.1822: Gunnild Marie – Knud Tellefsen og kone Ingeborg Larsdatter, Arbeidsfolk i Brevig, Faddere: Enke Guri Kystolsdatter, Pige Marthe Amundsdatter, Lars Christensen, Hans Petter Olsen, Lars Hansen

Født 23.06.1822 – døpt i kirken 28.07.1822: Kristine – Søemand Isach Christensen og Guri Olsdatter i Brevig, Faddere: Lars Røes kone Marie (fra Eidanger), (Pigen) Gunild Sørensdatter, Christen Christensen (Røiert), Lars Christensen, Jacob Olsen

Født 11.08.1822 – døpt i kirken 18.08.1822: Anne Marie – Huusmand Ole Gundersen og kone Inger Michelsdatter fra Bjønnes (i Eidanger), Faddere: (Kone) Johanne Michelsdatter, (Pige) Karen Michelsdatter, Christen Hansen, Even Gunnersen, Jacob Jensen, (alle fra Eidanger)

Født 15.08.1822 – døpt i hiemmet 04.09.1822, døpt i kirken 13.09.1822: Inger Laurine – Kjøbmand Ole Andreas Coch og Marthe Wilhelmsen i Brevig, Faddere: Madam. Olava Blehr, Madme Pettersen, Overtoldbetjent Bjergdahl, Chriurg Smith, Købmanden Ole Holm og Gundersen samt (Cofards) capitain Abraham Bakke

 

Side 33

Gutter

Født 24.04.1822 – døpt i hiemmet 22.05.1822, døpt i kirken 27.05.1822: Søren – Garver Daniel Sørensen og Anne Karine Olsdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Alet (Marie) Førlie, (Pige) Inger Abrahamsdatter, Skomager Thor Sørensen, Underbetient Grønn, Christen Michelsen fra Bradsberg, Halvor Michelsen

Født 24.04.1822 – døpt i kirken 16.06.1822: Fridrich Julius – Matros Niels Tallachsen og Ingeborg Pedersdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Karen Olsdatter, (Pige) Anne (Kirstine) Kolberg fra Stathellet, Styrmand Ole Christensen, Søemand Simen Christensen, Skipper Johannes Olsen, Matros Anders Hansen, alle i Brevig

Født 04.04.1822 – døpt i hiemmet 08.04.1822, døpt i kirken 01.07.1822: Thomas Theodor Thobias – Kjøbmand Andreas Christian Hansen og Juliane Marie Hichmann i Brevig, Faddere: Madame Olava Blehr, Malle Stæger, Jomfr. Bodil Cathrine Blehr, Capt. Anton Stæger, Liutenant Christian Stæger, Chirurg Wilhelm Smith, Kjøbmand Henrich Bjørn, Børre Pettersen

Piger

Født 13.08.1822 – døpt i kirken 20.10.1822: Karen Bendicte – Søemand Ole Halvorsen og Kirsten Holm i Brevig, Faddere: Mad. Anne Marie Christensen, Johanne Halvorsdatter, Skomager Thor Sørensen, Ole Jensen, T…? Arøen og Lars Andersen i Brevig

Født 27.10.1822 – døpt i kirken 24.11.1822: Maren Sophie – Even Jacobsen og Ellen Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Styrmand Rodes kone, Mette Mikkelsdatter, Anders Pedersen, Anders Erichsen, Hans Aasettret, alle af Brevig

Født 26.10.1822 – døpt i kirken 08.12.1822: Karen Serine Uægte – Tømmermand Søren Olsen og pige Karen Marie Andersdatter i Brevig, Faddere: Lars Andersens kone, Pige Maren Andersdatter, Niels Erichsen, Lars Jonsen af Brevig (Disse Foreldre var senere gift)

Født 10.11.1822 – døpt i kirken 26.12.1822: Oline – Huusmand Poul Andersen og Birthe Maria Christoffersdatter fra Auen i Eidanger, Faddere: Kone Marie Larsdatter, Kirstine Gundersdatter, John Hansen, Lars Christoffersen og Jacob Jensen fra Eidanger

 

Side 34

Gutter

Født 01.07.1822 – døpt i kirken 28.07.1822: Severin – Skomagermester og Borger Thor Sørensen og Elen Cathrine Christophersdatter i Brevig, Faddere: Madme. M(ads) Nielsen (fra Skien), Jfr. Elisabeth Johannesen, Skomager Søren Jørgensen, Guldsmed Sørensen, Toldbetjent Grønn, Garver (Daniel) Sørensen, Andreas Pedersen Høegh i Brevig

Født 04.07.1822 – døpt i kirken 28.07.1822: Jacob – Arbeidsmand Børre Johnsen og Marie Halvorsdatter i Brevig, Faddere: (Bondekone) Kari Olsdatter (fra Eidanger), Pigen Oline Olsdatter (fra Eidanger), (Bonde) Niels Tengelsen (fra do.), Hans Nielsen og Torger Olsen Grava alle fra Eidanger

Født 17.07.1822 – døpt i kirken 28.07.1822: Lars – Søemand Halvor Halvorsen den yngre og Antonette Larsdatter i Brevig, Faddere: (Hans Baars kone) Ingeborg, (Pige) Aase Marie Jacobsdatter, Hans Sørensen, Nils Sørensen, Anders Larsen i Brevig

Født 20.06.1822 – døpt i kirken 08.09.1822: Simen – Arbeidsmand Simen Christensen og Marthe Andersdatter i Brevig, Faddere: (Konen) Maren Nielsdatter, Pige Aslau Helgesdatter, Lars Christophersen, Niels Larsen (Grønnerøe), Hans Abrahamsen

Piger

Født 09.01.1823 – døpt i kirken 26.01.1823: Maria – Styrmand Andreas Pedersen Høegh og Karen Kirstine Olsdatter i Brevig, Faddere: Klokker Volds kone Marthe Marie Vold, Jfr. Johanne Stoesen, Styrmand Ole Christensen, Skomagermester Sørensen, Skipper Lars Stoesen, (Styrmand) Auen Grønnerøe, Christen Christensen, alle fra Brevig

Født 12.01.1823 – døpt i kirken 26.01.1823: Anne Kathrine – Matros Solve Christensen og Karen Johannesdatter i Brevig, Faddere: Kone Karen Halvorsdatter, Pige Kirsten Nielsdatter, Torger Grønvold, Ole Stenersen, Gunner Olsen af Brevig

Født 18.01.1823 – døpt i kirken 16.02.1823: Ingeborg Hansine Uægte – Ungkarl Jans Hansen Ørstvedt og Pige Kirsten Amundsdatter fra Tangen i Eidanger sogn, Faddere: Kone Gunnild Kjørholt, Pigen Marthe Amundsdatter, Søren Engebrethsen Ørvig, Ellef Hansen Ørstvedt, Ole Hansen Ørstvedt, fra Eidanger

Født 14.01.1823 – døpt i kirken 09.03.1823: Amborg Marie – Matros Halvor Erichsen og Ingeborg Christensdatter, Brevig, Faddere: Lars Bakkes kone, Inger Christophersdatter, Søren Christophersen, Gullik Kittilsen og Lars Corneliusen, i Brevig

 

Side 35

Gutter

Født 07.07.1822 – døpt i kirken 08.09.1822: Tollef – Arbeidsmand Anun Tollefsen og Marthe Amundsdatter i Brevig, Faddere: (Konen) Ingeborg Sørensdatter, (Pige) Birthe Marie Andersdatter, Hans Frogner, Isach Larsen, Hans Pedersen i Brevig

Født 05.09.1822 – døpt i kirken 29.09.1822: Anders – Arbeidsmand Niels Sørensen Saga og Kari Kittilsdatter i Sæter ved Brevig, Faddere: (Kone) Gunnild Kittilsdatter, (Pige) Maren Nielsdatter, Halvor Halvorsen Baar, Brynild Hansen, Engebret Olsen

Født 29.07.1822 – døpt i kirken 29.09.1822: Lars – Snedker Knud Stoesen og Anne Karine Knudsdatter i Brevig, Faddere: Barnets moder Anne (Carine) Knudsdatter, Anne Sophie Knudsdatter, Christen Christensen (Røiert), Arne Olsen, Jacob Frantzen (fra Bjerkøen under Eidanger)

Født 27.09.1822 – døpt i kirken 20.10.1822: Anders Christian – Søemand Anders Pedersen og Kristense Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Elisabeth Olsdatter, Anne Jacobsdatter, Even Jacobsen, Gunner Jacobsen Bøe, Auen Andersen Grønnerøe

Piger

Født 03.02.1823 – døpt i kirken 20.04.1823: Kara Kirstine – Lars Larsen Grønnerøe den yngre og Edel Lenora Zachariasen i Brevig, Faddere: Graver Lars Grønnerøes kone, Aase Marie Nielsdatter, Anders Grønnerøe, Niels Grønnerøe og Isach Kjørholt fra Eidanger

Født 11.05.1823 – døpt i kirken 19.05.1823: Maren – Huusmand Ole Olsen og Ragne Halvorsdatter under Bjønnes i Eidanger, Faddere: (Kone) Else Hansdatter, (Pige) Gjøren Stenersdatter, Ole Gundersen, Even Gundersen, Niels Stoesen, af Eidanger

Født 18.04.1823 – døpt i kirken 19.05.1823: Nicoline Sophie – Snedker Anders Erichsen og Elisabeth Olsdatter i Brevig, Faddere: (Konen) Christence Jacobsdatter, (Pige) Dorthe Marie Nielsdatter, Skipper Jens Rode, Even Jacobsen, (Arne Olsen), Halvor Halvorsen, fra Brevig

Født 08.02.1823 – døpt i kirken 26.05.1823: Hedevig Catharine Fransiska Otalia – Kjøbmand Børre Pettersen og Iverine Jørgine, født Ellingsdatter, i Brevig, Faddere: Kjøbmand Ole Riis, Kjøbmand Erich Blehr, Bager Schoubye, Skipper Lars Hansen Coch, Severin Barclay, Madam Schanning, Jfr. A Gether, fra Laurvig

 

Side 36

Gutter

Født 15.10.1822 – døpt i kirken 10.11.1822: Anders – Matros Hans Hansen og Anne Hansdatter i Brevig, Faddere: Birthe Svenuldsdatter, Anne Albretsdatter, (Lods) Hans Isachsen, Hans Hansen, Peder Pedersen, Søefolk i Brevig

Født 10.10.1822 – døpt i kirken 10.11.1822: Niels – Brendevinsbrænder Isach Nielsen og Marie Olsdatter i Brevig, Faddere: (Konen) Maren Nielsdatter, (Pige) Inger Anundsdatter, Garver Daniel Sørensen, Halvor Michelsen, Hans Frogner af Brevig

Født 29.11.1822 – døpt i kirken 26.12.1822: Lars – Matros Anders Hansen og Inger Marie Olsdatter i Brevig, Faddere: Anders Olsens kone, Pige Maren Jensdatter, Jacob Jensen, Anders Larsen i Brevig

Født 15.01.1823 – døpt i kirken 16.02.1823: Niels – Skipperborger Johannes Olsen og Birthe Thorsdatter i Brevig, Faddere: Mad’me Ellen Sørensdatter, Jfr. Elisabth Johannesen, Skipper Lars Stoesen, Styrmand Jacob Larsen, Ole Christensen, Anders Pedersen Høegh, Simon Christensen, af Brevig

Født 11.01.1823 – døpt i hiemmet 25.01.1823, døpt i kirken 27.03.1823: Arent Godtfried – Guldsmed Hans Gotfried Svennik Sørensen og Elisabeth Marie Guttormsen i Brevig, Faddere: Mad’me Forbech, Mad’me Marie Wold, Kjøbmand Isach Gundersen, Kjøbmand Johan Holm og Jens Reiman fra Laurvig

Piger

Født 16.04.1823 – døpt i kirken 08.06.1823: Anne Helvig – Gaardmand Søren Amundsen og Karen Christensdatter fra Sigtesøen under Eidanger, Faddere: (Konen) Pernille Christensdatter, Anne Frantzdatter, Skipper Peder Christensen, Styrmand Lars Lund af Langesund, Elias Olsen ibid, Halvor Christensen af Eidanger

Født 25.05.1823 – døpt i kirken 29.06.1823: Else Marie – Huusmand Abraham Olsen og Helvig Marie Hansdatter fra Sigtesøen i Eidanger, Faddere: Anne Jacobsdatter, Konen Karen Isachsdatter (Eeg), Ole Pedersen, Nils Rollefsen, Jacob Andersen, af Bamble sogn

Født 30.06.1823 – døpt i kirken 20.07.1823: Kirsten Gurine – Matros Christen Larsen og Karen Guldbrandsdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Ingeborg Larsdatter, Andrea Larsdatter, Hans Guldbrandsen, Sivert Larsen, Ole Larsen, af Brevig

Født 17.06.1823 – døpt i kirken 20.07.1823: Andrea – Skoemager Andreas Zocherhoff og Rebekka Frederiche Themsen i Sæteret ved Brevig, Faddere: Grethe Erlandsdatter (fra Porsgrund), (Pige) Marte Hansdatter (i Brevig), Skomager Christian Alstrup fra Porsgrund, Anders Hansen Smed i Brevig

Født 27.06.1823 – døpt i kirken 10.08.1823: Bodil Maria – Even Gundersen og Karen Michelsdatter fra Bjønnes i Eidanger sogn, Faddere: Inger Michelsdatter, Elen Kirstine Jacobsdatter, Nils Stoesen, Jacob Jensen, Ole Olsen, alle fra Eidanger sogn

Født 09.08.1823 – døpt i kirken 21.09.1823: Kirsten Maria – Skomagermester Ole Forlie og Aleth Marie Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Cathrine Olsdatter, Dorthe Nielsdatter, Skomager Lie fra Porsgrund, (Snedker) Peter Vidstad, Hans Haande fra Kongsberg

Født 17.08.1823 – døpt i hiemmet 14.09.1823, døpt i kirken 21.09.1823: Inger Gurine – Arbeider Halvor Michelsen og Amborg Levin i Brevig, Faddere: Niels Pedersens kone fra Skien, Karen Hansdatter, Iver Larsen fra Skien, Isach Nielsen, og Niels Larsen fra Brevig

 

Side 37

Gutter

Født 15.02.1823 – døpt i kirken 31.03.1823: Isaach – Arbeidsmand Lars Michelsen og Else Marie Torgersdatter i Brevig, Faddere: (Konen) Karen Johnsdatter, Else Marie Frantsdatter, Jacob Jensen, Christen Christensen, Ole Halvorsen i Brevig

Født 06.02.1823 – døpt i kirken 20.04.1823: Hans - uægte – Barnefader er oppgivet å være Ungkarl Halvor Olsen i Brevig og Moderen Pige Inger Hansdatter ibid, Faddere: Lasse Dahles kone, Gunnild Hansdatter, Halvor Michelsen, Hans Guldbrandsen fra Brevig

Født 14.04.1823 – døpt i kirken 19.05.1823: Jens Jørgen – Matros Thor Hansen og Marthe Marie Olsdatter i Brevig, Faddere: Kone Maren Christensdatter, Pige Anne Sophie Gundersdatter, Zacharias Christensen, Hans Larsen i Brevig

Født 28.03.1823 – døpt i kirken 08.06.1823: Hans – Matros Kornelius Hansen og Dorthe Christiansdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Grønnerøe, Pigen Aslau Helgesdatter, Hans Albretsen, Hans Jacobsen, Niels Grønnerøe

Født 28.05.1823 – døpt i kirken 08.06.1823: Hans – Ellef Hansen og Johanne Michelsdatter Strandsiddere i Brevig, Faddere: Maren Johnsdatter, Larine Michelsdatter, Anders Eriksen, Anders Pedersen, Jens Hansen, Lars Hansen

Født 07.04.1823 – døpt i kirken 08.06.1823: Lars Nicolai – Matros Anders Jacobsen og Aleth Larsdatter i Brevig, Faddere: Lars Røes kone, (Pige) Ingeborg Larsdatter, Christen Christensen, Christen Larsen, Sivert Larsen, (Ole Pedersen) af Brevig

Piger

Født 18.09.1823 – døpt i kirken 12.10.1823: Marie – Nils Stoesen og Marthe Aasoldsdatter fra Solvig i Eidanger, Faddere: Karen Berg i Brevig, Gjørel Stenersdatter fra Eidanger, Christen Leerstang fra Eidanger, Søren Andersen fra Solum, Lars Aasoldsen fra Bamble

Født 24.09.1823 – døpt i kirken 12.10.1823: Anne Gurine – Matros Jacob Jensen og Johanne Thorsdatter i Brevig, Faddere: Andrea Larsdatter, Anne Marie Gundersdatter, Lars Michelsen, Anders Hansen, Christen Jensen, i Brevig

Født 12.10.1823 – døpt i kirken 02.11.1823: Christiane uægte – Faderen opgivet at være Fuldmægtig Christopher Riis i Christiania og Moderen var Jomfr. Anne Margrethe Steenberg, Faddere: Madam. Vold, Helvig Isachsdatter, Skolelærer Amundsen, Skomager Sørensen og Ole Berg i Brevig

Født 21.10.1823 – døpt i kirken 16.11.1823: Maren Helene – Borger og Skomager Thor Sørensen og Elen Cathrine Christophersdatter i Brevig, Faddere: (Madam.) Karen Johannesen, Anne Marie Stosen, Skipper Johannes Olsen, Lods Peder Hansen, Garver Daniel Sørensen i Brevig

Født 20.10.1823 – døpt i kirken 30.11.1823: Kirsten Andrea – Tvilling – Hans Larsen Coch og Anne Helene Erichsdatter i Brevig, Faddere: Madam. Gundersen, Jomfr. (Severine) Schoubye, Lars Hansen Coch, Johan Holm, Peder Hansen i Brevig

Født 22.09.1823 – døpt i kirken 30.11.1823: Kirstine Kristiane – Styrmand Ole Christensen og Anne Marie Mogensdatter i Brevig, Faddere: Skipper Johannes Olsens kone, Anne Karine Amundsdatter, Skipper Jens Rød, Thor Sørensen, Christen Christensen, (Matros) Simon Christensen

Født 20.12.1823 – døpt i kirken 26.12.1823: Anne Sophie – Arbeidsmand Amund Evensen og Anne Thorsdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Anne Evendsdatter, Else Marie Andersdatter, Halvor Michelsen, Daniel Sørensen, Ole Olsen, Sivert Larsen

Født 08.12.1823 – døpt i kirken 26.12.1823: Andrea – Arbeidsmand Hans Andersen og Kirsten Eriksdatter Blegebakken ved Eidanger, Faddere: Kone Inger Eriksdatter, Maren Andersdatter, Peder Kjørholt, Søren Christensen, Søren Eriksen

 

Side 38

Gutter

Født 22.05.1823 – døpt i kirken 29.06.1823: Ole – Skomager Lars Andersen og Inger Olsdatter i Trosvig ved Brevig, Faddere: (Kone) Ingeborg Andersdatter, (Pige) Oline Conradsdatter, Auen Olsen, Auen Larsen, Anders Olsen i Brevig

Født 23.06.1823 – døpt i kirken 20.07.1823: Anders – Matros Lars Pedersen og Chatrine Andersdatter i Brevig, Faddere: (Konen) Maren Olsdatter, Maren Andersdatter, Christen Christensen, Zacharias Christensen, Tollev Hansen i Brevig

Født 18.06.1823 – døpt i kirken 29.07.1823: Hans Olaus – Kjøbmand Anders Jensen Høegh og Cathrine Zachariasdatter i Brevig, Faddere: Mad’me Bodil Erichsen, Jfr. Anne Elisabeth Høegh, Overtoldb. Bjergdahl, Rejersen, Kjøbmand Børre Pettersen, Simon Chrystie i Brevig

Født 28.07.1823 – døpt i kirken 10.08.1823: Hans – Huusmand Tellev Hansen og Maren Sophie Amundsdatter fra Bjønnæs i Eidanger, Faddere: (Kone) Inger Hansdatter, Karen Olsdatter, Jacob Amundsen, Ole Olsen, Just Andersen

Født 11.08.1823 – døpt i kirken 30.08.1823: Jens Bernhard – Skipper Jens Rode og Birthe Olsdatter i Brevig, Faddere: Elen Jacobsdatter, Ingeborg Abrahamsdatter, Christen Christensen (Røiert), Halvor Andersen (Smed), Ole Halvorsen, (Erik Svendsen,) i Brevig.

Født 01.08.1823 – døpt i kirken 21.09.1823: Jens – Gestgiver Isach Jensen og Anne Jahnsdatter i Brevig, Faddere: Mad’me Christensen, Maren Jonsdatter, Skipper Johannes Olsen, Knud Jensen, Jacob Stoesen i Brevig

Født 18.08.1823 – døpt i kirken 12.10.1823: Hans – Matros Isak Nielsen og Maren Eilertsdatter i Brevig, Faddere: Christiane Jacobsdatter, Karine Andersdatter, Lars Andersen, Ingebret Larsen, Abraham Olsen i Brevig

Født 08.09.1823 – døpt i kirken 02.11.1823: Marthinius – Matros Niri Søndresen og Marthe Marie Christensdatter i Brevig, Faddere: Pige Ingeborg Larsdatter, Jørgine Nicolaisdatter, Hans Pedersen Haaøen, Hans Frogner i Brevig

Piger

Født 20.09.1823 – døpt i kirken 16.01.1824: Emma Hermenie – Capt. Claus Barcley og Sophie M Barcley i Brevig, Faddere: Madam. Pettersen, Madam. Hanna Dahl, Jomfr. Elisabeth Høegh, Kjøbmand Gundersen, (Kjøbmand) J Bull, (Capt.) Bakke, (Styrmand) Jens Høegh, Lucas Coch

Født 25.11.1823 – døpt i kirken 25.01.1824: Marie Andeline – Matros Anders Larsen og Anne Rasmusdatter, Faddere: (Kone) Anne Helene Coch, (Pige) Christen Hansdatter, Lars Christensen fra Arøen, Christen Halvorsen (fra Gjeterøen), Hans Tomesen (Strømtangen), Christen Larsen (Arøen)

Født 22.12.1823 – døpt i kirken 25.01.1824: Anne Carine – Arbeidsmand Niels Andersen og Anne Margrethe Johannesdatter i Brevig, Faddere: (Konen) Isaka Isaksdatter, (Pige) Maren Susanne Andersdatter, Halvor Halvorsen, Lars Olsen, Amun Aasoldsen

Født 19.10.1823 – døpt i hiemmet 16.11.1823, døpt i kirken 15.02.1824: Laurine Marie – Styrmand Lars Christian Ryberg og Marie Ruberg i Brevig, Madam. Hanna Dahl, Jomfr. (Severine) Schoubye, (Kjøbmand) Isach Gundersen, (Styrmand) Jens Høegh, Simen (Chrystie), Lucas Coch i Brevig

Født 27.01.1824 – døpt i kirken 15.02.1824: Maren Gurine – Matros Henrik Gundersen og Anne Olsdatter på Trosvig ved Brevig, Faddere: Anne Gundersdatter, Anne Sophie Gundersdatter, Gunner Gunnersen, Ole Pedersen, Gunder Knudsen

Født 11.03.1824 – døpt i kirken 28.03.1824: Karen Hellene – Brendevinsbrænder Niels Svendsen og Margrethe Madsdatter (i Brevig), Faddere: (Kone) Marie Olsdatter, Maren Hansdatter, Halvor Baar, Niels Grønnerøe og Lars Jørgensen Berg i Eidanger

Født 12.03.1824 – døpt i kirken 19.04.1824: Maren Dorthea – Arbeidsmand Engebret Larsen og Marthe Johanne Siversdatter Brevig, Faddere; Kone Anniken Hansdatter, (Pige) Anne Margrethe Larsdatter, Isach Nielsen, Søren Eriksen, Hans Isachsen

 

Side 39

Gutter

Født 16.09.1823 – døpt i kirken 16.11.1823: Peder – Matros Knud Knudsen og Gunhild Kirstine Pedersdatter i Brevig, Faddere: Halvor Tellevsens kone, Johanne Halvorsdatter, Cornelius Hansen, Lars Larsen, Auen Andersen i Brevig

Født 20.10.1823 – døpt i kirken 20.11.1823: Thomas Johannes - uægte – Styrmand Hans Larsen Coch og Anne Helene Erichsdatter i Brevig, Faddere: Mad’me Ole Coch, Jfr. Halvorsen, Niels Hansen Coch, Kjøbmand (Børre) Pedersen, Skipper Lars Stoesen

Født 23.11.1823 – døpt i kirken 26.12.1823: Hans Mathias – Matros Hans Mathias Tønnesen og Dorthe Larsdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Christine Larsdatter, (Pige) Marthe Larsdatter, Ole Christensen, Hans Larsen Coch, Auen Andersen (Grønnerøe) i Brevig

Født 08.01.1824 – døpt i kirken 25.01.1824: Olaus – Skipper Jacob Larsen Gui og Maren Jørgine Olsdatter i Brevig, Faddere: Karen Bergh, Johanne Marie Johannesen, Skipper Johannes Olsen, Jens Rode, Styrmand Ole Christensen, Lars og Christen Christensen

Født 17.02.1824 – døpt i kirken 07.03.1824: Svend – Arbeidsmand Sander Olsen og Ingeborg Christine Larsdatter i Brevig, Faddere: Kone Maren Sivertsdatter, Pige Andrea Larsdatter, Christen Larsen, Zacharias Christensen, Sivert Larsen

Født 09.04.1824 – døpt i kirken 19.04.1824: Christian – Gaardmand Jacob Christiansen og Mari Larsdatter fra Haaøen i Eidanger sogn, Faddere: Kone Mari Nilsdatter, Pige Oline Olsdatter, Christian Sørensen, Lars Lassesen, Ole Aslachsen, alle af Eidanger

Født 05.04.1824 – døpt i kirken 06.05.1824: Johan Holm – Kjøbmand Johan Holm og Inger Marie Christensen i Brevig, Faddere: Mad’me Sara Gundersen, Jomfr. Severine Schougbye, Capt Abraham Bakke, Fridrich Bruun, Bager Schougbye, Kjøbmand Børre Pettersen

Piger

Født 23.03.1824 – døpt i kirken 19.04.1824: Anne Olava – Matros Ole Olsen og Gurine Hansdatter Brevig, Faddere: Ragne Jensdatter, Maren Olsdatter, Niels Jacobsen, Amund Evensen, Isach Nielsen, Markus Pedersdatter, Hans Carlsen

Født 23.03.1824 – døpt i kirken 19.04.1824: Anne Laurine – Kjøbmand Isach Gundersen og Sara Larsdatter Coch i Brevig, Faddere: Mad’me Marthe (Marie) Coch, Jomfr. Ulriche Schoubye, (Chirurg) Vilhelm Smith, Kapt. (Claus) Barclay, Capt. Halvor Dahl, Frederich Bruun i Brevig

Født 09.05.1824 – døpt i kirken 07.06.1824: Anne Kirstine – Matros Ole Jensen og Andrea Larsdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Johanne Thorsdatter, Alet Andersdatter, Lars Andersen, Anders Hansen, Tyge Erichsen (Søefolk) i Brevig

Født 12.02.1824 – døpt i kirken 07.06.1824: Secilia Marie – Snedker Petter Widsted og Johanne Melgaard i Brevig, Faddere: Barnets moder Johanne Meelgaard Widsted, Helvig Nielsdatter, Uhrmagermester A G Bødler fra Porsgrund, Skomager Ole Førlie, Brendvbr. Winther paa Stathelle

Født 05.05.1824 – døpt i kirken 07.06.1824: Karen Sophie – Matros Ole Halvorsen og Mette Marie Hansdatter paa Øen i Brevig, Faddere: Kone Karen Johnsdatter, Kirsten Nielsdatter, Knud Jensen, Anders Olsen, Niels Grønnerøe

Født 12.03.1824 – døpt i hjemmet 17.03.1824, døpt i kirken 16.06.1824: Laurense Mathilde – Kjøbmand Ole Riis og Dorthea Riis, født Lund, i Brevig, Faddere: Mad’me Inger Holm, Jomfr. Thobine Pettersen, Bager Schoubye, Halvor Dahl, Kirkesanger Lund, Simen Chrystie

Født 12.04.1824 – døpt i kirken 27.06.1824: Ingerine – Smed Jens Hansen og Margrethe Engebrethsdatter i Brevig, Faddere: Konen Anniken Margrethe Hansdatter, Ingeborg Hansdatter, Rasmus Hansen, Amun Engelbrethsen, Poul Olsen

 

Side 40

Gutter

Født 13.03.1824 – døpt i kirken 16.05.1824: Ole – Garver Daniel Sørensen og Anne Cathrine Olsdatter i Brevig, Faddere: Skomager Sørensens kone, Karen Sørensdatter fra Skien, Skibstømmermand Gunder Olsen fra Skien, Christen Michelsen fra Skien, Skomager Ole Førlie og Gunder Tollefsen

Født 12.06.1824 – døpt i kirken 27.06.1824: Johan Severin – Matros Arne Olsen og Maren Johnsdatter i Brevig, Faddere: Karen Johnsdatter, (Pige) Margrethe Johnsdatter, Tengel Olsen, Arne Johnsen, Hans Johnsen, Ole Johnsen, i Brevig

Født 20.05.1824 – døpt i kirken 27.06.1824: Tellef Andreas – Matros Gunner Tollefsen og Kirsten Cathrine Poulsdatter i Brevig, Faddere: Knud Jensens kone, Maren Jensdatter, Tellef Andersen Østvedt, Garver Daniel Sørensen, Lars Tellefsen, i Brevig

Født 04.06.1824 – døpt i kirken 18.07.1824: Halvor – Matros Halvor Halvorsen og Antonette Larsdatter i Brevig, Faddere: Kone Gunild Kittilsdatter, Helvig Nielsdatter, Niels Sørensen, Halvor Baar, Hans Jacobsen, i Brevig

Født 10.07.1824 – døpt i kirken 08.08.1824: Hans Jørgen – Matros Christen Halvorsen og Kirsten Pedersdatter i Brevig, Faddere: Anne Rasmusdatter, Christine Elisabeth Vris, Hans Frogner, Even Jacobsen, Christen Larsen Arøen, Anund Hansen. Ps. Se under her

Født 04.07.1824 – døpt i kirken 19.09.1824: Hans – Matros Hans Olsen og Maren Kirstine Larsdatter i Brevig, Faddere: Karen Olsdatter, Johanne Halvorsdatter, Jacob Jensen, Ole Jensen, Simon Christensen. Ps. Se under her

Ps. I kirkeboken er fadderne som står til Hans Jørgen og Hans byttet om på i forhold til hva som står i klokkerboken? Det som står i klokkerboken stemmer nok, da fadderen Christen Larsen Arøen er bror til moren til Hans Jørgen. Jeg har da her ført det lik klokkerboken.

Født 27.09.1824 – døpt i kirken 10.10.1824: Isach – Huusmand Christen Hansen og Else Hansdatter fra Kjelkevig under Eidanger, Faddere: Anne Michelsdatter (Bjønnes), Pige Anne Marie Andersdatter (i Brevig), Jacob Larsen Heiestad, Ole Gundersen Bjønnes og Anders Gundersen fra Bjønnes

Piger

Født 30.04.1824 – døpt i kirken 27.06.1824: Karen Anine – Ole Jacobsen Berg og Karen Hellens Larsdatter i Brevig, Faddere: Mad’am Anne Christensen, Karen Serine Conradsdatter, Skipper Jacob Larsen Gui, Lods Peder Hansen, Røiert Christen Christensen og Lars Christensen i Brevig

Født 26.05.1824 – døpt i kirken 27.06.1824: Anne Oline – Matros Halvor Olsen og Marthe Marie Andersdatter i Brevig, Faddere: Maren Sophie Amundsdatter Bjønnes, (Ingeborg) Inger Abrahamsdatter, Hans Joseph Andersen, Anders Halvorsen, Tollev Hansen

Født 10.07.1824 – døpt i kirken 08.09.1824: Aavedt Karine – Matros Solve Christensen og Karen Johannesdatter i Brevig, Faddere: Karen Halvorsdatter, Live Kirstine Christensdatter, Peder Gundersen, Ole Pedersen, Halvor Christensen

Født 22.08.1824 – døpt i kirken 29.08.1824: Ingeborg Marie – Arbeidsmand Hans Nielsen og Inger Abrahamsdatter i Brevig, Faddere: Aste Hansdatter, Inger Andersdatter, Arne Johnsen, Hans Andersen, Gunder Gundersen

Født 13.08.1824 – døpt i kirken 29.08.1824: Kirsten Marie – Arbeidsmand Gunder Jacobsen Bøe og Maren Olsdatter Brevig, Faddere: Tengel Olsens kone Anne, Kirsten Nielsdatter, (Lods) Hans Isachsen, Christen Olsen, Søren Erichsen

Født 01.09.1824 – døpt i kirken 19.09.1824: Karen Kirstine – Arbeidsmand Knud Tellefsen og Ingeborg Larsdatter i Brevig, Faddere: Kone Andrea Larsdatter, Maren Larsdatter, Niels Christensen, Lars Hansen, Hans Petter Olsen

 

Side 41

Gutter

Født 17.08.1824 – døpt i kirken 10.10.1824: Ole – Matros Ole Nielsen og Maren Magnusdatter i Brevig, Faddere: Kone Ingeborg Larsdatter, Jørgine Olsdatter, Lars Andersen, Halvor Stenersen, Sivert Larsen

Født 18.09.1824 – døpt i kirken 31.10.1824: Gulbrand – Matros Hans Guldbrandsen og Else Sørensdatter i Brevig, Faddere: Karen Guldbrandsdatter, Bolette Guldbrandsdatter, Sander Olsen, John Aasoldsen, (Bagersvend) Hans Christensen

Født 10.09.1824 – døpt i kirken 14.11.1824: Thomas Marthinius – Fragtemand Jacob Nybroe og Elisabeth Nybroe født Coch i Brevig, Faddere: Madm. Nybroe paa Stathellet, Jfr. Dorthea Gundersen, Skoleholder Amundsen, Skipper Lars Stoesen, Toldbetjent Christoffersen

Født 03.09.1824 – døpt i kirken 14.11.1824: Jacob – Matros Torsten Albretsen og Mette Michelsdatter i Brevig, Faddere: Anne Berthe Michelsdatter, Anne Albretsdatter, Michel Erlandsen, Hans Albretsen, Søren Eriksen, i Brevig

Født 07.12.1824 – døpt i kirken 26.12.1824: Mathias Severin – Matros Lasse Dahle og Gunild Hansdatter i Brevig, Faddere: Barnets moder, Kirsti Hansdatter, Niels Erichsen, Isach Nielsen, Søren Erichsen, Tyge Erichsen

Født 31.12.1824 – døpt i kirken 20.02.1825: Hans Peter – Fergemand John Pedersen og Anne Kirstine Eilertsdatter i Brevig, Faddere: Konen Maren Thorsdatter, Ingeborg Kirstine Andersdatter, Jacob Hansen, Niels Grønnerøe, Anun Aasoldesen

Piger

Født 11.08.1824 – døpt i kirken 19.09.1824: Eline Marie – Gaardmand Ole Hansen og Chatrine Olsdatter fra Saga i Eidanger, Faddere: Kone Maren Andersdatter fra Neshet, (Pige) Ingeborg Grønnerøe, Niels Knudsen fra (Bassebu i) Eidanger, Abraham Pedersen, Hans Gabrielsen, Søren Nielsen, Auen Grønnerøe

Født 03.09.1824 – døpt i kirken 19.09.1824: Anne Helene – Arbeidsmand Lars Michelsen og Else Maria Torjusdatter, Faddere: Kirsten Knudsdatter, Anne Marie Andersdatter, Hans Frogner, Halvor Michelsen, Halvor Halvorsen

Født 30.04.1824 – døpt i hjemmet 06.05.1824, døpt i kirken 04.10.1824: Laura Magdalena Antonia Anine ElisabethTvillinger – Kjøbmand Andreas Christian Hansen og Juliane Marie Hansen, født Hichman, Faddere: Mad’am Else Malene Slægter, Jomfr. Maren Bugge Hansen fra Laurvig, Kjøbmand Simon Viborg, Postmester Krohn, Alberth B Blehr, Mad’am Iverine Pettersen, Jomfr. Lisa Høegh, Kjøbmand Gundersen, Kjøbmand James Bull, Frid Bruun

Født 10.10.1824 – døpt i kirken 31.10.1824: Severine – Gaardmand Christian Sørensen og Karen Larsdatter fra Haaøen (under Eidanger), Faddere: Maren Kirstine Christiansdatter, Gunnild Gunulsdatter, Ole Aslachsen, Lars Larsen, Lars Amundsen, Hans Nielsen fra Haaøen

Født 23.10.1824 – døpt i kirken 31.10.1824: Oline – Bagersvend Johannes Olsen og Anne Margrethe Arvesdatter i Brevig, Faddere: Anne Arvesdatter, Live Christensdatter, Lars Christensen, Abraham Eriksen, Ageus Andreassen

 

Side 42

Gutter

Født 21.03.1825 – døpt i kirken 04.04.1825: Niels – Gaardmand Anders Andersen og Marie Nilsdatter fra Auen, Faddere: Marthe Andersdatter, Inger Marie Andersdatter, Niels Knudsen, Jacob Christensen, Hans Nielsen, Ole Nielsen, Knud Nielsen, Jacob Jensen af Eidanger

Født 05.04.1825 – døpt i kirken 17.04.1825: Jacob – Huusmand Ole Gundersen og Inger Michelsdatter fra (Bjønnes i) Eidanger, Faddere: Else Kjelkevigen, Kirsten Gundersdatter, Michel Larsen, Ellev Hansen, Ole Olsen, Anders Gundersen, Jacob Jensen, alle af Eidanger

Født 11.11.1824 – døpt i kirken 17.04.1825: Niels – Arbeidsmand Arnold Haraldsen og Aase Maria Andersdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Kittilsdatter, Anne Sørine Nielsdatter, Hans Frogner, Tellef Hansen

Født 08.03.1825 – døpt i kirken 29.04.1825: Bertel – Matros Hans Hansen og Anne Hansdatter i Brevig, Faddere: Anne Elisabeth Olsdatter, Marie Andersdatter, Peder Hansen, Søren Eriksen, Halvor Halvorsen,

Født 31.12.1824 – døpt i kirken 29.04.1825: Emil Ferdinand – Kirkesanger Johan Verner Vold og Marte Marie f. Vold, Faddere: Mad’me Steger, Mad’me Gundersen, Jfr. U Schoubye, Overtbt. Bjergdahl, Postmester Krohn, Capte. Barclay, Kjøbmænder Pettersen, Larsen, Bull, A Blehr, Chrystie

Piger

Født 01.10.1824 – døpt i kirken 31.10.1824: Marie – Huusmand Halvor Nielsen og Anne Gunnersdatter, Løvøen i Eidanger sogn Faddere: Anne Olsdatter, Anne Gundersdatter, (Ole Jensen), Ole Olsen, Gunner Gunnersen, Gunner Knudsen

Født 03.10.1824 – døpt i kirken 31.10.1824: Anne Helene – Matros Anders Hansen og Inger Olsdatter i Brevig, Faddere: Jacob Jensens kone, Karen Olsdatter, Ole Olsen, Niels Grønnerøe

Født 22.08.1824 – døpt i kirken 10.11.1824: Maren Helene – Matros Lars Corneliusen og Aslau Helgesdatter i Brevig, Faddere: Gunnild Kjørholt, Ingeborg Jonsdatter, Isach Nielsen, Isach Larsen, Skomagersvend Peter Taar..?

