banner2.jpg

| FORSIDE | LINKER | KIRKEBØKER | MANNTALL | SKIFTER | ARTIKLER/BØKER | ANER | BYGDEBØKER I

 

 


 

 

 

Eidanger Ministrialbok nr. 6 (1764-1814)

Konfirmerte

 

Med utgangspunkt Frank Johannessens avskrift av konfirmerte i Eidanger, er kirkeboka gjennomgått på nytt.

Skrevet av så nær opptil originalteksten som mulig – med følgende unntak:

- alle farsnavn med –søn, -son og forkortelser er her gjennomgående skrevet som -sen

- tilsvarende for –datter og forkortelser som her gjennomgående skrevet som datter.

 

Ivar Kokkersvold/Jørn Olsen 2010

 

dato

sted

 

konfirmanter

alder/år

 

 

 

 

 

1764

 

 

 

 

21.okt.

Sillien

 

Peder Hansen Moholthammeren

16

 

 

 

Laers Andersen ibid.

17

 

 

 

Knud Aslessen Gurholt

16

 

 

 

Ole Andersen Oustad Ejene

17

 

 

 

Hans Jensen Kiste Søndre

18

 

 

 

Ole Laersen Tvedten

18

 

 

 

 

 

 

 

 

Marthe Arvesdatter Ouestad

17

 

 

 

Gunhild Svensdatter ibidem

17

 

 

 

Hedevig Danielsdatter Thosholt

17

 

 

 

Maren Berthelsdatter Gurholt

17

 

 

 

Inger Laersdatter Gonsholt

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1765

 

 

 

 

21.apr.

Eidanger

1..

Abraham Isachsen fra Kiørholt

16

 

 

2.

Gunder Wraalsen fra Gunneklev

17

 

 

3.

Isach Olsen fra Sollie

18

 

 

4.

Lars Larsen fra Buer

17

 

 

5.

Niels Andersen fra Haavold

16

 

 

6.

Nils Andersen fra Aas

16

 

 

7.

Rolf Hansen fra Herøen

16

 

 

8.

Ole Jacobsen fra Grava

19

 

 

9.

Haavor Toriusen fra Aas

16

 

 

10.

Anders Amundsen fra Berg

17

 

 

11.

Isach Jacobsen fra Grava

17

 

 

12.

Niels Stenersen fra Ouen

17

 

 

13.

Ole Halvorsen fra Harevarp

19

 

 

14.

Stian Hansen fra Schrabeklew

18

 

 

15.

Nils Olsen fra Kindalen

19

 

 

16.

Jens Olsen fra Flaaten

17

 

 

17.

Mads Gierdtsen fra Stridskleven

18

 

 

18.

Nils Hansen fra Grønsholt

18

 

 

 

 

 

 

 

19.

Gunil Olsdatter f. Flaagstad

17

 

 

20.

Anne Andersdatter f. Lander

16

 

 

21.

Margrete Anundsdatter f. Kokersvold

16

 

 

22.

Kirsten Larsdatter f. Herøen

16

 

 

23.

Sara Larsdatter f. Røe

17

 

 

24.

Maren Rasmusdatter f. Gusfred

17

 

 

25.

Zidsel Larsdatter f. Gunneklew

16

 

 

26.

Elen Hansdatter f. Kleven

16

 

 

27.

Maren Torkelsdatter f. Schaverager

17

 

 

28..

Even Erichsen NB fra Brevig

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1766

 

 

 

 

20.apr.

Eidanger

1.

Herman Gustav Ruge

15

 

 

2.

Nils Amundsen Lillegaard

16

 

 

3.

Nils Erichsen Lunde paa Qvæstad

17

 

 

4.

Erich Olsen Smekkerød

17

 

 

5.

Jacob Jacobsen Qvæstad

17

 

 

6.

Anders Olsen Flockstad paa Flaatten

18

 

 

7.

Søren Olsen paa Oxum

19

 

 

 

 

 

 

 

8.

Karen Nilsdatter Sellien

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.okt.

Eidanger

1.

Michel Iwersen Sættre

18

 

 

2.

Hans Hansen Røra

16

 

 

3.

Lars Christensen Leerstang

17

 

 

4.

Torchil Rasmusen Hasler

18

 

 

 

 

 

 

 

5.

Anne Christine Bøe

16

 

 

6.

Kari Andersdatter Nordal

17

 

 

7.

Elen Christensdatter Stusrød

17

 

 

8.

Margrete Larsdatter Røra

15

 

 

9.

Mari Pedersdatter Sundsaas

15

 

 

10.

Anne Isachsdatter Kaasa under Aas

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1767

 

 

 

 

22.feb.

Slemdal

1.

Poul Aanesen p. Øvrebøe

18

 

[Sillien]

2.

Christen Aasmundsen Aarholt

17

 

 

3.

Jørgen Jørgensen Gonsholt

17

 

 

4.

Johan Rollougsen Hochstad

16

 

 

 

 

 

 

 

5.

Chirsten Olsdatter Røe

17

 

 

6.

Christie Halvorsdatter p. Høysæt

18

 

 

7.

Ingebor Bertelsdatter Gurholt

17

 

 

8.

Marta Jensdatter Tufdal

17

 

 

9.

Helvig Arvesdatter Ouestad

16

 

 

10.

Mari Swensdatter Ouestad

16

 

 

11.

Ingebor Jacobsdatter Hochstad

15

 

 

12.

Maria Jacobsdatter Hochstad

16

 

 

13.

Ragni Andersdatter Grorød

16

 

 

14.

Giøran Sondresdatter Wanneboe

17

 

 

15.

Gunil Olsdatter Grorød

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.okt.

Eidanger

1.

Ole Pedersen Hejestad

19

 

 

2.

Peder Pedersen Ramberg

20

 

 

3.

Ole Anunsen Aaklungen

18

 

 

4.

Søren Halvorsen Leerstang

17

 

 

5.

Søren Gundersen Berg

17

 

 

6.

Anders Sørensen Lunde øvre

18

 

 

7.

Knud Nilsen Traaholt

17

 

 

8.

Jon Anunsen Stammeland

16

 

 

9.

Peder Hendrichsen Tweten S.

16

 

 

10.

Lars Amunsen Lillegaard

15

 

 

 

 

 

 

 

1.

Ragnil Maria Christiansdatter Ruge

15

 

 

2.

Justine Jørgensdatter Ødewald

18

 

 

3.

Anne Andersdatter Waller

16

 

 

4.

Maria Olsdatter Smekerød

16

 

 

5.

Anne Nilsdatter Qvæstad

16

 

 

6.

Marte Bolette Christensdatter Wiersdal

17

 

 

7.

Ingebor Olsdatter Solie

16

 

 

8.

Kirsti Larsdatter Sættre

16

 

 

9.

Anne Torjusdatter Aas

17

 

 

10.

Marte Madsdatter Becchen

17

 

 

11.

Marte Abrahamsdatter Holte

18

 

 

12.