Født 22.08.1824 – døpt i kirken 10.11.1824: Inger Laurine – Matros Anders Larsen og Maren Stenersdatter i Brevig, Faddere: Marthe Siversdatter, Gjørel Stenersdatter, Halvor Stenersen, Niels Jacobsen, Christen Jensen

Født 12.12.1824 – døpt i kirken 26.12.1824: Gunild Marie – Huusmandsfolk Rasmus Rasmussen og Anne Albrechtsdatter fra Sandøen, Faddere: Karen Jonsdatter, Anne Christensdatter, Ole Aslachsen, Halvor Tronsen, Hans Johnsen

Født 01.11.1824 – døpt i kirken 26.12.1824: Karen Elisabeth – Matros Niels Jacobsen og Karen Jensdatter i Brevig, Faddere: Ragna Jensdatter, Maren Christensdatter, John Jacobsen, Ole Olsen, Niels Jensen, Zacharias Christensen

Født 03.02.1825 – døpt i kirken 14.04.1825: Benedicte Julie – Kjøbmand Børre Pettersen og Anne Ingerine Pettersen i Brevig, Faddere: Mad’me Inger Holm, Mad’am Pharo, Jomfr. Baarrea Høegh, Anton Steger, Hartvig Falkenberg, Postmester Krohn, Kjøbmand Larsen, Kjøbmand Bull, Fredrik Bruun

 

Side 43

Gutter

Født 13.04.1825 – døpt i kirken 12.06.1825: Jens Jørgen – Matros Thor Hansen og Marthe Marie Olsdatter i Brevig, Faddere: Birthe Marie Arnesdatter, Anne Susanne Andersdatter, Christen Hansen, Thyge Eriksen, Lars Halvorsen

Født 16.06.1825 – døpt i kirken 03.07.1825: Jacob – Matros Guttorm Abrahamsen og Anne Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Niels Sørensens kone Karen, Else Abrahamsdatter, Niels Jacobsen, Sander Olsen, Lars Andersen, Amund Hansen.

Født 09.05.1825 – døpt i kirken 03.07.1825: Lars – Matros Ellev Hansen og Johanne Michelsdatter i Brevig, Faddere: Lisbeth Jacobsdatter, Karen Hansdatter, Ole Hansen, Knud Stosen, Anders Hansen, Knud Knudsen

Født 08.10.1824 – døpt i hjemmet 16.01.1825, døpt i kirken 23.07.1825: Simen Andreas – Samuel Viborg og Anne Fredrika Viborg i Brevig, Faddere: Mad’me E Stæger, Mad’me Viborg, Kjøbmanden Ole Olsen, Christen Larsen, Fredrich Bruun

Født 06.07.1825 – døpt i kirken 14.08.1825: Ole Andreas Høegh – Skipper Andreas Pedersen Høegh og Karen Kirstine Olsdatter i Brevig, Faddere: Gjordem. Mad’me Christensen, Johanne Halvorsdatter, Thor Sørensen, Peder Hansen Lods, Christen Halvorsen, Tolbet. Christophersen, Auen Andersen

Født 21.07.1825 – døpt i kirken 14.08.1825: Christian – Huusmd. Anders Larsen Haaøen og Maren Kirstine Christiansdatter Haaøen i Eidanger, Faddere: Karen Larsdatter, Gunild Gundersdatter, Jacob Christansen, Lars Larsen, Ole Aslaksen, Povel Andersen, alle af Eidanger

Piger

Født 24.02.1825 – døpt i kirken 17.04.1825: Ingeborg Talie Fredrikke – Matros Niels Tallaksen og Ingeborg Fredrikke Pedersdatter i Brevig, Faddere: Marthe Siversdatter, Alet Andersdatter, Even Jacobsen, Tollev Hansen, Hans Carlsen, Aasold Tygesen

Født 01.04.1825 – døpt i kirken 29.04.1825: Anne Serine – Isach Nielsen og Marie Olsdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Aslaug Helgesdatter, (Pige) Ingeborg Abrahamsdatter, Lasse Dahl, Ole Olsen, Halvor Michelsdatter, (Hans Abrahamsdatter, Amund Evensen)

Født 27.04.1825 – døpt i kirken 08.05.1825: Birgithe – Gaardmand Halvor Thronsen og Torbjør Torstensdatter Sandøen under Eidanger, Faddere: Karen Berg, Karen Serine Conradsdatter, Halvor Halvorsen (Baar), Anders Hansen, Gunder Olsen (Sandøen), Johan Conradsen,

Født 03.05.1825 – døpt i kirken 23.05.1825: Netten Nicoline – Nils Sørensen Saga og Karen Kittilsdatter, (Hugger) i Brevig, Faddere: Ingeborg Sørensdatter, Anne Sørine Nilsdatter, Hans Sørensen, Ingebret Olsen, Halvor Halvorsen, (Kittil Halvorsen)

Født 29.04.1825 – døpt i kirken 23.05.1825: Karen Helene – Arbeidsmand Søren Halvorsen og Berthe Knudsdatter i Brevig, Faddere: Anniken Hansdatter, Ingeborg Sørensdatter, Halvor Baar, Hans Larsen, Halvor Halvorsen

Født 29.05.1825 – døpt i kirken 12.06.1825: Elen Johanne – Huusmand Even Gundersen og Karen Michelsdatter fra Bjønnes, Faddere: Inger Michelsdatter, Elen Gundersdatter, Christen Hansen, Jacob Jensen, Niels Stoesen, alle af Eidanger

 

Side 44

Gutter

Født 19.07.1825 – døpt i kirken 04.09.1825: Johan Karenius – Lods Hans Pedersen Haaøen og Karen Johnsdatter i Brevig, Faddere: Maren Johnsdatter, Ingeborg Jacobsdatter, Jacob Olsen Grava, Jacob Nybroe, Knud Jensen, Ole Halvorsen, Hans Johnsen, alle i Brevig

Født 10.08.1825 – døpt i kirken 25.09.1825: Jacob – Matros Niels Jacobsen og Maren Helene Nielsdatter, Faddere: Anne Jacobsdatter, Anne Andersdatter, Anders Larsen, Jacob Hansen, Halvor Nielsen, alle i Brevig

Født 16.10.1825 – døpt i kirken 06.11.1825: Søren Jørgen – Gaardmand Jacob Christensen og Maren Larsdatter fra Haaøen, Faddere: Kone Thora Gullichsdatter, Gunild Andersdatter, Christian Sørensen, Anders Andersen, Anders Larsen, Søren Nielsen, alle af Eidanger

Født 03.11.1825 – døpt i kirken 20.11.1825: Anders – Matros Lars Pedersen og Cathrine Andersdatter i Brevig, Faddere: Methe Nicolaisdatter, Inger Christiansdatter, Anders Olsen, Hans Karlsen, Johannes Christensen, af Brevig

Født 03.11.1825 – døpt i kirken 04.12.1825: Lars – Matros Christian Larsen og Karen Guldbrandsdatter i Brevig, Faddere: Else Sørensdatter, Bolette Guldbrandsdatter, Lots Hans Isachsen, Sander Olsen, Ole Larsen, af Brevig

Født 21.11.1825 – døpt i kirken 04.12.1825: Lars – Gaardmand Christian Sørensen og Karen Larsdatter af Eidanger sogn, Faddere: Maren Larsdatter, Olava Thorsdatter, Lars Larsen, Anders Larsen, Aslak Olsen, alle af Brevig

Piger

Født 29.05.1825 – døpt i kirken 12.06.1825: Marianne – Cofardie Capit. Abraham Bacha og Bendicte Henriche Bacha, født Buun (fra Porsgrund), i Brevig, Faddere: Mad’am Bacha, Badam’me Barcley, Jomfr. Schaaning, Kjøbmand Johan Holm, Capitein Larsen, Fredrich Bruun, Jacob Nygaard (fra Porsgrund), Severin Barchley (fra Porsgrund), Hans Jacob Bacha (fra Porsgrund), Forvalter Bauun fra Herre

Født 04.06.1825 – døpt i kirken 03.07.1825: Karen – Matros Nils Andersen og Anne Margrethe Johannesdatter i Brevig, Faddere: (Kone) Gunild Johannesdatter, Maren Gundersdatter, Hans Alberthsen, Lars Andersen, Niels Grønnerøe

Født 04.07.1825 – døpt i kirken 24.07.1825: Anne Mathea – Huusmand Niels Stoesen og Marthe Kystolsdatter fra Bjønnes i Eidanger, Faddere: Maren Stoesdatter, Anne Hovorsdatter, Ole Stoesen, Christen Hansen, Ole Olsen, Anders Halvorsen, (Lars Kystelsen) af Eidanger

Født 07.07.1825 – døpt i kirken 24.07.1825: Aavedt Karine – Matros Solve Christensen og Karen Johannsdatter i Brevig, Faddere: Anders Christensens kone, Anne Sofies Gundersdatter, Thor Abrahamsen, Halvor Christensen, Gunner Gunnersen

Født 11.04.1825 – døpt i kirken 01.08.1825: Erika Marie – Guldsmed Hans Sørensen og Elisabeth Sørensen i Brevig, Faddere: Mad.am Reimann (Laurvig), Jomfr. Dorthea Gunnersen, Niels (Lauritz Eriksen) Laurvig, Jens Aaerup Reinmann Laurvig og Jens Larsen i Brevig

Født 12.07.1825 – døpt i kirken 14.08.1825: Anne Birgithe – Søemand Tellef Hansen Holmen og Maren Sophia Andersdatter i Eidanger, Faddere: Marte Marie Andreasdatter, Inger Andrea Christensdatter, Anders Halvorsen, Ole Gundersen, Anders Gundersen

 

Side 45

Gutter

Født 29.12.1825 – døpt i kirken 15.01.1826: Søverin – Matros Ingebreth Larsen og Marthe Johanne Siversdatter i Brevig, Faddere: Maren Siversdatter, Anne Margrethe Larsdatter, Sivert Sivertsen, Isach Christensen, Niels Grønnerøe

Født 28.10.1825 – døpt i kirken 15.01.1826: Marthin – Matros Simen Christensen og Marthe Andersdatter i Brevig, Faddere: Thor Hansens kone Marthe, Anne Marie Hansdatter, Ole Larsen, Lars Hansen

Født 25.11.1825 – døpt i kirken 17.01.1826: Just Wright – Cofardie Capit. Niels Pharo og Kirsten Marie Pharo født Holm i Brevig, Faddere: Mad,me Bolette Wright fra Langesund, Mad’me Pettersen, Jfr. Kristine Holm (Langesund), Kjøbmand (Simen) Wright, (Doctor Smidt), Capit. (Abaram) Pharo, Student Jacob Wright, (Kjøbmendene Gundersen og Larsen)

Født 16.12.1825 – døpt i kirken 05.02.1826: Hans – Matros Ole Halvorsen og Kirstine Holm i Brevig, Faddere: Anne Karine Andersdatter, Karen Serine Konradsdatter, Anders Grønnerøe, Ole Christensen, Simen Christensen

Født 22.02.1826 – døpt i kirken 19.03.1826: Anders – Arbeidsm. Hans Andersen og Kirsten Erichsdatter fra Blegebakken ved Brevig, Faddere: Anne Jacobsdatter, Anne Marie Andersdatter, Thor Abrahamsen, Hans Nielsen, Hans Larsen, (Erik Madsen)

Født 18.02.1826 – døpt i kirken 19.03.1826: Karl Johan – Skipper Jens Rode og Birthe Marie Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Jacobsdatter, Kathrine Jacobsdatter, Skomager (Thor) Sørensen, Skredder Lind, Christen Christensen, (Erlandsen Skomager)

Født 05.03.1826 – døpt i kirken 27.03.1826: Anders – Matros Halvor Olsen og Marthe Marie Andersdatter i Sætret ved Brevig, Faddere: Karen Guldbrandsdatter, Inger Andersdatter, Brynild Hansen, Gunder Gundersen, Jacob Nielsen

Piger

Født 06.07.1825 – døpt i kirken 04.09.1825: Georgine – Styrmand Ole Christensen og Anne Marie Christensen, Faddere: Mad’am Marte M(arie) Wold, Jfr. Johanne Johannesen, Skipper Rode, (Skipper) Jacob Larsen, Skomager(mester) Sørensen, Skolelærer Amundsen

Født 11.08.1825 – døpt i kirken 04.09.1825: Karen – Matros Niels Jensen og Birthe Marie Jensdatter i Brevig, Faddere: Anne Jacobsdatter, Anne Nielsdatter, John Johnsen, Guttorm Nielsen, Ole Larsen, i Brevig

Født 27.08.1825 – døpt i kirken 28.09.1825: Mariane Karoline – Styrmand Lars Christian Ruberg og Maria født Hvistendahl i Brevig, Faddere: Mad’am Sophie Barclay, Jfr. Karen Schaaning, Kjøbmand Johan Holm, Isach Gundersen og Postmester Krohn

Født 30.09.1825 – døpt i kirken 16.10.1825: Anne Olava – Matros Ole Olsen og Anne Gurine Elisabeth Hansdatter i Brevig, Faddere: Inger Marie Olsdatter, Karen Olsdatter, Ole Olsen, Anders Olsen, Isach Hansen, Jacob Knudsen, alle i Brevig

Født 27.08.1825 – døpt i kirken 28.09.1825: Mariane Karoline – Styrmand Lars Christian Ruberg og Maria født Hvistendahl i Brevig, Faddere: Mad’am Sophie Barclay, Jfr. Karen Schaaning, Kjøbmand Johan Holm, Isach Gundersen og Postmester Krohn

Født 24.08.1825 – døpt i kirken 06.11.1825: Karen – Skomagermester Thor Sørensen og Elen Cathrine Sørensen i Brevig, Faddere: Mad’me Christensen, Jomfr. Anne Marie Johannesen, Kirkesanger Wold, Skipper (Jens) Rohde, Peder Hansen, (Garvemester Daniel Sørensen, Skomager Erlandsen, alle fra Brevig)

Født 24.08.1825 – døpt i kirken 06.11.1825: Anne Maria uægte – Pige Karen Marie Andersdatter og hendes forlovede Søren Olsen i Brevig, Faddere: Maren Jacobsdatter, Ingeborg Hansdatter, Jens Grønnerøe, Niels Grønnerøe, i Brevig

 

Side 46

Gutter

Født 20.03.1826 – døpt i kirken 16.04.1826: Thomas – Arbeidsmand Halvor Michelsen og Amborg Thomasdatter i Brevig, Faddere: Anne Cathrine Sørensen, Andrea Larsdatter, Anders Erichsen, Isach Nielsen, Amund Erichsen, (Johannes Sørensen)

Født 04.03.1826 – døpt i kirken 04.05.1826: Lars Emanuel – Arbeidsmand Niri Sondresen og Marthe Marie Christensdatter i Brevig, Faddere: Marthe Trulsdatter, Ingeborg Thorsdatter, Nicolai Olsen, Christen Michelsen, Halvor Hansen i Brevig

Født 17.03.1826 – døpt i kirken 04.05.1826: Niels Uægte – Pige Barbra Nilsdatter Skougen og faderen er oppgiven at være fra Bamble Sogn og hedder Halvor Nielsen ungkarl, Faddere: Barnet ble døbt i Menighedens overvars

Født 28.02.1826 – døpt i kirken 15.05.1826: Anders – Gjæstgiver Isach Jensen og Anne Johnsdatter i Brevig, Faddere: Karen Olsdatter, Ingeborg Grønnerøe, Christen Christensen, Knud Jensen, Cornelius Hansen

Født 18.05.1826 – døpt i kirken 11.06.1826: Søren Søverin – Matros Sander Olsen og Ingeborg Larsdatter i Sæteret ved Brevig, Faddere: Karen Guldbrandsdatter, Andrea Larsdatter, Sivert Larsen, Ole Larsen, Ageus Andreassen

Født 16.04.1826 – døpt i kirken 11.06.1826: Lars – Anders Larsen Arøen og Anders Rasmusdatter Strømtangen ved Brevig, Faddere: Anne Karin Andersdatter, Marthe Larsdatter, Hans Larsen Coch, Jens Rode, Simon Christensen, Lars Christensen

Født 12.05.1826 – døpt i kirken 11.06.1826: Joseph Skomager Andreas Socharhoff og Rebbekka Frandsicha Themsen i Sæteret ved Brevig, Faddere: Anne Ommunrøe, Bolette Guldbrandsdatter, Niels Sørensen, Niels Grønnerøe, Abraham Knudsen

Født 21.04.1826 – døpt i kirken 02.07.1826: Johan Peter – Snedker Peter Vidstad og Johanne Jensdatter Meelgaard, Faddere: Elen Meelgaard af Langesund, Karin Nielsdatter, Knud Jensen, Jens Maalgaard, Peter Sørum

Piger

Født 23.11.1825 – døpt i kirken 26.12.1825: Juliane Maria – Matros Lars Olsen og Maren Susanne Andersdatter i Brevig, Faddere: Anne Jacobsdatter, Marthe Nielsdatter, Even Jacobsen, Anund Hansen, Christen Eriksen

Født 06.12.1825 – døpt i kirken 26.12.1825: Anna – Matros Knud Knudsen og Gunild Kirstine Pedersdatter i Brevig, Faddere: Berthe Kirstine Pedersdatter, Karen Thygesdatter, Halvor Baar, Knud Jensen, Christen Christensen, Lars Halvorsen

Født 05.02.1826 – døpt i kirken 26.02.1826: Maren Dorthea – Matros John Jacobsen og Elen Jensdatter i Brevig, Faddere: Anne Marie Jensdatter, Inger Margrethe Jacobsdatter, Niels Jacobsen, Niels Tallchsen, Lars Halvorsen, (alle fra Brevig)

Født 21.01.1826 – døpt i kirken 26.02.1826: Ingeborg Marie – Matros Lars Larsen Grønnerøe og Edel Leonora Zachariasdatter i Brevig, Faddere: Elisabeth Gunnuldsdatter, Maren Christine Grønnerøe, Hans Pedersen, Knud Knudsen, Lars Grønnerøe

Født 21.02.1826 – døpt i kirken 19.03.1826: Gunild Arina – Smed Anders Halvorsen og Anne Kittilsdatter fra Storemyr under Bjønnes i Eidanger, Faddere: Maren Bjerkøen, Maren Olsdatter, Mathis Clausen, Niels Stoesen, Ole Olsen, Jacob Frandsen

Født 20.04.1826 – døpt i kirken 15.05.1826: Anne Oline – Gaardmand Ole Hansen og Cathrine Olsdatter fra Saga under Eidanger, Faddere: Ellen Cathrine Sørensdatter, Anne Marie Hansdatter, Niels Knudsen, Niels Michelsen, Hans Amundsen, alle af Eidanger

 

Side 47

Gutter

Født 11.06.1826 – døpt i kirken 02.07.1826: Thor – Abeidsmd. Anun Evensen og Anne Thorsdatter i Brevig, Faddere: Maren Olsdatter, Karen Tengelsdatter, Tengel Olsen, Christen Vingrei, Daniel Sørensen, Isach Kjeldsen

Født 08.07.1826 – døpt i kirken 23.07.1826: Gunnar – Huusmand Anders Gundersen og Maren Hansdatter fra Bjønnæs i Eidanger, Faddere: Karen Michelsdatter, Larine Jensdatter, Ole Gundersen, Jacob Jensen, Christen Hansen, Hans Olsen, alle fra Eidanger

Født 22.07.1826 – døpt i kirken 13.08.1826: Søverin – Gaardmand Søren Amundsen og Karen Marie Christensdatter Sigtesøen, Faddere: Anne Sørine Sørensdatter, Anne Marie Frantsdatter, Halvor Ellefsen Kjær fra Berg sogn, Jacob Frantsen, Søren Amundsen af Eidanger

Født 01.09.1826 – døpt i kirken 24.09.1826: Erik – Matros Niels Eriksen og Inger Hansdatter i Brevig, Faddere: Elsa Torgersdatter, Maren Andersdatter, Cornelius Hansen, Lasse Dahle, Peder Sørum, John Aasoldsen

Født 01.10.1826 – døpt i kirken 15.10.1826: Ole – Huusmand Ole Olsen og Karen Halvorsdatter under Bjønnes, Faddere: Inger Michelsdatter, Anne Olsdatter, Anders Halvorsen, Halvor Trondsen, Just Andersen

Født 22.10.1826 – døpt i kirken 29.10.1826: Jacob – Morten Helgesen og Anne Jacobsdatter paa gaarden Berg i Eidanger sogn, Faddere: Halvor Stamland og Lisbeth Bentsdatter af Eidanger

Født 12.08.1826 – døpt i kirken 29.10.1826: Eilerth Matros Isach Nielsen og Maren Eilertsdatter i Brevig, Faddere: Marthe Johanne Sivertsdatter, Aleth Kirstine Lorensdatter, Niels Eriksen, Lars Michelsen, Jacob Knudsen

Piger

Født 20.03.1826 – døpt i kirken 15.05.1826: Karen Sørine – Matros Anders Jacobsen og Alet Larsdatter i Brevig, Faddere: Birthe Rode, Ingeborg Johnsdatter, Christen Christensen, Johannes Christensen, Hans Sørensen, Halvor Halvorsen

Født 16.05.1826 – døpt i kirken 11.06.1826: Anne Magrethe – Arbeidsmand Henrik Gundersen og Anne Olsdatter (Trosvig ved) Brevig, Faddere: Karen Arnoldsdatter, Anne Sophie Gundersdatter, Peder Gundersen, Ole Pedersen, Halvor Christenen

Født 26.05.1826 – døpt i kirken 02.07.1826: Karen Elise – Snedker Anders Eriksen og Elisabeth Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Marie Knudsen og Anne Marie Andersdatter, Ellev Hansen, Halvor Michelsen, Anders Hansen, Ole Erlandsen, Halvor Halvorsen

Født 27.05.1826 – døpt i kirken 02.07.1826: Anne Marie – Matros Hans Tønnesen og Dorthe Larsdatter i Brevig, Faddere: Anne Rasmusdatter, Kristine Hals fra Barkvigen, Hans Olsen, John Jansen, Niels Andersen

Født 29.04.1826 – døpt i kirken 02.07.1826: Elisabeth – Hugger Hans Jensen og Pernille Christensdatter i Brevig, Faddere: Lorense Ingebrethsdatter, Live Christensdatter, Halvor Sørensen, Peder Hansen, Christen Fredriksen

Født 07.07.1826 – døpt i kirken 23.07.1826: Elen Gurine – Huusmand Andreas Engebretsen Vindts og Marthe Maria Anundsdatter fra Solvigen, Faddere: Inger Marie Hansdatter, Aleth Marie Olsdatter, Lars Michelsen, Halvor Michelsen,

Født 28.06.1826 – døpt i kirken 23.07.1826: Johanne Marie – Matros Sivert Larsen og Ingeborg Marie Larsdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Larsdatter, Andrea Larsdatter, Christen og Ole Larsen, Johannes Christensen

 

Side 48

Gutter

Født 14.08.1826 – døpt i kirken 12.11.1826: Carl Christian – Skomagermester Thor Sørensen og Elen Cathrine Christophersdatter i Brevig, Faddere: Karen Høegh, Birthe Rode, Skipper Ole Christensen, Skomager(mester Ole) Erlandsen, (Snedker) Anders Eriksen, Elias Olsen

Født 11.10.1826 – døpt i kirken 19.11.1826: Peter Karenius Skomager Gunner Tollefsen og Kirsten Katrine Poulsdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Nielsdatter, Ingeborg Hansdatter, Knud Jensen, Tengel Olsen, Daniel Sørensen, (Anders Tollefsen)

Født 14.09.1826 – døpt i kirken 19.11.1826: Tobias Fredrik – Smedsvend Amund Amundsen og Birthe Kirstine Hansdatter, Faddere: Birthe Kirstine Transtrøm, Grethe Andersdatter, John Grimstad, Peder Pedersen

Født 20.08.1826 – døpt i kirken 24.11.1826: Ulrik Emiel uægte – Amtsfuldmegtig Ulrik Kirstinius Poppe og Pige Elisabeth Katrine Johannesen i Brevig, Faddere: Madame (Martha) Vold, Johanne Marie Johannesen, Capit. Ole Christensen, Toldbetient Christophersen, Skomagermester Foerlie, Jacob Stoesen

Født 29.10.1826 – døpt i kirken 03.12.1826: Johan Karenius – Matros Ole Jensen og Andrea Larsdatter i Brevig, Faddere: Maren Katrine Jensdatter, Ingeborg Kirstine Johnsdatter, Jacob Jensen, Gullik Kittilsen, Ingebreth Larsen

Født 18.11.1826 – døpt i kirken 10.12.1826: Hans Andreas – Matros Halvor Halvorsen junior og Antonette Larsdatter i Brevig, Faddere: Gunnild Pedersdatter, Gunnild Johnsdatter, Hans Sørensen, Isach Christensen, Kittil Halvorsen

Født 24.08.1826 – døpt i kirken 25.12.1826: Lars Christian – Matros Ole Thorsen og Anne Marie Johannesdatter i Sætre ved Brevig, Faddere: Marthe Hansdatter, Ingeborg Sørensdatter, Tellev Tygesen, Nicolai Olsen, Jacob Nielsen alle af Brevig

Piger

Født 28.05.1826 – døpt i hiemmet 02.06.1826, døpt i kirken 13.08.1826: Hellene Petronelle – Kjøbmand Ole Riis og Dorthe Riis født Lund i Brevig, Faddere: Madam. Severine Lund, Jfr. Karen Dortha Haraldsen, Propritair Lars Aarhus, Farvalter Larsen, Prorprit. Peder Pedersen, alle af Gierpen Sogn og Cofardcapt Stoesen

Født 12.07.1826 – døpt i kirken 13.08.1826: Jørgine – Arbeidsmand Knud Tellefsen og Ingeborg Larsdatter i Brevig, Faddere: Anne Hansdatter, Olava Larsdatter, Christen Olsen, Ingebreth Larsen, Lars Hansen

Født 06.07.1826 – døpt i kirken 03.09.1826: Hanna Nicoline – Matros Cornelius Hansen Bjerkøen og Dorthe Christensdatter i Brevig, Faddere: Kirstine Hansdatter, Anne Susanne Hansdatter, Isach Jensen, Hans Albretsen, Erich Nielsen, Niels Larsen

Født 24.08.1826 – døpt i kirken 24.09.1826: Maren Oline – Matros Hans Peter Olsen, Maren Katrine Jensdatter i Brevig, Faddere: Anne Jacobsdatter, Anne Marie Tellevsdatter, Ole Jensen, Frans Carlheim, Kittel Halvorsen i Brevig

Født 06.08.1826 – døpt i kirken 24.09.1826: Anne Nelia – Matros Arne Olsen og Maren Johnsdatter i Brevig, Faddere: Karen Johnsdatter, Karen Sophie Tengelsdatter, Tengel Olsen, Niels Johnsen, Arne Johnsen, Peder Johnsen

Født 15.04.1826 – hjemmedøpt, døpt i kirken 11.10.1826: Hulde – Capit. paa Vestp. Johan Casper Barth og Mari Barth, født Barnholdt, Faddere: Madam’me Inger Holm, Madam’me Dorthe Riis, Jfr. Dorthea Gundersen, Capit. Aamodt, Kjøbmend Larsen, Eberhard og Christensen

 

Side 49

Gutter

Født 05.11.1826 – døpt i kirken 10.01.1827: Hans Marenius – Matros Anders Hansen og Anne Marie Thorsdatter i Brevig, Faddere: Elisabeth Eriksen, Karen Andersdatter, Thor Sørensen, Niels Eriksen, Jacob Jensen, Simon Christensen, Lars Andersen

Født 24.01.1827 – døpt i kirken 04.03.1827: Anders – Matros Søren Eriksen og Kirsten Nielsdatter i Brevig, Faddere: Alet Maria Andersdatter, Marthe Nielsdatter, Hans Isachsen, Peder Andersen, Gunder Tollefsen

Født 24.03.1827 – døpt i kirken 16.04.1827: Gunner – Ole Gunnersen Bjønnæs og Inger Michelsdatter, Faddere: huusmand under Bjønnæs i Eidanger, Faddere: Maren, Anders Gunnersens kone, Birthe Michelsdatter, Christen Hansen, Even Gunnersen, Ole Olsen, (Jacob Jensen), af Eidanger

Født 07.01.1827 – døpt i kirken 16.04.1827: Hans Matros Hans Hansen og Anne Hansdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Nielsdatter, Ingeborg Abrahamsdatter, Tellef Tygesen, Peder Pedersen, Halvor Hansen

Født 21.04.1827 – døpt i kirken 13.05.1827: Søren – Gaardmand Anders Andersen og Mari Nielsdatter fra Auen, Faddere: Catharina Nielsdatter, Maria Nielsdatter, Peder Pedersen, Knud Nielsen, Ole Nielsen

Født 13.01.1827 – døpt i kirken 11.05.1827: Peder – Matros Hans Olsen og Maren Kirstine Larsdatter i Brevig, Faddere: Kirstine Larsdatter, Inger Marie Jørgensdatter, Hans Andersen, Tellev Thygesen, Peder Pedersen, Anders Larsen

Piger

Født 07.08.1826 – døpt i kirken 15.10.1826: Aslau – Matros Jacob Olsen og Anne Kirstine Nielsdatter i Brevig, Faddere: Gunild Hansdatter, Marie Hansdatter, Isach Nielsen, Knud Stoesen, Ole Guttormsen

Født 17.06.1826 – hjemmedøpt, døpt i kirken 18.10.1826: Karen Elise – Kjøbmand Isach Gundersen og Sara, født Coch, i Brevig, Faddere: Madam’me (Sophie) Barclay, Jomfr. Petersen, Capit. Faro, Capit Dahl, Postm. Krohn og A Blehr

Født 11.09.1826 – døpt i kirken 29.10.1826: Ingeborg – Matros Guttorm Nielsen og Else Dorthea Jansdatter i Brevig, Faddere: Berthe Marie Jansdatter, Ingeborg Sørensdatter, Anders Erichsen, Knud Stoesen, Hans Karlsen

Født 22.09.1826 – døpt i kirken 29.10.1826: Ingeborg – (Matros) Hans Guldbrandsen og Else Sørensdatter i Brevig, Faddere: Else Sørensdatter, Bolette Guldbrandsdatter, Søren Marchusen, Christen Larsen, Ageus Andreasen

Født 17.11.1826 – døpt i kirken 24.11.1826: Laurine – Matros Anders Hansen og Inger Marie Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Gurine Hansdatter, Marthe Grønnerøe, Ole Olsen, Anders Olsen, Halvor Pedersen

Født 14.11.1826 – døpt i kirken 10.12.1826: Kirsten – Matros Hans Jacobsen og Helvig Nielsdatter i Setre, Faddere: Ingeborg Sørensdatter, (Pige) Anne Marie Andersdatter, Ingebreth Olsen, Halvor Blehr, Jacob Hansen

 

Side 50

Gutter

Født 06.07.1827 – døpt i kirken 29.07.1827: Abraham – Arbeidsmand Hans Nielsen og Inger Margrethe Abrahamsdatter, Faddere: Anne Olsdatter, Anne Christensdatter, Arve Johnsen (Kjørholt), Isach Johnsen, Jacob Larsen

Født 21.05.1827 – døpt i kirken 29.07.1827: Christian Bernhard – Skipper Ole Christensen og Anne Marit Christensen, Faddere: Madame B(irthe) Rohde, Johanne Halvorsen, (Lods) Peder Hansen, (Skiper) Jacob Larsen, Garver (D.) Sørensen

Født 20.07.1827 – døpt i kirken 09.09.1827: Albreth – Matros Torsten Albrethsen og Marthe Michelsdatter Brevig, Faddere: Laurine Michelsdatter, Anne Albretsdatter, Jacob Jensen, Hans Albretsen, Ole Sørensen

Født 07.05.1827 – døpt i kirken 23.09.1827: Niels – Arbeidsmand Arnold Haraldsen og Aase Marie Andersdatter i Brevig, Faddere: (Barnets moder) Aase Marie Andersdatter, (Kone) Helvig Nielsdatter, Børre Johnsen, Hans Sørensen

Født 18.09.1827 – døpt i kirken 07.10.1827: Peder og Ingebreth – (Tvillinger), Huusmand Christen Hansen og Else Hansdatter fra Kjelkevigen i Eidanger Sogn, Faddere: Karen Berg (Solvigen), Maren Hansdatter, Anne Sophie Pedersdatter, Anne Olsdatter, Jacob Larsen, Ole Gundersen, Even Gundersen, Ole Stoesen, Niels Stoesen, Knud Stoesen

Født 07.10.1827 – døpt i kirken 11.11.1827: Gunnar – Huusmand Even Gundersen og Karen Michelsdatter under Bjønnes, Faddere: Maren Hansdatter, Bodil Kirstine Gunnarsdatter, Christen Hansen, Ole Gunnersen, Jacob Jensen, alle fra Bjønnes

Piger

Født 27.11.1826 – døpt i kirken 25.12.1826: Caroline Christine – Skreddermester Bengt Lind og Gunild Sørensdatter, Faddere: Anne Sørensen, Anne Marie Andersdatter, Røiert Ch. Christensen og sønn Ch. Christensen, Knud Knudsen

Født 11.11.1826 – døpt i kirken 30.12.1826: Tobine Kristine – Kjøbmand Børre Pettersen og Iverine Jørgine Pettersen i Brevig, Faddere: Mad,me Karen Coch, Jomfr. Ulrike Skoubye, Pastor Esmark, Johan Holm, Capt. Nyebroe

Født 18.10.1826 – døpt i kirken 07.01.1827: Karen Gurine – Matros Lars Corneliusen og Aslau Helgesdatter i Brevig, Faddere: Karen Johnsdatter, Anne Sophie Gundersdatter, Ole Halvorsen, Thyge Eriksen, Cornelius Hansen, Lars Hansen, (Ole Johnsen), Ingebret Larsen

Født 30.26.1826 – hjemmedøpt, døpt i kirken 22.01.1827: Anne Barbara – Styrmand Hans Larsen Coch og Anne Hellene Eriksdatter i Brevig, Faddere: Mad’am Elisabet Nybroe, Jomfr. Dorthe Gundersdatter, Lensmand Ole Riis, Niels Eriksen, Toldbetjent Christophersen, Peder Pedersen

Født 25.12.1826 – hjemmedøpt, døpt i kirken 29.03.1827: Caroline Maria – Skomagermester Ole Erlandsen og Helvig Isachsen i Brevig, Faddere: Mad’am Marie Jungdahl, Mad’am Marie Wold, Skomagermester Sørensen, Garver Sørensen, Anders Eriksen

Født 12.03.1827 – døpt i kirken 01.04.1827: Karen – Arbeidsmand Gunner Jacobsen Bøe og Maren Olsdatter i Brevig, Faddere: Mette Michelsdatter, Cathrine Pedersdatter, Peder Hansen, Lars Michelsen, Johannes Christensen

 

Side 51

Gutter

Født 15.08.1827 – døpt i kirken 26.12.1827: Frederik Julius – Matros Nils Tallaksen og Ingeborg Pedersdatter i Brevig, Faddere: Inger Hansdatter, Ingeborg Hansdatter, Anders Larsen, John Jacobsen, Peder Pedersen

Født 14.12.1827 – døpt i kirken 26.12.1827: Amund – Matros Ole Larsen og Marthe Amundsdatter paa Kassi? Tangen under Eidanger, Faddere: Ingeborg Larsdatter, Anne Hansdatter, Christen Larsen, Sivert Larsen, Lars Jensen

Født 14.12.1827 – døpt i kirken 26.12.1827: Ole – Brændevinsbrænder Isak Nielsen og Maria Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Andersdatter, Sara Andersdatter, Amund Evensen, Halvor Michelsen, Lasse Dahle