Anne Pedersdatter Sundsaas

17

 

 

13.

Karen Andersdatter Hogholt

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1768

 

 

 

 

21.feb.

Slemdal

1.

Anun Jacobsen Øvrebøe

19

 

 

2.

Ole Rollougsen Hochstad

18

 

 

3.

Ole Jonsen Søland

18

 

 

4.

Ole Andersen paa Høysæt

18

 

 

5.

Ole Jonsen Tosholt

17

 

 

6.

Michel Solvesen Høysæt

17

 

 

7.

Johannes Jonsen Schielbred

18

 

 

8.

Helge Jørgensen Gonsholt

17

 

 

9.

Nils Christensen Sellien

18

 

 

10.

Iwer Halvorsen paa Engelstad

17

 

 

11.

Ole Jensen Tufdal

16

 

 

12.

Ole Christensen p. Kløverød

17

 

 

13.

Jens Johannesen Grorød

19

 

 

14.

Tore Sondresen Wanneboe

19

 

 

 

 

 

 

 

1.

Ingebor Knudsdatter Søntved

18

 

 

2.

Kari Nilsdatter Tweten

17

 

 

3.

Gunil Johannesdatter Grorød

16

 

 

4.

Mari Rasmusdatter paa Tosholt

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.okt.

Eidanger

1.

Arent Tønnesen Milzou

15

 

 

2.

Lars Tolfsen Klewstrand

16

 

 

3.

Hans Ingebrichtsen Lunde

16

 

 

4.

Jon Jacobsen Lunde

16

 

 

5.

Jon Børgesen Ørewig

16

 

 

6.

Rasmus Nilsen Lunde Nordre

17

 

 

7.

Ole Erichsen Heinen

16

 

 

8.

Anders Gullichsen p. Kiørholt

16

 

 

9.

Anders Andersen p. Schavrager

17

 

 

10.

Anders Pedersen Døwig

17

 

 

11.

Anders Christophersen Stulen

17

 

 

12.

Ole Torleifsen paa Lunde øvre

20

 

 

 

 

 

 

 

1.

Anne Nilsdatter Traaholt

15

 

 

2.

Børte Larsdatter Aaklungen

16

 

 

3.

Kirstie Sørensdatter p. Kiørholt

16

 

 

4.

Ambor Olsdatter Flochstad

16

 

 

5.

Ragnil Hansdatter Øveraas

16

 

 

6.

Dorte Maria Evensdatter p. Lønnebacche

16

 

 

7.

Anne Maria Larsdatter Røra

15

 

 

8.

Ingebor Pedersdatter Sundsaas

15

 

 

9.

Maria Nilsdatter Kaasa

16

 

 

10.

Maria Erichsdatter Flaaten

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1769

 

 

 

 

27.mai

Sillien

1.

Jon Michelsen p. Høysæt

18

 

 

2.

Ole Solvesen Høysæt

17

 

 

3.

Jacob Nilsen Holte

16

 

 

4.

Nils Rejersen Schougtved

18

 

 

5.

Anders Isachsen Soland eyet

18

 

 

6.

Jacob Gundersen Tormosrød

18

 

 

7.

Nils Svendsen Ouestad

16

 

 

8.

Gullich Arvesen ibid.

16

 

 

9.

Ole Jacobsen Island

17

 

 

10.

Ewen Larsen Kiste

20

 

 

 

 

 

 

 

11.

Rønnou Christophersdatter p. Hochstad

17

 

 

12.

Ingebor Christophersdatter p. Island

18

 

 

13.

Kari Aslesdatter Gurholt

17

 

 

14.

Pernille Svensdatter p. Moholt

19

 

 

15.

Gunil Gulbrandsdatter Kiste

19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.okt.

Eidanger

1.

Christen Halvorsen p. Lunde S.

16

 

 

2.

Brynjol Guttormsen Huuset

16

 

 

3.

Anders Pedersen Schielswig

17

 

 

4.

Jørgen Pedersen ibid.

18

 

 

5.

Nils Sørensen Lunde øvre

17

 

 

6.

Hans Jacobsen Grava S.

20

 

 

7.

Anders Pedersen p. Nøchlegaard

20

 

 

8.

Tolf Swendsen p. Ødegaard

17

 

 

 

 

 

 

 

9.

Anne Marie Fleischer

15

 

 

10.

Agathe Bøe

16

 

 

11.

Annichen Andersdatter Mule

17

 

 

12.

Børte Jacobsdatter Lunde Nedre

15

 

 

13.

Else Jacobsdatter Grave

16

 

 

14.

Gunil Amunsdatter Lillegaarden

16

 

 

15.

Marie Torjusdatter Aas

15

 

 

16.

Marie Jonsdatter Schielswig

16

 

 

17.

Mari Olsdatter Aaklung-Eyet

18

 

 

18.

Inger Olsdatter Lander

16

 

 

19.

Anne Gundersdatter p. Ramberg

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1770

 

 

 

 

8.jul.

Sillien

1.

Jacob Nilsen Tweten

16

 

 

2.

Halvor Povelsen Røe

18

 

 

3.

Mathies Rollougsen Hochstad

17

 

 

4.

Knud Kolbiørnsen Gurholt

16

 

 

5.

Anders Pedersen Kiste

16

 

 

6.

Ewen Olsen Eyet

18

 

 

7.

Jacob Olsen Solverød

18

 

 

8.

Christen Berentsen p. Qvislen

19

 

 

9.

Hans Sørensen Finsrød

21

 

 

 

 

 

 

 

1.

Margrete Torsdatter p. Øvrebøe

18

 

 

2.

Zidsel Gulbrandsdatter Kiste

16

 

 

3.

Margrete Nilsdatter Holte

16

 

 

4.

Kari Olsdatter Eyet

16

 

 

5.

Dorte Jacobsdatter Hochstad

16

 

 

6.

Helwig Knudsdatter Sontved

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.okt.

Eidanger

1.

Jacob Hansen Grønsholt

18

 

 

2.

Anders Olsen Lander

16

 

 

3.

Brynol Hansen Herøe

18

 

 

4.

Jacob Andersen Nordal

16

 

 

5.

Lars Hansen p. Qvæstad

16

 

 

6.

Christen Pedersen Lille Døwiig

16

 

 

 

 

 

 

 

1.

Mari Olsdatter p. Flochstad

18

 

 

2.

Inger Hansdatter p. Kiørholt

18

 

 

3.

Mari Larsdatter hos Hals

18

 

 

4.

Liva Halvorsdatter p. Langangen

18

 

 

5.

Aase Andersdatter Hogholt

16

 

 

6.

Marte Jacobsdatter Fiera

17

 

 

7.

Elen Hansdatter Røra

16

 

 

8.

Zidsel Pedersdatter p. Oxum

16

 

 

9.

Ingebor Halvorsdatter p. Tweten

18

 

 

10.

Mari Jonsdatter Ødegaard

16

 

 

11.

Christie Rasmusdatter p. Herøe

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1771

 

 

 

 

18.aug.

Sillien

1.

Ole Danielsen Tosholt

16

 

 

2.

Ole Samelsen Toa

20

 

 

3.

Nils Larsen paa Røe

16

 

 

4.

Sven Jensen Tusdal

16

 

 

5.

Nils Halvorsen Engelsta

17

 

 

6.

Hans Andersen Halling

16

 

 

7.

Ole Pedersen paa Moholt

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Ambiør Arvesdatter Ouestad

16

 

 

2.

Anne Olsdatter Øvrebøe

16

 

 

3.

Toni Johannesdatter Grorød

17

 

 

4.

Kari Olsdatter paa Søntved

19

 

 

5.

Mari Torsdatter paa Schougtved

20

 

 

6.

Gunil Larsdatter Daapen

16

 

 

7.

Marte Gulbrandsdatter Kiste

16

 

 

8.

Ingebor Halvorsdatter Engelsta

18

 

 

9.

Kirsti Hansdatter paa Verket

18

 

 

10.

Anne Jacobsdatter Øvrebøe

18

 

 

11.

Marte Sørensdatter Moholt

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.okt.

Eidanger

1.

Stoe Olsen Smekkerød

16

 

 

2.

Anun Olsen Lønnebache

16

 

 

3.

Abraham Guttormsen Huuset

16

 

 

4.

Anun Pedersen p. Sundsaas

16

 

 

5.

Ole Tengelsen Strand

17

 

 

6.

Hans Sørensen p. Sundsaas

16

 

 

7.

Jørgen Hansen p. Hejestad

17

 

 

8.

Nils Anunsen Kogerswold

17

 

 

9.

Isac Olsen Harevarp

17

 

 

10.

Halvor Christophersen Stulen

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Anne Engebretsdatter Lunde N

17

 

 

2.

Zidsel Isachsdatter p. Qvæstad

17

 

 

3.

Anne Olsdatter Flochstad

16

 

 

4.

Inger Nilsdatter Sillien

16

 

 

5.

Inger Christensdatter Lunde S

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1772

 

 

 

 

20.sep.

Sillien 

1.

Nils Jacobsen Hochstad

17

 

 

2.

Jon Ingwoldsen Søland

17

 

 

3.

Nils Knudsen Søntved

17

 

 

4.

Jacob Christensen Sellien

16

 

 

5.

Michel Olsen Øvrebøe

16

 

 

6.

Isac Rasmusen Tufdal

16

 

 

 

 

 

 

 

1.

Karen Olsdatter Solverød

16

 

 

2.

Anne Nilsdatter Bachene

16

 

 

3.

Marte Nilsdatter Holte

16

 

 

4.

Maria Jensdatter Tufdal

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.okt.

Eidanger

1.

Peder Rasmusen Hasler

16

 

 

2.

Jon Nilsen Sillien

18

 

 

3.

Nils Gudmunsen p. Wiersdal

18

 

 

4.

Ole Pedersen p. Solie

17

 

 

5.

Gulbran Povelsen Traaholt

17

 

 

6.

Hans Nilsen Traaholt

16

 

 

7.

Lars Olsen Lanner

16

 

 

8.

Ole Olsen Lanner

17

 

 

9.

Lars Amunsen p. Lunde S.

16

 

 

10.

Hans Olsen Harewarp

17

 

 

11.

Anun Olsen p. Sætre

16

 

 

12.

Nils Larsen p. Wiersdal

17

 

 

13.

Eric Olsen Røe

16

 

 

14.

Anun Ewensen p. Barseboe

16

 

 

 

 

 

 

 

1.

Anna Elisabeth Mylenphort

15

 

 

2.

Dorthea Christensdatter Bøe

17

 

 

3.

Pirnille Bøe

16

 

 

4.

Sara Nilsdatter Qvæstad

16

 

 

5.

Ragnil Larsdatter p. Aaklungen

16

 

 

6.

Zidsel Andersdatter p. Hogholt

16

 

 

7.

Gunil Amunsdatter Lunde Nordre

17

 

 

8.

Mari Abrahamsdatter p. Grønsholt

17

 

 

9.

Kari Povelsdatter Traaholt

16

 

 

10.

Elen Christophersdatter Stulen

16

 

 

11.

Anna Danielsdatter Tosholt

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1773

 

 

 

 

3.okt.

Sillien 

1.

Nils Jacobsen Island

16

 

 

2.

Christen Andersen Kløverød

17

 

 

3.

Ole Jansen Gurholt

16

 

 

4.

Lars Arvesen Ouestad

16

 

 

5.

Nils Torchilsen Tormosrød

17

 

 

6.

Johan Povelsen Prestejordet

18

 

 

7.

Nils Pedersen Kiste

16

 

 

8.

Jacob Rasmussen p. Kiste

16

 

 

9.

Ole Olsen Eyet

16

 

 

10.

Eric Povelsen Røe

17

 

 

11.

Eric Olsen Solverød

18

 

 

12.

Michel Nilsen Tweten

17

 

 

13.

Jacob Andersen Kløverød

18

 

 

14.

Jon Svensen Ouestad

16

 

 

15.

Nils Pedersen Røe

18

 

 

16.

Halvor Nilsen Nabhoug

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Kari Halvorsdatter Næs

16

 

 

2.

Mari Kolbiørnsdatter Gurholt

16

 

 

3.

Tora Sørensdatter Finsrød

16

 

 

4.

Kari Hansdatter p. Ouestad

16

 

 

5.

Mari Halvorsdatter p. Søland

17

 

 

6.

Marte Aslesdatter p. Schielbred

17

 

 

7.

Marte Isachsdatter Næs

16

 

 

8.

Anne Andersdatter Tangen

17

 

 

9.

Mari Olsdatter Rolighed

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.okt.

Eidanger

1.

Hans Nilsen Lunde Nordre

19

 

 

2.

Knud Hansen Holte

16

 

 

3.

Nils Nilsen Lunde nordre

18

 

 

4.

Søren Hansen Grønsholt

17

 

 

5.

Nils Hansen Røra

16

 

 

6.

Hans Abrahamsen p. Lønnebake

16

 

 

7.

Anun Jacobsen Lunde Nedre

16

 

 

8.

Tor Tengelsen Strand

17

 

 

9.

Jacob Larsen Rødningen

17

 

 

10.

Michel Aasen

18

 

 

11.

Ole Knudsen paa Aaklungen

16

 

 

12.

Ole Andersen Muule

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Mari Nilsdatter Traaholt

16

 

 

2.

Johanne Olsdatter p. Slewold

16

 

 

3.

Gunil Nilsdatter Kaasa

16

 

 

4.

Anne Jacobsdatter Grave

17

 

 

5.

Elen Andersdatter p. Kiørholt

17

 

 

6.

Anne Abrahamsdatter Hwalen

16

 

 

7.

Sara Larsdatter p. Stamland

16

 

 

8.

Birte Andersdatter Nordal

16

 

 

9.

Maria Andersdatter p. Barseboe

16

 

 

10.