Født 04.12.1827 – døpt i kirken 26.12.1827: Søren – Arbeidsmand Ingebreth Olsen og Maren Nielsdatter i Brevig, Faddere: Helvig Nielsdatter, Anne Nielsdatter, Hans Frogner, Mathis Gulbrandsen, Hans Olsen

Født 09.11.1827 – døpt i kirken 26.12.1827: Carl Friderik – Matros Ole Karlsen og Anne Marine Hansdatter i Brevig, Faddere: Gunild Kittilsdatter, Aase Jacobsdatter, Halvor Baar, Hans Karlsen, Tellev Halvorsen

Født 16.12.1827 – døpt i kirken 03.02.1828: Ludvig – Skipper Jens Rode og Birthe Olsdatter i Brevig, Faddere: Mad’am Christensen, Severine Christensen, Christen Christensen, Skomager Sørensen, Knud Jensen, Anders Eriksen, (Ole Rode, Hans Sørensen)

Piger

Født 10.01.1827 – døpt i kirken 12.04.1827: Anne Mathea – Matros Solve Christensen og Karen Johannesdatter i Brevig, faddere: (Kone) Elen Olsdatter, Pige Kirsten Kirstensdatter, Rasmus Hansen, Peder Gunnersen i Brevig

Født 22.01.1827 – døpt i kirken 16.04.1827: Gurine – Fraktmand Ole Halvorsen og Mette Marie Hansdatter i Brevig, Faddere: Aslaug Halvorsdatter, Anne Susanne Andersdatter, Erik Svendsen, Hans Haaøen, Isach Nielsen, (Johannes Kristensen)

Født 25.02.1827 – døpt i kirken 29.04.1827: Marthe Marie – Isach Johnsen og Anne Karine Jacobsdatter under Kjørholtgaard Blegebakken, Faddere: Gunnild Hansdatter, Helvig Hansdatter, Arne og Ole Johnsen, Amund Larsen

Født 08.03.1827 – døpt i kirken 04.06.1827: Mette Andrea – Matros Ellev Hansen og Johanne Michelsdatter i Brevig, Faddere: Laurine Michelsdatter, Ingeborg Iversdatter, Michel Larsen, Arne Olsen, Ole Hansen, Anders Hansen

Født 11.04.1827 – døpt i kirken 10.06.1827: Maren – Huusmand Halvor Hansen og Live Guldbrandsdatter paa Sandøen (i Eidanger sogn), Faddere: Torber Torsdatter, Anne Olsdatter, Torjus Olsen, Ole Olsen (fra Eid. sogn)

Født 02.06.1827 – døpt i kirken 01.07.1827: Marie Elise Sophie – Ole Jacobsen Berg og Karen Helene Larsdatter fra Solvigen i Eidanger, Faddere: Kirsten Marie Jacobsdatter, Johanne Marie Jacobsdatter, Christen Hansen (Kjelkvig), Even Hansen (Vingrai), Kittil (Halvorsen) Baar

Født 23.06.1827 – døpt i kirken 08.07.1827: Elisabeth – Arbeidsmand Halvor Nielsen og Anne Gunnersdatter Trosvig i Brevig, Faddere: Anne Olsdatter, Karen Thorsdatter, Halvor Stenersen, Hans Hansen, Rasmus Hansen

Født 27.06.1827 – døpt i kirken 15.07.1827: Marthe Marie – Arbeidsmand Gunner Gunnersen og Inger Marie Andersdatter i Brevig, Faddere: Anne Helene Trulsdatter, Anne Sophie Gunnersdatter, Sivert Larsen, Anders Larsen, Niels Andersen

 

Side 52

Gutter

Født 31.01.1828 – døpt i kirken 27.02.1828: Tollev – Halvor Thronsen og Torbor Torstensdatter paa Sandøen i Eidanger, Faddere: Gjørel Stiansdatter, Ingeborg Olsdatter, Halvor Nielsen, Hans Olsen, Hans Jonsen

Født 14.03.1828 – døpt i kirken 11.05.1828: Anders – Arbeidsfolk Gunder Solvesen og Inger Andersdatter i Trosvig ved Brevig, Faddere: Alaug Helgesdatter, Anne Severine Andersdatter, Rasmus Hansen, Anders Tollefsen, Halvor Christensen

Født 19.04.1828 – døpt i kirken 26.05.1828: Jens Michael – Smed Hans Jacob Jensen og Larin Michelsdatter i Brevig, Faddere: Marthe Iversdatter, Ingeborg Iversdatter, Anders Hansen, Ellev Hansen, Erik Svendsen, Hans Michelsen

Født 24.04.1828 – døpt i kirken 08.06.1828: Ingebreth Marhinius – Arbeidsmand Ingebreth Larsen og Marthe Johanne Sivertsdatter, Faddere: Metthe Michelsdatter, Karen Marie Andersdatter, Halvor Stenersen, Sivert Svendsen, Lars Larsen

Født 09.04.1828 – døpt i kirken 19.06.1828: Constantinus Efram – Kjøbmand Ole Riis og Dorthea Riis født Lund i Brevig, Faddere: Madame Johanne Larsen, Jfr. Ulrika Viborg, Liuten. Scheel, Kjøbmann John Holm og Isach Gundersen, Toldbetient Christophersen

Piger

Født 13.06.1827 – døpt i kirken 15.07.1827: Kirsten Oline – Arbeidsmand Isach Christensen og Guri Olsdatter i Brevig, Faddere: Mari Pedersdatter, Else (Marie) Thorsdatter, Engebreth Larsen, Halvor Halvorsen, Niels Grønnerøe

Født 19.05.1827 – hjemmedøpt, døpt i kirken 29.07.1827: Anne Jonette – Fergemand John Pedersen og Anne Kirstine Eilersdatter i Brevig, Faddere: Maren Jacobsdatter, Live Christensdatter, Lars Michelsen, John Børresen, Niels Andersen

Født 09.08.1827 – døpt i kirken 02.09.1827: Severine Maria – Skomager Andreas Andreasen og Andrea Larsdatter (i Setre ved) Brevig, Faddere: Ingeborg Kirstine Larsdatter, Sara Nielsdatter, Lars Christensen, Ole og Sivert Larsen

Født 11.08.1827 – døpt i kirken 09.09.1827: Olalia – Matros Niels Jacobsen og Karen Jensdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Baar, Johanne Conradsdatter, Peder Hansen, Christen Grønnerøe, Hans Larsen

Født 20.09.1827 – hjemmedøpt, døpt i kirken 07.10.1827: Susanne Dallas – Kjøbmand James Bull og Karen Henriette født Stoltenberg, Faddere: Mad’me Karen Mathea Stoltenberg (fra Tønsberg), Jomf. Urike Skougbye, Kjøbmand (Christen) Larsen, Capt. (Claus) Barclay og Christophersen

Født 13.08.1827 – hjemmedøpt, døpt i kirken 07.11.1827: Gunild Kathrine – Cofardiecaiptein Niels Pharo og Kirsten Marie Pharo, født Holm, Faddere: mad’am Sara Gunnersen, Olalia Jessen, Kjøbmend Holm og Pettersen, Lucas Coch

Født 02.09.1827 – hjemmedøpt, døpt i kirken 08.11.1827: Birthe Gurine – Matros Amund Asoldsen og Ingeborg Kirstine Andersdatter, Faddere: Ingeborg Trulsdatter, Marthe Aasoldsdatter, Christen Halvorsen, Hans Hansen, Johm Aasoldsen

 

Side 53

Gutter

Født 08.07.1828 – døpt i kirken 03.08.1828: Hans – Ole Olsen og Anne Gurine Elisabeth Hansdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Hansdatter fra Kragerøe, Maren Olsdatter fra Brevig, Tosten Albrethsen Matros, Halvor Pedersen Matros og Niels Larsen Grønnerøe, alle fra Brevig, (Anders Olsen fra ditto)

Født 07.06.1828 – døpt i kirken 10.08.1828: Edvard Andreas – Matros Thyge Erichsen og Aleth Marie Andersdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Nielsdatter, Ingeborg Abrahamsdatter, Mathias Clausen, Gunner Tellefsen, Christen Jensen, Halvor Hansen

Født ??.09.1828 – døpt i kirken 12.10.1828: Hans Jacob – Huusmand Anders Gundersen og Maren Hansdatter fra Bjønnes, Faddere: Inger Michelsdatter, Bodil Gundersdatter, Anders Halvorsen, Even Gundersen, Jacob Jensen, alle fra Eidanger sogn

Født 14.09.1828 – døpt i kirken 19.10.1828: Johannes – Matros Lars Pedersen og Catrine Andersdatter i Brevig, Faddere: Ragna Jensdatter, Catrine Larsdatter, Christen Christensen, Erik Svendsen, Peder Larsen, Hans Larsen

Piger

Født 10.10.1827 – døpt i hjemmedøpt 07.11.1827, døpt i kirken 30.11.1827: Andrea Anine – Kjøbmand Christen Larsen og Johanne Cathrina, født Stub, Faddere: Mad’am Gundersen, Jfr. Christine Stub, Kjøbmændene J Holm, B Pettersen, Alb. Blehr, Postm. Krohn, Capit (Niels) Pharo og Ole Christophersen

Født 19.08.1827 – døpt i kirken 02.12.1827: Christiane Margrethe – Styrmand Lars Christian Ruberg og Marie Ruberg født Hvistendahl i Brevig, Faddere: Mad’am Holm, Jomfr. Zachariasen, Capit Halvor Dahl, (Capit) Peder Coch, (Lensmand) Ole Riis

Født 01.11.1827 – døpt i kirken 26.12.1827:  Hanna Laurine – Fisker Lasse Dahle og Gunild Kirstine Hansdatter i Brevig, Faddere: Dorthea Christensdatter, Ingeborg Abrahamsdatter, Feier(mester) Løchen, Niels Erichsen, Isach Nielsen, Niels Grønnerøe

Født 14.11.1827 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1827:  Karen Kirstine – Isach Nielsen Matros og Maren Eilertsdatter i Brevig, Faddere: Karine Andersdatter, Cathrine Olsdatter, Halvor Nielsen, Ole Nielsen, Christen Johnsen

Født 12.12.1827 – døpt i kirken 13.01.1828:  Marie Sophie – Huusmand Niels Stosen og Marthe Aasoldsdatter paa Bjørsund under Eidanger, Faddere: Maren Hansdatter, Bodil Gunnersdatter, Anders Halvorsen, Christen Hansen, Just Andersen

 

Side 54

Gutter

Født 29.04.1828 – hjemmedøpt 18.05.1828, døpt i kirken 29.10.1828: Hans Nicolai – Kjøbmand Isak Gundersen og Sara Gundersen f. Coch i Brevig, Faddere: Madam Kristine Pharoe, Jfr. Anne Dorthea Gundersen, Overtollbetjenter Scheel og Aschehoug, Kiøbmen Larsen, Coch, Ole Christophersen i Brevig

Født 27.09.1828 – døpt i kirken 16.11.1828: Jacob – Matros Hans Jacobsen og Helvig Nielsdatter i Sæter ved Brevig, Faddere: Maren Nielsdatter, Anne Nielsdatter, Lars Olsen, Niels Sørensen, Hans Larsen

Født 11.11.1828 – døpt i kirken 07.12.1828: Ole Christian – Matros Sander Olsen og Ingeborg Kristine Larsdatter i Sætre ved Brevig, Faddere: Marthe Amundsdatter, Pige Anne Larsdatter, Christen Larsen, Sivert Larsen, Agnus Andreassen

Født 28.11.1828 – døpt i kirken 26.12.1828: Gunder Andreas – Arbeidsmand Gunner Gunnersen og Inger Marie Andersdatter i Brevig, Faddere: Anne Grønnersdatter, Anne Sophie Grønnersdatter, Halvor Christensen, Ole Pedersen, Henrik Gunnersen

Født 22.08.1828 – døpt i kirken 01.01.1829: Christen – Skomager Knud Jensen og Anne Marie Christensdatter i Brevig, Faddere: Karen Jonsdatter, Anne Marie Andersdatter, Knud Knudsen, Jens Rode, Anders Eriksen, John Jacobsen, Jacob Hansen

Født 09.11.1828 – døpt i kirken 01.01.1829: Lars – Matros Ole Jensen og Andrea Larsdatter i Brevig, Faddere: Inger Olsdatter, Ingeborg Hansdatter, Halvor Christensen, Ole Pedersen, Henrik Gundersen

Piger

Født 25.02.1828 – døpt i kirken 23.03.1828:  Hanna (Uækte) – Pige Ingeborg Marie Thorsdatter faderen pigens forlovede, afdøde Matros Hans Abrahamsen i Brevig, Faddere: Aslaug Halvorsdatter, Gunnild Marie Gundersdatter, Niels Sørensen, Ole Nielsen, Christen Eriksen

Født 29.12.1827 – døpt i kirken 23.03.1828:  Ingeborg Margrethe – Hans Christian Pedersen og Karen Jonsdatter i Brevig, Faddere: Anne Marie Jensdatter, Pige Oline Jacobsdatter, Peder Hansen, Arne Olsen, Ole Halvorsen, Hans Johnsen 

Født 10.06.1828 – døpt i kirken 22.06.1828:  Anne Gurine – Guttorm Abrahamsen og Anne Jacobsdatter i Sætret, Faddere: Christensa Jacobsdatter, Ingeborg Johnsdatter, John Christensen, Peder Vistad, Guttorm Nielsen

Født 04.05.1828 – døpt i kirken 20.07.1828:  Anne Johanne – Matros Jacob Olsen og Anne Christine Nielsdatter i Brevig, Faddere: Aslaug Helgesdatter, Pige Anne Susane Andersdatter, Guttorm Nielsen, Christen Larsen, Hans Larsen, alle af Brevig

Født 25.06.1828 – døpt i kirken 20.07.1828:  Maren Oline – Matros Lars Olsen og Maren Susane Andersdatter i Sæteret, Faddere: Matros Lars Andersens kone Marthe Trulsdatter i Sæteret, Ingeborg Larine Abrahamsdatter, Søren Olsen, Hans Jacobsen, Aasold Tellefsen i Brevig

 

Side 55

Gutter

Født 07.10.1828 – døpt i kirken 04.01.1829: Ole – Matros Hans Tønnesen og Dorthe Larsdatter i Brevig, Faddere: Christine Larsdatter, Margrethe Andersdatter, Hans Hansen, Lars Andersen, Hans Olsen, Ole Jensen

Født 30.11.1828 – døpt i kirken 25.01.1829: Erik – Arbeidsmand Hans Andersen og Kirsten Eriksdatter i Blegebakken ved Brevig, Faddere: Aaste Hansdatter, Karen Thorsdatter, Søren Christophersen, Christen Eriksen, Hans Larsen

Født 17.11.1828 – døpt i kirken 25.01.1829: Lars – Søemand Jens Nielsen og Magnild Larsdatter i Sæteret, Faddere: Birthe Marie Jensdatter, Ingeborg Karine Abrahamsdatter, Niels Sørensen, Hans Pedersen, Peder Hansen

Født 21.12.1828 – døpt i kirken 15.02.1829: Severin – Gunder Tollefsen og Kirsten Katrine Paulsdatter i Brevig, Faddere: Anne Kathrine Olsdatter, Anne Kirstine Tollefsdatter, Gunner Tollefsen, Søren Tollefsen, Søren Eriksen og Tyge Eriksen

Født 28.08.1828 – døpt i kirken 15.02.1829: Karl – Matros Thor Hansen og Marte Marie Olsdatter i Brevig, Faddere: Maren Thomasdatter, Aase Christensdatter, Niels Tallaksen, Knud Stoesen, Lars Michelsen

Født 07.03.1829 – døpt i kirken 22.02.1829: Hans Andreas – Matros Ole Hansen og Anne Marie Torgersdatter, Faddere: Else Jacobsdatter, Maren Larsdatter, Lars Michelsen, Isach Nielsen, Niels Larsen Grønnerøe

Født 15.02.1829 – døpt i kirken 22.02.1829: Søren Mathias – Skræddermester Bengt Lind og Gunnild Sørensdatter i Brevig, Faddere: Gunnild Pedersdatter, Lise (Marie) Rode, Skomagermester Thor Sørensen, Skipper Hans Sørensen, Skomager Knud Jensen, Johannes Christensen

Piger

Født 17.05.1828 – døpt i kirken 05.08.1828:  Fridriche Barhardine – Kjøbmand Børre Pettersen og Iverine Jørgine Pettersen i Brevig, Faddere: Frue Scheel, Jfr. Larsen, Toldbetjent Møller, Kjøbmand Gundersen, Ludvig Blehr, Toldbejent Christophersen

Født 08.08.1828 – døpt i kirken 21.09.1828:  Anne Johanne Marie – Gaardmand Jacob Christiansen og Maren Larsdatter paa Haaøen under Eidanger, Faddere: Ingeborg Marie Christiansdatter, Oline Christiansdatter, Lars Larsen, Anders Larsen, Ole Gunuldsen, Christian Chritiansen, alle af Eidanger

Født 26.08.1828 – døpt i kirken 09.10.1828:  Dorthe Marie – Matros John Petter Aasoldsen og Maren Berthea Andersdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Kirstine Andersdatter, Marthe Aasoldsdatter, Niels Erichsen Dalen, Gunder Gundersen, Hans Erichsen, Anders Aasoldsen

Født 31.03.1828 – hjemmedøpt – døpt i kirken 22.10.1828:  Hanna Jensinse – Cofardicaptain Peder Hansen Koch og Karen Kirstine, født Schaaning, i Brevig, Faddere: Madam Schaaning, Jomfr. M Bentsen, Kjøbmanden Gunder Holm og Capt. Barclay

Født 10.10.1828 – døpt i kirken 02.11.1828:  Berthe Maria – Gaardmand John Hansen Auen og Maren Kirstine Amundsdatter fra Auen i Eidanger Sogn, Faddere: Margrethe Olsdatter Aas, Anne Amundsdatter, Ole Hansen, Peder Pedersen, Niels Olsen, Hans Johnsen, Jacob Jansen, Amund Amundsen, alle af Eidanger

 

Side 56

Gutter

Født 26.04.1829 – døpt i kirken 31.05.1829: Ole Christian – Halvor Olsen og Marthe Marie Andersdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Sørensdatter, Pige Sara Sørensdatter, Sivert Larsen, Andreas Hansen, Jacob Nielsen

Født 11.03.1829 – døpt i kirken 31.05.1829: Andreas – Skipper Jacob Larsen og Maren Jørgine Olsdatter i Brevig, Faddere: Madam Marthe sa. Coch, Jomfrue Marie Holm, Kjøbmand Gundersen, Capt. Halvor Dahl, Toldbetjent O Christophersen

Født 09.05.1829 – døpt i kirken 07.06.1829: Torger - (Uækte) – Pige Larine Jensdatter fra Auen i Eidanger, Faderen er Tjenestedreng Torger Andersen fra Laurvig, Faddere: Bodil Marie Jensdatter, Pige Birthe Michelsdatter, Karl Andersen, Jacob Jensen, Hans Johnsen, alle fra Eidanger

Født 18.03.1829 – døpt i kirken 05.07.1829: Tellef – Matros Halvor Zachariasen og Maren Sophie Amundsdatter i Sætret, Faddere: Kirsten Holm, Gunnild Marie Gunuldsdatter, Ole Halvorsen, Abraham Eriksen, Christen Haaøen

Født 23.06.1829 – døpt i kirken 19.07.1829: Anders – Just Andersen og Ingeborg Andersdatter Huusmandsfolk under Bjønnes i Eidanger sogn, Faddere: Anne Kittilsdatter, Karen Olsdatter, Anders Halvorsen, Hans Tellefsen, Anders Gundersen

Født 25.03.1829 – døpt i kirken 26.07.1829: Samuel Christian – Kjøbmand Christen Larsen og Johanne Katrine, født Stub, Faddere: Madam Karen Koch, Jfr. Else Møller, Jfr. Anne Stub, Lieutn. Scheel, Overtoldb. Aschehoug, Kjøbmend Gundersen og Riis, Petter Larsen

Piger

Født 28.05.1828 – hjemmedøpt – døpt i kirken 16.11.1828: Olalia Kirstine – Matros Ole Halvorsen og Kirsten Holm i Brevig, Faddere: Madam Vold, Jfr. Jacobine Johannesen, Skolelærer Amundsen, Christen Halvorsen, Zacharias Christensen, Erich Andersen

Født 09.10.1828 – døpt i kirken 25.12.1828: Laurine Nicoline – Matros Sivert Larsen og Ingeborg Larsdatter i Brevig, Faddere: Andrea Larsdatter, Anne Sørine Nielsdatter, John Johnsen, Sander Olsen, Christen Larsen

Født 30.09.1828 – døpt i kirken 26.12.1828: Gunnild Marie – Matros Hans Hansen og Anne Hansdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Trulsdatter, Maren Hansdatter, Gunner Tellevsen, Thyge Erichsen, Kristen Kristensen

Født 26.10.1828 – døpt i kirken 26.12.1828: Andrea Johanne Marie – Smedsvend Anund Anundsen og kone Birthe Kirstine Hansdatter Brevig, Faddere: Inger Hansdatter, Maren Pedersdatter, Peder Hansen Lots, Peder Pedersen, Nils Hansen

Født 11.10.1828 – døpt i kirken 26.12.1828: Sara Martine – Skomagermester Ole Førlie og Aleth Marie Olsdatter Brevig, Fadderer: Anne Kirstine Olsdatter, Aase Maren Johnsdatter, Gunder Olsen, Thor Sørensen, Peter Sørum

Født 24.06.1828 – døpt i kirken 26.12.1828: Petronella – Matros Knud Knudsen og Gunild Kirstine Pedersdatter i Brevig, Faddere: Anne Mari Kristensdatter, Maren Larsdatter, Anders Olsen, Thor Sørensen, Skredder Lind, Hans Albretsen, Peder Pedersen

Født 01.09.1828 – døpt i kirken 28.12.1828: Jonetta Anine – Baadfører Hans Jacob Johnsen og Ingeborg Margrethe Andersdatter Grønnerøe, Faddere: Johanne Halvorsdatter, Pige Johanne Marie Stoesen, Anders Grønnerøe, Isach Jensen, Jacob Stoesen

 

Side 57

Gutter

Født 08.06.1829 – døpt i kirken 02.08.1829: Carl – Matros Lars Corneliusen og Aslau Helgesdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Gunnerøe, Anne S Andersdatter, Peder Andersen, Hans Albretsen, Gullik Kittilsen, Kittil Halvorsen

Født 16.06.1829 – døpt i kirken 13.09.1829: Christen – Matros John Jacobsen og Ester Jensdatter i Brevig, Faddere: Anne Maria Christensdatter, Anne Kirstine Nielsdatter, Christen Christensen, Ole Karlsen, Peder Pedersen

Født 02.07.1829 – døpt i kirken 20.09.1829: Anders – Matros Niels Andersen og Anne Magrethe Johannesdatter i Brevig, Faddere: Maria Hansdatter, Anne Sophie Gundersdatter, Gullik Kittilsen, Christen Eriksen, Peder Gundersen

Født 23.04.1829 – døpt i kirken 20.09.1829: Marthin August – Skomagermester Thor Sørensen og Elen Kathrine Kristophersdatter, Faddere: Madam Anne Sørensen, Karen Larsdatter, Skolelærer Amundsen, Garver D. Sørensen, Skom. Mester O Førlie, Snedker Anders Eriksen

Født 12.10.1829 – døpt i kirken 22.11.1829: Niels – Huusfolk Ole Andersen og Gunnild Larsdatter fra Løvøen i Eidanger, Faddere: Gjørel Stenersdatter, (Methe Gundersdatter), Ingeborg Olsdatter, Isach Jensen, Halvor Andersen Hans Sørensen

Født 18.10.1829 – døpt i kirken 29.11.1829: Hans – Matros Anders Hansen paa Øen og Inger Marie Olsdatter, Faddere: Kathrine Jacobsdatter, Ingeborg Nielsdatter, Hans Sørensen, Johannes Christensen, Ole Jensen

Født 31.10.1829 – døpt i kirken 29.11.1829: Erik – Huusmand Ole Gundersen og Inger Michelsdatter fra Bjønnes, Faddere: Karen Michelsdatter, Boel Gundersdatter, Anders Halvorsen, Kristen Hansen, Ole Olsen

Piger

Født 19.02.1829 – døpt i kirken 08.03.1829: Marthe Maria – Gaardmand Ole Hansen og Katrine Olsdatter Saga under Eidanger, Faddere: Ellen Kathrine Sørensdatter, Marie Nielsdatter, Niels Knudsen, Hans Pedersen, Jacob Kristophersen

Født 12.01.1829 – hjemmedøpt, døpt i kirken 10.05.1829: Otalia Ingerina – Matros Salve Kristensen og Karen Johannesdatter i Brevig, Faddere: Marie Kristensdatter, Live Kirstine Kristensdatter, Lars Coneliussen, Gunder Knudsen

Født 02.02.1829 – døpt i kirken 24.05.1829: Anne Gurine – Matros Hans Petter Olsen og Maren Katrine Jensdatter Brevig, Faddere: Andrea Larsdatter, Live Olsdatter, Halvor Stenersen, Lars Andersen, Hans Larsen

Født 09.12.1828 – døpt i kirken 28.05.1829: Julianne Maria – Arbeidsmand Søren Olsen og Karen Marie Andersdatter i Brevig, Faddere: Maren Andersdatter, Inger Jacobsdatter, Lars Anundsen, Halvor Michelsen, Rasmus Hansen

Født 25.03.1829 – hjemmedøbt, døpt i kirken 05.07.1829: Maria Sophie – Matros Lars Kristensen og Anne Maria Frantsdatter i Brevig, Faddere: Marie Bjerkøen, Severine Kristensdatter, Conrad Dahl, Christen Kristensen, Jacob Frantsen

Født 25.10.1828 – hjemmedøbt 05.12.1828, døpt i kirken 05.07.1829: Petra Henriette – Cofard. Capit. Claus Barkley og Sophie M Barclay i Brevig, Faddere: Mad’am Gundersen, Jomfr. Olalia Barcley, Kjøbmanden A Blehr, Capit. P Koch, N Pharo, (Tolder) O Christoheren

 

Side 58

Gutter

Født 21.10.1829 – døpt i kirken 06.12.1829: Carl Fredrik – Gaardmand Søren Amundsen og Karen Maria Kristensdatter fra Sigtesøen i Eidanger, Faddere: Marken Kristensdatter, Else Marie Haagensdatter, Hans Lunde, Ellev Halvorsen, Michel Sørensen, (alle fra Laurvig?)

Født 29.10.1829 – døpt i kirken 26.12.1829: Hans Andreas – Matros Niels Jacobsen og Maren Hellene Nielsdatter i Brevig, Faddere: Andre Levordsdatter, Grethe Johnsdatter, Isach Nielsen, Guttorm Abrahamsen, Kristen Jonsen

Født 20.10.1829 – døpt i kirken 26.12.1829: Erik Andreas – Ellev Hansen og Johanne Michelsdatter i Brevig, Faddere: Marthe Kirstine Jørgensdatter, Marthe Michelsdatter, Anders Erichsen, Arne Olsen, Hans Michelsen, Anders Hansen

Født ??.??.1829 – døpt i kirken 26.12.1829: Christen – Matros Christen Larsen og Karen Gulbrandsdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Larsdatter, Anne Larsdatter, Sivert Larsen, Ole Larsen, Ageus Andreasen

Født 02.12.1829 – døpt i kirken 24.01.1830: Ole Andreas – Lots Ole Halvorsen og Mette Marie Hansdatter, Faddere: Madam B Rohde, Severine Christensen, Lots Hans Pedersen, Jacob Jensen, Hans Andreas Hansen

Født 07.03.1829 – døpt i kirken 12.04.1830: Jacob – Gunder Jacobsen og Maren Olsdatter i Brevig, Faddere: Maren Olsdatter, Karen Jensdatter, Anders Monsen, Knud Lunde, Erik Andersen

Født 01.03.1829 – døpt i kirken 25.04.1830: Halvor – Lars Michelsen og Else Maren Torgersdatter i Brevig, Faddere: Anne Sørensdatter, Inger Mathea Larsdatter, Gunner Jacobsen, Ole Halvorsen, Niels Grønnerøe

Født 30.04.1829 – døpt i kirken 13.06.1830: Jens – Huusmand Isach Jansen og Ingeborg Hansdatter fra Bjønnes i Eidanger, Faddere: Karen Nielsdatter Ramberg, Gunnild Hansdatter Løvøen, Lars Johnsen Løvøen, Auen Bentsen Ramberg, Ole Adolfsen Ramberg

Født 10.04.1829 – døpt i kirken 13.06.1830: Ingebreth Marthin – Matros Hans Olsen og Maren Kirstine Larsdatter i Brevig, Faddere: Kirstine Hals Arøen, Inger Marie Jørgensdatter, Hans Tønnesen, Bertel Larsen, Abraham Eriksen, Nicolai Olsen

Piger

Født 05.04.1829 – døpt i kirken 09.08.1829: Anne Marie – Arbeidsmand Anund Evensen og Anne Thorsdatter i Brevig, Faddere: Anne Olsdatter, Marthe Marie Pedersdatter, Halvor Michelsen, Jens Hansen, Isach Nielsen

Født 05.06.1829 – hjemmedøpt, døpt i kirken 28.09.1829: Georgine Petronelle – Cofard. Capit. Ole Christensen og Anne Marie Mogensdatter i Brevig, Faddere: Madame Karen Johannesen, Jfr. Johanne Marie Stoesen, Klokker Wold, Capit Stoesen, Toldbetjent Christofersen

Født 16.09.1829 – døpt i kirken 18.10.1829: Kristine – Smed Jens Hansen og Margrethe Ingebretsdatter i Brevig, Faddere: Kathrine Olsdatter, Marthe Kirstine Hansdatter, Halvor Michelsen, Rasmus Hansen, Hans Andersen Frogner, (Erik Andersen)

Født 21.08.1829 – døpt i kirken 25.10.1829: Boel – Arbeidsmand Hans Guldbrandsen og Else Sørensdatter i Brevig, Faddere: Kirstine Hansdatter, Marthe Aasoldsdatter, Isak Nielsen, Kristen Larsen, Bertil Paulsen af Brevig

Født 24.08.1829 – døpt i kirken 22.11.1829: Ingeborg Halvardine – Matros Halvor Halvorsen Junior og Antonette Larsdatter i Brevig, Faddere: Karen Kittilsdatter, Anne Susanne Andersdatter, Hans Sørensen, Søren Eriksen, Kittil Halvorsen, alle af Brevig

 

Side 59

Gutter

Født 12.04.1829 – døpt i kirken 13.06.1830: Anders Christian – Feiermæster Petter Christian Sørum og Anne Andersdatter, Faddere: Anne Andersdatter, Marthe Aasoldsdatter, Lasse Dahle, Ole Halvorsen, Petter Vidsted, Erik Andersen

Født 07.12.1829 – døpt i kirken 13.06.1830: Carl Johan – Skredermæster John Sørmoe og Karen Marie Larsdatter i Brevig, Faddere: Maren Eilertsdatter, Thone Torkildsdatter, Skomager Sørensen, Peder Hansen, Tosten Lassesen

Født 21.03.1830 – døpt i kirken 25.07.1830: Lars – Lars Larsen Grønnerøe og Edel Lenora Zacariasdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Grønnerøe, Ingeborg Kristine Grønnerøe, Erik Svendsen, Halvor Michelsen, Jacob Hansen

Født 13.04.1830 – døpt i kirken 22.08.1830: Martin Bertildus – Captn. Peder Coch og Karen født Skaaning, Faddere: Madam. Larsen, Mad’am Christoffersen, Jfr. Gundersen, Liutn. Scheel, Dr. Schmidt, Albrecth Thm. Blegh

Født 27.06.1830 – hjemmedøpt 27.06.1830, døpt i kirken 29.08.1830: Hans Jørgen – Hjulmager Anders Hansen og Ingeborg Iversdatter i Sæter ved Brevig, Faddere: Marthe Iversdatter, Karine Larsdatter, Iver Skjeldsvig, Hans Jacob Jensen, Torjus Isachsen, Ole Hansen Ørstvedt

Født 29.06.1830 – døpt i kirken 08.09.1830: Herman Christian – Kirkesanger og Skolelærer Johan Verner Vold og Marthe Marie født Vold i Brevig, Faddere: Madam C. Jensen Høegh, Jomfru Marie Holm, Overtoldbetjent Aschehaug, Kjøbmand Pettersen, Ab. Thom. Blehr, S Viborg, Petter Dahl

Født 04.09.1830 – døpt i kirken 10.10.1830: John – Matr. Engebreth Olsen og Marie Nielsdatter i Brevig, Faddere: Karen Kittelsdatter, Maren Olsdatter, Mathis Gulliksen, Hans Olsen, Kittel Nielsen

Født 22.08.1830 – døpt i kirken 31.10.1830: Mathias August – Styrmand Lars Christian Ruberg og Maren Ruberg i Brevig, Faddere: Madam. Gundersen, Jfr. S Schoubye, Kjøbman A T Blehr, Capitain N Pharo, A G Evensen

Piger

Født 20.09.1829 – hjemmedøpt 22.12.1829, døpt i kirken 25.12.1829: Hanna Augusta – Styrmand Auen Andersen Grønnerøe og Johanna Halvorsdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Grønnerøe, Johanne Marie Stoesen, Lars Stoesen, Anders Grønnerøe, Halvor Halvorsen, Kristen Grønnerøe

Født 23.10.1829 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1829: Andrea Caroline – Skipperborger Andreas Pedersen Høegh og Karen Kirstine Høegh i Brevig, Faddere: Mad’am Marie Larsen, Jfr. Marie Johannesen, Skipper Rode, Skomagermester Sørensen, Christen Halvorsen

Født 28.08.1829 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1829: Annine – Gjestgiver Isach Jensen og Anne Johnsdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Grønnerøe, Birthe Grønnerøe, Lots Peder Madsen, Niels Jacobsen, Peder Pedersen

Født 08.11.1829 – døpt i kirken 26.12.1829: Anne Marie – Matros Anund Aasoldsen og Ingeborg Kirstine Andersdatter i Brevig, Faddere: Maren Aasoldsen, Marie Pedersdatter, Lars Koggervold, Peder Andersen, Ketil Halvorsen

Født 10.12.1829 – døpt i kirken 26.12.1829: Boel Uægte – Pige Bolette Guldbrandsdatter, faderen er oppgivet at være enkemann Matros Ole Nielsen af Brevig, Faddere: Marthe Hansdatter, Pige Else Abrahamsdatter. Anmerkning: Barnet døpt i overvær af menigheden

Født 09.10.1829 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1829: Ingeborg Gurine – Matros Ole Larsen og Anne Marine Hansdatter i Brevig, Faddere: Helvig Nielsdatter, Inger Olsdatter, Hans Sørensen, Søren Hansen, Hans Larsen

Født 03.05.1829 – døpt i kirken 26.12.1829: Maren Margrethe – Arbeidsmand H Arnold Haraldsen og Åse Marie Andersdatter i Brevig, Faddere: Aase Marie Andersdatter, Maren Hansdatter, Niels Sørensen, Børre Johnsen

Født 20.12.1829 – døpt i kirken 27.12.1829: Anne Marine – Matros Zacharias Christensen og Anne Karine Andersdatter i Brevig, Faddere: Madam Christensen, Madam Wold, Simon Christensen, Thyge Erichsen, Lars Nielsen, Christen Halvorsen

 

Side 60

Gutter

Født 03.10.1830 – døpt i kirken 14.11.1830: Niels – Matros Hans Jacobsen og Helvig Nielsdatter i Brevig, Faddere: Mari Nielsdatter, Anne Nielsdatter, Niels Saga, Jacob Bjerkøen, Søren Nielsen

Født 06.10.1830 – døpt i kirken 21.11.1830: Peder – Matros Ole Pedersen og Live Kirstine Kristensdatter i Brevig, Faddere: Karen Andersdatter, Anne Karine Christensdatter, Christen Vingerei, Rasmus Hansen, Halvor Christensen

Født 18.09.1830 – døpt i kirken 26.12.1830: Petter Nicolai – Matros Amund Pedersen og Gunnild Nielsdatter i Brevig, Faddere: Marthe Trulsdatter, Inger Rosine Pedersdatter, Lars Andersen, Amund Aasoldsen, Lars Andersen

Født 24.10.1830 – døpt i kirken 26.12.1830: Christen – Ole Jensen og Andrea Larsdatter i Brevig, Faddere: Methe Michelsdatter, Anne M Andersdatter, Jacob Jensen, Anders Hansen, Jacob Hansen

Født ??.12.1830 – døpt i kirken 13.02.1831: Ole – Matros Ole Olsen og Anne Gurine Hansdatter i Brevig, Faddere: Anne Katrine Olsdatter, Sara Sørensdatter, Halvor Michelsen

Født 23.12.1830 – døpt i kirken 13.03.1831: Hans – Matros Niels Hansen og Anne Hansdatter i Brevig, Faddere: Inger Olsdatter, Marthe Pedersdatter, Lars Olsen, Peder Hansen, Hans Pedersen

Født 01.01.1831 – døpt i kirken 24.04.1831: Christen – Matros Isak Christensen og Guri Olsdatter paa Øen i Brevig, Faddere: Mette Michelsdatter, Gunnild Olsdatter, Halvor Stenersen, Niels Grønnerøe, Anders Grønnerøe

Født 30.12.1830 – døpt i kirken 12.05.1831: Christen Frederich – Matros Lars Christensen og Anne Marie Andrea Fransdatter i Brevig, Faddere: Karen Christensen, Ingeborg Hansdatter, Ole Hansen, Jens Fransen, Johannes Christensen

Piger

Født 23.12.1829 – døpt i kirken 21.02.1830: Anne Margrethe – Matros Lars Olsen og Maren Sussanne Andersdatter i Sæteret, Faddere: Helvig Nielsdatter, Anne Hansdatter, Amund Hansen, Niels Hansen, Christen Eriksen

Født 22.01.1830 – døpt i kirken 07.03.1830: Maren Sørine – Anders Andersen og Mari Nielsdatter, Gaardmandsfolk fra Augen i Eidanger, Faddere: Inger Marie Andersdatter, Mari Nielsdatter, Peder Røra, Hans Jacob Oxum, Niels Stammeland, Hans Basseboe, John Basseboe, alle fra Landet

Født 19.02.1830 – døpt i kirken 14.03.1830: Sara Kristine – Gaardmand John Hansen Augen og Maren Kirstine Anundsdatter fra Augen i Eidanger, Faddere: Margrethe Amundsdatter, Mathea Olsdatter, Ole Sørensen Rød, Petter Amundsen Aas, Hans Johnsen, Amund Amundsen,

Født 04.02.1830 – døpt i hjemmet 20.02.1830, døpt i kirken 08.04.1830: Juliane Maria – Arne Olsen og Maren Johnsdatter i Brevig, Faddere: Gunnild Pedersdatter, Sara Nielsdatter, Anders Eriksen, Hans Pedersen, Hans Johnsen,

Født 11.02.1830 – døpt i kirken 11.04.1830: Andrea Frederika – Skomager Ageus Andreasen og Andrea Larsdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Larsdatter, Gustava Amdreasdatter, Sivert Larsen, Johannes Christophersen, Hans Andersen

Født 27.02.1830 – døpt i kirken 18.04.1830: Elen Gurine Uægte – Pige Live Serine Olsdatter, Faderen er opgivet at være Ungkarl Jacob Christensen Gusland i Stavern, Faddere: Anne Marie Gudmundsdatter, Maren Jensdatter, Andreas Pedersen, Lars Larsen

Født 15.04.1830 – døpt i kirken 31.05.1830: Marte Karine – Lots Søren Eriksen og Kirsten Nielsdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Tollevsen, Karen Nielsdatter, Abraham Thygesen, Jens Hansen, Peder Pedersen, Halvor Hansen

Født 17.04.1830 – hjemmedøpt, døpt i kirken 04.07.1830: Maren Andrea – Arbeidsmand Gunner Solvesen og Inger Andersdatter i Trosvig ved Brevig, Faddere: Inger Mathea Olsdatter, Pige Inger Nielsdatter, Abraham Thorsen, Tollev Andersen, Anders Andersen

 

Side 61

Gutter

Født 02.03.1831 – døpt i kirken 15.05.1831: Anton Severin – Undertoldbetjent Ole Christophersen og Thobine Kirsten født Pettersen, Faddere: Madam Iverine Pettersen, Jomfru Gunnersen, Lieut. Scheel, Kjøbmand A Th Blehr, (Simon) Chrystie

Født 31.03.1831 – døpt i kirken 23.05.1831: Abraham – Matros Guttorm Abrahamsen og Anne Jacobsdatter i (Sætre) ved Brevig, Faddere: Magnild Larsdatter, Karen Larsdatter, Niels Sørensen, Niels Jacobsen, Christen Eriksen

Født 06.03.1831 – døpt i kirken 23.05.1831: Hans Johan – Arbeidsmand, Ingebreth Larsen og Marthe Siversdatter (på Øen) i Brevig, Faddere: Anniken Hansdatter, Maria Eriksdatter,

Født 04.11.1830 – hjemmedøpt 05.12.1830, døpt i kirken 23.05.1831: Hermann – Thodor (Tvillinger) – Koffad. Kaptein Claus Barclay og Sophie Barclay, født Grubbe i Brevig, Faddere: Frue Steenbuch, Frue Scheel, Jfr. Samuel Stub, Jfr. Marie Holm, Doctor Schmidt, Overtoldbetjent Aschehoug, Fuldmegtig Christian G Rise fra Schien, P Bøysen do., Kjøbmand Alb. Th. Blehr, S Blehr.

Født 18.12.1830 – døpt i kirken 05.06.1831: Severin – Matros Salve Kristensen og Karen Johansdatter i (Trosvig ved) Brevig, Faddere: Live Christensdatter, Karen Thorsdatter, Gunner Knudsen, Kittil Halvorsen

Født 27.11.1830 – døpt i kirken 23.06.1831: Hans Jacob Hermann – Eram. Juris. Lensmand Thomas Joachim Christian og Elise Anthonie Scheel i Brevig, Faddere: Frue Scheel, Jomfr. B Viborg, Postmester Broch, Overtoldb. Aschehoug, Kjøbmendene Holm, Gundersen, Larsen, A Th Blehr og Ab Blehr

Født 02.01.1831 – døpt i kirken 21.08.1831: Otto – Skomager Ole Forlie og Alet Maria Olsdatter i Brevig, Faddere: Elen Sørensen, Maren Andersdatter, Garver Sørensen, Peder Hansen Lots

Født 18.05.1831 – døpt i kirken 04.09.1831: Jacob Andreas – Matros Anders Hansen og Inger Marie Olsdatter paa Øen i Brevig, Faddere: Hans Sørensens kone, Maria Christensdatter, Skipper Rode, Jacob Jensen, Knud Olsen

Piger

Født 05.05.1830 – døpt i kirken 04.07.1830: Ingeborg Gurine – Smed Hans Jacob Jensen og Larine Michelsdatter i Brevig, Faddere: Marthe Siversdatter, Marthe Michelsdatter, Ellev Hansen, Halvor Hansen, Torjus Isachsen

Født 06.05.1830 – døpt i kirken 11.07.1830: Mariane – Isach Nielsen og Maren Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Hansdatter, Ingeborg Abrahamsdatter, Halvor Michelsen, Anund Evensen, Hans Gulbrandsdatter

Født 30.03.1830 – hjemmedøbt, døpt i kirken 11.07.1830: Kirsten Malene Sibille – Gaardmand Ole Jacobsen Berg og Karen Helene Larsdatter (Solvigen under) Eidanger, Faddere: Else Hansdatter Kjelkevig, Ingeborg Kirstine Jacobsdatter Oxum, Klokker Gunnildsen i Bamble, Christen Hansen, Jacob Bjerkøen

Født 16.06.1830 – døpt i kirken 25.07.1830: Olene Kirstine – Even Gundersen og Karen Michelsdatter fra Bjønnes, Faddere: Inger Nielsdatter, Bodil Gundersdatter, Kirsten Hansen, Anders Gundersen, Hans Gundersen

Født 26.06.1830 – døpt i kirken 15.08.1830: Anne Margrethe – Hans Nielsen Arbeidsmand og Inger Magrethe Abrahamsdatter Blegebakken ved Brevig, Faddere: Gunnild Sørensdatter og Marthe Marie Andersdatter, Hans Andersen, Isach Johnsen, Lars Larsen

Født 21.06.1830 – døpt i kirken 15.08.1830: Vibekke Sophie – Pastor Hans Morthen Thrane Esmark og Ulrikke Bendicte født Viborg i Brevig, Faddere: Madame Viborg, Frøken Esmark, Etatsraad Esmark, Protektor Esmark, Liutenant Skiel, Kjøbmendene Larsen og Albreth Blehr

Født 06.03.1830 – døpt hjemme 11.03.1830, døpt i kirken 05.09.1830: Laura Marie – Premier Liutenant Fridrich Christian Gyldenstrand Roeppstorff Pauline Marie født Barnholdt, Faddere: Frue Steenbuk, Jomfrue Jette Jyng, Prem. Liut. Brønn, Overtoldbejent Aschehoug, Kjøbmand Gundersen, Skibs. Capit. Munch

Født 28.07.1830 – hjemmedøpt, døpt i kirken 12.09.1830: Andrea Gurine – Arbeidsfolk Gunder Gundersen og Inger Marie Andersdatter Trosvig ved Brevig, Faddere: Maren Christensdatter, Maren Pedersdatter, Halvor Nielsen, Lars Hansen, Abraham Thorsen i Brevig

 

Side 62

Gutter

Født 29.05.1831 – døpt i kirken 18.09.1831: Hans Christian – Lots Hans Christian Pedersen og kone Karen Johnsdatter, Faddere: Maren Johnsdatter, Maren Nielsdatter, Jacob Olsen, Hans Johnsen, Jens Knudsen

Født 10.08.1831 – døpt i kirken 18.09.1831: Frederich Christian – Bonde (fra Bjerkøen) Jacob Frantsen og Anne Marie Christensdatter bondekone i Eidanger sogn, Faddere: Maria Thorsdatter, Karen Kirstine Christensdatter, Christen Leerstang, Søren Sigtesøen, Halvor Christensen, Christen Sørensen

Født 15.06.1831 – døpt i kirken 09.10.1831: Eilert Karenius – Færgemand John Pedersen og Anne Kirstine Eilersdatter i Brevig, Faddere: Anne (Kirstine) Nielsdatter, Marthe (Karine) Johnsdatter, Jacob Bjerkøen Lots, Børre Johnsen, Gjert Olsen

Født 26.10.1831 – døpt i kirken 18.12.1831: Ingebreth Uægte - Pige Inger Maria Jørgensdatter i Sætre ved Brevig. Barnefaderen var af pigen angivet at være Ungkarl og matros Ingebreth Henrichsen fra Laurvig, Faddere: Helvig Nielsdatter, Kirsten Jørgensdatter, Hans Pedersen, Niels Hansen, Anders Hansen, Ole Jørgensen

Født 28.10.1831 – døpt i kirken 26.12.1831: Lars – Matros Jens Nielsen og Magnild Larsdatter i Brevig, Faddere: Ragna Jensdatter, Karen Larsdatter, Torsten Albretsen, Svend Eriksen, Jacob Nielsen

Født 03.09.1831 – døpt i kirken 08.01.1832: Jens Mandeus – Tobakspindmester Anders Monsen og Karen Kirstine Jensdatter i Brevig, Faddere: Karen Maria Monsen, Lisa Rode, Torsten Jacobsen, Hans Aas, Ole Rode

Født 31.12.1831 – døpt i kirken 22.01.1832: Andreas – Garver Daniel Sørensen og Anne Kathrine Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Askeldsdatter fra Skien, Karen Sørensdatter do (fra Skien), Isak Sørensen ibid (fra Skien), Thor Sørensen, Gunner Tollefsen, Jans Hansen Brevig

Piger

Født 25.05.1830 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.09.1830: Maren Karine – Matros Torsten Albrethsen og Mette Michelsdatter i Brevig, Faddere: Anne Mikkelsdatter, Ingeborg Hansdatter, Erik Svendsen, Engebreth Larsen, Johanne Kristensen

Født 10.09.1830 – døpt i kirken 03.10.1830: Lovise – Halvor Nielsen og Anne Gundersdatter i Brevig, Faddere: Marie Christensdatter, Inger Jacobsdatter, Hans Hansen, Lars Hansen, Jacob Larsen

Født 05.10.1830 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1830: Anne Margrethe – Lars Hansen og Anne Sophie Gundersdatter i Brevig, Faddere: Aslau Helgesdatter, Anne Sørine Nielsdatter, Halvor Nielsen, Peder Gundersen, Peder Jacobsen

Født 02.12.1830 – døpt i kirken 26.12.1830: Anne Marie – Matros Ole Andersen og Gunnild Larsdatter Brevig (under Bjønnes i Eidanger), Faddere: Gurine Olsdatter, Karen Amundsdatter, Anders Halvorsen, Halvor Andersen, Hans Gundersen

Født 03.12.1830 – døpt i kirken 01.01.1831: Anne Caroline – Matros Thyge Eriksen og Alet Maria Andersdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Poulsdatter, Ingeborg Johnsdatter, Søren Eriksen, Christen Johnsen, Lars Nielsen

Født 19.12.1830 – døpt i kirken 30.01.1831: Kirsten – Husmandsfolk Søren Larsen og Karen Kristensdatter i Dalen ved Brevig, Faddere: Elisabeth Larsdatter, Kirsten Kristensdatter, Niels Johnsen, Knud Larsen, Søren Christensen

Født 23.01.1831 – døpt i kirken 13.02.1831: Anne Larine – Husmand Anders Larsen og Maren Kirstine Christensdatter fra Haaøen i Eidanger, Faddere: Karen Larsdatter, Oline Kristensdatter, Lars Lassesen, Jacob Kristiansen, Peder Gundersen

 

Side 63

Gutter

Født 30.06.1832 – døpt i kirken 11.03.1832: Carl Severin – Carl Fridrik Bruun og Caroline Marie Hedevig Bruun født Bacha i Brevig, Faddere: Frue Scheel, Jfr. Gundersen, Forvalter Bruun, Kjøbmand Nyegaard, Capt Hans Bacha, Fuldmektig Bacha

Født 26.01.1832 – døpt i kirken 25.03.1832: Anders – Matros Hans Hansen og Anne Hansdatter i Brevig, Faddere: Anne Kirstine Auen, Anne Maria Kristensdatter, Peder Pedersen, Halvor Hansen, Kristen Kristensen

Født 22.01.1832 – døpt i kirken 06.05.1832: Jens – Pastor Hans Morthen Thrane Esmark, Ulriche Bendichte født Viborg i Brevig, Faddere: Fru U B Esmark, Jomfrue Sophie Viborg, Overtoldbetjent Aschehoug, Kjøbmand A T Blehr, Simon Viborg, Thomas Viborg

Født 20.06.1832 – døpt i kirken 22.07.1832: Anders – Matros Kittil Halvorsen og Anne Susanne Andersdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Trulsdatter, Anne Kirstine Pedersdatter, Peder Pedersen, Amund Aasoldsen, Anders Larsen

Født 12.06.1832 – døpt i kirken 26.08.1832: Hans – Matros Ole Carlsen og Anne Marine Hansdatter i Brevig, Faddere: Gunnild Kittilsdatter, Aase Maria Jacobsdatter, Halvor Baar, Hans Carlsen, Lars Nielsen i Brevig

Født 19.05.1832 – døpt i kirken 26.08.1832: Kristen – Matros Hans Guldbrandsen og Else Sørensdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Pedersdatter, Ingeborg Andersdatter, Rasmus Hansen, Johannes Olsen, Anders Guldbrandsen

Født 25.03.1832 – døpt i kirken 02.09.1832: Severin Løvenskiold – Eram. Jur. Lensmand Thomas Joachim Christian og Elisabeth Anthonie Christen, født Scheel i Brevig, Faddere: Madme. Lovise Blehr, Frøken Thrine Scheel, Liut. Scheel, Overtoldbetient Aschehoug, Capit. Barclay

Født 10.08.1832 – døpt i kirken 16.09.1832: Anders – Huusmand Nils Arvesen og Anne Marie Olsdatter fra Auen i Eidanger, Faddere: Maren Amundsdatter, Karen Ingebrethsdatter, Jacob Jensen, Hans Tellefsen, Knud Olsen, (alle) af Eidanger

Piger

Født 13.01.1831 – døpt i kirken 20.03.1831: Karolina Petrea – Matros Niels Tollefsen og Ingeborg Pedersdatter i Brevig, Faddere: Inger Olsdatter, Karen Eriksdatter, Aasold Tollefsen, Erik Andersen, Anders Larsen

Født 24.04.1831 – døpt i kirken 12.05.1831: Hanna Maria – Matros Ole Hansen og Anne Maria Torjusdatter i Brevig, Faddere: Anne Fransdatter, Maria Haagensen, Jacob Knudsen, Hans Eriksen, Anders Grønnerøe

Født 15.02.1831 – hjemmedøpt, døpt i kirken 12.06.1831: Gunnild Cecilia – Niels Stoesen og Marthe Aasoldsdatter fra Bjørsund under Bjønnes i Eidanger, Faddere: Karen Jacobsdatter, Birthe Marie Erichsdatter, Anders Halvorsen, Christen Hansen, Anders Gunnersen, fra Eidanger

Født 08.05.1831 – hjemmedøpt, døpt i kirken 03.07.1831: Hanna Dorthea – Matros Hans Tønnesen og Dorthe Larsdatter Strømtangen ved Brevig, Faddere: Anne Helene Eriksdatter, (Pige) Elisabeth Rode, Thyge Eriksen, Hans Olsen, Niels Grønnerøe

Født 11.04.1831 – døpt i kirken 17.07.1831: Maren Kathrine – Skomager Gunner Tollevsen og Kirsten Katrine Poulsdatter i Brevig, Faddere: Aleth Andersdatter, Anne Maria Andersdatter, Ole Halvorsen Øen, Søren Erichsen, Garver Sørensen, Anders Tollefsen

Født 09.04.1831 – døpt i kirken 21.07.1831: Karen Laurine – Kjøbmand, Lensmand Ole Riis og Dorthea Riis, født Aarhus, Faddere: Mad. S Gundersen, Jfr. Else Zacariassen, Doctor Smidt, Kjøbmænd Larsen og Larsen fra Skien, Klokker Lund, Capt. Bagger

Født 21.06.1831 – hjemmedøpt, døpt i kirken 12.09.1831: Anne Gurine – Matros Tollef Andersen og Oline Olsdatter i Brevig, Faddere: Maria Kristensdatter, Andrea Aadnesdatter, Hans Tønnesen, Torsten Andersen, Ola Johnsen

Født 16.07.1831 – hjemmedøpt, døpt i kirken 14.10.1831: Kristine Katrine – Kjøbmand Kristen Larsen og Johanne Kathrine Larsen født Stub, Faddere: Fru Scheel, Jomr. Otalia Barcley, Fuldmægtig Christian, Kjøbmænder (A Th) Blehr, Eberhardt, Stub, (Simon) Chrystie

 

Side 64

Gutter

Født 25.09.1832 – døpt i kirken 25.12.1832: Lars Emanuel – Matros Ougens Andreasen og Andrea Larsdatter i Brevig, Faddere: Marthe Anundsdatter, Oline Sandersdatter, Kristen Larsen, Sivert Larsen, Kristen Eriksen

Født 28.10.1832 – døpt i kirken 26.12.1832: Kristen Marienius – Matros Ole Pedersen og Live Kirstine Kristensdatter i Brevig, Faddere: Karen Andersdatter, Kirsten Kristensdatter, Rasmus Hansen, Halvor Kristensen, Gunner Knudsen

Født 12.12.1832 – døpt i kirken 06.01.1833: Severin – Matros Kristen Larsen og Karen Guldbrandsdatter i Seter ved Brevig, Faddere: Andrea Larsdatter, Oline Sandersdatter, Ole Larsen, Sivert Larsen, Anders Guldbrandsen, Kristen Eriksen

Født 07.09.1832 – døpt i kirken 07.01.1833: Just Wright – Cofard. Capit. Niels Pharo og Kirsten Marie født Holm i Brevig, Faddere: Madm. Bolette Sal. Wrights, Jfr. Holm, Jørgen Wright, Lietn. Skaal, Cait. Barday, Kjøbmand A.T. Blehr

Født 20.09.1832 – døpt i kirken 27.01.1833: Hans Jørgen – Baadfører Arne Olsen Hytterøe og Maren Johnsdatter i Brevig, Faddere: Sara Nielsdatter, Anne Maria Aamundsdatter, Anund Grønnerøe, Erik Andersen, (Ellev Hansen), Hans Pedersen

Født 19.12.1832 – døpt i kirken 07.04.1833: Wilhelm Christopher – Undertoldbetjent Ole Christophersen og Thobine Kirstine født Pettersen i Brevig, Faddere: Mad’me C Thrane, Jfr. Marie Petersen, Toldcahsere Rasch, Overtoldbejent Scheel og Aschehoug, Kjøbmand A T Blehr

Født 31.03.1833 – døpt i kirken 07.04.1833: Søren – Husmand Anders Gundersen og Maren Hansdatter fra Bjønnes, Faddere: Else Hansdatter, Lene Gundersen, Ole Gundersen, Hans Gundersen, Ole Andersen, Halvor Andersen, alle fra Eidanger

Født 30.03.1833 – døpt i kirken 21.04.1833: Isach – Gaardmand Anders Andersen Auen og Mari Nielsdatter fra Auen i Eidanger, Faddere: Maren Olsdatter Haaøen, Maria Nielsdatter, John Hansen Auen, Knud Nielsen Solum, Niels Knudsen, Hans Johnsen, John Nielsen, alle fra Eidanger

Piger

Født 10.04.1831 – hjemmedøpt, døpt i kirken 14.10.1831: Maren Hellene – Matros Ole Halvorsen og Kirsten Andreasdatter Holm (i Brevig), Faddere: Mad. Karen Høegh, Mette (Maria) Christensdatter, Lots Peder Hansen, Ole Transtrøm, Kristen Grønnerøe, (Lars Michelsen)

Født 06.07.1831 – hjemmedøpt, døpt i kirken 30.10.1831: Karen – Lars Pedersen og Kathrine Andersdatter i Sætret ved Brevig, Faddere: Ingeborg Sørensdatter, Anne Nielsdatter, Kittil Halvorsen, Peder Larsen

Født 04.07.1831 – hjemmedøpt, døpt i kirken 20.11.1831: Anne Margrethe – Matros John Petter Aasoldsen og Maren Barthea Andersdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Kristine Andersdatter, Marthe Aasoldsdatter, Peder Andersen, Hans Hansen, Niels Petter Larsen

Født 22.08.1831 – døpt i kirken 26.12.1831: Monda Laurine Sara Jørgine – Kjøbmand Børre Pettersen og Iverine Jørgine Pettersen (i Brevig), Faddere: Madame Christophersen, Jfr. Christine Holm, Capit Dahl, P Hoch, Kjøbmand A Th Blehr, Iver Pettersen

Født 24.12.1831 – døpt i kirken 08.01.1832: Petrea Cathrine – Styrmand Auen Grønnerøe og Johanne Grønnerøe i Brevig, Faddere: Skipper Sørensens kone, Karen Halvorsdatter, Christen Christensen, Hans Jacob Johnsen, Lars A Grønnerøe, Hans Halvorsen

Født 17.12.1831 – døpt i kirken 12.02.1832: Anne Olava – Nils Petter Halling og Inger Maria Olsdatter fra Haaøen i Eidanger sogn, Faddere: Maren Nielsdatter Auen, Sara Olsdatter, John Hansen, Hans Olsen, Just Andersen, Halvor Kristensen

Født 30.01.1832 – hjemmedøpt, døpt i kirken 22.04.1832: Hanna – Matros Sivert Larsen og Ingeborg Maria Larsdatter i Sæter ved Brevig, Faddere: Ingeborg Larsdatter, Maren Kristensdatter, Ole Larsen, (Ageus Zucherhof), Halvor Hansen, Ole Hansen

 

Side 65

Gutter

Født 23.03.1833 – døpt i kirken 28.04.1833: Michel – Arbeidsmand Halvor Michelsen og Amborg Thomasdatter Levin i Brevig, Faddere: Smed Jens Hansens kone Margrethe, Pige Sara Sørensdatter, Garver Sørensen, Lasse Dahle, Nils Erichsen, Thomas Lassesen

Født 17.12.1832 – døpt i kirken 28.04.1833: Gunnar – Arbeidsmand Halvor Olsen og Marthe Marie Andersdatter i Brevig, Faddere: Inger Iversdatter, Margrethe Pedersdatter, Brynild Hansen, Ole Jørgensen, Christen Erichsen

 Født 06.12.1832 – døpt i kirken 05.05.1833: Aslak - Uægte – Arbeidsmand Pige Karen Olsdatter Brevig, Faderen er oppgivet at være Soldat Aslak Olsen i Fredriksværn, Faddere: Else Klausdatter, Marthe Aasoldsdatter

Født 11.03.1833 – døpt i kirken 16.05.1833: Anders – Matros Hans Jacobsen og Halvig Nielsdatter i Sætre ved Brevig, Faddere: Anne Marie Hansdatter, Inger Marie Jørgensdatter, Jacob Hansen Bjerkøen, Jacob Hansen Bleg, Kittil Nielsen

Født 27.08.1832 – døpt i kirken 19.05.1833: Andreas Nicolai – Arbeidsmand Søren Olsen og Karen Marie Andersdatter i Brevig, Faddere: Karine Nielsdatter, Cathrine Knudsdatter, Sivert Sivertsen, Halvor Stenersen, Hans Frogner

Født 16.12.1832 – døpt i kirken 27.05.1833: Anders – Søemand Knud Knudsen og Gunild Kirstine Pedersdatter i Brevig, Faddere: Maren Grønnerøe, Børre Grønnerøe, Halvor Halvorsen, Knud Jensen, Anders Larsen

Født 02.03.1833 – døpt i kirken 09.06.1833: Olaus – Matros Anders Hansen og Inger Maria Olsdatter i Brevig, Faddere: Ragna Olsdatter, Marie Christophersdatter, Søren Eriksen, Hans Albrethsen, Halvor Olsen, Niels Grønnerøe

Født 16.02.1833 – døpt i kirken 23.06.1833: Niels – Matros Niels Jacobsen og Maren Hellene Nilsdatter i Brevig, Faddere: Karen Johnsdatter, Karen Eriksdatter, Jacob Jensen, Guttorm Abrahamsen, Knud Frantsen

Født 27.06.1833 – døpt i kirken 21.07.1833: Ole Andreas – Smed Hans Jacob Jansen og Karine Michelsdatter i Brevig. Faddere: Mette Michelsdatter, Pige Larine Hansdatter, Ellev Hansen, Anders Hansen, Abraham Olsen

Født 08.06.1833 – døpt i kirken 28.07.1833: Anders – Matros Ole Jensen og Andrea Larsdatter i Brevig, Faddere: Anne Maria Kristensdatter, Karen Sophie Tangelsdatter, Hans Hansen, Andreas Hansen, Giert Olsen

Piger

Født 28.02.1832 – døpt i kirken 22.04.1832: Anne Marie – Skræddermester Bengt Lind og Gunnild Sørensdatter i Brevig, Faddere: Anne Sørensen, Severine Kristensdatter, Kristen Kristensen, Ole Rode, Bertil Poulsen

Født 09.02.1832 – hjemmedøbt, døpt i kirken 17.06.1832: Ingeborg Karine – Halvor Tronsen og Torbjør Torstensdatter fra Sandøen i Eidanger sogn, Faddere: Anne Andersdatter, Karen Andersdatter, Ole Adolfsen, Torjus Olsen, Anund Andersen (alle af Eidanger sogn)

Født 02.05.1832 – hjemmedøbt, døpt i kirken 12.08.1832: Hansine Laurine – Matros Ellev Hansen og Johanne Michelsdatter i Brevig, Faddere: Anne Hansdatter, Anne Osmundsdatter, Arne Olsen, Anders Hansen, Hans Andersen

Født 04.05.1832 – hjemmedøbt, døpt i kirken 02.09.1832: Margrethe Serine – Rorskarl Kristen Kristensen d. y. og Bodil Kirstine Gunnarsdatter i Brevig, Faddere: Anne Frandsdatter, Anna Gunnersdatter, Kristen Kristensen d.æ, Skipper Jens Rode, Hans Gunnersen

Født 19.07.1832 – døpt i kirken 16.09.1832: Anne Marie – Matros Thor Hansen og Marthe Marie Olsdatter i Brevig, Faddere: Maren Christensdatter, Maria Andersdatter, Anders Larsen, Christen Johannesen, Torjus Børresen

Født 08.08.1832 – døpt i kirken 23.09.1832: Hanna Marense – Skomagersvend Jacob Knudsen og Karen Severine Hansdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg (Johanne) Jacobsdatter, (Pige) Aase Olsdatter, Knud Jacobsen, Thyge Erichsen, Hans Carlsen, (Jens Hansen)

Født 07.07.1832 – døpt i kirken 14.10.1832: Andrea – Matros Amund Aasoldsen og Ingeborg Andersdatter i Brevig, Faddere: Anne Susanne Andersdatter, Inger Rosine Pedersdatter, Hans (Lars) Andersen, John Aasoldsen, Niels (Andersen) Grønnerøe, alle i Brevig

Født 17.09.1832 – døpt i kirken 21.10.1832: Margrethe – Matros Niels Hansen og Anne Hansdatter i Brevig, Faddere Inger Olsdatter, Karen Erichsdatter, Hans Amundsen, Abraham Erichsen, Hans Pedersen

 

Side 66

Gutter

Født 21.06.1833 – døpt i kirken 28.07.1833: Andreas Severin – Uægte – Pige Anna Larsdatter og hendes forlovede, enkemand Kristen Kristoffersen i Eidanger, Faddere: Marthe Amundsdatter, Pige Kirsten Jørgensdatter, døpt i menighedens overvær

Født 22.06.1833 – døpt i kirken 01.09.1833: John – Matros Hans Olsen og Maren Susanne Andersdatter i Brevig, Faddere: Anne Kirstine Hansdatter, Kirsten Marie Olsdatter, Anders Hansen, Peder Hansen, Anders Larsen

Født 24.05.1833 – døpt i kirken 01.09.1833: Anders Christian – Matros Tollef Andersen og Oline Olsdatter i Brevig, Faddere: Maren Torstensdatter, Kathrine Knudsdatter, Peder Gundersen, Jacob Larsen, Torsten Andersen

Født 21.06.1833 – døpt i kirken 01.09.1833: Hans – Matros Lars Hansen og Anne Sophie Gundersdatter i Brevig, Faddere: Anne Sørine Nilsdatter, Karen Marie Larsdatter, Poul Poulsen, Niels Eriksen, Hans Albretsen, Christen Corneliusen

Født 05.08.1833 – døpt i kirken 08.09.1833: Johan – Hans Johnsen og Sara Kirstine Nielsdatter fra Sandøen i Eidanger, Faddere: Anne Olsdatter Heistad, Pige Maren Johanne Hansdatter, Hans Pedersen, Avar Olsen, Niels Johnsen Kjørholt, Rasmus Rasmussen, Johan Petter Hansen

Født 07.09.1833 – døpt i kirken 13.10.1833: Edvard Andreas – Matros Thyge Erichsen og Aleth Maria Andersdatter i Brevig, Faddere: Annikken Sivertsen, Pige Maren Gurine Christensdatter, Gunner Tollevsen, Jacob Knudsen, Lars Tollevsen, Aasold Tollevsen

Født 30.07.1833 – døpt i kirken 08.11.1833: Anders – Matros Michel Michelsen og Anne Kristine Pedersdatter i Brevig, Faddere: Gunnild Nielsdatter, Andrea Pedersdatter, Lars Koggersvold, Amund Aasolden, Lars Andresen

Født 17.10.1833 – døpt i kirken 10.11.1833: Bertil Marthin – Matros Sander Olsen og Ingeborg Kristine Larsdatter i Brevig, Faddere: Andrea Larsdatter, Anne Oline Sandersdatter, Christen Larsen, Sivert Larsen, Ole Larsen, Søren Hansen

Piger

Født 06.08.1832 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.11.1832: Elise Marie – Matros Isak Nielsen og Maren Eilertsdatter i Brevig, Faddere: Aase Maria Johnsdatter, Andrea Larsdatter, Jacob Knudsen, Amund Larsen, Torjus Børresen

Født 18.03.1832 – hjemmedøpt, døpt i kirken 16.12.1832: Nilsine Charlotte – Skipper Peder Koch og Karen Kirstine, født Schanning, i Brevig, Faddere: Fru Scheel, Jfr. Samuelle Stub, Capt. H Dahl, Capt Niels Pharo, Simen og Hans Chrystie

Født 27.09.1832 – døpt i kirken 25.12.1832: Hulda Marie – Fragtmand Hans Jacob Johnsen og Ingeborg Margrethe Grønnerøe i Brevig, Faddere: Madam. Birthe Rode, Jfr. Johanne Stoesen, Kristen Kristensen, (Skipper) Hans Sørensen, Styrmand Auen Grønnerøe, Jakob Stoesen

Født 11.08.1832 – døpt i kirken 26.12.1832: Jacobine – Styrmand Johan Fridrik Dahl og Johanne Marie Johannesen, Faddere: Madam Marthe Marie Wold, Jfr. Jacobine Johannsen, Skipper Lars Stoesen, Bogholder Foss, Styrmand (Hans) Aass

Født 05.03.1833 – hjemmedøbt, døpt i kirken 28.04.1833: Anne Margrethe – Matros Jacob Hansen og Anne Sørine Nielsdatter i Brevig, Faddere: Maren Nielsdatter og Inger Jacobsdatter, Hans Peder Olsen, Lars Hansen, Lars Larsen, Kittil Nielsen

Født 10.03.1833 – døpt i kirken 05.05.1833: Karen Kirstina – Isach Johnsen Kjørholt og Anne Larine Jacobsdatter fra Blegebakken, under Eidanger, Faddere: Gunnild Hansdatter, Karen Gjertsdatter, Arne Johnsen, Ole Johnsen, John Pedersen, Jacob Gjertsen

Født 05.03.1833 – hjemmedøbt, døpt i kirken 26.05.1833: Caroline – Matros Solve Christensen og Karen Johansdatter i Brevig, Faddere: Live Kirstine Kristensdatter, Maren Pedersdatter, Halvor Kristensen, Anund Larsen, Abraham Thorsen

 

Side 67

Gutter

Født 21.09.1833 – døpt i kirken 23.01.1834: Anton Karenius – Styrmand Hans Aass og Johanne Larsdatter Dahl i Brevig, Faddere: Mad’me Karen Foss, Jomfr. Marie Aass, John Foss, Styrmand Rohde, Fredrich Dahl

Født 02.02.1834 – døpt i kirken 09.03.1834: Niels – Lods Søren Eriksen og Kirsten Nielsdatter i Brevig, Faddere: Karen Eriksdatter, Maria Pedersdatter, Cornelius Hansen, Lasse Dahle, Gunner Tollefsen, Thyge Tollefsen,

Født 27.01.1834 – døpt i kirken 27.03.1834: Carl Karenius – Tobakspindermester Anders Monsen og Karen Kirstine Jansdatter i Brevig, Faddere: Mad’am Anne Kirstine Jacobsdatter, Birthe Grønnerøe, Skrædder Anders Sørensen, Lars Tollefsen, Anders Grønnerøe, Ole Pedersen

Født 23.02.1834 – døpt i kirken 30.03.1834: Niels – Ole Andersen og Gunnild Larsdatter fra Bjønnes i Eidanger, Faddere: Maren Hansdatter, Lena Gundersdatter, Anders Gundersen, Halvor Andersen, Halvor Løvøen

Født 08.02.1834 – døpt i kirken 31.03.1834: Peder – Matros Hans Hansen og Anne Hansdatter i Brevig, Faddere: Andrea Olsdatter, Ingeborg Kristen Johnsdatter, Lasse Dahle, Gunder Tollefsen, Kristine Olsen

Født 17.11.1833 – døpt i kirken 31.03.1834: Halvor – Matros Ole Halvorsen og Kirsten Holm i Brevig, Faddere: Kirsten Pedersdatter, Maren Larsdatter, Halvor Zachariassen, Johannes Kristensen, Hans Halvorsen

Født 26.01.1834 – døpt i kirken 06.05.1834: Carl Johan – Skipper Peder Coch og Karen Coch født Skaaning, Faddere: Mad’me Sophie Barclay, Frøken Hanna Bred, afg Pastor Storm, Overtoldbetjent Aschehoug. Kjøbmand Christen Larsen

Født 26.03.1834 – døpt i kirken 18.05.1834: Jacob – Even Gundersen Bjønnes og Karen Michelsdatter i Eidanger, Faddere: Maren Hansdatter, Pige Lene Gundersdatter, Ole Gundersen, Just Andersen, Hans Gundersen

Født 19.04.1834 – døpt i kirken 19.05.1834: Hans Kristian – Matros Andreas Hansen og Anne Knudsdatter i Brevig, Faddere: Anne Marie Andersdatter, Pernille Høegh, Hans Frogner, Knud Tollefsen, Thor Halvorsen

Født 08.03.1834 – døpt i kirken 19.05.1834: Aasold – Matros John Petter Aasoldsen og Maren Berthea Andersdatter i Brevig, Faddere: Inger Hansdatter, Andrea Larsdatter, Isak Nielsen, Nils Petter Larsen, Amund Aasoldsen

Født 20.11.1833 – døpt i kirken 19.05.1834: Edvard Thoedor – Skomagermester Thor Sørensen og Elen Kathrine Christophersen i Brevig, Faddere: Anne Kathrine Sørensen, Benedicte Sørensen, Anders Erichsen, Anders Monsen, Ole Rode

Piger

Født 27.05.1833 – døpt i kirken 13.07.1833: Margrethe – Baadfører Torsten Albrethsen og Mette Michelsdatter i Brevig, Faddere: Marthe Siversdatter, Pige Maria Erichsdatter, Hans Albrethsen, Hans Jacob Jensen, Svend Erichsen

Født 28.03.1833 – døpt i kirken 28.07.1833: Amborg – Arbeidsfolk Niels Andersen og Anne Margrethe Johannesdatter i Brevig, Faddere: Johanne Vedstedt, Marthe Pedersdatter, Niels Sørensen, Hans Kamperhaug

Født 09.08.1833 – døpt i kirken 25.08.1833: Anne Margrethe – Gaardmand John Hansen Auen og Maren Kirstine Amundsdatter (fra Auen) i Eidanger, Faddere: Maren Nielsdatter Auen, Anne Mathea Olsdatter, Ole Hansen, Ole Sørensen, Erich Amundsen, Christopher Amundsen

Født 21.06.1833 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.08.1833: Elisabeth – Arbeidsmand Isach Nielsen og Maren Olsdatter i Brevig, Faddere: Maren Halvorsdatter, Marthe Jensdatter, John Andersen, Niels Grønnerøe, Rasmus Jensen