Anne Isachsdatter Herøe

19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1774

 

 

 

 

2.okt.

Eidanger

1.

Christen Larsen Herøe

18

 

 

2.

Jens Petter Larsen ibid

16

 

 

3.

Lars Sørensen Qvæstad

16

 

 

 

 

 

 

 

1.

Friderica Sophia Becher

15

 

 

2.

Ingebor Christensdatter Lunde S.

16

 

 

3.

Elen Nilsdatter Solie

17

 

 

4.

Maria Amundsdatter p. Qvæsta

16

 

 

5.

Kari Olsdatter p. Leerstang

18

 

 

6.

Børte Jacobsdatter Ulverød

17

 

 

7.

Anne Andersdatter Hitterød

15

 

 

8.

Kirstie Christensdatter Wiersdal

15

 

 

9.

Ingebor Pedersdatter p. Hejestad

16

 

 

10.

Marte Maria Pedersdatter Sunsaas

15

 

 

11.

Mari Jacobsdatter Grinden

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.okt.

Sillien

1.

Lars Gulbrandsen Kiste

18

 

 

2.

Ole Knudsen Grorød-Eyet

18

 

 

3.

Jon Johannesen Grorød

17

 

 

4.

Halvor Israelsen Gunneklev af Eidanger,

17

 

 

 

syg ved den holdte Confirmation

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Maria Torkilsdatter Tormosrød

19

 

 

2.

Helwig Andersdatter Kløverød

17

 

 

3.

Ingebor Nilsdatter Bacchene

17

 

 

4.

Dorte Rasmusdatter Tofdal

17

 

 

5.

Mari Jørgensdatter Gonsholt

17

 

 

6.

Ingebor Jacobsdatter ibid.

16

 

 

7.

Kari Christensdatter Sillien

16

 

 

8.

Helvig Swensdatter Ouestad

17

 

 

9.

Gunil Andersdatter Tveten

16

 

 

10.

Mari Johannisdatter Grorød

16

 

 

11.

Ingebor Gundersdatter Gurholt

28

 

 

 

NB Stum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1775

 

 

 

 

1.okt.

Eidanger 

1.

Halvor Jensen p. Tveten N.

16

 

 

2.

Lars Nilsen Sillien

16

 

 

3.

Torger Andersen Bacche

16

 

 

4.

Rasmus Pedersen p. Lunde nordre

16

 

 

5.

Iwer Abrahamsen Ørestved

16

 

 

6.

Rasmus Isachsen Leerstang

16

 

 

7.

Nils Jacobsen Grave

17

 

 

8.

Nils Larsen Røra

15

 

 

9.

Anders Anunsen Kleven

16

 

 

10.

Hans Christensen Waateklew

18

 

 

11.

Anun Olsen p. Langangen

18

 

 

12.

Lars Bentsen p. Lunde Nordre

18

 

 

 

 

 

 

 

1.

Ambor Engebretsdatter Lunde

16

 

 

2.

Marte Hansdatter Holte

16

 

 

3.

Kari Torsdatter Skrabeklew

16

 

 

4.

Maria Andersdatter Hogholt

16

 

 

5.

Mari Børgesdatter Øreviig

16

 

 

6.

Ambor Larsdatter p. Skielsviig

16

 

 

7.

Anne Andersdatter Nøchlegaard

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.okt.

Sillien 

1.

Nils Danielsen Torholt

17

 

 

2.

Ole Arvesen Ouestad

17

 

 

3.

Jens Olsen Rolighed

17

 

 

4.

Hans Olsen Øvrebøe

17

 

 

5.

Peder Jacobsen ibid.

16

 

 

6.

Ole Pedersen Kiste

17

 

 

7.

Anders Sørensen Moholt

18

 

 

8.

Ole Knudsen Søntved

17

 

 

9.

Gullic Jonsen Røe

17

 

 

10.

Anders Pedersen ved Hammeren

17

 

 

11.

Ole Andersen Tweten

19

 

 

12.

Isac Rollougsen Hochstad

18

 

 

13.

Bertel Hansen Gurholt

19

 

 

14.

Nils Ingwoldsen Søland

19

 

 

 

 

 

 

 

1.

Siri Christophersdatter Stendal

17

 

 

2.

Pirnille Jensdatter Tufdal

16

 

 

3.

Helvig Andersdatter Tangen

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1776

 

 

 

 

29.sep.

Eidanger 

1.

Hans Hansen Herøe

16

 

 

2.

Arve Ingebrichtsen Rødningen

16

 

 

3.

Ole Abrahamsen Hwalen

16

 

 

4.

Jacob Anunsen p. Sundsaas

16

 

 

5.

Nils Halvorsen p. Langangen

18

 

 

6.

Hans Ingebrichtsen ibid.

17

 

 

7.

Lars Gundersen p. Aas

16

 

 

8.

Ole Nilsen

24

 

 

 

 

 

 

 

1.

Karen Qvist

15

 

 

2.

Marte Larsdatter Herøe

15

 

 

3.

Giertru Giertsdatter Herøe-Eyet

16

 

 

4.

Malene Jacobsdatter Flochstad

16

 

 

5.

Marte Sørensdatter Qvæstad

15

 

 

6.

Marte Nilsdatter p. Muule

16

 

 

7.

Anne Barbara Larsdatter p. Heinen

21

 

 

8.

Aslou Jacobsdatter Gutto

16

 

 

9.

Maria Pedersdatter Skielswiig

15

 

 

10.

Maren Christine Thomesdatter p. Hasler

16

 

 

11.

Kirsten Torjusdatter Aas

15

 

 

12.

Kari Andersdatter Saltboden

16

 

 

13.

Ingebor Stenersdatter Kiøndal

16

 

 

14.

Elen Israelsdatter p. Aas

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.okt.

Sillien 

1.

Peder Andersen Tweten

16

 

 

2.

Hans Jacobsen fra Ulverød Rødning

16

 

 

3.

Johannes Halvorsen p. Eyet

16

 

 

4.

Anders Povelsen Røe

18

 

 

5.

Nils Finsen Twetene

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Mari Jonsdatter Tosholt

16

 

 

2.

Maria Rollougsdatter Hochstad

16

 

 

3.

Helje Gregersdatter p. Wanneboe

16

 

 

4.

Sidsel Olsdatter Eyet

16

 

 

5.

Pirnille Olsdatter Gurholt

16

 

 

6.

Gunil Aslesdatter ibidem

16

 

 

7.

Kari Colbiørnsdatter ibidem

16

 

 

8.

Kisti Michelsdatter p. N. Hochstad

18

 

 

9.

Anne Sørensdatter p. S. Kiste

17

 

 

10.

Kari Pedersdatter Røe

17

 

 

11.

Mette Svensdatter p. Solverød

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1777

 

 

 

 

5.okt.

Eidanger

1.

Torger Jacobsen Grave S.

16

 

 

2.

Hans Isachsen Leerstang

15

 

 

3.

Nils Pedersen Sundsaas

16

 

 

4.

Peder Jacobsen paa Berg

15

 

 

5.

Jon Olsen p. Solie

16

 

 

6.

Knud Abrahamsen Ørestved

15

 

 

7.

Bent Hansen p. Barseboe

16

 

 

8.

Jon Andersen Hitterød

16

 

 

9.

Ingebricht Andersen p. Kiørholt

18

 

 

10.

Ole Larsen Røe N.

16

 

 

11.

Cornelius Olsen Terpen

19

 

 

12.

Johannes Erichsen p. Lunde Øvre

17

 

 

13.

Eric Halvorsen Oxum

18

 

 

14.

Knud Anunsen ibid.

17

 

 

15.

Lucas Lucasen Schielswiig

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Ingebor Guttormsdatter Huuset

16

 

 

2.

Anne Hansdatter Røra

16

 

 

3.

Marte Christensdatter Lunde S.

16

 

 

4.

Ambor Anunsdatter Berg

16

 

 

5.

Marte Maria Johannesdatter Stulen

16

 

 

6.

Zidsel Hansdatter ibid.

18

 

 

7.

Mari Stenersdatter Kiøndal

15

 

 

8.

Elen Isachsdatter p. Herøe

18

 

 

9.

Mari Halvorsdatter ibid.

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.nov.

Sillien

1.

Ingebricht Nilsen p Høysæt

18

 

 

2.

Jacob Andersen Tweten

17

 

 

3.

Jon Bentsen p. Serkland

16

 

 

4.

Nils Povelsen Gonsholt

16

 

 

5.

Nils Amunsen p. Tweten

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Kari Nilsdatter p. Surdal

18

 

 

2.

Tora Ewensdatter p. Toa

17

 

 

3.

Margrete Arvesdatter Ouestad

16

 

 

4.

Birte Pedersdatter Kiste

16

 

 

5.

Helvig Ingwoldsdatter Søland

16

 

 

6.

Ingebor Jørgensdatter p. Engelsta

16

 

 

7.

Maria Knudsdatter Søntved

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1778

 

 

 

 

4.okt.

Eidanger 

1.

Lars Nilsen Traaholt

16

 

 

2.

Ole Jacobsen Schielswiig

16

 

 

3.

Jacob Olsen Langangen

18

 

 

4.

Nils Olsen Aaklungen

18

 

 

5.

Helge Larsen Buer

17

 

 

6.

Jon Arnesen Kiørholt

16

 

 

7.

Christopher Anunsen p. Wiersdal

16

 

 

 

 

 

 

 

1.

Anne Brun Qvist

15

 

 

2.

Kari Arnesdatter Kiørholt

17

 

 

3.

Ingebor Hansdatter Holte

16

 

 

4.

Maria Jacobsdatter Flochstad

16

 

 

5.

Anne Iwersdatter Lunde Nordre

16

 

 

6.

Maria Nilsdatter Sillien

16

 

 

7.

Inger Halvorsdatter p. Lillegaard

17

 

 

8.

Gunil Olsdatter p. Barseboe

16

 

 

9.

Ane Christine Simonsdatter paa Ørestved

16

 

 

10.

Gunil Olsdatter p. Smekkerød

18

 

 

11.

Maria Larsdatter Buer

16

 

 

12.

Elen Olsdatter p. Tweten S.

17

 

 

13.

Else Christiansdatter p. Aas

17

 

 

14.

Aase Christensdatter Wiersdal

15

 

 

15.

Kirsten Larsdatter Wiersdal

16

 

 

16.

Marte Jonsdatter Kiøndal

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1779

 

 

 

 

16.mai

Sillien

1.

Ole Kolbiørnsen Gurholt

16

 

 

2.

Tore Kittilsen Steendal

18

 

 

3.

Peder Larsen Grorød

17

 

 

4.

Sigur Sigursen Toa

17

 

 

5.

Isac Torchilsen p. Solverød

18

 

 

6.

Jacob Gulbrandsen Kiste

20

 

 

 

 

 

 

 

1.

Mari Olsdatter Øvrebøe

16

 

 

2.

Inger Andersdatter p. Schougtved

16

 

 

3.

Maria Jørgensdatter Sørbøe

16

 

 

4.

Gro Rasmusdatter Grorød

16

 

 

5.

Kirstie Nilsdatter p. Øvrebøe

17

 

 

6.

Kari Isacsdatter Næs

16

 

 

7.

Anne Maria Nilsdatter Qvislen

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.okt.

Eidanger

1.

Jacob Nilsen Lied

17

 

 

2.

Johannes Andersen Muule

17

 

 

3.

Anders Jacobsen Ulverød

16

 

 

4.

Halvor Tengelsen Strand

18

 

 

5.

Nils Halvorsen p. øvre Rødning

18

 

 

6.

Sto Christensen Heinen

16

 

 

7.

Anders Olsen Aaklungen-Eyet

17

 

 

8.

Ole Christensen p. Kiørholt

15

 

 

9.

Anders Halvorsen p. Grava N.

16

 

 

10.

Haral Andersen Hitterød

15

 

 

11.

Hans Olsen Rørerød

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Mette Abrahamsdatter Hwalen

15

 

 

2.

Maria Engebretsdatter Lunde

17

 

 

3.

Kari Jacobsdatter Skielsbugt

15

 

 

4.

Jacobea Jacobsdatter Grava

15

 

 

5.

Anne Malene Tengelsdatter Strand

16

 

 

6.

Johanne Torjusdatter Aas

15

 

 

7.

Kari Stenersdatter Kiøndal

15

 

 

8.

Kisten Sørensdatter Qvæstad

16

 

 

9.

Aaste Pedersdatter Grønsholt

16

 

 

10.

Maren Larsdatter Hogholt

15

 

 

11.

Anne Maria Andersdatter Nordal

15

 

 

12.

Mari Larsdatter Bacche

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1780

 

 

 

 

2.jul.

Sillien 

1.

Peder Pedersen p. Qvislen

16

 

 

2.

Lars Rasmusen p. Engelsta

17

 

 

3.

Ole Rasmusen p. Kløverød

18

 

 

4.

Hans Nilsen Qvislen

17

 

 

5.

Kiel Arvesen Ouestad

16

 

 

6.

Jens Nilsen Qvislen

16

 

 

7.

Isac Christensen Sillien

17

 

 

8.

Sigur Halvorsen p. Hochstad

20

 

 

9.

Ole Finsen Twet

18

 

 

 

 

 

 

 

1.

Dorte Pedersdatter Røe

17

 

 

2.

Giøran Povelsdatter Præstejordet

16

 

 

3.

Kisti Torkildsdatter Kaasane

18

 

 

4.

Maria Olsdatter Kiølnæs

16

 

 

5.

Anne Sørensdatter Finsrød

19

 

 

6.

Anne Samuelsdatter Grorød

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.okt.

Eidanger

1.

Nils Nilsen p. Flochstad

16

 

 

2.

Ole Povelsen Traaholt

16

 

 

3.