Født 24.07.1833 – døpt i kirken 01.09.1833: Elen Marie – Arbeidsmand Ingebreth Olsen og Maren Nielsdatter i Brevig, Faddere: Konen Maren Olsdatter, Pigen Maren Olsdatter, Mathias Gulliksen, Kittil Nielsen, Anund Eriksen

Født 03.09.1833 – hjemmedøpt, døpt i kirken 10.11.1833: Ingeborg Marie – Matros Guttorm Abrahamsen og Anne Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Maren Nielsdatter, Sara Sørensdatter, John Johnsen, Jacob Jensen, Kittil Nielsen

Født 05.10.1833 – hjemmedøpt, døpt i kirken 01.12.1833: Anne Birgithe – Matros Amund Pedersen og Gunnild Nielsdatter i Brevig, Faddere: Anne Kirstine Pedersdatter, Maren Susanne Pedersdatter, Amund Hansen, Halvor Christensen, Anders Larsen

Født 07.10.1833 – døpt i kirken 01.12.1833: Inger Christine – (Bondefolk) Matros Michel Sørensen Sigtesøen og Karen Kirstine Christensdatter af Eidanger, Faddere: Ingeborg Hansdatter, Ingeborg Sørensdatter, Christen Thorsen Leerstang, Jacob Franzen, Kristen Sørensen

Født 15.06.1833 – hjemmedøpt, døpt i kirken 22.12.1833: Jensine Gustava – Carl Fredrik Bruun og Carolin Maria Heldvig Bruun, født Bacha i Brevig, Faddere: Mad’me Hernette Bacha, Jfr. Maria Broch, Jørgen Traag, Kjøb. Gundersen, Samuel Viborg, Daniel Chrystie, Capetn. Halvor Dahl

Født 11.10.1833 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.12.1833: Andriette Olalia – Matros Christen Johnsen og Gunnild Marie Thorsdatter i Brevig, Faddere: Aase Maria Johnsdatter, Ingeborg Johnsdatter, John Christensen, Gunner Tollefsen, Ellev Thorsen, Lars Knudsen

 

Side 68

Gutter

Født 06.12.1833 – døpt i kirken 01.06.1834: Jens Lauritz – Pastor Hans Morthen (Thrane) Esmark og Ulricke Bendicte, født Viborg i Brevig, Faddere: Mad’me Johanne Larsen, Jfr. Sophie Gundersen, Doctor Schmidt, Kjøbmand B Pettersen, Halvor (Dahl) Capt

Født 17.04.1834 – døpt i kirken 08.06.1834: Ole Andreas – Arbeidsmand Gunder Jacobsen og Maren Olsdatter i Brevig, Faddere: Mette Michelsdatter, Pige Ingeborg Thorsdatter, Peder Olsen Heistad, Abraham Olsen, Hans Andersen

Født 27.05.1834 – døpt i kirken 13.07.1834: Peter Karenius – Skomager Gunner Tollefsen og Kirsten Cathrine Paulsdatter i Brevig, Faddere: Anne Kirstine Tollefsdatter, Bodil Knudsdatter, Gunner Sørensen, Søren Erichsen, Thyge Erichsen

Født 09.04.1834 – døpt i kirken 20.07.1834: Ole Jerimias – Matros Gjert Olsen og Olava Larsdatter i Brevig, Faddere: Karen Johnsdatter, Ingeborg Johnsdatter, Hans Hansen, Jens Olsen, Lars Knudsen, Jens Knudsen

Født 25.05.1834 – døpt i kirken 19.08.1834: Hans Jacob – Matros Niels Hansen og Anne Kirstine Hansdatter i Seter i Brevig, Faddere: Ingeborg Hansen, Inger Maria Jørgensdatter, Amund Hansen, Aasold Tollefsen, Sivert Eriksen

Født 25.05.1834 – døpt i kirken 24.08.1834: Tvillingene Isach og Jacob – Arbeidsfolk Engebret Larsen og Marthe Johanne Sivertsdatter i Brevig, Faddere: Methe Michelsdatter, Maren Siversdatter, Pige Anne Margrete Larsdatter, Ingeborg Maria Ingebretsdatter, Anders Eriksen, Hans Jacob Jonsen, Isak Kristiansen, Jacob Hansen, Hans Jacob Sivertsen

Født 12.09.1834 – døpt i kirken 19.10.1834: Abraham – Arbeidsfolk Hans Nielsen og Inger Abrahamsen i Brevig, Faddere: Anne Jacobsdatter, Inger Hansdatter, Anun Johnsen, Gunder Gundersen, Hans Larsen

Født 10.05.1834 – døpt i kirken 02.11.1834: Lauritz Edvard – Arbeidsfolk Lars Larsen Grønnerøe og Edel Leonora Zachariasdatter i Brevig, Faddere: Maren Kirstine Grønnerøe, Ingeborg Grønnerøe, Niels Erichsen, Bertel Paulsen, Anders Grønnerøe, Niels Grønnerøe, Amund Larsen

Piger

Født 30.10.1833 – døpt i kirken 25.12.1833: Henriette Sophie – Matros Johannes Kristensen og Ingeborg Hansdatter i Brevig, Faddere: Bodil Gunnersdatter, Oline Hansdatter, Christen Christensen, Lars Christensen, (Jon Knudsen, Erich Andersen, Hans Halvorsen)

Født 08.08.1833 – døpt i kirken 29.12.1833: Andrea Anine – Kjøbmand Christen Larsen og Johanne Christine født Stub i Brevig, Faddere: Mad’am A C Stub, Jfr. Christine Holm, Kammerraad Broch, Liutn. Røepstorf, Capit Z Myhre, P Koch, Overtoldbetient Aschehoug, Hans Chrystie

Født 01.11.1833 – hjemmedøpt, døpt i kirken 02.02.1834: Olalia Pouline – Matros Poul Zacharias Poulsen og Maren Kirstine Larsdatter Grønnerøe i Brevig, Faddere: Ingeborg Grønnerøe, Pige Ingeborg Grønnerøe, Nils og Anders Grønnerøe, Ole Jensen, Niels Erichsen, (Lars Hansen, Christen Corneliusen)

Født 01.02.1834 – døpt i kirken 31.03.1834: Ingeborg Marie – Gaardmand Jacob Frantzen og Anne Marine Christensdatter Bierkøen i Eidanger, Faddere: Karen Berg Tangvald, Anne Kirstine Berg, Jørgen Hansen Gjømle, Michel Sørensen, Anund Sørensen, Torger Olsen

Født 14.02.1834 – døpt i kirken 25.05.1834: Hanna Kirstine – Matros Hans Olsen og Maren Kirstine Larsdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg (Karine) Iversdatter, Pige Karine Jørgensdatter, Aasold Tellefsen, Hans Tønnesen, Anders Larsen, (Lars Jørgensen)

Født 22.02.1834 – hjemmedøbt, døpt i kirken 25.05.1834: Lisa Anine – Styrmand Lars Christensen og Anne (Maria Andrea) Frantzdatter i Brevig, Faddere: Bodil Christensen, Pige Anne Marie Christensen, Christen Christensen, Johannes Christensen, Jacob Frantzen, Ole Hansen, (Anders Halvorsen)

Født 09.03.1834 – døpt i kirken 25.05.1834: Gurine Laresia Kirstine – Lars Tollefsen og Kirstine Marie, født Venstøp, i Brevig, Faddere: Anne Kirstine Tollefsen, Jfr. Jacobine Johannesen, Peder Venstøb, Tollbetjent Viig, Thyge Erichsen

Født 23.03.1834 – hjemmedøbt, døpt i kirken 15.06.1834: Maren Kristine – Anders Larsen Haaøn og Maren Kirstine Kristensen fra Eidanger, Faddere: Maria Kristensdatter, Kirsten Maria Andersdatter, Thor Amundsen, Amund Larsen, Tollef Andersen

 

Side 69

Gutter

Født 09.10.1834 – døpt i kirken 30.11.1834: Hans – Matros Jacob Hansen og Ane Sørine Nielsdatter i Brevig, Faddere: Anne Sophie Gundersdatter, Helene Gundersdatter, Niels Sørensen, Hans Jacobsen, Engebrecht Olsen, Søren Nielsen

Født 07.12.1834 – døpt i kirken 26.12.1834: Jens – Matros Jacob Jensen Auen og Berthe Michelsdatter fra Auen i Eidanger, Faddere: Maren Amundsdatter, Pige Birte Marie Bentsdatter, Anders Andersen, Anders Poulsen, Erik Andersen, Lars Jensen

Født 07.11.1834 – døpt i kirken 26.12.1834: Johan – Matros Ole Karlsen og Anne Marine Hansdatter i Brevig, Faddere: Gunild Kittilsdatter, Anne Nielsdatter, Lars Nielsen, Hans Halvorsen, Søren Hansen

Født 21.10.1834 – hjemmedøbt 25.12.1834: Anders – Matros Tollef Andersen og Oline Olsdatter i Brevig, Faddere: Karen Larsdatter, Anne Cathrine Knudsdatter, Gunner Knudsen, Torsten Andersen, Tønnes Hansen

Født 24.10.1834 – døpt i kirken 26.12.1834: Aasold – Matros Niels Petter Larsen og Marthe Kirstine Aasoldsdatter i Brevig, Faddere: Anne Trulsdatter, Marianne Torsdatter, Amund Aasoldsen, John Aasoldsen, Anders Larsen, Christian Larsen, Anders Aasoldsen

Født 19.08.1834 – døpt i kirken 05.01.1835: Hans Petter – Kirkesanger og 1. lærer Johan Verner Vold og Marthe Marie, født Vold, Brevig, Faddere: Mad’me Larsen, Jfr. Sophie Gundersen, Jfr. Jørgine Dahl, Captn. Von Hagemann, Captn. N Pharo, Captn. Hans Chrystie, Styrmand D Chrystie

Piger

Født 31.03.1834 – hjemmedøbt, døpt i kirken 24.07.1834: Josephine Amalia – Lehnsmand og Kjøbmand Ole Riis og Dorthea Riis, født Lund, i Brevig, Faddere: Madam Kristine Pharo, Jfr. Kristine Holm, Kammeraad Broch, Kjøbmand A T Blehr, Samuel Viborg, Simon Chrystie

Født 15.06.1834 – døpt i kirken 10.08.1834: Nicoline Marie – Matros Jens Nielsen og Magnild Larsdatter i Brevig, Faddere: Bodil Gunnersdatter, Pige Anne Marie Nielsdatter, Hans Jacob Jensen, Michael Michaelsen, Kittil Nielsen

Født 09.08.1834 – hjemmedøbt, døpt i kirken 31.08.1834: Laurine – Matros Ole Larsen og Marthe Amundsdatter paa Tangen ved Brevig, Faddere: Andra Larsdatter, Stine Andersdatter, Kristen Larsen, Sivert Larsen, Sander Olsen, Jørgen Andersen

Født 13.09.1834 – hjemmedøbt, døpt i kirken 23.11.1834: Andrea – Smed Hans Jacob Jensen og Karine Michelsdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Iversdatter, Mari Erichsdatter, Erik Svendsen, Kristen Kristensen, Kittil Nielsen

Født 16.08.1834 – døpt i kirken 23.11.1834: Ingeborg – Matros Kittil Halvorsen og Anne Susanne Andersdatter i Brevig, Faddere: Aase Maria Jacobsdatter, Gunild Marie Johnsdatter, Halvor Halvorsen, Amund Aasoldsen, Lars Andersen

Født 16.08.1834 – døpt i kirken 23.11.1834: Olalia Bertine – Matros Zakarias Christensen og Aase Marie Johnsdatter i Brevig, Faddere: Gunnild Johnsen, Jfr. Christensen, Capt. Simon Christensen, Poul Poulsen, Ole Halvorsen, Thyge Eriksen, Hans J Sørensen

Født 26.12.1834 – døpt i kirken 11.01.1835: Karen – Matros Hans Jacobsen og Helvig Nielsdatter i Brevig, Faddere: Maren Nielsdatter, Marie Jacobsdatter, Jacob Hansen, Ole Jørgensen, Kittil Nielsen

 

Side 70

Gutter

Født 04.11.1834 – døpt i kirken 09.01.1835: Abraham – Matros Jacob Larsen og Birthe Marie Johannesdatter i Brevig, Faddere: Edel Grønnerød, Kathrine Knudsdatter, Lars Kristophersen, Anund Larsen, Anders Larsen

Født 07.02.1835 – døpt i kirken 01.03.1835: Gunner – Matros Lars Hansen og Anne Sophie Gunnersen i Brevig, Faddere: Anne Sørine Nielsdatter, Pige Grethe Johnsdatter, Gunner Gunnersen, Hendrik Gundersen, Peder Gunnersen, Niels Grønnerøe

Født 06.11.1834 – hjemmedøbt, døpt i kirken 19.04.1835: Christen – Matros Hans Guldbrandsen og Else Sørensdatter i Brevig, Faddere: Magrethe Hansen, Pige Live Olsdatter, Lasse Dahle, Niels Erichsen, Christen Larsen, Andreas Olsen

Født 26.02.1835 – døpt i kirken 20.04.1835: Peder – Matros Hans Pedersen og Inger Marie Jørgensdatter i Brevig, Faddere: Inger Olsdatter, Lene Hansdatter, Hans Tønnesen, Peder Hansen, Christian Larsen

Født 09.10.1834 – hjemmedøbt, døpt i kirken 02.05.1835: Otto Thorvald – Toldbejent Ole Christophersen og Tobine Kristine Christophersen, født Pettersen, i Brevig, Faddere: Mad’me Koch, Jfr. Samuelle Stub, Kjøbmand Gundersen, Niels Aal Rasch, Captn. N Pharo

Født 04.01.1835 – døpt i kirken 22.05.1835: Simon Christian – Resid. Cappelan Hans Morthen Thrane Esmark og Ulrike Bendicte, født Viborg, i Brevig, Faddere: Frue Kamstrop fra Kragerøe, Mad’am Frølich, Kjøbmandene Simon Viborg, senior, Simon Viborg, junior, Schreiner, Fri. H Frølich og Thomas Viborg

Piger

Født 08.09.1834 – hjemmedøbt, døpt i kirken 25.01.1835: Karen Elise – Baadfører Ellef Hansen og Johanne Michelsdatter i Brevig, Faddere; Ingeborg Iversdatter, Marthe Michelsdatter, Hans Jacob Jensen, Arne Olsen, Peder Andersen

Født 12.10.1834 – hjemmedøbt, døpt i kirken 01.02.1835: Anne Marine – Arbeidsfolk Gunder Gundersen og Inger Marie Andersdatter i Brevig, Faddere: Maren Susanne Pedersdatter, Maren Halvorsdatter, Lars Hansen, Niels Thorsen, Ole Hendrichsen

Født 23.01.1835 – hjemmedøbt, døpt i kirken 01.03.1835: Oline – Huusmand Niels Arvesen og Anne Maria Olsdatter fra Auen i Eidanger, Faddere: Inger Maria Olsdatter, Pige Anne Olsdatter, Hans Olsen, Niels Stosend, Ole Gundersen, alle af Eidanger

Født 07.02.1835 – døpt i kirken 01.03.1835: Kirsten Andrea – Arbeidsmand Lars Andersen Gjerstad og Aleth Marie Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Cathrine Sørensdatter, Pige Anne Andersdatter, Skipper Jacob Larsen, Skomagermester Sørensen, Peder Pedersen

Født 20.12.1834 – hjemmedøbt, døpt i kirken 15.03.1835: Kirsten Karine – Matros Lars Pedersen og Cathrine Andersdatter i Brevig, Faddere: Anne Hansdatter, Anne Larsdatter, Ingebreth Olsen, Peder Larsen, Sivert Erichsen

Født 24.06.1834 – hjemmedøbt, døpt i kirken 15.03.1835: Caroline Mathea – Kjøbmand James Dallas Bull og Karen Henriette, født Stoltenberg, i Brevik, Faddere: Mad. Severine Barclay, Jfr. Olalia Barclay, Kiøbmand Christen Larsen, Chirurg Schmidt, Capitn. Hans Stosen

Født 30.03.1835 – hjemmedøbt, døpt i kirken 02.06.1835: Mina Amalie – Brændeviinsbrender Christian Hansen og Mette Kristine Hansen, født Schmidt, i Brevig, Faddere; Madamme Mette Marie Vold, Kirsten Johnsdatter, Skibsbygmester Tarald Johnsen, Snedkermester Narum, Smedmester Johnsen, alle af Stathelle

 

Side 71

Gutter

Født 26.02.1835 – hjemmedøbt, døpt i kirken 24.05.1835: Niels Jacob – Matros Lars Nielsen og Aase Marie Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Anne Hansdatter, Pige Anne Nielsdatter, Hans L(arsen) Coch, Halvor (Halvorsen) Baar, Søren Hansen

Født 13.04.1835 – døpt i kirken 21.06.1835: Gustav Astorinius – Styrmand Lars Andersen Grønnerøe og Johanne Marie Stosen i Brevig, Faddere: Mad’me Lise Paus, Jfr. Maren Johannesdatter, Captn. Lars Stosen, Styrmand Johan F Dahle, Handelsbetjent Johannes Stosen, Jacob Stosen

Født 01.06.1835 – døpt i kirken 02.08.1835: Hans – Inderst Halvor Tronsen og Torborg Thorstensdatter af Eidanger, Faddere: Gjørild Stenersdatter, Mathea Sørensdatter, John Jacobsen Sandøen, Halvor Andersen, Thor Halvorsen

Født 05.07.1835 – døpt i kirken 02.08.1835: Ole Andreas – Inderst Hans Olsen Bokøen og Maren Olsdatter af Eidanger, Faddere: Inger Marie Olsdatter, Karen Olsdatter, Mathias Gullechsen, Anund Erichsen, Hans Tellefsen

Født 26.11.1834 – døpt i kirken 06.08.1835: Christen Berg – Skovrid?? Carl Fiderick Bruun og Caroline Marie Hedevig Bruun født Backa af Brevig, Faddere: Mad’am Caroline M Bruun, Jfr. Marie Hagemann, Capitain Hagemann, Carl Friderick Bruun

Født 24.01.1835 – døpt i kirken 27.09.1835: Johannes – Arbeidsfolk Niels Andersen og Anne Margrethe Johannesdatter i Brevig, Faddere: Anne Olsdatter, Inger Jacobsdatter, Gulich Kittilsen, Lars Knudsen

Piger

Født 23.01.1835 – hjemmedøbt, døpt i kirken 08.06.1835: Ingeborg Margrethe – Matros Amund Aasoldsen og Ingeborg Kirstine Andersdatter i Brevig, Faddere: Marthe Aasoldsdatter, Pige Gunnild Johnsdatter, John Aasoldsen, Kittil Halvorsen, Lars Andersen

Født 08.05.1835 – døpt i kirken 08.06.1835: Anne Birgitte – Matros Amund Pedersen og Gunnild Nielsdatter i Brevig, Faddere: Maren Susanne Pedersdatter, Pige Inger Gurine Nielsdatter, Anders Larsen, Christian Larsen, Peder Andersen

Født 28.05.1835 – hjemmedøbt, døpt i kirken 19.07.1835: Mette Kirstine – Hjulmager Anders Hansen og Ingeborg Iversdatter i Brevig, Faddere: Guri Jensdatter, Anne Marie Ellefsdatter, Ole Hansen, Hans Jacob Jensen, Amund Andersen, Thyge Tollefsen

Født 28.05.1835 – døpt i kirken 19.07.1835: Annethe Olalia – Banemester Bertel Poulsen og Ingeborg Kistine Grønnerøe i Brevig, Faddere: Anne Dorthea Poulsen, Karen Sophie Tengelsdatter, Poul Poulsen, Christen Christensen, Knud Knudsen, Anders Larsen Grønnerøe, Niels Nielsen Grønnerøe

Født 28.11.1834 – hjemmedøbt af Gjordmoderen – døpt i kirken 02.08.1835: Nicoline – Arbejdsmand Søren Olsen og Karen Marie Andersdatter af Brevig, Faddere: Aleth Marie Olsdatter, Anne Maria Aasmundsdatter, Jacob Hansen Rød, Lars Andersen, Ole Svensker?

Født 26.05.1835 – døpt i kirken 20.08.1835: Maria Gurine – Matros Ole Jensen og Andrea Larsdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Kathrine Poulsdatter, Grethe Jørgensdatter, Hans Hansen, Peder Isaksen, Søren Isaksen, Gullech Kittilsen

Født 10.04.1835 – hjemmedøbt, døpt i kirken 07.09.1835: Sara Andrea – Skomagersvend Jacob Knudsen og Karen Sørine Hansdatter, Faddere: Aleth Marie Andersdatter, Pige Aleth Marie Andersdatter Knud Jacobsen, Ole Larsen, Gunner Tollefsen, Jens Jansen

 

Side 72

Gutter

Født 29.08.1835 – døpt i kirken 04.10.1835: Edvard – Matros Aasold Tellevsen og Karen Erichsdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Nielsdatter, Pige Ingeborg Johnsdatter, Tyge Erichsen, Amund Hansen, Christen Erichsen, Niels Hansen, Thyge Tellevsen

Født 03.10.1835 – døpt i kirken 01.11.1835: Lars – Anders Gunnersen og Maran Hansdatter fra Bjønnes i Eidanger Sogn, Faddere: Karen Jacobsdatter, Maren Christensdatter, Ole Andersdatter, Nils Stosen, Anders Gundersen af Eidanger.

Født 26.08.1835 – hjemmedøpt, døpt i kirken 08.11.1835: Ole – Matros Lars Olsen og Maren Susanne Andersdatter i Brevig, Faddere: Inger Isachsdatter, Kirsten Maria Olsdatter, Anders Hansen, Thyge Tollevsen, Ole Sørensen

Født 16.10.1835 – hjemmedøpt, døpt i kirken 22.11.1835: Hans Olaus – Skomager Ole Hansen og Nicoline Torgersdatter i Brevig, Faddere: Anne Hansdatter, Marthe Jensdatter, Niels Sørensen, Hans Sørensen, Peder Pedersen

Født 10.10.1835 – døpt i kirken 25.12.1835: Hans Bartrand – Styrmand Ole Jensen Rohde og Severine Bendicte Sørensen i Brevig, Faddere: Mad’am Cathrine Jensen, Lisa Andrea Rohde, Skipper Hans Sørensen, Capt. Jens Rohde, Christen Christensen, Anders Erichsen, Styrmand Erich Andersen

Født 19.10.1835 – døpt i kirken 25.12.1835: Friderich Christian – Skomager Ageus Andreasen og Andrea Larsdatter i Brevig, Faddere: Andrea Larsdatter, Gustava Andreasdatter, Ole Larsen, Jacob Nielsen, Søren Christensen, Johan F Andreasen

Født 27.10.1835 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1835: Olaus Ingvardt – Matros Aners Hansen og Inger Maria Olsdatter i Brevig, Faddere: Andrea Olsen, Hanna Christensdatter, Torsten Albrethsen, Jacob Jensen, Jacob Andersen, Ole Larsen

Piger

Født 20.05.1835 – døpt i kirken 15.11.1835: Andriette Helmine – Styrmand Auen Andersen Grønnerøe og Johanne Grønnerøe, født Halvorsen, i Brevig, Faddere: Marthe Vold, Birthe Cathrine Grønnerøe, Lars Grønnerøe, Hans Halvorsen, Bertel Poulsen

Født 21.09.1835 – hjemmedøbt, døpt i kirken 26.12.1835: Hanna Andrea – Matros Isach Nielsen og Maren Eilertsdatter i Brevig, Faddere: Anniken Hansdatter, Karen Thorsdatter, Hans Hansen, Peder Johnsen, Hans Petter Larsen, Halvor Kristensen

Født 01.11.1835 – døpt i kirken 01.01.1836: Olalia – Arbeidsmand Isach Jonsen og Anne Larine Jacobsen i Blegebakken ved Brevig, Faddere: Inger Abrahamsdatter, Pige Marthe Maria Arnesdatter, Ole Johnsen, Hans Pedersen, John Pedersen, Kristen Hansen

Født 28.07.1835 – hjemmedøpt, døpt i kirken 01.01.1836: Olalia Annine – Matros Ole Hansen og Anne Marie Torgersdatter i Brevig, Faddere: Karen Sørine Knudsen, Grethe Corneliusdatter, Gjert Olsen, Hans Halvorsen, Christian Olsen

Født 12.09.1835 – hjemmedøpt, døpt i kirken 03.01.1836: Hanna Dorthea – Styrmand August Christian Pettersen og Anne Cathrine Caroline, født Wesnes, i Brevig, Faddere: Madame Barbara sal Pettersen, Jfr. Henriette Meyer, Capt. Wesnes, Styrmand David Chrystie, Petter Pettersen

Født 03.02.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 03.04.1836: Andrea – Matros Christian Christiansen og Maren Anne Torgersdatter i Brevig, Faddere: Marthe Marie Hansdatter, Pige Anne Christensdatter, Gunfer Tollefsen, Sivert Larsen, Halvor Hansen

 

Side 73

Gutter

Født 10.08.1835 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.12.1835: Christen – Fisker Christen Larsen og Karen Guldbrandsdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Larsdatter, Maren Hansdatter, Hans Guldbrandsen, Sivert Larsen, Jonas Knudsen

Født 01.08.1835 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1835: Constancius – Styrmand Johan Fridrich Dahl og Johanne Maria Johannesdatter i Brevig, Faddere: Madam Elisabeth Paus, Jfr. Maren Johannesen, Styrmand Hans Aas, Do. Lars Grønnerøe, Capit Nicolai Paus, Jacob Stoesen

Født 30.10.1835 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1835: Theodor – Matros Kristen Johnsen og Gunnild Marie Thorsdatter i Brevig, Faddere: Madam Maren Nielsen, Anne Margrete Johnsdatter, Zacharias Kristensen, Gunner Tollefsen, Peder Hansen, Kristen Eriksen

Født 31.07.1835 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1835: Jacob Nicolai – Matros Halvor Olsen og Inger Karine Nielsdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Nielsdatter, Pernille Høegh, Knud Olsen, Jacob Nielsen, Jens Nielsen

Født 03.12.1835 – døpt i kirken 01.01.1836: Christen Gustav – Rorskarl Christen Christensen junior og Bodil Kirstine Gundersdatter i Brevig, Faddere: Karen Christensen, Marie Christensen, Skipper Sørensen, Skipper Rode, Styrmand Rode, Lars Christensen, Johannes Chresten og Hans Gundersen

Født 09.10.1835 – døpt i kirken 01.01.1836: Anthon Bernhard – Baadfører Hans Jacob Johnsen og Ingeborg Margrethe Grønnerøe i Brevig, Faddere: Johannes Grønnerøe, Jfr. Jacobine Johannesen, Styrmand Lars Grønnerøe, Styrmand Nicolai Peus, Captn. Paus og Johannes Stoesen

Født 31.08.1835 – hjemmedøpt, døpt i kirken 03.01.1836: Hans Jacob – Styrmand Niels Christian Paus og Elisabeth Chatrine Johannesen i Brevig, Faddere: Madame Johanne Marie Dahl, Jfr. Hanna Caroline Paus, Styrmand Grønnerøe, Jans J Johnsen, Jacob Stoesen

Piger

Født 10.04.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.06.1836: Thone – Halvor Andersen og Johanne Maria Larsdatter under Sandøen i Eidanger, Faddere: Torber Tostensdatter, Pige Karen Larsdatter, Ole Andersen Bjønnes, Lars Johnsen Soolvig, Niels Stoesen Skjersund

Født 26.04.1836 – døpt i kirken 10.07.1836: Tella Amalia – Fragtmand Arne Olsen Hitterøe og Maren Johnsdatter i Brevig, Faddere: Karen Johnsdatter, Anne Marie Jacobsdatter, Anders Erichsen, Jacob Jensen, Jacob Hansen

Født 04.04.1836 – døpt i kirken 10.07.1836: Ingeborg Elise – Arbeidsfolk Isach Nielsen og Maria Olsdatter i Brevig, Faddere: Karen Hansdatter, Maren Jacobsdatter, Niels Erichsen, John Aasoldsen, Andreas Olsen

Født 13.05.1836 – døpt i kirken 07.08.1836: Maren Gurine – Arbeidsmand Isach Christiansen Sandøen og Maren Dorthea Larsdatter i Brevig, Faddere: Karen Kirstien Olavusdatter, Helene Hansdatter, Christen Christensen, Christen Erichsen, Ole Jørgensen, Peder Larsen

Født 28.05.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 28.08.1836: Maren Dorthea – Matros Halvor Zachariasen og Maren Sophie Amundsdatter i Brevig, Faddere: Aase Marie Johnsdatter, Pige Maria Erichsdatter, Ole Halvorsen, Jacob Bjerkøen, Anders Olsen, Alle fra Brevig

Født 09.08.1836 – døpt i kirken 04.09.1836: Maren Hellene – Huusmand Ole Andersen og Gunnuld Larsdatter fra Bjønnæs i Eidanger, Faddere: Maren Hansdatter Bjønnæs, Maren Kristersdatter Brevig, Halvor Andersen Sandøen, Halvor Andersen Bjerkøen, Anders Poulsen Auen

 

Side 74

Gutter

Født 28.07.1835 – hjemmedøpt, døpt i kirken 19.01.1836: Gutfridt Elius – Coffad. Cappit. Lars Stoesen og Elise Kristine, født Christensen, i Brevig, Faddere: Madam Anne Christensen, Jfr. Sophie Gundersen, Lieutenant Scheel, Dr. Schmidt, Stoe Larsen, Simon Chrystie, Johannes Stosen

Født 18.07.1835 – hjemmedøpt, døpt i kirken 19.01.1836: Johannes – Styrmand Hans Andreas Aass og Johanne, født Dahl, i Brevig, Faddere: Madame Johanne Dahl, Jfr. Kirsten Riis, Capitn. Nicolai Pauss, Styrmendene August Pettersen og Ole Rohde

Født 19.11.1835 – døpt i kirken 26.01.1836: Rudolph Christen Johan – Kjøbmand Christen Larsen og Johanne Cathrine, født Stub, i Brevig, Faddere: Madame K M Pharo, Jfr. Kirsten Monrad, Mægler Bendtler, Captn. Tellev Stub, Chirurg Schmidt og Wagner

Født 11.01.1836 – døpt i kirken 14.02.1836: Anders – Hugger Ingebreth Olsen og Maren Nielsdatter (i Sætre) i Brevig, Faddere: Helvig Nielsdatter, Lena Gundersdatter, Jacob Hansen, Kittil Nielsen, Søren Nielsen

Født 27.01.1836 – døpt i kirken 21.02.1836: Anders – Gaardbruger John Hansen og Maren Kirstine Amundsdatter fra Auen i Eidanger, Faddere: Anna Amundsdatter Grava, Birthe Pedersdatter Røra, Peder Pedersen Røra, Ole Hansen (Halvarp), Ole Sørensen Røra, Erich Amundsen Aas, Iver Sørensen Solverøe, Niels Aas, Kristoffer Aas

Født 12.07.1835 – hjemmedøpt, døpt i kirken 03.04.1836: Carl – Matros Salve Christensen og Karen Johannesdatter i Brevig, Faddere: Mari Christiansdatter, Pige Karen Gjertsdatter, Anders Christensen, Christen Vingrai, Amund Larsen

Født 31.01.1836 – døpt i kirken 24.04.1836: Carl Marthin – Baadfører Johannes Christensen og Ingeborg Hansdatter i Brevig, Faddere: Bodil Gundesdatter, Severine Christensdatter, Christen Chrisensen, Skipper Jacob Larsen, Styrmand Svend Erichsen

Født 07.02.1836 – døpt i kirken 08.05.1836: Anthon Everin – Lods Hans Pedersen og Karen Johannesdatter i Brevig, Faddere: Karen Nielsdatter, Pige Else Dorthe Knudsdatter, Jacob Olsen Grava, Jacob Hansen, Johan Petter Hansen

Piger

Født13.07.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 04.09.1836: (Hanna) Anne Marine – uægte – Pige Gunnild Torkelsdatter og faderen oppgivet at være ungkarl Karl Hans Jørensen af Skien, Brevig, Faddere: Karen Svendsdatter, Margrethe Pedersdatter, Gunner Jørgensen, Tallak Jørgensen

Født 06.09.1836 – døpt i kirken 02.10.1836: Thobine Mathea – Baadfører Torsten Albrethsen og Mette Michelsdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Nielsdatter, Anne Olsdatter, Smed Hans Jacob Jonsen, Erich Svendsen, Engebreth Larsen, Hans Allebregtsen, Svend Erichsen

Født 29.08.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 30.10.1836: Karen Helene – Matros Halvor Christensen og Maren Susanne Pedersdatter i Brevig, Faddere: Anne Helene Trulsdatter, Pige Anne Karine Christensdatter, Chresten Vingrei, Ole Pedersen, Anund Pedersen, Abraham Thorsen

Født 19.09.1836 – døpt i kirken 06.11.1836: Karen Christine – Huusmand Anders Larsen og Maren Kirstine Christiansdatter under Haaøen i Eidanger, Faddere: Ingeborg Marie Christensdatter, Karen Maria Christensdatter, Lars Lassesen, Jacob Christiansen, Halvor Andersen

Født 01.08.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 20.11.1836: Anne Caroline – Skomager Amund Larsen og Live Marine Thorsdatter i Brevig, Faddere: Maren Susanne Pedersdatter, Pige Ingeborg Thorsdatter, Jacob Larsen, Thor Andersen, Peder Pedersen

 

Side 75

Gutter

Født 09.12.1835 – døpt i kirken 19.06.1836: Peder – Arbeidsfolk Lars Olsen og Anne Maria Larsdatter i Brevig, Faddere: Anne Maria Larsdatter, Pige Maria Johannesdatter, Ole Pedersen, Jacob Jacobsen

Født 14.07.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 14.08.1836: Niels – Huusmand Søren Nielsen og Karen Jacobsdatter fra Løvøen i Eidanger, Faddere: Inger Andersdatter, Gunnild Jacobsdatter, Torger Andersen, Auen Bentsen, Iver Jacobsen, af Eidanger

Født 01.04.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 04.09.1836: Johan Fredrich – Matros Andreas Hansen og Anne Knudsdatter i Brevig, Faddere: Inger Olsdatter, Maria Jacobsdatter, Gunner Tollefsen, Lars Knudsen, Jørgen Halvorsen, af Brevig

Født 12.08.1836 – døpt i kirken 25.09.1836: Hans Ferdinand – Toldbetjent Ole Christophersen og Thobine Kirstine Christophersen, født Pettersen, i Brevig, Faddere: Madame Susanne Schmidt, Jfr. Ulriche Schoubye, Lotsoldermand C Barclay, Kjøbmendene Simon Christie, A C Evensen

Født 11.06.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.09.1836: Axel Trane – Residerende Kappelan Hans Morthen Thrane Esmark og Ulriche Bendicte Esmark, født Viborg, i Brevig, Faddere: Madame H S Viborg, Jfr. Bergithe Viborg, Karen (Sophie) Viborg, Kjøbmand Viborg, Simon Viborg fra Kragerø, Capt. Halvor Viborg Kragerøe,

Født 11.09.1836 – døpt i kirken 30.10.1836: Halvor – Baadfører Kittil Halvorsen og Anne Susanne Andersdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Kittilsdatter, Pige Andrea Pedersdatter, Ole Halvorsen, Niels Saga, Søren Hansen, Bertil Andersen

Piger

Født 22.10.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 27.11.1836: Wilhelmine Frandciska – Matros Lars Nielsen og kone Aase Marie Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Gunnild Nielsdatter, Pige Anne Erichsen, Skomagermester Hasler, Styrmand Erich Andersen, Kittil Halvorsen, Ole Karlsen

Født 24.10.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 04.12.1836: Gjertru Marie – Matros Johan Kristian Solvesen og Karen Gjertsdatter Blegebakken ved Brevig, Faddere: Kanen Johannesdatter, Anne Mathea Larsdatter, Lars Larsen, Isak Johnsen, Tengel Halvorsen

Født 13.05.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 11.12.1836: Amalia Justine Adolphine – Prim. Leutnant Friderich Kristian Gyldenstjerne Roeppstorff og fru Pouline Marie, født Barnholdt, i Brevig, Faddere: Madame Susanne Schmidt, Jfr. Jørgine Dahl, Liutn. Skeel, Postmester

Født 25.10.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1836: Anne Laurine – Matros Jacob Larsen og Birthe Marie Johannesdatter, (Trosvig ved) Brevig, Faddere: Live Marie Thorsdatter, Anne Knudsdatter, Lars Andersen, Johannes Olsen, Andreas Olsen

Født 21.11.1836 – døpt i kirken 26.12.1836: Karen Nicoline – Matros Jacob Hansen Bleg og Anne Sørine Nielsdatter i Brevig, Faddere: Maren Nielsdatter, Karen Larsdatter, Niels Sørensen, John Isaksen, Anders Aasmundsen, Hans Petter Olsen

Født 06.06.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1836: Laura Kirstine – Matros Gjert Olsen og Olava Larsdatter i Brevig, Faddere: Maren Larsdatter, Sørine Olsdatter, Lorentz Pedersen, Anders Pedersen, Lars Knudsen, Jacob Hansen, Jacob Johnsen

 

Side 76

Gutter

Født 19.09.1836 – døpt i kirken 13.11.1836: Isach Constansius – Gaardmand Jacob Frantzen og Anne Marine Christensdatter fra Bjerkøen i Eidanger, Faddere: Anne Hansdatter Gjømle, Ingeborg Margrethe Sørensdatter, Christen Leerstang, Ole Berg, Skræder Svendsen, Hans Jacobsen Gjømle, Christen Sørensen

Født 06.10.1836 – døpt i kirken 20.11.1836: Ole Andreas – Arbeidsmand Gunder Jacobsen Bø og Maren Olsdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Poulsdatter, Ingeborg Børresdatter, Gjert Jensen, Thyge Erichsen, Hans Fredric Fredlund

Født 20.06.1836 – døpt i kirken 04.12.1836: Edvard Marthin – Maaler Ole Halvorsen og Kirsten Andreasdatter Holm i Brevig, Faddere: Karen (sal.) Høegh, Sørine Olsdatter, Thyge Eriksen, Christian Olsen, Jacob Jensen, (Hans Halvorsen)

Født 11.10.1836 – døpt i kirken 11.12.1836: Lauritz – Styrmand Poul Zacharias Poulsen og Maren Kirstine Grønnerøe i Brevig, Faddere: Ingeborg Poulsen, Karen Sophie Olsen, Johannes Kristensen, Baker(mester) Poulsen, Graver Grønnerøe, Niels Grønnerøe

Født 28.09.1836 – døpt i kirken 26.12.1836: Jens – Huusmand Torjer Andersen og Maren Larine Jensdatter fra Løvøen i Eidanger, Faddere: Birthe Andersdatter, Birthe Maria Bentsdatter, Ole Gunnersen, Anders Poulsen, Hans Johnsen, Søren Nielsen, (alle af Eidanger)

Piger

Født 25.10.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 21.02.1837: Birthe Cathrine – Høker Jens Fermann Tollefsen og Johanne Karine Falkenberg i Brevig, Faddere: Madam Anne Barbra Møller, Jfr. Abel Falkenberg, Skipper Andreas Poulsen, Kjøbmand B(ørre) Pettersen, Jørgen Pettersen

Født 12.01.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 27.03.1837: Hanna Olalia – Smed Hans Jacobsen og Larine Michelsdatter i Brevig, Faddere: Sara Sørensdatter, Marthe (Sørine) Michelsdatter, Erik Svendsen, Tosten Albretsen, Ellen Hansen

Født 01.02.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 14.05.1837: Hanna Kristine – Matros Knud Frantzen Karlhjem og Johanne Marie Halvorsdatter, Faddere: Anne Knudsdatter, Pige Anne Johnsdatter, Frantz Karlhjem, Thor Halvorsen, Ole (Andreas) Olsen

Født 28.02.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 28.05.1837: Inger Laurine – Bagermester Bertil Ravn Poulsen og Ingeborg Kristina Grønnerøe i Brevig, Faddere: Maren Poulsen, Marie Poulsen, Styrmand Poulsen, Styrmand Auen Grønnerøe, Lars Larsen

Født 06.03.1837 – døpt i kirken 28.05.1837: Mariane – Matros Niels Petter Larsen og Marthe Aasoldsdatter i Brevig, Faddere: Marthe Trulsdatter, Kristen Jørgensdatter, Anders Hansen, Amund Aasoldsen, Anders Larsen

Født 16.03.1837 – døpt i kirken 11.06.1837: Gurine – Matros Hans Jacobsen og Helvig Nielsdatter, i Setre ved Brevig, Faddere: Anne Sørine Nielsdatter, Pige Jacobine Hansdatter, Niels Sørensen, Ingebreth Olsen, Sivert Jacobsen

 

Side 77

Gutter

Født 26.09.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 01.01.1837: Lars – Matros Torsten Andersen og Anne Cathrine Knudsdatter i Brevig, Faddere: Alet Marie Gjerstad, Ingeborg Isachsdatter, Gunner Knudsen, Knud Olsen, Ole Larsen

Født 23.06.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 03.01.1837: Hans Thomas – Jens Frederik ­ Tvillinger – Skipsfører ­Peder Koch og Karen Kristine Koch, født Skaaning, i Brevig, Faddere: Madam Pharo, Madam Kristophersen, Jfr. Kirsten Monrad, Jørgine Dahl, Kjøbmand Holm, Capiteinene Brangstrup og Stub, Lars Stosen, Simon Høegh, (Kjøbmand A T) Blehr, (Student) Testrup, (Cofar Bentseer)

Født 11.09.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 15.01.1837: Karl Marthinius – Matros Michael Michalsen og Anne Kirstine Pedersdatter i Brevig, Faddere: Maren (Susanne) Pedersdatter, Inger Pedersdatter, Anund Pedersen, Lars Andersen, B(ertelomeus) Larsen

Født 06.10.1836 – døpt i kirken 12.03.1837: Morten Barhard – Matros Hans Hansen Herre og Anne Marine Børresdatter i Brevig, Faddere: Anne Sophie Hansdatter, Ingeborg Andersdatter, Børre Johnsen, Gjert Jensen, Jacob Berg, Jacob Nielsen, (Sivert Erichsen)

Født 25.12.1836 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.03.1837: Anders – Matros Ole Pedersen og Live Kristine Kristensdatter i Brevig, Faddere: Maren Susanne Pedersdatter, Anne Karine Kristensdatter, Kristen Andersen, Rasmus Hansen, Anders Rasmussen

Født 18.03.1837 – døpt i kirken 30.04.1837: Petter Lauritz – Matros Lorentz Pedersen og Inger Larsdatter i Brevig, Faddere: Aase Marie Larsdatter Langesund, Kristiane Sørensen Langesund, Lars Amundsen, Ole Kristensen fra Langesund, Kresten Grønnerøe

Piger

Født 22.03.1837 – døpt i kirken 19.06.1837: Hanna Olalia – Matros Jens Nielsen og Magnild Larsdatter i Brevig, Faddere: Birthe Marie Jensdatter, Anne Kirstine Nielsdatter, Kristen Kristensen, Tosten Albrethsen, Hans Nielsen

Født 24.04.1837 – døpt i kirken 25.06.1837: Anne Kirstine – Matros Zacharias Kristensen og Aase Maria Johnsdatter i Brevig, Faddere: Anne Kirstine Johnsen, Grethe Johnsdatter, Ole Halvorsen, Kristen Eriksen, Jens Olsen

Født 19.06.1837 – døpt i kirken 30.07.1837: Maren Kirstine – Matros Hans Pedersen og Inger Maria Jørgensdatter i Brevig, Faddere: Maren Nielsdatter, Maren Jørgensdatter, Hans Tønnesen, Amund Hansen, Hans Guldbrandsen

Født 04.06.1837 – døpt i kirken 06.08.1837: Karen Frideriche – Matros Ole Karlsen og Anne Maria Hansdatter i Brevig, Faddere: Aase Marie Jacobsdatter, Jacobine Hansdatter, Hans Sørensen, Kittil Hansen, Hans Hansen

Født 15.04.1837 – døpt i kirken 27.09.1837: Anne Elise Gurine – Skibsfører Lars Stoesen og Elise Kristine, født Kristensen, Brevig, Faddere: Madam Severine Barclay, Jfr. Maren Johannesen, Kjøbmændene Johan Holm, Alb. Th. Blehr, Simon Coch, Hans Shoubye, Hans Chrystie, Jacob Stoesen

Født 18.08.1837 – døpt i kirken 01.10.1837: Anne Margrethe Laurine – Matros Lars Hansen og Anne Sophie Gundersdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Poulsdatter, Anne Halvorsdatter, Hendrik Gundersen, Niels Grønnerøe, Niels Halvorsen

Født 11.04.1837 – døpt i kirken 01.10.1837: Anne Gurine – Matros Lars Andersen og Gunnild Maria Johnsdatter i Brevig, Faddere: Anne S(usanne) Andersdatter, Anne (Helene) Olsdatter, Peder Andersen, Michael Michaelsen, Anders Larsen

 

Side 78

Gutter

Født 15.12.1836– døpt i kirken 30.04.1837: Lars Kristian – Matros John Aasoldsen og Maren Birthea Andersdatter i Brevig, Faddere: Maria Olsdatter, Maren Jensdatter, Amund Aasoldsen, Jacob Jensen, Søren Sørensen

Født 19.05.1837 – døpt i kirken 25.06.1837: Kristen Severin – Rorskarl Johannes Kristensen og Ingeborg Hansdatter i Brevig, Faddere: Marthe Maria Hansdatter, Anne Maria Kristensdatter, Kristen Kristensen, Lars Kristensen, Kristen Korneliussen

Født 26.05.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.06.1837: Søren – Matros Hans Guldbrandsen og Else Sørensdatter i Brevig, Faddere: Inger Hansdatter, Maren Hansdatter, Kristen Larsen, Hans Pedersen, Anders Guldbrandsen

Født 13.02.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.06.1837: Godtfrid – Fragtmand Knud Knudsen og Gunnild Kerstine Pedersdatter i Brevig, Faddere: Børrea Poulsen, Anne Olsdatter, Anders Erichsen, Cornelius Hansen, Jacob Pedersen

Født 04.04.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 23.07.1837: Gunner – Matros Tollev Andersen og Oline Olsdatter i Brevig, Faddere: Karen Larsdatter, Kirsten Andersdatter, Svend Olsen, Jacob Andersen, Tollev Nielsen

Født 09.07.1837 – døpt i kirken 20.08.1837: Søren – Søemand Michels Sørensen og Karen Kristine Kristensdatter fra Sigtesøen i Eidanger, Faddere: Anne Marine Kristensdatter, Karen Elise Sørensdatter, Søren Amundsen, Kristen Leerstang, Hans Lund, (Halvor Christensen)

Født 17.08.1837 – døpt i kirken 08.10.1837: Anders – Lots Thyge Eriksen og Aleth Maria Andersdatter, Faddere: Karen Eriksdatter, Anne Nielsdatter, Søren Eriksen, Gunner Tollefsen, (Maaler) Ole Halvorsen, (Tyge Tollefsen)

Født 22.03.1837 – døpt i kirken 22.10.1837: Lauritz – Arbeidsmand Niels Larsen Grønnerøe og Aslau Helgesdatter i Brevig, Faddere: Maren Kerstine Poulsen, Grethe Corneliusdatter, Bertil Poulsen, Cornelius Hansen, Graver Anders Grønnerøe, (Knud Olsen, Lars Hansen)

Piger

Født 21.10.1837 – døpt i kirken 12.11.1837: Mette Gurine – Matros Søren Nielsen og Lene Gundersdatter i Brevig, Faddere: Maren Nielsdatter, Kristine Kristensdatter, Niels Sørensen, Kittil Nielsen, Kittil Hansen, Hans Gundersen,

Født 27.09.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1837: Laurine – Styrmand Hans Andreas Aas og Johanne Aas, født Dahl, i Brevig, Faddere: Madame Karen Foss, Jfr. Aas, Styrmend Hans Aas og Lars Grønnerøe, Kjøbmand Johannes Stoesen

Født 27.09.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 11.02.1838: Elise Marie – Arbeidsfolk John Børresen og Anne Sophie Hansdatter i Brevig, Faddere: Maren Hansdatter, Pige Inger Marie Johnsdatter, Børre Johnsen, Hans Hansen, Torjus Børresen, Lars Jørgensen

Født 31.10.1837 – døpt i kirken 18.02.1838: Ingeborg – Matros Knud Olsen og Maren Christophersdatter i Brevig, Faddere: Inger Maria Olsdatter, Karen Olsdatter, Gullik Kittilsen, Andreas Olsen, Peder Larsen

Født 01.01.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 02.03.1838: Jessine Karoline – Hjulmager Anders Hansen og Ingeborg Carine Iversdatter i Sætre ved Brevig, Faddere: Guri Jensdatter, Pige Anne Marie Ellefsdatter, Ellef Hansen, Hans Jacob Jensen, Ole Hansen

Født 16.12.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 16.04.1838: Anne Marine – Matros Aasold Tellefsen og Karen Eriksdatter i Brevig, Faddere: Aleth Andersdatter og Ingeborg Eriksdatter, Søren Eriksdatter, Simon Knudsen, Christen Eriksen, Tyge Tellefsen

 

Side 79

Gutter

Født 24.03.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 29.10.1837: Petter Ernst – Lars Larsen Grønnerøe og Edel Leonore Zachariasdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Kristine Paulsen, Pige Anne Mathea Grønnerøe, Styrmand Paul Paulsen, Lars Evensen, Isach Christensen, Halvor Olsen, Anders Eriksen

Født 23.09.1837 – døpt i kirken 29.10.1837: Abraham – Huusmand Even Gundersen og Karen Michelsdatter Bjønnæs i Eidanger, Faddere: Karen Nielsdatter, Oline Svendsdatter, Ole Olsen, Ole Andersen, Hans Gundersen

Født 10.07.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 12.11.1837: Knud Andreas – Matros Gunner Knudsen og Gunnild Maria Andersdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Andersdatter, Anne Knudsdatter, Ole Adolfsen, Anders Larsen, Halvor Kristensen

Født 23.10.1837 – døpt i kirken 25.12.1837: Ole – Huusmand Niels Arvesen og Anne Marie Olsdatter fra Auen i Eidanger, Faddere: Maren Amundsdatter, Andrea Madsdatter, Hans Tellefsen, Anders Poulsen, Ole Olsen

Født 23.10.1837 – døpt i kirken 25.12.1837: Anders – Arbeidsmand Lars Andersen Gjerstad og Aleth Marie Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Cathrine Olsdatter, Pige Jesine Maren Amundsdatter, Torsten Andersen, Ole Hansen, Jacob (Everin) Andersen, Halvor Sørensen

Født 27.09.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1837: Hans Andreas – Skomager Jacob Knudsen og Karen Severine Hansdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Tollefsen, Maren Jensdatter, Halvor Michelsen, Isach Nielsen, Andreas Olsen, Petter Andreas Grønsholt

Piger

Født 22.01.1838 – døpt i kirken 10.05.1838: Else Andrea – Skomager Gjert Jensen og Anne Kirstine Andersdatter i Brevig, Faddere: Madame Inger Usler, Pige Anne Kirstine Nielsdatter, Jens Hansen, Thomas Andersen, Hans Fredlund, Anders Pedersen

Født 02.07.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 24.05.1838: Andrea Pauline – Skibsfører August Christian Pettersen og Caroline Pettersen, født Wisnæs, i Brevig, Faddere: Madam Caroline Pettersen, Jfr. Elenore Pettersen, Handelsbetjent Dorang, Captn. Wisnæs, Andreas Wisnæs

Født 19.12.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 28.05.1838: Christiane Caroline – Consul (Kjøbmd.) Christen Larsen og Johanne Cathrine Larsen, født Stub, i Brevig, Faddere: Frue Aschehoug, Jfr. Sophie Gundersen, Toldcasserer Rasch, Lotsodermand Barcley, Kjøbmend Simon Høegh og Cosar Bentler

Født 14.04.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 24.06.1838: Anne Laurina – Matros Jacob Larsen og Berthe (Marie) Johannesdatter i Brevig, Faddere: Live Kirstine Thorsdatter, Birthe Kirstine Larsdatter, Johannes Olsen, Andreas Olsen, Jacob Olsen, Ole Larsen

Født 02.03.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 24.06.1838: Andrea Mathilde – Matros Ole Hansen og Anne Marie Torjusdatter i Brevig, Faddere: Aleth Marie Gjerstad, Ellen Johanne Hansdatter, Jacob Knudsen, Jacob Jensen, Anders Arnoldsen

 

Side 80

Gutter

Født 28.10.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.12.1837: Theodor – Ole Hansen og Nicoline Torjusdatter i Sætre ved Brevig, Faddere: Maren Anne Torjusdatter, Marthine Nielsdatter, Sander Olsen, Sivert Larsen, Hans Sørensen

Født 01.12.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.02.1838: Halvor – Matros Halvor Olsen og konen Inger Karine Nielsdatter i Brevig, Faddere: Gustava Andreasdatter, Anne M(argrethe) Johnsdatter, Søren Erichsen, Knud Olsen, Jens Olsen

Født 02.01.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.02.1838: Michael – Matros Lars Pedersen og Cathrine Andersdatter i Sætre ved Brevig, Faddere: Maren Nielsdatter, Karen Olsdatter, Peder Larsen, Niels Saga, Abraham Erichsen

Født 23.12.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.02.1838: Jens Anthon– Skipscatitain Ole Jensen Rohde og Severine Bendicte Sørensen i Brevig, Faddere: Madam Birthe Rohde, Hanna Christensen, Skipper Hans Sørensen, Elias Olsen, Hans Andersen, Constancius Rohde, Jens Berhard Rohde

Piger

Født 15.04.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 24.06.1838: Christiane – Matros Christian Christiansen og Maren Anne Torgersdatter i Brevig, Faddere: Anne Hansdatter, (Pige) Elisabeth Nilsdatter, Sivert Larsen, Ole Hansen, Peder Pedersen

Født 04.04.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 22.07.1838: Petra Thobine – Styrmand Andreas Pedersen og Karen Sophie Olsen i Brevig, Faddere: Madame Bendicte Rohde, Jomfr. Mathilde Pharo, Capt’n Simon O Coch, Styrmand E Andersen. Do Hans Andersen

Født 28.06.1838 – døpt i kirken 29.07.1838: Elen – Hans Olsen og Maren Olsdatter fra Bokøen i Eidanger, Faddere: Oline Olsdatter, Anne Kirstine Olsdatter, Ingebret Olsen, Ole (Christian) Olsen, Mathias Gulliksen

Født 08.05.1838 – døpt i kirken 04.09.1838: Michelline Laurine – Kjøbmand Alberth Thomasen Blehr og Kristine Blehr, født Holm, i Brevig, Faddere: Madam J Holm, Jfr. Sophie Gundersen, Toldcasserer Rasch, Liutn. Scheel, Consul Blehr, Consul Chri. Larsen, Kjøbmand S Chrystie

Født 18.04.1838 – døpt i kirken 07.10.1838: Sara Marthine – Skibscap. Tollef Stub og Kirsten Lavrine Stub, født Monrad, i Brevig, Faddere: Madame Sara Gundersen, Jfr. Samuella Stub, Liutn. Scheel, Concul Larsen, Samuel Viborg, Michel Coch

Født 30.08.1838 – døpt i kirken 07.10.1838: Karen – Matros Ingebreth Olsen og Maren Nielsdatter i Brevig, Faddere: Lena Gundersdatter, Kristine Kristensdatter, Hans Olsen, Hans Pedersen, Kiels Nielsen

Født 21.09.1838 – døpt i kirken 28.10.1838: Marie Anne – John Jacobsen og Marthe Mathea Sørensdatter fra Sandøen i Eidanger, Fadddere: Cathrine Nielsdatter, Marthe Marie Sørensdatter, Søren Hansen, Hans Jacob Eliasen, Anders Nielsen, (Jacob Frantsen, Tengel Halvorsen, Halvor Eliasen)

 

Side 81

Gutter

Født 06.09.1837 – hjemmedøpt, døpt i kirken 08.05.1838: Hans Andreas – Styrmand Auen Andersen Grønnerøe og Johanne Halvorsdatter, Faddere: Madame Ingeborg Johnsen, Jfr. Caroline Petrine Wold, S Høegh, Stoe Larsen, Toldb. Christensen, Kjøbmand S Chrystie, Johannes Stoesen

Født 03.05.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 27.05.1838: Ludvig – Jacob Lucasen og Inger Mathea Larsdatter i Brevig, Faddere: Karen Pedersdatter, Anne Nielsdatter, Halvor Michelsen, Niels Lorentsen, Lars Luchassen, (Niels Pettersen, Halvor Leifsen)

Født 07.02.1838 – døpt i kirken 03.06.1838: Aasold – Matros Amund Aasoldsen og Ingeborg Kirstine Andersdatter i Brevig, Faddere: Anne Susanne Andersdatter, Maren Larsdatter, Lars Andersen, Peder Andersen, Tollef Gundersen

Født 24.05.1838 – døpt i kirken 10.06.1838: Abraham – Huusmand Anders Gundersen og Maren Hansdatter Bjønnnes i Eidanger, Faddere: Karen Jacobsdatter, Kristin Kristensdatter, Hans Olsen, Ole Olsen, Kittil Nielsen

Født 15.01.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 01.07.1838: Hans Jacob – Fragtmand Hans Jacob Johnsen og Ingeborg Margrethe, født Grønnerøe, i Brevig, Faddere: Madame Johanne Grønnerøe, Pige Karen Halvorsen, Capit. Mogensen, Gjestgiver Johnsen, (Styrmand N Paus), Bertel Poulsen, Snedker Julius Vold

Født 04.05.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 15.07.1838: Niels – Matros Ole Jensen og Andrea Larsdatter i Brevig, Faddere: Anne Knudsdatter, Lena Larsdatter, Jacob Jensen, Gullik Kittilsen, Halvor Kristensen, Jens Knudsen

Født 27.05.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 12.08.1838: Anders Tvilling – Matros Lars Olsen og Maren Susanne Andersdatter i Brevig, Faddere: Inger Maria Jørgensdatter, Kirsten Olsdatter, Søren Olsen, Abraham Eriksen, Hans Nielsen

Født 27.05.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 12.08.1838: Isak Tvilling – Matros Lars Olsen og Maren Susanne Andersdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Iversdatter, Maria Eriksdatter, Hans Nilsen, Tollef Olsen, Jørgen Andersen

Piger

Født 29.06.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 28.10.1838: Pauline – Matros Amund Pedersen og Gunild Nielsdatter i Brevig, Faddere: Andrea Pedersdatter, Anne Nielsdatter, Halvor Kristensen, Kristen Larsen, Knud Nielsen

Født 31.05.1838 – døpt i kirken 04.11.1838: Katrine Sophie – Toldbetjent Ole Kristophersen og Thobine Kerstine, født Pettersen, i Brevig, Faddere: Madame Marie Pettersen, Jfr. Anne Pettersen, Kapt. Peder Coch, Capt. Søren Pettersen, Kjøbmand Simon Høegh

Født 12.10.1838 – døpt i kirken 11.11.1838: Maren Anne – Gaardmand John Hansen og Maren Kristine Amundsdatter fra Auen i Eidanger, Faddere: Anne Amundsdatter, Pige Else Torgersdatter, Iver Sørensen, Erik Aas, Ole Sørensen

Født 12.10.1838 – døpt i kirken 11.11.1838: Karen – Huusmand Halvor Thronsen og Torber Tostensdatter fra Sandøen i Eidanger, Faddere: Ingeborg Olsdatter, Maren Larsdatter, Halvor Andersen, Hans Halvorsen, Thron Halvorsen, (Tosten Halvorsen)

Født 06.11.1838 – døpt i kirken 09.12.1838: Anne Kirstine – Bondefolk Hans Olsen Rougtvedt og Anne Kristine Halvorsdatter fra Holmen i Eidanger, Faddere: Maren Olsdatter, Pige Bolette Halvorsdatter, Kristen Leerstang, Hans Holmen, Halvor Andersen

Født 31.10.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.12.1838: Anne Kirstine – Arbeidsmand Hans Halvorsen og Anne Olsdatter i Brevig, Faddere: Else Jacobsdatter, Inger Arvesdatter, (Skomager) Gjert Jensen, Peder Pedersen, Niels Halvorsen

Født 08.11.1838 – døpt i kirken 26.12.1838: Olalia – Baadfører Arne Olsen og Maren Johnsdatter i Brevig, Faddere: Karen Sophie Pedersen, Karen Oline Olsen, Anders Eriksen, Ellef Hansen, Hans Johnsen, Jacob Hansen

 

Side 82

Gutter

Født 26.07.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.08.1838: Jørgen Olaus Anthoni – Smedsvend Hans Christian Ravnsberg og Gunild Andrea Jensdatter i Brevig, Faddere: Caroline Lavro (Porsgrund), Pige Marie Eiksdatter, Ole Andersen (Tanberg Porsgrund), Isach Nielsen, Mathias Olsen, Abraham Eriksen, Anders Larsen. NB! Døbt i Eidanger kirke

Født 12.05.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 02.09.1838: Bernt Ingevard – Bagermester Berthel Poulsen og Ingeborg Kristine Grønnerøe i Brevig, Faddere: Anne Hansen, Anne Sørine Larsen, Ole Halvorsen Øen, Graver Anders Grønnerøe, Carl Knudsen

Født 12.09.1838 – døpt i kirken 30.09.1838: JensUægte Pige Ingeborg Kristine Børresdatter, faderen er oppgviet at være Ungk. Matros Jens Knudsen i Brevig, Faddere: Anne Marie Børresdatter, Inger Marie Johnsdatter, John Børresen, Torjus Børresen, Jacob Børresen

Født 28.06.1838 – døpt i kirken 07.10.1838: Lars Olaus – Matros Gjert Olsen og Olava Larsdatter i Brevig, Faddere: Anne Marie Andersdatter, Andrea Olsdatter, Knud Tollevsen, Andreas Hansen, Fredrik Fredlund

Født 15.09.1838 – døpt i kirken 28.10.1838: Nils Kristian – Hans Johnsen og Sara Nielsdatter fra Sandøen i Eidanger, Faddere: Karen Hansdatter, Sara Pedersdatter, Peder Olsen, Hans Isaksen, Arne Olsen, Hans Pedersen

Født 11.08.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 11.11.1838: Kristen – Matros Halvor Christensen og Maren Susanne Pedersdatter i Brevig, Faddere: Live Christensdatter, Pige Inger Rosine Pedersdatter, Peder Andersen, Gunner Knudsen, Amund Larsen, Abraham Thorsen

Piger

Født 12.12.1838 – døpt i kirken 20.01.1839: Karen Elise – Styrmand Johan Frederich Dahl og Johanne Marie Dahl, født Johannesen, i Brevig, Faddere: Madame Johanne Aas, Jomfru Grethe Johanne Vold, Capitain N Pauss, Kjøbmand Johannes Stoesen, Undersfogd Ingebrethsen, (Bogholder Foss)

Født 17.01.1839 – døpt i kirken 24.02.1839: Laurine – Matros Andreas Hansen Frogner og Anne Gundersdatter i Brevig, Faddere: Andrea Larsdatter, (Pige) Andrea Larsdatter, Søren Eriksen, Jørgen Halvorsen, Lars Halvorsen

Født 04.03.1839 – døpt i kirken 01.04.1839: Karen Sørine – Huusmand Søren Nielsen og Karen Jacobsdatter fra Løvøen under Eidanger, Faddere: Karen Nielsdatter, Gunnild Jacobsdatter, Kristen Hansen, Lars Nielsen, Isack Jacobsen af Eidanger

Født 02.08.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 07.04.1839: Kristine KarolineUægte Fastlots Ungk. Halvor Kristensen og Ingeborg Marie Kristiansdatter i Brevig, Faddere: Andrea Larsdatter, Maren Jensdatter, Jacob Jensen, Jacob Kristensen, Jacob Hansen

Født 14.03.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 02.06.1839: Anne Vilhelmine – Matros Torjus Børresen og Inger Marie Johnsdatter i Brevig, Faddere: Anne Marie Børresdatter, Karen Jensine Johnsdatter, Børre Johnsen, John Børresen, John Isachsen

Født 21.03.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 02.06.1839: Maren Karine – Matros Torsten Gundersen og Anne Kathrine Knudsdatter i Brevig, Faddere: Lars Nielsens kone i Dalen, Anne Sørensdatter, Ole Kristensen, Ole Jacobsen, Tollev Nielsen

Født 15.03.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 09.06.1839: Kristine Maria – Matros Hans Thorsen og Anne Sørine Kristensdatter i Brevig, Faddere: Karen Kristensdatter, Inger Osmundsdatter, Thor Hansen, Søren Kristensen, Lars Halvorsen

Født 08.02.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 14.07.1839: SaraTvilling Huusmand Isach Larsen og Sara Dorthea Nielsdatter Sandøen i Eidanger, Faddere: Sara Nielsdatter, Anne Isaksdatter, Jacob Larsen, Gullek Kittelsen, Hans Halvorsen

Født 18.03.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 14.07.1839: Hanna Petronelle – Matros Hans Halvorsen og Anne Kirstine Nielsdatter i Brevig, Faddere: Bodil Nielsen, Andrea Olsen, Augen Grønnerøe, Erich Andersen, John Isachsen

 

Side 83

Gutter

Født 30.09.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 11.11.1838: Jens – Garver Daniel Sørensen og Anne Kathrine Olsdatter i Brevig, Faddere: Alet Marie Olsdatter, Pige Maren Jensdatter, Anders Eriksen, Halvor Michelsen, Gunder Tollefsen, Halvor Andersen, (Gunder Tollefsen, Halvor Andersen, Anders Arnoldsen, Auen Sørensen)

Født 25.10.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.12.1838: Niels Andreas – Arbeidsmand Jacob Nielsen og Susanne Andreasdatter i Brevig, Faddere: Karine Nielsdatter, Anne Larsdatter, Guttorm Abrahamsen, Abraham Eriksen, Johan Andreasen, Hans Isachsen

Født 08.10.1838 – døpt i kirken 01.01.1839: Ole Andreas – Skomager Ageus Andreasen og Andrea Larsdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Larsdatter, Helene Andreasdatter, Ole Larsen, Kristen Larsen, Sivert Larsen

Født 20.11.1838 – hjemmedøpt, døpt i kirken 13.01.1839: Johannes – Rorskarl Johannes Kristensen og Ingeborg Hansdatter i Brevig, Faddere: Olene Hansdatter, Severine Kristensdatter, Poul Poulsen, Kristen Kristensen, Kristen Corneliusen, Lars Jørgensen

Født 07.12.1838 – 13.01.1839: Karl Kristian – Arbeidsmand Isach Kristensen og Maren Dorthea Larsdatter i Brevig, Faddere: Edel Grønnerøe, Kirstine Kristensdatter, Ole Kristensen, Ole Larsen, Kittil Hansen

Født 22.11.1838 – hjemmedøpt, 23.01.1839: Hans Petter – Skibscapitain August Pettersen og Karoline Kathrina Pettersen, født Wisnæs, i Brevig, Faddere: Madame Severine Barclay, Jf. T Pharo, Kjøbmand Lars Stoesen, Kjøbmand Simon Chrystie, Kjøbmand Parnemann

Født 02.12.1838 – hjemmedøpt, 17.02.1839: Johan Iverin – Matros Hans Hansen Grava og Anne Marie Børresdatter i Brevig, Faddere: Inger Maria Johnsdatter, Elen Børresdatter, John Børresen, Sivert Eriksen, Hans Kristensen, Jacob E(verin) Andersen

Født 03.02.1839 – 17.03.1839: Albreth Godfrid – Baadfører Hans Albrethsen og Marie Thorsdatter i Brevig, Faddere: Mette Michelsdatter, Kirsten Andersdatter, Peder Andersen, Ole Olsen Jæger, Anders Grønerøe

Født 21.01.1839 – 19.04.1839: Petter Anton – Kjøbmand Lars Stosen og Elise Kirstine Stosen i Brevig, Faddere: Madame Anne Kristensen, Jfr. Inger (Mathilde) Pharo, Claus Barclay, (Capt.) Petter Koch, Toldbet. Kjer, H (Kjøbmand) Evensen, Johanne Stosen, (Skibsbyggmester Jens Nielsen)

Piger

Født 11.04.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 11.08.1839: Anne Helvig – Baadfører Kittil Halvorsen Baar og Anne Susanne Andersdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Andersdatter, Kirsten Jørgensdatter, Lars Andersen, Peder Andersen, Hans Sørensen (Saga), Christen Larsen, Halvor Olsen

Født 17.04.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 01.09.1839: Maren Thurine – Matros Tollef Andersen og Oline Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Knudsdatter, Maren Tollefsdatter, Anders Tollefsen, Lars Nielsen, Halvor Olsen

Født 29.08.1839 – døpt i kirken 22.09.1839: Birthe – Matros Zacharias Christensen og Aase Marie Johnsdatter i Brevig, Faddere: Gunild Thorsdatter, Maren Johnsdatter, John Christensen, Christen Eriksen, Carl Johan Christensen

Født 09.05.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 22.09.1839: Johanne Marie – Matros Lars Nielsen og Aase Marie Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Madav Dorthe Hesler, Ingeborg Tellefsdatter, Niels Erichsen, Ole Carlsen, Søren Hansen

Født 27.07.1839 – døpt i kirken 13.10.1839: Anne Karine – Matros Hans Jacobsen Bjerkøen og Helvig Nielsdatter i Brevig, Faddere: Lene Gundersdatter, Ingeborg Abrahamsdatter, Jacob Hansen, Ingebreth Olsen, Kittil Nilsen

Født 07.09.1839 – døpt i kirken 13.10.1839: Gunnild Marie – Matros Lars Levordsen, Anne Margrethe Larsdatter i Brevig, Faddere: Maren Stenersdatter, Ingeborg Ingebrethsdatter, Niels Hansen, Ingebreth Larsen, Hans Nielsen, Anund Bjørnsen

Født 04.08.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 13.10.1839: Anne Marine – Smed Hans Christien Ravnsborg og Gunild Andrea Jensdatter i Brevig, Faddere: Maren Zachariasen, Mariane Hansdatter, Anders Hansen, Ole Hansen, Søren Sørensen, Hans Jacob Jensen

Født 07.09.1839 – døpt i kirken 03.11.1839: Gunnild – Huusmand Ole Andersen og Gunnild Larsdatter fra Bjønnæs i Eidanger, Faddere: Karen Marie Nielsdatter, Cathrine Christensdatter, Anders Nielsen, Anders Gundersen, Ole Christen Berg

Født 24.07.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 22.12.1839: Petra Anine – Matros Michael Michaelsen og Anne Kirstine Pedersdatter i Brevig, Faddere: Maren Susanne Pedersdatter, Andrea Pedersdatter, Lars Andersen, Christian Larsen, Peder Larsen

Født 07.08.1839 – døpt i kirken 26.12.1839: Karen Marie – Matros Jacob Hansen Bleg og Anne Sørine Nielsdatter i Brevig, Faddere: Anne Sophie Gundersdatter, Kristine Kristensdatter, Ingebreth Olsen, Kittil og Søren Nielsen

Født 17.11.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1839: Anne Caroline – Arbeidsmand Lars Larsen Surtedal og Anne Marine Halvorsdatter i Brevig, Faddere: Maren K Halvorsdatter, Aase Andersdatter, Tollef Erichsen, Christopher Halvorsen, Lars Halvorsen

 

Side 84

Gutter

Født 19.04.1839 – 21.07.1839: Abraham – Arbeidsfolk Peder Hansen og Elen Andersdatter i Brevig, Faddere: Anne Guttormsen, Cicilia Widstedt, Isak Pedersen, Svend Andersen, Søren Nirisen, Hans Pedersen

Født 01.03.1839 – 21.07.1839: John – Matros Jacob Johnsen og Johanne Serine i Brevig, Faddere: Kirsten Holm, Andrea Olsdatter, Hans Thorsen, Jens Johnsen, Mikkel Larsen, Knud Jensen

Født 17.04.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 28.07.1839: Anders – Matros Gunder Knudsen og Gunild Maria Andersdatter i Brevig, Faddere: Margrethe Johannesdatter, Elen Margrethe Knudsdatter, Ole Adolfsen, Abraham Nielsen, Johannes Larsen

Født 20.05.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 28.07.1839: Markus – Matros Lorents Pedersen og Inger Larsdatter i Brevig, Faddere: Christiane Sørensdatter, Birthe Grønnerøe, Hans Hansen, Gjert Jensen, Niels Hansen

Født 22.11.1838 – døpt i kirken 07.08.1839: Halvor Emil – Skipscapit. Peder Koch og Karen Koch, født Schanning, i Brevig, Faddere: Madam Kristine Blehr, Jfr. Sophie Gundersen, Cobsul A. B. Blehr, Chr. Larsen, Kjøbmand A. B. Evensen

Født 23.06.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.08.1839: Jacob – Matros Johan Christian Salvesen og Karen Gjertsdatter i Brevig, Faddere: Gunnild Marie Andersdatter, Karen Thorsdatter, Salve Christensen, Johan Salvesen, Niels Hansen

Født 30.05.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.08.1839: Lauritz Theodor – Skomager Amund Larsen og Live Marie Thorsdatter i Brevig, Faddere: Berthe Marie Olsdatter, Ingeborg (Kirstine) Thorsdatter, Lars Andersen, Christen Andersen, Svend Olsen

Født 07.02.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 29.08.1839: Thorvald Ludvig – Resid. Capell. Hans Morthen Thrane Esmark og Ulrikke Bendicte, født Viborg, i Brevig, Faddere: Madame Pharo, Jfr. N. Scheel, Kjøbmandene A. T. Blehr, Simon Høegh, J Parnemann

Født 03.06.1839 – døpt i kirken 22.09.1839: Jens JørgenUægte – Pige Anne Hellene Isachsdatter i Brevig, faderen er oppgivet at være Ungk. og Skomagersven Ebbe Raaberg fra Skien, Faddere: Oline Hansdatter, Anne Marie Isaksdatter, Hans Halvorsen, Torjus Børresen, Lars Jørgensen, Carl Christen Thedor Borkhard

Født 19.10.1839 – døpt i kirken 10.11.1839: Jacob – John Jacobsen og Marthe Marie Sørensdatter på Sandøen i Eidanger, Faddere: Aleth K Jacobsdatter, Hanna Eliasdatter, Jacob Jacobsen, Tengel Halvorsen, Halvor Eliasen, Isach Eliasen

Piger

Født 14.11.1839 – døpt i kirken 26.12.1839: Anne Helene – Huusmand Halvor Andersen og Johanne MarieLarsdatter fra Sadøen i Eidanger, Faddere: Gjørel Stenersdatter, Marie Raamundsdatter, Niels Halvorsen, Anders Halvorsen, Thron Halvorsen

Født 29.07.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 29.12.1839: Kirsten Margrethe – Skomager Gunders Tollefsen og Maren Kirstine Halvorsdatter i Brevig, Faddere: Anne Marine Halvorsdatter, Marthe Bolette Halvorsdatter, Tollef Andersen, Lars Tollefsen, Søren Danielsen