Lars Andersen Nøchlegaard

18

 

 

4.

Peder Andersen Saltboden

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Ambor Jacobsdatter Flochstad

16

 

 

2.

Ambor Nilsdatter Traaholt

16

 

 

3.

Marte Marie Hansdatter p. Berg

16

 

 

4.

Ingebor Larsdatter Røe

17

 

 

5.

Sara Anunsdatter Lunde øvre

16

 

 

6.

Birte Christensdatter ibid.

16

 

 

7.

Kari Tostensdatter p. Røra

16

 

 

8.

Kirstine Pedersdatter Sundsaas

16

 

 

9.

Kari Amunsdatter Lunde Nordre

16

 

 

10.

Anne Larsdatter p. Langangen

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1781

 

 

 

 

30.sep.

Eidanger

1.

Hans Qvist

16

 

 

2.

Hans Israelsen Herøe

16

 

 

3.

Eric Larsen Nordal-Sætter

16

 

 

4.

Isac Jonsen p. Solie

16

 

 

5.

Torbiørn Ellewsen p. Barseboe

16

 

 

6.

Isac Andersen Nøchlegaard

16

 

 

7.

Ole Pedersen Sundsaas

15

 

 

8.

Torjus Christensen Lunde S.

16

 

 

 

 

 

 

 

1.

Ingebor Anunsdatter Klewen

15

 

 

2.

Maria Abrahamsdatter

15

 

 

3.

Ingebor Anunsdatter Lunde Øvre

15

 

 

4.

Anne Christensdatter Lunde Søndre

15

 

 

5.

Anne Jacobsdatter Ulverød

16

 

 

6.

Mari Iwersdatter Lunde Nordre

16

 

 

7.

Malene Olsdatter p. Hagen

17

 

 

8.

Giøran Jacobsdatter Grinnen

16

 

 

9.

Johanne Olsdatter Aaklungen

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25.okt.

Sillien 

1.

Peder Sørensen Moholt

16

 

 

2.

Lars Andersen Tweten

17

 

 

3.

Nils Hendricsen Kiste

15

 

 

4.

Knud Nilsen Holte

16

 

 

 

 

 

 

 

1.

Anne Pedersdatter Kiste

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1782

 

 

 

 

6.okt.

Eidanger

1.

Christian Jensen Tangen

16

 

 

2.

Michel Larsen paa Tweten N.

16

 

 

3.

Isac Christensen Leerstang

16

 

 

4.

Hans Olsen Ørestved

15

 

 

5.

Eric Christensen Heinen

17

 

 

6.

Iwer Knudsen Stamland

16

 

 

7.

Ole Torbiørnsen p. Tweten S.

17

 

 

8.

Arne Hansen Aas

17

 

 

9.

Anun Olsen paa Stulen

17

 

 

10.

Isac Ewensen p. Langangen

19

 

 

11.

Arne Pedersen p. Aaklungen

16

 

 

 

 

 

 

 

1.

Elene Petronelle Qvist

15

 

 

2.

Anne Hansdatter Holte

15

 

 

3.

Anne Thomesdatter Præste-Sætteret

16

 

 

4.

Ingebor Israelsdatter Herøe

16

 

 

5.

Maren Olsdatter Ørestved

16

 

 

6.

Inger Maria Isacsdatter p. Stulen

18

 

 

7.

Eli Jonsdatter p. Kogerswold

18

 

 

8.

Live Christensdatter p. Barseboe

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1783

 

 

 

 

1.jun.

Slemdal

1.

Lars Nilsen Gonsholt

16

 

 

2.

Solve Olsen p. Høysæt

16

 

 

3.

Ole Olsen Gurholt

18

 

 

4.

Mogens Nilsen p. Eyet

19

 

 

5.

Jon Aslesen p. Røe

19

 

 

6.

Ole Isacsen Kiste N.

17

 

 

7.

Peder Isacsen Næs

17

 

 

8.

Isac Johannesen p. Kløverød

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Aaste Gullicsdatter Engelstad

16

 

 

2.

Anne Gulbransdatter Kiste S.

17

 

 

3.

Birte Olsdatter Eyet

16

 

 

4.

Kisti Johannesdatter Eyet

16

 

 

5.

Gunil Povelsdatter Tejen

16

 

 

6.

Thora Samuelsdatter Island

19

 

 

7.

Pernille Mogensdatter paa Nabh.[Nabhoug]

21

 

 

8.

Dorthe Knudsdatter Søntved

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.okt.

Eidanger

 1.

Amun Engebrictsen Waller

16

 

 

2.

Hans Anunsen Klewen

16

 

 

3.

Nils Knudsen Stamland

16

 

 

4.

Isac Jacobsen Ulverød

16

 

 

5.

Lars Nilsen Lunde Nordre

20

 

 

6.

Hans Pedersen p. Lillegaard

18

 

 

7.

Hans Nilsen Skielswiig

16

 

 

8.

Lars Hansen Aas

16

 

 

9.

Jon Halvorsen Leth

16

 

 

 

 

 

 

 

1.

Pirnille Rolfsdatter Herøe

16

 

 

2.

Aslou Olsdatter Flaatten

16

 

 

3.

Larine Sørensdatter Wiersdal

16

 

 

4.

Anne Jacobsdatter Grinnen

16

 

 

5.

Mari Nilsdatter Nøchlegaard

16

 

 

6.

Ambor Sørensdatter Qvæstad

17

 

 

7.

Ingebor Engebrictsdatter Rødningen

18

 

 

8.

Christence Hansdatter Røra

16

 

 

9.

Ingebor Povelsdatter Traaholt

16

 

 

10.

Catrine Gundersdatter Ødewald

17

 

 

11.

Mari Larsdatter p. Werswiig

16

 

 

12.

Anne Tronsdatter p. Hitterød

16

 

 

13.

Mari Pedersdatter p. Kiørholt

16

 

 

14.

Tora Tostensdatter p. Tweten

18

 

 

15.

Anne Maria Sørensdatter p. Nøchlegaard

22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1784

 

 

 

 

4.jul.

Sillien

1.

Jacob Olsen Øvrebøe

16

 

 

2.

Engebrict Ericsen Island

16

 

 

3.

Abraham Isacsen Kiste N.

16

 

 

4.

Nils Isacsen Kløverød

17

 

 

5.

Wetle Nilsen Holte

16

 

 

6.

Christen Nilsen p. Eyet

18

 

 

7.

Arne Aslesen p. Serkland

17

 

 

8.

Ellew Kittilsen Steendal

16

 

 

9.

Nils Olsen Kiølnæs

16

 

 

10.

Andreas Pedersen fra Herøe, Eid

18

 

 

11.

Tolv Amunsen paa Øveraas, Eid.

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Pirnille Olsdatter Røe

16

 

 

2.

Kistie Arvesdatter Ouestad

16

 

 

3.

Kisti Aslesdatter p. Præstegaarden

16

 

 

4.

Kari Johannesdatter Eyet

16

 

 

5.