Født 28.10.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.01.1840: Anne Olalia – Matros Ole Carlsen og Anne Marine Hansdatter i Brevig, Faddere: Aase Marie Jacobsdatter, Ingeborg Tellefsdatter, Hans Sørensen, Kittil Hansen, Hans Hansen

Født 05.09.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 16.02.1840: Laurine – Smed Hans Jacob Jensen og Laurine Michelsdatter i Brevig, Faddere: Maren Svendsen, Marie Ellevsdatter, Tosten Albrethsen, Anders Hansen, Hans Christian Ravneborg, Abraham Nielsen

Født 01.11.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 01.03.1840: Fredrikke Mathilde – Matros Knud Frantzen Carlheim og Johanne Marie Halvorsdatter i Brevig, Faddere: Anne Knudsdatter, Maren Halvorsdatter, Knud Tollefsen, Hans Hansen, Jens Olsen, Jørgen Halvorsen

Født 23.01.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 12.04.1840: Hanna Jørgine – Røiert Niels Jørgen Hansen og Inger Thorine Tellefsdatter i Brevig, Faddere: Birthe Kirstine Pedersdatter, Severine Christensdatter, Skomagermest. Gjert Jensen, Bygmester Ole Larsen, Ole Andersen, Jens Ruborg, Hanns Jacob Olsen, Julius Wold

Født 04.04.1840 – døpt i kirken 17.05.1840: Olea Maria – Huusmand Lars Hansen og Ingeborg Olsdatter, Sandøen i Eidanger, Faddere: Torber Torstensdatter, Helene Sørensdatter, Thron Halvorsen, Hans Halvorsen, Ole Olsen

Født 25.03.1840 – døpt i kirken 21.06.1840: Kristine – Arbeidsmand Hans Pedersen og Inger Maria Jørgensdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Jørgensdatter, Maren Jørgensdatter, Amund Hansen, John Børresen, Ole Jørgensen, Christen Larsen

 

Side 85

Gutter

Født 27.05.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 01.12.1839: Anders – Matros Lars Andersen og Gunild Marie Johnsdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Andersdatter, Anders Larsdatter, Kittil Halvorsen, Jørgen Halvorsen, John Johnsen

Født 12.10.1839 – døpt i kirken 20.12.1839: Johan Stoe – Styrmand Lars Andersen Grønnerøe og Johanne Marie Stosen i Brevig, Faddere: Madame Johanne Grønnerøe, Jfr. Thea Christensen, Skomagermest. Hesler, Hans J Johnsen, Lars A Grønnerøe

Født 17.07.1839 – døpt i kirken 26.12.1839: Isach – Lots Søren Eriksen og Kirsten Nielsdatter i Brevig, Faddere: Karine Nielsdatter, Ingeborg Erichsdatter, Thyge Erichsen, Aasold Tellefsen, Hans Hansen

Født 28.09.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1839: Carl Johan – Skomagermester Gjert Jensen og Anne Kirstine Andersdatter i Brevig, Faddere: Madam Marthe Marie Wold, Margrethe Corneliussen, Styrmand Poulsen, Skomagermest. Hesler, Niels Hansen

Født 06.09.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1839: Mikkel – Baadfører Torsten Albretsen og Mette Mikkelsdatter i Brevig, Faddere: Marie Thorsdatter, Karen Olsdatter, Ingebreth Larsen, Jens Nielsen, Hans Jacob Jensen

Født 28.09.1839 – døpt i kirken 05.01.1840: Gunner Nicolai – Matros Peder Gunnersen og Anne Susanne Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Gundersdatter, Maren Henriksdatter, Lars Hansen, Niels Halvorsen, Gunder Halvorsen

Født 24.12.1839 – døpt i kirken 23.02.1840: Hans Peter Andreas – Michel Sørensen og Karen Kirstine Christensdatter fra Sigtesøen i Eidanger, Faddere: Anne Marine Christensdatter, Anne Helvig Sørensdatter, Søren Amundsen, Christen Sørensen, Petter Sørensen

Født 31.12.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 20.04.1840: Gullik – Smedmester Anders Johnsen og Lorense Hansdatter i Brevig, Faddere: Inger Hansen, Marthe Maria Hansdatter, Gullik Johnsen, John P Johnsen, Lars J Larsen, Ole Larsen, Halvor Hansen

Født 11.01.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 19.04.1840: Marthin Olaus – Matros Christen Larsen og Karen Guldbrandsdatter i Brevig, Faddere: Andrea Larsdatter, Kirsten Christensdatter, Ole Larseb, Sivert Larse, Hans Guldbrendsen, Kittil Hansen

Piger

Født 25.12.1839 – døpt i kirken 28.06.1840: Karen Halvorine – Huusmand Halvor Andersen og Karen Kirstine Sivertsdatter fra Bjerkøen i Eidanger, Faddere: Karen Kirstine Christensdatter, Maren Hansdatter, Jacob Frantzen, Michel Sørensen, Zacharias Widfledt

Født 28.05.1840 – døpt i kirken 05.07.1840: Ingeborg Kirstine – Arbeidsmand Christen Erichsen og Maren Kirstine Christensdatter i Brevig, Faddere: Aase Marie Johnsdatter, Maria Christensdatter, Christen Hansen, Hans Christensen, John Christensen, Aasold Tellefsen

Født 26.05.1840 – døpt i kirken 26.07.1840: Emma Catharine – Skibscapt. Ole Jensen Rohde og Bendicte Rohde, født Sørensen, i Brevig, Faddere: Madame Else Maria Moe, Caroline Andersdatter, Isach Moe, Captn. Andreas Pedersen, Underfogd Ingebrethsen, Capt. Rohde, Jens B Rohde

Født 30.06.1840 – døpt i kirken 09.08.1840: Ingeborg – Matros Aasol Tellefsen og Karen Erichsdatter i Brevig, Faddere: Maren Christensdatter, Birthe Erichsdatter, Søren Erichsen, Thyge Erichsen, Anders Hansen, Niels Hansen

Født 18.04.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 03.09.1840: Anne Cathrine – Skibskapit. Telleph Stub og Kirsten Laurine Stub i Brevig, Faddere: Frue Johanne Larsen, Jfr. Anne Gundersdatter, Kjøbmendene Evensen, Parnemann, Simon Høgh

Født 31.05.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 13.09.1840: Anne MargretheJohanne – (Tvillinger) – Matros Jacob Larsen og Birthe Marie Johannesdatter i Brevig, Faddere Live Thorsdatter, Marie Christensdatter, Ingeborg Thorsdatter, Oline Johnsdatter, Johan Olsen, Lars Andersen, Svend Olsen, Anders Larsen, Jacob Olsen

Født 24.06.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 22.11.1840: Thomine Christine – Skomager Petter Andreas Grønseth og Maren Gurine Olsdatter, Faddere: Børrea (Grønnerøe) Poulsen, Mette Kirstine Jensdatter, Sivert Pedersen, Andreas Olsen, Jens Ruberg, Christen Ruberg, Lars Gjertsen, Anders Grønnerøe

Født 04.10.1840 – døpt i kirken 29.11.1840: Anne Cathrine – Arbeidsfolk John Børresen og Anne Sophie Andersdatter, Faddere: Inger Maroe Johnsdatter, Elen Marie Børresdatter, Christen Johnsen, Isach Pedersen, Anders Larsen, Jacob Børresen

Født 30.09.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1840: Anne Olalia – Matros Christen Johnsen og Gunnild Thorsdatter (på Øen i) Brevig, Faddere: Maren Christensdatter, Maren Jacobsdatter, Jacob Everin Andersen, Knud Frantsen, Jens Olsen

 

Side 86

Gutter

Født 19.02.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 03.05.1840: Lars – Matros Lars Hansen og Anne Sophie Gundersdatter (på Øen) i Brevig, Faddere: Anne Olsdatter, Ellen Børresdatter, Halvor Nielsen, Jacob Hansen, Anders Arnoldsen, Gunder Hendriksen

Født 14.04.1840 – døpt i kirken 28.05.1840: Simon Anthon – Skibsfører Andreas Pedersen og Karen Sophie, født Olsen, i Brevig, Faddere: Anne Evensen, Gurine Jensdatter, Arne (Olsen), Petter Coch, Graver Anders Grønnerøe

Født 01.05.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 07.06.1840: Niels – Matros Christian Christiansen og Maren Anne Torjusdatter i Brevig, Faddere: Helene Larsdatter, Cicile Widstedt, Hans Hansen, Jacob Jensen, Ole Hansen, Sivert Larsen, Ferdinand Worgitz

Født 08.02.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 08.06.1840: Johan – Skræddermester Niels Møller og Anne Olsdatter i Brevig, Faddere: Inger Tollefsdatter, Stine Andersdatter, Skoemager G Jensen, Skrædder Ugelstad, John Isachsen, Hans Jacob Olsen

Født 25.12.1839 – hjemmedøpt, døpt i kirken 18.06.1840: Karl Nicolai – Skibsfører Jacob Nielsen og Bodil Kirstine Gundersdatter i Brevig, Faddere: Anne K Nielsdatter, Jørgine Solgaard, Erich Svendsen, Svend Erichsen, Jens (L) Ruborg, Jens Nielsen, Christen Corleiussen

Født 30.04.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 21.06.1840: Abraham – Hjulmager Anders Hansen og Ingeborg Karine Iversdatter i Brevig, Faddere: Johanne Olsdatter, Marie Anundsdatter, Gunner Sørensen, Ellev Hansen, Hans J(acob) Jensen, Abraham Nielsen

Født 24.05.1840 – døpt i kirken 30.06.1840: Thomas Johan – Kjøbmand Alberth Thomassen Blehr og Kristine Blehr, født Holm, i Brevig, Faddere: Madam Karen Koch, Jfr. Maren Dorthea Poppe, Lovise M Poppe, Kjøbmændene Johan Holm, Isach Gundersen, Claus Barclay, Marentz Blehr

Født 19.04.1840 – døpt i kirken 09.08.1840: Poul Olaus – Bagermester Bertil Poulsen og Ingeborg Kristine Grønnerøe i Brevig, Faddere: Madame Anne Jensen, Grethe Cornelussen, Styrmand Poulsen, Ole Thranstrøm, Skomager Grønset, J Hesler, Graver Anders Grønnerøe

Født 22.06.1840 – døpt i kirken 23.08.1840: Nicolai Georg Thomas Møller – Kjøbmand Simen Wiborg og Elise Wiborg, født Møller, fra Kragerø, Faddere: Frue Lovise Blehr, Jfr. Bergitte Wiborg, Consul A B Blehr, Kjøbmand Thomas Wiborg, Theodor Blehr. NB! Barnet er født i Kragerø

Piger

Født 14.07.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.12.1840: Marthe – Matros Niels Petter Larsen ogMarthe Kirstine Aasoldsdatter i Brevig, Faddere: Anne Susanne Andersdatter, Margrethe Halvorsdatter, Lars Andersen, Anders Larsen, Peder Hansen 

Født 04.04.1840 – døpt i kirken 27.12.1840: Sara Nicoline Christiane – Captn Fredrik Christian Gyldenstjerne Roeppstorff og Fru Pouline Marie, født Barnholdt, Faddere: Madame N Barnholt, Jfr. Emma Barclay, Kjøbmendene Parnemann, Evensen, Simon Høegh, Postmester Budde,Barnholt d.y.

Født 14.12.1840 – døpt i kirken 31.01.1841: Elise – Gaardmand John Jacobsen og Marthe Mathea Sørensdatter på Sandøen i Eidanger, Faddere: Cathrine Nielsdatter Oxum, Anne Hansen Røra, Søren Nilsen Røra, Erich Jacobsen Oxum, Hans Gundersen Sandøen, Tengel Halvorsen

Født 21.11.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 31.01.1841: Petra Annine – Gaardmand Peder Andersen og Ingeborg Aasmundsdatter i Brevig, Faddere: Gunild Knudsen, Anne Kirstine Erichsen, Hans Christensen, Carl Knudsen, Aamund Brynildsen

Født 14.01.1841 – døpt i kirken 28.02.1841: Anne Marie Nicoline – Farver Niels Hansen og Oline Marie Christensdatter i Brevig, Faddere: Elen Karine Hansdatter, Ludvika Halvorsen, Isash Berg, Jacob Kindalen, Jacob Hansen, Ole Leerstang

Født 02.03.1841 – døpt i kirken 21.03.1841: Elise Barthea – Sømand Hans Christensen og Berthe Marie Larsdatter Kjelkvig i Eidanger, Faddere: Maren Christensdatter, Marie Christensdatter, Christen Torgersen, Iver Larsen, Christen Gundersen

Født 13.01.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 21.03.1841: Ingeborg Kirstine – Matros Hans Christensen og Inger Gurine Aasmundsdatter Dalen i Brevig, Faddere: Ingeborg Aasmundsdatter, Inger Nielsdatter, Søren Christensen, Ole Larsen Røe, Aasmund Brynhildsen

 

Side 87

Gutter

Født 16.06.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 06.09.1840: Johan Marthinius – Arbeidsmand Ole Hansen og Nicoline Torjusdatter i Brevig, Faddere: Anne Kirstine Nielsdatter, Pige Anne Helvig Hansen, Hans Hansen, Christian Christiansen, Elias Hansen, Sivert Larsen

Født 22.03.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 13.09.1840: Carl Wilhelm Tvilling Uægte – Pige Gunnild Torkildsdatter, faderen er ungkarl Skomagersvend Carl Wilhelm Gross fra Sverige, Faddere: Anne Christensdatter, Andrea Olsdatter

Født 28.08.1840 – døpt i kirken 15.11.1840: Hans Jacob – Matros Tønnes Hansen og Anne Marie Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Dorthe Larsdatter, Anne Barbra Erichsen, Cornelius Hansen, Jacob Johnsen, Christen Corneliussen, Sivert Jacobsen

Født 08.07.1840 – døpt i kirken 20.12.1840: Hans Christian – Matros Lars Jørgensen og Anthonette Hansdatter i Brevig, Faddere: Maren Jørgensdatter, Lena Hansdatter, Ole Larsen Røe, Ole Hansen, Hans Hansen

Født 18.08.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 27.12.1840: Johan Mathias – Skoemagesvend Hans Fredrich Fredlund og Elisabeth Nielsdatter i Brevig, Faddere: Inger Lorentzen, Stine Corneliusdatter, Cornelius Hansen, Niels Hansen, Jacob Hansen, Tellef Gundersen, Jens Ruberg

Født 24.09.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1840: Lauritz Severin – Matros Sivert Erichsen og Anne Jørgine Marie Larsdatter på Sætre ved Brevig, Faddere: Gustava Andreasdatter, Andrea Pedersdatter, Aasold Tollefsen, Abraham Erichsen, Peder Hansen, Johannes Olsen

Født 23.09.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1840: Severin Johan – Matros Hans Jacob Sivertsen og Anne Karine Johannesdatter Beker i Brevig, Faddere: Marthe K Jensdatter, Maren Margrethe Jensdatter, Ingebreth Larsen, Lars Gjertsen, Knud Beker, Lars Beker, (Skomager Halvor) Hansen

Født 30.08.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1840: Jens Anthon – Matros Jens Nielsen Løvøen og Magnild Larsdatter (på Øen) i Brevig, Faddere: Sara Sørensdatter, Anne M Nielsdatter, Erich Svendsen, Niels Jacobsen, Johan Olsen,

Født 15.10.1840 – døpt i kirken 26.12.1840: Lars – Arbeidsmand Hans Jacobsen og Maren Johanne Larsdatter Blegebakken i Brevig, Faddere: Elisabeth Bentsdatter, Anne Mathea Larsdatter, Lorentz Petter Larsen, Niels Hansen, Ole Bjørnsen

Piger

Født 05.03.1841 – døpt i kirken 25.04.1841: Johanne Marie – Gaardmand John Hansen og Maren Kirstine Amundsdatter Auen i Eidanger, Faddere: Kirstine Torjusdatter, Maren Røe, Anders Auen, Erich Aass, Niels Halvorsen

Født 30.03.1841 – døpt i kirken 02.05.1841: Pauline Henrikke – Exam. Medic. Thomas Severin Heiberg Hoffmann og Fredrike Kirstine Heiberg, født Wirching, i Brevig, Faddere: Frue G Wirching, Jomfrue Christiane Barcley, Overtoldbetjent Scheel, Postmester Budde, Kjøbmand A Th. Blehr

Født 05.09.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 30.05.1841: Karen Ragnine – Matros Halvor Olsen og Inger Karine Nielsdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Nielsdatter, Anne Andersdatter, Erich Svendsen, Hans Jacob Jensen, Peder Larsen Røe

Født 31.03.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 31.05.1841: Andrea Gurine – Matros Abraham Erichsen og Maren Larsdatter (i Setre) i Brevig, Faddere: Karen Olsdatter, Inger Pedersdatter, Anders Hansen, Asold Tellefsen, Isach Larsen, Johanne Olsen

Født 17.03.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 31.05.1841: Johanne – Konsul Kjøbmand Christen Larsen og Frue Johanne Cathrine Larsen, født Stub, Faddere: Madam Karen Koch, Jfr. Anne Gundersen, Samuel Wiborg, Mægler Parnemann, Kjøbmand Thomas Wiborg og Evensen

Født 01.03.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 13.06.1841: Jakobine Gurine – Matros Lars Nielsen og Aase Marie Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Marie Tønnesen, Marie Isachsdatter, Hans Tønnesen, Hans Sørensen (Saga), Kittil Hansen

Født 10.10.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 13.06.1841: Anne Kirstine – Nils Halvorsen og Nella Nielsdatter fra Bjønnestangen i Eidanger, Faddere: Hanna Larsdatter, Inger Marie Olsdatter, Hans Halvorsen, Even Olsen, Halvor Andersen

Født 22.06.1841 – døpt i kirken 25.07.1841: Johanne Marie – Skoemagermester og Friborger Johan Hesler og Dorthe Marie Hesler, født Erichsen, i Brevig, Faddere: Madame Johanne Grønnerøe, Anne Barbro Erichsen, Høker Hans Jacob Johnsen, Høker Lars Grønnerøe, Skomagermst. Jensen, Styrmand Johan T Dahl, Snedker Wold

 

Side 88

Gutter

Født 03.10.1840 – døpt i kirken 03.01.1841: Hans Jacob – Skibscapitain Nicolai Hansen Pauss og Jacobine Johanne, født Johannesen, i Brevig: Faddere: Madam Anne Thommesen, Jfr. Karen Muggeberg, Kjøbmd. Evensen, Parnemann, Wilhelm Holm, Niels Pauss, Georg Thommesen

Født 28.08.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 17.01.1841: Andreas – Skibscapitain August Christian Pettersen og Anne Caroline, født Wisnæs, i Brevig, Faddere: Madame Wisnæs, Jfr. Hjorth, Bager Tønnesen, Lauritz Wauvert. M Pettersen

Født 22.01.1840 (41) – hjemmedøpt, døpt i kirken 14.02.1841: Niels Karenius – Matros Søren Nielsen og Lena Gundersdatter i Brevig, Faddere: Anne Sørine Nielsdatter, Maria Olsdatter, Ingebreth Olsen, Kittil Hansen, Christen Gundersen

Født 13.02.1841 – døpt i kirken 12.04.1841: Hans Jacob – Gaardmand Hans Gundersen og Sara Kirstine Nielsdatter, Sandøen i Eidanger, Faddere: Bodil Nielsen, Maren Jacobsdatter, Lots Hans Pedersen, John Jacobsen, Christen Gundersen, Johan Arnesen

Født 28.07.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 12.04.1841: Otto Julius – Skræddermester Iver Ugelstad og Susanne, født Kruusse, i Brevig, Faddere: Moderen Susanne Ugestad, Maren Andersdatter, Skræddermst. Møller, Feiermester Worgjelt, Snedker (Niels) Svendsen

Født 15.09.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 02.05.1841: Niels – Huusmand Christen Christophersen og Anne Maria Nielsdatter (fra Ørevigen) under Leerstang i Eidanger, Faddere: Anne Maria Nielsdatter, Amborg Olsdatter, Niels Nielsen Stamland, Hans Jacob Bentzen

Født 06.03.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 02.05.1841: Hans Petter uægte – Pige Ingeborg Marie Engebretsdatter i Brevig, Faderen er opgivet at være ungk. Hans Petter Ingvoldsen Matros fra Langesund, Faddere: Anniken Rasmusdatter, Pige Inger Laurine Andersdatter, Ingebreth Larsen, Lars Levordsen, Jacob Olsen

Piger

Født 27.03.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.07.1841: Marthe Kirstine – Matros Anders Larsen og Kirstine Jørgensdatter i Brevig, Faddere: Inger Marie Jørgensdatter, Marie Anne Larsdatter, John Børresen, Hans Jørgen Hansen, Ole Jørgensen, Kittil Halvorsen

Født 31.05.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 08.08.1841: Inger Mathea – Arbeidsfolk Ingebreth Olsen og Maren Nielsdatter Sætre ved Brevig, Faddere: Anne Sørine Nielsdatter, Netta Nilsdatter, Andreas Frogner, Kittil Nielsen, Niels Ingebrethsen

Født 11.07.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 12.09.1841: Hanna Kirstine – Soldat Hans Nielsen og Matte Maria Christensdatter i Brevig, Faddere: Karen sal. Høegh, Marie Høegh, Christen Halvorsen, Torjus Børresen, Ole Høegh, Petter E Christensen

Født 23.11.1840 – døpt i kirken 12.09.1841: Ida Berthine – Matros Gjert Olen og Olava Larsdatter i Brevig, Faddere: Maren Dorthea Larsdatter, Anne Maria Christensdatter, Halvor Amundsen, Mikel Larsen, Jacob Hansen

Født 01.03.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 10.10.1841: Bodil Marie – Huusmand Torger Andersen og Maren Larine Jensdatter, Løvøen i Eidanger, Faddere: Birthe Andersdatter, Inger Olsdatter, Ole Gundersen, Niels Stoesen, Abraham Olsen

Født 12.09.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 10.10.1841: Thora Petrea – Tobakspinder Sivert Pedersen og Karen Marie Gundersdatter i Brevig, Faddere: Anne Kirstine Jensen, Hanna Corneliusdatter, Skomager Grønseth, Graver Grønnerøe, Christen Corneliusen

Født 14.07.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 17.10.1841: Inger Nicoline – Røiert Niels Jørgen Hansen og Inger Thorine Tollefsdatter i Brevig, Faddere: Madame Anne Møller, Annine Berg, Ole Thranstrøm, Christen Corneliusen, Lars Jacobsen, Hans (Aavald) Hansen

Født 06.09.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 07.11.1841: Anne Maria – Huusmand Hans Olsen og Maren Olsdatter fra Bokøen i Eidanger, Faddere: Karen Larsdatter Haaøen, Anne Kirstine Olsdatter Sundet, Mathias Gulleksen, Ole Ingebretsen, Anders Gundersen

 

Side 89

Gutter

Født 17.12.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 02.05.1841: Thomas – Lots Thyge Erichsen og Aleth Maria Andersdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Nielsdatter, Ellen Maria Christensdatter, Zacharias Christensen, Aasold Tellefsen, Sivert Jacobsen

Født 18.12.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 30.05.1841: Anthon – Matros Amund Aasoldsen og Ingeborg Kirstine Andersdatter i Brevig, Faddere: Anne Susanne Andersdatter, Andrea Pedersdatter, Lars og Peder Koggersvold, Jens Olsen

Født 08.02.1841 – døpt i kirken 31.05.1841: Bernhard – Arbeidsmand Anun Bjørnsen og Anne Elisabeth Olsdatter i Brevig, Faddere: Inger Larsdatter, Anne Andersdatter, Hans Nielsen, Svend Olsen, Torsten Nielsen

Født 19.02.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 06.06.1841: Carl Johan – Skomagermst. Gjert Jensen og Anne Kirstine Jensen, i Brevig, Faddere: (Madame) Ingeborg Paulsen, Inger Marie Jensen, Garver Usler (fra Porsgrund), Skrædder Møller, Skomager Fredlund, Lars Tollefsen, Garver Grønnerøe

Født 28.02.1841 – døpt i kirken 27.06.1841: Hans Jacob – Matros Ole Hansen Putten og Anne Marie Torjersdatter i Brevig, Faddere: Jesine Anundsdatter, Kirsten Olsdatter, Torsten Andersen, Jacob Børresen, Ole Sørensen

Født 13.11.1840 – hjemmedøpt, døpt i kirken 04.07.1841: Halvor – Arbeidsfolk Hans Halvorsen og Anne Olsdatter i Brevig, Faddere: Karen Erichsdatter, Ingeborg Abrahamsdatter, Niels Halvorsen, Lars Hansen, Thron Halvorsen

Født 17.03.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 15.08.1841: Anders Jørgen – Matros Andreas Hansen Frogner og Anne Knudsdatter i Brevig, Faddere: Inger Marie Jørgensdatter, Anne Margrethe Johnsdatter, Knud Tellefsen, Peder Hansen, Ole Ingebrethsen

Født 04.06.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 22.08.1841: Johan Marthinius – Matros Jacob Nielsen Auen og Gustava Andreasdatter (i Sætre ved) Brevig, Faddere: Andrea Larsdatter, Helene Andreasdatter, Halvor Olsen, Thor Olsen, Johan Fredrik Andreasen

Piger

Født 24.10.1841 – døpt i kirken 28.11.1841: Bodil Maria – Huusmand Torjer Andersen og Maren Hansdatter Bjønnes i Eidanger, Faddere: Sara Nielsdatter, Maren Olsdatter, Hans Olsen, Ole Olsen, Christen Gundersen

Født 22.09.1841 – døpt i kirken 03.12.1841: Anne Cathrine – Skipscapit. Telleph Stub og Kirsten Lurine, født Monrad, i Brevig, Faddere: Madame Hanna Dahl, Jfr. Sophie Gundersen, Captn. P Koch, Pernemann, Kjøbmand Schoubye

Født 16.07.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 19.12.1841: Jørgine Amalia – Smedsvend Hans Christian Ravnsborg og Gunnild Andrea Jensdatter i Brevig, Faddere: Maren Anne Christiansen, Karen Elise Ellefsdatter, Jacob Bjerkøen, Elias Hansen, Farver (Carl) Worgitz

Født 12.10.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1841: Andrea Elise – Matros Knud Frandtzen og Johanne Marie Halvorsdatter i Brevig, Faddere: Andrea Larsdatter, Andrea Larsdatter, Christen Christensen, Jens Olsen, Peder Larsen Røe

Født 16.10.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1841: Børrea Marie – Matros Torjus Børresen og Inger Marie Johnsdatter i Brevig, Faddere: Dorthe Johnsen, Ingeborg Børresdatter, John Børresen, Hans Nielsen, Jacob Børresen

Født 28.09.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1841: Andrea Hansine – Smed Andreas Johnsen og Laurentze Hansdatter i Brevig, Faddere: Madame Marie Johnsen, Marie Høegh, Skomager Jensen, Hans Halvorsen, Skrædder Møller, Lars Jacobsen Gui, Carl Julius Johnsen

 

Side 90

Gutter

Født 04.08.1841 – døpt i kirken 05.09.1841: Ole – Matros Gunder Knudsen og Gunild Maria Andersdatter (Trosvig ved) Brevig. Faddere: Ingeborg Andersdatter, Amborg Maria Olsdatter, Lots Halvor Christensen, Ole Adolfsen, Tollef Nielsen

Født 30.12.1840 – døpt i kirken 12.09.1841: Anders Thorinius – Matros John Petter Aasoldsen og Maren Berthea Andersdatter, Faddere: Anne Kirstine Hansdatter, Andrea Larsdatter, Anders Aasoldsen, Johannes Olsen, Anders Halvorsen

Født 05.10.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 27.12.1841: Anders Everin – Styrmand Niels Jørgen Andersen og Birthe Marie Erichsdatter i Brevig, Faddere: Sara Erichsen, Stine Andersdatter, Torsten Albrethsen, Hans Jacob Jensen, Jens Nielsen, (Skolelærer) Rasmus Andersen, (John Johnsen, Jens Erichsen)

Født 07.09.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1841: Thor Olaus – Søemand Abraham Thorsen og Anne Karine Chrestensdatter i Brevig, Faddere: Elen Thorsdatter, Karen Marie Thorsdatter, Amund Larsen, Michel Larsen, Niels Rasmussen

Født 24.10.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1841: Jens Christian – Matros Jacob Johnsen og Johanne Sørine Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Marie Jacobsdatter, Andrea Olsdatter, Amund Hansen, Anders Aasmundsen, Jacob Andersen, (Christen Halvorsen, Gabriel Simensen)

Født 11.10.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 01.01.1842: Henrich Friderich – Kjøbmand Albreth Thomesen Blehr og Kirstine Blehr, (født Holm), i Brevig, Faddere: Madame Marie Pettersen, Jfr. Johanne Holm, Kjøbmand Evensen, Thomas Wiborg og (Fuldmegtig) Albrethsen

Født 03.08.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 02.01.1842: Hans Marinius – Matros Hans Hansen Herre og Anne Marine Børresdatter i Brevig, Faddere: Mette Christensdatter, Anne Andersdatter, Jacob Børresen, Petter (Eilert) Christensen, Halvor Sørensen, Lars Halvorsen

Piger

Født 06.05.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 02.01.1842: Petra Kirstine – Matros Halvor Christensen og Maren Susanne Pedersdatter i Brevig, Faddere: Anne Kirstine Pedersdatter, Andrea Pedersdatter, Abraham Thorsen, Amund Larsen, Andreas Johannesen

Født 25.11.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 02.01.1842: Jensine Andrea – Halvor Olaus Amundsen og Maren Margrethe Jensdatter i Brevig, Faddere: Jensine Amundsdatter, Marthe Jensdatter, Garver Sørensen, Lars Gjertsen, Hans Jensen, Svend Kjose, Ole Sørensen

Født 10.10.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 23.01.1842: Anine – Matros Lars Andersen og Gunnild Maria Johnsdatter i Brevig, Faddere: Maren Halvorsdatter, Anne Gurine Jacobsdatter, Hans Hansen, John Johnsen, Halvor Johnsen

Født 27.11.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 20.02.1842: Elise – Skomager Amund Larsen og Live Marie Thorsdatter (i Trosvig ved) Brevig, Faddere: Anne Carine Christensdatter, Helene Larsdatter, Jacob Larsen, Svend Olsen, Ole Larsen

Født 08.11.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 17.04.1842: Hanna Elise – Fisker Elias Hansen og Marthe Hansdatter (i Sætre ved Brevig), Faddere: Anne Hansdatter, Grethe Johnsdatter, Sivert Larsen, Ole Hansen, Hans Ravnsberg, Halvor Monk

Født 20.02.1842 – døpt i kirken 16.05.1842: Nilia Bergitte – Arbeidsmand Auen Bentzen og Karen Marie Nielsdatter fra Bjønnes i Eidanger, Faddere: Ingeborg Andersdatter, Birthe Marie Bentsdatter, Søren Nielsen, Knud Nielsen, Niels Andersen Auen

Født 29.12.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 12.06.1842: Marie – Matros Lorentz Pedersen og Inger Larsdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Andersdatter, Karine Olsdatter, Søren Hansen, Amund Bjørnsen, Lars Jørgensen

 

Side 91

Gutter

Født 29.01.1841 – døpt i kirken 20.02.1842: Halvor – Huusmand John Jacobsen og Marthe Mathea Sørensdatter Sandøen i Eidanger, Faddere: Sara Nielsdatter, Anne Helene Sørensdatter, Søren Hansen, Tengel Halvorsen, Thron Halvorsen

Født 31.07.1841 – hjemmedøpt, døpt i kirken 20.02.1842: Hans Jørgen – Fragtmand Arne Olsen Hitterøe og Maren Johnsdatter i Brevig, Faddere: Karen Sophie Pedersen, Else Andersdatter, Hans Haaøen, Peder Andersen, Jacob Andersen

Født 06.03.1842 – døpt i kirken 24.03.1842: Halvor – Huusmand Even Olsen og Inger Marie Erichsdatter Bjerkøen i Eidanger, Faddere: Ingeborg Olsdatter, Signe Halvorsdatter, Ole Olsen, Lars Hansen, Ole Olsen junior

Født 19.02.1842 – døpt i kirken 24.07.1842: Lars – Matros Isak Christensen og Maren Dorthea Larsdatter i Brevig, Faddere: Magnild Jensen, Ingeborg Eriksdatter, Christen Eriksen, Ole Larsen Røe, Anders Halvorsen

Født 30.06.1842 – døpt i kirken 04.09.1842: Jens Andreas – Bagermester Bertil Ravn Poulsen og Ingeborg Kristine Grønnerøe i Brevig, Faddere: Ingeborg Grønnerøe, Mathea Grønnerøe, Skomager Gjert Jensen, Knud Knudsen, Niels Svenkesen

Født 04.07.1842 – døpt i kirken 11.09.1842: Oluf Bendictus – Skibs Capit Ole Jensen Rohde og Severine Bendicte Rohde, født Sørensen, i Brevig, Faddere: Madame Anne Sørensen, Jomfr Anne Sørine Larsen, Handelsbetjent Jens B Rohde, Styrmand Jacob Rohde, do Carl Knudsen

Piger

Født 04.06.1842 – døpt i kirken 03.07.1842: Gunnild Ingerine – Arbeidsfolk Aslak Olsen og Karen Olsdatter i Brevig, Faddere: Inger Larsdatter, Marthe Maria Pedersdatter, Niels Halvorsen, Kittil Nielsen (Saga)

Født 13.10.1841 – døpt i kirken 03.07.1842: Birgette Elise – Resid. Cappel. Hans Morthen Thrane Esmark og Frue Ulrike Bendicte, født Wiborg, i Brevig, Faddere: Madame Elise Wiborg, Fru Karen Wiborg, Kjøbmand Thomas J Wiborg, Student Testrup, Svenning Svenningen

Født 09.07.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 10.07.1842: Anne Kirstine – Matros Hans Kristensen og Inger Aasmundsdatter fra Dalen i Eidanger, Faddere: Karen Kristensdatter, Amborg Lena Amundsdatter, Peder Andersen, Lars Nielsen, Aaasmund Brynildsen

Født 13.04.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 10.07.1842: Karen Nicoline Elise – Matros Hans Halvorsen og Anne Kirstine Nielsdatter i Brevig, Faddere: Laurentze Johnsen, Anne Jørgine Solgaard, Niels Jacobsen, Kristen Halvorsen, Jens Nielsen

Født 21.05.1842 – døpt i kirken 17.07.1842: CarolineThobine – (Tvillinger) – Matros Torsten Andersen og Anne Kathrine Knudsdatter i Brevig, Faddere: Maren Jensdatter, Kirsten Andersdatter, Gurine Jensdatter, Ingeborg Børresdatter, Ole Hansen, Kristen Halvorsen, Jens Jensen, Ole Sørensen, Jacob Børresen, Lars Hansen

Født 02.06.1842 – døpt i kirken 11.09.1842: Inger Kristine – Søemand Michel Sørensen og Karen Christensdatter Sigtesøen i Eidanger, Faddere: Karen Kristensdatter, Karen Sørensdatter, Søren Sigtesøen, Jacob Frantzen, Severin Sørensen, Petter Sørensen

 

Side 92

Gutter

Født 21.04.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.09.1842: Johan Marthin – Styrmand Jacob Nielsen og Bodil Johnsdatter i Brevig, Faddere: Lene Johnsdatter, Olalie Nielsdatter, Hans Johnsen, Niels Svenkesen, Ole Røe

Født 09.07.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.09.1842: Bertel – Søemand Truls Christian Larsen og Maren Jørgensdatter i Brevig, Faddere: Anne Christensdatter, Mariane Larsdatter, Lars Andersen, Jørgen Heistad, Hans Tønnesen, Hans Nielsen

Født 02.10.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 27.11.1842: Carl Severin – Matros Johan Christian Salvesen og Maren Gjertsdatter Blegebakken under Eidanger, Faddere: Anne Karine Christensdatter, Anne Helene Larsdatter, Salve Christensen, Ole Larsen, Niels Hansen

Født 14.06.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 27.11.1842: Erik – Huusmand Even Gundersen og Karen Michelsdatter fra Bjerkøen under Eidanger, Faddere: Karen Jacobsdatter, Bodel Marie Evensdatter, Hans Gundersen, Anders Gundersen Bjønnæs, Abraham Olsen Bjønnæs

Født 17.06.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 15.12.1842: Peder Karenius – Skibscapitain Peder Koch og Karen Koch, født Schaanning, i Brevig, Faddere: Madam Schaanning, Jfr. Hanne Holm, S K Høegh, Skibscapitain Niels Pharo, Hans Qvist Jensen

Født 01.12.1842 – døpt i kirken 26.12.1842: Johan – Gaardmand Anders Hansen og Maren Nielsdatter fra Auen under Eidanger, Faddere: Sophie Andersdatter, Sara Pedersdatter, Hans Nielsen Bassebue, John Nielsen do, Knud Nielsen Solum, Hans J Jacobsen Oxom, John Pedersen Saga

Født 03.09.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1842: Nicolai Mathias – Matros Tønnes Hansen og Anne Marie Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Dorthe Larsdatter, Anne Marie Hansdatter, Jacob Hansen, Lars Nielsen, Lars Hansen

Født 16.08.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1842: Jens Andreas – Matros Anders Arnoldsen og Jensine Marie Anundsdatter i Brevig, Faddere: Maren Jensdatter, Maren Jacobsdatter, Garver Sørensen, Hans Nielsen, Ole Sørensen, Jacob Andersen

Piger

Født 15.08.1842 – døpt i kirken 06.11.1842: Hanna Gurine – Matros Søren Hansen Saga og Ingeborg Marie Tellefsdatter i Brevig, Faddere: Gunnild Kittilsdatter, Maren Jacobsdatter, Lars Nielsen, Kittil Hansen, Halvor Halvorsen

Født 09.10.1842 – døpt i kirken 13.11.1842: Siri Maria – Huusmand Halvor Andersen og Johann Marie Larsdatter fra Sandøen i Eidanger, Faddere: Gjøril Stenersdatter, Gurine Nielsdatter, Anders Halvorsen, Søren Nielsen, Hans Thorsen

Født 13.06.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 17.11.1842: Elisa Marie – Skibscapitain August Chr(istian) Pettersen og Anne Cathrine Caroline Pettersen, født Wisnæs, i Brevig, Faddere: Madam Hanne Dahl, Jfr. Hanne Holm, Captane Ole Holm, Kjøbmand Johannes Stosen, Theodor Blehr, Student Thestrup

Født 13.05.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 20.11.1842: Anne Gurine – Matros Tollef Andersen og Oline Olsdatter i Brevig, Faddere: Anne Katrine Knudsdatter, Aase Christensdatter, Peder Gundersen, Tollef Nielsen, Ole Hansen

Født 21.10.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 20.11.1842: Jacobine – Matros Christen Christensen og Maren Anne Torjusdatter i Sætre ved Brevig, Faddere: Marthe Hansdatter, Pige Berthe Torjusdatter, Hans Hansen, Ole Røe, Niels Torjusen, Lars Sandersen

Født 06.07.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 11.12.1842: Grethe Kirstine – Matros Ole Carlsen og Anne Marine Hansdatter i Brevig, Faddere: Moderen Anne M Hansdatter, Karen Marie Jacobsdatter, Hans Sørensen, Søren Hansen, Hans Hansen

Født 22.06.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 11.12.1842: Petrea Nilsine – Matros Anders Andersen og Kirsten Karine Gundersdatter i Brevig, Faddere: Susanne Ugelstad, Amborg Halvorsdatter, Jens Jensen, Ole Jacobsen,

Født 05.08.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1842: Inger Gurine – Gunder Tollefsen og Maren Kirstine Halvorsdatter i Brevig, Faddere: Anne Kirstine Tollefsdatter, Marthe Bollete Halvorsdatter, Thollef Andersen Østvedt, Lars Thollefsen, Lars Larsen, Lars Larsen Tangvald, Thollef Andersen

 

Side 93

Gutter

Født 15.09.1842 – døpt i kirken 29.12.1842: Halvor – Skibscapitain Petter Dahl og Hanna Dahl, født Eriksen, i Brevig, Faddere: Madam Kjær, Karen S Eriksen, Capt Halvor Dahl, Kjøbmand H Schoubye, Kjøbmand Simen Høegh, Hans Chrystie

Født 05.05.1842 – døpt i kirken 01.01.1843: Petter Andreas – Snedker Ole Pedersen og Birthe Andersdatter Grønnerøe i Brevig, Faddere: Inger Lorentzen, Marthe Pedersdatter, Torjus Olsen, Arentz Wigeland, Svend Olsen

Født 25.09.1842 – døpt i kirken 05.01.1843: Niels Anthon – Organist og Skolelærer Raaum og Amalia Raaum, født Thisted, i Brevig, Faddere: Madame S Barcley, Jfr. Anne Gundersen, Organist K Raaum, Mægler Parnemann, Kjøbmand Evensen, Lensmand Thisted

Født 19.10.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 08.01.1843: Ludvig Everin – Skibscapit Andreas Pedersen og Karen Sophie Pedersen i Brevig, Faddere: Madame Sara Erichsen, Jfr. Marie Høegh, Captn. Rohde, Captn, Erich Andersen

Født 28.11.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 12.01.1843: Tellef – Matros Aasold Tellefsen og Karen Erichsdatter i Brevig, Faddere: Aleth Maria Andersdatter, Ingeborg Erichsdatter, Søren Erichsen, Christen Erichsen, Peder Hansen

Født 28.11.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 15.01.1843: Nils Jacob – Matros Lars Nielsen og Aase Maria Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Anne Maria Haagensdatter, Anne Barbra Coch, Tønnes Hansen, Søren Hansen, Skoemager Svend Hesler, Hans Saga

Født 12.10.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 20.01.1843: Lauritz – Kjøbmand Lars Stosen og Elise Kirstine Stosen i Brevig, Faddere: Madame Johanne Grønnerøe, Jfr. Christiane Barclay, Captn. J Pettersen, Parneman, Jacob Stosen, Postmester Budde, (Lauritz Christensen)

Født 20.10.1842 – døpt i kirken 05.02.1843: Lars – Graver Anders Larsen Grønnerøe og Margrethe Sørine Corneliusdatter i Brevig, Faddere: Madame Marie Poulsen, Anne Stine Corneliusdatter, Cornelius Hansen, Christen Corneliusen, Knud Knudsen, (Skipper) Halvor Olsen, (Bertil Poulsen, Skomagermester Jensen, Klokker Wold

Piger

Født 18.04.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1842: Patra Marie – Skomagersvend Peter Andreas Grønseth og Maren Gurine Olsdatter i Brevig, Faddere: Maren Poulsen, Lena Ruberg, Jens Ruberg, Gjert Jensen, Lars Gjertsen, Andreas Olsen

Født 23.09.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1842: Inger Hellene – Arbeidsmand Hans Jacobsen og Maren Johanne Larsdatter fra Blegebakken under Eidanger, Faddere: Anne Mathea Larsdatter, Ingeborg Marie Jacobsdatter, Lorentz Petter Larsen, Ole Bjørnsen, Nils Petter Torsen

Født 23.09.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1842: Seumda Gunhilda Wersching – Doctor Thomas Severin Heiberg Hoffmann og Fredrikke Kirstine Heiberg, født Wersching i Brevig, Faddere: Madame Fredrikke Hoffmann, Frøken Nane Scheel, Overtoldbetjent Ashchoug, Const. Sorenskriver Tonning, Kjøbmand Evensen, ……? Wersching

Født 27.12.1842 – døpt i kirken 08.01.1843: Gunild Sophie – Gaardmand Ole Nielsen og Maren Johanne Olsdatter fra Haaøen i Eidanger, Faddere: Marie Nilsdatter Auen, Marie Nielsdatter Bassebu, Hans Nielsen, Hans Jacob Jacobsen, Halvor Andersen, Hans Johnsen, Ole Olsen Solum

Født 05.09.1842 – døpt i kirken 15.01.1843: Jørgine Mathilde – Matros Lars Jørgensen og Anthonette Hansdatter i Brevig, Faddere: Maren Jørgensen, Maren Hansdatter, Fredrik Olsen, Ole Jørgensen, Tollef Nielsen

Født 03.09.1842 – døpt i kirken 05.02.1843: Sophie Kirstine – Lots Søren Erichsen og Kirsten Nielsdatter i Brevig, Faddere: Anne Hansdatter, Ingeborg Abrahamsdatter, Ole Jensen, Ole Jørgensen, Petter Larsen

Født 11.11.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 12.03.1843: Marie Caroline – Kjøbmand Hans Larsen Schoubye og Andrea Schoubye, født Hyll, i Brevig, Faddere: Madame Severine Barclay, Jfr. Mette Hyll, Losoldm. Barcley, Captn S Barclay, Mægler Parnemann, Kjøbmand Evensen

 

Side 94

Gutter

Født 07.11.1842 – døpt i kirken 05.02.1843: Niels Christian – Soldat Hans Nielsen og Mette Maria Chrestensdatter i Brevig, Faddere: Inger Marie Johnsdatter, Elen Marie Christensdatter, Anders Arnoldsen, Ole Høegh, Petter Eilert Christensen

Født 19.11.1842 – døpt i kirken 12.02.1843: Olaus Nicolai – Skræddermester Niels Møller og Anne Olsdatter, født Hansen, i Brevig, Faddere: Madame Anne Jensen, Karen Anine Berg, Smed Andreas Johnsen, Christen Corneliussen, Ole og Søren Sørensen, John Isachsen, Jens Jensen

Født 18.01.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.02.1843: Joachim Theodor Marthin – Skomagermester Johan Hesler og Dorthe Marie Hesler, født Erichsen, i Brevig, Faddere: Madame Johanne Marie Dahl, Jfr. Mathea Christensen, Toldbetjent Johan Schoug, Hans B Paus og Skomagermester Gjert Jensen, Underfogd Jacobsen

Født 01.02.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 24.05.1843: Andreas – Arbeidsmand Jacob Larsen og Birthe Marie Johannesdatter i Brevig, Faddere: Live Thorsdatter, Oline Johannesdatter, Johannes Olsen, Svend Olsen, Anders Larsen

Født 29.12.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 15.06.1843: Benedicte Severin – Skibscapit Søren Petersen og Anne Ingerine Pettersen i Brevig, Faddere: Madame O J Petersen, Jfr. Johanne Holm, Kjøbmand B Petersen, do Johannes Stosen, Underfogd A B Nielsen

Født 18.04.1843 – døpt i kirken 25.06.1843: Peder – Arbeidsmand Halvor Christensen og Maren Susanne Pedersdatter i Brevig, Faddere: Anne Karine Christensdatter, Inger Rosine Pedersdatter, Ole Pedersen, Amund Larsen, Michael Michalsen

Født 15.04.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 09.07.1843: Hans Jørgen – Matros Hans Pedersen Kjose og Inger Marie Jørgensdatter, Faddere: Lena Hansdatter, Maria Hansdatter, Jørgen Olsen, Lars Jørgensen, Niels Ingebretsen

Piger

Født 01.03.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 19.03.1843: Jacobine – Huusmand Søren Nielsen og Maren Jacobsdatter fra Sandøen i Eidanger, Faddere: Sara Nielsdatter, Maren Halvorsdatter, John Halvorsen, Thron Halvorsen, Hans Garstad

Født 29.03.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 06.04.1843: Inger Mathea – Arbeidsmand Ingebret Olsen og Maren Nilsdatter i Brevig, Faddere: Christen Christensen, Netten Nicoline Nilsdatter, Hans Olsen, Søren Erichsen, Kittel Hansen i Brevig

Født 14.01.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 07.04.1843: Maren Karine – Styrmand Niels Jørgen Andersen og Marie Erichsdatter i Brevig, Faddere: Sara Sørensdatter, Maren Hansdatter, Lars Larsen, Hans Jacob Jensen, Anders Erichsen

Født 25.12.1842 – hjemmedøpt, døpt i kirken 23.04.1843: Anne Marine – Seilmager Lars Larsen Bleg og Elen Carine Hansdatter i Brevig, Faddere: Inger Hansdatter, Karen Marie Larsdatter, Anders Andersen, Snedker Pedersen, Ole Jacobsen, Jacob Hansen

Født 02.02.1843 – døpt i kirken 07.05.1843: Anne Thorine – Arbeidsfolk Lars Johannesen og Kirsten Olsdatter, Faddere: Marthe Marie Sørensdatter, Helene Andreasdatter, Peder Hansen, Isak Knudsen, Johannes Olsen

Født 02.02.1843 – døpt i kirken 02.07.1843: Inger Laurine – Arbeidsfolk Lars Larsen Tangvald og Anne Marine Halvorsdatter i Brevig, Faddere: Karen Maria Andersdatter, Marthe Halvorsdatter, Ole Halvorsen, Gunner Tollefsen, Tellef Erichsen

Født 16.02.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 23.07.1843: Anne Pernille – Huusmand Lars Hansen og Ingeborg Olsdatter Sandøen i Eidanger, Faddere: Gjørel Stenersdatter, Lisa Andersdatter, Thron Halvorsen, Hans Halvorsen, Ole Olsen

Født 31.03.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 17.09.1843: Kirsten Olalia Andrea – Arbeidsmand Hans Petter Henningsen og Johanne Maria Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Anne Marine Halvorsdatter, Johanne Henningsdatter, John Jacobsen, Hans Jacob Johnsen, Peder Gundersen

 

Side 95

Gutter

Født 11.06.1843 – døpt i kirken 16.07.1843: Elias – Gaardmand John Jacobsen og Maren Mathea Sørensdatter Sandøen i Eidanger, Faddere: Cathrine Nielsdatter, Hellene Sørensdatter, Søren Nielsen, Erich Jacobsen, Anders Nielsen, Tengele Halvorsen

Født 26.07.1843 – døpt i kirken 27.08.1843: Anders – Skomagermester Gjert Jensen og Anne Kirstine Andersdatter i Brevig, Faddere: Marie Torbjørnsdatter, Anne Andersdatter, Jens Hansen, Hans Jensen, Jens Jensen, Anders Olsen

Født 28.03.1843 – døpt i kirken 10.09.1843: Hans Olaus – Matros Jens Nielsen og Magnild Larsdatter i Brevig, Faddere: Birthe Maria Erichsdatter, Maren Nielsdatter, Torsten Albrethsen, Hans Gundersen, Jens Erichsen

Født 16.06.1843 – døpt i kirken 08.10.1843: Cornelius – Rorskarl Christen Corneliusen og Severine Cathrine Christensdatter i Brevig, Faddere: Margrethe Grønnerøe, Anne Marie Christensdatter, Cornelius Hansen, Christen Christensen, Jacob Hansen, Skræddermester Møller, (Niels Jørgensen), Jacob Berg

Født 20.08.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 22.10.1843: Ole Andreas – Matros Jens Olsen og Anne Margrethe Johnsdatter i Brevig, Faddere: Andrea Larsdatter, Maren Oline Johnsdatter, John Christensen, Jørgen Halvorsen, Ole Andreas Olsen

Født 13.09.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 05.11.1843: Thomas – Rorskarl Niels Hansen, Inger Thurine Tellefsdatter i Brevig, Faddere: Anthorine Thomasdatter, Helene Ruberg, Undrefogd Nielsen, Smed Andreas Johnsen, Ole (Jensen) Transtrøm, Ole Røe

Født 13.09.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 05.11.1843: Lauritz – Matros Lars Levordsen og Anne Margrethe Larsdatter i Brevig, Faddere: Anne Sørine Nielsdatter, Marie Jacobsdatter, Lars Hansen, Amund Bjørnsen, (Niels Jørgensen)

Piger

Født 12.09.1843 – døpt i kirken 22.10.1843: Jonette Sophie – Arbeidsfolk John Børresen og Anne Sophie Hansdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Børresdatter, Rina Jensdatter, Christen Jacobsen, Torjus Børresen, Jacob Børresen, Ole Sørensen

Født 22.08.1843 – døpt i kirken 29.10.1843: Hanna Karine – Matros Hans Jacob Sivertsen og Anne Karine Bekersdatter i Brevig, Faddere: Marthe Kirstine Jensdatter, Ingeborg Torsdatter, Halvor Anundsen, Jens Hansen, Sivert Jacobsen

Født 21.09.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 12.11.1843: Anne Kristine – Arbeidsmand Christen Erichsen og Maren Kirstine Christensdatter i Brevig, Faddere: Maria Christensdatter, Ingeborg Erichsdatter, Christen Hansen, Aasold Tellefsen, Kittil Hansen

Født 24.08.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 12.11.1843: Anne Maria – Arbeidsmand Niels Johnsen og Ingeborg Kirstine Børresdatter i Brevig, Faddere: Jensine Marie Anundsdatter, Ellen Børresdatter, John Børresen, Jacob Børresen, Ole Sørensen

Født 07.09.1843 – døpt i kirken 26.11.1843: Juliane Elise – Matros Sivert Erichsen og Anne Jørgine Marie Andersdatter i Brevig, Faddere: Karen Olsdatter, Andrea Pedersdatter, Aasold Tellefsen, Peder Hansen, Anders Larsen

Født 28.09.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 03.12.1843: Margrethe Berthine – Arbeidsmand Søren Andersen og Anne Elisabeth Sørensdatter i Brevig, Faddere: Anne Kirstine Sørensdatter, Ingeborg Sørensdatter, Søren Halvorsen, Svend Olsen, John Andersen

Født 10.05.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 25.12.1843: Otalia Maria – Skipper Hans Andreas Hansen og Anne Helene Olsdatter i Brevig, Faddere: Moderen Anne H Olsdatter, Karen Sophie Olsdatter, Kjøbmand Halvor Olsen, Niels Hansen, Skreddermester Møller

Født 23.10.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1843: Andrea Hansine – Smedmester Andreas Johnsen og Laulentze Hansdatter i Brevig, Faddere: Madame Marthe Wold, Jfr. Marthe Marie Nielsdatter, Smedmester J P Johnsen, Niels Hansen, Skredder N Møller, Anders Grønnerøe, (Christen Jonsen)

Født 03.11.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1843: Johanne Elise – Abraham Erichsen og Maren Larsdatter i Brevig, Faddere: Karen Olsdatter, Elen Larsdatter, Jørgen Halvorsen, Sivert Erichsen, Thor Olsen, Isach Larsen

 

Side 96

Gutter

Født 17.09.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 19.11.1843: Halvor – Arbeidsmand Halvor Kystolfsen og Inger Torbjørnsdatter i Sætret, Faddere: Torber Tostensdatter, Aaste Marie Torbjørnsdatter, Halvor Thorsen, Torsten Halvorsen, Niels Tellefsen

Født 07.11.1843 – døpt i kirken 26.11.1843: Christen Gustav – Christen Gundersen Bjønnes og Anne Maria Olsdatter i Eidanger, Faddere: Birthe Maria Nielsdatter, Gunnild Laurine Andersdatter, Just Andersen, Niels Stosen, Jacob Olsen

Født 31.09.1843 – døpt i kirken 03.12.1843: Anders Christian – Styrmand Peder Andersen og Ingeborg Aasmundsdatter i Brevig, Faddere: Inger Gurine Aasmundsdatter, Anne Knudsdatter, Petter Andersen, Anders Aasmundsen, Aasmund Brynildsen

Født 05.05.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 10.12.1843: Hans Fridrik og Johan Petter Tvillinger – Skomager Hans Fridrik Fredlund og Elisabeth Nielsdatter i Brevig, Faddere: Grethe Corneliusdatter, Cathrine Christensdatter, Caroline Andersdatter, Anne Stine Corneliusdatter, Skomager G Jensen, Cornelius Hansen, Jens Olsen, Ole Jensen

Født 16.11.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1843: Hans Jacob – Matros Søren Nielsen og Lene Gundersen i Brevig, Faddere: Christine Christensdatter, Netten Nielsdatter, Hans Gundersen, Kittil Hansen, Ole Ingebrethsen

Født 06.07.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1843: Simen – Matros Johan Salvesen og Sara Simonsdatter i Brevig, Faddere: Marie Hansdatter, Karine Pedersdatter, Gunner Knudsen, Andreas Nielsen, Niels Hansen

Født 15.10.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1843: Carl – Matros Abraham Thorsen og Anne Karine Christensdatter i Brevig, Faddere: Live Christensdatter, Maren Henrichsdatter, Halvor Christensen, Michel Larsen, Lars Larsen

Født 10.07.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 30.12.1843: Cristian Haldor – Tolbetjent Jens Andreas Kjær og Jørgine Christine, født Dahl, i Brevig, Faddere: Madame Hanna Dahl, Jfr. Hanna Holm, Capt Halvor Dahl, Kjøbmand A J Evensen, Kjøbmand Johannes Stosen

Piger

Født 12.11.1843 – døpt i kirken 31.12.1843: Karen Sofie – Kjøbmand Thomas J Wiborg og Justine Sabine Wiborg i Brevig, Faddere: Madame Karen Wiborg, Jfr. Karen Wiborg, Mægler Parnemann, Kjøbmand Simon Høegh, P Wirshing

 

Side 318

Gutter

Født 09.10.1843 – døpt i kirken 01.01.1844: Jacob – Rorskarl Lars Nicolai Gui og Anne Johanne Pedersen i Brevig, Faddere: Madame Anne Jensen, Jfr. Caroline Pedersen, do Anne S Larsen, Toldbetjent Schou, Niels Hansen, N Pedersen, Knud Schanke, Hans C Andersen, Halvor Olsen, Johan T Olsen

Født 02.12.1843 – døpt i kirken 07.01.1844: Johan Wilhelm – Matros Niels Wilhelmsen og Pernille Pedersen i Brevig, Faddere: Aase Marie Ørvigen, Maria Larsdatter, Hans Fridrik Wilhelmsen, Lars Christophersen, Lars Hansen, Sivet Larsen

Født 12.11.1843 – døpt i kirken 28.01.1844: Peter Anthon – Styrmand Jørgen Peter Koch og Anne Marine Haagensen i Brevig, Faddere: Sophie Solgaard, Anne Barbra Coch, Lars Nielsen, Tønnes Hansen, Thomas J Coch

Født 02.12.1843 – døpt i kirken 04.02.1844: Marthin Rudolph – Skibscapit Ole Jensen Rohde og Bendicte Rohde i Brevig, Faddere: Madame Sara Eichsen, Karen Olsen, Styrmand Pettersen, Halvor Olsen, E Andersen, Jacob Rohde

Født 08.01.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 14.04.1844: Olaus – Matros Jacob Nielsen Auen og Gustava Andreasdatter i Brevig, Faddere: Andrea Larsdatter, Helene Andreasdatter, Smed Halvor Olsen, Hans Hansen, Hans Jørgen Hansen

Født 11.01.1844 – døpt i kirken 21.04.1844: Andreas – Skibscaptainen August Christian Petersen og Anne Caroline Petersen, født Wisnes, i Brevig, Faddere: Madame Barbra Dorthea Petersen, Jfr. Elenora Wisnes Schou, Capit August Petersen, Theodor Blehr

Født 10.03.1844 – døpt i kirken 21.04.1844: Bent Schoubye – Kjøbmand Hans Larsen Schoubye og Andrea Jacobine Schoubye, født Hyll, i Brevig, Faddere: Madame Pernemann, Jfr Elise Bomhoff, Kjøbmand Gundersen, Postmester Budde, Kjøbmand Simen K Høegh

Piger

Født 16.10.1843 – døpt i kirken 01.01.1844: Niciline Christiane – Matros Kittil Nielsen og Christine Christensdatter i Brevig, Faddere; Lena Gundersdatter, Cathrine Christensdatter, Christen Erichsen, Ole Ingebrethsen, (Isach) Christensen

Født 07.11.1843 – døpt i kirken 01.01.1844: Karen Maria – Matros Andreas Hansen Frogner og Anne Knudsdatter i Brevig, Faddere: Sophie Jacobsdatter, Anne Thonette Amudsdatter, Søren Erichsen, Hans Pedersen, Halvor Halvorsen

Født 09.10.1843 – døpt i kirken 07.01.1844: Hanna Kirstine – Matros Jacob Johnsen og Johanne Sørine Olsdatter i Brevig, Faddere: Amund Hansens kone, Karen Olsdatter, Hans Thorsen, Gabriel Sørensen, Andreas Holm Olsen, Jens Thorsen

Født 07.11.1843 – døpt i kirken 21.01.1844: Petra Anine – Matros Michael Michaelsen og Anne Kirstine Pedersdatter i Brevig, Faddere: Maren Susanne Pedersdatter, Inger Rosine Pedersdatter, Kittil Halvorsen, Anders Larsen, Knud Nielsen

Født 12.12.1843 – døpt i kirken 11.02.1844: Christiane Jørgine Uægte – Pigen Anne Marnie Andersdatter, Faderen oppgivet at være Ungkarl Matros Christian Jørgen Friis fra Laurig, Faddere: Johanne Olsdatter, Maren Lukasdatter, Peder Jørgensen, Ole Sivertsen

Født 12.01.1844 – døpt i kirken 25.02.1844: Karen Gurine – Gaardmand Hans Gundersen og Sara Kirstine Nielsdatter Sandøen fra i Eidanger, Faddere: Mathea Sørensdatter, Karen Nielsdatter, Arne Olsen, Søren Nielsen, Johan (Karenius) Hansen, John Jensen

Født 07.02.1844 – døpt i kirken 02.03.1844: Maren Christine – Huusmand Hans Christensen og Birthe Maria Larsdatter på Bjønnes i Eidanger, Faddere: Maren Christensdatter, Cathrine Christensdatter, Christen Torgersen, Iver Larsen, Michel Larsen

Født 10.01.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 07.04.1844: Hanna Laurine – Smedsvend Christian Ravnsborg Jensdatter og Gunild Andrea Jensdatter i Brevig, Faddere: Marthe Hansdatter, Birgitte Tellefsdatter, Niels (Jørgen) Hansen, Even Ellefsen, Peder Jørgensen

 

Side 319

Gutter

Født 18.02.1844 – døpt i kirken 19.05.1844: Johan – Gaardmand Anders Christensen og Maren Kristine Andersdatter fra Auen i Eidanger, Faddere: Maren Nielsdatter, Sara Johnsdatter, Christopher Amundsen, Niels Amundsen, Halvor Andersen, Anders Andersen, Niels Jacobsen af Eidanger

Født 21.03.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 27.05.1844: Tholerius – Matros Søren Hansen Saga og Ingeborg Maria Tollefsdatter i Sætre ved Brevig, Faddere: Hanna Tellefsdatter, Karen Jacobsdatter, Ole Jørgensen, Sivert Jacobsen, Kittil Hansen

Født 07.03.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.05.1844: Zacarias Chrestian– Matros Zacarias Christensen og Aase Marie Johnsdatter i Brevig, Faddere: Anne Margrethe Johnsdatter, Maren Oline Johnsdatter, John Christensen, Hans Nielsen, Andreas Olsen

Født 31.12.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 27.05.1844: Ingevald Mandius – Kjøbmand Hans Jacob Johnsen og Mathea Birgitte, født Christensen, i Brevig, Faddere: Madame Dorthe Hesler, Jfr. Jonette Anine Johnsen, Propritær Simen Nielsen Lina, Smedmester J P Johnsen, Kjøbmand J(ohan) Fr Dahl, (Handelsbetjent) Niels Jørgensen, John Isachsen

Født 01.07.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.05.1844: Ole – Matros Gjert Olsen og Olava Larsdatter i Brevig, Faddere: Inger Amundsdatter, Anne Thonette Amundsdatter, Lars Hansen, Halvor Halvorsen

Født 12.12.1843 – døpt i kirken 15.06.1844: Edvard – Arbeidsmand Ole Nielsen og Karen Olsdatter Setre ved Brevig, Faddere: Anne Knudsdatter, Karen Knudsdatter, Hans Christensen, Hans Pedersen, Niels Olsen

Født 15.12.1843 – hjemmedøpt, døpt i kirken 23.06.1844: Knud Johan – Matros Knud Frantzen og Johanne Marie Halvorsdatter i Brevig, Faddere: Andrea Larsdatter, Christiane Eliasdatter, Skomager Fredlund, Peder Larsen, Johan Olsen

Piger

Født 11.01.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 27.05.1844: Hanna Laurine – Matros Jørgen Halvorsen og Andrea Larsdatter i Brevig, Faddere: Maria Halvorsdatter, Maren Ellefsdatter, Skom(ager Hans) Fredlund, Lars Andersen, Halvor Halvorsen

Født 15.01.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 27.05.1844: Hanna Maria – Arbeidsmand Halvor Olaus Amundsen og Maren Margrethe Jensdatter i Brevig, Faddere: Anne Cathrine Olsdatter, Regine Jensdatter, Anders Arnoldsen, Hans Jensen, Jacob Børresen, Jacob Nielsen

Født 16.02.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 15.06.1844: Marie Sophie – Styrmand Lars Andersen Gjertsen og Marthe Christine Jensdatter i Brevig, Faddere: Maren Jensdatter, Anne Jacobsdatter, Graver A(nders) Grønnerøe, Knud Jensen, John Isachsen, Oluf Møller, Niels Jørgensen

Født 17.04.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 23.06.1844: Hanna Petrea – Michel Larsen og Anne Marie Christensdatter i Brevig, Faddere: Birthe Maria Olsdatter, Inger Gurine Halvorsdatter, Christen Hansen, Tollef Gundersen, Niels Hansen

Født 17.01.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 28.06.1844: Anne Margrethe – Matros Gunder Knudsen og Gunild Maria Andersdatter i Brevig, Faddere: Inger Andersdatter, Elen Margrethe Knudsdatter, Halvor Christensen, Abraham Nielsen, Anders Larsen

Født 04.03.1844 – døpt i kirken 30.06.1844: Tolvine Jacobine – Fragtmand Arne Olsen og Maten Johnsdatter i Brevig, Faddere: Sara Nielsdatter, Maren Pernille Jacobsdatter, Auen (Andersen) Grønnerøe, Jacob Erichesen, Johan (Karenius) Hansen, Christian Pedersen

Født ?døpt i kirken 26.07.1844: Banedicte Martine – Resid. Capell. Hans Morthen (Thrane) Esmark og Ulrike Bendicte, født Wiborg, i Brevig, Faddere: Madame Sophie Høegh, Jfr. Birgitte Wiborg, Captn. Pettersen, Kjøbmændene Simon Høegh og Evensen

Født 13.04.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 08.09.1844: Lene Olalia – Matros Lars Jørgensen og Antonette Hansdatter i Brevig, Faddere: Oline Hansdatter, Maren Hansdatter, Christian Larsen, Ole Hansen, Skomager Pettersen

 

Side 320

Gutter

Født 02.06.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 04.08.1844: Iver Olaus – Matros Andreas Olsen og Anne Maria Iversdatter, i Brevig, Faddere: Maren Jensdatter, Elen Børresdatter, Skomager Grønsæth, Johan Iversen, Hans Jensen

Født 12.04.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 13.09.1844: Olaus – Matros Tollef Andersen og Oline Olsdatter i Brevig, Faddere: Kirsten Andersdatter, Pernille Olsdatter, Torsten Andersen, Feiermester Lindevald, Halvor Hansen

Født 27.04.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 29.09.1844: Anders Jensen – Kjøbmand Simon Karenius Høegh og Karen Sophie Høgh, født Wiborg, i Brevig, Faddere: Madame B Wright, Jfr. Ulrike Schoubye, Overtoldbejent Reiersen, Kjøbmand Even Simon Wiborg junior, Thomas Wiborg

Født 20.06.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 01.10.1844: Lars Erichsen – Skibscapitain Petter Severin Dahl og Hanna Bolette Dahl, i Brevig, Faddere: Madame Hanna Dahl, Jfr. Karen Erichsen, Capt. Halvor Dahl, Torbejent Kjer, Simon Chrystie

Født 26.06.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 20.10.1844: Anders Christian – Matros Jacob Mæla Andersen og Andrea Olsdatter i Brevig, Faddere: Gunnild Pedersdatter, Karen Olsdatter, Jacob Johnsen, Ole Jørgensen, Søren Johnsen, Carl Knudsen, Andreas Holm Olsen

Født 26.06.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 10.11.1844: Carl Martinius – Matros Torjus Børresen og Inger Maria Johnsdatter i Brevig, Faddere: Ingeborg Børresdatter, Elen Børresdatter, Børre Johnsen, John Børresen, Torsten Nielsen, Hans Nielsen  

Født 15.08.1844 – døpt i kirken 22.12.1844: Niels Jørgen – Matros Amund Pedersen og Gunild Nielsdatter i Brevig, Faddere: Anne Kirstine Pedersdatter, Andrea Pedersdatter, Peder Andersen, Lars Andersen, Knud Nielsen

Født 16.10.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1844: Niels – Matros Jacob Hansen og Anne Sørine Nielsdatter i Brevig, Faddere: Anne Christensdatter, Kirsten Hansdatter, Lars Hansen, Kittel Hansen, Niels Ingebrethsen

Piger

Født 05.09.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 20.10.1844: Maren Annine – Organist og Skoleholder Jørgen Raaum og Amalie Christine, født Amalie Christine, født Tisted, i Brevig, Faddere: Madame A Schoubye, Jfr. Elise Bomhoff, Capt. S Barnley, Hans O Høegh Wilhelm Holm,

Født 08.07.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 01.12.1844: Kirsten Andrea – Soldat Hans Nielsen og Mette Maria Christensdatter i Brevig, Faddere: Jensine Amundsdatter, Pernille Høegh, Christen Halvorsen, Svend Olsen, Halvor Christensen

Født 11.11.1844 – døpt i kirken 26.12.1844: Marthine – Matros Elisa Hansen og Marthe Hansdatter i Brevig, Faddere: Nicoline Hansen, Bendicte Gundersdatter, Sivert Larsen, Ole Jørgensen, Peder Jacobsen

Født 16.09.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1844: Jacobine Birthea – Matros Jacob Larsen og Birthe Maria Johannesdatter i Brevig, Faddere: Maria Christensdatter, Oline Johannesdatter, Johannes Olsen, Amund Larsen, Anders Larsen

Født 15.11.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.12.1844: Johanne Maria – Arbeidsmand Svend Olsen og Kirsten Maria Olsdatter i Brevig, Faddere: Jensine M(arie) Anundsdatter, Karen Sørensdatter, Halvor Olsen, Søren Andersen, Hans Nielsen, Ole Sørensen

Født 16.10.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 29.12.1844: Nicoline – Matros Niels Torgersen og Sophie Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Nicoline Torgersdatter, Karen D(orthea) Knudsdatter, Christen Christensen, Lars Andersen, Hans Pedersen, Jørgen KNudsen

 

Side 321

Gutter

Født 18.08.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.01.1845: Johan – Matros Lars Andersen og Gunnild Maria Johnsdatter paa Øen, Faddere: Elisabeth Nielsdatter, Natta Amundsdatter, Kittil Halvorsen, Niels Jacobsen, Bertil Hansen

Født 18.08.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 26.01.1845: Lars – Matros Petter Larsen og Marthe Kirstine Aasoldsdatter i Sætre i Brevig, Faddere: Maren Jørgensdatter, Nella Amundsdatter, Kittil Halvorsen, Niels Jacobsen, Bertil Hansen

Født 01.08.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 02.02.1845: Hans Christian – Matros Hans Hansen og Johanne Marie Olsdatter i Brevig, Faddere: Inger Larsdatter, Elen Hansdatter, Johan Pettersen, Hans Abrahamsen, Hans Olsen

Født 03.02.1845 – døpt i kirken 02.03.1845: Jacob – Farver Ingebreth Jacobsen og Mette Kirstine Wetlesdatter i Brevig, Faddere: Elen Margrete Wetlesdatter, Maren Sophie Wetlesdatter, Lars Halvorsen, Anders Jacobsen, Anders Wetlesen

Født 16.12.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 09.03.1845: Johan – Skoemagermester Jens Jensen og Karen Sophie Sørensdatter i Brevig, Faddere: Anne Kirstine Jensen, Maria Christensdatter, Poul Poulsen, Snedker Isachsen, Feier Lindevald

Født 25.01.1845 – hjemmedøpt, døpt i kirken 16.03.1845: Niels Christian – Farver Ole Jacobsen og Marie Oline Christensdatter i Brevig, Faddere: Inger Hansdatter, Marie Anne Christensdatter, Lars Larsen, Garver Sørensen, Niels Jacobsen, Ole Leerstang

Født 06.03.1845 – døpt i kirken 13.04.1845: Nicolai – Arbeidsmand Torsten Nielsen og Sara Olsdatter i Brevig, Faddere: Inger Olsdatter, Andrea Madsdatter, Torjus Børresen, Hans Olsen, Anders Nielsen

Født 25.12.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 13.04.1845: Hans Christian Matros Hans Halvorsen og Anne Christine Nielsdatter i Brevig, Faddere: Madame Jacobine Nielsen, Olalia Nielsen, Augen Grønnerøe, Jacob Nielsen, Christen Halvorsen

Født 05.02.1845 – døpt i kirken 07.05.1845: Ole Coch Tvilling – Styrmand Andreas Pedersen og Karen Sophie Tengelsdatter i Brevig, Faddere: Madame Bendicte Rohde, Jfr. Caroline Wold, Styrmand Mart(hinius) Abrahamsen, Skipper Hans C(hristian) Andersen, Hans B Grønvold

Piger

Født 18.09.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 01.01.1845: Ingeborg Elise – Matros Hans Chrestensen og Inger Gurine Aasmundsdatter i Dalen i Eidanger, Faddere: Anne Chrestensdatter, Anne Isachsdatter, Søren Larsen, Jørgen Knudsen, Johan Arnesen

Født 24.12.1844 – døpt i kirken 26.01.1845: Anne Caroline – Gaardmand Amund Sørensen og Jørgine Marie Pedersdatter på Sigtesøen i Eidanger, Faddere: Ingeborg Sørensdatter, Karen Pedersdatter, Jacob Frantzen, Ole Olsen, Anders Gjertsen, Simon Sørensen

Født 28.11.1844 – hjemmedøpt, døpt i kirken 16.02.1845: Tellefine Elise – Skomagersvend Johan Pettersen og Jesine Marie Tollefsdatter i Brevig, Faddere: Tollef Isachsen, Niels Jørgen Hansen, Johannes Olsen, Olava Tellefsdatter, Mathea Grønnerøe

Født 12.02.1845 – hjemmedøpt, døpt i kirken 06.04.1845: Anne Marie – Huusmand Anders Gjertsen og Anne Margrethe Isachsdatter fra Sigtesøen i Eidanger, Faddere: Jørgine Pedersdatter, Anne Maria Isachsdatter, Isach Torstensen, Jacob Frantzen, Michel Sørensen, Severin Sørensen

Født 17.03.1845 – døpt i kirken 06.04.1845: Mariane – Styrmand Jørgen Andersen og Birthe Marie Erichsdatter i Brevig, Faddere: Mette Michelsdatter, Olava Sørensdatter, Capt. Svend Erichsen, Erich Svendsen, Lars Larsen, Anders Erichsen, Jens Erichsen

Født 20.01.1845 – hjemmedøpt, døpt i kirken 06.04.1845: Hanna Dorthea – Matros Tønnes Hansen og Anne Marie Jacobsdatter i Brevig, Faddere: Aase Marie Jacobsdatter, Anne Marie Hansdatter, Jacob Hansen, Hans Tønnesen, (Petter Koch), Thomas Halvorsen