Ingebor Simonsdatter Moholt

16

 

 

6.

Anne Larsdatter Øvrebøe

18

 

 

7.

Kari Jansdatter Gurholt

18

 

 

8.

Elen Andersdatter p. Serkland

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.okt.

Eidanger

 1.

Nils Kittilsen p. Døwig

16

 

 

2.

Poul Larsen fra Brevig

16

 

 

3.

Abraham Ewensen p. Holte

15

 

 

4.

Lars Olsen Rørerød

16

 

 

5.

Amun Pedersen Sundsaas

15

 

 

6.

Bent Jacobsen Skielsbugten

15

 

 

7.

Eric Andersen fra Brevig

16

 

 

8.

Ole Stenersen Kiøndal

15

 

 

9.

Ewen Anunsen Leerstang

18

 

 

10.

Halvor Olsen p. Aas

20

 

 

11.

Sto Olsen Aaklungen

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Marte Marie Hansdatter Tronberg fra Brevig

16

 

 

2.

Anne Catrine Pedersdatter fra Brevig

16

 

 

3.

Marte Christensdatter Lunde Søndre

16

 

 

4.

Margrete Sørensdatter Kiørsrød

16

 

 

5.

Maren Pedersdatter Rødningen

16

 

 

6.

Sara Olsdatter Langangen

16

 

 

7.

Margrete Pedersdatter p. Grava

15

 

 

8.

Aase Olsdatter p. Hejestad

15

 

 

9.

Malene Olsdatter Elven

17

 

 

10.

Kari Larsdatter Sættre

18

 

 

11.

Mari Andersdatter Nordal

17

 

 

12.

Birte Amunsdatter Ødegaard

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1785

 

 

 

 

2.okt.

Eidanger

 1.

Jacob Stenersen Kiøndal

15

 

 

2.

Hans Larsen Røe

16

 

 

3.

Søren Christensen Lunde Øvre

15

 

 

4.

Jon Christensen paa Hwalen

15

 

 

5.

Anders Jacobsen paa Langangen

20

 

 

6.

Hans Andersen Nordal

17

 

 

7.

Ole Nilsen paa Lander

16

 

 

8.

Ole Nilsen Nøchlegaard

16

 

 

9.

Halvor Christensen Herøe-Eye

18

 

 

 

 

 

 

 

1.

Anne Sirine Michelsdatter paa Tweten N.

16

 

 

2.

Ingebor Olsdatter Flaatten

16

 

 

3.

Anne Maria Engebrictsdatter Lunde Nordre

16

 

 

4.

Anne Anunsdatter Lunde Øvre

16

 

 

5.

Anne Jonsdatter Oxum

16

 

 

6.

Johanne Johannesdatter paa Aaklungen

16

 

 

7.

Birte Hansdatter paa Sættre

18

 

 

8.

Birte Olsdatter Aaklungen

16

 

 

9.

Gunil Maria Olsdatter p. Tweten

19

 

 

10.

Marte Christensdatter Herøe

16

 

 

11.

Maria Halvorsdatter Leth

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1786

 

 

 

 

22.mai

Sillien

 1.

Rasmus Gullicsen Engelstad

18

 

 

2.

Isac Olsen p. Røe Nordre

17

 

 

3.

Ole Gulbransen Kiste

16

 

 

4.

Gullic Bentsen p. Serkland

16

 

 

5.

Augustinus Olsen Skrædders

18

 

 

6.

Ole Ericsen Skolemesters

19

 

 

7.

Jens Nilsen p. Søland

18

 

 

8.

Peder Halvorsen p. Engelstad

20

 

 

9.

Nils Olsen Skrædders

20

 

 

10.

Nils Povelsen Søland

21

 

 

 

 

 

 

 

1.

Inger Pedersdatter Kiste

17

 

 

2.

Maria Isacsdatter Kiste

17

 

 

3.

Anne Andersdatter p. Tejen

17

 

 

4.

Mari Finsdatter Twet

17

 

 

5.

Kari Pedersdatter Hogsæt

17

 

 

6.

Pirnille Andersdatter Tweten

17

 

 

7.

Mari Aslesdatter Surdal

17

 

 

8.

Oline Olsdatter Skrædders

21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.okt.

Eidanger

1.

Ole Engebrictsen Waller

16

 

 

2.

Jacob Nilsen Hasler

16

 

 

3.

Ole Jacobsen Flochstad

17

 

 

4.

Abraham Gundersen p. Hogholt

17

 

 

5.

Hans Anunsen p. Sunsaas

17

 

 

6.

Nils Tengelsen Strand

17

 

 

7.

Hans Andersen Røe S.

17

 

 

8.

Jens Olsen p. Qvæstad

18

 

 

9.

Christen Thomasen Stusrød

17

 

 

10.

Ole Olsen paa Leerstang

20

 

 

11.

Anders Anunsen ibid.

17

 

 

12.

Anders Ewensen Aasen

16

 

 

  13.

Helge Hermansen p. Barseboe

16

 

 

 

 

 

 

 

1.

Kisti Knudsdatter Stamland

16

 

 

2.

Ingebor Jacobsdatter Skielsbugten

16

 

 

3.

Margrete Børgesdatter p. Lillegaard

17

 

 

4.

Mari Pedersdatter p. Traaholt

19

 

 

5.

Kisten Larsdatter Sættre

18

 

 

6.

Anne Jonsdatter h. Claussen

17

 

 

7.

Kisti Engebrictsdatter p. Sandøe

16

 

 

8.

Gunil Olsdatter Lien

20

 

 

9.

Aaste Kittilsdatter p. Pasa

16

 

 

10.

Anne Marie Jensdatter Rødningen

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1787

 

 

 

 

16.sep.

Sillien

 1.

Anders Olsen Gurholt

17

 

 

2.

Lars Simonsen p. Holte

17

 

 

3.

Johannes Povelsen p. Gonsholt

16

 

 

4.

Sven Olsen Øvrebøe

16

 

 

5.

Jon Bentsen Gonsholt

16

 

 

6.

Christen Olsen Gurholt

16

 

 

7.

Lars Knudsen Høysæt

16

 

 

8.

Jan Ericsen Island

16

 

 

9.

Ole Isacsen Kløverød

16

 

 

10.

Jacob Knudsen Søntved

17

 

 

11.

Hans Nilsen Holte

16

 

 

12.

Jacob Povelsen p. Gurholt

16

 

 

 

 

 

 

 

1.

Mari Olsdatter Gurholt

15

 

 

2.

Lisbet Jørgensdatter Sorbøe

16

 

 

3.

Kari Pedersdatter Surdal

16

 

 

4.

Anne Andersdatter p. Hochstad

17

 

 

5.

Anne Isacsdatter Kiste

16

 

 

6.

Ingebor Pedersdatter Høysæt

16

 

 

7.

Ingebor Knudsdatter Gurholt

16

 

 

8.

Tharan Hansdatter p. Serkland

17

 

 

9.

Kari Gulbransdatter p. Moholt

18

 

 

10.

Helvig Larsdatter Øvrebøe

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30.sep.

Eidanger

 1.

Lars Christensen Lunde S.

16

 

 

2.

Nils Andersen Nordal

16

 

 

3.

Gudmun Jonsen Kiøndal

16

 

 

4.

Nils Madsen p. Wiersdal

18

 

 

5.

Ole Jacobsen Ulverød

17

 

 

6.

Ole Isacsen p. Grave N.

16

 

 

7.

Christen Engebrectsen Lunde Nedre

16

 

 

8.

Nils Sørensen Solverød

16

 

 

9.

Christen Olsen Lien

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Anne Christine Christensdatter Leerstang

15

 

 

2.

Anne Larsdatter p. Sillien

15

 

 

3.

Birte Halvorsdatter ibid.

15

 

 

4.

Gunil Iwersdatter Lunde Nordre

15

 

 

5.

Anne Amunsdatter ibid.

16

 

 

6.

Ambor Ellewsdatter Hitterød

17

 

 

7.

Marie Pedersdatter p. Gusfred

16

 

 

8.

Marte Jacobsdatter Grinnen

16

 

 

9.

Anne Jacobsdatter Langangen

18

 

 

10.

Margrete Gautesdatter p. Barsebo

17

 

 

11.

Gunil Aslacsdatter Tweten S.

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1788

 

 

 

 

2.sep.

Sillien

 1.

Nils Simonsen Moholt

17

 

 

2.

Nils Ewensen Kiste

16

 

 

3.

Peder Knudsen Gurholt

15

 

 

4.

Abraham Olsen p. Gonsholt

18

 

 

5.

Anders Povelsen Gurholt

17

 

 

6.

Ole Olsen p. Romsdal

18

 

 

7.

Rejer Nilsen Tosholt

16

 

 

8.

Sven Olsen Øvrebøe

17

 

 

9.

Ole Gundersen Søntved

18

 

 

10.

Isac Andersen Tweten

18

 

 

11.

Jon Nilsen Tosholt

19

 

 

12.

Hans Larsen Saga

18

 

 

13.

Anun Danielsen Tosholt

19

 

 

14.

Lars Jørgensen Sorbøe

18

 

 

15.

Aslac Gundersen Sontved

19

 

 

16.

Torger Olsen p. Nabhoug

16

 

 

17.

Ole Pedersen Kløverød

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Pirnille Povelsdatter Røe

17

 

 

2.

Kari Olsdatter Skrædders

17

 

 

3.

Kari Larsdatter Sagen

16

 

 

4.

Margrete Gullicsdatter Engelsta

17

 

 

5.

Helvig Pedersdatter Kiste

16

 

 

6.

Kari Bentsdatter Gonsholt

16

 

 

7.

Anne Olsdatter Kiølnæs

16

 

 

8.

Marte Jacobsdatter p. Gurholt

17

 

 

9.

Kari Hansdatter Næs

19

 

 

10.

Marte Jensdatter Graatten

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.okt.

Eidanger

 1.

Hans Andersen Lønnebakke

16

 

 

2.

Ole Engebrictsen p. Langangen

16

 

 

3.

Torjus Sørensen Kiørsrød

16

 

 

4.

Ole Hansen Harewarp

15

 

 

5.

Halvor Stenersen p. Oxum

17

 

 

6.

Torjus Haavorsen Aas

16

 

 

7.

Nils Gunnulfsen p. Herøe

17

 

 

8.

Ole Nilsen p Solie

17

 

 

9.

Peder Nilsen Lunde Nordre

23

 

 

 

 

 

 

 

1.

Christiana Margrete Claussen

16

 

 

2.

Magnil Larsdatter p. Klewen

16

 

 

3.

Elen Andersdatter p. Wiersdal

17

 

 

4.

Gunbiør Nilsdatter Nøchlegaard

16

 

 

5.

Karen Abrahamsdatter Lunde

16

 

 

6.

Mari Siwersdatter p. Qvæstad

16

 

 

7.

Kari Olsdatter p. Nordal

17

 

 

8.

Gunil Rasmusdatter PresteSætter

17

 

 

9.

Siri Tostensdatter p. Flaatten

17

 

 

10.

Marte Karine Olsdatter Muule

19

 

 

11.

Christi Pedersdatter p. Oxum

19

 

 

12.

Mari Sørensdatter Stusrød

18

 

 

13.

Anne Marie Andersdatter Røe S.

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1789

 

 

 

 

4.okt.

Eidanger

 1.

Bent Knudsen Stamland

16

 

 

2.

Søren Engebrictsen Waller

15

 

 

3.

Christen Olsen Aaklungen

16

 

 

4.

Jacob Isacsen paa Qvæstad

16

 

 

5.

Isac Andersen Røe S.

17

 

 

6.

Eric Thomesen Stusrød

16

 

 

 

 

 

 

 

1.

Anne Stenersdatter Kiendal

15

 

 

2.

Maria Sørensdatter Wiersdal

15

 

 

3.

Live Tostensdatter Gutto

16

 

 

4.

Margit Gunnulfsdatter Herøe

16

 

 

5.

Marte Marie Tronsdatter Bekken

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1790

 

 

 

 

18.jul.

Sillien

 1.

Ole Knudsen p. Romsdal

16

 

 

2.

Halvor Gundersen Sontved

17

 

 

3.

Nils Andersen p. Qvisla

16

 

 

4.

Hans Tollevsen ibid.

16

 

 

5.

Jon Ericsen Daapen

17

 

 

 

 

 

 

 

1.

Gunil Rasmusdatter Romsdal

18

 

 

2.

Birte Olsdatter ibid.

18

 

 

3.

Kari Ericsdatter Snurren

17

 

 

4.

Helvig Hansdatter Nabhoug

17

 

 

5.

Inger Maria Jensdatter Daapen

15

 

 

6.

Ingebor Knudsdatter p. Ouestad

15

 

 

7.

Birte Johannesdatter Eyet

16

 

 

8.

Kisti Pedersdatter Qvislen

17

 

 

9.

Aaste Olsdatter Gurholt

15

 

 

10.

Zidsel Andersdatter Qvislen

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.okt.

Eidanger

 1.

Ole Gundersen Ødewald

16

 

 

2.

Jacob Johannesen Ørewiig

16

 

 

3.

Nils Olsen Rørerød

16

 

 

4.

Nils Halvorsen Sillien

16

 

 

5.

Eric Nilsen Aas

16

 

 

6.

Ole Johannesen p Stulen

18

 

 

7.

Isac Larsen Sættre

18

 

 

 

 

 

 

 

1.

Kari Iwersdatter Lunde N.

16

 

 

2.

Anne Isacsdatter Solie

16

 

 

3.

Gunil Gunulsdatter Herøe

16

 

 

4.

Anne Marie Olsdatter Langangen

18

 

 

5.

Anne Halvorsdatter p. Oxum

18

 

 

6.

Marte Pedersdatter Grønsholt

17